Mavi Gözlü Köpek Irkları: Mavi Gözlü 25 Farklı Yavru

Mavi Gözlü Köpek Irkları: Mavi Gözlü 25 Farklı Yavru

Bir evlat edinmeyi düşünüyorum mavi gözlü köpek ırkı ama hangi yavruların geni taşıdığından emin değil misiniz? Şanslısın! Aşağıda 25 farklı mavi gözlü köpek ırkının bir listesini derledik. Bazıları geni doğal olarak taşıyan safkan ırklardır. Listemizdeki diğerleri, safkan ebeveynlerinin onu geçirmesinin bir sonucu olarak onu taşıyan ırkların karışımlarıdır.

Albinizm gibi genetik anormallikler neden olabilir mavi gözleri olan herhangi bir köpek, bu olaylar nadirdir. Bazı ırklar var doğal olarak mavi gözlü geni taşır , belki de en yaygın cins Sibirya kurdudur.Diğer ırklar Yeteneği var taşımak için, ancak renklerine daha bağlı. Merle ırkları bunun birincil örneğidir, Dachshund ve Corgi'nin her ikisi de bu kategoriye girer. Aşağıda, tüm mavi gözlü favorilerimize ve her cins hakkında biraz bilgi vereceğiz. Başlayalım!

Saf ırklar

Yapabilecek 14 farklı safkan köpek türü vardır. genetik olarak mavi gözler taşır . Baskın bir mavi göz genine sahip olarak taşıyabilirler. Bazı ırklar Merle renklendirmesinden dolayı tema alır, bu da hem kürkte hem de gözlerde renk farklılıklarına neden olabilir. Bazı köpekler, heterokromi var hangi bir melanin dengesizliği . Aşağıdaki listemize, çok nadir olduğu için albinizmin meydana geldiği köpek ırklarını dahil etmiyoruz.Sibirya kurdu

Karda Husky

Sibirya kurdu belki de en ünlü mavi gözlü ırklardan biridir. ALX4 köpek kromozomu 18'in, güzel mavi gözlerle ilişkili Sibirya kurduyla tanınır. Bu yavrular çalışan bir cinstir, bu yüzden birine sahip olmak istiyorsanız, bol miktarda alanınız olduğundan emin olun. Bu yavruların düzenli egzersize ihtiyacı vardır veya yıkıcı eğilimler geliştirebilirler.Avustralya çoban

Avustralya çoban

Avustralyalı, düzenli olarak bilinen başka bir popüler cinstir mavi gözlü geni taşımak . Avustralyalılar sıklıkla yanılıyor bu listedeki başka bir yavru için, Border Collie. Birçok farklı kaplama renginde yaygın olan Avustralyalı, oldukça enerjik bir çalışma türüdür. Apartman hayatı bu yavrulara uygun olsa da, dolaşmaları için daha büyük bir avluya sahip olmak tercih edilir. Bu yavru da ayrılık kaygısından muzdarip olabilir. Bir Çoban sahibi olmayı planlıyorsanız, düzenli olarak yavru köpeğinizle birlikte evde olmanız her zaman en iyisidir.

Weimeraner

Weimeraner

Weimers, güzel bebek mavilerini taşıyabilen başka bir cinstir. Dostça ama korkusuz arkadaş , bu cins güzel bir gümüşi veya neredeyse bakırımsı bir kürke sahiptir. Pek çok insan aslında Weimeraner'ın Labrador Line'da yetiştirildiğini düşünüyor, bu yüzden var Gümüş İşçiler bugün var. Bu yavrular, bol miktarda enerjiye sahip oldukları için daha büyük bir bahçede en iyisini yaparlar. Onlar kolay giden, her yönden harika aile köpekleridir.Dalmaçyalı

Dalmaçyalı köpek

Güzel görünen Dalmaçyalıların mavi gözleri olabilir. Bu biraz nadirdir ve maalesef birçok mavi gözlü Dalmaçyalı sağırdır . Veterinerler ve bilim adamları nedeninden tam olarak emin değilim işitme kaybı için, ancak genetik olarak ikisi birbirine bağlıdır ve oldukça sık birlikte olur. Ayrıca birkaç varyasyon vardır. Dalmaçyalı karışımı mavi gözlü geni taşıyor olabilir.

Border Collie

Border Collie

Hazır mısın biraz ENERJİ ? Border Collie, mavi gözlü geni taşıyan, karşılaşacağınız daha enerjik türlerden biridir. Uzun, akan kürkleriyle aynı derecede sevimli ve aynı zamanda oldukça güzeller. Düzenli olarak bakılmaları gerekecek, çünkü diğer ırklardan daha fazla dökmek . Bu yavru, açık alanda sürülerini korumayı sevdikleri için çitle çevrili daha büyük bir bahçede daha iyi iş çıkaracaktır. Border Collie cinsi köpeklerden biridir. en zeki köpekler dünyada ve temel itaat eğitimini öğrenmek için çok çabuk olacak.

Dakhund

Dapple Dachshund Blue Eyes

Dachshund başka bir sevimli cins bu olabilir Nadir fırsat mavi gözleri var. Bu, Merle Dachshunds için tipiktir, bu da onların tüylerinin neredeyse daha mermer bir renkte olduğu anlamına gelir. Bu alıngan küçük yavrular biraz daha rahat, ama aynı zamanda insan meslektaşlarına da oldukça bağlılar. Erken yaşta uygun şekilde eğitilmedikleri ve sosyalleşmedikleri takdirde saldırgan oldukları bilinmektedir.Corgi

Corgi Köpek Koşusu

Dachshund'a benzer şekilde Corgi, Merle paltoyla daha açık mavi gözleri taşıyabilir. Galce veya Pembroke Corgi , yuvalanmış kuyruğu olan daha küçük çerçeveli bir köpektir. Sevimli popoları ve son derece sevimli tavırları ile tanınırlar. Corgis olabilir oldukça pahalı ol Yine de, bir köpek yavrusu istiyorsanız muhtemelen bir yetiştiricinin yanında bekleme listesine alınacaksınız. Bir kurtarmadan evlat edinmek, size biraz daha yaşlı, merle kaplı, mavi gözlü Corgi'yi bulma şansı verecektir.

Sığınak

Sığınak Köpek Mavi Gözler

Sheltie olarak da bilinen Shetland Sheepdog, potansiyel olarak mavi gözlü bir başka çoban köpeğidir. Dachshund ve Corgi'ye benzer şekilde, bu, Merle paltolu mavi gözlere sahip olma olasılığı en yüksek olan başka bir cinstir. Mavi Merle, bu geni bi-mavi merle gibi özellikle taşır. Mavi gözlerin nedeni başka bir şeyse, bir hata olarak kabul edildi gösteri amaçlı. Sheltie, görünüş olarak Border Collie'ye benziyor ve koşmak için bolca yer ihtiyacı var. Ailesiyle evdeyken iyi iş çıkaran oldukça enerjik ırklardır.

jack russell terrier karışımı

Pitbull

Mavi Gözlü Pitbull Terrier

Amerikan Pitbull Terrier'de mavi gözler olabilir, nadir olmasına rağmen . Büyük ölçüde ceketlerinin rengine bağlıdır. Daha açık renkli Pitbull'ların mavi gözleri olma olasılığı daha yüksektir. Pitbull, Red-Nosed pitbull gibi bir dizi nadir renk kombinasyonuna sahiptir. kırmızımsı renkli bir ceketi var ve kehribar gözler. Amerikan Pitbull Terrier AKC tarafından tanınmasa da, Amerika Birleşik Devletleri'nde aynı anda hem çok seviliyor hem de korkuluyor. Birkaç tane var Pitbull tipi köpek ırkları bunlar bir araya toplanır, ancak bunların hepsi APBT'ler değildir. Genellikle Amerika Birleşik Devletleri'nde dadı köpeği olarak anılan Pitbull Terrier, uygun şekilde yetiştirilirse son derece sevgi dolu bir türdür.

Malamute

Mavi Gözlü Malamute

Alaskan Malamute, daha büyük mavi gözlü bir köpek ırkıdır. büyük bir Sibirya Husky ile karıştırılıyor. Malamute bir çalışan cins kabarık beyaz / siyah paltosu ve mavi gözleri ile tanınır. Husky'ye benzer şekilde, bu yavru kızakla kaymak, mal çekmek ve taşımak için çalışan bir köpek olarak yetiştirildi. Aktif oldukları için bu yavru için bahçede büyük bir çitle çevrili olması en iyisidir. Ayrıca bu cinsin uzun ve kabarık tüyleriyle daha serin iklimlerde kalması tavsiye edilir.Klee Kai

Klee Kai Köpek Koşuyor

Klee Kai, bir Sibirya kurdu 'lite' dir. Bu yavrular daha küçük mavi gözlü köpeklerdir ve cins Huskies'den ve Alaska Eskimo Köpeği gibi diğer küçük ırklardan rafine edildikten sonra bir Alaska köpeğidir. Bu cins AKC tarafından tanınmıyor safkan olarak, ancak UKC gibi diğer kulüplerle birlikte. Bu yavruların daha büyük bir bahçeye ihtiyacı olacak ve mizaçlarının Husky'den biraz farklı olduğu unutulmamalıdır. Bu cins yabancılara karşı daha temkinli ve genel olarak daha ürkek. Yüksek bir av sürüşüne sahip olmaları, onları çok evcil hayvanlı bir ev için en uygun seçenek değil.

Büyük dane

Büyük dane

Danua, mavi gözlü özelliği taşıyan tek dev ırklardan biridir. Mavi gözler, bu cinste merle katlara sahip olduklarında veya siyah beyaz olduklarında ve Heterokromiden (farklı renklerde iki göz) muzdarip olduklarında daha yaygındır. Danua, Almanya'da doğdu ve bir son derece sadık aile arkadaşı . Bu cins son derece uzun ve aynı zamanda çok tembeldir! Kanepede patates olarak en iyi yaptıkları şeyi yapmak için evinizin etrafında bolca odaya ihtiyaçları olacak. İnanılmaz derecede tatlı ve iyi huylu aile köpekleridir.

Catahoula

Catahoula Köpek Zıplama

Catahoula köpeği, genellikle mavi gözlerle görülen başka bir merle kaplı ırktır. Bu sığır köpeği, en çok çiftlik sahibi olduğu ve topraklarını avcılardan korumak . Bu yavrunun dolaşması için biraz araziye sahip olmak isteyeceksiniz ve katı bir egzersiz programına bağlı kalmadığınız sürece apartman hayatı için uygun değildir. Bu yavruların zihinlerini meşgul etmek için her gün en az 60 dakika dışarıda vakit geçirmeleri gerekir. Catahoula mükemmel bir aile köpeğidir ve çok evcil hayvanların bulunduğu evlerde iyidir.

Cane Corso

Cane Corso

İtalyan Mastiff olarak bilinen İtalyan Mastiff, mavi gözlü ve eşit derecede mavi-gri paltolu başka bir yavru. Pitbull terrierine benzer şekilde, Yaygın değil Cane Corso'nun gümüş rengi bir ceket rengi olmadığı sürece mavi gözleri olması için. Cane Corsos geri çekilir ve bir apartman dairesinde iyi yaşayabilir. Diğer Mastiff Irklarına benzer şekilde, bu yavru dev bir kanepe patatesidir ve genellikle her gün yaklaşık 30 dakika egzersize ihtiyaç duyar.Karışık Irklar

Artık safkan ırkları ele aldığımıza göre, mavi gözleri de olabilen bazı fantastik melez cins yavruları gözden kaçıramayız. Sibirya kurdu, birkaç ırktan biridir. doğal mavi gözler yani göreceksin birkaç farklı husky karışımı bu listede. Ayrıca bazı Aussie karışımları yanı sıra. Mavi gözleri olabilecek en iyi Karışık Irk yavrularına bir göz atalım!

Pomsky

Pomsky Yavrusu

Pomeranian Husky Mix, Husky'nin küçük boyutlu bir versiyonudur ve oldukça pahalıdır! Bu minyatür küçük tüylü husky melezi, Pom'ın yumuşak ve kabarık katını elde etme girişimidir. güzel mavi gözler Sibirya kurdu. Pomski'ler çok popüler tasarımcı köpekler . Çok aranıyorlar ve Amerika Birleşik Devletleri'nde 3.000 $ ve üzeri bir fiyat etiketi getirdiklerini görmek alışılmadık bir durum değil!

Saint Berhusky

Saint Berhusky Mix

Aziz Berhusky Sibirya Husky ve Saint Bernard'ı karıştırıyor . Bu eşsiz melez, mavi gözlerini husky ebeveynlerinden miras alacak. Onlar mümkündür Heterokromi ile sonuçlanmak , her rengin bir gözünün olduğu yer. Bu karışım, Sibirya Kurdu'na göre biraz daha geride olacak, ancak biraz daha kalın ve daha uzun bir kürke sahip olacak. Onlar büyük köpeklerdir ve ölçekleri yaklaşık 100 pound'a kadar yatırabilirler.Husky Inu

Husky Inu

Shiba Inu Husky Karışımı Sibirya kurdu ve Shiba Inu'nun bir karışımıdır. Bu karışım, çok aranan tasarımcı köpekler olmaları bakımından Pomsky'ye benzer. Sert bir fiyat etiketi taşırlar ve bu türden yavru köpeklerin görülmesi alışılmadık bir durum değildir. 1500 $ ve üstü fiyat . Bu karışım, Ebeveyn Husky'den biraz daha küçük olacaktır ve bir çift çarpıcı bebek mavisi gözü taşımaları oldukça yaygındır.

Goberian

Goberian

Goberian Golden Retriever ve Sibirya Husky'yi karıştırıyor . Bu eşsiz karışım, aynı çöpten iki yavru arasında çok farklı görünebilir! Yine de çok popüler bir karışım ve genellikle Golden Retriever'e benzeyen bir köpek elde etme çabasıyla yapılır. ama mavi gözlerle . Bu orta ila büyük boyutlu bir karışımdır ve daha büyük bir avluyla en iyi sonucu verecektir. Goberialılar bol miktarda enerjiye sahipler ve sosyal olarak yeni çevrelerle başa çıkmaya safkan bir Husky'den daha yatkınlar.

Gerber Şepski

Gerber Şepski

Husky Alman Çoban karışımı başka melez bu genellikle mavi gözlerde görülür. Alman Çobanların zaman zaman safkan olarak mavi gözlerle ortaya çıktığı bildirildi, ancak bu bir üreme kusuru olarak kabul edilir ve çok nadir . Husky ile ikiye katlanmak, bu ırka mavi gözlere sahip olma şansı 50/50 verir. Bu cins son derece popülerdir ve orta ila büyük boy olacaktır. Bahçeli bir evde en iyisini yapacaklar. Bir apartman dairesinde yaşayabilirler ancak düzenli rutin egzersize ihtiyaç duyarlar.

Huskador

Huskador Köpek Oynayan

Huskador, diğer bir mavi gözlü köpek ırkıdır. Husky ve Lab arasında karışım . Bu yavru daha çok Labrador ebeveynlerine benzeyecek ve muhtemelen taşımak mavi gözlü gen. Laboratuar dünyadaki en popüler ırklardan biri olduğu için, bu güzel bebek mavilerini geçip geçemeyeceklerini görmek için bir Husky ile çaprazlanmaları mantıklı geliyor.Horgi

Husky Corgi Mix

Horgi, mavi gözlü bir başka güzel karışımdır. Bu karışım Husky'yi Corgi ile geçti . Her iki ebeveynin de mavi gözlü geni olduğundan, bu karışımın bir daha yüksek yavru üreme şansı bebek blues taşıyan Horgi, gerçek boyutlu bir Corgi'den biraz daha büyük olan son derece sevimli bir yavru. Bir diğer popüler tasarımcı köpek olan bu yavru, Orta büyüklükte bir cinstir ve enerji seviyeleri nedeniyle küçük bir bahçeye sahip bir evde en iyisini yapacak.

kahverengi köpek ırkları

Avustralyalı Sibirya

Avustralyalı Sibirya

Potansiyel olarak mavi gözlü iki köpek ırkının bir başka karışımı, Avustralyalı Sibirya . Bu tasarımcı köpek, Avustralya Çoban Köpeğini Sibirya Kurdu ile karıştırıyor. Bu yavrular çok enerjiktir ve büyük olasılıkla mavi gözleri vardır. Paltoları beyaz ve siyahtan kahverengiye ve merle renklere kadar çeşitli renklerde olacaktır. Bu karışım olacak biraz daha büyük Avustralya Çobanından ve Sibirya Husky'den biraz daha küçük. Enerji seviyeleri çok yüksek olduğu için dolaşmak için biraz alana ihtiyaçları olacak. Avustralyalı Sibiryalılar uygun bir enerji çıkışı olmadan yıkıcı olabilirler.

Aussiepoo

Aussiepoo

Aussiepoo Avustralya Çoban Köpeğini ve Kaniş'i karıştırır. Kanişin mavi gözleri olduğu bilinmediğinden, bu karışımın mavi gözlü geni taşıma olasılığı daha düşüktür. Aussiepoo, Avustralya Çoban ailesinden merle genini çekerse, o zaman bir şans var mavi gözleri olacak. Bu tüylü tüylü yavru, çok fazla enerjiye sahip olacak. Kaniş ebeveynleri son derece aktif. Bu cins, en sabırlı köpek sahibine bile meydan okuyabilir. Arka bahçede oyun zamanı için geniş bir bahçeniz olması veya Aussiepoo'nuzu günde en az 60 dakika çalıştırmanız önerilir.

Sınır Aussie

Border Aussie, iki potansiyel Blue Eyed köpek ırkını geçerek Border Collie ve Avustralya Çobanını karıştırmak . Border Aussie bir enerji demetidir ve bol egzersizle en iyisini yapar. Her iki ebeveyn türü de muhtemelen merle palto taşımak ve bu, bu karışımın uzun ipeksi paltolarına uyması için güzel bir çift mavi göze sahip olabileceği anlamına gelir. Border Aussie, bol miktarda egzersiz yaptıkları sürece apartman yaşamında gayet iyi yapabilir. Aileye yakın olmayı severler ve kendilerini eğlendirmediklerinde kucak köpeğidirler. Sınır Avustralyalıları harika çeviklik eğitimi köpekleri yapar ve son derece zekidir.

Aussiedor

Mavi Gözlü Aussiedor

Aussiedor bir karışımdır Labrador Retriever ve Avustralya Çoban Köpeği arasında. Yalnızca Avustralyalı ebeveyn mavi gözlü geni taşır, ancak bu yine de bir Aussidor'un mavi gözlere sahip olmasının mümkün olduğu anlamına gelir. Yapardın merle cekete ihtiyacım var bu çiftin bebek mavisi üretmesi için. Aussiedor, sevgi dolu ve şefkatli bir cinstir. Safkan bir İngiliz veya Amerikan Labrador'undan daha küçük olan bu karışım, her iki ebeveynden de coşkularını kaybetmez. Düzenli olarak egzersiz yaptıkları sürece küçük bir bahçe ile iyi yapacaklar.

Son düşünceler

Pek çok mavi gözlü köpek ırkı varken, buradaki seçimlerimiz en çok arananlardan bazıları. İster melez bir yavru, ister safkan bir köpek arıyor olun, mavi gözlü herhangi bir köpek, nereye giderseniz gidin size daha fazla ilgi gösterecektir. Onlar köpeğinizin cinsi ve geçmişi hakkında her şeyi sorarlarken, yabancılarla konuşmaya hazır olmanız gerekecek! Çok fazla ilgiye hazır olun ve birçok iltifat bebeğinizin üzerinde güzel bebek blues ile!

Yorumlar