Basset Hound Irk Bilgileri: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Kısa bacakları, sarkık gözleri ve arkadaş canlısı kişiliğiyle Basset Hound, belki de en ikonik köpek ırkları , pop kültüründeki birçok görünüşüyle ​​kanıtlandığı gibi. Hush Puppies 'spokesbasset'ten animasyonlu çizgi film köpeği 'Droopy'ye kadar Basset'in tüm dünyada kalpleri fethetmeyi başardığı yadsınamaz.

chihuahua pitbull karışımı

aldanma tembel bakışları ! Sıklıkla Beagle'larla karşılaştırıldığında tazı ailesinin bu üyesi aslen Fransız aristokrasisi tarafından yetiştirilen av partilerine yardımcı olmak için. Basset Hound, yoldayken, kararlı bir kararlılıkla bir avın kokusunu takip eder. Bunlar burunları tarafından yönetilen köpeklerdir ve 220 milyondan fazla koku alıcısıyla nedenini görmek (veya koklamak) zor değildir!Bunu eklemek istiyorsanız yetenekli izci ailenize, o zaman bu makale tam size göre! Burada türün tarihi, mizacı, sağlığı ve çok daha fazlası hakkında konuşacağız. Av kepinizi takmaya hazır olun ve kurgudan gerçekleri koklamanıza yardım etmemize izin verin!

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık40-65 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik10-14 inç
  • ömür simgesiÖmür12-15 yıl
  • renk simgesiRenklerSiyah, Beyaz, Kahverengi, Siyah, Üç Renkli, İki Renkli
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Irk Tarihi

Küçük Kahverengi Köpek Açık Havada

Basset Hounds'un uzun ve hikayeli bir geçmişi var.Basset Hound sevimli görünüm ve harika koku alma duyusu, onları yıllar boyunca pek çok kişinin favorisi olarak belirlemiştir. Fransız soylularından ve av köpeklerinden Marilyn Monroe'ya ve Hugo adında kendi Basset'i , bu cins kesinlikle spot ışıklarına yabancı değil. Victoria adında belirli bir Basset Hound bile vardı. Concord'un seçilmiş eşbaşkanı , Ontario! Bu pozisyonu, eşbaşkanı Büyük Danimarkalı Nelson ile mutlu bir şekilde paylaştı. İki belediye başkanının Concord Merrimack-County SPCA için 1000 dolar toplayabildiğini duymaktan mutlu olacaksınız!

Cinsin tarihi uzundur, tıpkı bedenleri gibi . Çoğu tazı türü gibi, onların da St. Hubert tarafından yetiştirilen tazıların soyundan geldiğine inanılır. AKC'ye göre , genellikle St. Hubert Manastırı'nın rahiplerinin Basset'in düşük boyundan sorumlu olduğu düşünülür. Bunu, daha yaşlı Fransız köpeklerinin yetiştiricilerini geçerek yaptılar. George Tuberville'in kitabında, Avcılık Sanatı (1575), St. Hubert Hound'un güçlü ama yavaş olduğunu belirtiyor. Kokusu iyi olan kısa boylu köpeklerdi.

Erken Sözler

çimenlerde kahverengi ve siyah köpek

Bassets aslen Fransız Av köpekleriydi.“Basset” kelimesinin en erken sözü, La Venerie'de bulunan , Jacques du Fouilloux tarafından 1585'te yazılmış bir Fransız av metni. Bu süre zarfında, tüm tazılar bir 16 inç yükseklik Basset olarak biliniyorlardı. Bu metinde, Jacques du Fouilloux, ormanların düşük bitki örtüsünde iyi iş çıkaran kısa tüylü bir tazıya dikkat çekiyor.

Erken tarihlerinin çoğu Fransız aristokrasisine bağlıdır; sonuç olarak, Fransız Devrimi'nin (1789-1799) talihsiz bir zayiatıydılar. Zenginlerin köpekleri, seçkinlerin statü sembolleri olarak görülüyordu ve sahiplerinin yerine cezalandırıldı . Özellikle av köpekleri, aristokrasinin feodalizmiyle ilişkilendirildi.

Birçok Fransız kulübesinin kapanmasıyla, cins neredeyse kayboldu. Neyse ki, bu köpekler İmparator III. Napolyon (1852-1870) döneminde bir kez daha popüler oldu. Onlar tercih edilen bir av ortağı oldu ata parası yetmeyen sıradan bir adam için, diğer tazılara kıyasla türü yürüyerek takip etmek daha kolaydı.İngiltere'ye gidiyor

Açık havada iki renkli köpek

Basset'ler sonunda İngiltere'ye muazzam bir popülerlik kazandı.

1866 yılında, cins İngiltere'ye doğru yola çıktı. Lord Galaway, Fransa'dan bir damızlık çifti ithal etti ve beş yavrudan oluşan bir çöp üretti. Lord Galaway'in Bassetleri daha sonra onları yetiştirmeye devam eden Lord Onslow'a satıldı. Sonunda, Lord Onslow Basset'leri modern ırkın babası olarak kabul eden Everett Millais'e sattı. Millais bir üreme programı kurdu Basset için ve İngiltere'deki popülerliğinden büyük ölçüde sorumludur.

1916'da AKC, Basset Hound ırk standardını resmen tanıyarak Amerika'daki Basset için farkındalık yaratmaya yardımcı oldu. İnsan olmayan ilk Time Dergisi'nin kapağını süsleyin Basset Hound'du. Bu kapak ve dergide bir Basset yavrusunun bakış açısıyla yazılmış bir makale, Amerikan halkına bu köpeğin eşsiz cazibesini tanıtmaya yardımcı oldu. 60'lar Basset için daha da fazla tanıtım getirdi; Hush Puppies, Basset marka elçilerini tanıttı ve Freddy Basset çizgi romanı yayınlanmaya başladı . Bu olaylar sadece türün Amerikan pop kültürüne yerleştirilmesine hizmet etti.

bu AKC Basset Hound'u sıralıyor Popülerlik açısından 39. Artık kendilerini avlarında herhangi bir soyluya yardım ederken bulamasalar da; Dünyadaki birçok köpek severin evlerinde ve kalplerinde kesinlikle bir yer bulmuşlardır.Mizaç

Dışarıda Mutlu Üç Renkli Köpek

Basset Hounds, yumuşak huyludur ve çocuklarla harikadır.

Basset Hound dışa dönük ve yumuşak huyludur. Onları etraftaki en arkadaş canlısı köpek ırklarından biri olarak gösteren uysal bir yapıya sahiptirler. Karşılaştıkları herhangi bir yabancıyı mutlu bir şekilde selamlayacaklar! AKC ayrıca Basset'i “ bağlılığında aşırı ”, onları herhangi bir aileye harika bir ek yapıyor. Bu, tüm yaşamları boyunca bir ailenin sadık arkadaşı olacak bir köpek. Onlar çok zeki olmakla ünlü değil ama sevgi ve şefkatleriyle bunu telafi ederler.

Cinsin kökenlerini av partileriyle çalışması beklenen bir yük köpeği olarak düşünürsek, Basset Hounds'un çoğunun hem insanlara hem de diğer köpeklere dost olduğunu göreceksiniz. Aslında o kadar arkadaş canlısı ki, çoğu kendi başına bırakıldığında aşırı yalnızlık nöbetleri geçiriyor! Gereksiz sıkıntı ve endişeden kaçınmak için bu köpek şirketini tuttuğunuzdan emin olun. Arkadaşlık ihtiyaçları da onları evde diğer köpekleri olan ailelere en uygun . Uysal yapıları, çocuklarla harika bir şekilde geçinmelerini sağlar. Genç yaşta sosyalleşirseniz, Basset'in kedi türünden herhangi bir aile üyesiyle gayet iyi geçindiğini göreceksiniz.

Basset şirketten hoşlanırken, aynı zamanda oldukça bağımsız bir türdür. Yolculuk tutkusuna eğilimlidirler, özellikle havada ilginç bir koku yakalamak ! Bu cins aynı zamanda biraz inatçı bir çizgiye sahip olduğu bilinmektedir. Evinize bir Basset getirmek istiyorsanız, köpeğinize karşı sağlam ve tutarlı olmaya hazır olun. Sabır, yaratıcılık ve doğru motivasyon, bu bağımsız türle çok yol kat edecek.Boyut ve Görünüm

Dolaşan Üç Renkli Köpek

Bassets, tamamen büyüdüğünde genellikle orta boy köpeklerdir.

Basset Hound, adını Fransızca kelimeden alır.düşük, hangi kelime düşük çevirir. Tanınabilir düşük vücutları kesinlikle onları diğer köpek ırklarının çoğundan ayırır. Göre AKC'nin cins standardı , sahip olmalılar maksimum yükseklik 14 inç . Ayrıca diğer köpek ırklarına kıyasla belirgin şekilde daha ağır bir kemik yoğunluğuna sahiptirler. Yükseklikte eksiklerini, kesinlikle uzunluk olarak telafi ediyorlar! onlar ortalama yaklaşık 26 ila 35 inç uzunluğunda ve yaklaşık 40 ila 65 pound ağırlığında erkekler dişilerden biraz daha büyük büyür.

Kısa bacaklar ve büyük patiler, Basset'in yerde sabit kalmasına yardımcı olur. Kısa boylarına rağmen, bu köpekler, aynı boydaki diğer köpeklere kıyasla şaşırtıcı miktarda erişime sahiptir. Yiyecekleri meraklı burunlardan ve aç ağızlardan uzak tuttuğunuzdan emin olun! Kuyrukları uzun ve kıvrımlıdır. Yoldayken onları mutluluk içinde kuyruklarını sallarken sık sık görürsünüz. Ancak bu kuyruklar dik durur. Bu, uzun çimlerde bile kolayca fark edilmelerini sağlar.sahip oldukları büyük kubbeli kafa, geniş boyun ve düz elmacık kemikleri . Ağızları uzundur, sevimli bir şekilde yuvarlak bir burun ve sarkık gıdı ile biter. Uzun, kadifemsi kulaklar yüzlerini çerçeveler. Bu özellikler kesinlikle büyüleyici, ancak sadece görünüm için değiller! Uzun kulakları ve çeneleri, bir kokuyu takip ederken zeminde sürüklenir ve koku parçacıklarını yol boyunca hapseden mıknatıslar gibi davranır. Bu özellik, diğer köpek ırklarının çoğundan daha uzun süre kokuları takip etmelerine yardımcı olur. Kırışık ama esnek bir cilt ve sarkık gözler onlara hüzünlü ama tatlı bir çekicilik ve şaşırtıcı derecede çeşitli yüz ifadeleri verir.

Ceket ve Renkler

Beyaz ve Tan Bi Renkli Köpek

Basset Hound'un paltosu çeşitli güzel renk kombinasyonlarında olabilir.

demirleme köpek parkları

Basset Hound, hem yumuşak hem de pürüzsüz bir dokuya sahip düz saçlı kısa, yoğun bir cekete sahiptir. Kaplamanın yoğunluğu, çoğu hava koşulunda Basset'in korunmasına yardımcı olur. Yağla kaplanmış Basset'in kürkü hem kiri hem de suyu kolaylıkla uzaklaştırır.

Cinsin çok çeşitli renklendirme ve işaretlere sahip olduğunu göreceksiniz. hepsi AKC tarafından tanınır. Ceket renkleri üç tipte gelir: düz renkli, iki renkli ve üç renkli. Siyah, beyaz ve kahverengi, bu cinsin olabileceği renklerden sadece birkaçıdır ve üç renkli (siyah, beyaz ve ten rengi) en yaygın renklendirmedir. Diğer potansiyel Basset renkleri: limon, ten rengi, kırmızı ve maun. Kaplama renkleri söz konusu olduğunda, bu cins neredeyse bir gökkuşağı seçeneğidir!Egzersiz ve Yaşam Gereksinimleri

Asfalt üzerinde çalışan iki Basset Hounds

Bu yavrulardan birini evlat edinirken enerjik bir koşu partneri beklemeyin.

Aktivite söz konusu olduğunda, bu köpeğin fazla bir şeye ihtiyacı olmadığını göreceksiniz. Bu, tam bir sürat koşusu yerine yavaş ve sabit bir tempo için yapılmış bir köpektir; bir Basset çok mutlu olacak gülleri koklamak için zaman ayırın ve karşılaştıkları diğer her şey. Olduğu söyleniyor, Basset Hound'unuzun bol miktarda egzersiz yapmasını sağlamak önemlidir, çünkü bir fazla kilolu olma eğilimi . Çok fazla ağırlık Basset'in kısa bacaklarına ağır bir yük bindirebilir ve eklem ağrısına neden olur.

İçeride olduklarında, oldukça hareketsizdirler. Aile üyelerinin yanında kestirmekten çok mutlular. Bu da küçük evlerde ve apartmanlarda çok mutlu hayatlar yaşayabilecekleri anlamına gelir. İzlenmeleri gereken yer açık havada.

Emin ol açık havadayken onları çitle çevrili bir alanda tutun . Onları tasma için eğitmek de önemlidir. Bu, özellikle ilgi çekici bir kokuyu avlamak için uzaklaşmalarını önler. Onlar oldukça sesli bir türdür, kahverengiye kızar ve ulumaya başlarlar, bu nedenle ailenize bir Basset eklemeyi düşündüğünüzde komşularınızı aklınızda bulundurun. Kısa tüyleri onları ılıman ve ılıman iklimler için uygun hale getirir. Bu köpeğin aşırı sıcak veya soğuk hava koşullarında tutulması tavsiye edilmez.

Eğitim

Büyük Sopayla Koşan Köpek

İtaat eğitimine erken başlamanız ve bir rutine bağlı kalmanız gerekecek.

Basset Hound olmak için yetiştirildi içgüdüsel ve bağımsız . Bunların her ikisi de, insan avcıları uzaktan takip ederken ileriye gitmesi beklenen bir köpeğin önemli kişilik özellikleridir. Bu kişilik özellikleri bugün hala cinste mevcuttur. Bu, acemi köpek sahipleri için eğitimi biraz zorlaştırabilir. Eğitim seansları sırasında biraz ikna etmeye ihtiyaçları olabilir. Neyse ki, onlar aynı zamanda çok gıda güdümlü köpeklerdir. Motivasyon olarak muameleleri el altında tutar; uğrunda çalışacak bir şey varsa, Basset size yanıt vermek için elinden geleni yapacaktır!

Bu cinsi almak önemli tasmalarına alışkın denetimsiz bir yerde dolaşmayacaklarından emin olmak için. Onlar macera için kalpli köpeklerdir ve rüzgar onları nereye götürürse götürsün takip etme şansını yakalarlar. Basset ayrıca havlamaya eğilimli konuşkan bir cins. Bu tamamen onlardan öğrenilemez, ancak erken eğitim gürültüyü minimumda tutmaya yardımcı olabilir.

Basset'in uyumlu ve arkadaş canlısı kişiliği, sosyalleşmeyi oldukça basit hale getirir. Yabancıları hevesle karşılarlar ve diğer köpeklerle oyun oynarlar. Herhangi bir köpek cinsinde olduğu gibi, onları erken sosyalleştirmeye başlamak önemlidir. Bunu yapmak, köpeğinizin mutlu ve alışkın olmadığı durumlarda geri dönme güveniyle iyi uyum sağlamasını sağlayacaktır.

Bassets kısa ama en iyisini yapar sık antrenman seansları . Tutarlılık bu cins ile anahtardır. Sahiplerinden zamana ve ilgiye ihtiyaçları var; olumlu pekiştirmeyle gelişirler. Onlara karşı sabırlı olun. Bu, çabanızı eşit miktarda sevgi ve sadakatle ödüllendiren bir köpektir. Düzgün bir şekilde eğitildikten sonra, hem yolda hem de evde sadık bir arkadaş olmalarını bekleyebilirsiniz.

Sağlık

Sağlıklı Köpek Açık Havada

Basset Hound'ların çoğu sağlıklı olsa da, birkaç genetik sağlık durumuna karşı savunmasızdırlar.

Bu ortalama bir dayanıklı cins 12 ila 15 yıllık yaşam beklentisi . Bununla birlikte, son derece uzmanlaşmış vücutları onları bir dizi sağlık sorununa karşı savunmasız bırakır. Basset'in uzun kulakları bakteriler için üreme alanı olabilir. Ayrıca salya akıtma eğilimi, gıdılarının düzenli olarak temizlenmesi gerektiği anlamına gelir. Bu cinsi mutlu ve sağlıklı tutmak için Basset'inizin sorunlu alanlarının her zaman temiz olduğundan emin olma alışkanlığı geliştirin!

kalça displazisi

Bu cinste bir diğer yaygın sağlık sorunu kalça displazisidir. Kalça displazisi, uyluk kemiği ve kalça ekleminin tam olarak hizalamayın . Bu durum cins üzerinde çok zor olabilir; Etkilenen köpekler ağrıyı hafifletmek için ameliyat gerektirebilir. Kalça displazisi kalıtsal bir durumdur, bu nedenle yetiştiricinize, yavru köpeğinizin bu rahatsızlık için taranıp taranmadığını sorduğunuzdan emin olun. Yetersiz beslenme ve egzersiz eksikliği de tetiklenebilir. Çok fazla veya çok az aktivite Basset Hound'unuzda bu durumun gelişmesine de neden olabilir.

Mide Torsiyonu

Şişkinlik olarak da bilinen mide burulması, bir köpeğin midesi gazla dolduğunda meydana gelir. genişlemesine ve sonra bükülmesine neden olur . Bu, midenin vücuttaki diğer organlara baskı yapmasına neden olur. Ayrıca bir köpeğin kan basıncının düşmesine ve şoka girmesine neden olabilir. Gastrik torsiyon potansiyel olarak ölümcül bir durumdur. Bu cins ve diğerleri gibi derin göğüslü köpekleri etkiler.

Ciddi bir durum olsa da, köpeğinizin mide burulması geliştirmediğinden emin olmak için atabileceğiniz adımlar vardır. Basset'inizden emin olun günde üç küçük öğün yer büyük bir yemek yerine. Yemekten en az bir saat önce su içmelerine izin verin ve yorucu aktivitelere atlamak yerine yemeklerden sonra dinlenmelerini sağlayın.

Göz Koşulları

Gözlerinin sarkık yapısı nedeniyle, Basset Hounds bir dizi göz rahatsızlığına eğilimlidir. Ektropion bunlardan biridir. Bu, alt göz kapaklarının dışa doğru 'yuvarlandığı' bir durumdur ve bu da alt göz kapağının sarkık görünmesi . Bu konjonktivit, kornea iltihabı ve kuru gözlere neden olabilir. Tüm bu koşullar Basset'iniz için çok acı verici olabilir.

Kiraz gözü, cinsi etkileyebilecek başka bir göz rahatsızlığıdır. Yavruluk döneminde daha sık görülür. kiraz göz şişmenin neden olduğu bir köpeğin üçüncü göz kapağının altındaki bez. Bu, köpeğin gözünden kırmızı bir çıkıntı oluşturur. Basset'inizin bir kiraz gözü vakasından muzdarip olduğundan şüpheleniyorsanız, veterinerinize hemen bildirdiğinizden emin olun. Bu genellikle ameliyatla düzeltilir.

Beslenme

Küçük Bi Renkli Basset Tazı Köpeği

Basset Hound'unuzun günde 3 fincana kadar uygun köpek maması yemesini bekleyin.

Basset Hound'unuzu mümkün olan en iyi durumda tutmak istiyorsanız, beslenmeleriyle başlamanız önemlidir. Bir köpeğin diyetini yaşlarına ve aktivite seviyelerine göre uyarlamak önemlidir. Bassets için genel kural, etrafta beslenmeleri gerektiğidir. Günde 1,5 ila 3 bardak kuru köpek maması . Bu miktarı günde iki veya üç öğüne bölebilirsiniz.

Bu cins, yemeklerinden biraz fazla zevk almasıyla bilinir ve bu nedenle obeziteye eğilimlidir. Basset'inizin tükettiği köpek maması miktarına dikkat etmeniz önemlidir. Onlara ihtiyaçlarından fazlasını vermenin cazibesine kapılmayın! Üzücü yüzlerine direnmek zor olabilir, ancak uzun vadede sağlık risklerini azaltmaya yardımcı olacaktır.

tımar

Bakımlı Basset Hound

Bu cins, deri kıvrımları ve büyük kulakları nedeniyle tımar etmek zor olabilir.

Bakım bu cins ile oldukça basittir. Doğal olarak kiri ve suyu iten kısa tüyleri vardır. Yıkanmaları gerekmez; a iyi fırçalama zaman zaman paltolarının iyi durumda kalmasını sağlayacaktır. Fırçalama, Basset'inizin dökülmesinin minimumda kalmasını sağlayacaktır. Basset'inizin sürüklediği salyaları onlarla birlikte ve mobilyalarınızda da sildiğinizden emin olun!

st. bernard husky

Onların kulaklar zemin boyunca sürüklenme eğilimindedir . Bu ve zayıf hava sirkülasyonu kulak enfeksiyonlarına neden olabilir. Yüz kırışıklıkları da bakteriler için üreme alanı olabilir. Bunun olmasını önlemek için bunları düzenli olarak temizlediğinizden emin olun. Dış kulaktaki kiri silmek için temiz nemli bir bez de kullanabilirsiniz. Şüphe duyduğunuzda, Basset'inizin kulaklarını ve kırışıklıklarını en iyi nasıl temizleyeceğinizi veterinerinize sorun.

Düzenli tımar etmeyi alışkanlık haline getirmeye çalışın; Bu süreçte Basset'inizi bol bol övdüğünüzden emin olun. Bu, tımarın mümkün olduğunca sorunsuz gitmesini sağlayacak ve Basset Hound'unuzun kullanıma alışmasına yardımcı olacaktır. Bu, gelecekteki veterinerlik sınavlarında yardımcı olacak ve ayrıca siz ve Basset'iniz için güzel bir bağlanma deneyimi sağlayacaktır.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Üç Renkli Köpek Yavrusu

Saygın bir yetiştiriciden bir Basset Hound köpek yavrusu için yaklaşık 1.000 $ ödemeyi bekleyin.

Yetiştiriciler söz konusu olduğunda, her zaman köpeklerine ne tür bir bakım verdiklerini araştırdığınızdan emin olun. Sadece kâr elde etmekle ilgilenen birçok yetiştirici var. Bu, birçok sağlık sorunu olan ebeveynler ve yavrularla sonuçlanır. Yavru değirmenlerinden gelen köpek yavruları, ideal olmayan koşullarda yaşamaktan kaynaklanan davranış sorunları da geliştirebilir.

Yetiştiricinizin, cinsi gerçekten seven biri olduğundan emin olun. İyi yetiştiriciler, türün tarihini ve sağlık sorunlarını bileceklerdir. Potansiyel ebeveynleri sağlık sorunları için tarama konusunda kapsamlı olacaklar ve Basset yavrularının yaşam kalitelerini tehdit eden herhangi bir koşulu miras almamalarını sağlayacaklar. Bir yetiştirici ararken akılda tutulması gereken bir diğer şey, yavru köpeklere gençken sosyal beceriler öğretmeye özen gösterip göstermediklerini görmektir. Bu, Basset'inizin arkadaş canlısı ve giden bir yavruya dönüşeceğinden emin olmanıza yardımcı olur! Bekliyoruz yaklaşık 1.000 $ ve üzeri ödeme yapın saygın bir yetiştiriciden bir Basset Hound yavrusu için.

İyi yetiştiriciler aramanın iyi bir yolu, veterinerinize herhangi bir önerileri olup olmadığını sormaktır. Bassets'e özel olarak hazırlanan köpek gösterileri ve etkinlikler, köpeklerine özen gösteren yetiştiriciler için de iyi bilgi kaynaklarıdır. bu AKC'nin yavru bulucu pazarı aynı zamanda, potansiyel yavru köpeğinizin en iyi ilgisini aklında tutacağından emin olan iyi bir yetiştirici koleksiyonudur.

Kurtarma ve Barınaklar

Yaşlı Kurtarma Köpeği Basset Hound

Kurtarmaları göz ardı etmeyin! Alışveriş yapmadan önce her zaman sahiplenmenizi öneririz.

Basset Hound'un görünüşü son derece çekici. Bu, birçok insanın bu cinsin ihtiyacı hakkında herhangi bir uygun araştırma yapmadan Basset Puppies satın almasına yol açar. Ne yazık ki, sahipleri onlara bakmaya hazır olmadıklarını zor yoldan öğrendiğinde birçok Basset barınaklarda kalıyor.

Alışveriş yapmak yerine evlat edinmek, bu Bassetlerin bir şans daha verildi onlara mutlu bir hayat verebilecek bir aileye sahip olmak! Özellikle Kıdemli Basset'ler, bu Basset'lerin olgunlaştığı ve sadece sevecek bir aile aradıkları için aileler için harika bir seçenektir.

Bakımları altındaki köpeklerin kişilikleri hakkında size bilgi verebilecek bir barınak arayın. Bu, Basset'in kişiliğinin evinize uygun olup olmadığını görmenize yardımcı olur. Amerika'nın Basset Hound Kulübü harika bir tanınan Basset kurtarma listesi köpeklere yeni bir hayat vermek istiyor!

Aile Hayvanları Olarak

 • Bu cins, küçük evlerde iyi iş çıkaran düşük aktiviteli bir köpektir.
 • Sosyal yavrular olarak çocukları severler ve onlara çok nazik davranırlar.
 • Sessiz alanı seviyorsanız, farklı bir cins seçin. Basset Hounds çok konuşkan olabilir.
 • Arkadaşlara, yabancılara ve diğer evcil hayvanlara karşı çok arkadaş canlısı köpeklerdir.
 • Basset Hound'unuz arkadaşlık ister ve uzun süre yalnız bırakılırsa yalnız kalabilir.
 • Bir paketin parçası olarak veya çok köpekli evlerde daha iyi performans gösterirler.
 • Bu cins inatçı olabilir, bu yüzden sabırlı olun ve onlarla tutarlı olun.
 • Basset Hounds'un güçlü bir yolculuk tutkusu olduğu için gözlerinizi yavrularınızdan ayırmayın.
 • Her zaman dolaşabilmeleri için kapalı bir avluya sahip olmanızı öneririz.

Son düşünceler

Ailenize bir Basset Hound eklemeyi düşünüyorsanız, bu makalenin bilmeniz gereken tüm bilgileri bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz! Yeni bir evcil hayvan sahiplenmek önemli bir karardır. uygun araştırma gerektirir . Onlara mutlu ve sağlıklı bir yaşam vermek için gerekli tüm gerçekleri bilmek önemlidir. Boyları kısa olabilir ama uzun bir geçmişleri, çekici bir kişilikleri ve çok yetenekli bir burnu var.

bu Basset Hound bağımsız bir ruhtur vermek için çok sevgi ile. Bu, diğerlerinden daha fazla özen ve sabır gerektirebilecek bir ırktır. Ancak sadakatleri sınır tanımıyor. Çocuklara karşı nazik ve sabırlı Basset, küçük çocukları olan aileler için idealdir. Köpek arkadaşlığı arayan köpekleri olan aileler için Basset Hound yardımcı olmaktan mutluluk duyar! İmkanınız varsa, evinizi Basset'e açın, onlar içini bol bol sevgiyle dolduracaklarından emin olabilirsiniz!

Yorumlar