Avustralya Sığır Köpeği ve Blue Heeler: Farklılıklar ve Benzerlikler

Avustralya Sığır Köpeği ve Blue Heeler: Farklılıklar ve Benzerlikler

Avustralya Sığır Köpeği ile Blue Heeler arasındaki benzerlikleri ve farklılıkları merak ediyor musunuz? Blue Heelers'ın Avustralya Sığır Köpeklerinden farklı olduğuna dair birçok spekülasyon var. Ama bunu öğrendiğinde şaşırabilirsin Avustralya Sığır Köpeği ve Blue Heeler aynı köpek cinsidir. Aralarında tek bir fark vardır: Aussie Sığır Köpeklerinin kürkü mavi veya kırmızıdır, Blue Heeler köpeklerinin kürkü ise yalnızca mavidir.

Cins adı Avustralya Sığır Köpeğidir ve mavi ve kırmızı olmak üzere iki renk çeşidi vardır. Aussie Sığır Köpeklerine bazen Heelers denir çünkü sürüleme teknikleri sığırların topuklarını kıstırmaktır. Yani Blue Heeler, mavi renkli Avustralya Sığır Köpeğinin yalnızca takma adıdır. Ve kırmızı renkli Aussie Sığır Köpeklerine bazen Kırmızı Topuklular denir.Tarihlerini araştırıyoruz ve Blue Heelers takma adının nasıl ortaya çıktığını açıklıyoruz. Ayrıca görünüşlerine, kişiliklerine, bakım gereksinimlerine, yavru köpek fiyatlarına ve daha fazlasına da bakıyoruz. Aynı köpek cinsidirler ve hemen hemen aynıdırlar ancak aralarında ufak bir fark vardır. Öyleyse Avustralya Sığır Köpeği ile Mavi Heeler'ı daha yakından inceleyelim.

Irk Karşılaştırması

Avustralya Sığır Köpeği

 • Yükseklik 17-20 inç
 • Ağırlık 35-50 lira
 • Ceket Rengi Mavi veya Kırmızı
 • Mizaç Sadık, akıllı, inatçı
 • Enerji Son derece yüksek
 • Sağlık Ortalamanın üstü
 • Ömür 12-16 yaş
 • Köpek Yavrusu Fiyatları 1.000$+

Mavi Topuklu • Yükseklik 17-20 inç
 • Ağırlık 35-50 lira
 • Ceket Rengi Mavi
 • Mizaç Sadık, akıllı, inatçı
 • Enerji Son derece yüksek
 • Sağlık Ortalamanın üstü
 • Ömür 12-16 yaş
 • Köpek Yavrusu Fiyatları 1.000$+
İçindekiler
 1. Irk Tarihi
 2. Dış görünüş
 3. Ceket ve Renkler
 4. Mizaç
 5. Egzersiz yapmak
 6. Eğitim
 7. Sağlık
 8. Beslenme
 9. bakım
 10. Köpek Yavrusu Fiyatları
 11. Son düşünceler

Irk Tarihi

 Avustralya Sığır Köpeği Dışarıda Tarlada
Sığır Köpeklerinin Amerika'ya ne zaman geldiği belli değil, ancak AKC onları 1980'de ekledi.

Avustralya Sığır Köpeği tarih, Anglo-Avustralyalı yerleşimcilerin çoban köpeklerinin Avustralya'nın zorlu arazisine ve kavurucu havasına rakip olamayacağını keşfetmeleriyle başladı. Sığırlarını gütmek ve yeni koşullarda gelişmek için sağlam bir köpek yaratmaları gerekiyordu. Böylece yerleşimciler Smithfield köpeklerini evcilleştirilmiş Dingo'larla çiftleştirdiler. Dingolar Avustralya Çalılıklarından gelen vahşi köpeklerdir, dolayısıyla sert iklimle başa çıkabilecek en önemli köpek adayıdırlar.

Yerleşimciler daha sonra bu köpekleri Dalmaçyalılarla çiftleştirerek koruyucu bir çizgi ve atların yanında çalışmaya aşinalık kazandırdılar. Ayrıca ünlü şifa kıstırma teknikleri de dahil olmak üzere sürü yetiştirme becerilerini mükemmelleştirmek için Scottish Highland Collie'yi kullandıkları düşünülüyor. Sonuç, yeni Avustralya Sığır Köpeğiydi. Bu yetiştirme sürecindeki kritik oyunculardan biri Thomas Hall adında bir adamdı. Cinsin takma adı olan 'Hall's Heelers' buradan kaynaklanmaktadır.

köpek çevikliği eğitimi

Sığır köpekleri çiftliklerde çalışan bir cins olarak anında popüler hale geldi. Sürü yetiştirme becerileri ve yorulmak bilmeyen çalışma ahlakları sayesinde Amerika'nın sığır eti endüstrisinde büyük bir rol oynadılar. Son yıllarda aktif aile evlerinde refakatçi köpekler olarak yer bulmaya başladılar. Avustralya Sığır Köpekleri var olduğu sürece Blue Heelers da var.Dış görünüş

Avustralya Sığır Köpekleri ve Mavi Topuklular karemsi çerçeveleriyle güçlü ve kompakttır. Ağırlıkları 35 ila 50 pound arasında ve pençeden omuza kadar 17 ila 20 inç arasında ölçülüyorlar. Dişiler genellikle erkek meslektaşlarından daha küçüktür. Gözleri ovaldir ve genellikle koyu kahverengidir, ancak bazılarının gözleri heterokromya geninden dolayı farklı renktedir. Bir tilkinin kuyruğu gibi kuyrukları her zaman alçak, düz ve gürdür.

Ceket ve Renkler

 Iki Mavi Topuklu Açık Havada
Mavi Topuklular her zaman mavidir.

Avustralya Sığır Köpekleri ve Mavi Topuklular kısa, yoğun bir astar ile pürüzsüz, çift kata sahip olun. Dış kaplama düz, sert dokulu ve düz olduğundan yağmura ve güneşe karşı hava koşullarına dayanıklıdır. Çift katları, dökülme mevsimlerinde yoğun bir şekilde dökülür ve yılın geri kalanında hafif ila orta dereceli olur.

Avustralya Sığır Köpekleri ile Mavi Topuklu Köpekler arasında fark gördüğünüz tek yön budur.Avustralya Sığır Köpeği cins standardı kabul edilebilir beş renk olduğunu belirtir:

 • mavi
 • mavi benekli
 • mavi benekli
 • kırmızı benekli
 • kırmızı benekli

Herhangi bir köpeğin ten rengi, kırmızı veya siyah ve ten rengi işaretleri de olabilir. Bu yüzden Bu iki köpek arasındaki tek fark, Avustralya Sığır Köpeklerinin bu renklerden herhangi biri olabilmesi, Mavi Topukluların ise yalnızca mavi olmasıdır. . Aynı şekilde, kırmızı paltolu Sığır Köpeklerine de bazen denir. Kırmızı Topuklular .

Mizaç

Bazılarının iddia ettiğinin aksine, Aussie Sığır Köpeği ile Blue Heeler arasında mizaç açısından hiçbir fark yoktur. Elbette tüm köpekler farklıdır ve biraz farklı kişiliklere sahiptir. Ama genel olarak hepsi birbirine çok benziyor. Oldukça zekidirler ve Stanley Coren'in araştırmasına göre en zeki köpek türleri arasında onuncu sırada yer alırlar. ünlü çalışma , “Köpeklerin Zekası.” Sadıktırlar ve efendilerini etkilemeye son derece heveslidirler.

Avustralya Sığır Köpekleri ve Mavi Topuklular dünyadaki en güçlü iş ahlaklarından birine sahip olmak . Bunu yorulmak bilmeyen enerji seviyeleriyle birleştirin; bu nedenle sığır yetiştiricileri için harika birer arkadaştırlar. Bu nedenle yalnızca oldukça aktif ailelerde iyi performans gösterirler ve ortalama bir aile evi için fazla talepkar olabilirler. Bu yavrulardan birine yetişmek için zamanınız, sabrınız ve enerjiniz olup olmadığını düşünmeniz önemlidir.Aussie Sığır Köpekleri ve Mavi Topuklular koruyucu bir çizgiye sahip olun ve insan sürüsünü ve evini kekemelik olmadan savunun. Uzak dururlar ve Alman Çoban Köpekleri gibi davranabilirler, şefkatlidirler ve birincil bakıcılarına sıkı sıkıya bağlıdırlar. Sadakatleri ve sürekli insanlarıyla birlikte olma ihtiyaçları, bazı aileler için çok fazla olabildikleri anlamına geliyor. Bu köpekler çok uzun süre yalnız kalmaktan nefret ederler ve kaygılandıklarında çok yıkıcı olabilirler.

Egzersiz yapmak

 Avustralya Sığır Köpeği Egzersizi
Sığır Köpekleri ve Mavi Topuklular yüksek düzeyde egzersiz yoğunluğuna sahiptir.

Avustralya Sığır Köpekleri ve Mavi Topuklular en enerjik köpek ırkları arasındadır. Her ikisinin de günde en az 90 dakika egzersiz yapması gerekiyor ve enerji ihtiyaçlarını karşılamak için yoğun bir aktivite olması gerekiyor. Bu köpeklerin hiçbiri mahallede basit yürüyüşlerle yetinmiyor. Sürü yetiştirmeyi, köpek çevikliği kurslarını, dağ yürüyüşlerini, maraton koşularını vb. düşünün. Ailelerin ne kadar uyarılmaya ihtiyaç duyduklarının farkında olmaması nedeniyle çoğu kişinin yetiştiriciye veya barınaklara geri gönderilmesinin ana nedenlerinden biri onların yüksek enerji ihtiyaçlarıdır.

Her ikisine de bol miktarda meydan okuma ve deneyim sunmalısınız. sert köpek oyuncakları . Yeterli egzersiz yapmadıklarında veya kendi hallerine bırakıldıklarında çok yıkıcı ve bazen davranışsal açıdan problemli hale gelebilirler. Mobilyaları mahvediyorlar, bahçeleri kazıyorlar ve kıyafetleri parçalıyorlar. Ve insanların topuklarını ısırmak da dahil olmak üzere ailelerini ve diğer evcil hayvanlarını gütmeye başlarlar. Mutsuz bir Sığır Köpeği veya Mavi Topuklu ile yaşamak zorlayıcı ve ulaşılmaz olabilir.

Eğitim

Birçok çalışan köpek gibi Avustralya Sığır Köpekleri ve Mavi Topuklular da oldukça bağımsız ve inatçıdır. Elbette çok zeki ve eğitilebilirler ama bazen kendi iyilikleri için fazla akıllı olabilirler. Bu köpeklerin onlardan en iyi verimi alabilmesi için deneyimli bir köpek sahibine ve eğitmenine ihtiyacı vardır. Eğer bir usta olarak çok zayıf olduğunuzu hissederlerse sizi tamamen görmezden gelebilirler. Birçok Sığır Köpeği veya Blue Heeler sahibi, profesyonel köpek eğitmenleri kiralar. Köpek Dan , köpeklerinden en iyi verimi almak için.Bu ırkları küçük yaşlardan itibaren sosyalleştirmek çok önemlidir. Aksi takdirde çevrelerine karşı aşırı korumacı veya gergin olabilirler. Sandık eğitimi bu cins için çok önemlidir çünkü bir noktada onları yalnız bırakmanız gerekir. Yani onların güvende olduğunu ve siz dışarıdayken evinizi yıkamayacaklarını bilmek istiyorsunuz. Birini seçmek sert sandık bu enerjik köpekler için çok önemlidir.

Sağlık

Avustralya Sığır Köpekleri ve Mavi Topuklular çok sağlıklıdır ve 12 ila 16 yıl arasında uzun ömürleri vardır. Onları sağlıklı tutmak için aşılar, tedaviler ve sağlık kontrolleri konusunda güncel kalmalısınız. Ayrıca onlara bol miktarda uyarım, aktivite ve kaliteli beslenme sağlamanız gerekir. Köpeğinizde bir sorun olduğunu fark ettiğinizde derhal veterinerinize götürmelisiniz.

Tüm ırklar gibi onlar da bazı sağlık sorunlarına yatkındır, bu nedenle dikkate alınması önemlidir. evcil hayvan sigortası beklenmedik ve bazen devam eden sağlık bakım maliyetlerinin karşılanmasına yardımcı olmak için.Sığır Köpekleri ve Mavi Topuklu Köpekler aynı sağlık sorunlarına eğilimlidir. Bunlar arasında sağırlık, eklem displazisi ve ilerleyici retinal atrofi gibi çeşitli göz rahatsızlıkları yer alır. Bir yetiştiriciyle çalışırken, ilgili sağlık sertifikalarını görmeyi isteyin, böylece bunların sağlıklı bir damızlık stokundan geldiğini bilirsiniz.

Beslenme

 2 kase Blue Buffalo köpek maması
Köpeklerin AAFCO standartlarını karşılayan yüksek kaliteli beslenmeye ihtiyacı vardır.

Avustralya Sığır Köpekleri ve Mavi Topuklular çok enerjiktir ve sürekli patilerinin üzerindedirler, dolayısıyla yiyecek alımlarının yüksek olmasını bekleyebilirsiniz. Ancak şaşırtıcı bir şekilde günde yalnızca iki ila üç fincan yiyeceğe ihtiyaçları var. Onları ne kadar besleyeceğiniz, yaşları, büyüklükleri, aktivite düzeyleri ve onlara sağladığınız diyet gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Köpeğiniz için doğru yiyecek miktarını belirlemek için besleme talimatlarını izlediğinizden emin olun.

Her ikisini de beslemek çok önemli yaşa uygun beslenme Sağlıklı büyümeyi kontrol etmeye yardımcı olduğu için özellikle yavru köpeklerin gelişim aşamasında. Çok aktif olduklarından, özellikle çalışan köpeklerse, yüksek protein ve enerji açısından zengin bir beslenme faydalıdır.

bakım

Bakım konusuna gelince, Avustralya Sığır Köpekleri ve Mavi Topukluların nispeten basit bir programı vardır. Maceraları sırasında topladıkları ölü tüylerden ve tozdan kurtulmak için yalnızca haftada bir kez fırçalamaları yeterlidir. Tüm yıl boyunca orta derecede ve dökülme mevsimlerinde yoğun olarak dökülen çift katları vardır. Kıllı bir fırça tüm yıl boyunca kullanım için idealdir. dökülme aracı dökülme sezonu için.Her iki köpeğin de yalnızca iki ila üç ayda bir banyo yapması gerekir. Tabii çiftlikte ya da seyahatlerinde çok çamurlu olmadıkları sürece. Onların da ihtiyaçları var diş fırçalama Periodontal hastalıkları önlemek için düzenli olarak. Bakım rejimine genç yaşta başlayın, ve sizinle bu bağ kurmanın tadını çıkaracak şekilde büyümeliler.

Köpek Yavrusu Fiyatları

Saygın bir yetiştiriciden Avustralya Sığır Köpeği veya Blue Heeler'ın fiyatı genellikle 1.000 $ civarındadır. Ödüllü bir soydan veya popüler bir yetiştiriciden bir köpek yavrusu istiyorsanız biraz daha fazla ödemeyi bekleyin. Bir köpek yavrusu sahiplenmeden önce yetiştiriciyi araştırmak önemlidir. Lütfen yavru köpeklere ve ebeveynlere karşı sorumlu olduklarından ve onlarla ilgilendiklerinden emin olun. Onlarla şahsen tanışın ve ilgili sağlık sertifikalarını isteyin. Yetiştiriciler bu ırklara uygunluğunuzu sağlamak için size birçok soru sorabilir.

Eğer bir Sığır Köpeğini ya da Blue Heeler'ı bundan çok daha ucuza bulursanız, yetiştiricinin sorumsuz olması ya da bir düzenin parçası olması ihtimali vardır. yavru değirmen . Lütfen onların taktiklerinin farkına varın ve ne pahasına olursa olsun onlardan kaçının. Yavru köpeklerin ihtiyaç duyduğu diğer her şeyle ilgili olarak, Sığır Köpeği ve Blue Heeler'ın maliyeti yaklaşık olarak aynı . Kaliteli köpek yatakları ve diğer malzemeler gibi ihtiyaç duydukları her şeyi satın almayı unutmayın.

Son düşünceler

Artık Avustralya Sığır Köpekleri ve Mavi Topuklu Köpeklerin farklı renkteki kürklere sahip aynı köpek cinsi olduğunu biliyorsunuz. Aynı kişiliklere ve inanılmaz derecede yüksek egzersiz ihtiyaçlarına sahipler. Bakım gereksinimleri nispeten basittir ve onlardan en iyi şekilde yararlanmak için deneyimli bir ustaya ihtiyaçları vardır. Ancak onların ihtiyaçlarını karşılayabiliyorsanız, Aussie Sığır Köpekleri ve Mavi Topuklular çiftlikte ve evde inanılmaz köpeklerdir.

Yorumlar