Mastiff Karışımları: Seveceğiniz 20 Farklı Nazik Dev Melez

Mastiff Karışımları: Seveceğiniz 20 Farklı Nazik Dev Melez

İngiliz Mastiff olarak da bilinen Mastiff, muhteşem bir kibar dev . Cinsi oldukça çalkantılı bir tarih yaşamıştır ve etrafındaki en eski köpek ırklarından biridir. Sadece zalim kan sporlarında diğer devasa hayvanlara karşı eğlence olarak değil, aynı zamanda insanlığa karşı savaşta da kullanıldılar. Seyahatleri sırasında yerel köpeklerle çiftleştiler ve Saint Bernard, Rottweiler, Dogue de Bordeaux'nun atası olduğuna inanılıyor. diğerleri arasında . Amerika'ya ilk olarak II.Dünya Savaşı'ndan sonra geldi ve o zamandan beri popülaritesi arttı. 2019'da American Kennel Club onu 29.inci Amerika'daki en popüler köpek ırkı .

Cins standartlarına göre, erkek Mastiffler 30 inç artı yüksekliğe ulaşır ve 160 ila 230 pound ağırlığında ve dişi Mastiffler 27 inç artı ölçülerinde ve 120 ila 170 pound ağırlığındadır. Bununla birlikte, bundan çok daha büyük oldukları biliniyor ve 1989 Guinness Rekorlar Kitabı'nda, Zorba adlı bir Mastiff, 323 pound ağırlığındaki gezegendeki en büyük köpek oldu ve bu rekor, namağlup kaldı. Öyleyse, evinize bir Mastiff karışımı getirmeyi düşünüyorsanız, yapmanız gerekenler onun bedenine hazırlıklı olun, ona uygun mama ile besle ve sıradaki Zorba olması durumunda, çok fazla boş odaya veya gerçekten büyük köpek sandığı !Mastiff cesur olarak tanımlandı ve harika bir bekçi köpeği yapıyor. Uğraşılacak biri değil, ama nadiren saldırgan ve davetsiz misafirlerin onu geçmeyeceğini bilerek kendi zeminde durmayı tercih ediyor. Dengeli ve arkadaş canlısı bir köpektir. gerçek anlamda nazik dev . Bununla birlikte, sizi kanepeye tırmanmanın yeterli egzersiz olduğuna ikna etmeye çalışacak tembel bir adamdır, ancak kalbini attırmak için onu her gün hareket ettirmeniz gerekir, bu nedenle burada iradeli bir mal sahibine çok ihtiyaç vardır. O süper şefkatli ve büyük bir yumuşaktır ve bu sevimli özelliklerin tümü onun tümünde bulunabilir. Mastiff melez yavrular.

Mastiff Karışık Irklar

Artık Mastiff'ten ne bekleyeceğinizi biliyorsunuz, ama onun karma yavrularından gerçekten ne bekleyebilirsiniz? Karışık köpekler söz konusu olduğunda hiçbir şey garanti edilmez, bu yüzden biraz açık fikirli olmanız gerekir. Bilmeniz gereken tek şey, her iki ebeveyninin de her yönünden hoşlandığınızdır ve sevmezseniz, bir sonraki karışıma geçmelisiniz.Aşağıda en sevimli karışımlardan 15 tanesini seçtik, diğer türlerin bazıları çok popülerdi ve bazılarını hiç duymamış olabilirsiniz. Hepsi orada en popüler Mastiff karışımlarından bazıları olduklarını kanıtlıyor ve şüphesiz herkes için bir karışım var!


Mastador

Mastador Karışımı

Irklar: Mastiff ve Labrador Retriever

pomeranian chihuahua karışımı fiyatı

Mastador bir kısım Mastiff, bir kısım Amerika'nın en popüler cinsidir, bu yüzden onun özel bir karışık köpek olacağını biliyorsunuz! Bahçede ya da yerel gölde iyi bir boğuşmayı seven çok sosyal ve mutlu bir adam ve Mastiff ailesinden çok daha aktif olacak. Tanıştığı herkesle arkadaş canlısı ve özellikle akşamları ailesiyle bir veya iki kez ertelemeyi çok seviyor.Mastador, 80 ila 160 pound arasında herhangi bir ağırlığa sahiptir ve yüksekliği 23 ila 29 inç arasındadır. Labrador ebeveyni gibi görünme eğilimindedir, ancak çok daha büyük ve daha geniş bir boydadır, büyük sarkık kulakları ve yumruk atabilecek kalın bir kuyruğu olacaktır! Palto rengi, Labrador ebeveyninin rengine bağlı olacaktır, ancak siyah bir yüz maskesi olmasını bekleyebilirsiniz. Bu harika karışım hakkında daha fazla bilgi için, bu makaleye git Daha fazla Mastador cins bilgisi için.


Mastibull

Mastiff Pitbull Köpek Karışımı

Irklar: Mastiff & American Pitbull Terrier

Pit Mastiff, Mastiff'ten çok daha küçük ve daha zayıftır, bu nedenle atletik görünümlü bir köpek arıyorsanız, bu adamdan başka bir yere bakmayın. 21 ila 27 inç yüksekliğe ulaşacak ve 65 ila 160 pound ağırlığında olacak. Paltosu kısa ve pürüzsüz olacak ve rengi Pitbull ailesine bağlı olacak, ancak muhtemelen kahverengi bir gölge olacak.Efendisini memnun etmeye heveslidir ve bu nedenle oldukça itaatkâr ve eğitmesi kolay bir köpek, ama umarım Mastiff ebeveyninin inatçılığını miras almasın! Ailesini ve bu konuda diğer herkesi seviyor, bu yüzden Pit Mastiff'ten en iyi bekçi köpeğini beklemeyin. Çok sosyal olduğu için yalnız kalmaktan nefret ediyor, bu yüzden onunla çok zaman geçirebilen ve oyuncu karakterine ayak uydurabilen bir ailenin yanına yerleştirilmesi gerekiyor. Daha fazla bilgi için, bir göz atın Mastibull cinsi profilimiz .


Mastiff Amerikan Bulldog Mix

Mastiff Amerikan Bulldog Mix

Irklar: Mastiff ve Amerikan Bulldog

Mastiff American Bulldog, 75 ila 180 pound ağırlığındadır ve 23 ila 29 inç boyundadır. Palto rengi American Bulldog'un paltosuna bağlı olacaktır, ancak yine de siyah yüz maskesini miras alacağını bekleyebilirsiniz. Ceketi kısa ve pürüzsüz ve her iki ebeveyninin de öyle olduğunu düşünürsek, bu adamın biraz daha sarkık olmasını bekleyebilirsiniz. Başı için neredeyse çok büyük görünen sarkık kulakları olacak ve bu da çekiciliğine katkıda bulunuyor.

Mastiff Amerikan buldogu, yabancılardan şüphelenen koruyucu bir köpektir, ancak çok şükür ki çok itaatkar ve arkadaşlarını aile çevresine kabul edecek biridir. Ailesine karşı çok sevecen ve çocuklara karşı bir düşkünlüğü var, bu yüzden onu sık sık kanepede çocuklarınıza sarılırken bulacaksınız. Çok enerjik ve gürültülü ve bu nedenle ona çok fazla etkileşimli ve güçlü oyun sunabilecek bir ailenin yanına yerleştirilmesi gerekiyor.
Mastweiler

Mastweiler

Irklar: Mastiff ve Rottweiler

Mastweiler, bu listedeki en iyi bekçi köpeklerinden biridir, bu nedenle koruyucu bir köpek arıyorsanız bu adamı düşünmelisiniz. Bununla birlikte, her iki ebeveyni de yürekten büyük yumuşaklar, bu yüzden bu karışık yavrunun iki kat daha yumuşak olmasını bekleyebilirsiniz! Korumak için zor bir günden sonra kucaklaşmaktan başka hiçbir şeyi sevmez ve ayı gibi horlar, böylece o gün ne zaman ayrıldığını bilirsiniz.

Boyu 25 ila 30 inç arasında ölçülecek ve 90 ila 190 pound ağırlığında olacak, bu yüzden bu listedeki daha ağır karışımlardan biri. Sağlam ve ağırbaşlı bir çocuk, dikkatli olmazsan süslerini masadan indirecek. Paltosu orta uzunlukta olacak ve yumuşak olacak ve ceketinin Rottweiler renklerini alması muhtemeldir, ancak daha açık bir parlaklıkla.


Mastiff Çoban

Mastiff Alman Çoban

Irklar: Mastiff ve Alman Çoban KöpeğiMastiff Çoban, aile koruyucusu rolünü ciddiye alıyor ve büyük olasılıkla ana bakıcısını tek efendisi olarak görecek, ancak bu rolle tüm gün güneşte uyuklama arasında kalacaktır, bu yüzden Mastiff Çoban alabilir her iki mizaç. Her iki durumda da ailesine karşı şefkatli ve enerjiktir, bu yüzden sağlıklı kalması ve zeki beynini meşgul etmesi için günde yaklaşık bir saat egzersize ihtiyacı olacaktır.

Mastiff Shepherd'ın yüksekliği 24 ila 29 inç arasında olacak ve 75 ila 170 pound ağırlığında olacak. Sarkan veya dik durabilen büyük kulakları ve uzun bir ağzı olacaktır. Paltosu orta uzunlukta olacak ve yıl boyunca ılımlı bir tüy dökücü olacak ve her iki ebeveynin de renklerini kullanacak, ancak muhtemelen siyah ve ten rengi olacak.


Daniff

Mastiff Danua Karışımı

Irklar: Mastiff ve DanuaDaniff, bu listedeki en büyük ve en uzunlardan biridir ve aynı zamanda genellikle mastıfla karşılaştırıldığında boyutları nedeniyle. Bu karışımın 30 inç artı yüksekliklere ulaşmasını bekleyebilirsiniz ve 120 ila 200 pound ağırlığında olacaktır. Daniff, ten rengi, brindle, alaca, alacalı veya merle gibi ebeveynlerden herhangi bir renge sahip olacak ve siyah yüz maskesini kullanması muhtemeldir. Çok büyük sarkık kulakları, uzun bir ağzı, kare burunlu ve sarkık çeneleri olacak. Mastiff'ten çok daha canlı ve onu arka bahçede dörtnala koşarken herkesi onunla oynamaya teşvik etmeye çalışırken bulacaksınız. Aynı zamanda çok sabırlı biri, bu da onu çocuklu bir aileye harika bir katkı yapıyor.


Boxmas

Boxer Mastiff Karışımı

Irklar: Mastiff & Boxer

75 kilo ve üstü ağırlığa sahip kaslı ve tıknaz bir adamdır ve boyu 30 inç'e kadar çıkacaktır. Tipik olarak, Mastiff çerçevesini, Boxer kafasıyla miras alacak. Paltosu kısa ve pürüzsüzdür ve siyah, kahverengi ve brindle boyama , vücudunda beyaz bir lekeyle. Etli, kare burunlu kare bir kafası var ve onun da sarkık olmasını bekleyebilirsiniz!

Boxmas enerjik, oyuncu bir adam ve bu köpek, hayatta amacı herkesi güldürmek olan komik bir ruhtur. Çok az koordinasyona sahip gibi görünüyor, bu yüzden onun bir şeylerin içine girmesini ve kendi pençelerinin üzerine düşmesini bekleyebilirsiniz. Şiddetli enerjisi ve çok daha büyük boyutu nedeniyle, daha büyük çocuklarla birlikte daha büyük bir eve yerleştirilmelidir. O kadar heyecanlı ki eğitim için vakti olmayabilir ve Mastiff'in inatçılığı ile birleştiğinde, bir eğitim seansını asla bitiremeyebilirsiniz! Bu karışım hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Boxmas cins profili .
Mastiff Husky Karışımı

Mastiff Husky Karışımı

Irklar: Mastiff ve Sibirya Husky

Stiffsky, muhtemelen Husky'nin parlak mavi gözlerini ve Mastiff'in kahverengi palto tonlarını miras alacak güzel bir köpek. Husky'nin yüz maskesini veya Mastiff'leri ve bazen ikisinin bir kombinasyonunu miras alacak. Paltosu kalın ve kabarık olacak ve sırf dökülmesinin üstesinden gelmek için günlük bakıma ihtiyacı olacak. Üçgen şeklinde büyük kulakları olacak, ancak sarkık mı yoksa dik mi olacakları kimsenin tahmin edemeyeceği bir şey. Boyu 23 ila 27 inç arasında olacak ve 65 ila 160 pound ağırlığında olacak.

Stiffsky bu listedeki en enerjik olanıdır, bu yüzden günde 60 ila 90 dakika egzersiz yapmasını garanti edebilecek aktif bir aileye yerleştirilmesi gerekir. Husky ailesinin bedenine uyarsa, harika bir koşu partneri olur, ancak daha büyük Mastiff'in peşinden giderse o kadar istekli olmayabilir. Çok sevecen, ama aynı zamanda çok meraklı ve oyunbaz olacak, bu yüzden gün boyunca eğlendirilmesi gerekiyor çünkü Stiffsky ile pek fazla dinlenecek bir şey yok.


Mastiffman

Doberman Mastiff Mix

Irklar: Mastiff ve Doberman

Mastiffman başka bir büyük bekçi köpeğidir ve ailesini çok koruyacaktır ve bu nedenle yabancılara karşı oldukça uzak olabilir. Ancak söylendiği gibi, birçok kişi Doberman'ın ailesine karşı ne kadar şefkatli ve nazik olduğunun farkında değil, bu yüzden Mastiffman'ın sevdikleriyle ciddi bir şekilde ıslak olmasını bekleyebilirsiniz. Ayrıca ailenin küçük üyelerine çok düşkün olduğu biliniyor ve harika bir sıcak su şişesi yapıyor. Bu, şundan daha az popüler bir karışımdır: diğer doberman karışımları ancak zamanla daha popüler hale geldi.

Mastiffman, 25 ila 30 inç yüksekliğinde ve 85 ila 180 pound ağırlığında. Paltosu kısa ve yumuşaktır ve siyah bir parlaklık veya leke olasılığı ile kahverengi tonları alacaktır. Ağzı uzun, burnu kare ve etli, iri kara gözleri ve kulakları büyük ve sarkık olacaktır. Görünüşü atletik ama yine de tıknaz ve Mastiff'ten çok daha uzun bacakları olacak.


Mastifridge

Rodezya Ridgeback Mastiff Karışımı

Irklar: Mastiff ve Rodezya Ridgeback

Mastifridge, her iki ebeveyninin görünümünün eşit bir karışımını alma eğiliminde olan çarpıcı bir karma yavrudur. Mastiff'ten daha atletik, ancak Ridgeback'den biraz daha tıknaz, 100 pound artı ağırlığında ve 25 ila 29 inç arasında bir boy ölçecek. Ebeveynlerinin ikisi de benzer bir palto ve renge sahiptir, bu nedenle siyah yüz maskesi ile kahverengi bir gölge alması beklenebilir. O büyük sarkık kulaklara sahip olacak ve omurgasındaki belirgin çıkıntıyı miras alabilir veya almayabilir.

Mastifridge çok bağımsız bir adamdır ve bu nedenle her şeyin onun zaman ölçeğine göre yapılmasını bekleyebilirsiniz, bu yüzden burada yavruların en itaatkarını beklemeyin. Atletiktir ve güçlü bir av sürüşü vardır, bu yüzden onu her zaman tasmalı tutmalısınız ve tasma eğitimine mümkün olduğunca erken başladığınızdan emin olmalısınız yoksa lezzetli bir şey görürse uçabilirsiniz. Ailesine şefkat gösterecek kibar bir köpek, ancak yabancıların dikkatini çekebilir veya bırakabilir.


Mastidoodle

Mastidoodle

Irklar: Mastiff ve Kaniş

Bu adam, bu listedeki en olası eşleşmelerden biri, ancak hemen hemen her köpeğin bir doodle versiyonu olduğu göz önüne alındığında, bir görünüme sahip olması gerekiyordu. Hipoalerjenik Kaniş ebeveyninin tek katını miras alsa da, asla garanti edilemez, bu nedenle, bir yetiştirici ne kadar ikna etmeye çalışsa da, siz veya ailenizde herhangi bir köpek alerjiniz varsa, hipoalerjenik bir köpek olarak tedavi edilmemelidir. aksi halde. Paltosu orta uzunlukta olacak ve kıvrımlı olacak. Mastidoodle'ın bir Standart Kaniş'in ürünü olacağı neredeyse kesindir ve bu nedenle ondan 18 inç artı ölçmesini bekleyebilirsiniz ve 70 ila 160 pound ağırlığında olacaktır.

Mastidoodle, gün boyunca eğlenmesi gereken enerjik bir köpek ve suya karşı bir ilgi geliştirmesi çok muhtemeldir, bu yüzden onu her hafta yerel göle bir veya iki gezi ile ödüllendirin. Aynı zamanda hem aile üyelerinden hem de yabancılardan gördüğü ilgiyi çok sevecek çok sevecen ve nazik bir köpektir.


Makita

Akita Mastiff Karışımı

Irklar: Mastiff ve Akita

Makita, yanınızdan asla ayrılmayacak harika sadık bir köpektir, bu yüzden bir Velcro Mastiff karışımı arıyorsanız, bu adamdan başka bir yere bakmayın. Makita, yakın ailesine karşı süper şefkatli ve oldukça aptal bir yavrudur ve başlangıçta yabancılardan şüphelenirken, sonunda onlara ısınır. Ancak, yeni gelen biri hakkında kötü bir hisse kapılırsa, koruma moduna geçer ama endişelenmeyin, bu adam oldukça iyi bir karakter yargıcıdır. Bu çok popüler Akita karışımı diğer mastiff karışımlarına göre daha az popüler olmasına rağmen.

25 ila 30 inç yüksekliğinde duracak ve 85 ila 175 pound arasında ağırlığında olacak. Kalın ve sağlam bir vücuda sahip olacak ve kafası muhtemelen Akita ebeveyninin peşinden gidecek. Paltosu kalın ve kabarık olacak, bu da onu düzenli olarak tımar etmek için biraz zaman ayırmanız gerektiği anlamına geliyor. Kulakları büyük ve üçgen şekilli olacak ve sadece Akita'nın kendine özgü kıvırcık kuyruğunu miras alabilir. Palto renkleri tamamen Akita ebeveynine bağlı olacak, ancak brindle seçeneği de dahil olmak üzere bir çeşit kahverengi ton olması muhtemel.


Mastahoula

Catahoula Mastiff Karışımı

Irklar: Mastiff ve Catahoula Leopard Dog

Mastahoula, bu listedeki daha az bilinen karışımlardan biridir, ancak diğerleri kadar iyi çalışan bir karışımdır. Gündüzleri ciddi bir köpek ve efendisine çiftlikte yardım etmek veya yaban domuzu avlamak gibi yapılacak bir işte çok daha mutlu olacak ve geceleri kanepede mutlu bir şekilde efendisine sarılacak ve kuyunun tadını çıkaracak. - haklı göbek losyonları. Güçlü bir av sürüşü var, bu yüzden bu adamı her zaman tasmalı tuttuğunuzdan emin olun ve onu erken yaşlardan itibaren eğitmek de iyi olur. Çok enerjik ve onu çalışan bir köpek olarak kullanacak ya da her gün en az bir saat yoğun egzersiz yapmasını garanti edebilecek bir ailenin yanına yerleştirilmesi gerekiyor.

Boyu 25 ila 29 inç arasında olacak ve 75 ila 175 pound ağırlığında olacak. Vücudu kalın ve sağlam, ancak Mastiff'ten daha atletik. Paltosu kısa ve pürüzsüz olacak ve muhtemelen Mastiff'in kahverengi gölgesini alacak ve rastgele merle rengi vücuduna sıçradı. Ayrıca, Catahoula'nın parlak mavi veya çok renkli gözlerini miras alabilir, bu da daha çarpıcı görünen bir köpek yaratır.


Saint Mastiff

Saint Bernard Mastiff Karışımı

Irklar: Mastiff ve Saint Bernard

Bu muhteşem iri adam çok sevecen ve bütün gün tembellik etmekten başka hiçbir şeyi sevmiyor, ama tıpkı Mastiff ebeveyni gibi, büyük bedenini ve kasetini sağlıklı tutmak için onu hareket ettirmeniz gerekiyor. Bu büyük tüylü sevimli ayı, küçükler arasında büyük bir hit ve aynı derecede çocuklar da onun tercih ettiği şirkettir, bu yüzden aradığınız bir dadı köpeğiyse, Saint Mastiff'ten başkasına bakmayın. Ayrıca her iki ebeveyni gibi büyük sarkık gıdıları var, bu yüzden onun salyasını sizinle ve mobilyalarınızla paylaşmasını bekleyebilirsiniz.

Sant Mastiff'in çok kabarık bir ceketi var ve yıl boyunca düzenli olarak tüy dökecek, bu yüzden bakım ihtiyaçlarına çok zaman ayırmalısınız. Paltosu her iki ebeveynin de kahverengi ve beyaz renklerini alacak ve büyük olasılıkla Mastiff ebeveyninin siyah yüz maskesini miras alacak. 28 ila 32 inç boyunda duracak ve 140 ila 200 pound ağırlığında olacak.


İrlandalı Mastiff

Mastiff İrlandalı Kurt Köpeği Karışımı

Irklar: Mastiff & Irish Wolfhound

İrlandalı Mastiff, etrafındaki en büyük ve en uzun ebeveynlerin köpek yavrusu ürünüdür, bu yüzden bu adamın bu listedeki en büyük karışımlardan biri olmasını bekleyebilirsiniz, bu nedenle küçük bir konut için uygun değildir. Yine de oldukça rahat bir köpek, bu yüzden evde çok gürültülü olmamalı. Bunun yerine, mümkün olduğunda onu muhtemelen bahçede veya kucağınızda dinlenirken bulacaksınız, bu nedenle, insanoğlunun bildiği en büyük kucak köpeğini arıyorsanız, o zaman İrlandalı Mastiff tam size göre olabilir. Bununla birlikte, aynı şekilde, tehlikede olduklarını hissederse ailesini koruyacaktır ve olması gerektiğinde oldukça korkunç bir köpek!

İrlandalı Mastiff, bu listedeki en uzun olanıdır ve en az 30 inç boyunu ölçecek ve en az 120 kilo ağırlığında olacak, bu nedenle bu büyük pooch'u tasma eğitimi için zaman harcayabilecek güçlü bir işleyici olmanız gerekir. Paltosu muhtemelen ince, ancak siyah yüz maskesiyle kahverengi renkte olacaktır.


Mastiff Greyhound Mix

Greyhound Mastiff Mix

Irklar: Mastiff & Greyhound

Bu ilginç karışım, nazik dev çoban köpeğini getirir ve onu büyük, zayıf ve hızlı ayaklı tazı ile karıştırır. Bu karışım genellikle standart İngiliz Mastiff'ten daha uzun ve daha zayıf ve ayrıca daha atletik olacaktır. Aynı zamanda daha az eğilimli olacak ebeveyn ırkını cezalandıran sağlık sorunları Daha küçük olması nedeniyle vücudun her yerinde daha kolay. Buna kalp, kaslar ve eklemler dahildir. Tazılar pistte koşmadığında, onlar kucak köpeğidir, bu yüzden onları evinize kabul ederseniz, bu yavruların da oldukça rahat olmasını bekleyebilirsiniz.


Mastiff Great Pyrenees

Pyrenees Mastiff Karışımı

Irklar: Mastiff & Great Pyrenees

Bu ilginç karışım, her iki ebeveyn ırkın da büyüklüğünü miras aldığından emin olan başka bir cinstir. Büyük Pireneler bir çoban köpeğidir, ancak ailelerine karşı da çok iyidirler. İngiliz Mastiff'ine benzer şekilde, Pyrenees daha büyüktür, daha küçük yavrular nadiren 80 pound'dan daha az gelir. Çünkü Pirenelerdeki saç uzun ve beyaz Bu karışımla daha uzun tüyü olan bir yavruya sahip olma şansınız var. Büyük olasılıkla bir fırça veya bir fırça tutmak isteyeceksiniz. köpek tüylerini yönetmek için araç Pireneler tipik olarak kötü şöhretli kırıcılar olduğundan, bu karışımı benimserseniz etrafta.


Mastiff Bernese Dağ Köpeği

Bernese Mastiff Karışımı

Irklar: Mastiff ve Bernese Dağ Köpeği

Bu karışım kabarık bir çoban köpeği veya hatta bir aziz bernard ile karıştırılabilirken, Mastiff Bernese Dağ köpeği karışımı ailenizi sevecek ve hemen hemen herkesle dostça davranacak eşsiz bir karışım. Daha büyük tarafta olabilirler ve İngiliz Mastiff'inin sahip olduğu göz önüne alındığında, Bernese'nin daha uzun saçlarını miras almaları muhtemeldir. uzun saçlı çekinik gen olduğu gibi. Bernese Dağ Köpeği genellikle son derece arkadaş canlısı bir türdür ve mizaç açısından genellikle oldukça yumuşaktırlar. Yine de bazen inatçı olabilirler ve karışımınız bazı mastiff özelliklerini miras alırsa, ellerinizde inatçı bir yavruya sahip olabilirsiniz. Bu, daha büyük inatçı ırklarla ilgili deneyimlerin genellikle tavsiye edildiği anlamına gelir.


Mastiff Presa Canario

Mastiff Presa Canario Karışımı

Irklar: İngiliz Mastiff ve Presa Canario

Presa Canario, Cane Corso veya Pitbull da dahil olmak üzere diğer molosser ırklarıyla sıklıkla karıştırılır. İngiliz Mastiff ve Presa Canario bir karışım olarak yetiştirildiğinde, Mastiff görünümlü bir yavru elde edeceksiniz, bu muhtemelen İngiliz Mastiff ebeveyninden biraz daha küçük olacaktır. Hala elinizde çok büyük bir cins olacak ve bu karışım yabancılara karşı temkinli olabilir ancak ailelerini çok sevebilir. Presalar, vahşi köpekleri yok etmek için sürü koruyucusu olarak yetiştirildi, bu nedenle evde başka evcil hayvanlara sahip olmayı düşünüyorsanız, bu cinsi çok erken sosyalleştirdiğinizden emin olmak isteyeceksiniz.


Mastiff Golden Retriver

Altın Mastiff Karışımı

Irklar: İngiliz Mastiff ve Golden Retriever

Mastador gibi, Mastiff Golden Retriever karışımı da Golden Retriever'in sosyal ve heyecanlı doğası Mastiff'in sadakati ve adanmışlığı ile birlikte. Çoğu Golden Retriever Mastiff karışımında, normal bir Mastiff'ten biraz daha küçük bir yavru ve daha uzun tüylü bir yavru olması muhtemeldir. Mastiff Golden Retriever karışımı, genellikle tipik bir Golden'dan biraz daha büyük olan çok iyi aile köpekleri olacaktır ve daha büyük bir çoban köpeğinin sağlık sorunlarını yaşama olasılığı çok daha düşük olacaktır. Bu bir olabilir harika karışım İnatçılığı safkan bir çoban köpeğinden eğitmek istemeden daha büyük bir köpek isteyen aileler için.


Son düşünceler

Bu Mastiff karışımlarından bazıları koruyucudur, bazıları aptalca ve bazıları o kadar rahat ki, onları koltuktan çıkarmak için mücadele edeceksiniz, ancak hangisini seçerseniz seçin, hepsinin tatlı huylu ve etrafta olmaktan zevk aldığını bilin.

Büyük bir köpek için hazırlandığınızdan emin olmalısınız, bu nedenle bol miktarda yer olmalı ve ailedeki herkesin onun bedeniyle başa çıkabilmesi gerekiyor. Çoğu miks inanılmaz miktarda egzersize ihtiyaç duymaz, ancak daha aktif bir arkadaşın peşindeyseniz bu listede birkaç istisna vardır. Bu adamların hepsi tatlı ruhlardır ve umarız bu listede bir yerlerde hayallerinizin nazik devini bulmuşsunuzdur!

Yorumlar