Great Dane Puppy Beslenme Tablosu: Danua Köpeğinizi Ne Kadar Besleyeceksiniz?

Great Dane Puppy Beslenme Tablosu: Danua Köpeğinizi Ne Kadar Besleyeceksiniz?

bu Büyük dane sevgi dolu dev bir cinstir. Sevecen, eğlenceli ve bir ailenin parçası olmaktan keyif alıyorlar. Büyük Danimarkalılar, hem iri hem de sakin oldukları için 'nazik devler' olarak bilinirler. Onlar köpek dünyasındaki en uzun köpek cinsidir. Çok büyük köpekler oldukları için, özellikle yavruluk döneminde besin alımlarını izlemek, sağlıklı bir şekilde büyüyüp büyümediklerini görmek için çok önemlidir.

Yavru beslenmesi biraz zor olabilir. Muhtemelen yeni yavrunuzu nasıl düzgün besleyeceğinizle ilgili birkaç sorunuz var. Yavru ebeveynler genellikle yavrularını ne kadar beslemeleri gerektiğini, büyüdükçe miktarların değişmesi gerekip gerekmediğini ve yeni arkadaşlarını ne tür yiyeceklerle beslemeleri gerektiğini bilmek isterler.Kapsamlı rehberimiz, Danua'nızın ilk yıllarında beslenme gereksinimlerine bir göz atmanızı sağlar. Ayrıca, yavru köpeğiniz büyüdükçe başvurabileceğiniz kullanışlı bir kaynak olarak bir beslenme tablosu da sağladık. Son olarak, köpeğinizin gelişimi sırasındaki beslenmesi hakkında en sık sorulan soruları yanıtlıyoruz.

İçindekiler

Bir Bakışta Great Dane Puppy Beslenme Tablosu

0 – 30 gün Anne sütü yok Sınırsız
4 – 6 hafta Kuru mama ve Su 3/4 yemek, 1/4 su Sınırsız
8-11 hafta Köpek Maması 23 3. 4
12 hafta – 6 ay Köpek Maması 5 23

Danua Köpek Ne Kadar Yemeli?

Tüm köpekler farklı olsa da t, işte bir Great Dane yavrusunun ne kadar yemesi gerektiğine dair bazı genel kurallar. Köpeğinizin büyüme aşamalarıyla ilgili daha fazla ayrıntıyı merak ediyorsanız, şuraya başvurabilirsiniz: Danua büyüme tablosu .1. hafta

Çoğu evcil hayvan sahibi, bir haftalıkken bir köpek yavrusu alamayacak olsa da, bu kadar küçük bir yavruya bakmanız gereken bazı durumlar olabilir, bu nedenle referans olması için ilk birkaç haftayı dahil ettik.

İlk hafta, bir yavru köpeğin gelişimi için çok önemlidir. Bu hafta boyunca öncelikle annesinin besin dolu sütünü içecek. Anne sütü, yavrulara bağışıklık sistemlerinin ihtiyaç duyduğu enfeksiyon ve mikroplarla mücadele korumasını sağlayan kolostrumla doludur. Bu antikorları ilk birkaç gün içinde almak, yavru köpeğinizin sağlığı için çok önemlidir. Yavruların istedikleri ve ihtiyaçları olduğu sürece emzirmelerine izin verin. Anne yeterince süt üretmiyorsa, lütfen hemen veterinerinizle iletişime geçin.

Hafta 2

İki haftalık küçük yavru hala annesinin sütüyle besleniyor olacak. Bu noktada, daha alıngan ve agresif yavrular daha fazla beslenirken daha küçük, daha uysal olanlar geride kalabilir. Önce daha hafif yavruları beslemeye çalışın Bunun sürekli olduğunu fark ederseniz. Beslenmelerini köpek yavrusu formülü ile bile tamamlayabilirsiniz. Great Danes ile iyi çalışacak bir marka için veterinerinize danışın.3. Hafta

Meraklı Great Dane yavruları, üç haftada daha fazla keşfetmeye ve hareket etmeye başlayacak. Emzirmeye devam etmeliler ama nemlendirilmiş kuru mamaya yavaşça verilebilir . Ancak anne sütü, yedikleri birincil besin olmalıdır.

auggie köpeği

4. Hafta

Bu hafta, Great Dane yavruları kuru mamayı yumuşatmak için yavaşça verilebilir , ancak diyetleri hala ağırlıklı olarak süt olacak. Küçük bir avuç taze mamayı veya kuru mamayı suyla karıştırın – karışımın 1/4'ü mama ve 3/4'ü su olmalıdır. Yiyecekleri hemen almayabilirler. Tamamdır. Uyum sağlamaları için onlara zaman verin ve onları zorla beslemeyin.

Büyük Danimarkalılar dev bir cins olarak kabul edilir ve yiyecekleri buna göre tasarlanmalıdır. büyümelerini ve beslenme ihtiyaçlarını desteklemek . Bir mama tanesi seçerken, mamanın 'dev ırklar' için yaratıldığından emin olun.5. Hafta

5. haftada Great Dane yavruları kuru mama yemeye daha yatkın olabilir. Büyük olasılıkla hala emziriyor olacaklar, ancak yavaş yavaş daha bağımsız hale geliyorlar.

6. Hafta

Great Dane yavruları daha fazla ilgilenmeli altı haftada anne sütü yerine kuru mama karışımını yemek. Hala anneyle emzirmeye çalışabilirler. Bu normal. Altı hafta, yavrunuzun herhangi bir olumsuz etki olmaksızın nemli mama üzerinde iyi durumda olup olmadığını değerlendirmek için bir belirteçtir. Onu sütten kesmenin zamanı geldi. Kuru mamayı hafta boyunca 3/4 mama ve 1/4 su olana kadar kademeli olarak değiştirmelisiniz.

7. Hafta

Danua yavruları olmalı yedi haftada neredeyse tamamen sütten kesildi , tamamen değilse. Bazıları anneden emzirmeye çalışabilir, ancak bu noktada onlara izin vermeyebilir. Kuru mama karışımı onlar için iyi çalışıyor olmalı.

8. Hafta

Sekiz haftalık Great Dane yavruları, tamamen sütten kesildi ve sadece köpek maması yiyor. Sekiz haftalık tipik bir Great Dane yavrusu, iki veya üç öğüne bölünmüş, günde yaklaşık iki ila üç fincan yiyecek tüketir. Bu genellikle çoğu yavru köpeğin yeni evlerine gönderildiği zamandır.Yetiştiriciler veya evlat edinme barınakları, genellikle yeni sahiplere, yavru köpeği yavaş yavaş onları besleyeceğiniz yeni markaya geçirmeleri için yeterli yiyecek verir. Aksi takdirde, yetiştiriciye ne tür yem kullandıklarını sormanız ve kendinize küçük bir çanta almanız gerekecektir. Bunları kademeli olarak değiştirdiğinizden emin olun. Yiyeceklerini çok hızlı değiştirmek mide rahatsızlığına neden olabilir. Tipik olarak, köpek maması geçişi 10 ila 14 gün sürer. Aynı mamayı kullanacaksanız geçiş aşamasına gerek yok.

9. Hafta

Dokuz haftada, Büyük Danimarkalılar iki ila üç öğünde iki ila üç bardak kuru mama yemeye devam edin.

Siz ve yavru köpeğiniz yeni yaşamlarınıza alışırken, bir beslenme rutini oluşturmak çok önemlidir. Tüm gün boyunca yiyecekleri dışarıda bırakmayın. Beslendikten sonra, yavruyu yürüyüşe çıkarmadan önce bir veya iki saat bekleyin. Büyük Danimarkalıların ölümcül olabilen şişkinlikten muzdarip olduğu bilinmektedir. Yemekten hemen sonra egzersiz yapmamalısınız.

10. Hafta

Şimdiye kadar, muhtemelen ilk kontrolü için veterinerinizi ziyaret etti. Veterineriniz, yavrunuzun geride olup olmadığını, sağlıklı bir kiloda olup olmadığını veya çok tıknaz olup olmadığını size söyleyecektir. On haftada, Büyük Danimarkalılar iki ila üç öğünde iki ila üç fincan kuru mama yemeye devam edecekler. Veterinerinizin gözlemleri ne olursa olsun, yeni talimatları uyguladığınızdan emin olun.11. Hafta

Great Danes, on bir haftada iki ila üç öğünde iki ila üç bardak kuru mama yemeye devam edecek. Birkaç haftalık keşif ve yeni çevresine uyum sağladıktan sonra, yavru köpeğiniz iştahını her zamankinden daha fazla göstermelidir. Ancak, belirlediğiniz rutine bağlı kalmak çok önemlidir. Yavru köpeğiniz mamasını bırakırsa 10 dakika sonra mamasını geri alın. Yakında birkaç saatte bir yemek beklemek yerine beslendiğinde yemeyi öğrenecek.

12. Hafta

Yavru köpeğin yapabilir on ikinci haftada yavaş yavaş günde iki öğün yemeye başlayın. Yiyecek alımı günde üç ila beş fincan artacaktır. Yemeklerini günde iki kez yaymaya hazır olup olmadığını görmek için iştahını izleyin.

13. Hafta

Yavru köpeğiniz on üçüncü haftada günde üç ila beş bardak yemeye devam edecektir. Büyük ihtimalle daha çok oynuyor ve hızla büyüyor! Enerjisini sürdürmek için daha fazla yiyeceğe ihtiyacı olacak. ve büyümesini teşvik etmek.14. Hafta

Great Dane yavru köpeğiniz on dört haftalıkken boyunu göstermeye başlıyor. Daha da büyümeye başlayacak ve gelişimini desteklemek için tüm besinlere ihtiyaç duyacaktır. Günde 3-5 bardak yemeye devam edecek ama bundan sonra miktar artacak.

Farklı Köpek Maması Türleri

 2 kase yan yana kuru ve ıslak köpek maması
 • Taze (insan sınıfı)
 • Kibble (kuru gıda)
 • Konserve veya poşet (ıslak mama)
 • Çiğ veya BARF (biyolojik olarak uygun çiğ gıda)
 • Ev yemekleri

İnsan sınıfı gibi yüksek kaliteli köpek maması yasal olarak insan tüketimine uygun gıdadır. Bu gıda, temizlik ve yüksek kaliteli et seçimini sağlamak için kalite kontrol kontrollerinden geçer.

Kabaca öğütmek

Mama tanesi veya kurutulmuş köpek maması, farklı boyutlardaki torbalarda gelir. Bu, yavru köpeğinizin keyif alacağı bir marka seçerken çok faydalıdır. Deneme amaçlı olarak küçük bir çanta satın alabilirsiniz. Eğer hoşuna giderse, devam edip daha büyük çantayı alabilirsin.Büyük Danimarkalılar şişkinlik olarak da bilinen Gastrik Dilatasyon Volvulusuna (GDV) eğilimli olabilir. . Araştırmalar, onları daha büyük boyutlu mamalarla beslemenin GDV başlangıcını azaltmaya yardımcı olabileceğini göstermiştir. 30 mm'den büyük kuru mama parçaları tavsiye edilir.

Markaların çoğu, besin maddelerini karşılamak için özel olarak tasarlanmış bir kuru mama sunacak. dev cins yavruların gereksinimleri . seçtiğinizden emin olun temel içeren marka yağ asitleri ve yüksek protein yüzdeleri. Tahılsız da tavsiye edilir.

Konserve veya işlenmiş gıdalar yağlarda genellikle daha yüksektir, bu da istikrarlı bir şekilde büyümesi gereken yavru köpekler için ideal değildir.

Çiğ diyet veya Biyolojik Olarak Uygun Ham Gıda (BARF) köpek mideleri için çok zengin olabilir ve karınlarını tahriş edebilir. Danua'nın beslenme gereksinimlerini karşılayan bir marka seçin.

Satın alabilirsin BARF dondurulmuş paketlerde yemekler. Bunlara ihtiyacınız olduğunda buzları çözülebilir. Köpeklerin çoğu çiğ mamayı sever. Daha yüksek kontaminasyon riskine sahip olabileceğinden, çiğ gıdaları tutarken dikkatli olun.

Kaliteli Gıdanın Önemi

Büyük Danimarkalıların üç yaşam aşaması vardır; köpeklik, yetişkinlik ve yaşlılık yılları . Yavruluk, sağlıklı alışkanlıkların temellerini ve sağlıklı bir vücudun çerçevesini oluşturduğu için beslenme yaşamının en kritik aşamasıdır. Standart altı yiyecekler dolgu maddeleri, yapay parçalar, koruyucular, renkler ve kimyasallar içerir. Besin değeri yok denecek kadar azdır. Düşük kaliteli mama, yavru köpeğinizi beslenme açısından yetersiz olma veya doğru şekilde gelişmeme riskine sokabilir.

 Purina Pro Puppy Formula Büyük Irk

Purina Pro Puppy Formula Büyük Irk

Chewy.com'da görüntüle
 Çiftçi's Dog Food Products (3 flavors)

Çiftçinin Köpeği

TheFarmersDog.com'da görüntüle
 Nutro Natural Choice Büyük Cins Kıdemli

Nutro Natural Choice Büyük Cins Kıdemli

Amazon.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Amazon.com'a veya her şirketin web sitesine götürür. Bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

Dev Irk Köpek Maması Neden Önemlidir?

 Danua köpek yavrusu

Great Dane'iniz dev bir cins olarak kabul edilir. Bu nedenle, onu dev ırklar için özel yiyeceklerle beslemelisiniz. Her bir parçanın içindeki beslenme, kalsiyum, fosfor, yağlar, protein ve D vitamini gibi belirli besinler için kalibre edilmiş ve optimize edilmiştir. Bazen her boyuttaki ırk için uygun olduğunu iddia eden markalar dev köpekler için uygun olmayabilir. Yiyecekleri gelişmek için doğru vitaminleri ve besinleri içermelidir.

Danua Yavrularının Hangi Besinlere İhtiyacı Var?

Protein

Köpekler hayatta kalmak ve büyümek için hayvansal proteine ​​​​ihtiyaç duyarlar. Diyetlerinde önemli bir besin bileşenidir. Hayvansal protein, köpeğinizin derisinin, kaslarının ve eklemlerinin gelişmesine yardımcı olur. Köpeğiniz ayrıca bitki proteininden de yararlanır. Bezelye, nohut ve mercimek gibi nişastalı sebzeler yüksek miktarda doğal protein içerir.

İçindeki ilk bileşen köpek maması her zaman hayvansal protein olmalıdır. Danua köpeğiniz için köpek mamasının protein içeriği %23 ile %24 arasında olmalıdır.

karbonhidratlar

Tek başına protein, yavru köpeğinizin gün boyunca yakıtını korumak için yeterli değildir. Diyetlerinde karbonhidrata da ihtiyaç duyarlar. Sağlıklı karbonhidratlar pirinç, arpa ve yulaf ezmesi gibi tahıllarda bulunur. Ayrıca bezelye, tatlı patates ve mercimek gibi sebzelerde de bulunurlar. Büyük Danimarkalılar ayrıca çilek, elma püresi ve kavun parçaları da yiyebilirler.

Lif

Elyaf karmaşık bir karbonhidrat bu, yavru köpeğinizin beslenmesi için gereklidir . Lif, sindirim sistemini düzenlemeye, diş plağını ve tartarı azaltmaya, kan kolesterol seviyelerini dengelemeye, vücut ağırlığını kontrol etmeye ve kronik kalın bağırsak ishali ve kabızlığı yönetmeye yardımcı olur. Lif ayrıca, yavru köpeğinizin daha uzun süre tok hissetmesini sağlayan düşük kalorili bir besindir. Tatlı patates, ıspanak, pancar küspesi ve hindiba kökü gibi lif açısından zengin malzemeler arayın.

Omega Yağ Asitleri

Yağ asitleri sağlıklı yavru köpek gelişimi için çok önemlidir . Beyninin ve gözlerinin sağlıklı bir şekilde gelişmesine, cildinin ve tüylerinin beslenmesine yardımcı olur, vitamin emilimine yardımcı olur ve genel sağlığını artırır. Yağ alımları %12 olmalıdır. Et yemekleri, balık, balık yağları, keten tohumu ve kanola yağları gibi malzemeleri arayın.

Vitaminler ve mineraller

Büyük Danimarkalılar, artan vitamin veya mineraller nedeniyle ortaya çıkabilecek sağlık sorunlarına sahiptir. Doğru gelişim için vitamin ve minerallere ihtiyaç vardır. Ancak köpeğinize verdiğiniz mineral veya vitaminlere dikkat edin. Örneğin, Büyük Danimarkalılara iskelet hastalıklarına yatkınlıkları nedeniyle kalsiyum takviyesi verilmemelidir.

Great Dane'inizi Doğru Kiloda Tutmak

 Danua kanepede uyuyor

Gereksiz kilo birçok sağlık sorununa yol açar, kötü eklemler, kalp rahatsızlıkları, diyabet ve hatta daha yüksek kanser riski gibi. Fazla kiloya sahip olmak bu durumu daha da ajite edebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Köpek besleme, yeni yavru köpeğinizin bakımının önemli bir parçasıdır. İlk başta ürkütücü olabilir, ancak daha kolay hale gelir. Başka sorularınız varsa, Great Dane yavruları ve beslenme programları ile ilgili en sık sorulan sorulardan bazılarını burada bulabilirsiniz.

Great Dane yavru köpeğimi ne zaman yetişkin mamasına geçirmeliyim?

Great Dane yavruları, yaklaşık iki yaşına kadar tamamen olgun değildir. Ancak, diğer köpek ırklarının çoğu gibi, onları da 12 ila 15 aylıkken yetişkin köpek mamasına geçirmelisiniz. Zamanı geldiğinde, mide rahatsızlığını önlemek için geçişin yumuşak olduğundan emin olun.

Danua köpek yavrusu takviyelerimi beslemeli miyim?

Yüksek kaliteli yavru köpek maması, Great Dane yavru köpeğinizin ihtiyaç duyduğu besinleri içermelidir. Yavru köpek maması zaten ekstra besinlerle zenginleştirilmiş olduğundan, yavru köpeğinize ek takviyeler vermenize gerek yoktur. Yavru köpeğinizin diyetine yeni öğeler eklemek onlara zarar verebileceğinden, takviyeleri düşünüyorsanız, girdi için veterinerinizle iletişime geçin.

Ya Danua köpeğim yemek yemeyi reddederse?

Yavru köpekler yemek yemeyi sever. Yavru köpeğiniz yemek yemeyi tamamen reddediyorsa, bu bir şeylerin ters gittiği anlamına gelebilir, bu yüzden onu hemen veterinere götürmeniz gerekir.

Onu nazikçe yemeye ikna etmeyi veya mama kasesine götürmeyi deneyebilirsiniz, ancak ilgilenmemeye devam ederse, veterineri arayın.

Son düşünceler

Great Dane, özel beslenme gereksinimleri olan sevgi dolu bir devdir. Hepimizin bildiği ve sevdiği devasa köpeğe dönüşmesine yardımcı olmak için, onu beslemek ve günlük kalori, protein ve besin alımını sağlamak için yardımınıza ihtiyacı olacak. Yavruluktan yetişkinliğe ve yaşlılık yıllarına kadar büyüdükçe yeterli ve kaliteli mamaya ihtiyaç duyan büyük köpeklerdir. Yavru köpeğiniz ailenizin en yeni üyesi olurken, sağlıklı alışkanlıkları teşvik etmek ve sevgi dolu bir dev haline gelmesine yardımcı olmak için beslenme gereksinimleri hakkında iyi bilgi sahibi olmanız çok önemlidir.

Yorumlar