Sibirya Husky Pug Mix: Hug Dog Breed Gerçekler ve Bilgiler

Sibirya Husky Pug Mix: Hug Dog Breed Gerçekler ve Bilgiler

Sibirya Husky Pug karışımı, tasarımcı adı Hug olan melez bir köpektir ve böyle bir isimle bu adamın özel olacağını biliyorsunuz. İsmi onun kulağa mükemmel gelmesine rağmen, cinsi iyice araştırmak için zaman harcamanız önemlidir, böylece kendinizi tam olarak ne için bıraktığınızı bilirsiniz ve yaşam tarzınıza uyup uymayacağını görebilirsiniz. O harika bir yavru, ama herkesin çayı olmayabilir!

Her ikisi de sevilen bir aile hayvanı olarak dünya çapında çok popüler olan eski ırklardır. İkisinin de çok sayıda karakteri var ve bu yüzden etrafınızdaki Sarılmadan asla sıkılmayacaksınız.Bu yüzden, daha fazla uzatmadan size, Sarılmayı takdim ediyorum!

akita vs shibaTasarımcı Köpekler

'Tasarımcı köpek' terimi, karma bir ırkı tanımlamanın başka bir yoludur ve Hug'ın durumunda, o, safkan Sibirya Kurdu ve safkan Pug'ın tasarlanmış karma ırkıdır. Tasarımcı köpek var popülaritede artış Amerika'da son on yılda belirli bir artışla dünya çapında.

Safkan köpekleri melezleme sürecinin bir sonuç doğuracağına dair bilimsel kanıtlar vardır. daha sağlıklı yavru Kondisyonu ve önceden belirlenmiş sağlık koşulları söz konusu olduğunda daha güçlü ve daha sert olacak. Bu sürece denir melez canlılık ve maalesef birçok safkan fanatik, bunun bir efsane olduğuna inanmanızı istiyor, ama aslında değil.

Kucaklama, Pug ailesinden biraz daha sağlıklı olacak. Ek olarak, Pug ile Husky arasında karar vermekte zorlanıyorsanız, ikisini birleştirip umarım her iki türün en iyisi bu zor kararı sizin için çok daha kolay hale getirecek!Sibirya kurdu

Sibirya kurdu, binlerce yıl önce Sibirya'da, yerli kabileler arasındaki geniş buzlu arazilerde erzak taşımak için geliştirildi. sınırsız dayanıklılık işlerini iyi yaptılar. Günlük işleri tamamlandıktan sonra, onu geliştiren kabile onu, akşam yemeklerinde onlara katılacak kadar şanslı olacağı ve geceleri ısınmak için kucaklayacağı aile evlerine geri götürdü. Sibirya kurdu gündüz bir yarış arabası ve geceleri bir sıcak su şişesidir. Tatlı doğaları nedeniyle, genellikle diğer ırklarla da karıştırılırlar, bu da tasarımcı köpekleri, husky golden retriever karışımı, veya sınır husky .

1925 yılına kadar Sibirya dışında nispeten bilinmiyordu, Balto adlı bir Husky 658 millik bir yürüyüş sırasında bir sürü köpeği meşhur ettiğinde ve hayat kurtaran bir panzehir taşıdı şehre. Bu başarıdan bu yana, Husky dünya çapında popüler bir aile köpeği oldu ve 2019'da o listede 14 gibiinci American Kennel Club (AKC) tarafından yapılan 193 ırktan en popüler cins.

Boksör

Pug aynı zamanda binlerce yıl öncesine dayanan eski bir cinstir. Pug içeride anında bir darbe oldu Çin'deki kraliyet çevreleri , hepsi küçük düz yüzlü köpekler için yumuşak noktaya sahipti. Kesinlikle kraliyet ailesi tarafından tutulmuştu ve yalnızca Pug'a sahip olanlar bir Pug'a sahip olma zevkine sahipti. Çin'deki Hollandalı gezginler anavatanlarına döndüklerinde, bunu Pug ile birlikte yaptılar. Bir Prensi davetsiz misafirlerle ilgili uyarması sonucunda Hollanda'daki Orange House'un maskotu oldu ve sonuçta hayatını kurtardı.Görünüşe göre Pug dünyadaki her sınıftan insanı büyüledi ve harika bir aile hayvanı yapıyor. 2019'da AKC onu listeledi 28 gibiinci Amerika'daki en popüler köpek ırkıdır. Puglar popüler melez yavrulardır ve genellikle Chihuahua ile birlikte veya 'tasarımcı köpek' yapmak için başka türler. Tipik olarak siyah namlu ile açık kahverengi olurlar, ancak bazen lösizme sahip olabilirler. pigmentasyonları yok .

Sarılmak

Hug, hayat kurtaran iki ebeveyni ile bir cesur ve neşeli köpek ilgi odağı olmayı ve tüm aile eğlencesine katılmayı seven. Husky çalışkan bir yavruyken Pug Çin Saraylarında lüks bir hayat yaşadı. Popülerlikleri, ne kadar harika köpekler olduklarını yansıtır ve Hug, genetik kombinasyonu sayesinde farklı değildir!

Ama Husky ve Pug bunu tam olarak nasıl gerçekleştiriyor, sorduğunuzu duydum ?! Husky ve Pug biraz yardım alıyor. suni dölleme ; anne her zaman Husky ebeveynidir ve baba her zaman Pug ebeveyndir, aksi takdirde işler çok karmaşık ve tehlikeli olur.

Her ikisi de ailesi hayat ve kişilik dolu Böylece Sarılmadan hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Çok sevecen ve aileleriyle vakit geçirmeyi seven arsız yavrulardır.Yavru köpekler

Bir Hug köpek yavrusu maliyeti etrafından başlayacak 1.250 $ ve üstü s. Burada görünüm özellikleri, yavru köpeklerin fiyatlandırılmasında büyük bir rol oynar ve eğer köpek yavrusu hem Pug hem de Husky'nin eşit bir karışımı ise, daha pahalı olacaktır. Ek olarak, Husky ebeveyninin ceket işaretlerini, özellikle yüzünün etrafındaki parlak mavi gözleriyle miras alırsa, bu da fiyatı daha da artıracaktır.

Unutmayın, herhangi bir melez köpeğin hangi genleri miras alacağına dair kesin kurallar yoktur. Bu nedenle, beklediğiniz gibi olduğundan emin olmak için, herhangi bir para yatırma işlemi yapılmadan önce yavru ile tanışmanız önemlidir.

Eğitim

Her iki ebeveyni de zeki, ama aynı zamanda çok inatçı, bu da bazen ustasıyla bir eğitim seansı için gerçekten heyecanlanacakları anlamına geliyor, ancak onu eğitme çabalarınızı bile kabul etmeyeceği günler olacak. Eğer ona bir fayda sağlamazsa, o zaman muhtemelen sizinle ilişki kurmayacaktır. Bu nedenle, acemi köpek sahibi için tavsiye edilmez ve onu eğitmek için yatırım yapacak vakti olmayan bir aileye de uygun değildir.

Hangi ebeveyne sahip olacaksa onu alacaktır. inatçı çizgi ve bu nedenle itaat eğitimine olabildiğince erken başlamak önemlidir. Ek olarak, yavrunuzu tanıdık olmayan bir çevre ve her şekil ve büyüklükteki diğer birçok köpekle erken yaşta sosyalleştirmek her zaman zorunludur. Hug, olumlu pekiştirme eğitimine iyi yanıt verecektir.Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Pug ve Husky, egzersiz ihtiyaçları açısından da büyük farklılıklar gösterir. Pug, günde yaklaşık 40 dakika egzersize ihtiyaç duyan küçük, orta enerjili bir köpek iken, Husky gezegendeki en enerjik köpeklerden biridir ve günde en az 90 dakika yoğun egzersize ihtiyacı vardır. Sarılma, her iki ebeveynden birinin peşinden gidebilirken, egzersizi de büyüklüğüne bağlı olacaktır, eğer daha küçükse, Husky ebeveyninin boyutuna benzer olmasına kıyasla daha az egzersize ihtiyaç duyacaktır. Bu nedenle, evinize bir Sarılmayı kabul ediyorsanız, onu egzersiz yapmaya hazır olmalısınız. günde en az bir saat .

Hem Pug hem de Husky'nin acı çektiği biliniyor ayrılık kaygısı, ve bu yüzden Sarılma bütün gün evde bırakılmaktan hoşlanmaz ve 4 saatten fazla bırakılmamalıdır. Bununla başa çıkmanın harika bir yolu, yavrularınızı erken yaşlardan itibaren eğitmektir, bu da onun sandığının güvenli alanı olduğunu öğrenmesine yardımcı olur ve bu nedenle siz uzaktayken daha az endişeli olacaktır.

Sarılma muhtemelen bir küçük ila orta boy köpek ve bu nedenle hem apartman yaşamına hem de geniş konutlarda yaşamaya uygundur. Bahçesiz bir apartman dairesinde yaşıyorsanız, ihtiyacı olan egzersizi yapabilmek için onu daha sık ya da daha uzun yürüyüşlere çıkarmaya hazır olmalısınız.pitbull mastiff

Husky ebeveyninin yoğun egzersiz ihtiyaçları ile Hug, aynı zamanda zihinsel uyarım gün boyunca ve bunu sağlamanın harika bir yolu, onu meşgul etmesi için ona ikramlarla dolu bir bulmaca oyuncağı vermektir. Sarılmanın hareketsiz bir yavru olması pek olası değildir.

Ek olarak, Pug ebeveyni bir Brachycephalic köpeği olduğundan, bu onun düz yüzü nedeniyle olacağı anlamına gelir. nefes almak için mücadele etmek özellikle egzersiz sırasında. Bu nedenle egzersiz seansları sırasında Sarılmayı izlemek önemlidir ve eğer nefes almakta güçlük çekiyorsa egzersizi durdurmalı ve onu sakinleştirmelisiniz.

Bu, Sarılma ile ilgili sorunlara neden olabilir, çünkü eğer Pug'unu miras almışsa Brakisefalik yüz , ancak Husky ebeveyninin yoğun egzersiz ihtiyacı varsa, o zaman enerjisini dışarı atması ve bunu yapmak için mücadele etmesi gerekecektir. Bu şüphesiz yönetilmesi zor olacaktır.

Boyut ve Görünüm

Hug'un ebeveynleri bedenleri bakımından tamamen farklıdır ve bu nedenle Hug'ın boyutu, aynı çöp içinde bile büyük ölçüde değişecektir. Sarılma ile ilgili nispeten yeni bilgilerden, hem erkekler hem de kadınlar ölçüm yapacak 10-23 inç yükseklikte, pençeden omuza ve aralarında herhangi bir ağırlıkta olacaklar 14 ve 60 pound .Sarılmanın gençken ne büyüklükte olacağını belirlemek oldukça zordur ve bu nedenle, yavrularınızın boyut spektrumunun her iki tarafına düşmesi için hazırlıklı olmalısınız. Bununla birlikte, genellikle, bir yavru olarak Pug ebeveynine daha çok benziyorsa, o zaman Husky'ye daha çok benzeyenlerden daha küçük olacaktır. Ağız uzunlukları, kuyrukları ve kulakları gibi değişecektir. Ama bu gerçekten bir şanslı dalış Sarılma boyutuna gelince.

Sağlık

Hug bir melez olduğu için, olacak daha sert safkan yavruların çoğundan daha fazla, ancak bu, herhangi bir sağlık sorunundan muaf olduğu anlamına gelmez. Nispeten yeni bir cins olduğu için, kendine özgü sağlık sorunları hakkında çok az bilgi vardır ve bu nedenle mevcut cins standartları yoktur.

Genel olarak, Pug ebeveyni ortalama bir köpekten daha fazla sağlık sorunu yaşarken, Husky ortalama bir köpekten çok daha az acı çekiyor. Bu nedenle, hangi sağlık sorunlarına yatkın olabileceğini belirlemenin en iyi yolu, hastaya bakmaktır. ebeveynin sağlık koşulları ve hepsinin farkında olun.

Ebeveyninin sağlık endişelerine dayanarak, Hug aşağıdaki sağlık sorunlarına yatkındır:

Göz koşulları - Düz yüzü nedeniyle Pug, yaygın Progressive Retinal Atrophy'nin yanı sıra katarakt ve entropiyon gibi birçok göz rahatsızlığına yatkındır. Bununla birlikte, Brachycephalic Ocular Sendromu gibi Pug'a özgü sorunlara da eğilimlidir. Ek olarak, şişkin gözleri nedeniyle göz yaralanmalarına daha yatkındır.

Cilt durumu - Genel olarak Pug hassas bir cilde sahip olacaktır ve ayrıca demodektik uyuz, maya enfeksiyonları ve cheyletiella dermatit gibi belirli cilt sorunlarına eğilimlidir. Ayrıca kırışıklıkları ve ruloları arasında cilt enfeksiyonlarına yakalanma eğilimindedir.

Brakisefalik Sendrom - Bu, nefes almada zorluk çeken ve ısı regülasyonu çeken düz yüzlü köpeklerin yaşadığı bir durumdur. Düz yüzü sevimli görünmekle birlikte yavru için çok tehlikeli olabilir. Bu nedenle, nefes borusunu ve nefes almasını korumak için bir tasma ve tasma yerine bir koşum takımı kullanılması önerilir.

Pug Köpek Ensefaliti - Bu hastalık Pug ile bağlantılı olsa da, Sarılmanın bu durumu miras alması mümkündür. Ağrı ve nöbetlere neden olan beyin dokularının iltihaplanması ile karakterizedir. Genellikle yaşam beklentilerini önemli ölçüde azaltır, ancak ağrı, ilaçlarla hafifletilebilir.

Kalça Displazisi - Husky'nin tek yaygın endişelerinden biri Kalça Displazisidir ve bu, kalça ekleminin anormal oluşumundan kaynaklanır ve sonunda ağrılı artrite neden olabilir.

chihuahua tüy döker mi

Her yavruda olduğu gibi, potansiyel sağlık sorunlarının farkında olduğunuzdan emin olun ve iyice araştırma onları ve semptomlar için izleyin. Herhangi bir endişeniz varsa, Veterinerinizle görüşün.

Genel olarak, eğer Sarılma, Pug ebeveyninin sağlık koşullarını miras alırsa, Husky sağlık genlerini miras alacak olmasından daha fazla sağlık sorunu yaşayacaktır, ancak herhangi bir karma ırkta olduğu gibi, onun miras alacağından asla emin olamazsınız. Hug’un yaşam beklentisi, 10 ila 15 yıl ortalamada.

Beslenme

Pug ve Husky'nin beslenme ihtiyaçları değişiklik gösterir; Husky egzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için daha yüksek kalorili yemeğe ihtiyaç duyar ve Pug'ın çok daha az ihtiyacı vardır. Sarılmanın boyutuna ve etrafta tüketecekleri enerji seviyelerine bağlı olarak Günde 2 bardak yemek . Pug ebeveyni obeziteye yatkın olduğundan, Hug'un yaşına uygun yiyeceklerle beslenmesi önemlidir.

Ceket ve Renkler

Sarılmanın ceketinin uzunluğu, Pug ebeveyninden kısa süre sonra veya Husky ebeveyninden uzun süre sonra da değişebilir, ancak genellikle uzunluğu ne olursa olsun yumuşak ve pürüzsüz . Sarılmanın ceketi siyah, gri, açık kahverengi, kırmızı, gümüş ve beyazın rengini veya bu renklerin herhangi bir kombinasyonunu alabilir ve ayrıca hem Pug hem de Husky'nin sahip olduğu yüz maskesi renklerini miras alabilir. Sarılmayı çevreleyen her şeyde olduğu gibi, paltosu ve rengi söz konusu olduğunda gerçekten şans eseri.

Bakım

Genel olarak, Sarılmanın miras aldığı ceket ne olursa olsun, yalnızca iyice fırçalanması gerekecektir. haftada bir ve tüylerini idare edilebilir tutmak için birkaç günde bir hızlı bir fırça. Tırnak kesme, kulak ve diş temizliği gibi diğer tımar ihtiyaçları diğer yavrularla aynıdır. Dikkate alınması gereken tek özel bakım sorunu, eğer Sarılmanız varsa kırışıklıklar veya cilt kıvrımları Pug ebeveyni gibi, onları pamuklu yün tomurcukları ve özel ürünlerle iyice temizlemek için zaman ayırmanız gerekecek.

Aile Hayvanları Olarak

 • Eğlenceli, sevgi dolu ve arsız bir yavru.
 • Size ve ailenize saatlerce eğlence ve kahkaha sağlayacak.
 • Sarılmanın günde ortalama 60 dakika egzersize ihtiyacı olacaktır.
 • Bütün gün mahsur kalmaktan iyi olmayacak.
 • Yakın ailesi ve yabancılarla çok sosyal.
 • Herkesin arkadaşı olduğuna inanıyor, bu yüzden en iyi bekçi köpeğini yapmıyor.
 • Hug, çocuklara ve diğer hayvanlara karşı çok sevecen.
 • Genç bir aile veya çok evcil hayvanlı bir evde iyi iş çıkaracaktır.
 • Hipoalerjenik değil ve orta boy bir tüy dökücü.
 • Bu, onu köpek alerjisi olan bir aileye daha az uygun hale getirir.
 • Hug bağımsızdır ve bu nedenle eğitilmesi zor olabilir.
 • İlk kez sahiplenmek için en iyi köpek yavrusu değil.

Bir Sarılma Yetiştiricisi Bulmak

Hug, hibrit dünyasında nispeten yeni ve nadirdir ve bu nedenle, başka bir hibrit karışıma kıyasla bir yetiştirici bulmak biraz daha uzun sürecektir. Saygın bir yetiştirici bulmanın en iyi yolu, bölgenizde bulunan ve nadiren çok daha uzaktaki yetiştiricileri internette derinlemesine araştırmak ve daha sonra yorumları oku ve üreme uygulamaları hakkında sorular sorun. Alternatif olarak, yerel Pug ve Sibirya Husky yetiştiricileriyle konuşabilir ve onlardan Hug yetiştiricilerine yönlendirmelerini isteyebilirsiniz.

Kurtarma ve Sığınaklar

Tüm ailelerin yavru yetiştirmeye ve eğitmeye yatırım yapacak zamanı yoktur ve bu nedenle, eğitimi muhtemelen yerinde yaptıracak daha yaşlı bir köpeği evlat edinmek bazen daha kolaydır. Bu ilgilendiğiniz bir şeyse, o zaman yerel barınaklarla iletişime geçtiğinizden emin olun ve bazı barınakların belirli türler için bekleme listeleri vardır ve barınakta bir Kucaklama yerleştirilirse sizinle iletişim kurabilirler.

Bir köpek evlat edinmek inanılmaz bir şey olsa da, bunun bazı olumsuzlukları var. Çoğunlukla geçmişinin ve saygın yetiştiricilerden mi yoksa sağlıklı ebeveynlerden mi yetiştirildiğinin veya herhangi bir travmatik deneyim yaşayıp yaşamadığının tam olarak farkında değilsiniz. Ancak bir kurtarma merkezi köpeğin size uygun olduğunu düşünmezse, onu yeniden barındırmanıza izin vermez ve bu nedenle çoğu evlat edinme vakasında yavru köpek tamamen iyidir.

Son düşünceler

Hug, ailesiyle sevgi dolu muhteşem bir yavru, ama aynı zamanda canlı ve eğlenceli. Genç aileler için harikadır ve güçlü koruma eğilimleri yoktur, bu yüzden yabancılarla süper arkadaş canlısıdır. Biraz bağımsız ve inatçıdır ve bu nedenle eğitilmesi zordur ve bu nedenle eğitimine yatırım yapacak zamanı olan sahipler için daha uygundur.

Sarılmanın tek gerçek dezavantajı, Pug ebeveyninden miras alabileceği Brachycephalic ile ilgili sağlık sorunlarının ve Husky ebeveyninin enerji seviyesinin birleşimidir. Bu genellikle yoğun egzersiz yapma ihtiyacına yol açabilir, ancak enerji ihtiyacına ayak uydurmak için yeterince nefes alamama.

Bu sizin için hazır olduğunuz ve etkili bir şekilde idare edebileceğinizi düşündüğünüz bir şeyse, harika bir aile hayvanı olur.

Yorumlar