İngiliz Buldozerleri İçin En İyi Fırça

İngiliz Buldozerleri İçin En İyi Fırça

İngiliz Bulldog, en iyi ekşi kupalarıyla tanınan, bir yavrunun kalın yapılı bir yaralayıcısıdır. Müthiş görünümlerine rağmen, yine de düzenli ve kapsamlı şımartma seanslarına ihtiyaçları var. Tüyleri kısa ve parlak olabilir ama düzenli olarak tüy dökerler. Ayrıca hassas ciltleri vardır, bu nedenle onları daha fazla tahriş etmeyecek bir fırça seçmek çok önemlidir. Bakım, Bulldog arkadaşınıza bakmanın önemli bir parçasıdır.

Farklı tüy tiplerine uygun, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok köpek fırçası vardır. Pek çok seçenek mevcutken ve hepsi işe uygun değilse, bu zor bir karardır. Bu nedenle, İngiliz Bulldog'unuz için en iyi fırçayı bulmak önemli bir görevdir, ancak tüm zor işleri sizin için yaptık. Hayatınıza bir İngiliz Bulldog'u kabul etmek üzereyseniz veya sahip olduğunuz fırça hardalı kesmiyorsa, sizin için bir fırçamız var.Bu kılavuzda, İngiliz Bulldog ceketi ve neye ihtiyacı olduğu hakkında bilmeniz gereken her şeyi size gösteriyoruz. English Bulldog'unuz için en iyi fırçayı bulmanıza yardımcı olacak birkaç bakım ürününü de inceliyoruz. Öyleyse, Bulldog fırçalarının dünyasına atlayalım.

Bir Bakışta: İngiliz Buldozerleri İçin En İyi Fırçalar

 FURminator Uzun Tüylü Köpek Tüy Alma Aleti, Mavi, Büyük

FURminator Deshedder

Chewy'de Görüntüle
 Hartz Kombosu

Hartz KombosuChewy'de Görüntüle
 Bodhi Köpek Banyo Fırçası

Bodhi Köpek Banyo Fırçası

Chewy'de Görüntüle

İçindekiler

İngiliz Bulldog Mont

İngiliz Bulldogları ince ve pürüzsüz bir dokuya sahip düz, kısa, düz ve yakın bir kaplamaya sahip olun. Kulağa bakımı kolay bir ceket gibi geliyor, değil mi? Tam olarak değil. Onlar yıl boyunca ılımlı bir şekilde döküldü ve tüy dökme mevsimlerinde daha ağırdır. Tüylü bir astar ve daha sert bir dış kaplama olmak üzere iki kat katmanı vardır. Astar yumuşak ve yoğundur ve yılın zamanına bağlı olarak incelir ve kalınlaşır ve köpeğiniz için bir yalıtım tabakası görevi görür.Artı, İngiliz Buldozerleri kırışık olan yumuşak ve gevşek cilt , özellikle baş ve göğüs bölgesi çevresinde. Bu kırışıklıklar, nem ve bakteriler için bir sığınaktır ve uygun şekilde bakılmazsa yaralara ve enfeksiyonlara yol açar. Bu kırışık ve hassas alanlar, Bulldog'unuzu fırçalamayı zorlaştırabilir. Ancak doğru fırçayla güzel bir Bulldog kürkü elde edebilirsiniz.

İngilizce Bulldog Bakım Alışkanlıkları

Elbette, tüyleri bir Kaniş kadar zorlayıcı veya bir Golden Retriever kadar yoğun değildir. Ancak düzenli bir bakım rejimi uygulayarak İngiliz Bulldog'unuzun tüylerini güzel ve sorunsuz tutabilirsiniz. Bu sürece genç yaşta başlamak, onları bakıma karşı duyarsızlaştırarak ikiniz için de çok daha kolay hale getirir. Hatırla Bakımı keyifli bir deneyim haline getirin onları ikramlarla ödüllendirerek.

Bulldog'unuzu fırçalayın haftada iki ila üç kez en iyi şekilde görünmelerini ve hissetmelerini sağlamak için. Köpeğinizin boyutuna bağlı olarak her seans muhtemelen 10 dakika sürecektir. Bulldog'unuz tüy dökme mevsimlerinde bunu biraz daha toplayın. daha sık tüy döker . Doğru, yüksek kaliteli fırçaya yatırım yapmak, bakım sürecini çok daha etkili hale getirir.Fırça Çeşitleri

Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç fırça türü vardır. İngiliz Bulldogları iki katlı kısa ve düz bir kürke sahip olmak, bu nedenle, seçtiğiniz fırçanın bu tür bir kaplama için çalışması gerekir. Yüksek kaliteli bir fırça seçmek, doğru olanı seçmek kadar önemlidir çünkü birçok ucuz fırça, tasarım veya düşük kaliteli malzemeler nedeniyle köpeğe zarar verebilir.

kıdemli köpek araçları

Daha ince

İnce fırçanın çok sayıda kısa, ince kılı vardır. genellikle telden yapılır . Kıllar birlikte paketlenir ve düz bir kafaya oturur. İnce fırçalar, birikintileri, paspasları ve dolaşmaları giderdiği için orta ila uzun, kalın tüyleri olan köpekler için iyi çalışır. Bir Bulldog kürkü için işe yarasa da, ince fırçalar gevşek ve hassas Bulldog cildinde çok sert olabilir.

toplu iğne başı

Pinhead fırçaları toplu iğne fırçalarıyla aynı , ancak genellikle ince fırçalarla karıştırılırlar. Bir toplu iğne başında daha az kıl vardır, genellikle daha uzun, daha kalın ve daha uzak aralıklıdır. Yüksek kaliteli toplu iğne uçlu fırçalar, köpek derisi üzerinde daha nazik olan kauçuk uçlara sahiptir. İğne uçlu fırçalar, tüm tüy tiplerindeki tüyleri ve kiri temizler, ancak daha uzun tüylü köpekler için en iyi seçimdir.

Kıl

Kıl fırçalar, orta aralıklı birçok kalın kıl ile insan fırçalarına benzer. Bu fırçalar esas olarak kepek ve gevşek tüyleri gidermek ve cildi canlandırmak için kısa, ipeksi tüyler içindir. Ayrıca, parlaklık eklemek ve görünümü pürüzsüzleştirmek için son işlem fırçası olarak da çalışırlar. Kıl fırçalar İngiliz Buldozerleri için mükemmel bir seçim .tırmık

Astar tırmık fırçaları, yoğun şekilde birikmiş fazla tüyleri topladıklarından, ağır tüy dökücüler içindir. Bahçe tırmığına çok benzeyen bir veya iki sıra kıl veya iğne ile T şeklindedirler. Astara kadar ulaşırlar gevşek saçları toplayın. Bunlar taraklara benzer, ancak saplıdır. Astar tırmıkları, tüm çift kaplamalı köpeklerde iyi çalışır.

Kauçuk Fırça

Lastik fırçaların kısa ve esnek lastik kılları veya tümsekleri vardır, genellikle köri eldiveni denir veya lastik taraklar. Kıllar astara ulaşamadığı için kısa tüylü köpekler içindir. Saplı bir fırça veya elinize uyan bir eldiven olabilirler. Kauçuk fırçalar cilde masaj yaparak saç ve kiri yüzeye çıkarır.

Kauçuk fırçalar daha kapsamlı bir temizlik için köpeğinizi şampuanlarken harikadır, Bulldog'larınızın kıvrımlarına ve kırışıklıklarına girmenizi sağlar. Köri eldiveni ayrıca tımardan nefret eden Bulldoglar için mükemmel bir seçimdir. Kauçuk fırçalar bazen Bulldog montları için harika bir araçtır, ancak astara ulaşamadıkları için tam bir bakım sunmazlar.

İngiliz Buldozerleri İçin En İyi Fırçalar

İngiliz Bulldog'a uygun en popüler köpek fırçalarından bazıları için piyasayı araştırdık. senin fırçan olmalı yüksek kaliteli, cilde karşı nazik, rahat ve etkili. Her köpeğin kendine özgü ihtiyaçları vardır, bu nedenle seçtiğiniz fırçanın Bulldogs tüy tipinize uygun olduğundan emin olun. İşte English Bulldog için favori fırçalarımızdan bir seçki.FURminator Kısa Saç Dökülme Aleti

 FURminator Uzun Tüylü Köpek Tüy Alma Aleti, Mavi, Büyük
 • Kısa saçlar için özel olarak tasarlanmıştır.
 • Her iki uçtaki güvenlik uçları cildi korur.
 • Köpeğinizin rahatı için kavisli tasarım.
 • Rahatınız için ergonomik sap.
 • Kolay temizlik için bir FURejector düğmesine sahiptir.
Chewy'de Görüntüle

FURminator, İngiliz Bulldog'unuz için ideal olan kısa tüylü köpekler için özel olarak tasarlanmıştır. Son kat boyunca zahmetsizce kayan pürüzsüz paslanmaz çelik bir tırmığa sahiptir. Cilde veya saça zarar vermeden astarı ve gevşek tüyleri alır. Tırmığın her bir ucunda koruma için plastik bir kenar bulunur, bu da Bulldog'unuzun gevşek derisini korumak için başka bir güvenlik özelliğidir.

FURminator, diğer birçok tırmık gibi düz olmak yerine köpeğinizin vücudunun şekli etrafında şekillenen kıvrımlı bir şekle sahiptir. Bu, rahatınızı da hatırlayan yüksek kaliteli bir araçtır. Ergonomik kauçuk sap, yavru köpeğinizin bakımını rahatlatıcı bir aktivite haline getirir. FURejector düğmesi, tek bir basışta tüyleri hızla serbest bırakarak temizliği çok daha kolay hale getirir.

Severiz Bu fırçanın, özellikle tüy dökme mevsimlerinde yardımcı olan İngiliz Bulldog'un astarını tırmıklamak için harika bir araç olduğunu.Hartz Kombosu

 Hartz Combo Pim ve Kıl
 • 2'si 1 arada birleşik fırça, birçok avantaj sağlar.
 • Cilt koruması için yuvarlak uçlu paslanmaz çelik pimler.
 • Naylon kıllar, cildi tahriş etmeden kiri ve tüyleri toplar.
 • Rahatınız için ergonomik sap.
 • Rahat bakım için havalandırma delikleri ile tasarlanmıştır.
Chewy'de Görüntüle

Bu fırçanın çoklu kullanımları vardır. Bir tarafta kiri, düğümleri ve astarı gevşetmek için paslanmaz çelik iğneli bir fırça bulunur ve diğer tarafta cildi uyaran ve köpeğinizin doğal kürk yağlarını yeniden dağıtan naylon kıllar bulunur. Önce iğneli fırçayı kullanın ve görünümü tamamlamak için kıllı fırçayla bakım seansını bitirin. Bu 2'si 1 arada fırça, sizi tüy dökme mevsimi için bir parçalayıcı ve genel bir günlük fırça satın almaktan kurtarır.

Paslanmaz çelik pimler, köpeğinizin cildini korumak için güvenlik ipuçlarına sahiptir ve naylon kıllar, etkili bir şekilde çalışacak kadar sert, ancak köpeğinizin cildinin zarar görmesini önleyecek kadar yumuşaktır. Ergonomik tutamak, yavru köpeğinizi zorlanma endişesi olmadan temizlemenizi sağlar. Nefes alma delikleri, sert olmaktan ziyade köpeğinizin şekline göre şekillendiği anlamına gelir.

beyaz uzun tüylü köpek

Severiz Bu fırçanın birden fazla kullanımı vardır, yani birkaç fırça satın almanıza gerek yoktur. Bu ikili fırça ile paradan ve yerden tasarruf edin.

Bodhi Köpek Banyo Fırçası

 Evcil Hayvanlar ve Eşyalar Kauçuk Bakım Fırçası
 • Nazik bir fırça için kauçuk uçlar.
 • Elinize sabitlemek için kauçuk sap.
 • Köpeğinizin vücudunun şekline göre konturlar.
 • Kırık uçlar kiri, kiri ve saçı toplar.
 • Islak veya kuru bakım için kullanılabilir.
Chewy'de Görüntüle

Bu popüler kauçuk fırçanın da çeşitli kullanımları vardır. Banyo fırçası olarak adlandırılır, çünkü birçok sahip onu banyoda köpeğinin cildine ve tüylerine masaj yapmak ve temizlemek için kullanır. Cilde ve alt kaplamaya ulaşmak için üst kaplamaya nüfuz ederek Bulldog'unuzun cilt kıvrımlarında gizlenen kiri, pisliği ve bakterileri giderir. Elinizi sapın altına kaydırın ve masaj yapın.Yumuşak kauçuk uçlar, köpeğinizin cildini tahriş etmeden veya çekmeden kapsamlı bir temizlik sunar. Ayrıca, diğer fırçaların aksine uçlar bölünmüştür, bu da fazla kıl ve kiri hareket ettirmek yerine gidermeye yardımcı olur. Bu fırçayı diğer evcil hayvanlarda kullanabilirsiniz. Ve fırçaları rahatsız eden veya genel bakım sürecini çok korkutucu bulan Bulldoglar için harika bir seçenek.

Severiz Bu su geçirmez fırça, banyonun içinde ve dışında bakım yapmak için mükemmeldir. Cilde şampuanla masaj yapmak için ve kiri ve gevşek saçları temizlemek için günlük lastik eldiven olarak kullanın.

Safari Kavisli Slicker

 Safari Slicker
 • Bu daha ince fırça, eksiksiz bir bakım için dış kaplamaya nüfuz eder.
 • Nazikçe dolaşıklık açma için kaplamalı uçlara sahiptir.
 • Kavisli tasarım rahat fırçalama sağlar.
 • Rahatınız için kauçuk, ergonomik sap.
 • Çok köpekli haneler ve diğer kürk türleri için idealdir.
Chewy'de Görüntüle

Safari ince fırçası, Bulldog'unuzun rahatı için akıllıca tasarlanmıştır. Diğer birçok ince fırçanın aksine, hassas Bulldog için özellikle önemli olan cildin takılmasını veya tahriş olmasını önleyen kaplamalı uçlara sahiptir. Nazik fırçalama, Bulldog'unuzla zaman geçirmenizi, gevşek tüyleri ve birikintileri endişelendirmeden gidermenizi sağlar.

Kavisli tasarım, Bulldog'unuzun aşırı derecede kıvrılmış omuzları ve göğsü gibi ekstra hassas bölgelerin bakımını yapabileceğiniz anlamına gelir. Bu fırça, aynı zamanda, çok köpekli haneler için harika olan, her boyuttaki ve tüm tüy uzunluklarındaki köpekler için uygundur. Sizin için de rahat olan ergonomik bir kauçuk sapa sahiptir.

Severiz Bu daha ince fırçanın, İngiliz Bulldog'unuzun gevşek cildini tahrişten korumaya yardımcı olan (diğerlerinin aksine) kaplamalı uçları vardır. Kapsamlı bir fırçalama için daha derin kaplama penetrasyonuna izin verir.

Delomo Lastik Eldivenler

 Kulübeler ve Kediler Evcil Hayvan Bakım Eldivenleri
 • Nazik bir fırçalama deneyimi için elinizin şeklini taklit eder.
 • Bu, tımar etmekten korkan Bulldog'lar için harika bir seçim.
 • 255 silikon uç nazikçe masaj yaparak kiri ve tüyleri alır.
 • Ayarlanabilir bilek kayışı ile tek beden herkese uyar.
 • Derinlemesine bir temizlik için banyoda kullanılabilir.
Amazon'da Görüntüle

Bu, her Bulldog için en iyi fırçalama aracı olmasa da, fırçalanmaktan korkanlar için harika bir seçenektir. Bu eldivenlerin takılması kolaydır ve köpeğinizi onlar kadar bilmeden bakım yapmanıza olanak tanır. Elinizin şeklini ve hissini taklit eder. Öyleyse, cesur Bulldog'unuz gizli bir ürkek kediyse, aradığınız çözüm bu olabilir.

Gevşek tüyleri ve kiri kavrayarak tüylerinden çıkaran 255 silikon uç içerir. Lastik saça yapışır, bu yüzden tek yapmanız gereken işiniz bittiğinde saç tabakasını soymak. Beş parmaklı eldiven tasarımı, kırışıklıklar ve cilt kıvrımları da dahil olmak üzere ulaşılması zor tüm yerlere girebileceğiniz anlamına gelir. Tek beden herkese uyar ve ayarlanabilir bilek kayışı vardır. Bunlar banyoda da kullanılabilir.

Severiz Bu fırçanın, fırçalamaya karşı hassas olan veya fırçalamaktan korkan Bulldog'lar için ideal olduğu. Eldivenleri takın ve Bulldog'unuzu okşayın.

corgi koşum

Buddy System Oval Avuç İçi Kıl Fırça

 Buddy System Oval Avuç İçi Kıl Fırça
 • Alt ve dış kaplamayı düzeltmek için tasarlanmış kıllı fırça.
 • Domuzu kılları, metal veya plastiğe harika bir alternatiftir.
 • Kolay tutuş için oval şekilli fırça.
 • Bambudan yapılmış, çevre dostu bir fırçadır.
 • Yüzü ve kıvrımları nazikçe sarar.
Amazon'da Görüntüle

Buddy System yumuşak dokunuşlu oval şekilli fırça, birçok nedenden dolayı harika bir kıllı fırçadır. Bu hafif fırça, kolay ve doğal bir tutuş için avucunuzun içine sığar. Bu, belirli hareket sorunları olan veya tipik kolları kavramak için mücadele eden sahipler için idealdir. Bazı sahipler için, Bulldog'larını fırçalamak yerine onları okşadıklarını düşünerek kandırmak, tımarlamanın başarısıdır.

Buddy System fırçası, bazı sahipler için gerekli olan estetik açıdan hoştur. Bu ve ambalajı, onu yeni Bulldog sahipleri için ideal bir hediye yapar. Bu fırça, bambu ve yaban domuzu kılları kullanır ve bu da onu çevre dostu bir seçenek haline getirir. Sert, yumuşak kıllar kiri ve dökülen tüyleri temizlemek için dış kaplamaya ulaşır. Doğal bir ürün için tipik olan bazı iplikler ilk birkaç kullanımda dökülür.

Severiz Bu fırçanın tutması kolaydır, çoğu kulplu fırçaya mükemmel bir alternatiftir. Doğaya duyarlı köpek sahipleri için bambu ve yaban domuzu kıllarından yapılmış çevre dostu bir seçimdir.

İngiliz Bulldog Montunu Yönetmek

İngiliz Bulldogları hassas cilde sahip olmak, ve yönetmeniz gereken dökülüyorlar. Bununla birlikte, fırçalamaya ek olarak aşırı tüy dökülmesini önlemeye ve tüylerini en iyi durumda tutmaya yardımcı olabileceğiniz bazı yollar vardır. Örneğin, köpekler stresliyken daha çok tüy döker veya pire, akar ve enfeksiyonlara maruz kalır, bu yüzden bunlardan kaçınmaya çalışın. Paltolarını olabildiğince sağlıklı tutmanın bazı yolları.

Bakım Ürünleri

İngiliz Buldozerleri hassas bir cilde sahiptir, bu yüzden asla kullanmamak çok önemlidir. insan bakım ürünleri senin köpeğin üzerinde olan ürünleri seçin hassas cilde sahip köpekler için tasarlanmıştır veya doğal ürünlerle yapılmıştır. Yüksek kaliteli ürünler, çoğu köpek derisini tahriş etmediğinden emin olmak için kapsamlı bir şekilde test edilir. Güçlü bir şekilde test edilmemiş olabilecek ucuz ürünlere karşı dikkatli olun.

Banyo yapmak

Bir İngiliz Bulldog'u yıkamak zordur, onları küvete sokmak ve iyice ovalamak. Düzenli banyolar cildi ve tüyleri temiz ve sağlıklı tutar. Küvette fazla kıl görseniz de, düzenli banyo süresi uzun vadede dökülmeyi en aza indirir. Veterineriniz tarafından farklı şekilde yönlendirilmedikçe, ayda bir veya iki kez yıkayın.

Gevşek Deri ve Kıvrımlar

İngiliz Bulldog, gevşek ve kırışık bir cilde sahiptir. ek bakıma ihtiyacı var . Bulldog'unuzu fırçalarken, cildi kazımamak için ekstra özen gösterin , çünkü bu cildi tahriş eder ve kesiklere ve sıyrıklara yol açabilir. Ek cilt koruması için tüm fırçaların lastik veya plastik uçları olmalıdır.

Kıvrımlar ve kırışıklıklar ek bakıma ihtiyaç duyar. Her kat arasında düzenli temizlik, bakteri ve enfeksiyonları uzak tutmak için çok önemlidir. Bulldog'unuzun ne kadar kırıştığına bağlı olarak, haftada birkaç kez kat temizliği gereklidir. Yüksek kaliteli seçin kırışıklık giderici ürün veya köpek bezleri ve her seferinde kurutun. Veterineriniz öneriyorsa ilaçlı ürünler kullanabilirsiniz.

Beslenme

Pek çok köpek sahibi bilmiyor beslenme ile cilt ve tüy durumu arasındaki bağlantılar . Toplama yüksek kaliteli bir diyet İngiliz Bulldog'unuz için kürk sağlığı için çok önemlidir. En kaliteli diyetler, tümü köpek derisinin en iyi durumda kalmasına yardımcı olan iyi proteinler, sağlıklı yağlar, vitaminler ve mineraller içerir. Hidrasyon da çok önemli olduğundan, Bulldog'unuzun tatlı suya erişebildiğinden emin olun.

Son düşünceler

İngiliz Bulldog inatçı ve telaşlı bir köpektir, ancak yukarıdaki fırça önerileriyle bundan sonra başarılı bakım seanslarından emin olabilirsiniz. Çok fazla tüy dökmezler, ancak gevşek derileri, hassas kıvrımları ve kısa ama çift katları, fırça seçimini zor bir iş haline getirebilir. Daha nazik bir damat için çift etkili bir fırça veya lastik eldiven arıyor olun, burada her sahibi ve Bulldog için bir şeyler var.

Yorumlar