Belçika Malinois Köpek Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Belçika Malinois Köpek Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Belçika Malinois'i sadece üç kelimeyle özetlememizi isteseydiniz, zeki, kendine güvenen ve çalışkan . Hiç şüphe yok ki, bu cins her aile için uygun değildir. Ancak, doğru aile için, kendisini son derece sadık bir köpek arkadaşı yapan inanılmaz derecede sevecen ve sadık bir köpek yapar.

Belçika Malinois, cins meraklıları tarafından yaygın olarak “Belçikalı Mal” veya “Mal” olarak anılır. “Mali” de başka bir yaygın takma addır. “aktif” olduklarını söylemek yetersiz bir ifadedir . Bu yüzden her aile için mükemmel değiller. Aynı zamanda baskı altında üstün olabilmelerinin ve en iyi polis ve askerlik köpeklerinden biri olmalarının nedeni de budur.Bu kılavuzda, türün tarihi hakkında bilgi edinecek ve nasıl yetiştirildiler . Bu onların genetik yapıları ve kişiliklerini nasıl edindikleri hakkında fikir verecektir. Ayrıca eğitimi, egzersizi ve yiyecek gereksinimleri hakkında da bilgi edineceksiniz. Haydi başlayalım ve bu enerjik köpek ırkını idare edecek dayanıklılığa sahip olup olmadığınızı öğrenelim.

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık40-80 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik22-26 inç
  • ömür simgesiÖmür14-16 yıl
  • renk simgesiRenklerAçık Kahverengi, Maun, Kırmızı
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Tarih

Bankta Dinlenen Aktif Köpek

Bu cins dört farklı Çoban Köpeğinden biridir.Belçika Malinois ('Mal-in-wah' olarak telaffuz edilir) sevgiyle Mal olarak bilinir. o yakından ilişkili dört Belçikalı çoban ırkından biri . Merak ediyorsanız, diğer üç Belçikalı ırk, Tervuren , Laekenois ve Belçika Çoban Köpeği. Bazı ülkelerde, dört ırkın tümü Belçika Çoban Köpeği adı altında toplanır. Mal, ülkenin kuzeybatı kesiminden, özellikle Malines kasabasından gelir.bu 19 sonuinciYüzyıl dört Belçikalı ırkın yolculuğunun başlangıcıydı. Eylül 1891'de Belçika Çoban Köpeği Kulübü (Club du Chine de Berger Belge olarak da bilinir) kuruldu. Bu kulüp tüm Belçikalı çoban ırklarını kapsıyordu. Önümüzdeki on yıl boyunca, Belçikalı köpek severler, çoban köpekleri arasındaki farklı varyasyonları inceledi. Ve 1898'de Malines Kulübü kendi kulüplerini kurdu ve kısa tüylü açık kahverengi çoban köpeklerine odaklandı. Bugün bugün Mal olarak bildiğimiz.

Yerli Belçika topraklarında Mal, yalnız hayvan çobanı ve topraklarının ve ailesinin koruyucusu. Ustalarına yorulmadan itaat eden, azimli ve görev odaklı bir köpek olarak tasarlandı. Enerjisi, bağlılığı ve iş ahlakı, polis ve askeri dünyada da başarılı olmasını sağladı. Belçika Malinois, Belçika polisi tarafından kullanılan ilk köpek cinsiydi. Biri en ünlü mallar Kahire adlı, Usame Bin Ladin'i ünlü bir şekilde deviren Seal Team Six'in bir parçasıydı.Mal, 1911'de Amerika'ya gitti, ancak cinsin ithalatı, Dünya Savaşları sırasında kurudu. 1960'lara kadar ABD'de tekrar popüler olmadı. Şimdi, nispeten popüler, ancak yoğun egzersiz ihtiyaçları nedeniyle ortalama ailenize uygun değil. Genellikle kendini içinde bulur. en popüler 50 köpek türü Amerikada.

Mizaç

Yapraklarda Döşeme Tatlı Çoban Köpeği

Bu yavrulardan birini evinize kabul ederken yüksek düzeyde bir yoğunluk bekleyin.

Cins kişiliğine gelince, “yoğun” kelimesi onları iyi tanımlar. Mal her şey hakkında derinden tutkulu o yapıyor. Bu ihtiyaç sahibi olarak karşımıza çıkabilir. Ve sert tavrına rağmen, ailesini seven hassas bir köpektir. Orijinal bir cırt cırt köpek, bir dakika uzakta çok uzun. Siz işerken kesinlikle yanınızda oturacaktır. Bazı insanlar bu özelliği sever, bazıları ise çok fazla bulur.Onu bu kadar sadık yapan şey yoğunluğudur. Bu, arıyorsanız Mal'dan daha iyisini yapamayacağınız anlamına gelir. bir aile bekçi köpeği . Canı pahasına efendisini ve tüm ailesini koruyacaktır. Tabii ki, koruyuculuğu ekstra sorumluluk getiriyor. Potansiyel davetsiz misafirler, kararlı bir Mali'ye bir bakışla evinize girme konusunda iki kez düşüneceklerdir.

Onun koruyuculuğu onu yabancılarla mesafeli . Sürekli parti veren girişken bir aileyseniz, farklı bir cins düşünmek isteyebilirsiniz. Bunun yerine, sadece ailesiyle birlikte daha sakin bir hayatı tercih ediyor. Koruyucu içgüdülerini sınırlamak için erken eğitim olduğu gibi, erken sosyalleşme de önemlidir.

Neyse ki ailesine karşı utangaç değil ve onlara karşı çok sevecen. O da bilinir bir aile üyesiyle yakın bağ özellikle. Bu genellikle ana bakıcısı olarak gördüğü kişi olacaktır. Bir kucak arkadaşı arıyorsanız, önce Mali'yi zor bir iş gününden sonra yıpratmanız gerekir.

Enerjik bedeni ve zihni aktiviteye ihtiyaç duyar. Bu, aktif bir oyun arkadaşı arıyorsanız, Mal'ın sizin için bir tür olabileceği anlamına gelir. Kendiniz zamanınız ve enerjiniz varsa, 12 saat boyunca mutlu bir şekilde oynayacaktır. o oyun odaklı ve her zaman kazanmak zorundadır. Etrafta bir Mal varken asla sıkıcı bir an yoktur.Boyut ve Görünüm

Sonbaharda Açık Havada Köpek

Bu cins hem boyut hem de görünüm olarak değişir.

İle onun kurt gibi görünüşü Belçikalı Malinois'in kafası sık sık karıştırılıyor. daha iyi bilinen Alman kuzeni , Alman Çoban Köpeği. Ve benzer görünmelerine rağmen, farklılıkları var. Tartıyor 40 ila 80 lira arası , onu bir orta büyük boy köpek doğurmak. Arasında ölçüyor 22 ve 26 inç boyunda , pençeden omuzlara. Erkekler genellikle kadınlardan daha büyüktür ve dişiler daha zarif görünür.

Alman Çobandan daha atletik ve uzun bacaklıdır. Genel olarak, o dengeli bir köpek kare bir görünüme sahip. Herhangi bir şekilde hantal görünmeden güçlü görünüyor. bu Belçika Malinois cins standardı onu zahmetsiz bir yürüyüşe sahip olarak tanımlar. Mali'nin ayakları küçük ve yuvarlaktır ve kedi ayaklarına benzerler.

Kalın boynu, temiz başını gururla taşır ve her zaman tetikte görünür. bir Mali'nin kulaklar büyük ve üçgen , ve yine, her zaman dikkat çekmek için ayakta. Gözleri badem şeklinde ve şüpheli. Ağzı orta derecede sivridir. Üst çizgi veya arka kısım eğimli değil düz olmalıdır. Kuyruğu uzundur ve dizlerine ulaşır. Ancak harekete geçtiğinde, hafif bir eğriye yükselecektir.Ceket ve Renkler

Siyah Maskeli Köpek

Cins standardı olarak kabul edilen üç farklı renk vardır.

Tüyleri, onları diğer Belçikalı çoban ırklarından ayıran şeydir. Resmi olarak sahip olduğu üç renk varyasyonu gösterilerek kabul edilir. Bunlar açık kahverengi, maun ve kırmızıdır. Bazı Malların samur bir ceketi vardır, bu da kürkün uçta daha koyu olduğu yerdir. Tüm Malların siyah bir maskesi olmalıdır. Mal cinsinde brindle, krem, ciğer, gri ve siyah gibi başka renkler bulunur, ancak bu renkler gösteride diskalifiye edilir.

Mal'ın kısa ve düz bir ceketi var. Ceketinin iki katmanı vardır, alt katman yumuşak ve yoğun ve dış katman sert ve hava koşullarına dayanıklı . Saçları yüzünün, kulaklarının ve alt bacaklarının çevresinde çok sıkı olacak. Boynundaki, kuyruğundaki ve uyluklarının arkasındaki kürk bazen biraz daha uzundur. Tüm yıl boyunca orta derecede tüy döker.Egzersiz Gereksinimleri

Belçika Malinois Koşusu

Yüksek enerjili bir ırk olarak, egzersiz için bolca zaman ayırdığınızdan emin olun.

Bu, tutarlı günlük egzersiz gerektiren süper enerjik bir ırktır. Aktif değilseniz veya açık hava tipi değilseniz, şimdi arkanı dön. Birçok insan Mal'ı alır, ne kadar aktiviteye ihtiyacı olduğunu fark etmez. Bu nedenle, ona neler sunabileceğiniz konusunda gerçekçi olmalısınız. Onun ihtiyacı var Her gün 60 ila 90 dakika arasında yoğun egzersiz , en sonunda. Parkta bir saatlik gezinti bu adamla hardalı kesmez. Kalbini hızlandırmak için tam aşırı aktiviteye ihtiyacı var.

Yerel parkta saatlerce dağ tırmanışı, bir veya iki saat koşu veya sürekli getirme ve oyunlar düşünün. o son derece çevik ve çeviklik halkası veya flyball gibi çeşitli köpek sporlarında ödüllü bir yarışmacıdır. İtaat, onun bir diğer güçlü noktasıdır, bu yüzden hangi sporu severseniz oynayın, hemen onu alacaktır. Uçaklardan atlamayı sever misin? O güzel bir adrenalin bağımlısı paraşütle atlamada iyi fazla!

O atletik bir güç makinesidir ve enerjisini yönlendirmezseniz yıkıcı ve sorunlu hale gelir. Birçok Mal sahibinin çıkmaza girdiği yer burasıdır. Onu meşgul etmezseniz, çimlerinizi, kanepenizi, buzdolabınızı, barbekünüzü vb. yok eder. ayrıca saatlerce çalma süresine ihtiyaç duyar ve günlük egzersizine ek olarak zihinsel uyarım. Çiğneme çubuklarından iplere ve interaktif oyuncaklara kadar birçok köpek oyuncağına yatırım yapın. Geniş bir seçime ihtiyacı var.Yaşam koşulları

Kar Açık Havada Belçika Malinois Köpekleri

Mal'ın bir avluya veya daha büyük bir açık alana erişmesi gerekiyor.

Mal, daha büyük bir evde en mutlu olanıdır. kendi bahçesine erişim . Bahçesinin güvence altına alınması gerekiyor. Aynı zamanda şampiyon bir jumper. Sahibinden iki kat daha uzun duvarlara ve ağaçlara atlayarak, istediği bir şey varsa yüksek çitlere tırmanır. Ayrıca ipte yürüyebilir. Neticede bu adamın yapamayacağı şey yok! Ayrıca çimleriniz için de çok değerli olmadığınızı umuyoruz. Cinsi, hayvancılık günlerinden kalma çevrelerde koşmasıyla ünlüdür.

o çocuklarla iyi gidiyor , sadece onun büyüklüğüne ve gürültülü doğasına dikkat edin. Küçük çocuklu bir aile için en iyi köpek talip olmayabilir. Ancak oyunda kendilerini tutabilen çocuklarla eğlence Mal'ı bir erkek veya kız kardeş olarak sevecektir. Diğer köpeklerle çok soğukkanlı olabilir. Ama başka bir köpekle birlikte bir yuvaya getirilirse, onlarla iyi bir şekilde büyüyecektir. Mal'ın yüksek bir av sürüşü var ve bir şeyleri kovalamayı SEVİYOR. Bu nedenle, köpek olmayan diğer ev hayvanları için uygun değildir.

Eğitim

Rıhtımlarda Köpek Eğitimi

Çalışma doğası gereği, bu cins son derece eğitilebilir.

Bu son derece zeki bir ırktır. Ve efendisini memnun etme konusundaki sadakati ve hırsı onu değerli kılan şeydir. eğitilmesi kolay . Ordu ve kolluk kuvvetleri için en çok yönlü ve seçilmiş köpeklerden biri olmasının bir nedeni var! Ancak ustası aynı derecede zeki ve uyumlu değilse, eğitimden sıkılır ve siz de. Aklını tutabilecek deneyimli bir köpek sahibine ihtiyacı var.

köpek kulübesini sıcak tutmak

Deneyimsiz bir sahibiyle bırakılan bu köpekler mücadele edebilir. Nasıl itaatkar olunacağının gösterilmesi gerektiğini unutmayın. Daha güçlü iradeli köpekler için gerekli olsa da, caydırıcı yöntemler önerilmez. Mal çok nesne odaklıdır, bu yüzden onu motive etmek için toplara ve oyuncaklara yatırım yapın. Eğlenceli eğitim seansları Mal ile gitmenin yolu!

Sosyalleşme kritik öneme sahiptir ve bu bizi daha önce bahsettiğimiz ek Mal sorumluluğuna götürür. Sosyalleşme olmadan aşırı korumacı, öngörülemez ve tehlikeli hale gelecektir. Köpek itaat dersleri, köpek parkı ziyaretleri ile başlayın ve sadece kasabada yürümek onu yeni şeylere maruz bırakacaktır. Bunu öğrenmeli ve uygulamalısınız ve olacak ömür boyu taahhüt .

Mal'ınızı çoban köpeği olarak kullanmayabilirsiniz, ancak o doğası gereği bir çoban köpeğidir. Bu demektir ki o şeyleri gütmeye çalışabilir , diğer hayvanlar, daha küçük insanlar ve arabalar dahil. Bu davranış, fark ettiğiniz anda vazgeçilmelidir. Sonunda büyüyeceğini düşünmeyin. Döndüğünü veya kovaladığını görürseniz, dikkatini başka yöne çevirin. Aynı zamanda sıkıldığının ve huzursuz olduğunun bir işaretidir, bu nedenle aktivite seviyelerini artırın.

Sağlık

Ormanda Egzersiz Yapan Sağlıklı Köpek

Cins, bazıları 16 yıla kadar yaşayan, uzun ömürleriyle bilinir.

Mal, sağlıkları söz konusu olduğunda mükemmel bir geçmişe sahiptir. genellikle zevk alırlar uzun bir ömür 14 ila 16 yıl. Malınızın sağlıklı olduğundan emin olmak için saygın bir yetiştiriciden satın alın ve günlük egzersiz rutinine bağlı kalın. Veteriner ziyaretleriyle de güncel kalın. En kaliteli beslenme, uzun vadeli sağlığının anahtarıdır. Tüm soyağacı ırkları gibi, Mal da belirli sağlık koşullarına yatkın . Aşağıda en yaygın olanları.

Kalça ve Dirsek Displazisi

Bu, birçok büyük köpek ırkını etkiler. Kemiklerin hızla geliştiği yerdir ve düzensiz büyüme ile sonuçlanır. Bu tutarsız büyüme, daha sonraki yaşamda ağrı ve hareketlilik sorunlarına neden olan artan aşınma ve yıpranma ile sonuçlanır. Etkilenen eklemlerde topallık, egzersiz sırasında sertlik veya ayağa kalkmada veya merdiven çıkmada zorluk belirtileridir.

Göz Koşulları

Mal sahiplerinin bilmesi gereken iki göz sorunu vardır, ancak bunlar tüm köpek ırklarını etkileyen en yaygın olanlardır. Birincisi, retinanın bozulması olan ilerleyici retina atrofisi. Ve katarakt, yaşlı Mals'ta yaygın bir körlük nedenidir. Tedavi olmadan körlüğe yol açabilirler, ancak ikisi de yaşa bağlı durumlardır.

Anestezi Hassasiyeti

Bu, böyle bir durum değildir, ancak farkında olmanız gereken bir şeydir. Düşük vücut yağı nedeniyle vücudunun anesteziklere iyi tepki vermediği düşünülmektedir. Ameliyat ve diğer prosedürler sırasında yüksek bir Mals ölüm oranı vardır. Onları her gördüğünüzde veterinerinize bunu hatırlatmaya değer - üzgün olmaktansa güvende olmak daha iyidir!

Beslenme

Ağızda Kase taşıyan köpek yavrusu

Mal'ınıza aktif ırklar için tasarlanmış yüksek kaliteli bir kuru köpek maması verilmelidir.

Bu çok büyük bir köpekçokaktif. Bu da yakıta ihtiyacı olduğu anlamına geliyor! Tipik bir yetişkin Mal, etrafta yemek yiyecektir. üç bardak yemek her gün. Çalışan bir Mal ise, bundan daha fazlasına ihtiyacı olabilir. Kıdemli Malların daha azına ihtiyacı olacak. Yaşına ve kilosuna göre size özel öneriler sunacağı için paket talimatlarını izleyin.

Hep Malinois'inizi besleyin karşılayabileceğiniz en kaliteli beslenme. Yüksek kaliteli yiyecekler vücudunu enerjik tutacak ve onu daha uzun süre yanınızda tutacaktır. Ayrıca, çalışkan eklemlerini desteklemek ve derisini ve tüylerini beslemek için önemli olan bol miktarda omega yağı sunacaklar. Ayrıca tek başına çiğ etten alamayacağı dengeli bir beslenme sağlayacaktır.

Mal'ın yaşamı boyunca belirli beslenme ihtiyaçları vardır. En önemlisi yavru aşamasıdır ve sağlıklı bir vücudun temellerini atacaktır. Her zaman olan yiyecekleri seçin büyük ırklar için özel olarak tasarlanmıştır. yardımcı olmak için optimum kalsiyum ve fosfor oranlarını içerirler. hızlı kemik büyümesini kontrol et . Esasen yukarıda bahsedilen eklem displazilerinden muzdarip olma şansını azaltmak.

tımar

Köpek Dışarıda Fırçalanıyor

Bu cins ile düzenli bir tımar rutinine ayak uydurmayı bekleyin.

Çoğu Mali, basit bir bakım rutini izler. Bu harika çünkü egzersiz yapmayı ve onunla oynamayı bitirdiğinde bitkin olacaksın! Sadece ihtiyacı olan kısa ve düz bir ceketi var. haftada bir fırçalamak yıl boyunca. Tüy dökme mevsimlerinde, tüylerini yönetmenize yardımcı olması için bunu haftada iki defaya çıkarmalısınız. Bir kıl fırçası Mal için en iyi fırçadır ve dökülme mevsimleri için bir tüy alma aleti vardır.

Sadece ihtiyacı var üç ayda bir banyo yapmak ya da öyle. O temiz bir köpektir ve nadiren bundan daha fazla banyoya ihtiyaç duyacaktır. Doğal kürk yağlarına zarar verme riskiniz olduğundan, onu asla iki ayda bir defadan daha sık yıkamayın. En iyi şekilde görünmesini sağlamak için yulaf ezmesi şampuanı gibi doğal malzemelerle yapılmış bir köpek şampuanı kullanın.

gibi diğer bakım rutinleri diş ve kulak temizliği , diğer köpek ırkları gibi haftada bir kez tamamlanmalıdır. Tırnakları doğal olarak yıpranmalıdır, ancak yere vurduklarını duyarsanız, tırnaklarının kesilmesi gerekecektir. Sosyalleşme sürecinin bir parçası olarak, tımar programını bir yavrudan başlatın. Bu, onu herhangi bir sorun yaşamadan bir yetişkin olarak tımarlamanıza izin verecektir.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Belçika Malinois Köpek Açık Havada Toprak Yolda

Safkan bir köpek yavrusu için yaklaşık 1.500 $ ve daha fazla ödemeyi bekleyin.

Mal, en popüler köpek türü olmasa da, nadir de değildir. Bu, saygın bir yetiştirici bulmanın çok zor olmaması gerektiği anlamına gelir. orada olmasını beklemek yavrular için bir bekleme listesi, ama unutma ki her güzel şey bekleyenlerin başına gelir! Aramanıza başlamak için harika bir yer, AKC'nin Belçika Malinois yetiştiricileri listesi .

Yetiştiricileri araştırdığınızdan ve yılların tecrübesine ve profesyonel bir web sitesine sahip yetiştiricileri aradığınızdan emin olun. Damızlık ve yavrularıyla her zaman yüz yüze görüşün ve temiz bir ortamda sağlıklı yavrulara dikkat edin. Size sorular sormalı, sizinkilere cevap vermeli ve kendinizi rahat hissetmenizi sağlamalıdırlar.

Belçikalı Mal köpek yavrusu için ortalama fiyat 1500$ civarında . Ödüllü bir koruma soyundan bir köpek yavrusu için çok para ödemeyi bekleyebilirsiniz. Bu önemli yavru değirmenlerle çalışmamak veya birçok nedenden dolayı düşük kaliteli yetiştiriciler. Mal, genellikle diğer ırklardan daha yüksek bir fiyat getirdikleri için köpek yavrusu öğütülmesi gereken popüler bir ırktır.

Büyük cins köpeklerin bakımı ucuz değildir. Yataklardan kasalara ve daha kaliteli koşum ve botlara kadar her şeye ihtiyaçları var. Ayrıca daha fazla yiyeceğe, sigortaya ve tıbbi faturalar daha pahalı fazla. Bir Mal yavrusuna bağlanmadan önce, ona gelecek tüm yıllar boyunca finansal olarak bağlı kalabileceğinizden emin olun.

Kurtarma ve Barınaklar

Günlükte Oturan Kıdemli Belçika Malinois Köpeği

Daha büyük bir köpeği evlat edinmekte bir sakınca yoksa, bir kurtarma organizasyonundan evlat edinmeyi düşünün.

Bir köpek yavrusu yetiştirmek herkes için değildir ve ne sebeple olursa olsun, bazen bir yetişkine yeniden ev sahipliği yapmak daha iyi bir seçenektir. Bu sen isen kendi yoluna git yerel kurtarma merkezleri . Bildiğiniz gibi, bu yoğun bir cins. Bu nedenle, personelin size Mallı anne veya baba olmaya uygunluğunuz hakkında bir sürü soru sormasına hazır olun. Merak etmeyin, eğer buraya kadar geldiyseniz, ihtiyacınız olan tüm bilgiye sahip olacaksınız.

Yerel merkezlerinizde hiç Mal yoksa, korkmayın! Sadece bir türe ve onların karışımlarına odaklanan birçok özel tür kurtarma organizasyonu var. bu Amerikan Belçika Malinois Kurtarma web sitesi evlat edinilebilir Malları listeler. Sadece durumunuzu ve tercihlerinizi seçin ve onlarla iletişime geçin. Bizden alın, kurtarmak yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir! Kabul etme fırsatınız olabileceğinden, açık fikirli olun. karışık cins Mal ilave olarak.

Aile Hayvanları Olarak

 • Belçika Malinois yoğun bir köpektir.
 • İdeal olarak, daha önce cins tecrübesi olan deneyimli bir aileye en iyi şekilde uyarlar.
 • Malis'in günlük 60 ila 90 dakikalık yoğun egzersize ihtiyacı vardır.
 • Ayrıca, aralarında bolca oyun zamanı planlamaya çalışın.
 • Mallar yalnız bırakılmaktan nefret eder.
 • Yeterli egzersiz olmadan yıkıcı hale gelecekler.
 • Malinois son derece zeki ve itaatkardır.
 • Ailesine karşı sevecendir ve efendisine bir yapıştırıcı gibi yapışacaktır.
 • Mal yabancılardan şüphelenir ve canı pahasına ailesini koruyacaktır.
 • Yüksek bir av sürüşü var ve görünen her şeyi kovalayacak.
 • Güvenli bir bahçeye erişimi olan daha büyük bir aile evine ihtiyacı var.
 • Mal, çocuklar ve diğer köpeklerle yaşayabilir, ancak diğer hayvanlarla mücadele edebilir.

Son düşünceler

Yani, işte buradasın. Artık Belçika Malinois hakkında bilmeniz gereken her şeyi ve onu hayatınıza davet etmek için gerekenlere sahip olup olmadığınızı biliyorsunuz. Yeter ki köpek sahibi deneyimine, ömür boyu eğitim için sabıra ve saatlerce egzersiz ve oyun için gereken enerjiye sahip olun. Yanan bir ev gibi devam edeceğinizden emin olabilirsiniz!

Bu Velcro Velociraptor köpek harika bir köpek, ama doğru aile olmalı. Yanlış anlarsanız, muhtemelen mobilyanın yıkılması ve onu bir sığınağa teslim etmesiyle sonuçlanacaktır. Ama doğru yapın ve isteyebileceğiniz en iyi oyun arkadaşıyla tanışacaksınız. Ve onunla birlikte hayatınızın en iyi 14 ila 16 yılını geçireceğinizi düşünüyoruz!

Yorumlar