Avustralya Çoban Pomeranian Mix: Aussie Pom Breed Gerçekler

Avustralya Çoban Pomeranian Mix: Aussie Pom Breed Gerçekler

Bir Avustralyalı Çoban Pomeranian Mix'e aşina olmayanlar için, popüler olarak Aussie Pom icat edildi, kulağa beklenmedik bir eşleşme gibi gelebilir. Küçük ve kabarık bir oyuncak cinsi ve orta büyüklükte bir çoban köpeği, doğal olarak akla gelen bir eşleşme olmayabilir, ancak emin olun, bu melez hem görünüşte hem de mizaçta yüksek puanlar alır.

Aussie Pom, nispeten yeni bir tasarımcı köpek ırkıdır. Safkan bir standart, mini veya oyuncak Avustralya Çoban Köpeği ve safkan bir Pomeranian ile karıştırılabilir. Oldukça eğitilebilir ve şefkatli olduğu biliniyor. Kesin köken tarihi bilinmemekle birlikte, bu cins, büyük ölçüde uygun boyutu ve iyi huylu karakteri nedeniyle hem Kuzey Amerika'da hem de Avrupa'da giderek popülerlik kazanmaktadır.Bir Pomeranyalı kadar vokal değil ve bir Avustralya Çobanından daha az tüy dökerek, bu sevimli melez köpekle her iki dünyanın da en iyisini elde edebilirsiniz. Eşsiz renkleri onu oldukça çekici kılıyor, ancak kişiliği sizi gerçekten kazanacak!

Ebeveyn Irkları

Tasarımcı köpekler, iki farklı safkan ebeveynden tasarlanmış yavrulardır. Aussie Pom durumunda, ailesi Avustralyalı bir Çoban ve Pomeranyalı. Cins adı, ebeveyn ırklarına verilen iki popüler takma adın birleşimidir: Avustralya Çoban Köpeği veya 'Aussie' ve Pomeranian veya 'Pom'. Bu özel karışım, daha yaygın Pomeranya karışımları .Tasarımcı köpekler genellikle sağlık iyileştirmeleri ile gelir ve uygulama, sevimli yeni ırkların neredeyse sonsuz olasılıklarını açtı! Bununla birlikte, tasarımcı köpekler her bir ebeveynden farklı özellikler aldığından, karma bir ırkın nasıl görüneceğini ve hareket edeceğini tahmin etmek zordur. Daha öngörülebilir ebeveyn ırkları hakkında bilgi edinmek, bir Aussie Pom'ı anlamaya yardımcı olabilir. Öyleyse Pomeranian ve Avustralya Çoban Köpeğine daha derin bir göz atalım.

koku yapmayan köpek maması

Pomeranya Genel Bakış

Pomeranian, American Kennel Club'ın resmi bir oyuncak türüdür ve onu şöyle tanımlamaktadır: ' meraklı, cesur ve canlı. 7 ila 12 inç uzunluğunda ve 3 ila 7 pound ağırlığında, onu çok küçük bir cins yapıyor. Yaşam beklentisi 12-16 yıl arasındadır. Safkan Pomlar ayrıca 1.000 dolardan fazla mal olabilir. onları yavru olarak satın aldığınızda .

Adı, günümüz Almanya ve Polonya'daki Pomerania bölgesinden geliyor, ancak başlangıçta çok daha büyük Arktik kızak köpeklerinden geldi. Pomeranyalılar, büyük ölçüde İngiltere Kraliçesi Victoria’nın cinse olan düşkünlüğü nedeniyle 18. yüzyılda popüler hale gelmişlerdir. Pomeranian, sevimli 'tüy yumağı' görünümü, sadakati ve bağlılığı ile tanınır.Avustralya'ya Genel Bakış

Avustralya Çobanları, 1993 yılında Amerikan Kennel Kulübü tarafından resmen tanındı. O, 'çoban grubu' olarak sınıflandırıldı ve şu şekilde tanımlandı: ' akıllı, iş odaklı ve coşkulu. ' Avustralya Çobanları 18 ila 23 inç boyunda ve 40 ila 65 pound ağırlığındadır. Yaşam beklentisi 12-15 yıldır.

Adından da anlaşılacağı gibi, Avustralya Çoban Köpeği Avustralya'dan gelmedi. Kesin kökenleri tartışmalı olsa da, 1900'lerin başında koyun gütme amacıyla Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Collies'den yetiştirildi. Popülaritesi 1950'lerde arttı ve bugün çok popüler bir tür olmaya devam ediyor. Pek çok Avustralyalı Çoban, yüksek eğitilebilirlikleri nedeniyle Hizmet Hayvanları, arama ve kurtarma köpekleri ve terapi köpekleri olarak çalışır.

Aussie harika bir evcil hayvan yapar ve ne kadar aktif olduklarına rağmen çok popülerdir. Aynı zamanda popüler bir melez ırktır ve genellikle diğer safkanlarla karışık gibi tasarımcı köpekler yaratmak için Avustralyalı Beagle , ya da Lab Aussie karışımı .Avustralyalı Pom Mix

Aussie Pom karışımı, bol miktarda tutumu ve kalbi olan harika bir melez ırktır. Hem sportif hem de canlılar ve iyi bir mücadeleyi seviyorlar. Çeviklik, getirme, flyball ve diğer eğitim türleri söz konusu olduğunda harikalar. Bir Avustralyalı Pomeranya karışımını benimserken dikkate alınması gereken pek çok husus vardır, bu yüzden, yavrunuzu eve getirmeden önce düşünmek isteyeceğiniz tüm önemli faktörlere bir göz atalım.

Görünüm

Genel olarak, Aussie Pom, tipik Pomeranya özelliklerine sahip bir yüzü olan minyatür bir Avustralya Çobanına benzeyecektir. Her ikisi de Pomeranian tarafından yüksek kulakları ve orta büyüklükte gözleri olma eğilimindedir. Yüksek zekası, meraklı ve uyanık ifadelerinde parlıyor. Hem boyutu hem de rengi büyük ölçüde değişir ve aşağıdaki bölümlerde ayrıntılı olarak tartışılacaktır!

Mizaç

Görünüşü köpekten köpeğe büyük ölçüde farklılık gösterse de, bir Aussie Pom’ın mizacı, benzer eğilimlere sahip her iki ebeveyni sayesinde oldukça tutarlıdır. Sahiplerine çok sosyal ve sadık olarak nitelendirilen Aussie Poms, kendi başına iyi sonuç vermez ve çok çabuk yalnızlaşabilir ve sıkılabilir. Yüksek zekası nedeniyle, eğer çok uzun süre yetersiz kalırsa, siz yokken başını belaya sokmanın yollarını bulabilir. İyi haber, bilişsel yetenekleri de onu oldukça eğitilebilir kılıyor.

Aussie Pom'ın bir sloganı olsaydı, muhtemelen 'memnun etmeye istekli' olurdu. Ana hedefi sahiplerini sevmek ve ondan isteneni yaparak onları mutlu etmektir. İtaat ve hileleriyle sizi şaşırtmayı bitirdikten sonra, kaliteli kucaklamalar için yanınızda dolaşmaktan mutluluk duyar.Çoban genlerinin peşinden giden Avustralyalı Pom çalışkan bir bekçi köpeği olabilir ve bir Pomeranyalı gibi 'gevezelik' e eğilimli olmasa da, bir tehdit algıladığında alarmı çalmaktan korkmaz. Bununla bile, iyi sosyalleştirilmiş bir Aussie Pom, aşırı derecede bölgesel veya yabancılara düşman olmaya yatkın değildir. Her iki ebeveyn ırkının da çocuklarla mükemmel olduğu biliniyor ve Aussie Pom farklı değil. Her yaştan iyidir ve çocuklar için harika bir arkadaş olabilir.

Yavru Köpekler ve Maliyetler

Aussie Pom litters genellikle yaklaşık 4 ila 6 yavru . Bu yavruların maliyeti değişebilir. Ebeveynlerin soyağacı, yetiştiricinin yeri, yavruların rengi ve boyutu gibi birçok faktör fiyatı etkileyecektir. Genel olarak, bu cins için bir köpek yavrusu maliyeti yaklaşık olarak 1000 ila 1200 dolar .

En popüler rengi, bir Avustralya Çoban köpeğinin beyaz bir taban katındaki imza merle işaretleridir. Yavrular, bu karışımın çok popüler olduğu ve yavruların çok küçük olma niyetiyle yetiştirildiği yerlerde yetiştiricilerden satın alınan yavrular gibi, bu eşsiz ceket daha yüksek fiyatlı olacak.

Ne yazık ki, bu cins nispeten yeni olduğu için, onu yerel barınaklarınızın çoğunda bulamayacaksınız. Ancak, bunun sizi kontrol etmekten caydırmasına izin vermeyin. Tek başına fiyat düşüşü, bir Aussie Pom kurtarması bulmak için gerekli ek araştırmaya değer olabilir. Kurtarma organizasyonları genellikle yeni yavrunuzun tıbbi masraflarının bir kısmını karşılamak için bir bağış ücreti talep eder, bu da size bir hayat kurtarırken yüzlerce dolar tasarruf ettirir!Eğitim

Aussie Pom'ın eğitimde çok başarılı olduğu ve bu alanda size çok az zorluk göstermesi gerektiği iyi bilinmektedir. Son derece zeki ve işbirlikçi, son derece eğitilebilir bir yavru için mükemmel bir tarif. Avustralyalı çoban ebeveyninin birçok köpek hizmeti işinde kullanılmasının bir nedeni var ve bir Avustralyalı Pom bu özelliklerin çoğunu devralması muhtemeldir. Disipline çok iyi cevap veriyor ve uygun bir eğitim programı genç yaşta başlamalı. Bu titizlik, aktif zihnini meşgul, uyarılmış ve beladan uzak tutmaya yardımcı olacaktır.

Yukarıda bahsedildiği gibi, bir Avustralyalı Pom son derece sadıktır ve bazen çantasını savunmak için kendi görevini üstlenebilir. Eğer mümkünse, sosyalleşme o köpek yavrusu olduğunda başlamalı, Bu koruyucu doğayı dizginlemek ve havlama eğilimine yardımcı olmak için genellikle yedi haftalıkken başlar.

Her zaman olduğu gibi, lütfen herhangi bir köpeği eğitirken olumlu pekiştirme kullanın . Bir Avustralyalı Pom sizi memnun etmek için yaşar, sesinizi yükseltmek veya sert tepkiler sadece onun cesaretini kırmaya hizmet eder. Olumlu pekiştirme, yine de, özlediği onaydır ve bunu elde etmek için çok çalışacaktır!Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Aussie Pom, boyut olarak küçük ila orta spektrumda çalışsa da, benzer boydaki birçok ırktan daha fazla alan ve egzersiz gerektirir. Bu, ünlü bir şekilde yüksek enerjili bir cins olan Avustralya Çoban tarafından kaynaklanmaktadır. Aralarında bir yerde olmalı Günde 45 ila 60 dakika egzersiz, aynı zamanda eğitim veya etkileşimli oyuncaklar gibi zihinsel egzersizler için zaman ayırır.

Kendi alanını keşfedebilmek, oyuncaklarla oynamak ve tüm kokuları koklamak için dışarı çıkabilmek bu meraklı ve enerjik cins için önemli aktivitelerdir. Bir apartman dairesinde Avustralyalı Pom bulundurmanızı önermiyoruz çünkü sınırlı alan bu arayışları kısıtlıyor. Bununla birlikte, kendisini teşvik etmeye ve egzersiz gereksinimlerini karşılamaya veya aşmaya kendini adamış bir mülk sahibi ile bir apartman düzeninin çalışması imkansız değildir.

Boyut

Bir Avustralyalı Pom'ın boyutu büyük ölçüde değişebilir ve esas olarak Avustralya Çoban ailesinin boyutuna bağlıdır. Avustralya Çoban Köpeği gibi nispeten büyük bir cinsi küçültme uygulaması hoş karşılanmasa da, birçok yetiştirici hala katılıyor ve bugün Avustralya Çoban resmi olmayan bir şekilde üç boyut kategorisine ayrılabilir: Standart, minyatür ve oyuncak.

Standart ve minyatür Avustralya Çoban Pomeranian karışımları nadir değildir, ancak oyuncak Aussie Poms'ı bulmak zordur ve belki de iyi bir nedenden ötürü, bu daha küçük versiyonlar sadece daha pahalı değil, aynı zamanda cinsleri için anormal derecede küçük olmaları nedeniyle sağlık sorunlarına eğilimlidirler.Standart ve mini Aussie Poms genellikle arasında 13 ila 18 inç boyunda ve 15 ila 35 pound ağırlığında. Toy Aussie Poms, 10 ila 12 inç boyunda ve 8 ila 12 pound ağırlığındadır.

lhasa apso - shih tzu

Aileniz için bir yavru seçerken üremeyi çevreleyen etiği dikkate almak ve kendinizi bilgilendirmek önemlidir. Oyuncak yavrular son derece sevimli olsa da, bir yetiştiricinin tarihsel olarak orta büyüklükte bir cinsin böyle minyatür bir versiyonunu elde ettiği yöntemler, daha fazla soru ve soruşturma gerektirebilir. Bu yavruların sağlığı ve güvenliği için gerekli özen her zaman önerilir.

Sağlık

Aussie Pom için sağlıklı, bakımlı bir insan, aralarında yaşamayı bekleyebilir. 12 ila 16 yaş . İle melez canlılık kendi tarafında, ebeveynlerinden miras kalan koşullara dirençli olabilir. Bununla birlikte, yukarıda belirtildiği gibi, Oyuncaktan veya hatta minyatür Avustralya Çobanlarından gelen karışımlar, sağlık sorunlarına çok daha duyarlı olabilir.

Aussie Pom'da dikkat edilmesi gereken ana konular şunlardır: kalça ve dirsek displazisi , kalp sorunları, dizkapağı çıkığı ve daha az ciddi, katarakt ve diş sorunları. Avustralya Çobanları, tüylerine ayırt edici rengini veren bir gen mutasyonu taşırlar. Aynı gen bazen sağırlığa, körlüğe veya çok nadir durumlarda her ikisine birden neden olabilir. Bu, potansiyel Aussie Pom sahibinin bilmesi gereken bir şeydir.

Bu koşulları anlamak ve semptomları araştırmak, düzenli kontroller, koruyucu sağlık hizmetleri ve aşılar ve aşılar ile güncel kalmak, yavrularınızı sağlıklı tutmak için çok önemlidir.

Beslenme

Bir Aussie Pom boyut olarak değişir ve daha büyük karışımlarla daha az ve daha az karışım yiyen yiyecek alımları da değişir. Aussie Pom'nızı ne kadar besleyeceğinize karar verirken aktivite seviyesi de dikkate alınmalıdır. Neşeli bir cins olduğu için, diğer benzer büyüklükteki, daha az aktif köpeklerden daha fazla yiyeceğe ihtiyaç duyabilir. Birçok köpek maması markasının, kendi Aussie Pom'ınız için neyin doğru olduğuna karar vermenize yardımcı olacak boyut ve etkinlik düzeyine göre listelenmiş bir beslenme rehberi olacaktır.

Genel olarak, Günde 1 fincan kaliteli, tahıl içermeyen kuru gıda bu cins için yeterli olmalıdır. Bu sadece bir tahmindir ve her bir Aussie Pom farklı olacaktır. Bu önemli bir veterinerle konuş gerekli tüm besinleri yeterli miktarda protein ve kalori ile kapladığınızdan emin olmak için. Bir balık yağı takviyesi, bu türle ortak olan bazı eklem ve kemik sorunlarıyla mücadeleye yardımcı olmak için Aussie Pom diyetine harika bir katkı olabilir.

Ceket ve Renkler

Paltosu muhtemelen bir Aussie Pom'ın en ayırt edici yönlerinden biridir. bir Avustralya Çobanına benzer brindle işaretleri. Hem Avustralyalı hem de Pomeranian ebeveynleri tarafından paylaşılan bir özellik olan düz ve orta uzunlukta bir paltodur. Yıl boyunca orta derecede tüy döküyor.

tilki kuyruğu köpekler

Pek çok potansiyel renk varyasyonu vardır ve en popüler olanı 'brindle' olarak bilinen kahverengi veya bej işaretlere sahip beyaz veya krem ​​renkli bir baz kaplamadır. Diğer olasılıklar mavi merle, kırmızı merle, daha az belirgin Avustralya çoban işaretleriyle düz renk veya üç renklidir. Tamamen beyaz bir karışım çok nadirdir.

Bakım

Aussie Poms, düşük-orta seviye tımar gereksinimlerine sahiptir. Dökülmeyi azaltmak için fırçalamaya ve düzenli banyo yapmaya ihtiyacı var, ancak paltosunun tımarlanması veya şekillendirilmesi gerekmez. Bazı Aussie Pom sahipleri gözlerin, kulakların ve pençelerin etrafını keser, ancak bu tamamen tercihtir ve gerekli değildir.

Kabarık paltosu, dışarıda maceraya atılırken çapaklar ve diğer istenmeyen şeyler gibi şeyleri çekebilir, bu nedenle bir Avustralyalı Pom sahibi, içeri girdiğinde onu denetlemeyi alışkanlık haline getirmelidir. Tırnakları kırpılmalıdır ayda bir veya iki kez pençelerini temiz ve sağlıklı tutmak için. Haftada birkaç kez dişleri fırçalanmalı Bu cinsin sağlığı için diş hijyeni önemli olduğu için. Mümkünse, tımar rutiniyle ilişkili herhangi bir korku veya endişeyi yatıştırmak için bu rutin sadece birkaç haftalıkken başlamalıdır.

Aile Hayvanları Olarak

Aussie Pom'ı eve ailenize getirmeyi düşünürken, üzerinde düşünmek isteyeceğiniz bazı hususlar vardır. Aussie Pom hakkında çok şey öğrendik, ancak sizin aile? Hadi gözden geçirelim:

  • Aussie Poms harika aile hayvanları yapar ve çocuklarla son derece iyidir.
  • Bu cins, enerji seviyeleri nedeniyle bir evde bir apartman dairesine göre daha iyidir.
  • Zekası ve memnun etme hevesi ile tanınır.
  • Bu yavru kolayca eğitilebilir ve çok çeşitli numaralar öğrenebilir!
  • Yüksek düzeyde egzersiz ve uyarılma gerektirir.
  • Sıkılırsa ve enerjisi bastırılırsa başını belaya sokabilir.
  • Çok sevecen, sarılmayı seviyor ve ailesinin yanında olmaktan hoşlanıyor.
  • Uzun süre yalnız kaldığında iyi yapmıyor.
  • Genel olarak, diğer hayvanlarla iyi geçinir.
  • Aussie Pom, ona ayak uydurmaktan hoşlanan aktif bir ailede en iyisini yapar!

Aussie Pom tüm kutuları kontrol ederse, bir sonraki adım saygın bir yetiştirici bulmak veya bölgenizdeki evlat edinme kuruluşlarını araştırmak olacaktır. Bir sonraki göz atalım ve bir sonraki yavru köpeğinizi bulmak için nasıl doğru adımları atabileceğinize bakalım.

Yavru Köpek Bulmak

Aussie Poms her zaman bulunması en kolay olanı değildir. Nispeten yeni bir türdür ve saygın bir Aussie Pom yetiştiricisi bulmak için biraz daha fazla araştırma yapılması gerekebilir. Yerel Avustralya Çoban ve Pomeranya kulüplerinizle konuşmak, güvenebileceğiniz bir yetiştiricinin yönünü göstermenize yardımcı olabilir.

İnternette arama yapmak da başka bir seçenektir, ancak ulaşmadan önce araştırmanızı yaptığınızdan emin olun. Senin için çok önemli Etik bir şekilde ve köpeklerinin yararına çalışan saygın ve güvenilir bir yetiştirici bulun. Yavrularının standart olandan daha küçük olduğunu iddia eden yetiştiricilerden kaçının.

Ebeveyn köpekler için sağlık sertifikaları talep etmek, yavru köpeklerle şahsen tanışmak ve yetiştiricinin yorumlarını okumak, yasal bir yetiştiriciden satın aldığınızı garanti edebilir. Yavru değirmenlerden veya köpek çiftliklerinden asla satın almayın . İnsanlık dışı uygulamalar nedeniyle birçok eyalette yasadışı hale gelmekle kalmıyor, aynı zamanda bu tesislerden yetiştirilen köpekler de genellikle sağlıksız.

Yerel barınaklarınızda Avustralyalı Poms bulmak daha zor olsa da, evlat edinmek her zaman alışverişten daha iyidir. Evlat edinmek için bir Aussie Pom bulmak çabanıza değer olabilir. Kurtarma bir hayat kurtarır ve size para kazandırır - lütfen evlat edinmeyi düşünün!

Son düşünceler

Enerjik bir çoban köpeğini kabarık bir oyuncak köpekle karıştırmak ilk başta şaşırtıcı bir düşünce olabilir, ancak bu güzel ve akıllı melez birçok farklı aileye mükemmel bir katkı sağlar. Oynak, hayat dolu ve sizi gülmeye devam ettireceğinden emin olabilirsiniz! Aussie Poms, ailesi için aktif ve sadık bir köpek arayan herkes için harika bir cinstir.

Yorumlar