Avustralya Çoban Beagle Karışımı: Özellikler, Boyut ve Cins Genel Bakış

Avustralya Çoban Beagle Karışımı: Özellikler, Boyut ve Cins Genel Bakış

Bir köpek almayı düşünüyorsanız, muhtemelen evinize en uygun evcil hayvan türü hakkında kabaca bir fikriniz olacaktır. Son seçimi yapmak zor olabileceğinden seçim yapabileceğiniz çok sayıda farklı tür var.

Ama melez köpekleri düşündünüz mü? Bu kapsamlı kılavuzda, popülerliği hızla artan bir karma cinse bir göz atıyoruz: Avustralya çoban tazı karışımı.Avustralyalı çoban ve tazı ikisi de kendi başlarına sevimli köpeklerdir. Öyleyse, bu iki cins arasındaki melezleme cennette yapılmış bir evlilik mi? Hadi bulalım!

15 cins köpek

Tasarımcı Köpekler

İki safkan köpeğin çiftleşmesi karma bir cins oluşturur. Karışık ırklara 'tasarım köpekler' de denir.Karışık cins bir köpek almayı düşünüyorsanız, dikkat etmeniz gereken önemli bir husus, bir çöpteki her köpek yavrusu hem görünüş hem de karakter açısından biraz farklı olacaktır. Karışık cins ebeveynlerin yavruları da genetik ve cinse özgü sağlık koşullarını miras alabilir.

Genellikle, yavru köpekler bir ebeveynin özelliklerine diğerinden daha fazla eğilir. Yavrular olgunlaşıncaya kadar, yavru köpek tam büyüdüğünde neyi bitireceğinizi asla bilemezsiniz.

Yani, melez bir köpek yavrusu satın almak bir piyango gibidir!Doğru melez seçimi yapmak için her ebeveyne yakından bakmanız gerekir.

Avustralya Çobanları

Avustralyalı çoban, çoban grubu . Cins, şu anda American Kennel Club'ın cins popülerlik çizelgesinde 17. sırada yer almaktadır.

Aussies, sevgiyle bilindikleri şekliyle, inanılmaz derecede zeki ve insan ailelerine sadıktır. Ancak, siz TV izlerken bu yavrunun günlerinizi yanınızda uyuyarak geçirmesini beklemeyin!Avustralyalı çoban, çoğu köpek sporunda, özellikle çeviklik ve flyball'da üstün olan canlı, aksiyonu seven bir köpektir. Bu nedenle, yürümekten veya koşmaktan keyif almanız ve her gün birkaç saatinizi Avustralyalı egzersiz yapmaya ayırmaya hazır olmanız gerekir.

Aussie, fazla enerjisini yakabileceği bol miktarda dış alana ihtiyaç duyan orta büyüklükte bir köpektir. Avustralyalı bir çoban bu nedenle apartman hayatı için uygun bir köpek olmayacaktır.

Melez köpek yavrusu, bu sorunların bazılarını Avustralyalı çoban ebeveyninden miras alabilir. Bu nedenle, yavru köpeğin yetiştiricisinden size her iki ebeveyn köpek için de sağlık taramasına ilişkin belgesel kanıt göstermesini istemeniz çok önemlidir. Avustralyalılar yaygın olarak melez başkasını yaratmak Aussiedoodle gibi tasarımcı köpek ırkları .

Beagle'lar

Beagle, bakımı kolay bir kürkü ve genel olarak neşeli bir mizacı olan küçük, kompakt bir köpektir.Beagle'lar geleneksel olarak av köpekleridir. Bugün, havalimanlarında koku algılama köpekleri olarak çalışan böcekleri görmeye devam edeceksiniz. Aslında, cins resmi olarak bir ' koku tazı '. Tatlı doğaları nedeniyle, genellikle diğer saf ırklarla melezlenirler. Corgi-Beagle karışımı gibi .

Beagle'lar aynı zamanda harika aile hayvanları yaparlar, ancak avlanma dürtüleri güçlüdür. Bu nedenle, ailenizdeki evcil hayvanınız siz parkta yürürken ilginç bir koku izi alırsa, kokuyu takip edeceğini ve 'buraya gelme' taleplerinizin büyük olasılıkla sağır kulaklara düşeceğini anlamanız gerekir. !

Sağlıklı bir tazı yaşam beklentisi 13 ila 16 yıl arasındadır. Beagle'lar çalışan köpeklerdir ve bu nedenle, her gün makul miktarda egzersize ihtiyaçları vardır. Yani, bu yavrulardan birini alırsanız yürümekten zevk almanız gerekecek.

Beagle'lar eğitilebilir, ancak inatçı olabilir ve kolayca dikkati dağılabilir. Av köpeğinizi eğitirken pozitif pekiştirme tekniklerini kullanın ve köpeğinizi aradığınızda geleceğinden emin olana kadar köpeğinizi yürüyüşlere çıkardığınızdan emin olun!Avustralya Çoban Beagle Mix

Avustralyalı çoban beagle karışımı, çok farklı iki kişilik arasında büyüleyici bir haçtır.

Bununla birlikte, bu iki cinsin ortak yönlerinden biri, çalışma ve aktif olma ihtiyaçlarıdır. Avustralyalı çoban beagle karışımı da tipik olarak öğrenme ve yeni zorluklar üzerine gelişen çok zeki bir türdür.

Aussie beagles, çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla iyi geçinme eğiliminde olan mutlu huylu, neşeli köpeklerdir, bu da onları herhangi bir aile evine mükemmel bir katkı yapar.Eğitim

Avustralya çoban beagle karışımınızı eğitmedeki başarınız, köpeğinizin en çok hangi ebeveyni aldığına bağlı olacaktır.

Avustralyalı çobanlar son derece eğitilebilir ve çok zekidir. Bu köpekler öğrenmeyi sever! Bununla birlikte, tazı çok kolay dikkati dağılır ve özellikle bir koku alırsa, çabuk sıkılır.

Yavru köpeğinizde hangi ebeveyn ırkı en baskın olursa olsun, mutlu, dengeli bir yetişkin köpek yetiştirmek istiyorsanız erken sosyalleşme ve eğitim çok önemlidir. Beagle'ınızı bir koşum takımı üzerinde yürümesi için eğitmeyi planlıyorsanız, Yavru köpeğiniz için doğru koşumu seçin .

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Yetişkin bir Avustralya çoban tazı karışımının her gün en az iki saat egzersiz yapması gerekir. Bu egzersiz, sizinle birlikte koşu, yürüyüş gezileri, çeviklik eğitimi, köpek parkına bir gezi veya bazı itaat eğitimlerinde size eşlik etme şeklinde olabilir.Köpeğinizle aranızdaki etkileşim de önemlidir, bu nedenle günlük oyun zamanı seansı da önemlidir. Avustralyalı çoban tazı karışımı, sakin bir köpek arkadaşının şirketinden de yararlanıyor.

Teoride, hem Avustralyalı çoban hem de beagle karışımı ebeveyn ırkları dışarıda yaşayabilse de, melez, insan 'sürüsü' ile vakit geçirmeyi tercih eden bir aile köpeğidir.

Sıkılmış, hayal kırıklığına uğramış bir Avustralyalı çoban tazı karışımı, seri bir havlama ve kaçış sanatçısı haline gelebilir, bu nedenle bu cins için en iyi ortam, insan ailesiyle iç mekandır.

Boyut ve Sağlık

Avustralya çoban beagle karışımı köpekleri, hangi ebeveyn türünün en baskın olduğuna bağlı olarak boyut olarak değişir. Bununla birlikte, ortalama olarak, köpeğinizin omuzda yaklaşık 13 ila 23 inç arasında durmasını ve 20 ila 65 pound ağırlığında olmasını bekleyebilirsiniz.

Genel olarak, melez köpekler safkanlardan daha sağlıklıdır ve Aussie beagle karışımı genellikle 16 yıla kadar bir ömre sahip olan çok sağlıklı bir cinstir.

Bununla birlikte, her iki ebeveyn cinsi tarafından yavrularına aktarılabilecek birkaç kalıtsal bozukluk ve sağlık sorunu vardır.

Kalça displazisi, Avustralya çoban beagle karışımı köpekleri etkileyebilecek yaygın bir sorundur. Durum ağrıya ve topallığa neden olur ve sonunda köpeğin kalça ekleminde artrite neden olur. Avustralya çoban beagle karışımı yavruları görüntülerken, her zaman yavru köpeğinizin ebeveynlerinin kalça displazisi için sağlık taramasından geçtiğini onaylamasını isteyin.

Ayrıca, her iki ebeveyn cinsi de gelişmeye eğilimlidir epilepsi Bu nedenle, yavru köpeğinizin ebeveynlerinin her ikisinin de bu potansiyel olarak tehlikeli sağlık durumu açısından tarandığından emin olun.

Beslenme

Yeni Avustralya çoban beagle karışımı yavru köpeğinizi aldığınızda, yetiştiriciye yeni köpek arkadaşınızın hangi mama ile beslendiğini sorun. Yavru köpeğin hayatının ilk altı ayında bu yiyeceğe bağlı kalın ve sonra onu yüksek kaliteli bir yetişkin diyetine geçirin.

doberman yavruları için en iyi yiyecek

Cins aktif olduğundan ve bol miktarda egzersiz yapacağından, köpeğinizin aşırı kilolu olmasıyla ilgili bir problem yaşamazsınız. Bununla birlikte, her zaman yavrularınıza, ürün ambalajında ​​ayrıntılı olarak bulacağınız üreticinin tavsiye ettiği rasyonunu verin.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli köpek maması markaları vardır ve hangisini seçeceğinizden emin değilseniz, her zaman veterinerinizden veya yavru yetiştiriciden rehberlik isteyin.

Renk Kombinasyonları

Avustralyalı çoban tazı karışımı, büyük ölçüde Avustralyalı ebeveynin yavruların kürk rengi üzerindeki etkisi sayesinde bir dizi çarpıcı renkte gelir.

Böylece, Avustralyalı ebeveynlerinden en çok etkilenen siyah, gri, karamel ve beyaz renkte merle katlara sahip yavrular bulabilirsiniz. Alternatif olarak, beagle ebeveynin görünüşü en yaygınsa, yavru köpeğiniz aşağıdaki renklerin herhangi bir kombinasyonu olabilir:

 • Beyaz
 • Yani
 • Siyah
 • Kahverengi
 • Geyik yavrusu
 • Limon
 • Kırmızı kene
 • Mavi kene

Aussie baskın ebeveyn cinsiyse, uyuşmayan göz renkleri veya parlak mavi gözlerle bir Avustralya çoban tazı karışımı ile karşılaşabilirsiniz.

Bakım

Hem Avustralyalı çobanlar hem de kediler tüy döker, bu nedenle melez yavru köpeğinizin de tüy dökeceğini varsaymak nispeten güvenlidir.

İlkbahar ve sonbaharda iki yoğun dökülme dönemi ile yıl boyunca dökülme devam eder. Bu yüzden, Avustralya çoban köpeğinizin tazı karışımını birkaç günde bir ve maksimum tüy dökümü zamanında daha sık bakım yapmanız gerekecek!

Genellikle, Avustralyalı beagle karışımı köpekler, orta uzunlukta bir çift katlıdır. Bunu göz önünde bulundurarak, daha ince bir fırça ve bir Furminator ağızlık bıçağı, köpek bakım setiniz için temel öğelerdir.

Ne yazık ki saç dökülme alışkanlıkları, Avustralyalı çoban beagle karışımı cinsinin alerjisi olan aileler için uygun olmadığı anlamına geliyor.

Aile Hayvanları Olarak

Şimdi, bu türün aileniz için uygun olup olmadığını bir bakışta görmek için Avustralya çoban beagle karışımını gözden geçirelim.

 • Egzersiz yapmayı seviyorsanız, yürümekten hoşlanıyorsanız ve Great Outdoors'da çok zaman geçiriyorsanız, Avustralyalı bir çoban tazı karışımı sizin için mükemmel tüylü yardımcı olabilir.
 • Avustralya çoban tazı karışımları, çocukları ve diğer evcil hayvanları olan aileler için mükemmel bir uyum sağlayan arkadaş canlısı, dışa dönük, sevgi dolu köpeklerdir.
 • Avustralya çoban beagle karışımı, ilk kez köpek sahipleri için en iyi köpek seçimi olmayabilir, çünkü cins, tımarlama ve egzersiz söz konusu olduğunda talep ediyor. Ayrıca, beagle ebeveyni baskın ise eğitim zor olabilir.
 • Cins oldukça büyüyebilir. Bu, Avustralyalı çoban tazı karışımının aktif mizacıyla birleştiğinde, bu yavruları apartman hayatı için uygunsuz hale getiriyor. İdeal olarak, bol miktarda dış alana sahip bir eve ihtiyacınız olacaktır.

Öyleyse, Avustralyalı çoban tazı karışımı, eviniz için ideal köpek arkadaşı gibi geliyor mu? Harika! Şimdi, mükemmel yavru için aramanızı başlatalım!

Aussie Beagle Mix Yetiştiricisini Bulmak

Bir Avustralyalı çoban beagle karışımı köpek yavrusu ortalama maliyeti 400 ila 1.000 ABD Doları arasında değişmektedir. Genel olarak, palto ve göz rengi ne kadar sıra dışı olursa, yavru köpek o kadar pahalı olacaktır.

Avustralyalı çoban beagle karışımı oldukça yeni bir türdür, bu yüzden birini bulmak biraz zaman alabilir. Bazı yararlı bağlantılar bulabileceğiniz yerel Avustralya çoban ve tazı kulüplerinde etrafı sormayı deneyin. Ayrıca, haberi duyurmak için sosyal medyaya göz atın.

Yavru köpeğin yetiştiricisinden, yavru köpeğin ebeveynlerinin her ikisinin de cinslerin en duyarlı olduğu kalıtsal sağlık koşulları açısından sağlık taramasından geçirildiğine dair yazılı kanıt istemeyi unutmayın.

Bir Kurtarmayı Kabul Etmek

Yavru köpek yetiştirmek zorlu bir iştir!

Tüm bu sıkı çalışmalardan vazgeçmeyi tercih ediyorsanız ve istenmeyen yetişkin bir köpeğe sevgi dolu bir yuva sunmaktan mutluluk duyuyorsanız, bir kurtarma merkezinden veya barınaktan bir Avustralya çoban tazı karışımı almayı düşünebilirsiniz.

Aussie beagle melezi en yaygın melez ırk olmasa da, şanslı olabilir ve bir ev bekleyen birini bulabilirsiniz. Bölgenizdeki yerel kurtarmaları veya daha büyük kurtarma web sitesi vakıf web sitelerini aramayı deneyin.

beyaz köpekler

Bazı barınaklar size bir ay kadar deneme amaçlı olarak köpek alma şansı sunar. Bu şekilde, her ikiniz için de işler yolunda gitmezse köpeği barınağa geri götürme güvenlik ağı seçeneği ile yavru köpeğin eviniz için uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Son düşünceler

Giden, canlı bir kişiliğe sahip mutlu ve şanslı bir köpek yavrusu istiyorsanız, bir Avustralya çoban beagle karışımı almayı düşünebilirsiniz.

Bu yavrular harika aile köpekleri yaparlar, ancak bir Avustralyalı beagle karışımı egzersiz yapmak ve eğitmek için bolca zamana ve motivasyona ihtiyacınız var. Ayrıca, cins tüy döker, bu da bu köpekleri evcil hayvan tüyü alerjisi olan evler için uygunsuz hale getirir.

Bu yüzden, size sağladığımız bilgilerle donanmış olarak, artık mükemmel evcil hayvanı aramaya başlamaya hazırsınız!

Yorumlar

George Clark
Size bir sorum var. Dişi avustralya / beagle yavrularıma (5 aylık), yetişkin çukurum / çobanım (5 1/2 yaş) karışımına akciğer atmayı nasıl durdurabilirim? Ariel zaten eğitimde.
Kelly Wilson (Yazar)
Merhaba George, İyi davranışları yüksek değerli davranışlarla ödüllendirmekle başlayacağım. Olumsuz davranış gerçekleştiğinde, onu kesin bir şekilde düzeltmeli ve sürekli olarak tekrarladığınızdan emin olmalısınız. Davranışın kendini tekrar etmesine izin vermeyin. Davranışı meydana gelir gelmez düzeltmeniz gerekir, yoksa yavrularınız neden düzeltildiğini anlamaz. Bu başarısız olursa, her iki yavruyu aynı anda eğitime getirmenizi öneririm. Bu yardımcı olur umarım!
S. Campbell
Bebeğimiz kesinlikle beagle annesine bakıyor. O kadar kolay dikkati dağılır ve merak edilir ki, çitle çevrili olmadığı sürece onu asla tasmasız bırakamayız! Cinsin çocuk dostu olduğunu kanıtlayabiliriz. Çocuğumuz olmasa da, sekiz yaşından küçük yeğenlerimize ve yeğenlerimize kesinlikle tapıyor. Hatta onlara 'sarılıyor'.
Kelly Wilson (Yazar)
Yorum yapmak için uğradığınız için teşekkürler! Harika bir yavruya benziyor!
Emalie
Çocuklarım ve ben yakın zamanda genç bir Avustralyalı çoban / Beagle köpek yavrusu evlat edindik ve ona Tucker adını verdik! O bir serseri ama biz küçük adam gibi davranacağız! Sarılmayı sever ve sandığında tek başına uyuması gerektiğinde ağlar. çocuklarım eğitimle gemide ve o şimdiden evimizi daha çok ev gibi hissettirdi.
Kelly Wilson (Yazar)
Kulağa eğlenceli geliyor Emalie! Yavrularımızla ilk sandık eğitim günlerini hatırlıyorum. Sadece zaman ver! Yeni eklemeyle ilgili yorum yapmak ve tebrik etmek için uğradığınız için teşekkürler!