Golden Retriever Renkleri: Standart ve Standart Dışı

Golden Retriever Renkleri: Standart ve Standart Dışı

Golden Retrieverlar dünya çapında en popüler ırklardan biridir. İlk Golden Retriever, 1925'te American Kennel Club (AKC) tarafından tescil edildiğinden beri, sürekli olarak Amerika'nın en popüler beş köpek ırkı arasında yer almıştır. Altınlar, köpekler hakkında taptığımız her şeyi temsil eder. Zeki, arkadaş canlısı, özverili, tatlı, komik, eğlenceli ve daha fazlası. Onlar sadece aile dostu arkadaşlar değil, aynı zamanda terapi ve yardım işlerinde mükemmel olan itaatkar çalışanlardır.

Golden Retrieverler Ayrıca tatlı altın bukleleri nedeniyle güzel görünümleriyle de sevilirler. Pek çok insan Golden Retrieverlerin sadece altın olduğunu düşünür, ancak bundan daha fazlası da vardır. AKC, en yaygın üç Golden Retriever rengini Golden, Dark Gold ve Light Gold olarak tanır ve gösteri halkasında yalnızca bu renkler rekabet edebilir. Ama standart olmayan iki renk de var, Kırmızı ve Krem, Keşfedilecek eşit derecede güzel renkler olan bu renkler, popüler ve arzu edilir hale geliyor.Bir köpeğin kürkünün rengi bazılarının düşündüğünden daha önemlidir. Size potansiyel sağlıkları ve genetiği hakkında bir fikir verebilir ve sahiplerinin köpeklerini gösterilere sokmasını önleyebilir. Köpek krallığındaki en ünlü altın ceket hakkında bilmeniz gereken her şeye bakıyoruz. Direk içeri atlayalım.

İçindekiler
  1. Golden Retriever Cins Standardı
  2. Standart Golden Retriever Renkleri
  3. Standart Olmayan Golden Retriever Renkleri
  4. Sıkça Sorulan Sorular
  5. Son düşünceler

Golden Retriever Cins Standardı

bu Golden Retriever ırk standardı tüm Golden Retrieverleri listeler arzu edilen görünüm ve kişilik kriterleri. Köpeğinizi uyum etkinliklerinde göstermeyi düşünmüyorsanız, bu yönergeler kritik değildir. Ancak size ne beklendiği hakkında bir fikir verir ve bu nedenle, cinste sağlıklı . Cins standardının kürk rengi hakkında ne söylediğine bir göz atalım:

Renk: Çeşitli tonlarda zengin, parlak altın. Tüylenme, tüylerin geri kalanından daha hafif olabilir. Yaş nedeniyle yüzün veya vücudun ağarması veya beyazlaması dışında, göğüsteki birkaç beyaz kıl dışında herhangi bir beyaz leke, boyutuna göre cezalandırılmalıdır. İzin verilen hafif gölgelemeler, beyaz işaretlerle karıştırılmamalıdır. Aşırı soluk veya aşırı koyu olan baskın vücut rengi istenmez. Rengi olgunlaştıkça derinleşme vaadini gösteren hafif yavruya biraz tolerans tanınmalıdır. Göze çarpan herhangi bir siyah veya diğer renksiz saç alanı ciddi bir kusurdur.Standart Golden Retriever Renkleri

Cins standardında üç standart renk listelenmesine rağmen, Golden Retriever'lar teknik olarak bir rengin üç farklı tonudur, altın. Tüm Altınların kahverengi renkli gözleri olmalıdır ve cins standardına göre ne kadar koyu olursa o kadar iyidir. Üç kat rengine bir göz atalım.

koyu altın

  Golden Retriever-Irish Setter Karışımı Eğitimi

Dark Golden Retriever'lar, daha açık renkli kardeşlerine göre daha koyu tüylere sahip olabilir, ancak yine de altın rengine benzemelidir. Gösteri halkasında çok karanlık olması istenmez. Herhangi bir kehribar veya kırmızı renge sahiplerse, standart bir renk olmayan kırmızı Golden Retriever grubuna girerler. Sıklıkla daha koyu Altınlar çok daha hafif doğar, ve tüyleri zamanla kararır.

Altın

  çimenlerin arasında yatan golden retriever

Golden Retriever'lar için altın standart altındır. Bu, yolun ortasındaki altın gölgedir - çok açık veya koyu değil. Altın, Golden Retrieverlerin en yaygın rengidir. parlak, neşeli bal tonlarıyla.açık altın

  Golden Retriever Yüz Gülüyor

Açık Altın, Golden Retriever'lar için en yaygın ikinci renktir. . Cins standardı, ceketlerinin çok soluk olmasının istenmediğini, bu nedenle açık altın kulübe kabul edilmeleri için biraz altın rengine ihtiyaçları olduğunu belirtir.

Standart Olmayan Golden Retriever Renkleri

Bazı Golden Retrieverlar, standart kürk renklerine uymayan bir kürkle doğarlar. Daha yaygın hale geliyorlar popüler alternatif renkleri sayesinde. Kalan iki Altın kaplama rengine bir göz atalım.

maltese yorkie

Krem

Açık altından daha kremsi olan Golden Retriever'lar bu kategoriye girer. Köpeklerini yarışmalarda göstermek istemeyenler için popüler bir kürk rengi haline geliyorlar. Genellikle denir “İngiliz Kremleri” çünkü İngiltere'de Amerika'dan daha yaygınlar. Yetiştiricilerin kremalı Retrieverleri yüksek bir fiyata nadir 'platin' veya 'beyaz' olarak tanıtan yetiştiricilere karşı dikkatli olun. Bu renkler sadece yok değil, bazen krem ​​​​rengi akrabaları üretiyorlar, bu da genetik sağlık sorunları riskini artırıyor. Ayrıca, birçok kremalı yavrunun da zamanla karardığını unutmayın.Kırmızı

Kırmızı Golden Retriever en nadide kaplama rengidir. Bu kategoride kırmızının pek çok tonu vardır. maun, koyu kahverengi, kehribar ve bunların arasında altın olmayan her şey. Kırmızı Altınlar genellikle İrlandalı Setterler için karıştırılır ve köpek tarihçileri, kırmızı genin, 19. yüzyılda birlikte yetiştirildiklerinde İrlandalı Setter soyundan geldiğine inanırlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Golden Retriever Yavruları Renk Değiştirir mi?

Tatlı görünümlerini ve muhteşem saçlarını yavruluktan ileri yaşlarına kadar korurlar. Ancak altın buklelerinin gölgesi zamanla değişebilir. Bazı yavruların rengi açılırken, bazılarının rengi koyulaşır. Büyüdüklerinde ne renk olacaklarını tahmin edemeseniz de, ebeveynlerinin rengi bazen iyi bir göstergedir.

En İyi Golden Retriever Rengi Nedir?

'En iyi' Golden Retriever rengi yoktur çünkü kişisel tercihe bağlıdır . Bazı sahipler daha derin bir altın rengini tercih ederken, bazıları daha açık altın tonlarını tercih eder. Ve diğerleri daha nadir standart dışı renkleri sever. Bir yarışmacı yerine bir aile arkadaşı arıyorsanız, sağlıklı, mutlu ve dengeli olduğu sürece yavrunuzun renginin bir önemi yoktur.

Hangi Golden Retriever Rengi Daha Pahalı?

Hiçbir kaplama rengi diğerinden daha pahalı olmamalıdır. Eğer yaparlarsa, bu bir işarettir. yetiştirici sorumsuz ve sadece cins sağlığından kâr elde etmekle ilgileniyorlar. bu ortalama köpek yavrusu fiyatı sorumlu bir yetiştiriciden bir Golden Retriever'in maliyeti 900 ila 1.300 dolar arasındadır.Son düşünceler

Golden Retriever, gezegendeki en sevilen köpek ırklarından biridir. Olağanüstü bir kişiliğe sahipler ama aynı zamanda güzel kürkleri sayesinde inanılmaz derecede muhteşemler. Açık altından koyu altına kadar birçok altın tonunda gelirler. Ayrıca krem ​​ve kırmızı olarak da gelirler, ancak bunlar standart renkler değildir. Altının hangi tonunu tercih ederseniz edin, tüy renginden çok sağlık için çabalayan saygın bir yetiştiriciyle çalıştığınızdan emin olun.

Yorumlar