Cockapoo Köpek Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Cockapoo, orijinal tasarımcı köpeklerden biridir. Bu yavru, ürünün Kaniş ve Cocker Spaniel . O kadar uzun zamandır etrafta ki, neredeyse kendi cinsi haline geldi. Ama henüz değil! Cockapoodle, Cockerpoo, Cock-a-Poo ve Spoodle'ın en yaygın varyantları olduğu birçok başka isimle gider. Cockapoo bunlardan biri olur en popüler Doodle karışımları yanı sıra en popüler Cocker Spaniel melezi .

Cockapoo'lar bir aileler için popüler seçim dengeli bir köpeğin yanı sıra kabarık bir oyuncak ayı benzeri arıyorum. Ama bu köpek sadece sevimli bir oyuncak ayı köpeği değil. Yakılması gereken çok fazla enerjisi var ve bakım rejimi çoğu insanın düşündüğünden daha uzun sürüyor.Cockapoo'lar üç boyutta gelir ve herhangi bir sürprizden kurtulmak için bilmeniz gerekenler yaşam tarzınıza en uygun beden hangisi . Karşılamanız gereken ihtiyaçlarla, hepsini karşılayabileceğinizden emin olmanız gerekir. Ve burada bu Cockapoo rehberinde, onun hakkında bilmeniz gereken her şeyi size anlatacağız. Öyleyse, tüm ihtişamıyla bu muhteşem yavruya daha yakından bakalım.

Cockapoo'ya Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık10-50 pound
  • yükseklik simgesiYükseklik8-20 inç
  • ömür simgesiÖmür14-18 yaş
  • renk simgesiRenklerSiyah, Beyaz, Krem, Kayısı, Kırmızı, Çikolata
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Tarih

Tarlada siyah tüylü köpek

Cockapoo karışımı, diğer bazı köpeklere kıyasla daha uzun bir tasarımcı köpek geçmişine sahiptir.Cockapoos tasarımcı köpeklerdir ve çoğu gibi, tarihleri ​​de çoğu safkan köpek ırkı kadar net değildir. Ama işte bildiklerimiz. Cockapoos'un ilk çöpünün 1960'larda ortaya çıktı . Bu, ilk konuşuldukları zamandı ve bir kaza ya da planlanmış olabilirler. Kimse bilmiyor! Ancak sevecen ve uysal yapıları, kokusuz ve az tüy döken tüyleriyle birleştiğinde büyük beğeni topladı.

Yaratılışından bu yana, onlardan biri haline geldi. en popüler tasarımcı köpek ırkları . Safkan bir köpek olmadığı ve o kadar uzun süredir ortalıkta olmadığı için American Kennel Club tarafından tanınmadı (AKK). Ancak popülaritesinin artması ve birkaç nesil Cockapoo ile AKC'nin onları Vakıf Stok Hizmeti grubuna kabul etmesi uzun sürmeyebilir.

bu Amerika Cockapoo Kulübü ırkı standardize etmek için ilk teklifte 1999 yılında kurulmuştur. Bu organizasyon, çok kuşaklı Cockapoos'ları birbirleriyle besler. bu Amerikan Cockapoo Kulübü 2004 yılında kurulmuştur ve nesilleri karıştırmazlar. Bunun yerine, AKC'ye kayıtlı Poodles ve Cocker Spaniel'lere kadar izlenebilecek yeni nesiller yaratırlar. Yetiştirme kuralları bir yana, standart hale getirmek için devam eden çok iş bu popüler cins.evcil kurt cinsleri

Cockapoo dünyası biraz kafa karıştırıcı olabilir! Genellikle, Cockapoo bir karışımıdır. standart kaniş ve horoz İspanyol . Bazen, bir Fino köpeği ve bir kaniş arasında bir haç olabilir.ingilizceCocker Spaniel. Bazı yetiştiriciler bu yavruları Spoodles olarak adlandırır ve bazı yetiştiriciler her ikisi için de Cockapoo/Spoodle adını kullanır.

Birleşik Krallık'taki göletin karşısında, Cockapoos genellikle bir Fino köpeği ve bir İngiliz Cocker Spaniel arasında bir melezdir. Sonuçta, varyantlar arasında çok az fark vardır. Ancak bu önemli bir faktör ise, yetiştiricinize sormanız gerekir. hangi Cocker hattından geliyor . Ayrıca Cockapoo'nun Sproodle ile karıştırılmaması gerektiğini de belirtmekte fayda var. O bir Kaniş ve bir Springer Spaniel arasındaki haç.

Mizaç

Küçük Tüylü Köpek Kameraya Bakıyor

Bu tasarımcı köpek, hem ailesine hem de arkadaşlarına olan bağlılığıyla ünlüdür.Cockapoos iyi bilinir dengeli kişilik , ve bu popülerliklerinin ana nedenlerinden biridir. Tüm tasarımcı ırklarının her iki dünyanın da en iyisini miras alacağı garanti edilmese de, Cockapoo onlarca yıllık seçkin üremeden yararlandı. Bu, iyi dengelenmiş arzu edilen özelliklere sahip olan Cockapoo'ların yetiştirildiği ve her seferinde daha arzu edilen özelliklerin arttığı anlamına gelir. Ve cinsi standartlaştıran fazla mesai.

En çok da o insanlara tapıyor . Cocker etkisi, ailesini idolleştirdiği ve onlar için her şeyi yapacağı anlamına gelir. Bu, Cockapoo cinsinde aranan bir özelliktir. Ustasını memnun etme hevesi, zekasıyla birleştiğinde onu çok eğitilebilir bir köpek yavrusu yapıyor. Ayrıca ayrılık kaygısına yatkın olduğu ve iki ayaklı arkadaşları olmadan yaşamaktan hoşlanmadığı anlamına gelir.

O bir mutlu-şanslı yavru olağanüstü mutlu olarak tanımlanan . Bulaşıcı bir gülümseme ve sıcaklık ile bir köpek arıyorsanız, bu köpek yavrusu sizin için. Hastalıklı bir şekilde tatlıdır, ancak onu harika bir aile hayvanı yapan bu özelliğidir. Kuyruğuna basabilirsin ve seni öpücüklere boğar. Açıkçası, bunu denemeyin, ama yapardı. Yabancıları ve ziyaretçileri kabul eder ve onları kuyruk sallama ve öpücüklerle karşılar. Yine de çok aşırı değil ve onlara atlamamak için saygılı.

Cockapoo'ların sahip olduğu enerji demetleri , özellikle daha büyük Cockapoo'lar (size daha sonra boyut farklılıklarından bahsedeceğiz). Böylece, her zaman bir getirme veya halat çekme oyununa hazır olan eğlenceli bir köpek bekleyebilirsiniz. Bir Cockapoo ile asla sıkıcı bir an yoktur, orası kesin. Ne yazık ki, bazı insanlar, özellikle küçük bir Cockapoo arayanlar, bir kucak köpeği bekliyorlar. Ancak Kaniş ve Cocker Spaniel av ve çalışan köpeklerdir, yani Cockapoo'nun çok fazla enerjisi vardır.Bundan yola çıkarak, onun da sahip olduğu anlamına gelir. yüksek av sürüşü . Diğer evcil hayvanlarla birlikte mutlu bir şekilde yaşayabilmesine rağmen, aile birimi dışındaki her şey kovalamak için bir oyundur. Ve şaşırtıcı derecede hızlı! Bunu telsizlerde ve bahçenizde yalnızken aklınızda bulundurmalısınız. Bunu birazdan daha derinlemesine açıklayacağız.

Boyut ve Görünüm

Dışarıda Oturan Altın Saçlı Köpek

Aslında üç farklı boyutta Cockapoo köpeği var.

Var üç boy Cockapoos ve hangisini eve götüreceğinizi bilmek önemlidir. Resmi bir cins boyutu olmamasına rağmen, aşağıdaki kategoriler boylarına göre belirlenir: Amerikan Cockapoo Kulübü . Yükseklik, omuzlar olarak da bilinen pençelerden omuzlara kadar ölçülür.

 • Oyuncak : 10 inç'e kadar. Bu köpekler genellikle 12 poundun altındadır.
 • Mini - 11 ila 14 inç boyunda. Bu köpekler tipik olarak 12 ila 20 pound arasındadır.
 • Standart – 15 inç ve üzeri. Standart Cockapoos 20 pounddan fazla ağırlığa sahip olacak. Ve bazılarının teraziyi 50 pound bahşiş verdiği biliniyor.

Gördüğünüz gibi, var BÜYÜK bir fark en küçük Toy Cockapoos ile en büyük Standard Cockapoos arasında. Bazı yetiştiriciler ayrıca Cockapoos'larını diğer gruplara ayıracaklardır. Daha küçük Cockapoo'lar bile bazen Teacup Cockapoo olarak tanımlanacaktır. Ve daha büyük köpekler Maxi Cockapoos olarak tanımlanacak. Ama gerçekten, sadece yukarıdaki üç gruptan birine giriyorlar. Yetiştiricinize hangi kategoriye gireceğini sormanız önemlidir. Çünkü Toy Cockapoos apartmanlarda mutlu bir şekilde yaşayabilirken Standards yaşamayabilir.Birçok büyük Cockapoos genellikle Goldendoodles ile karıştırılır veya Altın Cocker Retriever çünkü çok benziyorlar. Sevimli yuvarlak gözleri ve küçük düğme burunları var. Kulakları kafataslarının üzerindedir ve çene hizasına kadar iner, her zaman dik değil, düşer. Bazı Cockapoo'ların doğal olarak kenetlenmiş kuyrukları vardır ve bazılarının 'normal' uzunlukta kuyrukları vardır. Onlar orantılı köpekler atletik ama çok kaslı olmayanlar. Daha büyük Cockapoos, oyuncak meslektaşlarından daha atletik görünüyor.

Ceket ve Renkler

Kahverengi Köpek Çimenlerde Topla Yatıyor

Cockapoo, büyük ölçüde ebeveyn köpeklerine bağlı olarak birçok farklı renkte gelir.

Cockapoo'lar sevdikleri için sevilir kıvırcık oyuncak ayı görünüyor . Genellikle, Cocker Spaniel'in daha uzun saçları ile Fino köpeği ebeveyninin dalgalarını miras alırlar. Paltoları genellikle kalın ve yoğun , bu yüzden çok fazla tımarlanmaya ihtiyaçları var. Yumuşak dokunuşlarla, onları kucaklamalarla şımartmayı neden sevdiğimizi anlamak kolay. Oyuncak ayı kesimlerinden evcil hayvan kesimlerine, şık Kaniş tarzı tasarımlara ve tamamen doğal seçeneklere kadar birçok farklı ceket stili arasından seçim yapabilirsiniz.Cockapoo'lar genellikle tek kaplamalı , ancak bu her zaman garanti edilmez. Fino köpeği tek kaplamalı bir cins iken, Cocker Spaniel cinsi çift kaplamalıdır. İkinci ve üçüncü nesil köpeklere sahip birçok yetiştirici, birinci nesilden daha fazla tek kaplamalı ırkları garanti edebilecektir. Hipoalerjenik bir köpek arıyorsanız, başka bir yere bakmanız gerekir. Gerçekten 'hipoalerjenik köpek' yoktur. daha az dökülme eğiliminde olan yavrular diğerlerinden daha.

Cockapoo, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli ceket renklerine sahiptir. En yaygın olanları siyah, beyaz, devetüyü, krem, kayısı, kırmızı, çikolatadır. Bu renkler olabilir beyaz işaretli veya bu renklerin ve beyaz işaretlerin bir kombinasyonu. Onlar da zevk alıyor çeşitli ceket modelleri parti, hayalet, samur, üç renkli, merle ve roan dahil. Cockapoo ceket gökkuşağı sonsuzdur!

Egzersiz Gereksinimleri

Çimenlerde Çalışan Kırmızı Altın Kaplamalı Köpek

Daha uzun değilse, yavrularınızı günde en az 30 dakika egzersiz yapmayı bekleyin.

Cockapoo aktif bir yavrudur, ancak onun egzersiz gereksinimleri boyuta bağlıdır sen seç. Bir Toy Cockapoo'nuz varsa, onu günde 30 dakikaya kadar çalıştırmayı bekleyebilirsiniz. Orta boy bir Cockapoo'yu tercih ederseniz, onu günde 45 dakikaya kadar çalıştırmayı beklemelisiniz.Ve bir Standart Cockapoo seçerseniz, günde yaklaşık 60 dakikalık egzersize ihtiyacı olacaktır. Bu, yetiştiricinize bir yavrunun ne büyüklükte olacağını sormanızın başka bir nedenidir. Çünkü tüm aileler her gün bir saat egzersiz yapmak istemez veya buna uyum sağlayamaz.

Toy Cockapoos, günde birkaç kez bacak germek için mahallede dolaşmaktan mutluluk duyar. Ancak Mini ve Standart Cockapoos egzersizlerinin çeşitlendirilmesi gerekiyor . Aksi takdirde her gün aynı aktiviteden sıkılırlar. Yürüyüşten ormanlık alanı keşfetmeye kadar her türlü aktivitenin tadını çıkaracak. Bazıları yüzmeyi sevecek ve hepsi de yerel köpek parkında arkadaşlarıyla buluşmayı sevecek.

Cockapoos zekidir ve bu yüzden onlar da gün boyunca zihinsel uyarıma ihtiyaç duyar . İnsanlarıyla etkileşimli eğlence, enerji ve bağ yakmanın harika bir yoludur. Ve çiğneme oyuncakları ve ikram dağıtan bulmacalarla solo oyun zamanı, kendinize biraz zamana ihtiyacınız varken onları meşgul etmek için harikadır. Bir oyuncak asla yeterli değildir, bu yüzden bu akıllı yavru için birkaç tane yatırım yaptığınızdan emin olun.

Yaşam koşulları

Rahat Kanepede Kara Köpek

Bu karışım, uygun şekilde çalıştırılmaları koşuluyla hemen hemen her yaşam koşuluna çok uyarlanabilir.

Cockapoo, olabildiğince uyarlanabilir. En sevdiği insanlar yanında olduğu sürece, çoğu ortamda yaşamaktan mutlu . Tabii ki, daha büyük bir Cockapoo küçük bir apartman dairesinde iyi sonuç vermeyecektir. Yine de, sağduyu ile, her tür aile evi uygundur. Bir avluya erişimi varsa, güvenli olduğundan emin olun. Cockapoo herkesle arkadaş olacak ve bunu yapması engellenmezse ortalıktan kaybolacak.

o her yaştan çocuklarla harika. Köpeğinizi çocukların yanında denetlemeyi unutmayın (tüm köpeklerde yaptığınız gibi) ve her zaman daha küçük çocuklara köpeklerle nasıl etkileşime gireceklerini öğretin. Aynısı diğer evcil hayvanlar için de geçerlidir, tıpkı bir yavru kadar iyi sosyalleştiği sürece. Çok evcil hayvanlı evler Cockapoo için uygundur! Yine de komşunun kedisi için aynı şekilde hissetmeyebilir, ama eğer onun bahçesine gelirlerse!

Eğitim

Eğitimde Altın Beyaz Kaplamalı Köpek

Bu özel melez köpek kolayca eğitilir ve deneyimsiz köpek sahipleri için harikadır.

Cockapoo çok eğitilebilir bir köpektir ve ilk kez köpek sahipleri için ideal seçim . Kaniş ebeveyni 2. sıradanden zeki köpek ırkı ve Cocker Spaniel 24. sıradainci. Ve dışarıdaki yüzlerce köpek arasından Cockapoo'nuzun çok zeki olacağından emin olabilirsiniz. Bu, memnun etme arzusuyla birleştiğinde, onu eğitmeyi nispeten kolaylaştırır. Ama yine de çaba göstermeniz gerekiyor ve ona hala köpek yavrusu görgü kurallarının gösterilmesi gerekiyor.

Yavrularınızı genç yaştan itibaren sosyalleştirmek, kibar bir yavru köpeğin anahtarıdır. Sorumlu bir yetiştirici, onu yavru arkadaşları ve annesinin yanında yetiştirerek hemen başlatacaktır. Yavru yeterince büyüdüğünde, bir yetiştirici onu farklı köpeklerle karıştır , hayvanlar ve diğer insanlar. Ve onu eve getirir getirmez buna devam etmek senin işin olacak. Onu komşulara, çocuklarına ve evcil hayvanlarına tanıtın. Ve köpek parkını ziyaret etmek onu sosyalleştirmenin harika bir yolu.

golden retriever benzer türler

her zaman kullanın olumlu pekiştirme yöntemi Cockapoo'nuzu eğitmek için, çünkü övgülerinize iyi cevap verecektir. Her antrenman seansını ve ona keyifli bir deneyim yaşatmak, başarılı olma şansını artıracaktır. Cockapoo, nesneler ve öncelikle övgüleriniz tarafından motive edilecek, çok geride olmayan ikramlarla. Cockapoo'nuzun sandık eğitimi, yavrularınızı eve getirir getirmez yerine koyması için eğitiminin bir başka önemli yönüdür.

Köpekler doğal olarak barınak ister ve araştırmalar köpeklerin sandıklarını bir rahatlık bul sen yokken Bunu potansiyel olarak endişeli Cockapoo için önemli bir özellik haline getiriyor. Daha güçlü bir kasa düşünmeniz gerekecek ayrılık kaygısı çeken köpekler için yapılmıştır .

Sağlık

Kırmızı Kaplamalı Köpek Koşumlu Tarlada Yatıyor

Cockapoo, uygun şekilde bakıldığı takdirde 15 yılı aşkın bir süre kuzeyde yaşayabilen sağlıklı bir cinstir.

Cockapoo, nispeten sağlıklı bir köpek ırkıdır. 14 ila 18 yıllık tipik yaşam süresi . Daha küçük köpekler, daha büyük meslektaşlarından daha uzun yaşama eğilimindedir, bu nedenle Toy Cockapoos, genellikle bir Standart Cockapoo'dan daha uzun süre etrafta olacaktır. Onu sağlıklı tutmak için elinizden gelen her şeyi yapın.

Yavru köpeğinizi sağlıklı tutmanın en kolay yolu düzenli egzersiz yapmak, kaliteli beslenmek ve veteriner randevularını takip etmektir. Köpeklerini sağlık kontrolünden geçiren sorumlu bir yetiştiriciyle çalışmak da önemlidir, bu nedenle sağlık sertifikalarını almayı unutmayın.

The Cockapoo ebeveynlerinin sağlık sorunlarına eğilimli , bu yüzden rehberlik arayacağımız yer burasıdır. Cockapoos, aşağıdaki sağlık sorunlarının hiçbirinden veya yalnızca bazılarından muzdarip olabilir. Bazıları tamamen farklı koşullardan muzdarip olabilir, bu nedenle başka hiçbir şeyi dışlamamak önemlidir. İşte Cockapoo'da görülen en yaygın koşullar.

patella çıkığı

Aynı zamanda yaygın olarak 'kaymış diz kapağı' olarak da bilinir, diz kapağının yerinden çıktığı yer burasıdır. Bu, küçük köpek ırklarında yaygın bir durumdur ve muhtemelen sadece Toy and Minature Cockapoos'ta görülecektir. Yavrunuz etkilenen uzuvda topallaşabilir veya çok acı verici olabilen anormal bir yürüyüş geliştirebilir. Tedavi edilmezse sonunda ameliyat gerektireceğinden veterineriniz tarafından değerlendirilmesi gerekir.

kalça displazisi

Bu, daha büyük ırkları küçük ırklardan daha fazla etkilediği için Minyatür ve Standart Cockapoos'ta daha yaygın olacaktır. Bu, etkilenen eklem anormal bir şekilde geliştiğinde ve artan aşınma ve yıpranmaya neden olarak, sonunda ağrılı artrite yol açtığında ortaya çıkar. Ayakta durmak veya yatmak, yükseklere tırmanmak ve egzersiz intoleransı, kalça displazisinin semptomlarıdır.

Göz Koşulları

Her boyuttaki Cockapoo, çeşitli göz koşullarına eğilimlidir. Glokom, katarakt, progresif retinal atrofi, dikkat edilmesi gereken en yaygın sorunlar arasındadır. Tüm bu koşullar tamamen görme kaybına yol açabilir, bu nedenle gözdeki veya çevresindeki değişikliklere hızlı tepki vermek önemlidir.

Karaciğer hastalığı

Cocker Spaniel, iki tür karaciğer hastalığına, kronik aktif hepatite ve bakır toksikozuna eğilimlidir. Bu, Cockapoo'nuzun da bu karaciğer rahatsızlıklarına yatkın olduğu anlamına gelir. İştahsızlık, kusma, ishal, nöbetler, aşırı idrara çıkma, şişmiş karın ve sarılık (diş etlerinde ve gözlerde sarılık) dikkat edilmesi gereken belirtilerdir.

Beslenme

Ağzında Sopa Olan Kara Köpek

Bir Cockapoo'nun yiyecek ihtiyaçları, çoğunlukla büyüklüğüne ve yaşına bağlı olacaktır.

Cockapoo'nuzu beslediğiniz miktar, yaşına, enerji seviyelerine ve en önemlisi boyutuna bağlıdır. En küçük Toy Cockapoo ile en büyük Standard Cockapoo arasında büyük ölçüde farklı olduğu için Cockapoo'nuzun kaç fincan yiyeceğe ihtiyacı olacağını söylemek zor.

Yavrunuzu ne kadar besleyeceğinizi öğrenmenin en iyi yolu, besleme yönergelerini kullanın ambalaj üzerinde. Onu ne kadar besleyeceğinizi hesaplamak için köpeğinizin ağırlığını kullanın. Her köpek farklı olduğu için biraz ayarlamanız gerekebilir, ancak biraz deneme yanılma ile doğru olanı elde edeceksiniz.

Bir Oyuncak veya Minyatür Cockapoo'nuz varsa, ona küçük ırklar için tasarlanmış bir mama maması vermelisiniz. Standart bir Cockapoo, genelleştirilmiş bir yetişkin mama tanesinde çok daha iyi sonuç verecektir. Cockapoo'nuzu her zaman besleyin yaşa uygun mama tanesi , yani, köpek maması, yetişkin mama tanesi ve kıdemli mama tanesi.

Bu, özellikle vücudunun sağlıklı bir şekilde gelişmesi için tüm beslenmeye ihtiyaç duyduğu yavruluk döneminde önemlidir. Bazı Cockapoo'lar telaşlı olabilir ve bu durumda, daha çekici hale getirmek için bir miktar ılık su veya ıslak yiyecek eklemeyi deneyin. Cockapoos'un hassas mideleri olabileceğini ve bunlar gibi sınırlı içerikli köpek mamasına daha iyi tepki verebileceğini belirtmekte fayda var. Taste of the Wild tarafından yapılmıştır. .

Cockapoo'nuzu asla aşırı beslemeyin çünkü gereksiz ağırlık kazanç çok sayıda sağlık sorununa yol açabilir. Ayrıca, tıknaz bir Cockapoo, en azından uzun vadede zaten mutsuzdur! Ve eğer Cockapoo'nuza bir karaciğer rahatsızlığı teşhisi konulursa, veterineriniz belirli bir mama tanesini veya belki reçeteli bir diyet önerecektir.

tımar

Küçük Köpek Kadın Tarafından Yıkanıyor

Bu karma cinsin standart bir banyo ve tımar rutinine uyması gerekecektir.

Cockapoos paltosu, dolaşmaya ve paslanmaya meyilli olduğu için diğer köpek ırklarının çoğundan daha fazla tımar gerektirir. Ceketinin olması gerekecek çoğu gün fırçalanmış dalgaları dolaşmayan tutmak için. Paltosunu uzun tutmaya karar verirseniz, üstesinden gelmeniz daha uzun sürer. Ve elbette, Standart Cockapoo'yu fırçalamak için bir Oyuncak'tan daha uzun süre harcamanız gerekecek. Bu kulağa bariz gelse de, bu bir Cockapoo boyutuna karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken bir şeydir.

İş için en iyi fırça, daha ince bir fırçadır. Sadece yumuşak veya kauçuk uçlu bir fırça aldığınızdan emin olun çünkü derisi çift kaplamalı köpeklerden daha hassas ve açıktadır. Cockapoo minimum düzeyde dökülecek , bu herkes için harika bir haber. Sizin için daha az süpürme ve kıyafetlerinizde daha az tüy. Ancak, hiçbir köpek tamamen dökülmez, bu nedenle yetiştiricilerin size aksini söylemesine izin vermeyin.

Çoğu Cockapoos tek katmanlı bir kaplamaya sahip olacaktır. Ve bunlar, çift katmanlı kaplamalardan daha çok insan saçına benzedikleri için hızlı bir şekilde uzarlar. yani isteyeceksin güvenilir bir bakıcı bul veya YouTube'a girin ve bunu nasıl yapacağınızı öğrenin. Neyse ki, yanlış anlarsan çabuk büyür, o yüzden kendini çok kötü hissetme! Cockapoo yavru köpeğinizi genç yaştan itibaren tımar rejimine maruz bırakın, böylece bundan zevk almayı öğrensin.

Cockapoo'nun ihtiyacı var iki ayda bir banyo yapmak . Kesinlikle gerekli olmadıkça onu bundan daha sık yıkamayın. Aksi takdirde, doğal kürk yağlarına zarar verme ve hassas cildini tahriş etme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. nazik kullanın doğal malzemelerden yapılmış köpek şampuanı . Periodontal hastalıklardan kaçınmak için dişlerini köpek diş macunu ile haftada birkaç kez fırçalayın. Ayrıca kulak temizleme ürünleriyle kulaklarını temizlemek de önemlidir çünkü uzun kulakları bakteriyel enfeksiyona yatkındır.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Tarlada Küçük Karışık Köpek

Saygın bir tasarımcı köpek yetiştiricisinden bir köpek yavrusu için yaklaşık 1.000 $ ve daha fazla ödemeyi bekleyin.

The Cockapoo ortak bir melez köpek ırkı Amerikada. Dolayısıyla, nerede yaşadığınıza bağlı olarak, sorumlu bir Cockapoo yetiştiricisi bulmak için çok uzağa gitmenize gerek yok. Ancak, bu popüler türe olan talep oldukça yüksek olduğu için yavrular için bir bekleme listesine alınmayı bekleyin. Kaliteli bir yetiştirici bulmak söz konusu olduğunda her zaman araştırmanızı yapın. Aramanıza başlamak için harika bir yer American Cockapoo Club's Cockapoo yetiştiricileri sayfası .

İyi kaliteli bir yetiştiriciden bir Cockapoo yavrusunun ortalama fiyatı 1.000 ABD Doları ve üstü, ortalama 1.500 ABD Dolarına yakındır. Bundan çok daha düşük bir fiyata bir Cockapoo yavrusu bulursanız, sorumsuz bir yetiştiriciyle uğraşıyor olabilirsiniz. Ya da daha kötüsü, bir köpek yavrusu değirmeni. Müşterileri düşük fiyatlarla cezbederler. Ancak genellikle hasta köpek yavruları ürettikleri için, uzun vadede veteriner faturalarında çok daha fazlasını ödeyeceğinizden emin olabilirsiniz.

En kaliteli bir yetiştirici, sahip olduğunuz tüm soruları yanıtlayacaktır. Ayrıca Cockapoo'ya doğru evi sunabilmenizi sağlamak için sizinle ve yaşam tarzınızla ilgileneceklerdir. Daima yetiştiriciyle, yavrularıyla ve en az bir ebeveynle ev ortamında tanışın. Yavruları sağlık açısından inceleyin ve sağlık sertifikalarını da görmek isteyin.

Bir Cockapoo köpek yavrusu satın almak sadece Noel için değildir. Hayatının geri kalanı için. Bu nedenle, bir köpek yavrusu ile ilgili tüm maliyetleri hesaba katmanız gerekir. Evinizi yataklar, kasalar, koşum takımları ve oyuncaklarla kurmaktan. ayak uydurmak için devam eden maliyetler Veteriner masrafları, sigorta, yiyecek ve tımar gibi. Hepsinin hesaba katılması gerekiyor.

Kurtarma ve Barınaklar

Kameraya Havlayan Yaşlı Köpek

Bir Cockapoo'yu bir barınaktan veya türe özel kurtarmadan kurtarmak, muhtemelen bir köpek yavrusu satın almaya kıyasla maliyetten tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Bir yetiştiriciden bir Cockapoo yavrusu satın almak, oradaki Cockapoo sevenler için tek seçenek değil. Ayrıca bir Cockapoo evlat edinmeyi düşünün . Bununla birlikte, diğer köpek ırklarına kıyasla kurtarma barınaklarında çok daha az Cockapoos vardır. Bu nedenle, biri evlat edinmeye geldiğinde, hızlı olmanız gerekecek. Bir yetiştiriciden bir köpek yavrusu satın almakla karşılaştırıldığında, evlat edinme maliyeti çok daha düşüktür.

senin için dışarı çık yerel kurtarma barınağı ve süreç boyunca sizinle konuşmak için oradaki personelle konuşun. Ve elbette, sizi kalıcı yuvalarını bekleyen yerleşik Cockapoos'larla tanıştır. Alternatif olarak, şuraya gidin: kaka karışımı kurtarma . Theis kurtarma, zamanlarını popüler Kaniş karışımlarını yeniden barındırmaya adamıştır.

Aile Hayvanları Olarak

 • Cockapoo, her tür aile için harika bir aile hayvanı yapar.
 • Eğlenceli ama fazla yüz yüze olmayan dengeli bir köpektir.
 • İnsanlarını sever ve her dakikasını ailesiyle geçirmeyi sever.
 • Endişeli bir yavru olabileceği için onu çok uzun süre yalnız bırakmayın.
 • O çok eğlenceli ve sizinle oynamaktan her zaman mutlu.
 • Cockapoo'nun günde 30 ila 60 dakika egzersiz yapması gerekiyor.
 • Yabancılarla çok arkadaş canlısıdır, bu yüzden onun bekçi köpeği olmasına güvenmeyin.
 • Dolaşmaları önlemek için paltosunun her gün fırçalanması gerekiyor, ancak o kadar fazla dökülmüyor.
 • Bu popüler karma cins, çok zeki ve eğitilebilir bir köpektir.
 • Yüksek bir av sürüşü var ama diğer köpeklerle iyi anlaşıyor.
 • Çok evcil hayvanlı bir evde mutlu bir şekilde yaşayabilirler.

Son düşünceler

Cockapoo bir melez köpektir. harika aile dostu köpek . O tatlı, sevecen, arkadaş canlısı ve eğlenceli ama aynı zamanda sakin, saygılı ve itaatkar. Onu dengeli bir köpek yapıyor. Bu yavruya doğru evi sunamayan pek çok insan yok çünkü o süper uyumlu ve genellikle mutlu-şanslı.

Ama yine de ihtiyaçlarını karşılamak önemlidir. Ve yetiştiricinize sormayı unutmayın Kötü sürprizlerden kaçınmak için ne büyüklükte olacağını. Ama sonuçta, Cockapoos'un neden dünyanın en sevilen tasarımcı köpek ırklarından biri olduğunu anlamak kolay.

Yorumlar