Belçika Malinois Karışımları: 11 Güzel Eşsiz Melez

Belçika Malinois Karışımları: 11 Güzel Eşsiz Melez

bu Belçika Malinois birçok farklı rolü üstlendi cinslerinin tarihi boyunca. Çoban köpeği olmak için yetiştirildiler; Bunların birçoğu bugün bile hala bu işi var . Amaçlanan amaçları onlara çiftliğin çok ötesine uzanan harika bir çalışma etiği kazandırdı: güvenliği düşünün, polis işi ve duygusal yardım. Bu yüzden Tasarımcı Köpek çılgınlığında popüler hale geldiler ve birçok farklı türden Belçika Malinois karışımı için harika ebeveyn ırkları yaptılar.

Yüksek düzeyde zeka sergilerler, her zaman yeni şeyler öğrenmeye ve sahiplerine ustalıklarının bir gösterisini sunmaya isteklidirler. Zeki, çalışkan işçiler olmanın ötesinde, bu cins aynı zamanda son derece sevecendir ve aileleriyle geçirdikleri zamandan zevk alır. Onlar gerçekten çok yönlü bir cins !Bu çalışkanlık, zeka ve sıcaklık dengesi, Belçika Malinois'i diğer ırklarla karıştırmak için mükemmel bir seçim haline getiriyor. Sonuç genellikle Belçika Malinois'i bu kadar harika yapan zeka ve sorumluluğa sahip, orta ila büyük boyutlu bir köpektir. Geri kalanı farklı bir ebeveynden gelir ve her karışımın tamamen benzersiz olmasını sağlar. 11 tanesini derledik favori Belçika Malinois karışımları Böylece bu popüler melezlerden herhangi birinin yaşam tarzınıza uygun olup olmadığını görebilirsiniz.

İçindekiler


Labrador Malinois

Labrador Malinois

Labrador Malinois, Labrador Retriever ve Belçika Malinois'i karıştırır.Irklar: Labrador Retriever ve Belçika Malinois

Labrador Malinois, işlerini çok iyi yapma tutkusuna sahip iki çok çekici, atletik köpeğin harika bir birleşimidir. Ortaya çıkan köpek, etkileyici bir zekaya ve hedeflerine yönelik dürtüye sahip, uyumlu, arkadaş canlısı bir köpektir. Labrador Malinois'iniz ilgi odağı olmayı sevecek; bu nedenle iyi bir ev hayvanı olmaya kolayca uygundurlar, çocuklarla çok iyi geçinmek ve diğer küçük hayvanlar.

olduğu gibi tüm Laboratuvar karışımları , Labrador Malinois açık havayı ve mahalledeki diğer hayvanları tanımayı sevecek. Yüksek zekaları nedeniyle onlara itaati ve doğru sosyalleşmeyi öğretmek çok kolay olacaktır; Bu köpeğin vücudunda neredeyse hiç inatçı bir kemik yok, bu yüzden bundan yararlanın!

Labradorların yüzmeye karşı doğal bir eğilimi vardır, bu nedenle Labrador Malinois'inizin aktiviteden hoşlanıp hoşlanmayacağını deneyebilirsiniz. Sonuç ne olursa olsun, bu köpekler çok aktiftir ve ihtiyaçlarının karşılanması için çok fazla yardıma ihtiyaç duyacaktır. Onlara her gün en az bir uzun yürüyüş yapmaya çalışın; güzel güneş ışığında, yanınızda olmaktan başka hiçbir şeyi sevmezler! Çok dışa dönük köpekler olduklarından, daha yoğun egzersiz yapmak ve diğer tüylü arkadaşlarla tanışmak için köpek parkına yapılan gezileri de takdir edeceklerdir.
Malinois Tazı

Belçika Malinois Tazı Karışımı

Malinois Greyhound, Belçika Malinois ve Greyhound'u birleştirir.

Irklar: İngiliz Greyhound ve Belçika Malinois

Bir Malinois Greyhound'u hayatınıza getirdiğinizde, büyük, zayıf ve esnek bir köpeğin içindesiniz. Her iki ebeveyn de son derece zeki ve atletik köpeklerdir. Muhtemelen değişecek olan karışımın görünümüdür. Belçika Malinois, daha güçlü olan kaslı bir yapıdır, Greyhound ise bir çok daha zarif , en yüksek hızlarda koşmak için tasarlanmış aerodinamik köpek.

Malinois Greyhound'unuzda bununla ilgili bazı değişiklikler görmeyi bekleyin. Bununla birlikte, pek değişmeyen şey, ailelerine yüksek düzeyde sevgi gösteren ve havlamaya pek meyilli olmayan harika ev hayvanları olmalarıdır. Bu karışım zekice olacağından, Malinois'in itaatini Greyhound'un inatçılığına karşı teşvik etmek için erkenden eğitmelisiniz.Belçika Malinois oldukça enerjik bir ırktır, ancak Greyhound daha az enerjiktir. Bu karışım yine de yorucu egzersizin iyi nöbetlerinin tadını çıkarın , ancak Malinois'ten daha düşük enerjili oldukları için buna sık sık ihtiyaç duymayacaklar. Hala her gün, yaklaşık 60 dakikalık yürüyüş ve oyun kombinasyonunda iyi miktarda egzersize ihtiyaç duyarlar. Bu karışımı yormak için bol bol aktivite verdiğinizden emin olun; yüksek zekaları, kolayca sıkıldıkları anlamına gelebilir ve bu da yıkıcı davranışlara yol açabilir!


belusky

belusky karışımı

Belusky, Sibirya Husky ve Belçika Malinois'i birleştirir.

Irklar: Sibirya Husky ve Belçika Malinois

Kesinlikle güçlü, aktif ve her zaman maceraya hazır olan bir köpek Belusky'dir. Her ikisinin de yüksek enerji ihtiyacı olan ebeveynlerden geliyorlar, bu yüzden vahşi bir yolculuk içindesiniz. bu Husky karışımı ile ! Egzersiz söz konusu olduğunda ihtiyaç duydukları büyük miktarda bakım, onları daha az deneyimli sahipler için üstlenilmesi zor bir melez yapar. Ancak, onlarla başa çıkabilirseniz, diğerlerinden farklı olarak son derece sadık bir arkadaşınız olacak.

Alman kurdu border collie karışımı

Onların koruyucu doğası onları mükemmel bekçi köpekleri yapar , çünkü ailelerinin sağlığı ve güvenliğinden başka bir şey istemiyorlar. Ancak, onlara mümkün olduğunca gençken doğru itaat eğitimini ve sosyalleşmeyi verdiğinizden emin olun. Bu, gereksiz bölgesel davranışları engellemeye yardımcı olur. Bunun ötesinde, güvendikleri kişilere verecekleri büyük sevgileri vardır ve bu da onları bir aile refakatçisi için mükemmel bir seçim haline getirir.Bununla birlikte, çok fazla zaman ve dikkat ayırdığınızdan emin olun. Belusky'nin egzersizine ! Her gün 1,5 ila 2 saatten fazla aktiviteye ihtiyaçları olacak. Bu sadece vücutlarını formda tutmakla kalmaz, aynı zamanda can sıkıntısından kaynaklanabilecek kötü davranışları da bastırmaya yardımcı olur. Belusky'nizin günlük yürüyüşlerini desteklemek için koşma, yürüyüş ve getirme oyunu gibi yüksek yoğunluklu egzersizlere bakın. Ayrıca çitle çevrili bir bahçede rahatlayabilecekleri ve istedikleri gibi koşabilecekleri bir yerleri olmalıdır.


Mali-Hollandalı

Hollanda Çoban Malinois Karışımı

Mali-Dutchie, Hollanda Çoban ve Belçika Malinois'in bir birleşimidir.

Irklar: Hollandalı Çoban ve Belçika Malinois

Mali-Dutchie'niz, çalışma ve işlerini iyi yapma yeteneğine sahip, nispeten büyük bir köpek olacaktır. Bunun nedeni, çok çalışkan iki ebeveynden gelmeleridir. ikisi de çobanlık için yetiştirilmiş . Özellikle duygusal destek için harika arkadaşlardır, ancak her gün yapmaları gereken yüksek miktarda aktivite vardır.

Bundan dolayı olacaklar hızlı yaşamlara öncülük eden daha fazla içerik ve onların ihtiyaçlarına ayak uydurabilecek bir aileye ihtiyaç duyacaktır. Sürülerine büyük bir bağlılık gösteren çok zeki köpeklerdir. Saldırgan olmadan koruyucudurlar, bu da onları bir vasi veya bekçi köpeği için iyi bir seçim haline getirir. İyi davranışları teşvik etmek ve diğer insanlar ve köpekler arasında iyi oynamalarına yardımcı olmak için onları erken yaşlardan itibaren eğittiğinizden ve sosyalleştirdiğinizden emin olun.Yüksek aktivite ihtiyaçları, egzersizleri için her gün 120 dakikadan fazla harcamanız gerekeceği anlamına gelir. Bu çok fazla, bu yüzden meydan okumaya hazır olduğunuzdan emin olun! Mali-Hollandalılar uzun, tempolu yürüyüşlere çıkmayı severler. Ayrıca uzun antrenman egzersizlerinden, parkın etrafında sprintlerden ve getirme gibi oyunlardan hoşlanırlar. Bu karışım, çalışmak için doğmuş ebeveynlerden gelir, bu nedenle kendilerine bir iş verilirse en mutlu olacaklardır. Kendilerini yararlı hissetmeyi severler, bu yüzden onlara görevlerini iyi bir şekilde halletmeyi öğrettiğinizden emin olun. Bu şekilde, Mali-Dutchie'nizin kendilerini tatmin edici hissettiren bir hayat yaşamalarını sağlayabilirsiniz.


Alman Malinois

Alman Çoban Belçika Malinois Karışımı

Alman Malinois, Alman Çoban ve Belçika Malinois'i birleştirir.

Irklar: Alman Çoban ve Belçika Malinois

Bu listedeki bir diğer sağlam karışım, bazen Malinois X olarak bilinen Alman Malinois'tir. Bu köpek, genellikle birbirleriyle karşılaştırılan çalışkan ebeveynlerden gelir. Her iki ebeveyn ırkı da ailelerinin mükemmel koruyucularıdır. ; Alman Malinois'iniz şüphesiz aynı olacaktır. Düz bir kafa tutmaları ile bilinirler ve göz korkutucu görünümlerine rağmen, aslında çok sevgi dolu ve sevecen evcil hayvanlardır.Her zaman aksiyonun merkezinde olmak isteyen, ilgiye çok ihtiyaçları olduğunu göreceksiniz. Bu nedenle, Alman Malinois'inizi uzun süre yalnız bırakmamaya çalışın; Ayrılık kaygısı geliştirmelerini istemezsiniz! Bu köpeklerin büyük kişilikleri var. onları biraz inatçı yapabilir , bu yüzden onları eğitirken ve onlara başkalarıyla iyi oynamayı öğretirken kararlı olmalısınız. Bunu mümkün olduğunca erken yapın ve çok akıllı, iyi ayarlanmış bir evcil hayvanınız olacak.

Tüm Alman Çoban melezleri gibi , Alman Malinois'in kesinlikle tonlarca egzersize ihtiyacı olacak. Onlara ayak uydurmak zor olabileceğinden, kendinizi destekleyin! Onlara her gün 120 dakikadan fazla egzersiz yapmak isteyeceksiniz. Yürüyüşler iyi bir fikirdir, ancak bunu daha yoğun egzersizlerle tamamlamanız gerekecektir. Bu köpekler görevler ve oyunlar verildiğinde çok mutlu olurlar, bu yüzden onlara yapacakları şeyler ve oynayacak oyuncaklar vermeye çalışın. Bu aynı zamanda yıkıcı davranışları engellemeye yardımcı olur.

amerikan labrador

Belçikalı Boksör

Malinois Boksör

Belçikalı Boksör, Boksör ve Belçika Malinois'in bir birleşimidir.

Irklar: Boksör ve Belçika Malinois

Hem işte hem de evinizi korumak için iyi olacak güçlü bir köpek arıyorsanız, Belçikalı Boxer tam size göre! Bu köpekler normal Belçika Malinois'ten biraz daha bağımsız olacaklar, bu nedenle günün her saatinde köpeğinize katılmak için çok meşgul olabileceğiniz aile kurulumları için iyi bir seçim yapıyorlar. Diğer Boxer melezlerine benzer , bu köpekler, çocuklar veya diğer hayvanlar gibi daha başıboş aile üyeleri için iyi bir hoşgörü ile eşit huyludur.Onları erkenden iyi bir şekilde eğitmek ve sosyalleştirmek, iyi davranışlarının anahtarı , bu yüzden göreve hazır olduğunuzdan emin olun! Bu köpekler oldukça zekidir, ancak bazı inatçılık sorunları yaşayabilirsiniz. Onlara yeni şeyler öğretirken onlara iyi liderlik yapabilecek sabırlı, firma sahiplerine ihtiyaçları var.

Belçikalı Boksörünüzün çok fazla egzersize ihtiyacı olacak. Bunlar, kaslarını güçlü tutmak için dışarı çıkıp oynaması gereken büyük, güçlü köpeklerdir. Onları her gün uzun yürüyüşlere çıkarmaya bakın; bu, angarya rotasyonu olan daha büyük aileler için en iyisidir. Ayrıca zihinlerini uyarmak için oyuncaklara ve oyunlara ihtiyaçları vardır. Kimse canı sıkılmış bir köpek istemez çünkü kimse eşyalarının yok edilmesini istemez!


akita malinois

akita malinois

Akita Malinois, Akita ve Belçika Malinois'i birleştirir.

Irklar: Akita ve Belçika Malinois

Akita Malinois'iniz büyük, çalışan ebeveynlerden geliyor. Bu, onların çoğu köpekten daha büyük olacakları ve işleri mükemmel bir şekilde üstlenebilecekleri anlamına gelir. bulacaksın ki bu Akita melezi tetikte ve tetiktedir, her zaman bir şeyin ne zaman eksik olduğu konusunda isteklidir. Bu onları bir bekçi köpeği için harika bir seçim yapar.

Genellikle oldukça zekidirler, Belçika Malinois ebeveynliği onları dinlemede ve komutları takip etmede iyi yapar. muhtemelen bir bu karışımı eğitmek için daha kolay zaman diğer birçok köpekten daha. Bu iyi çünkü Akita'nın ısırma eğiliminin kesinlikle onlardan eğitilmesi gerekecek. Yeni arkadaşlarla tanışırken daha iyi uyum sağlayabilmeleri için onları erkenden sosyalleştirdiğinizden emin olun.

Bu karışım, ebeveynleri de olduğu için son derece uyarlanabilir. Bu, onları kırsal alanlarda ve hatta apartman ortamlarında olsun, çeşitli yaşam koşulları için iyi bir seçim haline getirir. Sahiplerin yalnızca köpeklerine yeterince egzersiz yaptıklarına dikkat etmeleri gerekir. Akita Malinois'iniz oynamayı sevdiğinden, parkta bol bol oyuncak, oyun ve oyunla onları tatmin ettiğinizden emin olun. Ayrıca kaslarını güçlü tutmak için uzun günlük yürüyüşlere ihtiyaçları vardır.


dobernois

dobernois

Dobernois, Doberman Pinscher ve Belçika Malinois'in eşsiz bir birleşimidir.

Irklar: Doberman Pinscher ve Belçika Malinois

Bir Dobernois genellikle çok uyanık, zeki ve sadık bir köpek olacaktır. Koruyucu ve cesur kişilikleri, evi koruma konusunda doğal oldukları anlamına gelir. Biraz korkutucu görünebilseler de, güvenilir aileleri ve arkadaşları için sınırsız sevgiden başka hiçbir şeye sahip olmayan sevecen, oyuncu köpeklerdir. Bu karışım daha düşük bir av sürüşüne sahip olmak ortalama Belçika Malinois'inizden daha fazla. Bu onları kedi veya kuş gibi daha küçük hayvanları olan aileler için iyi bir seçim yapar. Yeni ev arkadaşlarıyla rahat olmalarına yardımcı olmak, daha sonra kötü davranışlardan kaçınmak için hayatlarının ilk aşamalarında çok önemlidir.

Dobernois'iniz komutlarınıza açık olacak ve onları eğitmeyi kolaylaştıracak. Bu harika, çünkü uzun antrenman denemeleri, beyinlerini çalıştırmaya ve onları yormaya yardımcı olacak şey. Ne de olsa yorgun bir köpek, iyi huylu bir köpektir! Onları (veya sizin) ayak uydurabilecekleri bir hızda düzenli yürüyüşler için dışarı çıkarın; Onlar aktif köpeklerdir, bu yüzden birlikte yürüyüşlerinizden çok fazla yorulmamaya çalışın! Tıpkı diğerleri gibi Doberman melezleri , Dobernois'inizin çok fazla egzersize ihtiyacı olacak. Düzgün bir şekilde sosyalleşirlerse, parkta diğer köpeklerle tanışmayı ve etrafta koşmayı seveceklerdir.


Belçikalı Malamute

Alaska Malinois

Belçika Malamute, Alaska Malamute ve Belçika Malinois'i birleştirir.

Irklar: Alaskan Malamute ve Belçika Malinois

Belçikalı Malamute'unuz, çok sayıda sıcak kürkü olan büyük bir köpek olacak ve daha soğuk bir iklime sahip bir yerde yaşıyorsanız, onları iyi bir seçim haline getirecektir. Bu köpek çok sadık, sevecen ve dikkatli bir arkadaş olacaktır. Eşleşecek zeka ile büyük bir itaatleri var. Onları hem yapılan bir işe olan ihtiyacınıza hem de yerine getirme ihtiyaçlarına uygun işleri yapmak için eğitebilirsiniz.

kedi köpek maması yer mi

Bu listedeki diğer köpekler gibi, onlar da evini korumakta yetenekli . Bir şeyin tam olarak doğru olmadığını kolayca anlarlar ve bölgelerini çok korurlar. Görevde olmadıklarında, onları ailenizin diğer üyeleriyle takılırken bulabilirsiniz. Belçika Malamute'niz düzgün bir şekilde sosyalleştiğinde çocuklarla ve daha küçük hayvanlarla çok iyi anlaşabilir. Sadece bir av sürüşü geliştirmelerini engellemek için bunu erken yaptığınızdan emin olun.

Belçikalı Malamute güzel olacak keşif için yüksek istek . Bu, onları dolaşmaya eğilimli hale getirebilir, bu yüzden dışarıdayken bahçenizi emniyete aldığınızdan emin olun. Onları günlük yürüyüşlere çıkararak maceraya olan bu susuzluğu gidermeye yardımcı olabilirsiniz - bir saatten fazla tempolu bir tempo onları tatmin etmek için yeterli olacaktır. Köpeğinizle oynamak için her zaman elinizden gelenin en iyisini yapın. Sadece zihinsel uyarım için değil, aynı zamanda onlarla sevgi dolu, mutlu bir ilişki geliştirmek için de iyidir.


Pitbull Malinois

Pitbull Malinois Karışımı

Pitbull Malinois, Pitbull ve Belçika Malinois'in eşsiz bir karışımıdır.

Irklar: Amerikan Pitbull Teriyeri ve Belçika Malinois

Pitbull'ların onları takip eden kötü bir ünü vardır; Bunun çok adaletsiz olduğunu düşünüyoruz. Pitbull Malinois de dahil olmak üzere birçok Pitbull karışımı, cesur oldukları kadar sevecen ve aptal olan harika köpeklerdir. Bu Belçika Malinois karışımı özellikle harika bir aile hayvanı yapar. Onları köpeklik döneminden itibaren sosyalleştirirseniz, çocuklarınıza ve ailenizin arkadaşlarına kolayca alırlar. bu Karışımınızın Pitbull tarafı Mayıs ayı onları kıskandırmak Evdeki diğer evcil hayvanların etrafında, ancak bu, erken yaşlardan itibaren birlikte geçirilen yeterli zaman ile frenlenebilir. Pitbull Malinois kolayca ayrılık kaygısı geliştirir ve dikkatinizi çekiyor olabilir.

Bu karışım orta derecede yüksek enerji ihtiyacına sahiptir. Bu, onları normal bir Belçika Malinois için koyduğunuzdan biraz daha az iş yapar. Yine de düzenli egzersiz yapmalıdırlar; günlük yürüyüşler idealdir, ancak çok hızlı olmaları gerekmez. Etrafta koşuşturabilecekleri kadar geniş bir çitle çevrili bahçeniz varsa, bu onları kesinlikle mutlu edecektir!

Pitbull Malinois'iniz eğlenceli bir melezdir, bu nedenle birçok oyuncak ve oyunla oyun zamanına olan sevgisini besleyin. Bu, zihinsel uyarım eksikliği nedeniyle ortaya çıkabilecek yıkıcı davranışları bastırmaya yardımcı olabilir. Can sıkıntısını ve hayal kırıklığını uzak tutmak, köpeğinizi mutlu etmenin harika bir yoludur, bu yüzden birlikte yapabileceğiniz aktivitelerden kaçınmaya çalışın.


İtalyan Malinois

Belçika Malinois Corso Karışımı

Malinois Italiano, Cane Corso'yu karıştırır ve

Irklar: Cane Corso Italiano ve Belçika Malinois

Bu listedeki son Belçika Malinois karışımı, Cane Corso'nun sabırlı kişiliğini Belçika Malinois'in çalışma etiği ile birleştiriyor. Sonuç, muhteşem, bilge, cesur ve sadık bir karışımdır. Malinois Italiano'nun zekası ve itaat eğilimi, bu karışımın bir eğitmek için rüya . Eğitimlerine ve sosyalleşmelerine mümkün olduğunca genç yaşta başlayın; bu onların öğretilebilir kişiliklerinden en iyi şekilde yararlanmanın en iyi yoludur. Malinois Italiano'nuz bu listedeki diğer köpekler kadar eğlenceli olmayacak - onu Cane Corso'nun daha uzak doğasına tebeşirleyin. Bununla birlikte, ciddi tavırları, bir bekçi köpeği gerektiren evlerde iyi sonuç verir.

Bu köpek apartman hayatında pek başarılı olmayacaktır. Boyutları ve egzersiz ihtiyaçları, etrafta dolaşabilecekleri çitle çevrili bir avluya sahip daha büyük bir evleri olduğunu belirtir. Bu köpekler, yüksek enerji ihtiyaçları olduğu için yüksek bakım gerektirir. Ancak, biraz daha rahat kişilik Cane Corso, çoğu Belçikalı Malinois'in sahip olduğu doyumsuz macera ihtiyacını yumuşatıyor.

Kesinlikle köpekten köpeğe değişecektir, ancak çok sık yoğun egzersiz yapmanıza gerek kalmayacak. Her gün uzun yürüyüşlerle, haftada 3 gün yoğun egzersiz programı deneyin. Bu, köpeğinizin güçlü vücudunu sağlıklı ve kaslarını güçlü tutmanın harika bir yoludur.


Son düşünceler

Belçika Malinois karışımları genellikle çalışkan, aktif ve sevgi dolu köpekler olacaktır. Onlar parlak, iyi huylu bir gruptur. gerçekten çok yönlü olduğunu kanıtlamak , onları hem iş gücü hem de ev için mükemmel bir seçim haline getiriyor. Zekaları onları eğitmeyi kolaylaştırır, öyle ki deneyimsiz sahipler bile yetiştirilmelerini fazla sorun yaşamadan halledebilir. Sadece onların oyun ve sevgi ihtiyaçlarını karşıladığınızdan emin olun ve mükemmel yavruya sahip olacaksınız.

Yorumlar