Polis Köpeği Irkları: Askeri ve Kolluk Kuvvetlerinde Popüler Olan 25 Köpek

Polis Köpeği Irkları: Askeri ve Kolluk Kuvvetlerinde Popüler Olan 25 Köpek

Neredeyse dünyanın her yerinde polis insanları güvende tutuyor. Kolluk kuvvetleri halkın refahı için vardır ve ordu vatandaşlarını korumak için vardır. Polis memurları ve askeri personel, işlerinde yetkin olmak için kapsamlı bir eğitimden geçmektedir. Ancak onlar sadece insandır ve bazen biraz fazladan yardıma ihtiyaç duyar . Yüksek düzeyde eğitilebilir bazı köpek ırkları genellikle bu tür hizmet görevleri için çok uygundur.

Dan beri köpekler her zaman güvenilirdir ve birçok alanda yüksek potansiyele sahip olduğundan, kolluk kuvvetleri ve askeri görevler için çok uygun bazı köpek ırklarının olması şaşırtıcı değildir. Her türün polis işinde veya askerlik hizmetinde iyi olmadığını hatırlamak önemlidir. Bununla birlikte, köpekler 130 yılı aşkın bir süredir askeri veya kolluk kuvvetlerinde hizmet vermektedir. Bu, köpek arkadaşlarımıza çalışma alanlarına alışmaları için onlarca yıl verdi.Polis köpekleri ve askerlik köpekleri çeşitli işler için kullanılmaktadır. Bazıları daha pratiktir, gözdağı vermek, suçluları kovalamak veya korkunç durumlarda düpedüz saldırmak için kullanılır. Diğerleri, daha çok araştırmacı işler için, uyuşturucu ve kaçak mal koklama, bomba tespiti ve arama kurtarma İş. Gelin bu amaçla kullanılan en popüler ırklara bir göz atalım!

İçindekiler

Alman Kurdu

Yakışıklı Köpek Asker Yanında Yatıyor

Tipik olarak bir polis köpeği düşündüğünüzde, akla Alman Çoban Köpeği gelir.muhtemelen en ikonik polis köpeği bu Alman Kurdu . Polis işi için en popüler tür olarak selamlanıyorlar. Neden olduğuna şaşmamalı; cinslerinin zekası, köpeklerin dünyasında inanılmaz bir 3. sırada yer alıyor! Bu köpekler süper zekidir ve sayısız görevi yerine getirmek için kolayca eğitilirler.Çalışkanlar, yetkinler ve görevlerinin başarısına büyük ölçüde yatırım yapıyorlar. Alman Çobanları inanılmaz derecede sadık hemen hemen her takım için iyi bir eşleşme yapan köpekler. Ayrıca son derece zekidirler ve yeni komutları hızla alırlar.

Bütün bunların ötesinde, Alman Çoban Köpekleri pratikte polis işi için inşa edilmiştir. Herhangi bir suçluyu korkutabilecek büyük, kaslı vücutları var. onlar da doğal olarak çok hızlı ; başlangıçta koyun gütmek için yetiştirildiler ve herkesi bir arada tutmak için hızlı bir şekilde çalışmaları gerekecekti. Kombine zekaları, itaatleri ve atletik yetenekleri, onları en iyi polis köpeği ırklarından biri olarak tutmak için birlikte çalışır.Belçika Malinois

Asker Yanında Oturan Yakışıklı Köpek

Belçikalı bir Malinois, polis memurları arasında değerli bir yoldaş olur.

bu Belçika Malinois Mayıs ayı alman kurduna benziyor , ama biraz daha küçükler. Yine de, aynı büyüleyici bakışa sahipler. botlarında herhangi bir suçlu sarsıntısı yapmak ! Ayrıca, daha küçük bir gövde, onları GSD'den daha hızlı koşucular yapar.

Belçikalı Malinois, çoğu görev için eğitilmelerini çok kolaylaştıran yüksek zekaya ve itaate sahiptir. Bu, yapabildikleri tüm farklı işlerde onları polis iş gücünde vazgeçilmez kılıyor.Bu köpekler tehlike karşısında korkusuzdur ve onları daha hassas görevler için mükemmel bir seçim haline getirir. Onlar bile orduda özel bir yer buldu . Tarihsel olarak, Dünya Savaşlarında haberci ve ilaç köpeği olarak kullanıldılar. Daha da önemlisi, Kahire adlı Belçikalı Malinios, büyük bir rol oynadı Tanınmış bir ABD askeri görevi sırasında.

tazı

Asker ile Yürüyen Köpek

Tazıların inanılmaz bir koku alma duyusu vardır ve bu, polis çalışmaları için çok faydalıdır.

öğrenince şaşırabilirsiniz ilk polis köpekleri Bloodhounds'du ! Tazıların gerçekten özel bir koku alma yeteneği vardır ve tazı muhtemelen aralarında en iyisidir. İngiliz polisi, bir seri katil olan Karındeşen Jack'i bulmalarına yardımcı olmak için bu köpeğin inanılmaz koku alma duyusunu kullandı.

Katili bulmakta başarılı olamasalar da, Bloodhounds bugün hala güçte kullanılıyor. Güçlü burunları kokuları alabilir ve uzun mesafelerde onları takip edebilir. Hemen hemen her şeyi koklamada çok yardımcı oldular: narkotikler, bombalar, cesetler, canlı cesetler… adını siz koyun!Bu günlerde polisle birlikte çalışan çok sayıda Bloodhound olmasa da, polis çalışmalarında köpeklerin daha fazla kullanılmasına yardımcı oldular. Dolaylı olarak bile, bu tüylü arkadaşlar büyük bir fark yarattı dünyayı herkes için güvenli tutmak için. Bunun için gerçekten en büyük K9 kahramanları arasındalar.

Amerikan Pitbull Teriyeri

Tasmasını Çeken Köpek

Pitbull'lar, polis memurları tarafından karakoldaki sert görünümleri ve sevgi dolu sıcaklıkları için takdir edilmektedir.

Amerikan Pitbull Teriyerinin ordudaki kullanımı 2. Dünya Savaşı'na kadar uzanır. Amerikan Pitbull Teriyerinin, genellikle onlarla birlikte anılan birkaç farklı köpeği vardır, ancak gerçekten aynı köpek değiller . Bu nedenle Pitbull'lar büyük ölçüde haksız olan kötü bir üne sahiptir. Gerçekten de yıldırma yetenekleri var, ancak uygun şekilde eğitildiklerinde harekete geçmeleri için çok az sebep var. Onlar kullanabilir iyi için savunma yetenekleri kendilerine iyi davranılması şartıyla.

Bu nedenle birçok polis teşkilatı görevlerinde bu köpekleri kullanmaya başlamıştır. Pitbull'lar hızlı koşabilen ve inanılmaz ısırıklara sahip olan büyük, dayanıklı hayvanlardır! kesinlikle şüphe yok bu köpekler korkutucu olabilir , ailelerine olan sevgilerinden dolayı çok yaygın olarak “dadı köpekleri” olarak bilinmelerine rağmen.Pitbull'lar, korkutucu olmayan polis veya askeri işler için de iyidir. Bu içerir temel arkadaşlık istasyonda. Onları sevenlere derin bir sadakatle çok sevecen köpeklerdir. Bu onların insan meslektaşlarıyla harika bir dostluk kurmalarını sağlar. Bu harika ve çok yetenekli köpekler, arama ve kurtarma görevlerinde de başarılıdır.

Doberman pinscher

Doberman ısırık işi yapıyor

Doberman Pinschers son derece eğitilebilir ve harika bekçi köpekleri yaparlar.

bu Doberman pinscher kendini adamış ve yetkin bir bekçi köpeği olarak ün kazandı, bu yüzden polis işinde de iyi olmaları mantıklı! onlar dünyanın en zeki köpekleri arasında , köpek davranışçılarına göre yaklaşık 5. sırada. Bu sadakat ve zeka onları eğitmeyi bir rüya haline getiriyor.Eğitilebilirlikleri nedeniyle, doğrudan polis çalışması, güvenlik ve arama kurtarma gibi dünyanın her yerinde birçok farklı polis görevinde bulunma fırsatına sahip oldular. Güçlü çerçeveleri yalın ve incedir, bu da onları kaçabileceklerini düşünen suçluları kesinlikle yakalayabilen mükemmel koşucular yapar!

Bu günlerde kuvvette çok fazla Doberman Pinschers olmadığını not etmek güzel. Bunun nedeni, onlar bir oldukça pahalı cins , işi benzer şekilde yapabilen daha uygun fiyatlı ırkların olduğu yerlerde. Bu günlerde, çoğunlukla aileleri tarafından sevildikleri evlerde, her zaman sahip oldukları aynı güçlü bağlılıkla bulunurlar.

Boksör

Boksör Köpek Polis İşi ​​Yapıyor

Dünya Savaşları sırasında yardım ettiği bilinen birçok Boksör var.

bu Boxer sakin ve yetenekli bir köpektir kuvvet genelinde çok çeşitli görevlerde kullanılır… ve dünya! Her iki Dünya Savaşında da hizmet etmiş, çalışan köpekler olarak uzun bir geçmişleri vardır. Savaş alanında ustaca manevralar yaptılar. malzemeleri ve mesajları getir bir yerden diğerine.Boksörler bu görevde başarılı oldular çünkü bu güçlü köpekler son derece çevik! Doğal olarak atletik olmaları işlerini iyi yapmalarına yardımcı oldu, bu yüzden pek çoğu savaş kahramanı olarak anılıyor.

Bu köpekler aynı zamanda, tüm suçluları korkutan, onlara yoğun bir bakış açısına sahiptir. Bu yüzden onlar bugün hala polis işinde kullanılıyor , diğer köpeklerin daha popüler seçenekler haline gelmesine rağmen. Boksörler, her duruma uyum sağlayabilen gerçekten zeki köpeklerdir. Çok yönlülükleri onları birçok farklı askeri ve polis görev gücünün değerli üyeleri yaptı.

rottweiler

Polis Memuru ile Siyah ve Paslı Köpek

Bu vahşi hayvan son derece zekidir ve polis teşkilatında yaygın olarak kullanılır.

bu Rottweiler büyük ve iriyarı bir köpektir tehlikeli bir şey olduğunda kim bilir. Bu onları hem inanılmaz bir aile hayvanı hem de fantastik bekçi köpeği . Bu sadakat ve içgüdüsel zeka, onları polis işi için mükemmel kılar, ancak korkutucu görünümleri de yardımcı olur!

Boxer gibi, Rottweiler de her iki Dünya Savaşında da bir haberci olarak hizmet etti ve önemli haberlerle bir istasyondan diğerine koşacak kadar çevikti.

Rotties, gerektiğinde sakin ve toplayıcıdır, ancak bir durumu ne zaman tırmandıracağını her zaman biliyor gibi görünmektedir. Onlar harika zekiler ve eğitime çok kolay git . Bu nedenle, polis teşkilatında bulundukları yıllar boyunca çok sayıda işte çalıştılar. Çok yönlülükleri, onları inanılmaz derecede faydalı ve yanlarında çalışanlar arasında güvenilir bir arkadaş yapar.

Labrador köpeği

Sarı Laboratuvar Kokulu Bagaj

Laboratuarların uyuşturucu ve bombaları tespit etmek için mükemmel izciler olduğu bilinmektedir.

bulmak için şaşırabilirsiniz. Labrador köpeği bu listede yer alır, ancak birçok polis işi için kesinlikle gereklidirler. Hiçbir şekilde korkutulmazlar; en Amerika'nın en popüler köpeği sevgi dolu, sevimli ve zeki olmaktan başka bir şey olmadığı bilinmektedir. Zekaları, kolluk kuvvetlerinde çalışırken onları çok önemli kılar. Harika bir şekilde itaatkardırlar ve mükemmel bir şekilde eğitime başlarlar.

Poliste hizmet ettikleri ana rol, bir izleme köpeğidir. Güçlü burunları var ve daha önce hiç olmadığı yerde birçok ipucunun ortaya çıkmasına yardımcı olabilirler. Laboratuvarlar bombaları ve yasa dışı uyuşturucuları tespit etmede harikadır.

Su toplayıcı olarak geçmişleri, onları ihtiyaç duyacağınız durumlarda da faydalı kılar. birini sudan kurtarmak Kurbanı da incitmeden yapacak kadar nazikler. Genel olarak, Laboratuarlar kesinlikle çok iyi köpeklerdir ve birçok hizmet işindeki yerlerine fazlasıyla layıktır.

Briard

Açık havada koşan tüylü köpek

Briard'lar, polis teşkilatında harika arkadaşlar edinen inanılmaz derecede sadık köpeklerdir.

Aşina olmayabileceğiniz bir köpek, aslen gütme ve koruma için yetiştirilmiş bir Fransız köpek cinsi olan Briard'dır. Briard'lar derinden sadık ve doğal koruyucu içgüdüleriyle iyi polis köpekleri yapın.

Briard'lar, yaralı askerlerin yerini tespit ederek ve onları güvenli hale getirmeye yardımcı olarak hizmet eden başka bir savaş gazisi ırkıdır. Bu, onları arama ve kurtarma görevlerinde bir köpeğe ihtiyaç duyan ekipler için mükemmel bir seçim haline getirir.

Briard inanılmaz derecede keskin duyulara sahiptir ve gölgelerde gizlenen herhangi bir tehlikeye karşı ekibini her zaman uyarabilecektir. Onlar korkusuz ve kendilerini sıraya koymaya istekli başkalarının iyiliği için. Bu nedenle, onları iş arkadaşı olarak seçen polisler arasında ödüllendirilirler. Briard'ın görünüşüne aldanmayın; sevimli ve kabarık olabilirler, ama iş demek!

yaylı İspanyol

Kişi ile şirin güvenlik köpeği

Springer Spaniel'deki avlanma içgüdüleri, onları tespit etmede ve arama ve kurtarmada harika kılar.

Bu listedeki küçük köpeklerden biri, inanılmaz yetenekli ve kullanışlı Springer Spaniel'dir. Bu köpekler aslen av için yetiştirildi ve durum gerginleştiğinde onları güvenilir hale getirdi. Onlar sahip doğal itaat bu onların kolaylıkla eğitilmelerini sağlar. Bu, özellikle polis köpekleri olarak işlerinde faydalıdır.

Bu cinsin polis işinde sahip olduğu en iyi kalite, son derece gelişmiş koku alma duyusudur! Springer Spaniel'ler oyunun izini sürmeye alışkındır, ancak bu yetenekleri polise yardımcı olacak şeyler bulmak için kullanmakta sorun yaşamazlar.

Gerçekten çok yönlü olan Springer Spaniel, bomba ve narkotik tespitinde olduğu kadar arama ve kurtarmada da iyidir. Onlar yeni kanıtlar bulmada etkili ayrıca bir suçlunun izini sürmeyi çok daha kolay hale getirebilir. Bu köpekler küçük ve güzel olabilir, ancak işlerinde oldukça yetkindirler.

cane corso

Cane Corso ısırık işi yapıyor

Cane Corsos sadece son derece korkutucu değil, aynı zamanda son derece zekidir.

Büyük, güçlü cane corso bir polis köpeği için başka bir harika seçimdir. Roma savaş köpeklerinin soyundan geliyorlar ve her ikisinde de üretkenler. saldırı ve savunma . İşe başlamaya ve görevlerini düzgün bir şekilde yapmaya istekli itaatkar köpeklerdir; bu, onları birçok farklı polis işinde verimli kılar.

Cane Corsos da oldukça korkutucu köpeklerdir. Bu köpeklerden birine (özellikle sinirlendiklerinde) bir bakış, en iğrenç suç işleyenlerin bile korkudan titremesine neden olabilir.

Cane Corsos inanılmaz derecede atletiktir ve genellikle suçluları kovalamak ve kolluk kuvvetleri gelene kadar onları sıkıştırmak konusunda harika olacaktır. Onlar ayrıca sahip inanılmaz keskin duyular ; Cane Corsos uyanıktır ve devriye işinde üstündür. Ayrıca istasyonu veya korunmaya ihtiyaç duyan başka bir yeri veya eşyayı koruma konusunda da harika olacaklar.

Airedale Teriyeri

Kahverengi ve Siyah Köpek Ayakta

İngiliz Polis Memurları, Airedale Terries'i korkusuzlukları ve eğitilebilirlikleri için uzun süre kuvvette kullandılar.

bu Airedale Teriyeri İngiltere'de genellikle polis köpeği olarak kullanılır. Onlar en büyük Teriyerlerden biridir. iyi gelişmiş duyular avcılık için harika . Airedale Teriyerleri, I. Dünya Savaşı'nda hizmet vermiş, burada malzeme tedarik etmiş ve keşif ekiplerine yardım etmiştir.

Bu köpeklerin mükemmellik için yetiştirildiğini hayal edebilirsiniz! Doğal olarak zeki ve itaatkardırlar, bu yüzden bu köpeği polis işi için eğitmek oldukça kolay. Tüylü ve sevimli olsalar da, bu köpekler oldukça cesurdur ve gerektiğinde faillere saldırmak için eğitilebilir.

Saldırının ötesinde, onlar izlemede çok iyi , koku alma duyuları sayesinde. Sınır devriye işlerinde de harikalar. Genel olarak, bu köpek kahramanlar çok yönlüdür ve kolluk kuvvetlerinin ihtiyaç duyabileceği farklı işlerde iyidir. Onlara ihtiyacı olan herhangi bir polis gücü için kolayca bir varlık olacaklar.

İngiliz Cocker Spaniel

Parlak Paltolu Köpek Çalışma Güvenliği

Havaalanı güvenliği, çalışan İngiliz Cocker Spaniel'leri bulabileceğiniz en yaygın yerdir.

Polis memurlarına değerli yardımlarını sunan bir diğer güzel Spaniel cinsi İngiliz Cocker Spaniel'dir. Onlar zarif köpeklerdir oldukça atletik ; A noktasından B noktasına kolayca gidebilir ve bunu en yüksek hızlarda yapabilirler. Bu, av gezilerinde oyun peşinde koşmak için yetiştirilmekten gelir.

Ancak onları sıra dışı yapan şey onların üst düzey koku alma duyusu . Bu köpekler, patlayıcılardan ateşli silahlara, yasadışı uyuşturuculara kadar her türlü kaçak malın kokusunu kolayca alabilir.

horoz İspanyolları havaalanı güvenliğinde kullanıldığında harikadır; alçakgönüllü yapıları insanları kolayca hazırlıksız yakalar! Onlar adaletin büyük hizmetkarları iyi eğitildiğinde, ki bu her zaman olur. İngiliz Cocker Spaniel'ler son derece zekidir ve iyi eğitime olumlu yanıt verir. Hemen hemen her şeyi yapmaları öğretilebilir ve işlerinde her zaman yetkin olacaklardır. Sırf güzeller diye bu köpekleri küçümsemeyin!

Bouvier des Flandres

Kara Köpek Yüzü

Bouvier des Flandres, polis işinde başarılı olan bir savunma içgüdüsüne sahiptir.

Bouvier des Flandres, orduda yiğitçe hizmet etmiş bir Belçikalı ırktır. Savaş zamanında habercilerdi ve üsten üsse malzeme taşıyorlardı. Büyük boyları onları aşağıdakiler için iyi bir seçim haline getirdi: ambulans sedyelerinin çekilmesine yardım etmek yaralılar için.

Bu onları sadece ordu için değil, polis için de harika bir çalışan köpek yapar. Sürünün üyelerine, bu durumda bir polis gücüne karşı harika bir görev duygusu ve sadakatleri var.

Bu köpekler, genellikle oldukları gibi, büyük, kabarık güneş ışığı toplarına benziyorlar. Ancak, güçlü bir koruyucu içgüdüleri vardır. mülkü, yerleri ve insanları korumak şaşırtıcı bir vahşetle! Güçlü çeneleri ve kötü bir ısırıkları olduğu için bu köpeğin kötü tarafına geçmemeye çalışın. Etrafta olmaları kesinlikle çok korkutucu ve onları K9 birimi için vazgeçilmez köpekler yapıyor.

dev şnauzer

Dev Schnauzer Isırık İşi Yapıyor

Dev Schnauzer'ler, diğer kuvvetler kadar Hava Kuvvetleri için de değerli olan keskin bir koku alma duyusuna sahiptir.

Schnauzer, gezegendeki en zeki ve en sevimli köpekler arasındadır. bu dev şnauzer bir istisna değildir, ancak boyutları, onları polis ve askeri görev için mükemmel bir seçim yapma konusunda gerçekten fark yaratır. onlar çok agresif olmayan köpekler , ama kesinlikle korkutmak için yeterince büyükler. Hava Kuvvetlerinde istihdam edilen tek köpeklerden biridir. Daha fazla araştırmayı garanti eden garip kokuları tespit etmek için burunlarını kullanırlar ve ayrıca kapalı alanlarda şüpheli nesneler ararlar.

Bu köpeklerin inanılmaz bir koku alma duyusu vardır ve bu sayede her türlü kaçak eşyayı koklayabilirler. onlar mükemmel güvenlik köpekleri yetkisiz silahların, yasa dışı uyuşturucuların ve patlayıcıların nerede saklandığını size kim söyleyebilir. Schnauzer'ler ayrıca çok atletik köpeklerdir ve devriye görevinden keyif alacaklardır. Günün sonunda hem saha içinde hem de saha dışında harika bir yol arkadaşı oluyorlar. Sadakatleri ve samimiyetleri eşsiz!

beagle

Sarı Bagajı Koklayan Köpek

Beagle'lar, eşyaları koklamak için delicesine iyi burunlarını kullanarak polis gücü ve güvenlikteki değerlerini kanıtladılar.

Beagle'lar küçük köpeklerdir , ancak Bloodhound'a bile rakip olan devasa bir koklama yetenekleri var! Bu onları harika bir polis köpeği yapar. onlar itaatkar değil bu listedeki diğer köpekler gibi ve kesinlikle tek yönlü akıllarına kurban gidebilirler; bu, yıllarca avlanmak ve av peşinde koşmak için yetiştirilmenin sonucudur.

Bununla birlikte, kokuları takip etmede doğal olarak ustadırlar. Birçok farklı koku alma işlemi için iyidirler. İşlerin ürkütücü bir hal aldığı durumlarda, kanıt aramakta iyi ve genellikle kadavra iyileşmesinde büyük rol oynar.

Bunun dışında Beagle'lar üstün burunlarını havaalanlarında güvenlik için kullanırlar. ABD'de, Beagle'lar kokladı yüz bin liradan fazla izinsiz gıda ürünleri! Onlar da başka tür kaçak mal bulmakta harikalar. Bu yüzden küçük, arkadaş canlısı ve sevimli köpekler olsalar da güçlerini hafife almayın!

Alman Kısa Tüylü İşaretçi

Tarlada Av Köpeği

Avlanmak için yetiştirilen Alman Shorthaired Pointer'lar, doğal olarak atletik ve hızlıdır.

bu Alman Kısa Tüylü İşaretçi bu listedeki bir başka ilginç köpek de avlanmak için yetiştirilmiş . Kıvrak figürleri ve güçlü bacaklarıyla son derece atletiktirler ve yüksek hızlarda koşma becerisine sahiptirler. Aynı zamanda mükemmel yüzücülerdir. Zekidirler, itaatkardırlar ve eğitmenlerini memnun etmeye her zaman heveslidirler. Bu, onlara işlerini nasıl hızlı ve kolay yapacaklarını öğretmeyi sağlar.

Sürülerine derin bir bağlılıkları ve sevgileri var, bu yüzden suçlularla yüzleşmek için gerçekten en iyi polis köpeği değiller. Ancak, onlar her şeyi takip etmede mükemmel yasadışı maddelerden suç mahallindeki önemli kanıtlara kadar.

Bu, diğer köpek ırkları kadar suçlular için göz korkutucu olmayacak olsalar da, onları havaalanı güvenliği için de iyi yapar. Yine de, burunlarını herkesin iyiliği için kullanmakta iyi olan kendine güvenen ve yetkin köpeklerdir!

akita ınu

Eğitimde Akita Inu

Akita Inus, işler ters gittiğinde sizi uyarmakta mükemmel olan uyanık köpeklerdir.

Akita Inu, kabarık kızarmış hatmi gibi görünebilir, ancak gerçekten çok onurlu köpekler polis gücü üzerinde güçlü müttefikler yapanlar. Doğal olarak koruyucudurlar ve insanları, yerleri ve eşyaları güvende tutmak için onları iyi bekçi köpekleri yaparlar.

bu Akita korkusuz ve onlar tehlikeli durumlara atlamaktan mutlu sahiplerinin iyiliği için. Akitaların, yanlış olabilecek her şeye karşı onları uyaran keskin duyuları vardır; Bir şeyden şüphelenmedikçe genellikle havlamadıklarından, bir şeylerin yanlış olduğunu bilmek kolaydır.

Bu köpekler inanılmaz derecede sadık ve zekidir, bu yüzden neden bir köpek olduklarına şaşmamalı. polis veya askeri işler için mükemmel seçim . Onlar en popüler olarak Japonya'daki polis köpekleri , başka yerlerde çok az kullanıldı. Bununla birlikte, büyüklüklerinin önümüzdeki yıllarda gerçekten parlayacağını düşünüyoruz ve bu yetenekli köpeklerin çoğunu kendi yerel kolluk kuvvetlerimizde bile göreceğiz.

kenar kömür ocağı

Sahilde çoban köpeği

Bir Border Collie'nin gütme içgüdüleri, onun hızlı ve koruyucu olmasını sağlar.

Atletizmleri, koruyucu içgüdüleri ve dünyadaki diğer tüm ırkların en yüksek zekası ile Border Collie'nin mükemmel bir polis köpeği olacağından emin olabilirsiniz. Onlar aslen gütme için yetiştirilmiş , bu yüzden inanılmaz çevik olmalarını bekleyin… koşma hızları şaka değil!

Bununla birlikte, henüz en popüler polis köpeği değiller. Polis teşkilatında çok fazla aktif Border Collie yok ama orada olanlar kesinlikle çok yetenekli. Sınır Collies Şüpheli kokuları koklamakta iyidirler. Keskin duyuları, bir şeylerin yolunda gitmediğini anlamalarını sağlayarak gergin durumlarda bile nöbet tutmalarını sağlar.

Koruyucu hayvancılık içgüdüleri, onların önemli şeyleri korumada iyi . Bir Border Collie'nin hızlı hareketi, devriye işlerinde verimli olmalarını da sağlar. Çoğundan daha küçük ve sevimli görünseler de, gücü sunacak çok şeyleri var!

Belçika Tervuren

Yakışıklı Köpek Kuru Arazide Duruyor

Belçikalı Tervuren'in güzel burnu ve tehditkar görünümü, polis çalışmaları için iyi bir kombinasyon oluşturuyor.

Polis işi için doğal bir beceriye sahip nadir bir köpek ırkı, Belçika Tervuren . Kurt benzeri görünümleri kesinlikle çok korkutucu, bu yüzden tarlada çalışmak için iyi köpeklerdir ve suçlularla yüzleşmek . Ancak yetenekleri, ikna edici bir suç savaşçısı olmanın çok ötesine geçer. Aynı zamanda, bir görevi ilerletmek veya takım arkadaşlarından birini kurtarmak anlamına geldiğinde kendilerini tehlikeye atmaktan çekinmeyecek kadar cesur köpeklerdir.

Bunun ötesinde, tehlikeli kaçak mal arama işini kısa sürede yapabilen son derece hassas burunları vardır. Onlar bir havayolu güvenliği için iyi bir seçim bu nedenle, pek çok bölge, yaptıkları paha biçilmez hizmet için onları etrafta tutsa da. Muazzam sadakatleri, onları devriye gezen uzun gecelerde iyi karşılanan arkadaşlıklarıyla iyi bir çalışan köpek yapar. Bu cins, oldukça küçümsenen bir polis köpeğidir, ancak gelecekte onlardan daha fazlasını görmeyi umuyoruz!

Hollandalı Çoban

Kurşun Yeleğe Sarılı Köpek

Hollandalı Çobanların azimli, koruyucu ve ısrarcı köpekler olduğu bilinmektedir.

Harika polis köpeği ırkları arasında, selamlayan Hollandalı Çoban vardır. Hollanda'dan . Görünüşlerindeki benzerlikler göz önüne alındığında, Hollandalı Çoban'ı Alman Çoban ile karıştırabilirsiniz. İkonik kuzenleri kadar popüler olmasalar da, hala verimli olmak için yetiştirilmiş iyi köpeklerdir. Onlar, bu nedenle, mükemmel koruma ve koruma kuvvet üzerinde çalışırken sahip olunması gereken önemli becerilerdir.

Bu köpekler aynı derecede çalışkan ve tıpkı GSD kadar kararlı . Kendilerine verilen görevleri, ellerinden gelen en iyi şekilde görev bilinciyle tamamlayacaklardır. Onlar için bir yetenek var güvenlik köpeği olarak izleme ve hizmet etme güvenlik gereken her yerde. Hollandalı Çoban Köpekleri, zorlu durumlarla karşı karşıya kaldıklarında meslektaşlarına iyi hizmet eden savunma köpekleri olarak da eğitilebilirler. Güçlü formları, sindirme konusunda da iyi olmalarını sağlar.

Basset Hound

Çimlerde Çalışan Disket Kulaklı Köpek

Basset Hound, sarkık kulakları yolunda olmadığı sürece, bir yaşam göreviymiş gibi bir kokuyu alıp takip edebilir.

bakıldığında tombul Basset Hound , muhtemelen onların arkadaş canlısı ve uysal bir köpek olduklarını düşünürdünüz. Haklısın, ama onların harika polis köpekleri olduklarını da bilmelisin. koku alma yetenekleri ! Basset Hound, genellikle yer koklama yetenekleri için kullanılan bir başka yetenekli koklayıcı köpektir. Bu köpekler, polis teşkilatındaki diğer koku tazıları kadar popüler değiller, ancak yine de birçok farklı görev gücü için harika bir seçim.

Bu köpekler, herhangi bir yerden sayısız nesneyi takip edebilirler. narkotik için kayıp eşyalara patlayıcılar . Ayrıca kanıt ararken ve kadavraları kurtarırken de iyidirler. Güçlü burunları, kolluk kuvvetleri arasında çok yönlü çalışanlar olmalarına izin verir.

Basset Hounds, Beagle gibi diğer tazılar gibi sınırsız enerjiye sahip değildir. Ancak, onların rahat doğa aslında suç mahallini araştırmak gibi daha ciddi işler yaparken tercih edilir. Fransa, Basset Hound'u polis çalışmalarında yoğun olarak kullanıyor. Sonuçta bu köpekler Fransız olduğu için burada bir sürpriz yok!

Avustralyalı Çoban

Askeri Eğitimde Avustralyalı Çoban

Avustralyalılar çok yetenekli, zeki ve itaatkar köpeklerdir, bu da onları polis görevine uygun hale getirir.

bu Avustralyalı Çoban tesadüfen, tam bir sürü mükemmelliği için yetiştirilmiş bir Amerikan köpeğidir. Avustralyalılar inanılmaz atletik yetenek rekor hızlarda sürülerinin peşinden koşmalarına izin vermek; aynı şekilde suçluların peşinden koştuklarını hayal edin!

Bu köpekler çok aktif ve sahada çok iyi çalışacaklar. Asıl amaçları, hayvanlarını güvende tutmak için arazide devriye gezmek olduğundan, devriye işi onlara doğal gelir. Bunlar, polis işinin birçok farklı alanında yetenekli orta boy köpeklerdir. Geri getirme konusunda harikadırlar ve arama ve kurtarma operasyonlarında iyi çalışabilirler.

Avustralyalı son derece koruyucu doğa onları insanları ve yerleri korumada usta kılar; İyi oldukları bir şey varsa, o da işleri güvende tutmaktır! Özellikle saldırgan köpekler olmasalar da yine de korkutucu olabilirler. Bu nedenle, hassas durumlarda ekstra savunmaya ihtiyacınız olduğunda harika bir seçimdir.

Golden Retriever

Çizmeli Askerin Yanındaki Tatlı Köpek

Son derece eğitilebilir Golden Retriever, arama ve kurtarma görevlerinde yetenekli olduğu bilinmektedir.

bu Golden Retriever normalde polis işinde başarılı olacağını düşünmeyeceğiniz bir başka popüler av köpeğidir. Onlara rağmen dost canlısı ve sevgi dolu doğa , polis gücünde kullanıldıklarında gerçekten harikalar!

onlar harika Koklamak tehlikeli silahlar, patlayıcılar ve maddeler, onları havaalanlarında ve bu hizmete ihtiyaç duyan diğer yerlerde iyi hale getirir. Ancak, tahmin edebileceğiniz gibi, cana yakın kişilikleri ve güler yüzleri, onları kanunsuz bir kişiyi köşeye sıkıştırmak gibi daha açık işler için iyi yapmaz!

Yine de Golden Retriever atletik, zeki ve itaatkar bir köpektir ve onları eğittiğiniz agresif olmayan her görevi hemen hemen yapabilir. Özellikle yetenekliler arama kurtarma ; bu büyük, nazik köpeklerin bir insanın hayatını kurtarabilmede büyük fark yarattığı biliniyor!

Bu onların dayanıklılıkları ve görevlerini tamamlama kararlılıklarından kaynaklanmaktadır. Kuvvetin olası üyeleri olmayabilirler, ancak kesinlikle övgüyü hak eden harika kamu görevlileridir.

Rajapalayam köpeği

insan eli ile beyaz köpek

Hint polis memurları, inanılmaz vizyonları ve sadakatleri için düzenli olarak Rajapalayam'ı yanlarında kullanıyor.

Listemizdeki son köpek muhteşem Rajapalayam köpeği . Yerlilerinde en çok polis köpekleri olarak popülerdirler. Hindistan , ama onlar o kadar iyi köpekler ki, onlar hakkında da kesinlikle konuşmamız gerekiyor! Rajapalayam'lar, bir şeylerin yanlış gittiğini kolayca tespit etmelerini sağlayan keskin bir vizyona sahip gözetleme köpekleridir.

Bu, başlangıçta onları daha fazla yapmak için yetiştirildi. uygun avcılar ancak o zamandan beri polis işlerinde yararlı olduğu kanıtlanmıştır. Bu onları sınır devriyesinde harika yapar; genellikle Keşmir bölgesinin sınırlarını korumaya hizmet ederler.

Rajapalayam, kötü niyetli insanları kolayca korkutabilen güçlü bir şekle sahip büyük bir köpektir. Onlar işleyicilerine sadık ve yabancılarla birlikte olmaktan hoşlanmayacaktır. Bu özellikler onları yalnızca atandıkları şeyi korumada daha verimli hale getirir. Rajapalayam Köpeği, on yıllar önce olduğu gibi kuvvette popüler olmasa da, işlerinde hala mükemmel. Hem işte hem de istasyonda dinlenirken sadık bir arkadaş olurlar.

Son düşünceler

Polis ve askeri işler için en iyi 25 köpek ırkını listelemiş olsak da, gelecekte çok daha fazla çeşitlilik göreceğimize şüphe yok. Özellikle karışık cins köpekler, son derece spesifik mizaçlar için yetiştirilmiştir. hizmet hayvanları olarak iyi çalışın . Bir daha köpek polis memuru gördüğünüzde, bizi güvende tutmak için yaptıkları tüm iyi işler için onlara bir selam verin (sadece onları sevmeyin).

Yorumlar