Pitbull Köpek Irklarının Türleri: Farklılıklar, Görünümler ve Özellikler

Pitbull Köpek Irklarının Türleri: Farklılıklar, Görünümler ve Özellikler

Yani Pitbull'un ne olduğunu bildiğinizi mi düşünüyorsunuz? Kötü haberlerin taşıyıcısı olmaktan nefret ediyorum, ancak çeşitli araştırmalara göre, muhtemelen öyle değil! Florida Üniversitesi, Veterinerler de dahil olmak üzere köpek barınağı çalışanlarının yaygın olarak çeşitli köpeklerde hata yapmak Pitbull türü ırklar olarak, bu sadece yanlış olmakla kalmaz, aynı zamanda yanlış etiketlenmiş yavrular için çok sayıda yıkıcı sonuçlara yol açabilir. Bu yavruların çoğu rastgele karışık cins köpeklerdir veya bir tür Pitbull karışımı .

'Pitbull' terimi bir köpek değil, benzer köken, görünüm ve mizaçlara sahip birkaç köpek ırkına verilen genel bir etikettir. Dört Pitbull tipi ırklar Amerikan Pitbull Teriyeri, Amerikan Staffordshire Teriyeri, Staffordshire Bull Teriyeri ve Amerikan Bully'dir. Kötü şöhretlerine ve barınaklardaki artan sayılarına rağmen, düzgün bir şekilde yetiştirilirlerse her şeyden başka bir şey değiller.Bu rehber, Pitbull ile ilgili kurgudan gerçekleri ortaya koyacak. Pitbull türü köpekler hakkında daha önce bilmediğiniz yeni bir şeyler öğreneceğinize bahse gireriz ve sadece farklı Pitbull köpek türlerinin bir karşılaştırmasını değil, aynı zamanda tam bir listesini de derledik. efsanelere karşı gerçek altında.

Pitbullları Tanımlamak

Pitbull Cinsini Tanımlamak

Resmi olarak, bir Pitbull aslında kendi başına bir köpek ırkı değildir, ancak bir şemsiye terim Bulldogs ve Terriers'dan gelen köpekler için kullanılır. Pitbull tipi köpeğin dört resmi cinsi vardır, ancak çoğu zaman diğer benzer görünümlü ırklar da bir sonraki bölümde daha ayrıntılı olarak inceleyeceğimiz Pitbull etiketi altında toplanacaktır. Amerikan Pitbull Terrier, Pitbull terimiyle ilişkili ana köpek ırkıdır, bu nedenle çoğu zaman birisi bir Pitbull'dan bahsederken, muhtemelen bir Amerikan Pitbull Teriyerine atıfta bulunacaktır.Çeviklikleri ve alınganlıkları ile tanınan teriyer ve kaba güçleriyle tanınan Bulldoglar, inatçı ve güçlü olacak mükemmel dövüş köpeğini yaratmak için bir araya getirildi. Pitbull tipi köpekler ilk olarak Büyük Britanya'da ortaya çıktı Ayı ve boğa yeminin popüler olduğu, ancak acımasız, kan sporlarının yapıldığı yer. 1835'te, Hayvanlara Zulüm Yasası yürürlüğe girdiğinde, bu spor neyse ki durduruldu, ancak izleyiciler ve katılımcılar, olayları yasadan gizlemek için organize etmek daha ucuz ve yeraltında sürmek daha kolay olduğundan, köpek dövüşü etkinliklerine hızla yöneldi. icra. Bu etkinlikler sadece kumar içermiyordu, aynı zamanda sahiplerinin köpeklerinin oyununu ve gücünü sergilemelerini sağladı ve ayakta kalan veya kavga eden son köpek, sahiplerine en iyi köpekleri yetiştirme ödülü ve itibarını kazandı.

Pitbull tipi köpeğin kötü şöhretinin başladığı yer burasıdır. Bununla birlikte, önemli bir not olarak, tüm dövüş köpekleri açıkça diğer köpeklere karşı aşırı derecede saldırgan olacak şekilde eğitildi, ancak bir insan yüzüğe girer girmez, saldırmamak için eğitildiler İnsan sevgilerinin de kaynağı budur. İnsan saldırganlığı sergileyen herhangi bir köpek itlaf edildi.

İç Savaş'tan sonra İngiliz göçmenler, savaş köpekleriyle birlikte Amerika'ya gelmeye başladı. Buradaydı Amerikalı köpek dövüşçüleri daha da büyük ve daha güçlü bir dövüş köpeği ırkı yaratmak istedi ve burası Amerikan Pitbull Teriyeri, Amerikan Staffordshire Bull Teriyeri ve Amerikan Bully'nin doğduğu yerdi.Farklı Pitbull Türleri

Farklı Pitbull Tipi Köpekler

Aşağıdaki dört köpek ırkı, en çok kabul gören Pitbull tipi köpeklerdir, ancak biraz daha kafa karıştırıcı hale getirmek için, bazı ırklar yalnızca belirli Kennel Kulüpleri tarafından kabul edilir ve bazıları tüm Kennel Kulüpleri tarafından kabul edilir. Pek çok insan, Amerikan Pitbull Teriyer ve Amerikan Staffordshire Teriyerinin gerçek Pitbull tipi köpekler olduğunu iddia ediyor ve diğerleri, Amerikan Pitbull Terrier ve Amerikan Staffordshire Terrierinin aslında aynı cins köpek olduğunu söylüyor. Yani, kime sorduğunuza bağlı olarak, pekala farklı bir yanıt alabilirsiniz. ancak bu makaledeki tüm bilgiler, en yaygın inancın ne olduğu veya köpek dünyasındaki profesyoneller tarafından yaygın olarak kabul edilen şeydir.

Tüm Pitbull tipi köpekler atletik ve kaslı görünümlerini paylaşın bazıları diğerlerinden daha fazla olmasına rağmen, bazıları daha fazla ve daha geniş, bazıları daha uzun ve daha zayıftır; Tabloda bu bölümün sonunda resmi cins standartlarına göre boylarını ve ağırlıklarını karşılaştırabilirsiniz. Tüm Pitbull tipi köpeklerin kare şeklinde bir kafası, kare etli bir burnu ve büyük badem şeklinde gözleri vardır. Tüm tüyleri kısa ve pürüzsüzdür ve hepsi minimum banyo ve fırçalama gerektirir. Kuyrukları uzun ve düzdür ve kulakları gül şeklindedir, tabii ki çoğu mal sahibinin hala tercih ettiği ve bu görünümü benimsediği kırpılmış haller dışında.

Pitbull tipi köpekler, merle hariç, aklınıza gelebilecek hemen hemen her hayvan renginde gelir ve orada merle renkli Pitbull tipi köpekler varken, merle renk geni cinslerde doğal olarak bulunmaz Bu, bu renk genine sahip başka bir cinsin bir noktada karışıma ayrıldığı anlamına gelir. Bu nedenle bir merle Pitbull tipi köpek Pitbull orijinli% 100 değildir ve bu renk herhangi bir cins kulübü tarafından kabul edilmediğinden, bu renk için ekstra fiyat etiketi ödemeden önce düşünülmesi gereken bir şey budur.Ayrıca aynı mizacı paylaşma eğilimindedirler. insanlara tapıyorlar ve arkadaşlıklarına can atıyorlar, ve ister futbol, ​​ister kanepede uyuklama olsun, aile eğlencesine katılmayı seviyorlar. Çok tatlı ve hassas ruhlardır ve özellikle çocukları severler, dolayısıyla takma ad, dadı köpeği . Bir yavru olarak yeterince sosyalleşmezlerse, diğer köpeklere karşı korku saldırganlığı sergileyebilirler, ancak bu bir Chihuahua için Danua'ya kadar aynıdır, ancak iyi sosyalleşirlerse diğer köpeklerle sosyalleşme eğilimindedirler. Efendilerini memnun etme istekleri aynı zamanda eğitilmesi gereken bir rüya oldukları anlamına gelir, bu nedenle eğitiminizde tutarlı olursanız, ellerinizde itaatkar bir Pittie yardımcısı bulacaksınız. Öyleyse, her Pitbull tipi köpeğe daha yakından bakalım.

Amerikan Pitbull TeriyeriAmerikan gönüllü asker personel yönetim bölgesiStaffordshire Bull TeriyeriAmerikan Kabadayı
Yükseklik
17-20 inç (F)
18-21 inç (M)
17-18 inç (F)
18-19 inç (M)
14-16 inç (F&M) Cep: 13-17 inç (F&M)
Standart: 16-20 inç (F&M)
XL: 19-23 inç (F&M)
Ağırlık 30-50 pound (F)
35-65 pound (M)
40-55 pound (F)
55-70 pound (M)
24-34 pound (F)
28-38 pound (M)
Türüne göre değişir

Amerikan Pitbull Teriyeri

Amerikan Pitbull Teriyeri

Daha önce de belirtildiği gibi, bu Pitbull'un en çok konuşulanıdır ve çoğu kişinin orijinal veya tek Pitbull tipi köpek olduğunu düşünür. Bu adam American Kennel Club (AKC) tarafından bir cins olarak tanınmıyor, ancak United Kennel Club (UKC) tarafından tanınıyor. Bu ırkın 150 yılı aşkın süredir kendi cins tipini koruduğu belirtiliyor ve safkan bir köpek UKC tarafından.

Amerika'ya vardıklarında, çiftlik sahipleri ve çiftçiler atletikliğini, becerisini ve itaatini fark etmek yerine yardım edemediler ve birçok çiftlik ve çiftlikte çoban ve avcı olarak çabucak işe girdi. Zor günü tamamlandığında, o aile arkadaşı oldu efendisi ve ailesi için. Amerikan Pitbull Terrier, dört cinsin en uzunlarından biridir ve daha uzun olması, görünüşte çok daha atletik olduğu anlamına gelir. Görünüşü hakkında daha fazla bilgi için, Amerikan Pitbull Terrier'ın UKC cins standardı olabilir. burada bulundu .

APBT’ler çeşitli brindle dahil farklı renkler , siyah, beyaz, kahverengi veya hepsinin karışımı. Etiketle birlikte ek sağlık koşulları ve genellikle daha yüksek fiyat etiketleri gelir. Amerikan Pitbull Teriyeri de sıklıkla Amerikan Bulldog'una kıyasla veya Staffordshire Terrier ile karşılaştırıldığında farklı ırklar olsalar bile. Bazen de Dogo Argentino ile karıştırıldı çünkü benzer görünüyorlar.Rednose Amerikan Pitbull Teriyeri

Rednose Pitbull Teriyeri

Bir Rednose Amerikan Pitbull Teriyeri tam olarak buna sahip olacak kırmızı bir burun. Kırmızı burun ile birlikte kahverengi, kırmızı, açık kahverengi veya kestane gibi bakır veya topraksı kahverengi ceket renkleri gelir. Dudakları, gözleri ve ayak tırnakları da kırmızı renktedir. Tipik Amerikan Pitbull Terrier'den kesinlikle daha nadir olsalar da, bunlarla bağlantılı birkaç ek sağlık endişesi dışında, her yönden tamamen aynıdırlar. çekinik gen , aşağıda daha ayrıntılı olarak tartışılacaktır.

Rengi daha nadir olduğu için, pek çok etik olmayan yetiştirici, yavrularının da kırmızılaşma olasılığını artırmak ve böylece daha fazla para kazanmak için genetik olarak yakın rednozlar üretirler. Bu yetiştirme uygulaması, genetik kusurlara ve kötü sağlığa yol açtığı için hoş karşılanmaz. Rednose Amerikan Pitbull Terrier arıyorsanız emin olun etik bir yetiştirici ile çalışmak aile soyunu ve yavruların sağlığını kim kanıtlayabilir. Sırf birkaç bin dolara satıyor olmaları, doğru şekilde yetiştirildikleri veya iyi bakıldıkları anlamına gelmez, bu yüzden kendi durum tespiti yaptığınızdan emin olun!

Bluenose Amerikan Pitbull Teriyeri

Bluenose Pitbull Terrier

Mavi burunlu bir Amerikan Pitbull Teriyeri, mavi burnu dışında rednose Amerikan Pitbull Terrier ile aynıdır. Burnu, dudakları, gözleri ve ayak tırnakları mavi veya gri renkte olacak ve geleneksel siyah burna kıyasla genç yaştan itibaren kolayca tanınabilecek. Tıpkı rednose gibi, bluenose daha nadir olmak daha yüksek bir fiyat etiketiyle gelir , bu yüzden saygın bir yetiştirici ile çalıştığınızdan emin olun.

Daha küçük gen havuzları nedeniyle akraba yetiştirme endişelerine ek olarak, farklı renkteki burun (kırmızı dahil) düşük melanin seviyeleri , biz insanlar da dahil olmak üzere herhangi bir canlı sistemde renklendirmeden sorumlu olan pigment. Resesif renk geninin bir sonucu olarak ortaya çıkan melanin eksikliği, ayrıca ek sağlık sorunları ve hastalıklar yaratır ve cilt alerjileri (Pitbull tipi köpeklerin zaten eğilimli olduğu), kalp hastalıkları, göz rahatsızlıkları, kanser şansındaki artış ve bağışıklık sistemi işlevselliğinin azalması ile ilişkilendirilmiştir. Saygın bir yetiştirici ile çalışmak için daha fazla neden bu!Amerikan gönüllü asker personel yönetim bölgesi

Amstaff Köpek

Amerikan Staffordshire Teriyeri, genellikle 'AmStaff' adı ile kısaltılır , UKC tarafından değil AKC tarafından tanınmaktadır ve 85. sırada yer almaktadır.inci 193 ırktan en popüler köpek ırkıdır, ancak araştırmalar onun bundan çok daha popüler olduğunu ve çoğu sahibin onları yetiştirme veya biçimlendirme amacıyla kaydetmediğini göstermektedir. Uzun zamandır Amerika'nın en sevdiği köpeklerden biri olmuştur, yalnızca 3 Amerikan Başkanının yardımcısı olmakla kalmayıp, aynı zamanda Amerika’nın en süslü savaş köpeği.

Amerikan Staffordshire uzun zamandır bir aile dostuydu ve tatlı doğası sadece Amerika'da değil, tüm dünyada milyonların kalbini kazandı. Korkunç dış görünüşüne rağmen, sadece ailesini değil, aynı zamanda temas kurduğu herkesi de çok seven, etraftaki en tatlı köpeklerden biri olduğu biliniyor, bu nedenle o en iyi doğal bekçi köpeklerini yapmaz. Görünüşü hakkında daha fazla bilgi için tam cins standardı olabilir burada bulundu .

Staffordshire Bull Teriyeri

Staffordshire Bull Teriyeri

Staffordshire Bull Terrier'ın İngiltere'deki en popüler köpek ama yine de 80inci Amerika'daki en popüler tür, onun popülaritesi burada pek de yakalanmadı. AKC ve UKC de dahil olmak üzere tüm büyük Kennel Kulüpleri tarafından tanınır ve zeki, cesur ve inatçı olarak tanımlanır ve hayata gerçekten aşkı olan şefkatli bir adam!mix köpek cinsi

O Pitbull tipi köpeklerin en küçüğü ayrıca, bazen 7 inç yüksekliğinde, en büyük Staffordshire Bull Teriyerleri, diğer ırklar arasında daha küçük köpeklerle aynı ağırlıktadır. Daha küçük olan Staffordshire Bull Terrier, Pitbull tipi köpekleri sevenler için mükemmel bir seçimdir, ancak daha stoklayıcı versiyonlar için daha az yer vardır. Cins standardı hakkında daha ayrıntılı bilgi burada bulundu .

Amerikan Kabadayı

Amerikan Kabadayı

American Bully, American Pitbull Terrier'in soyundan geliyor, ancak fazla mesai görünüşte o kadar belirgin hale geldi ki, artık tamamen kendi cinsi olarak kabul ediliyor. O 1980'lerde geliştirilen nispeten yeni bir cins ve sadece UKC tarafından 2013 yılında tanındı. Amerikan Pitbull Terrier'den daha kısadır ve buradaki tüm ırklardan çok daha geniş bu makalede o kadar geniş olabilir ki, çoğu zaman kasları varmış gibi görünür! American Bully, daha büyük bir pitbull tipi köpektir ve belirli beslenme gereksinimleri vardır .

AKC tarafından değil UKC tarafından tanınır. Amerikan Kabadayı Kulübesi Kulübü ayrıca onu tanır ve onu dört farklı boyutta tanır: Pocket, Standard, Classic ve XL (aşağıdaki tablodaki bedenlere bakın). Classic American Bully, diğer 3 bedene göre çok daha dar ve daha az kaslıdır. Pek çok insan ayrıca Micro ve XXL American Bullies'in var olduğuna inanır ve onları bu şekilde satar, ancak bu boyutlar resmi olarak tanınmamaktadır.

White Rhino adlı en pahalı American Bully 250.000 dolara satın alındı, bu fahiş fiyat etiketi çok nadirdir, ancak American Bully'ler Amerika'daki en pahalı köpekler olabilir. Kayıtlara geçen en büyük Amerikan Kabadayı, 174 kilo ağırlığındaki Hulk! American Bully ayrıca genellikle American Bulldog, English Bulldog ve (English) Bull Terrier ile karşılaştırılır.Cins Özgü Mevzuat

Pitbull tipi köpekler tümü Irka Özgü Mevzuata (BSL) tabidir Bu, ülkeden ülkeye ve eyaletten eyalete değişen, örneğin tümü, tamamen yasaklamaya kadar, artırılmış sorumluluk sigortası uygulayabilir. Çoğu araştırma, BSL'nin etkili olmadığını ve bu nedenle geri çekilmesi gerektiğini göstermektedir. Sahipler sadece haksız ve kısıtlayıcı yasalarla, sigortadaki artışlarla ve ev kiralamalarından dışlanmakla uğraşmakla kalmaz, aynı zamanda eğitimsizlik ve sansasyonel medya nedeniyle toplumdan gelen günlük önyargılarla da uğraşmak zorundadır. kontrollü çalışmalar Pitbull tipi köpeklerin orantısız bir şekilde tehlikeli olmadığını öne sürüyor.

Bu konunun kendi başına bir makaleye ihtiyacı olsa da, Pitbull tipi bir köpeği evinize kabul etmeyi düşünüyorsanız ve iyice araştırmanız gereken bir şey varsa göz önünde bulundurmanız gereken bir şeydir. Yerel yasalarla ilgili daha fazla bilgi için, bu sayfa bazı köpek ırklarının yerel yönetim tarafından düzenlenmesini yasaklayan eyaletleri listeler.

Pitbull Efsaneleri ve Pitbull Gerçekliği

Burada Pitbull tipi köpekleri çevreleyen gerçekliğin ne olduğuna karşı ortak mitlere bakacağız. Konu söz konusu olduğunda pek çok farklı yanlış anlama vardır, bu nedenle aşağıdaki gerçekle karşılaştırmalı olarak en çok tartışılan mitlerin bir listesini derledik. Kötülerin bir kısmını ortadan kaldıralım ve şuna bir bakalım bazı iyi .

Efsane: Tüm Pitbull tipi köpekler doğaları gereği tehlikelidir.

Gerçek: Hayır, tüm Pitbull tipi köpekler tehlikeli değildir. Amerikan Mizaç Testi Derneği (ATTS), köpek ırklarını mizaçlarını test etmek için bir dizi test ve zorluklardan geçirdi ve en son sonuçlarda (Aralık 2017) test edilen 35.686 köpekten ortalama geçiş oranı% 83.7 idi. Amerikan Pitbull Teriyeri% 87.4, Amerikan Staffordshire Teriyeri% 85.5 ve Staffordshire Bull Teriyeri% 90.9 ile geçti. American Bully mizaç testi sonuçları mevcut değildir (bu, başarısız oldukları anlamına gelmez), ancak, Üç Pitbull tipi köpek ortalama puanın çok üzerinde geçti Bu nedenle tek başına bu, Pitbull tipi köpeklerin doğası gereği tehlikeli olmadığı durumunu destekler.

Efsane: Pitbull tipi köpeklerin 'kilitli çenesi' vardır, bu da onları daha tehlikeli hale getirir.

Gerçek: Hayır, 'kilit çeneleri' yok. Kilitli çene diye bir şey yoktur ve tüm köpek kafatasları aynı tasarıma sahiptir ve aynı işlevlere sahiptir ve kilitleme işlevi yoktur. Teriyer, azim ve oynaklıkları ile tanınırlar, bu yüzden avlarını yakaladıklarında, tutuyorlar ve Teriyerlerin başlangıçta Bulldog'larla yetiştirilmek üzere seçilmesinin nedeni de budur.

Efsane: Pitbull tipi bir köpeği kurtarmamalısınız çünkü muhtemelen kötü muamele göreceklerdir, bu yüzden tehlikeli olurlar.

Gerçek: Hayır, tüm Pitbull'lara kötü muamele edilmemiştir ve kötü muamele gören tüm köpekler tehlikeli değildir. Tüm Pitbull'lar kötü muamele görmedi, sadece o kadar çok var ki, kurtarma barınaklarında en yüksek köpek oranını oluşturuyorlar ve sonuç olarak, onlar en çok ötenazi çok. Aynı şekilde, kötü muamele gören tüm köpekler tehlikeli değildir. Köpeği hayatının ilk yılında kötü bir şekilde dövülen ve uyuşturucu verilen Pitbull tipi bir köpek kurtarma annesi olarak, daha sonra diğer köpekleri ve sosyalliklerini profillemek için kurtarma kulübelerinde 'test köpeği' olarak kullanıldı, çünkü öyle. arkadaş canlısı. Pitbull'lar diğer köpeklerle aynıdır, her zaman tamamen birkaç tehlikeli köpek olacaktır. zayıf sosyalleşme bir köpek yavrusu gibi, ama çok az ve çok uzak.

Efsane: Pitbull tipi köpekler gerçekten gülümser mi?

Gerçek: Bilim, eğer sorarsanız köpeklerin gülümseyemeyeceğini öne sürse de Pitbull türü anne veya baba onlardan yankılanan bir evet alacaksınız! Ve onlara inanmıyorsanız, kontrol edin Lady Shortcake’in Instagram sayfası , gezegeni şereflendirmek için en gülen köpeklerden biri veya annesinin dediği gibi kadife su aygırı!

Son düşünceler

Tüm Pitbull tipi köpeklerin inkar edilemez derecede tüyler ürpertici bir geçmişi olsa da, bu olmadan büyük olasılıkla var olmayacaklardı, bu yüzden dünyanın dört bir yanındaki Pitbull severler bunun için biraz minnettar. Kurtarma barınaklarında bulunan en yaygın köpek ırkı olduklarını unutmayın, bu yüzden bu adamlardan birini evinize kabul etmeyi düşünüyorsanız, lütfen evlat edinmeyi düşünün!

Geçmişlerine rağmen, etraftaki en tatlı köpek ruhlarından bazılarıdır ve insanları her şeyden çok severler. İhtiyaç duydukları tek şey sıcak bir yuva ve onları eğitmek ve egzersiz yapmak için zaman ayıracak bir ustadır. Şimdi Pitbull tipi bir köpeğin ne olduğu ve kim oldukları hakkında bilgi sahibi oldunuz ve sonsuza kadar yanınızda olacak sadık bir köpeğin peşindeyseniz, o zaman bu sevimli tatlı köpeklerden başka bir yere bakmayın!

Yorumlar

Doug
Kırmızı burnumu kansere kaybettim
Kelly Wilson
Merhaba Doug - Kaybınızı duyduğuma çok üzüldüm. yavru! Gittiklerinde hep kalbimizde büyük delikler bırakırlar. İyileşmek için dua edeceğim ve yakında yeni bir yavru bulacaksın! Kendine iyi bak ve umarım tatlı kızının anısı zaman geçtikçe kolaylaşır.
Cristina Figueroa
Pitbull'u açıkladığınız için teşekkürler, mavi bir burnum var ve o sahip olduğum en iyi kız. Torunlarımla oynuyor ve tembel bir kız. Raine kucaklaşmayı, karnını ovuşturmayı ve nereye giderse gitsin dışarı çıkmayı seviyor. Oh ve bedavaya sarılmayı seviyor! Raine ya da başka bir PitBull'a sahip olduğum için asla pişman olmazdım, onlar en iyi dadılar!
Cristina Figueroa
Doug, Bebeğiniz için üzgünüm, onları ne kadar sevdiğimizi ve koşulsuz olarak geri verdikleri sevgiyi biliyorum. Kocam 63 yaşında Raine ve o en iyi arkadaşım, bir ara kanepede yatmam gerek çünkü o bizim yatağımızı alıyor, ama sorun değil. Başka türlü olamazdım. Onu çok seviyoruz ve bir gün veda etmek zorunda kalacağımızı düşünmeye dayanamıyoruz. Pes etme!!!
Kelly Wilson
Cristina'ya yorum yaptığınız için teşekkürler! Görünüşe göre mavi burnun sevimli bir yavru!
Heather
Makalenin ilk resminde nasıl bir çukur var? Burnu beyaz ve altın rengi gözleri olan bronz olan mı? Pit / curr karışımım çok, çok benzer görünüyor ve görünüş için bir renklendirme referans sözcüğü veya onu tanımlamanın belirli bir yolu olup olmadığını merak ettim. Sadece meraktan.
Kelly Wilson
Merhaba Heather, bu bir Red-Nosed pitbull olarak kabul edilir. Beyaz, pek çok Red Nose püristi tarafından tercih edilmez, ama o öyle. Bu yardımcı olur umarım!
Zina L Arredondo
Biri dolu iki pitbull'um ve diğer çukurum / boksörüm var. Onlar, kendileri gibi olmak için eğitim almamış terapi çocuklarım. Borderline kişilik bozukluğum, anksiyete, depresyon, duygudurum bozukluğu ve TSSB var. Bir kişinin sahip olabileceği en iyi yardım bunlar. Ayrıca bir Chihuahua / Jack Russell karışımım var. Ona annesine (bana) nasıl bakacağını öğretiyorlar. Onları tüm parayla takas etmezdim ve onlarınki için hayatımı feda ederim. Böylece insanlar, gerçekleri siz tehlikeli olduklarını söylemeden hemen alırlar. LÜTFEN!!
Kelly Wilson
Merhaba Zina, yorum için teşekkürler! Size katılıyoruz - her köpek farklıdır! Görünüşe göre tatlı yavruların var!
Brenda McKinney
Bu, sevgili köpeğinin kaybının yasını tutan Doug için. Ticaretten bir akıl sağlığı danışmanıyım ve aynı zamanda bir hayvanseverim. Emma'mızı anevrizma şüphesiyle aniden kaybettik. Hâlâ yıkılmış durumda yerel barınaklara bakmaya başladık. Hiçbir şey onun yerini alamaz, ancak evinizdeki ve kalbinizdeki bu boşluğu doldurmak, size ihtiyacı olan birine sevgi dolu bir yuva sağlarken kederinizin çok daha çabuk geçmesine yardımcı olur ve ne yazık ki aşırı kalabalık barınaklar ve köpek poundları nedeniyle ötenazi yapılabilir. Bol şans ve kaybınız için çok üzgünüm. Godspeed.
Kelly Wilson
Brenda'ya yorum yaptığınız için teşekkürler! Doug'ın biraz huzur bulmasını ve tavsiyelerinize katılıyorum!