Bouviers des Flandres Bilgi: Cins Gerçekleri, Özellikleri ve Daha Fazlası

Bouviers des Flandres Bilgi: Cins Gerçekleri, Özellikleri ve Daha Fazlası

Bouvier des Flandres, inanılmaz hayvancılık yetenekleri ve kalın, tüylü kürküyle tanınan güçlü bir köpektir. Ama onlar sadece çok yönlü çalışan köpeklerden çok daha fazlasıdır. Bu adamların kocaman bir kalbi var ve insan ailesinin ayrılmaz bir parçası gibi hissetmekten başka hiçbir şeyi sevmiyorlar.

Ancak korkmayın çünkü bu kılavuzda bilmeniz gereken her şeyi size anlatacağız. İyi, kötü ve çirkin (burada çok fazla kötü ve kesinlikle çirkinlik olmadığı için değil!) Küçük, son derece temiz ve tamamen itaatkar bir köpek arıyorsanız bu sadece kötüdür – çünkü bunlar bu özelliklerin hiçbiri değildir. !Doggo rüyası gibi geliyor, değil mi? Birini hayatınıza kabul etmeden önce onlar hakkında bilmeniz gereken birkaç şey var. Öyleyse, hadi başlayalım ve bu harika inek çobanı hakkındaki tüm gerçekleri toparlayalım.

Bouviers des Flandres
  • ağırlık simgesiAğırlık70-110 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik23,5-27,5 inç
  • ömür simgesiÖmür10-12 yıl
  • renk simgesiRenklerSiyah, Brindle, Açık Kahverengi, Gri, Tuz ve Biber
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Tarih

Sopalı Köpek

Sürü yeteneklerine ek olarak, bu köpek ustaca bekçi köpekleri, koruyucular ve araba çekicileri olabilir.Bouvier des Flandres, Flanders'ın Avrupa bölgesindendir. Geçmişte, bu bölge günümüz Belçika, Fransa ve Hollanda'nın bazı kısımlarını kapsıyordu. Fransa ve Belçika hala onun kendi yerli ırkı olduğunu iddia ediyor. İsim kabaca 'Flandres'in çobanı' olarak tercüme edilir. Bu köpeklerin birçok çeşidi vardı, ancak bu adam tanınabilir sayılarda var olan son kişi.Bouvier ırkının geçmişi orta çağa kadar uzanır ve birincil rolleri sığırları tarlalarda ve çiftlikten pazara taşımaktı. Ancak çiftçiler bir çok yönlü çiftlik köpeği , inekleri sağmak dışında her şeyi yapabilir, ancak muhtemelen bunu da seve seve deneyeceklerdir!

20. yüzyıl, bu çalışan köpek ırkı için dünya çapında bir popülerlik artışı gördü. Ama ne yazık ki, Dünya Savaşları neredeyse kendi topraklarını yok etti. Çiftçiler yerlerinden edildi ve tür neredeyse yok oldu. Neyse ki, Belçikalı askerler kalan örnekleri askeri, polis ve diğer yardım rolleri . Söylentiye göre özellikle mühimmat ve mayın bulma konusunda yetenekliydiler.Bu köpeğin Amerika'ya tam olarak ne zaman geldiği bilinmiyor. Yine de, Avrupalı ​​gurbetçilerin buradaki türün istikrara kavuşturulmasına yardımcı olduğunu biliyoruz. Amerikan Kulübesi Kulübü (AKC) onları 1931'de çalışma kitabına soktu ve 1963'te Amerikan Bouvier des Flandres Kulübü kuruldu. Bouvier, bugün nispeten nadir bir cins. Genellikle kendilerini 200 arasında en popüler 80. ve 90. köpek türü arasında bulurlar.

Mizaç

Köpek Koşu

Bu kabarık çalışan köpek, aynı derecede büyük bir kişiliğe sahip büyük bir köpektir.

Birçok büyük çoban ırkı gibi, Bouviers des Flandres cesur ve koruyucu yavrular . Nedensiz saldırgan olmamalarına rağmen, sahip oldukları her şeyle ailelerini koruyacaklardır. Bir aile koruyucusu arıyorsanız bu harika. Koruyucu çizgileri olmayan daha uysal bir köpek arıyorsanız o kadar da iyi değil. Yabancılara karşı mesafelidirler ve onlara kenardan göz kulak olurlar.Pek çok çalışkan, koruyucu ırk gibi onlar da dik başlı karakterler. Bu, daha önce köpek deneyimi olanlar için iyidir. Ancak ilk kez köpek sahipleri, bu köpeği idare etmek için çok zor bulabilir. Onları yönetmek için ipuçlarını eğitim bölümünde tartışacağız, ancak bu adamın büyüleyici bir şekilde inatçı olduğunu bilin.

İyi eğitildiklerinde, Aileleriyle birlikte tatlı ve sevecen köpekler. Uzun bir iş gününden sonra kucaklaşmaya bayılırlar! İri yapılı kasları ve sıcak tutan tüyleri sayesinde harika sıcak su şişeleri yaparlar. Bu dev yavru hiçbir şekilde kucak köpeği değil ama kendilerine koltukta yer açacaklar. Ölü bacaklara ve bir sürü köpek sevgisine hazır olun!

Yüksek enerjili çalışan köpekler olmalarına rağmen, evde dengeli . Eve döndüğünüzde sizi görecekleri için çok heyecanlı ve zinde olsalar da, yakında iyi huylu köpeklere alışacaklar. Bu, her iki dünyanın da en iyisini arayan aileler için harika. Dışarıda heyecanlı ama evde sakin. Ayrıca, insan duygularını yakalamaları ve en çok ihtiyaç duyduğunuzda mutluluk sağlamalarıyla bilinirler. İnsanın en iyi arkadaşı hiç bu kadar sadık olmamıştı!

Boyut ve Görünüm

Bouviers des Flandres Gülümsüyor

Bir Bouviers'in kafası etkileyici bir şekilde büyüktür ve sakal ve bıyıkla tamamlanır.Bouvier des Flandres, büyük ila bazen dev boyutlu bir köpek ırkı , umarız yeriniz vardır! Erkekler genellikle cinsiyetlerden daha büyüktür. Cins, 70 ila 110 pound ağırlığında ve pençeden omuza 23,5 ila 27,5 inç arasında olmalıdır. Genel olarak, bu kabarık pooches, sağlam bir görünüme sahip güçlü bir şekilde inşa edilmiş olarak tanımlanır.

Sağlam ve kalın boyunlarıyla başlarını gururla taşırlar. Kulakları başlarının üzerine yerleştirilmiştir, bu da onların uyanık ifadelerine katkıda bulunur. Genellikle biraz daha popüler olan Giant ile karıştırılırlar. schnauzer . Kuyrukları doğal olarak uzundur ve gökyüzüne doğru kıvrılır, ancak çalışan ve gösteri köpeklerinin kuyrukları kenetlenir.

Gösteri köpeklerinden bahsetmişken, yavrularınızı gösteri halkasında göstermek istiyorsanız, kurallara uymaları gerekir. Bouvier des Flandres standart kuralları doğurur . Ama sadece görünüşüne göre değerlendirilmemeli; yarışmalar da yargılanacak doğa ve çalışma yeteneği . Sadece bir aile hayvanı arıyorsanız, kitaptan küçük sapmalar önemli değil.

rottweiler alman

Ceket ve Renkler

Yerde yatan gümüş köpek

Kalın ve karışık bir çift kat bu cinsin özelliğidir.Bouvier'in dış ceketi dokunuşa sert ve sert ve astar yumuşak, ince ve yoğundur. Katmanlar birlikte onları en zorlu iklimlerde korumak için çalışır. Ceketin uzunluğu yaklaşık 2 ½ inç olmalıdır. Sakal, bıyık ve kaşlardaki kıllar yüzün geri kalanından daha uzun olmalıdır.

Her zaman koyu renkli bir köpek olmasına rağmen, bu cins aşağıdaki gibi tonları spor yapabilir. açık kahverengi, siyah, tuz ve biber, gri ve brindle . Göğüste küçük beyaz bir yıldıza izin verilir. Poşunuzu yüzükte göstermek isterseniz, çikolata, beyaz veya çok renkli cezalandırılacaktır. Ayrıca, tımar bölümünde tartışacağımız sert doğal görünümü aşırı kırpmaktan veya bozmaktan da kaçınmalısınız.

Egzersiz Gereksinimleri

Bouviers Antrenman ve engelin üzerinden atlama

Bu yüksek enerjili çalışan köpek ırkı, her gün egzersiz yapılması gerekiyor.Sürü gütmek ya da araba çekmek, çok telaşlı değiller. Ancak bu her zaman mümkün veya gerekli değildir. Bunun yerine, her gün 60 ila 90 dakika arasında egzersiz yapmaları gerekecek. Sıkılmış bir çalışan ırkın yıkıcı ve yaramaz olduğunu unutmayın. Yani sen Yaşam tarzınızın bu yüksek düzeyde egzersizi garanti etmenize izin vereceğinden emin olmanız gerekir.

Ayrıca gün boyunca zihinsel uyarıma ihtiyaç duyarlar. etkileşimli oyun süresi ve solo beyin oyunları . Bouviers bir şeylerin peşinden koşmayı sever, bu yüzden oyun oynamak bahçede enerji yakmanın harika bir yoludur. Aynı zamanda büyük bir ikramlar hayranıdırlar, bu nedenle ikram dağıtan oyuncaklar zihinlerini meşgul etmenin harika bir yoludur.

Bu köpek her zaman halka açık yerlerde tasmalı olmalı . Geri dönmeyecekleri için değil, gördükleri her şeyi gütmeye çalışacakları için. İster tek başına bir koşucu, ister futbol oynayan bir takım, isterse hızlı hareket eden bir araba olsun, her şeyi deneyeceklerdir. Bu yüzden herkesin akıl sağlığı ve yavrularınızın güvenliği için lütfen onları kontrol altında tutun.

Yaşam koşulları

Oyuncaklarla uyuyan siyah köpek

Sakin yapıları, yeterli egzersizle daha küçük alanlarda gelişmelerini sağlar.Bunda hiç şüphe yok; bu büyük bir köpek. Ancak birçok insanı, küçük bir evde veya dairede yaşayabilir. Daha büyük bir evde de aynı şeyi yapacaklar ve bu açık hava adamı, bir açık alan için gerçekten minnettar olacaktır. Ancak yeterli egzersizle, bu bir zorunluluk değildir.

Köpeğinizin açık alanı özel bir bahçe olmalı Bu cinsin koruyucu ve mesafeli doğası nedeniyle ortak bir alandan ziyade. Ayrıca, onun kontrol altına alındığından emin olmanız gerekir, böylece arabaları veya teslimatçıyı sürmek için trafiğe girmez.

Bouvier onların ailenin çoğu zaman evde olması . Aşırı endişeli bir köpek olmamasına rağmen, ailelerinin yanında çok daha mutludur. Aileleri herhangi bir şekil veya büyüklükte olabilir: genç bir çift, emekliler veya daha küçük çocukları olan bir aile. Köpek çok büyük olabilir, bu nedenle kazayla çarpma olasılığı vardır. Ancak gözetim altında, bu cins, uysal yapıları nedeniyle çocuklar için mükemmel bir eşleşmedir.

Ayrıca genç yaşta sosyalleşirlerse diğer evcil hayvanlarla da iyi geçinirler. Başka bir köpekle yaşamak, insanlar meşgulken bahçede enerji yakmanın harika bir yoludur. Ancak çoban köpekleri olarak daha küçük çocukları ve daha küçük evcil hayvanları gütmeye çalışabilir . Bu, daha sonra tartışacağımız, onlardan eğitilmesi gereken bir şey.

Eğitim

Tasma üzerinde siyah köpek

Bu nispeten zeki köpek memnun etmeye heveslidir.

Bu köpek zeki olsa da, aynı zamanda bir dik kafalı ve hakimiyet aramak , daha önce köpek deneyimi olmayanlar için eğitimi zorlaştırıyor. Bu nedenle bu doggoya sadece bilgili aileler başvurmalıdır. Eğitiminle tutarlı ol ve onların tatlı köpek yavrusu bakışlarına asla boyun eğme!

Potansiyel olarak baskın kişiliklerinin üstesinden gelmek için, hemen eğitime başla . Evdeki herkesin, hatta çocukların bile eğitime katılması gerekiyor. Bu, onları lider olarak görecekleri için onlara yönelik sürü davranışını önlemeye de yardımcı olacaktır. nasıl yapıldığını mutlaka araştırın evde gütme davranışını önlemek . Yavrularınızın sürü halinde olduğunu fark ederseniz, muhtemelen daha fazla egzersize ve uyarıma ihtiyaç duyarlar.

Olumlu pekiştirme eğitimi en etkili eğitim yöntemidir. Ayrıca içinde köpeğiniz için bir şeyler olmasını sağlar. oyuncaklar kovalamak, yüksek gıcırtılı övgü ve nefis ikramlar hepsi işe yarayacaktır, bu yüzden antrenman yaparken bunları kendi yararınıza kullandığınızdan emin olun.

Bouvier des Flandres ayrıca erken sosyalleşmeye ihtiyacı var kibar bir köpeğe dönüşmesini istiyorsanız. Aksi takdirde, baskın, aşırı korumacı ve kıçında asil bir ağrı olur. Saygın bir yetiştirici ile çalışmak önemlidir çünkü süreci başlatacaktır. Yine de, iyi çalışmaya devam etmek size bağlı olacak. Güvenlerini ve görgülerini artırmak için onları mümkün olduğunca çok sayıda köpek, insan ve yeni deneyimle karıştırın.

Son olarak, zaman ve çaba harcamanız gerekir. tasma eğitimi . Bu devasa ve güçlü köpeği her zaman tasmalı tutmanız gerektiği için, onları sizinle kibarca yürümesi için eğitmek çok önemlidir. Süt dolu arabaları çekebilirlerse, sizi kenara çekmek hiç sorun olmaz! Kullanın çekmeyen köpek koşum takımı size daha fazla kontrol sağlamak için bir ön klips ile.

yavru köpek adları

Sağlık

Bouviers des Flandres Göz yakından

Bu nispeten sağlıklı köpek ırkı, göz rahatsızlıklarına ve diğer bazı sağlık sorunlarına yatkındır.

Tüm safkan köpekler gibi, Bouvier des Flandres de genetik olarak kalıtsal sağlık sorunlarının adil paylarına eğilimlidir. Ve diğer büyük ila dev boyutlu köpekler gibi, siz de küçük köpeklerden daha kısa bir ömür beklemek . Onları düzenli egzersizle formda tutarak ve sağlık kontrolleriyle güncel tutarak mümkün olduğunca sağlıklı tutun. İşte göz önünde bulundurulması gereken en yaygın sağlık sorunlarından bazıları.

Kalça ve Dirsek Displazisi

Eklem displazisi büyük köpek ırklarında yaygındır. Sadece ebeveynlerinden zayıf kalçaları miras alma riski altında değiller. Ancak yavruyken iskeletlerinin hızlı büyümesi riski artırır. Semptomlar düzensiz bir yürüyüş ve tırmanma, oturma veya ayakta durma mücadelesini içerir. Daima yetiştiricinizden ebeveynlerinin kalça puanlarını isteyin.

Göz Koşulları

Bu cinste araştırmanız gereken birkaç göz durumu bulunur. En yaygın olanları katarakt, glokom, entropion ve ektropiondur. Tüm sağlık sorunları, ciddi hasarı veya kalıcı görme kaybını önlemek için veterinerlik müdahalesine ihtiyaç duyar. Belirgin sürtünme ve kızarıklığa ek olarak, diğer semptomlar bulutlu bir görünüm ve ışık hassasiyetini içerebilir.

Kardiyak Endişeler

Birçok büyük köpek ırkı kalp problemleri riski altındadır. Bouvier kan hattında en yaygın olanı subvalvüler aort darlığıdır. Bu, sol ventrikül ile aort arasındaki bağlantı anormal derecede dar olduğunda ortaya çıkar ve bu da kalp yetmezliğine neden olarak fazladan zorlanmaya neden olur. Semptomlar egzersiz intoleransı, uyuşukluk, öksürük, hızlı nefes alma ve bayılmayı içerir.

Hormonal Durumlar

Üç temel hormonal kaygının farkında olmalısınız. Birincisi, tiroid bezinin bir bozukluğu olan hipotiroidizmdir. Bu, epilepsi ve alopesi gibi diğer sağlık sorunlarından sorumlu olabilir. Cushing hastalığı, adrenal bezin aşırı kortizol üretimine neden olduğu başka bir durumdur. Son olarak, Addison hastalığı adrenal hormonların yetersiz üretimine neden olur. Teşhis edildiğinde hepsi ilaçla tedavi edilebilir, ancak ne yazık ki tedavi edilmezse şok ve ani ölüme neden olabilir. Aşırı içme, idrara çıkma, uyuşukluk ve kilo alma gibi belirtilere karşı dikkatli olun.

Beslenme

Bu yavrular genellikle arasında tüketir her gün üç ve beş fincan yüksek kaliteli beslenme . Bu, büyüklükleri, yaşları ve yaşam tarzları gibi birçok faktöre bağlı olacaktır. Cinsin sağlıklı bir iştahı vardır, bu yüzden onları aşırı beslemediğinizden emin olun. Beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için her zaman yaşa özel mama taneleriyle besleyin. Bu, hızlı kemik büyümelerini kontrol etmeye yardımcı olacağından özellikle gelişim aşamasında önemlidir.

Diğer birçok büyük köpek ırkı gibi, Bouvier de bloat olarak bilinen ciddi bir durum . Buna neyin sebep olduğu tam olarak bilinmiyor, ancak egzersizden hemen önce veya sonra büyük öğünler yemek onu tetikleyebilir. Bu bir ölüm riski içeren durum acil veteriner müdahalesi gerektiren bir durum. Bu nedenle, sindirime zaman tanımak için günlük yiyecek ödeneğini birkaç oturuma bölün.

tımar

suda 2 köpek

Bouvier'in en belirgin özelliği kalın, tüylü ceketidir.

Tahmin edebileceğiniz gibi, ceketi iyi durumda tutmak için çok fazla dirsek yağı gerekir . Bu nedenle, düzenli profesyonel tımar için ödeme yapmak için ya çok zamana ve tercihen bir duşakabin ya da finansal kaynaklara ihtiyacınız var. Her iki durumda da, bu herkesin sunabileceği bir şey değil.

geleneksel olarak Bouvier'in saçını kesmemelisin . Aksi takdirde, kürkün sert hissi zamanla ipeksi hale gelecek ve bu eşsiz kürkün doğasını etkili bir şekilde değiştirecektir. 'El sıyırma' adı verilen bir tımar tekniği tercih edilir. Köpeklerini gösteri ringinde göstermek veya sert iklimlerde çalışmaya devam ettirmek isteyenler için elle soyma tek seçenektir.

Çok fazla dökülmezler, ancak atılan saçlar genellikle sert dış ceketine takılır. yapmanız gerekecek pooch'unuzu haftada en az iki kez daha yumuşak veya iğneli bir fırça ile fırçalayın. Tüylü paltolarının en iyi şekilde görünmesini (ve kokmasını!) sağlamak için her altı ila sekiz haftada bir banyo yapmaları gerekir. Periodontal hastalıkları uzak tutmak için köpek dişlerinizi haftada en az iki kez fırçalamanız gerekecektir.

Bouvier'in Hollanda'daki takma adı, 'kirli sakal' anlamına gelen Vuilbaard'dır. Bunun nedeni, yedikleri ve içtikleri zaman uzun sakallarının ıslanması ve kirlenmesidir ve her yemekten sonra silmeniz gerekir. Ve gerçekte, kirlenen sadece sakal değildir! Paltosu paspas görevi görür ve kiri, döküntüleri ve nemi tutar. Ve onların gazlarının başka bir şey olduğu söylentisi var! Bu nedenle, temiz, osuruksuz bir evin peşindeyseniz, bu cins sizin için en iyi seçim değildir.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Bouviers des Flandres Köpek Yavrusu Siyah

Yavrularına özen gösteren ve genel sağlık sorunları için tarama yapan sorumlu bir yetiştiriciyle çalışmak gerçekten önemlidir.

Bu bir nispeten nadir köpek ırkı Amerika'da ve her eyalette bir yetiştirici yoktur. En azından itibarlı biri değil. bu AKC'nin Bouvier des Flandres damızlık sayfası araştırmanıza başlamak için harika bir yerdir.

Bouvier des Flandres için ortalama fiyat saygın bir yetiştiriciden köpek yavrusu yaklaşık 1.500 dolar . Ancak, ödüllü bir soydan veya yetiştiriciden bir köpek yavrusu arıyorsanız, çok daha fazla ödemeyi bekleyebilirsiniz. Yavrularla her zaman yüz yüze görüşün ve ilgili sağlık kontrollerini isteyin. Sorumlu bir yetiştiricinin, yavruları için neden iyi bir eş olduğunuzu düşündüğünüz hakkında birçok sorusu olacaktır.

Ne yazık ki, sorumsuz yetiştiriciler var ve onları tanımak sizin işiniz. Aksi halde, sağlıksız ve sosyalleşmemiş bir köpek satın alma riskiniz var . Müşterileri cezbetmek için genellikle yavrularına çok daha düşük fiyat verirler. Ancak, uzun vadede yalnızca tıbbi ve davranışsal faturalara daha fazla harcayacağınız konusunda uyarılmalıdır. Ayrıca, en sevdiğimiz dört ayaklı ulusumuzun sağlığı için onları işin dışında tutmak hepimizin sorumluluğu.

Bu büyük bir köpek ve bununla birlikte daha büyük faturalar geliyor. Yavru köpekler pahalıdır, çünkü yalnızca ilk köpek yavrusu maliyetini ödemekle kalmazsınız. Ama aynı zamanda evinizi yavru köpeğinizin ihtiyaç duyduğu her şeyle donatmanız gerekiyor. Daha büyük köpekler de daha fazla yer, genellikle daha yüksek sigorta ve sağlık faturalarına sahiptir ve XXL ürünleri gerektirir. Bu nedenle, lütfen bir köpeğinizi evinize kabul etmeden önce, köpeğinize maddi olarak bakabildiğinizden emin olun.

Kurtarma ve Barınaklar

Yaşlı Bouviers des Flandres

Evlat edinmeyi düşünmek asil bir davranıştır.

Gürültülü köpek yavruları herkesin çayı değildir ve bazı aileler alışveriş yapmak yerine evlat edinmeyi tercih eder. Sonsuza dek yuvalarını bekleyen biri olup olmadığını görmek için yerel kurtarma barınaklarına gidin. . Alternatif olarak, Amerikan Bouvier Kurtarma Birliği ülke çapında evsiz yavruları yeniden yuvalamak için yorulmadan çalışıyor. Bir köpeği sahiplenmenin maliyeti genellikle genç bir köpek yavrusu satın almaktan daha düşüktür.

Aile Hayvanları Olarak

Bir topla oynayan köpek yavrusu

Yeterli egzersiz ve uyarı olmadan, yıkıcı ve sorunlu hale gelirler.

Bouvier des Flandres:

rottweiler pitbull karışımı
 • Aile evinde ve kanepede oldukça fazla yer kaplayan büyük ila dev boy bir köpek.
 • Geleneksel çoban köpekleri, yani yakılması gereken çok fazla fiziksel ve zihinsel enerjiye sahipler. Yani, aktif bir yaşam tarzı şart! Evde çocukları ve küçük hayvanları gütmeye çalışabilirler ama izin vermeyin.
 • Yabancılara karşı mesafeli ve tehlike karşısında ailesini koruyacaktır.
 • İnsanlara karşı çok sevecen ve aile eylemine dahil olmak zorundalar.
 • İnatçı ve dikbaşlı köpekler olarak bilinirler, bu da eğitimi zorlaştırır.
 • Evde dengeli ve sakindir ve çocuklar ve diğer hayvanlar için harika kardeşler yapar.
 • Çok eğlenceli ve topları kovalamayı seviyorum, yani bu köpekte ömür boyu bir oyun arkadaşı bulacaksınız.
 • Tüylü ve dağınık, bu yüzden onların titiz evcil hayvanlar olmalarını beklemeyin.

Son düşünceler

Bouvier des Flandres, verecek çok sevgi ve tavrı olan güçlü bir yavrudur. Bouvier sevenler artık bu adam gibi köpek yapmadıklarını iddia ediyorlar! Onlara verdiğiniz hemen hemen her görevi yerine getirebilen çalışkan hayvanlardır. Ve onları memnun etmeye ve en sevdikleri insanların etrafında olmayı sevmeye heveslidirler. Ailelerine neşe getiren dengeli ve sevimli köpeklerdir.

Ama öğrenmiş olabileceğin gibi, bu adamlar her aileye uygun değil. Bu köpeği hayatlarına davet etmek isteyen ailelerin deneyimli, aktif ve dağınık köpekleri kabul etmesi gerekir. Bir Bouvier dostunun tam da ihtiyacınız olan şey olduğunu düşünüyorsanız, belki de sonsuza kadar arkadaşlarla tanışmanın zamanı gelmiştir!

Yorumlar