Danua Köpek Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Danua, bunlardan biridir. en anında tanınan köpekler gezegende. Dünyanın en uzun ikinci köpeğidir. Cinsine aşina olmayan insanlar, heybetli görünümleri nedeniyle onları tamamen görmezden gelebilirler. Ama bu cinsi bilenler, onun gezegendeki en büyük köpek aptallarından biri olduğunu bilsin. Ve evet, dedikleri doğru, bu köpek yavrusu Scooby atıştırmalıklarına bayılıyor!

Dev bir köpek ırkı olarak, o her aileye uygun değil . Dane'yi eğitmek zor olabilir, bölgesel olabilir ve diğer köpeklerle her zaman dostça olmayabilir. Ama aynı zamanda doğru aileye yerleştirildiklerinde tüm köpek krallığındaki en iyi aile arkadaşlarından biri olabilirler.Öyleyse, bunun sizin için mükemmel bir köpek ırkı olup olmadığını düşünürken buraya indiyseniz, sizi koruduk. Bu kılavuzda, Dane'nin geçmişi, mizaçları, egzersiz ihtiyaçları, beslenme gereksinimleri, ve daha fazlası . Haydi hemen konuya girelim ve Danua hakkında bu kadar harika olan şeyi keşfedelim.

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık110-175 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik28-32 inç
  • ömür simgesiÖmür7-10 yıl
  • renk simgesiRenklerSiyah, Beyaz, Mavi, Brindle, Fawn, Harlequin, Merle
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Tarih

Dev Irk Benekli Köpek Yatarken

Birçok popüler ırk gibi, bu nazik dev Almanya'dan geliyor.Danua, bugün bildiğimiz şekliyle, M.Ö. 16inciyüzyıl Almanyası . Ancak yolculuklarının MÖ 3000'de başlamış olabileceğine inanılıyor. Mısır anıtları, cinse benzeyen köpekleri tasvir eder, ancak herhangi bir doğrudan ilişki olup olmadığı tam olarak açık değildir. Tüm köpek ırkları gibi onlar da efendileriyle birlikte dünyayı dolaşarak farklı yerlere yerleştiler.

Ama resmen, cinsin yolculuğu Almanya'da başladı. Ataları, bugün gördüğümüz köpeklerden çok daha iriydi ve onları koruma ve koruma amaçlı kullanıyorlardı. domuz ve geyik avlamak . Zamanla, asil efendileri onun ne kadar yakışıklı ve tatlı olduğunu anladı. Onu bir aile hayvanı olarak tutabilmeleri için biraz daha küçük olacak şekilde yetiştirdiler. Almanca'da oda köpeği anlamına gelen 'Kammerhunde' lakaplıydılar. Kadife ve mücevherlere bürünmüşler, kesinlikle şımarık köpeklerdi.

Danimarka ile hiçbir ilgisi olmadığı için neden Danimarkalı olarak adlandırıldığı tam olarak belli değil. Bazı ülkelerde, o olarak bilinir. alman mastifi . Ve Almanya'da Alman Köpeği veya Deutsche Dogge olarak bilinir. Bu cinsin adı ne olursa olsun, yaban domuzu avcısı atalarından çok daha dost canlısıdır.cins 1887'de American Kennel Club tarafından tanındı , ve o zamandan beri popüler olmuştur. Kendini sürekli olarak içinde buldu. En popüler 20 köpek ırkı Amerika'da son on yıldır. Ünlü animasyon televizyon dizisi Scooby-Doo'da ölümsüzleştirildi. Veya onu hit film Marmaduke'den tanıyabilirsiniz.

Mizaç

Hayfield

Bu dev köpek ırkı, son derece sadık bir aile arkadaşıdır.

Danimarkalı'nın kişiliği, vahşi canavar avcısı atalarından çok uzaktır. Bu tatlı bir köpek sarılmayı sever kanepede. En büyük köpek sıcak su şişesini arıyorsanız, bu mükemmel köpek arkadaşı. Chihuahua ile aynı boyda olduğunu düşünüyor, bu yüzden umarız ezilmekten hoşlanırsınız. Kişisel alan denen şeyi biliyor musun? Üzgünüm, bu cinsle değil.Çok hassastır ve birçok cins meraklısı onu kendi gölgesinden korkar . Bir bekçi köpeği arıyorsanız, görev için daha uygun birkaç ırk vardır. Bununla birlikte, Danimarkalıların çoğu ilk başta yabancılardan şüpheleniyor. Ve birlikte onun kükreyen kabuğu , kapıda birinin olduğunu mutlaka size bildirecektir.

Sertlikte eksik olanı, onunla telafi eder. eğlence demetleri . Çocukları eğlendirmenize yardımcı olacak bir aile ilavesi arıyorsanız, bu cins harika bir seçenektir. Danimarkalılar genellikle çocukları severken, dev uzuvları ve kontrol eksikliği, küçük çocuklar için en iyi seçim olmayabileceği anlamına gelir. O daha uygun daha büyük çocuklu aileler kim onun boyutunu ve gücünü alabilir.

Bu nazik dev, yalnız bırakılmaktan nefret eder ve ayrılık kaygısı . Bu nedenle günün büyük bir bölümünde evde birinin olacağı ailelere uygun olmasını öneriyoruz. Markete koşmanız gereken zamanlar için, güçlü bir sandık öneriyoruz Onu güvende ve rahat tutmak için.

Boyut ve Görünüm

Karda Siyah Beyaz Köpek

Dane'nizin ağırlığının 100 poundu aşmasını bekleyin.Bu dev boyutlu bir köpek ırkı ve 110 ila 175 pound ağırlığında. Genellikle 28 ila 32 inç arasındadır. Gezegendeki en büyük köpek ırklarından biridir. Zeus adında bir Danimarkalı 44 inç boyunu ölçtü ve 2011'den beri dünyanın en uzun köpeği rekorunu elinde tutuyor. Sevimli köpeğinizin bir sonraki Zeus olabileceğini unutmayın!

Uzun ve ince bacakları vardır, ancak güçlüdür ve istediği zaman şaşırtıcı derecede hızlı koşabilir. Onun kuyruk uzun ve zayıftır ve çok mutlu olduğunda, yakındaki her şeyi kırbaçlayarak bir o yana bir bu yana sallanır. Ve morarmış bacaklar da! Gözleri iri ve yuvarlak, kocaman kare, ıslak bir burnu var. Sarkık gıdısı var, bu da onu oldukça salyası bir köpek yapıyor.

Bazen sahipleri, domuz avı günlerinde geleneksel olduğu için köpeklerinin kulaklarını keserler. Bu, domuzun dişlerinin ve geyik boynuzlarının geniş kulak yüzeylerini delmesini engellemek içindi. . kulak kırpma tartışmalı bir uygulamadır, ancak yan yana durduğunda Danimarkalı'nın yüzünü çok farklı gösterebilir.

Ceket ve Renkler

Dışında Açık Kahverengi Köpek

Cins standardı olarak kabul edilen birkaç farklı renk kombinasyonu vardır.cins vardır kısa uzunlukta bir ceket dokunulduğunda pürüzsüz ve ipeksi. Haftada sadece bir kez fırçalamaya ihtiyaç duyar ve ölü tüyleri ve kiri temizler. En iyi şekilde görünmesini sağlamak için doğal kürk yağlarının yayılmasına yardımcı olmanın yanı sıra. Nispeten basit bakım rutini, onunla oynamak için çok daha fazla zaman harcayabileceğiniz anlamına gelir.

Paltosu söz konusu olduğunda birkaç cins standart renk seçeneği vardır. Resmi olarak tamamen siyah, beyaz, mavi (ki bu daha çok çelik grisi gibi) ve açık kahverengi olabilir. Ayrıca alacalı spor yapabilir. siyah noktalar ile beyaz inek mantosuna benzer. Manto, sırtına bol dökümlü siyah bir battaniyeye sahip beyaz bir taban kat olan başka bir seçenektir. Merle, çeşitli tonlarda gelen bir başka popüler seçimdir.

Gözlerinin rengi değişir ve gölgede koyu kahverengi ila kehribar olabilir. Ve bazen derin maviden buz mavisine. Çok nadiren miras alacaklar heterokromi geni , hangi farklı renkli gözler.Egzersiz Gereksinimleri

siyah beyaz Danimarkalı egzersiz

Günlük en az 30 ila 45 dakika egzersiz yapın.

Danimarkalılar arasında ihtiyacı var 30 ve 45 dakikalık egzersiz her gün. Hem oyuncu hem de enerjik ama aynı zamanda aşırı tembel de olabilir. İzin verirsen, mutlu bir şekilde sakinleşir ve bütün gün erteler. Ancak onu sağlıklı ve mutlu tutmak için onu her gün dışarı çıkmaya ikna etmeniz gerekecek. Neyse ki, bir kez dışarı çıktığında, gerçekten eğlenecek.

Bazı günler mahallede bir gezinti iyi olacak ve diğer günlerde biraz daha heyecanlı hale getirmeniz gerekecek. Yerel parkta getirme oyunu oynamak veya onu yerel köpek parkına götürmek, köpeğin buharını biraz yakmasına izin verecektir. Bu aynı zamanda sosyalleşme becerilerinin parlamasına da yardımcı olacaktır. Yavruyken bu cinsi veya herhangi bir dev cinsi aşırı egzersiz yapmamak önemlidir çünkü çok fazla etki eklemlerine zarar verir.

Ayrıca gün boyunca oynamak isteyecektir, bu da beynini canlandırmaya yardımcı olacak ve sıkılmış ve yaramaz . İpler gibi etkileşimli oyuncaklar, onunla oynamanız için harikadır ve onları diğer aile köpekleriyle oynamak için de kullanabilir. Basit bir tedavi dağıtan oyuncak, onu bir süre eğlendirecek. Ama bütün olarak yutmaması için yeterince büyük olduklarından emin olmalısınız. Ve ayrıca çok zor değil çünkü o köpeklerin en zekisi değil .Corgilab

Yaşam koşulları

Beyaz ve Siyah Köpek Yerde Yatıyor

Bu cins, çeşitli farklı yaşam koşullarında başarılı olabilir.

Bu cins, yeterli egzersiz yapmaları koşuluyla küçük evlerde veya apartmanlarda başarılı olabilir. Köpeğinizin uzanabileceği açık alana düzenli erişime ihtiyacınız olacak. Hızlı büyüme oranları nedeniyle, genç yetişkin yaşamlarının çoğu için kanepe patatesleri olarak kalırlar. Yetişkinlikte de pek değişmez.

İdeal olarak, daha büyük bir avluya veya açık alana erişimi olan bir eviniz olacak. Bu cins sırt üstü yatırılsa da, kuyrukları sehpadan bardakları yere vurmasıyla bilinir. Danimarkalıların çoğu yoldan geçen her insanı heyecanlandırdığından, sertliğiniz çitle çevrilmelidir. Bu, yavrularınızı bir macera için uzaklaşmaya teşvik edebilir. Yeterince sıcaksa, gün içinde dışarıda mutlu bir şekilde şekerleme yapacak, ancak geniş ve kemikli eklemleri için yatacak yumuşak bir yere ihtiyacı olacak.

Eğitim

Sahilde Dev Köpek

Bu nazik devle antrenman seansları sırasında sabırlı ve ısrarcı bir kalbe ihtiyacınız olacak.

Danua'nın diğer ırklara kıyasla daha az zeki olarak kabul edildiğinden daha önce bahsetmiştik. Ayrıca, iki dakikadan fazla oturamayacak kadar heyecanlı. Yani bir Rubix küpünü çözebilecek bir köpek arkadaşı arıyorsanız, o cins değil. Ama bu onun eğitilebilir olmadığı anlamına gelmez. Antrenman seanslarını kısa ve eğlenceli tutarak ve elinizde bir Scooby atıştırması ile ona otur, kal, çık, vb. gibi temel komutları öğretebileceksiniz.

Ayrıca gerekir kalıcı ol senin eğitiminle. Çünkü işler zorlaştığında pes edersen, söylediklerini yapmanın pek bir anlamı olmadığını öğrenecek çünkü zaten kendi yolunu bulacaktır. Ve temel komutları bilmeyen herhangi bir dev ırk, kelimenin tam anlamıyla dev bir avuç olacak! Şımarık bir yavru olmasına izin verme.

Mecbursun sosyalleştirmek Bu cins çok erken bir köpek yavrusu olarak. Çünkü diğer köpeklerin yanında nasıl davranacağını bilmiyorsa ya da parkta sürekli insanlara saldırıyorsa, bu ikiniz için de hoş bir deneyim olmayacak. Bir köpek yavrusu olduğunda, onu mümkün olduğunca çok sayıda başka köpek yavrusu ve köpeğe maruz bırakın. Birçok farklı duruma, kişiye, manzaraya ve sese maruz kalmalıdır.

Danimarkalılar, sen yokken endişeli köpekler olarak bilinir. Bununla başa çıkmanın en iyi yolu, sandık onu eğit . Pek çok köpek sahibi, köpeklerini bir sandığa koyma fikrinden vazgeçer, ancak araştırmalar köpekleri sakinleştirmeye yardımcı olduğunu gösteriyor. Bunun nedeni, sandık eğitiminin onlara güvenli alanları olabileceğini göstermesidir.

Sağlık

Açık Havada Dev Sağlıklı Brindle Köpek Yavrusu

Dev ırkların ömrü maalesef diğer ırklara göre daha kısadır.

Tüm dev köpek ırkları gibi, ne yazık ki, Danua'nın daha kısa bir ömrü vardır. 7 ila 10 yıl . Bu yavruyu en iyi durumda tutmanın en iyi yolu, veteriner kontrolleri ve aşılarıyla güncel kalmaktır. Saygın yetiştiricilerle çalışmak, sağlıklı bir yavruya sahip olma şansını da artırır.

Çoğu dev ırk, belirli sağlık koşullarına diğerlerinden daha fazla duyarlıdır. Aşağıdaki liste kapsamlı olmasa da, bilmeniz gereken en olası endişelerdir. Ne hakkında bilgi sahibi olmak isteyeceksiniz tanıma koşulları Böylece ortaya çıkarlarsa onlarla hemen başa çıkabilirsiniz.

kalça displazisi : Kalça displazisi, kalça eklemi ve soket düzgün büyümediğinde ortaya çıkar ve düzensiz kemik büyümesine neden olur. Bu düzensiz büyüme, kemiklerinde anormal aşınmaya ve yırtılmaya neden olur, bu da ağrılıdır ve sonunda hareket kabiliyetinde sorunlara neden olur.

Göz koşulları : Bu cins çeşitli göz rahatsızlıklarına yatkındır. En yaygın olanı ilerleyici retinal atrofi, ektropion, entropion ve kiraz gözüdür. Köpeğinizin gözleri kırmızıysa veya sürekli kaşıyorsa, muhtemelen bir sorun vardır ve dikkat edilmesi gerekir.

Kardiyak koşullar: En yaygın kardiyak endişe, DCM olarak da bilinen dilate kardiyomiyopatidir. Burası kalbin büyüdüğü ve zayıfladığı ve artık vücuduna etkili bir şekilde kan pompalayamadığı yerdir.

Tiroid Koşulları: Bu cins, hipotiroidizm ve otoimmün tiroiditten muzdarip olma riski altındadır. Bu koşulların her ikisi de hormonal bir dengesizlikten kaynaklanır ve çeşitli semptomlara ve diğer hastalıklara neden olabilir.

Beslenme

Yeme İhtiyacı Olan Aç Dev Irk

Dev cins köpekler için özel olarak yapılmış bir formüle bağlı kalın.

Miktarı Danimarkalılarınızın tükettiği yiyecekler büyüklüğüne, yaşına ve enerji seviyelerine bağlı olacaktır. Birçok köpek günde dört ila altı fincan yemek yer, ancak bazıları bundan daha fazlasını yer. Köpeğinizin doğru miktarda mama aldığından emin olmak için, paketin talimatlarını izleyin .

Bu önemli fazla beslememek Bu cins çünkü sizin onu beslediğiniz kadar yiyecektir. Zaten yeterince ağırlık taşıyorlar, bu yüzden çerçevesine daha fazla ağırlık eklemesine gerek yok. Ayrıca daha fazla sağlık sorunlarına yol açabilir ve kalp sistemine baskı uygulayabilir. Çok fazla kilo aldığını fark ederseniz, onu bir kilo yönetimi mama tanesine geçirmenin ve daha fazla hareket etmesini sağlamanın zamanı gelmiştir.

Beslenmesi için en önemli husus, ona dengeli bir diyet sağlayan yüksek kaliteli bir mama tanesi ile beslemektir. Bu, özellikle dev bir köpek yavrusu olduğunda geçerlidir ve bir daha yoğun beslenme formülü dev bir türün hızlı büyümesini desteklemek için. Dengeli bir diyet, yüksek kaliteli etler, lif, karbonhidratlar, sağlıklı omega yağları, vitaminler ve mineraller içermelidir.

bu bir numaralı katil çoğu dev ırkın adı mide torsiyonu , yaygın olarak bloat olarak bilinir. Bu genellikle beslenme zamanı sırasında meydana gelir, bu nedenle köpeğinizi egzersizden hemen önce veya sonra asla beslememeniz önemlidir. Acil veteriner tedavisi gerektiren ve mide burulmasından kaynaklanan hayatı tehdit eden bir durumdur.

tımar

Kıllı Gri Köpek Bakıma İhtiyaç Duyuyor

Boyutlarına rağmen, bu devlerle tımar ve bakım oldukça kolaydır.

Neyse ki, Danua'nın tımar programı, kısa ceketi sayesinde nispeten basittir. Sadece fırçalamaya ihtiyacı olacak haftada bir . Bu, ceketinin şık ve parlak görünmesini sağlamak ve ölü tüyleri ve kiri temizlemek içindir. Aynı zamanda, saçlarının daha azının kıyafetlerinize ve daha fazlasının fırçaya bulaşması anlamına gelir. Dökülme mevsimleri boyunca, dökülmesini kontrol altında tutmak için haftada iki kez fırçalamalısınız. Genel olarak, o ılımlı bir parçalayıcıdır. Ancak saçları oldukça kısa olduğu için Newfoundland'daki kadar fark edilmez.

Kısa ceketi aynı zamanda çok az kir ve tozun ceketine yapışacağı anlamına gelir, yani sadece onu her iki ila üç ayda bir yıkayın . Her zaman köpek tasarımı şampuan kullanın çünkü insan şampuanı cildini tahriş eder. Yulaf ezmesi gibi doğal malzemelerden yapılmış bir tanesi cildine nazik davranacaktır.

Köpeğinizi bir yavru olarak tımar rutini ile tanıştırmak önemlidir. Çünkü yapmazsanız, yetişkin olarak sevmeme olasılığı çok yüksektir. Pençelerine dokunmaya, tırnaklarını kesmeye ve Dişlerini fırçalamak . Bir duşakabin veya ıslak oda bu cinsi yıkamak için idealdir çünkü küvete tırmanmayı reddederse banyo zamanı kesinlikle zor olacaktır.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Açık havada çalışan gri paltolu köpek yavrusu

Yavru köpeğinizin, başlangıç ​​maliyeti söz konusu olduğunda, yaklaşık 1.500 $ ve daha fazla koşmasını bekleyin.

Bu, Amerika'daki en popüler dev ırklardan biridir. Bu, en kaliteli bir yetiştirici bulmanın, nadir görülen bir köpek ırkına kıyasla çok fazla bir mücadele olmaması gerektiği anlamına gelir. Ama aynı zamanda muhtemel olduğu anlamına da gelir. yavrular için bekleme listeleri . Yine de bu kötü bir şey değil, çünkü iyi şeyler bekleyenlere gelir! başlamak için harika bir yer AKC'nin Danua yetiştiricileri listesi .

bu Danimarkalıların ortalama fiyatı saygın bir yetiştiriciden büyük olasılıkla 1500$ ve üzeri . Bir gösteri köpeği veya ödüllü bir soydan birini arıyorsanız, önemli ölçüde daha pahalıya mal olabilir. Her zaman sizi yavru köpeklerle ve onların aileleriyle ev ortamlarında tanıştıracak saygın bir yetiştiriciyle çalışın. Her zaman sağlık sertifikaları isteyin ve içgüdülerinize güvenin.

Irk popülaritesi ile birlikte yavru değirmenleri riski de gelir. Bu vicdansız yetiştiriciler sadece sizden mümkün olduğunca çok para kazanmakla ilgileniyorlar. Bunu, genellikle çok genç veya hasta olan toplu üreme köpekleri tarafından yaparlar ve çok az veya hiç sağlık hizmeti vermezler. Sizin için bu, miras almak anlamına gelir. sağlıksız ve bakımsız bir köpek davranışsal sorunlara da yol açabilmektedir.

Dev Irk köpekleri pahalıdır. Ancak bunları uygun şekilde donatmak da pahalıdır. Ekstra büyük kasalar var, dev köpek yatakları , Üst kalite dev cins koşum takımı , ve tabi ki, çok büyük köpek oyuncakları . Sonuç olarak, Danimarkalılar bakımı pahalı köpekler . Sigorta ve sağlık masrafları ve yemek faturası da daha yüksek. Bu nedenle, bu yavruyu alıyorsanız, ona bakacak finansal kaynaklara sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir.

Kurtarma ve Barınaklar

Barınaktan Siyah Beyaz Köpek

Birçok insan, dev bir ırkı yetiştirmek ve ona bakmak için gerekenleri hafife alır.

Bir yetiştiriciden bir köpek yavrusu satın almak, sahip olduğunuz tek seçenek değil. Ayrıca kurtarmayı da düşünebilirsiniz ve reddetmenin maliyeti muhtemelen bir köpek yavrusu sahiplenmekten çok daha düşük olacaktır. Yerel barınaklarınızı ziyaret edin ve size makul bir yakınlıkta bir Danimarkalı bulmak zorundasınız. Değilse, sizi bekleme listesine alabilecek personelle konuşun.

Bekleyemiyorsanız veya Scooby-Doo'nuzu henüz bulamadıysanız, yalnızca bu türe odaklanan kurtarma organizasyonları da vardır. Birçok kurtarma farklı Dane karışımları türleri Karışık bir kişiliğe ve görünüme sahip bir köpeği sahiplenmekte bir sakınca yoksa. bu Danua Kurtarma ve Nazik Devleri Kurtarma evlat edinilebilir köpekleri ve kişileri listeleyin.

Aile Hayvanları Olarak

 • Bu, çok fazla alana ihtiyaç duyan dev bir köpek.
 • Apartman ortamında yaşayabilseler de daha büyük bahçeler tercih edilir.
 • O beceriksiz bir aptal ve tüm aile için çok eğlenceli.
 • Bu nedenle sadece daha büyük çocuklarla birlikte evde kalmalıdır.
 • Erken sosyalleşirse diğer köpekler ve hayvanlarla mutlu bir şekilde yaşayacaktır.
 • İnsanlara karşı çok sevecen ve sevimlidirler.
 • İlk başta yabancılardan biraz şüphelenir ama çabucak onlara ısınır.
 • Boğuk bir havlaması var ve kapıda biri olduğunda size haber verecek.
 • Nazik bir dev olarak kabul edilirler, yalnız bırakılmaktan nefret ederler.
 • Eğitimi söz konusu olduğunda çok sabırlı bir sahibine ihtiyacı var.

Son düşünceler

bu Danua harika bir nazik dev kim büyük bir eve harika bir katkı sağlar. Genel olarak, onun için odaya ve kaynaklara sahip bir aileye ihtiyacı var. Hem de ona eşlik etme zamanı ve onun aptal ama komik tuhaflıkları için. Buna sahipseniz, verecek çok sevgisi olduğundan emin olabilirsiniz. Tuvalete ihtiyacın olduğunda bile sana yapıştırıcı gibi yapışacak!

cocker spaniel karışımı

Bu Scooby-Doo'lardan birini hayatınıza kabul ederseniz, kesin olan bir şey var ki, Scooby aşk böceğine kapılacaksınız. Çoğu cins meraklısı, hayatınıza bir kez hoş geldin dediğinizde, asla bir tane olmadan kalmayacağınızı söylüyor. Dev bir ırka sahip olmak için gerekenlerle başa çıkabildiğiniz sürece, bunu bulabilirsiniz. sadece birine sahip olamazsın !

Yorumlar