Rottweiler Sibirya Husky Mix: Rottsky Gerçekler ve Irk Bilgileri

Rottweiler Sibirya Husky Mix: Rottsky Gerçekler ve Irk Bilgileri

Rottweiler ve Sibirya Husky karışımı, farklı kişilikleriyle uyumlu görünecek bir karışım değildir, ancak gerçekten çok iyi çalışan bir karışımdır! Bu nispeten yeni tasarımcı köpek çarpıcı derecede güzel ve ona uyacak bir kişiliği var.

Yakın ailesiyle ciddi bir şekilde sosyal bir yavru, bu sosyalliği yabancılara genişletme ya da Rottweiler'ın doğuştan gelen koruma özellikleriyle bir bekçi köpeğine dönüşme potansiyeline sahip.Rottsky ile ilgili dikkate alınması gereken en büyük faktör, ihtiyaç duyduğu çok fazla egzersizdir, bu yüzden bunu sağlayabilirseniz, o zaman bir kazanmış olursunuz! Rottsky kimin peşinde olursa olsun, aşağıdaki özellik ve ihtiyaçlardan herhangi birine kendinizi hazırladığınız sürece hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Tasarımcı Köpekler

Köpek dünyasındaki mevcut eğilim, tasarımcı köpeğidir, sadece yeni ve heyecan verici olmakla kalmaz, aynı zamanda köpek sahiplerine mükemmel köpek ırkını bulma konusunda birçok başka seçenek sunar. 'Tasarımcı köpek' terimi, iki safkan köpeğin amaçlı olarak karıştırılması 'köpek' veya 'melez' konseptinden biraz farklı olan mükemmel bir yavru yaratma umuduyla. Bu makalede ana hatları çizilecek olan yavru, daha çok Rottsky olarak bilinen Sibirya Husky ile çaprazlanmış Rottweiler'dir.Tasarımcı köpeklerin melezlenmesi fikrine temelde katılmayan bir avuç safkan haçlı varken, bilimsel olarak kanıtlanmıştır. sağlık yararları ve köpek yavrusu sağlıklı olduğu sürece sadece iyi bir şey olabilir. Aynı zamanda, iki cins arasında parçalanmış ailelerin, her iki dünyanın en iyisini tek bir köpekle elde etmek için görünüşlerini ve özelliklerini birleştirmelerine izin verir.Rottsky'yi anlamak için her iki ebeveyni de anlamak önemlidir.

Rottweiler

Rottweiler, en eski köpek ırkları ve ona inanılıyor Mastiff tipi köpeklerden geldi Roma döneminde. Başlangıçta ordunun sığırlarını vahşi hayvanlardan ve hırsızlardan korumak ve sürmek için tasarlanmıştı. Almanya'daki Rottweil kasapları onun koruma yeteneklerinden o kadar etkilendiler ki, onu zor kazandıkları paralarını korumak için kullandılar. Resmi olarak Rottweil kasabasının adını almıştır.Fazla mesai, büyük ağır nesneleri değiştirmedeki katıksız gücü nedeniyle çiftliklerde ve bir süreliğine bir Alman Polis köpeği gibi birçok koruma hizmetinde başka istihdam biçimleri buldu. Çalışan bir köpek olarak popülaritesindeki düşüşten bu yana, diğer ırklar sayesinde, daha tatlı tarafı keşfedildi ve şimdi bir harika aile hayvanı . 2019'da American Kennel Club (AKC) onu 8. en popüler köpek Amerika'da, 193 tanınmış ırktan.

chihuahua karışımı

AKC onu şöyle tanımlıyor: sadık, sevgi dolu ve kendine güvenen bir koruyucu . Doğal koruma içgüdüleri sayesinde elbette iyi bir bekçi köpeği yapıyor ve bu nedenle erken eğitime ve tüneyi yönetmesine izin vermeyecek sağlam bir ustaya ihtiyacı var. Nöbetçi olmadığı zaman, yakın ailesine şefkatlidir.

Rottie, genellikle diğer ırklarla karıştırılarak, labrador rottweiler karışımı , Shepweiler veya Pitweiler .Sibirya kurdu

Sibirya kurdu aynı zamanda eski bir köpek ırkıdır ve o, hafif taşımacılık teslimatları büyük buzlu topraklar üzerinde. Enerjisi, hızı ve dayanıklılığı üstündü, ancak 1925'e kadar tanınana kadar değildi.

Husky hala çalışan bir köpek olarak kullanılmıyor, aynı zamanda Laponya'da başlıca turistik cazibe merkezi olarak da biliniyor. Arkadaşlığı ve sevilen bir aile hayvanı olma yeteneği için hala eşit derecede seviliyor. 2019 yılında 14inci en popüler cins AKC tarafından.

AKC, Husky'yi şöyle tanımlıyor: sadık, giden ve yaramaz bir yavru. Yeterince egzersiz yapılmazsa yıkıcı ve mutsuz olacak son derece enerjik bir köpektir. Ailesiyle sohbet etmeyi seven aptal bir yavrudur ve bir Husky ile birlikte olmak her zaman eğlencelidir.

Dış yapraklar aile hayvanları kadar popüler olduklarından, aynı zamanda diğer ırklarla da çaprazlanırlar. sınır husky gibi ırklar yaratın , husky / golden retriever karışımı hatta Pug / husky melezi .Rottsky

Rottsky, bir karışım miras almak Ebeveyninin görünüşü ve kişilik özellikleri ve hem görünüşleri hem de mizaçları bakımından birbirlerinden oldukça farklılar ve bu nedenle, Rottsky'nin hangi genleri miras alacağı söz konusu olduğunda gerçekten bir piyango. Ebeveynleri, hem son derece nazik hem de yakın aileleriyle sevgi dolu orta ila büyük köpeklerdir. Tüm aile eğlencesine katılmayı sevecek, eğlenceyi seven yavrulardır.

Aralarında da bazı farklılıklar var ve bu nedenle hazırlıklı olmalısınız. hiçbir kişilik özelliği garanti edilemez . Doğal koruma içgüdülerine sahip Rottweiler, herkesin en iyi arkadaşı olmak isteyen Husky'den çok daha iyi bir bekçi köpeği yapar. Bu bazı aileler için uygun olsa da, herkese uygun değildir ve bu nedenle Rottsky'nin bu iki farklı uç noktadan birini miras almasını beklemelisiniz. Bu nedenle, yetiştiricilere para verilmeden önce Rottsky yavrularıyla tanışmak her zaman önemlidir, böylece onun istediğiniz ve beklediğiniz şey olduğunu bilirsiniz.

Öyleyse, Rottsky'nin hem size hem de yaşam tarzınıza uyacak bir köpek olup olmadığını görmek için daha ince ayrıntılara bir göz atalım.

Graham krakerleri köpekler için iyi mi

Boyut ve Görünüm

Tam yetişkin bir erkek ve dişi Rottsky, 21 ve 26 inç pençeden omuza ve aralarında ağırlık olacak 55 ve 95 pound . Diğer melez ırkların çoğuna benzer şekilde Rottsky, bir ebeveyne daha çok benzeme eğiliminde olacaktır, diğerinin sadece birkaç özelliği vardır ', melez köpeklerin çoğunun ebeveynlerinin özelliklerinin eşit olarak bölünmüş bir karışımı olması genellikle nadirdir.

Genellikle, o parlak mavi renkler veya heterokromik gözler olsun, Husky'nin gözleriyle Rottweiler'ın kafasına sahip olacaklar. Ebeveynlerinin her ikisinin de aşağıya inen veya dik duran büyük üçgen kulakları vardır, böylece Rottsky bunlardan birine sahip olabilir. Genel olarak, Rottsky kendi vahşi görünüm Husky ebeveyninden miras kaldı.Ceket ve Renkler

Her iki ebeveyninin de çift ceketi varken, çok farklı dış kürkleri var. Rottsky'de tipik olarak bir kabarık dış ceket Husky ebeveynine benzer, ancak Rottweiler ebeveyni gibi biraz daha kısa ve pürüzsüz. Ayrıca genellikle Rottweiler’ın siyah ve ten rengi , kendine özgü kaş izleriyle. Ancak paltosu gri, kırmızı, kahverengi, krem, beyaz ve samur renkleri de alabilmektedir.

Egzersiz Gereklilikleri ve Yaşam Koşulları

Rottweiler, günde en az 90 dakikaya ihtiyaç duyacak yoğun enerjik bir köpek olan Husky ile karşılaştırıldığında, günde yaklaşık 60 dakika egzersize ihtiyaç duyacak orta enerjili bir köpektir. Rottsky'nin Rottweiler'ın enerji seviyelerini miras alma şansı varken, Husky'nin enerji seviyelerinin peşine düşme olasılığı daha yüksektir. Husky’nin yoğun enerji seviyeleri o kadar güçlüdür ki çoğu Husky karışımı, Husky ebeveynlerinin peşine düşer. Bu nedenle, Rottsky'nin bir her gün bir buçuk saat egzersiz güvenli tarafta olmak.Rottweiler, Husky'den çok daha az egzersize ihtiyaç duyarken, ikisi de eşit derecede yıkıcı birbirlerine ihtiyaç duydukları egzersiz verilmezse. Bu nedenle, Rottsky'nin iki kat daha kötü olmasa da tamamen aynı olmasını bekleyebilirsiniz! Sadece çok fazla bastırılmış enerjisi olmayacak, aynı zamanda ailesi gibi güçlü bir köpek olacak ve dakikalar içinde bir odayı yok edecek. Bu nedenle, aylık olarak yeniden dekore etmek sizin eğlenceniz değilse, her gün yeterli miktarda egzersiz yapacağını garanti edemediğiniz sürece Rottsky almamalısınız.

Her iki ebeveyni de çok enerjik ve zeki köpekler olduğu için Rottsky'nin de ihtiyacı olacak zihinsel uyarım Gün boyunca. Bu sadece zihnini meşgul etmekle kalmayacak, aynı zamanda can sıkıntısından ortaya çıkabilecek sinir bozucu davranış sorunlarını da önleyecektir. Bahçede halat çekme veya oyun oynama gibi etkileşimli oyunlar onu meşgul etmekle kalmayacak, aynı zamanda bir bağ seansı senin ve yavruların için.

Ek olarak, o olduğu için orta ila büyük köpek yaşamak için bolca alana ihtiyacı olacak ve bu nedenle bir apartman dairesinde iyi yaşamayacaktır. Rottsky'nin bir arka bahçeye erişmesi gerekecek, hem temiz hava için, böylece kabin ateşi çıkmayacak hem de yoğun egzersiz seansları arasında bacaklarını esnetecek.

Eğitim

Rottsky, hileleri çok çabuk öğrenen zeki bir köpek yavrusu, ancak inatçı bir gün geçiriyorsa, o zaman kendini iyi hissetmiyorsa, onları unutmakta çok çabuk olacaktır. Rottsky’den dolayı bağımsızlık ve inatçılık temel kuralları belirlemek ve böylece sürü liderinin kim olduğunu bilmesi için itaat eğitimine çok erken yaşlardan başlamak önemlidir. Rottsky, Rottweiler ailesinin mizacını miras alırsa, bu özellikle önemlidir.Ek olarak ve tam da bu nedenle, sosyalleştirmek Rottsky'yi çok erken yaşta, sırf potansiyel olarak artan koruma eğilimleri nedeniyle. Sosyalleşme, yavruya hem evin içinde hem de dışında birçok farklı ortamda rahat olmayı öğretme sürecidir. Ayrıca aile birimi dışındaki diğer insanlara ve her şekil ve büyüklükteki diğer hayvanlara maruz kalmaları gerekir. Husky diğer köpeklerle oldukça arkadaş canlısı olsa da, Rottweiler'ın olmadığı söyleniyor ve bu nedenle bu istenmeyen özelliği ortadan kaldırmanın en iyi yolu onu mümkün olduğunca erken sosyalleştirmek.

Her tür eğitim olumlu ol ve olumsuz değil aksi takdirde olumsuz veya agresif tepki verme şansı vardır ve Rottsky’nin büyüklüğü ve gücüyle bu her ne pahasına olursa olsun kaçınılması gereken bir şeydir.

Sağlık

Rottsky, genel olarak sağlıklı köpek kimin ömrü olacak 8-14 yaş . Bu geniş yaş farkı, Rottsky'nin sadece küçük bir gen havuzuna sahip nispeten yeni bir melez köpek olmasından ve genelleştirilmiş bilgi almak için yalnızca birkaç nesil olmasından kaynaklanmaktadır ve bu nedenle hem Rottweiler hem de Sibirya Husky'nin yaşam süresini kapsamaktadır. . Husky, Rottweiler'a kıyasla daha sağlıklı bir ebeveyndir, ancak herhangi bir muhtemel Rottsky sahibinin, aşağıdakilerden haberdar olması akıllıca olacaktır. her iki ebeveynin sağlık sorunları herhangi bir olasılığa hazırlanmak için.

Rottweiler'ın acı çektiği biliniyor Kalça ve Dirsek Displazisi , belirtilen eklemlerin anormal oluşumu. Rottweiler'ların da sık sık muzdarip olduğu bilinmektedir. Kardiyomiyopatiyi genişletin , köpek yavrusu daha ince kalp duvarlarıyla doğduğu yerdir, bu da kalbin olması gerektiği gibi çalışmadığı ve sonuçlanabileceği anlamına gelir. kalp yetmezliği . Ayrıca acı çektikleri biliniyor Subvalvüler Aort Darlığı , belirtilen kalp kapakçığının altındaki alanın tıkandığı yer burasıdır ve bu da kan akışını durdurabilir.

Sibirya Husky'nin yukarıda açıklandığı gibi Kalça Displazisi ve birkaç göz rahatsızlığı olduğu bilinmektedir. İkisi de benzer şekilde kabartmak , yoğun bir egzersiz döneminden sonra midelerinin bükülmesiyle karakterize, hayatı tehdit eden ciddi bir durumdur.

Nihayetinde olduğu gibi cins standartları yok Rottsky'nin şu an için, her ebeveynin sağlığını araştırmak ve dikkat etmeniz gereken tüm semptomların farkına varmak akıllıca olacaktır. Çoğu saygın yetiştirici, Rottsky'nin kalça skoru ve en azından bir göz doktoru ve kardiyak değerlendirme ile ilgili bir sağlık sertifikası sunmalıdır.

Beslenme

Rottsky arasında tüketecek 2 ½ ve 3 bardak yemek bir gün ve bu tamamen boyutlarına ve enerji seviyelerine bağlı olacaktır. Yavru köpeğinizi sağlıklı tutmanın en iyi ve çoğu zaman en kolay yolu, onu yüksek kaliteli bir mama ile besleyerek mümkün olan en iyi besinleri beslemektir.

Bakım

Her iki ebeveyninin de çift ​​kat Rottsky, onları Sibirya ve Almanya'nın sert soğuk iklimlerinden korumak için ılımlı dağıtıcı tüm yıl boyunca ve aralarında hızlı bir fırçalama seansı ile haftada bir derinlemesine fırçalamaya ihtiyaç duyacaksınız. Ayrıca dökülme mevsimi boyunca önemli ölçüde tüy dökecektir ve bu süre zarfında ceketini idare edilebilir tutmak için her gün fırçalanmalıdır.

İhtiyacı olacak 2 ayda bir banyo onu temiz tutmak ve taze kokmak için. Tırnak kesme ve kulak temizleme gibi diğer tımar alışkanlıkları diğer yavrularla aynıdır ve enfeksiyonların uzak tutulmasını sağlamak için her veya iki haftada bir tamamlanmalıdır.

köpekler için en iyi glukozamin

Yavru köpekler

Rottsky nispeten yeni bir türdür ve bu nedenle etrafta çok az yetiştirici vardır ve bu, yavruların fiyatlandırılması söz konusu olduğunda büyük bir faktördür. Rottsky'nin fiyatı ortalama olarak, 600 $ ve binlerce dolara ulaşabilir. Biri bu fiyattan daha düşük bir fiyata bir yavru satıyorsa, o zaman dikkatli olun, çünkü muhtemelen vicdansız yavru değirmen yetiştiricisi Yavru köpeğin sağlığı ile ilgilenmek yerine sadece hızlı para kazanmakla ilgilenecek.

Görünümleri gibi diğer faktörler fiyatı etkileyecek, Rottsky'nin en çok istenen görünümü, Rottweiler renklendirmeleri ile Sibirya Kurdu'nun geleneksel vahşi görünümü olacak. Rottsky, Husky'nin parlak mavi gözlerine ve hatta farklı renkli gözlere sahipse, o zaman bu genel görünümü almayan çöp arkadaşlarından daha pahalı olacaktır.

Aile Hayvanları Olarak

 • Rottsky, yakın ailesindeki herkese neşe getiren çok neşeli bir yavru.
 • Herkesi sevgi, şefkat ve kucaklamalarla yıkayacak.
 • Yakın ailesiyle sosyalleşirken, bunu yabancılara genişletebilir veya uzatmayabilir.
 • Bir bekçi köpeği aramıyorsanız, Rottsky'nin çok erken sosyalleşmeye ihtiyacı olacaktır.
 • Ona kabul etmeyi ve herkese dostça davranmayı öğretebilecek sağlam bir ustadan eğitime ihtiyacı var.
 • Rottsky, büyüklüğü, yüksek enerjisi ve gücü nedeniyle daha büyük çocukları olan bir aileye uygundur.
 • Diğer köpeklerle anlaşabilir ya da geçmeyebilir.
 • Bu, sonra hangi ebeveyni aldığına bağlıdır.
 • Bu normalde erken sosyalleşme eğitimi ile aşılabilir.
 • Rottsky, daha büyük bir evde aktif bir ailenin yanına yerleştirilmelidir.
 • Mutlu ve sağlıklı olmasını sağlamak için günde en az 90 dakika yoğun egzersize ihtiyacı var.
 • O orta derecede bir köpek kulübesi ve bu nedenle hipoalerjenik bir köpek olarak kabul edilmiyor.

Yukarıdaki noktaları işaretlediyseniz ve Rottsky'nin sizin için köpek yavrusu olduğundan hala eminseniz, bir sonraki adım saygın yetiştiricileri araştırmaktır.

Bir Rottsky Yetiştiricisi Bulmak

Rottsky yetiştiricisini aramaya başlamanın en iyi yolu, bir melez yetiştiriciyi kendileri tanıyan veya büyük olasılıkla tanıyan birini tanıyan Rottweiler ve Sibirya kurdu yetiştiricileriyle konuşmaktır. Bununla ilgili harika olan şey, saygın yetiştiricilerin muhtemelen yalnızca diğer saygın yetiştiricilere başvurmalarıdır. Bununla birlikte, hala önemlidir kendi araştırmanı yap onlar hakkında ve onlar ve üreme uygulamaları hakkında incelemeler bulmayı hedefleyin.

Kurtarma ve Sığınaklar

Rottsky yeni bir yavru olduğu için, bu adamlardan birini henüz kurtarma barınaklarında bulmanız pek olası değil ve bulurlarsa, çok çabuk kapana kısılacaklar. Ancak, konuşmak özel kurtarma sığınakları yetiştirmek her iki ebeveynin de Rottsky bulma şansınız artacaktır.

Rottweiler Kurtarma Vakfı adanmış kurtarma merkezlerini eyalete göre listeleyin, Amerika Sibirya Husky Kulübü .

Son düşünceler

Rottsky, Sibirya Kurdu'nun vahşi görünümü ile Rottweiler'ın müthiş görünümünü birleştiren çarpıcı bir köpektir. Çok fazla egzersize ve etkileşime ihtiyacı var, bu yüzden bu başlangıçtan itibaren taahhüt ettiğiniz bir şey değilse, o zaman tamamen başka bir cins almayı düşünmelisiniz. Ancak, bu ona sağlayabileceğiniz bir şeyse, onunla olan ilişkiniz gerçekten çok ödüllendirici olacaktır.

Herhangi bir melez köpekte olduğu gibi, miras alacağı genler garanti edilemez ve Rottsky'nin durumunda bu, onun Husky ebeveyni gibi herkesle süper sosyal olacağı ya da yabancılara karşı soğuk ve şüpheci olacağı anlamına gelir. İtaat eğitimi ve erken sosyalleşme onun koruma eğilimlerini hafifletebilirken, Rottsky'nin bu özelliklerden birini miras alması için hazırlıklı olmalısınız.

Genel olarak, Rottsky hem içeride hem dışarıda güzel bir melez köpek ırkıdır ve çok yeni bir tasarımcı köpek olmasına rağmen, kesinlikle burada kalacak biri!

Yorumlar