Köpek Pire Tedavisi ve Önlenmesi

Köpek Pire Tedavisi ve Önlenmesi

Pireler, tüm ailenin (insan ve dört ayaklı) kaşıntılı ısırıklar alması ve köpeğinizi ve evinizi piresiz hale getirmek için bir savaş anlamına gelebileceğinden, herkes bu küçük istenmeyen misafirleri veya köpeğinin kürkünde biraz pire pisliği görmekten korkar.

Peki, köpeklerde pireleri nasıl tedavi edersiniz ve pire önlemenin en iyi yöntemi nedir?Pireler hakkında bilmeniz gereken temel bilgileri ele alacağız. Ayrıca köpeğinizin pire kapmasını nasıl önleyebileceğinizi ve pire olursa hızlı ve etkili bir şekilde nasıl tedavi edebileceğinizi de ele alacağız.

Bir Bakışta: Köpekler İçin Pire Tedavisinde En İyi Seçimlerimiz

 Ön Cephe Artı

Frontline Plus Pire ve Kene Leke Tedavisi

Chewy'de görüntüle
 Veteriner's Best Indoor Flea & Tick Home Spray

Vet'in En İyi Kapalı Pire ve Kene EviChewy'de görüntüle
 Wondercide Nane Pire ve Kene Köpek Tasması

Köpekler İçin Wondercide Nane Pire ve Kene

Chewy'de görüntüle İçindekiler
 1. Pireler Nelerdir?
 2. Pireler Neden Köpekler İçin Bir Sorundur?
 3. Ne Tür Köpek Pire Tedavileri Güvenli ve Mevcuttur?
 4. Köpeğiniz İçin Hangi Pire Tedavisi Doğru?
 5. Köpeğinizin Pire Bulaşmasını Nasıl Önleyebilirsiniz?
 6. Evinizdeki Pirelerden Nasıl Kurtulursunuz?
 7. Sıkça Sorulan Sorular
 8. Son düşünceler

Pireler Nelerdir?

 Bir köpeğin üzerindeki pire yakından's skin with person holding fur back
Pireler, evcil hayvanlarımızı etkileyebilecek birçok parazitten biridir.

Tenyalar ve yuvarlak kurtlar gibi birçok parazit içseldir, pire, bir köpeğin vücudunun dışında yaşayan dış parazitlerdir. İnsan ve hayvanların kanıyla beslenen çok küçük (yaklaşık 1 veya 2 mm) kanatsız böceklerdir. Şaşırtıcı bir şekilde, boyutlarına kıyasla inanılmaz derecede yükseğe zıplayabilirler.

Var köpek pireleri, kedi pireleri ve tavşan pireleri dahil olmak üzere farklı pire türleri . Bununla birlikte, isimlerine rağmen, pireler sadece bir türü ısırmaya eğilimli değildir, bu yüzden oldukça Hem köpekler hem de kediler için kedi pirelerinden etkilenmek yaygındır.dachshunds için en iyi köpek maması

Pireler Neden Köpekler İçin Bir Sorundur?

Köpeğinizin üzerinde pirelerin dolaştığını düşünmek hoş olmasa da, pirelerle ilgili daha ciddi endişeler var.

pire ısırıkları

İlk olarak, bir pire ısırdığında, kaşıntı ve iltihaplanma . Bu, pire tükürüğüne bir tepkidir ve tahriş hem evcil hayvanlar hem de insanlar için yoğun olabilir. Tabii ki, insanlar aşırı derecede kaşınmaması gerektiğini bilecekler, ancak köpekler aşırıya kaçabilir. kaşıma ve kemirme, kendi kendine travmaya, enfeksiyona ve kaşınma ve kaşınmanın kısır döngüsüne yol açar. Bu, herhangi bir köpek için geçerlidir, ancak bazı köpeklerin pire alerjisi vardır, bu da reaksiyonun daha da şiddetli olduğu anlamına gelir.

pire alerjisi

Eğer köpeğiniz varsa pire alerjisi, arka uç çevresinde, kuyruğun tabanında veya kuyruk boyunca saç dökülmesi fark edebilirsiniz. geri. Ayrıca fark edebilirsiniz ki, cilt çok kırmızı, kabuklu veya lekeli. Daha şiddetli, uzun süreli vakalarda, pigmentasyon nedeniyle cildin kalınlaştığını, kırıştığını veya koyulaştığını fark edebilirsiniz.Pireler Diğer Hastalıkları Bulaştırabilir

Bu sorunlara ek olarak; pireler tenyaları ve diğer patojenleri de bulaştırabilir S. Bu nedenle, köpeğinizin pire kaptığında onları tedavi etmektense onları önlemek en iyisidir.

cabapoo

Ne Tür Köpek Pire Tedavileri Güvenli ve Mevcuttur?

 Bir köpeğe pire tasmasının nasıl takılacağını gösteren kişi's neck
Köpeğinizin pire tasmasının tam olarak oturduğundan emin olun. Onunla boğazı arasına iki parmağınızı koyabilmelisiniz.

Köpeğiniz için pire tedavisi arıyorsanız, pek çok farklı seçenek mevcuttur. Bugünlerde, tabletler, çiğnemeler, ilaçlı tasmalar, leke tedavisi ve spreyler hepsi etkili olabilir. Ancak, en önemli şey, ürünün olmasıdır. köpeklerde kullanım için lisanslı (veya hangi evcil hayvanı tedavi etmeyi düşünüyorsanız) ve ürünün paketinde “FDA Onaylı” veya “EPA Reg. HAYIR.' Bu resmi kayıtlar, ürünün güvenliğini her durumda garanti edemese de, etkili bir şekilde çalışması için yeterli miktarda aktif bileşen içerdiğini garanti eder.

Köpeğiniz İçin Hangi Pire Tedavisi Doğru?

Seçtiğiniz pire tedavisi türü, köpeğinize bağlı olacaktır. Köpeğinize tablet vermekte zorlanıyorsanız veya telaşlıysa ve çoğu ikramda burnunu kıvırıyorsa, oral pire tedavisi seçmek istemeyebilirsiniz. Öte yandan, köpeğinizin her yürüyüşte yerel su kaynağına dalmasını engellemek için mücadele ediyorsanız, oral bir şey lehine topikal bir nokta veya sprey tedavisinden kaçınmak isteyebilirsiniz.

Eğer köpeğiniz varsa Daha önce belirli bir pire tedavisine tepki göstermişseniz, farklı aktif içerikli bir pire seçtiğinizden emin olun. Benzer şekilde, geçmişte bir pire tedavisi etkili görünmüyorsa, bir dahaki sefere farklı bir etken madde deneyin. Her zaman olduğu gibi, neyin en iyi olduğuna karar vermekte zorlanıyorsanız, veterineriniz size tavsiyede bulunabilir.Her zaman tedavinin yapıldığından emin olun. köpeğinizin yaşı, kilosu ve cinsi için belirlenmiş genç yavru köpekler için tedaviler yetişkin köpekler için olanlarla aynı olmayacağından ve bazı ırklar belirli aktif bileşenlerden kaçınmalıdır. Örneğin, Collie tipi köpekler, ivermektin içeren tedavilerden kaçınmalıdır ve bir miktar tüketme şansları varsa, leke bile tamamen güvenli değildir.

Köpeğinizin Pire Bulaşmasını Nasıl Önleyebilirsiniz?

Pire söz konusu olduğunda, önleme tedaviden daha iyidir - pireler evinize girdikten sonra onlardan kurtulmak çok fazla zaman, çaba ve stres gerektirir. .

Köpeğinizi pireden uzak tutmanın en iyi yolu, takviminize bir hatırlatıcı ekleyerek düzenli pire tedavilerine ayak uydurun. Çoğu pire tedavisi lisanslıdır. aylık kullanım, ancak ürünler bireysel olarak değişiklik göstereceğinden, etiketi veya broşürü kontrol etmek önemlidir.

unutma: Evdeki diğer evcil hayvanları da düzenli olarak uygun bir ürünle tedavi etmeniz gerekir.Evinizdeki Pirelerden Nasıl Kurtulursunuz?

Köpeğinizde pire varsa, muhtemelen evinizde de vardır. Evinizdeki pirelerden kurtulmanın en iyi yolu, tüm çıkarılabilir, yıkanabilir, yumuşak mobilyaları sıcak bir çamaşır makinesi döngüsünden geçirin .

Ardından, bir evcil hayvan güvenli ev pire spreyi evinizin her yerinde , uygulama ile ilgili talimatlara uyduğunuzdan ve yeterli havalandırmaya izin verdiğinizden emin olun. Ayrıca, tüm ev hayvanlarını uygun pire tedavisi ile tedavi etmeniz ve yumurtadan çıkan yumurtaların doğrudan köpeğinizin üzerine atlamamasını ve işleme yeniden başlamamasını sağlamak için buna aylık olarak devam etmeniz gerekecektir.

xxl köpek sandığı

Sıkça Sorulan Sorular

Köpeğimde pire varsa evimi tedavi etmem gerekir mi?

Köpeğinizin üzerinde pire görürseniz, önce onları bir pire tedavisi ile tedavi etmeyi denemek cazip gelebilir . Ancak, muhtemelen evinize zaten pire getirmişlerdir. Bir pire sorununun hızlı ve eksiksiz bir şekilde çözülmesini sağlamak için, evi ve tüm evcil hayvanları tedavi etmek çok önemlidir.Köpeğinizde pire varsa yapılacak ilk şey nedir?

Köpeğinizin pireleri varsa, derisinin iltihaplı veya enfekte olup olmadığını kontrol edin. . Derileri iyi görünüyorsa pire tedavisi dışında ek ilaca ihtiyaç duymayabilirler. Uygun bir pire tedaviniz varsa, diğer evcil hayvanları tedavi etmenin yanı sıra bunu hemen uygulamalısınız. Evinize evcil hayvanlar için güvenli bir ev pire spreyi uygulamayı da düşünmelisiniz.

Bir köpeğin üzerindeki pirelerden kurtulmak ne kadar sürer?

Birçok pire tedavisi çok hızlı çalışır ve köpeğinizle temas eden veya onu ısıran pireleri neredeyse anında öldürür. Bununla birlikte, köpeğinizin pire tedavisi, pire yumurtalarını öldürmez ve çevredeki pireler, tedavi edildikten sonra köpeğinizin üzerine atlamadıkça ölmezler. Bu nedenle, bir ev spreyi kullanmak ve tüm evcil hayvanları düzenli olarak tedavi etmek en az üç ay, pirelerin tamamen ortadan kalkmasını sağlamaya yardımcı olmalıdır.

Son düşünceler

Pireler tam bir baş belası! İnsanlarda ve onların tüylü dostlarında kaşıntılı ısırıklara neden olurlar ve evinizden çıkarmak için çok çaba sarf edebilirler. Neyse ki, yukarıdaki tavsiyeye uyarsanız, köpeğinizi ve evinizi pirelerden uzak tutmaya yardımcı olabilirsiniz, böylece onlar (ve siz) hayattan zevk almaya devam edebilirsiniz.

Yorumlar