Golden Retriever Sibirya Husky Mix: Goberian Cins Bilgileri ve Köpek Yavru Fiyatları

Golden Retriever Sibirya Husky Mix: Goberian Cins Bilgileri ve Köpek Yavru Fiyatları

Öyleyse, Golden Retriever gibi tatlı bir köpek mi arıyorsunuz, ama belki biraz daha canlı olan ve sınıf palyaço rolünü üstlenen birini mi arıyorsunuz? Pekala, başka yere bakma! Golden Retriever ve Sibirya Kurdu harika köpeklerdir. Her iki cinsin de birkaç benzer özelliği vardır ve bazı farklılıklar . Öyleyse onları birlikte çaprazlayın ve kalpte büyük tüylü yumuşaklar olan ama arsız bir vahşi tarafı olan daha sevimli yavrular elde edin!

Golden Retriver Husky karışımı, tatlı doğası ve çarpıcı güzelliği nedeniyle popüler hale geldi. Bu muhteşem köpek aynı zamanda Goberian olarak da bilinir. O, büyük çocuk bloğundaki en yeni tasarımcı yavrulardan biri ve büyük bir anlaşma olduğunu kanıtlıyor!Safkanların yeni nesil tasarımcı köpekler olarak yetiştirilmesiyle aynı fikirde olmayan birçok safkan safçı var, ama hoşunuza gitsin ya da gitmesin, burada kalacaklar. onu evinizde, ama daha da önemlisi, kalbinizde.

Tasarımcı Köpekler

Tasarımcı köpeklerin popülaritesi, son on yılda dünya çapında büyük ölçüde artmıştır. 'Tasarımcı köpek' terimi, kulağa oldukça süslü gelse de, yalnızca iki safkan köpeği çiftleştirmek istenen bir köpek yavrusu ürünü oluşturmak için. Bu durumda Golden Retriever ve Sibirya Husky safkan ebeveynler ve Goberian da tasarımcı köpek yavrusu.dişi dogo isimleri

Bazı safkan fanatikler bu uygulamaya kaşlarını çatarken, faydaları da var. Yavru köpeğiniz sadece süreç sayesinde biraz daha sağlıklı olmayacak melez canlılık (tamamen başka bir tartışmayı gerektiriyor!) ancak sonuçta her iki cinsin bir yumru yumağı içinde bir karışımı var, bu iki ırk arasında tam olarak karar veremiyorsanız mükemmeldir. Çok benzer başka bir yavru Huskador , bir Labrador Retriever olan Sibirya Husky ile geçti, bu yüzden emin olun onu gözetle Goberian tarafından tamamen satılmadıysan da. Daha küçük bir köpek arıyorsanız, Husky Inu ayrıca başka bir seçenektir.

Goberyalı yavruyu tam olarak anlamak için, ebeveynleri ve kişilik özellikleri hakkında biraz daha fazla bilgi sahibi olmak önemlidir.

Golden Retriever Genel Bakış

Golden Retriever, 19'lu yıllarda İskoçya'da geliştirildi.inci Yüzyıl mükemmel silah köpek. Bir İskoç asilzade, onu birkaç başka köpek ırkını üreterek tasarladı ve birkaç on yıl sonra Golden Retriever doğdu. Sadece dünya çapındaki avcılar arasında ani bir darbe olmadı. 'Yumuşak ağız' beceri, dünyanın en sevimli aile köpeklerinden biri oldu. Golden Retriever, 38.inci başkan, Gerald Ford ve muhteşem Golden Retriever'i, Özgürlük , düzenli olarak televizyonda göründü ve mükemmel bir aile hayvanı olduğunu kanıtladı!Golden Retriever, efendisiyle iyi bir yürüyüş yapmayı seven tatlı bir ruhtur, ancak aynı şekilde eve kanepeye dönmeyi ve televizyonun önünde eğlenmeyi de sever. Küçük çocuklara ve yaşlılara karşı naziktir ve genellikle terapi köpeği sakinleştirici doğası için. Aynı zamanda süper zeki ve efendisini memnun etmeye heveslidir. Her alanda başarılıdır ve çoğu aile evine çok uyumludur.

Her zaman popüler bir yavru oldu ve 2019'da Amerikan Kulübesi Kulübü (AKC) onu listeledi 3 olarakrd Amerika'daki en popüler köpek.

Sibirya Husky Genel Bakış

Sibirya kurdu eski bir köpek ırkıdır ve orijinal yarış arabası olması için Sibirya'da geliştirilmiştir; -e hafif taşımacılık teslimatları geniş buzlu arazilerde büyük bir hızla. Enerjisi, hızı ve dayanıklılığı üstündü, ancak 1925'e kadar tanınana kadar değildi. Sibirya kurdu Balto, bir sürü köpeği karşıya geçirdi 658 millik buzlu arazi teslim etmek hayat kurtaran bir panzehir ve karşılığında ölümcül bir Difteri salgınından yüzlerce hayatı kurtardı. Kendisiyle ilgili birçok belgesel ile tüm zamanların en ünlü köpeklerinden biridir.Sadece her zaman çalışan bir köpek olarak tercih edilmekle kalmadı, aynı zamanda arkadaşlığı ve bir köpek olma yeteneği için her zaman sevildi. sevgili aile hayvanı . Husky, enerjik bir aileye ev sahipliği yapması gereken enerjik bir köpektir, aksi takdirde çok yıkıcı ve mutsuz olur. Bununla birlikte, eğer mutluysa, o zaman ilgi odağı olmayı seven aptal bir yavrudur ve herkese saatlerce sonsuz eğlence ve kahkaha sağlayacaktır. Var asla sıkıcı bir an yok Husky etrafta!

Balto, cins hakkındaki bilgisini artırdığından beri çok popüler bir aile köpeği oldu ve 2019'da o gösterilir 14 gibiinci AKC tarafından en popüler cins. Ayrıca melez bir yavru olarak da popülerdir. border collie husky karışımı .

Goberian Hibrit

Tabii ki, Goberian irade özelliklerini ebeveynlerinin ikisinden de miras almak ve ebeveynleri görünüşleri ve mizaçları bakımından oldukça farklıdır ve bu nedenle, onun hangi özellikleri miras alacağı gerçekten kimsenin tahmininde değildir. Her ikisinin de paylaştığı şey, yakın aileleri ve yabancılarla son derece şefkatli ve sevgi dolu olmalarıdır, bu yüzden burada uzaklaşma yoktur! Goberian, etraftaki en dost canlısı ve şefkatli köpeklerden biridir ve Goberian, sözün özüdür. 'Bir erkeğin en iyi arkadaşı' .

Bu makale mevcut tüm güncel bilgileri ve ebeveynlerinin her birine ilişkin ilgili bilgileri birleştirecek olsa da, henüz bir cins standardı değil ve bu yüzden her zaman 50 / 50'lik bir karışım olmama şansı vardır veya istenen şekilde sallanamaz. Genetik piyango hala çok belirsiz olsa da, Goberian'dan genel olarak ne beklenebileceğine daha yakından bakalım.Yavru Köpekler ve Maliyetler

Goberian'ın bir çöpü olacak 4 ila 6 yavru . Her bir yavru, her ebeveynden miras alınan çok çeşitli kişilik özellikleri ve görünümleriyle birbirinden farklı olacaktır. Özellikler aynı çöp içinde bile büyük ölçüde değişebilir. Bu nedenle, size ve hayatınıza kesinlikle uyduğundan emin olmak için onu eve getirmeden önce onunla tanışmanız önemlidir. Genel olarak, her bir yavru 50/50 karışımı olmaktan ziyade özellikle bir ebeveyn gibi görünecektir.

Bir yavru, herhangi bir yere mal olabilir 500 $ ve 1.500 $ . Yetiştiricinin yeri ve talebi (Goberian'ın oldukça popüler olduğu) gibi fiyatı etkileyen bazı faktörler vardır, ancak ana faktör görünüşleridir. Örneğin, Sibirya Husky ebeveynlerinin peşine düşerlerse ve iki farklı renkli göze sahiplerse, ölçeğin pahalı ucunda olma olasılıkları daha yüksektir. En popüler görünüm onun Sibirya Husky ebeveynine benzemesi, ancak Golden Labrador ebeveynlerinden alınan katı açık sarı bir renge sahip olması ve farklı renkli gözler karışıma atıldı.

Eğitim

Golden Retriever ve Sibirya Kurdu ikisi de süper zeki köpekler . Golden Labrador efendisini memnun etmeyi sever, bu yüzden eğitmek için böyle bir rüya ve diğer yandan Sibirya Husky çok bağımsızdır ve acemi köpek sahibi için değildir. Dolayısıyla, bu nedenle, Goberian’ın eğitilebilirliği tamamen miras aldığı özelliklere bağlıdır.

Her iki durumda da, potansiyel inatçılığının üstesinden gelmenin en iyi yolu, doğrudan eğitime başlamaktır. Birinci olarak, erken sosyalleşme anahtar; Goberian'ı hem büyük hem de küçük, sakin ve heyecanlı olabildiğince çok köpeğe maruz bırakın ve her toplantıyı olabildiğince keyifli hale getirmeye çalışın. Sandık eğitimi planlıyorsanız, yavru köpeğinizin boyutuna uygun bir sandık aldığınızdan emin olun. Golden Retriever ailesinin peşine düşerse, bu kasalar mükemmel bir uyum .Goberian iyi cevap verecek olumlu pekiştirme eğitimi. Doğası gereği bağımsız olma şansı olduğu için, itaat eğitimi temel kurallar oluşturmak ve ona kimin patron olduğunu göstermek harika. Ek olarak, sıkılmasını önlemek için eğitim seanslarını eğlenceli ve kısa tutun.

Egzersiz Gereksinimleri ve Yaşam Koşulları

Golden Retriever, orta ila yüksek enerjili bir köpek olarak kabul edilir ve Husky, yoğun değilse de yüksek enerjili bir köpektir! Yani, garanti edilebilecek şey, Goberian'ın bir yüksek enerjili köpek kimin ihtiyacı var en az 60 dakika yoğun egzersiz her gün.

Eğer Goberian, Husky ebeveyninin enerjisini miras alırsa, o zaman yeterli egzersiz yapmazsa, o zaman ikisinden de emin olabilirsiniz. evini yok et ya da ondan kaç veya belki her ikisi de. Bu nedenle, dahil olan herkes için, onu evinize davet etmeden önce ona önerilen egzersizi vermeyi taahhüt edebileceğinizden emin olun. Tünel kazdıkları ve 6 metrelik çitleri kolaylıkla atladıkları biliniyor, bu yüzden buna hazırlıklı olmalısınız!En iyi egzersiz şekli, Golden Retriever’ın sudaki nesneleri alma eğilimini Husky’nin koşma sevgisiyle birleştirmektir. Herhangi bir yerel gölünüz varsa, hatta belki de yüzme havuzunuz varsa, pençelerini smaçlamasına aldırmazsanız, o zaman oynayın suya girmek şüphesiz en sevdiği egzersiz şekli olurdu.

Enerji seviyeleri nedeniyle, kabin ateşine yakalanma olasılıkları yüksek olduğundan, bir apartman dairesinden ziyade bahçeli bir eve en uygun olanıdır. Bununla birlikte, söylendiği gibi, her ikisi de yaşam koşullarına uyarlanabilir, bu yüzden onları yeterince çalıştırdığınız sürece bu bir sorun olmayabilir.

beyaz uzun tüylü köpek

Boyut

Goberian, hem erkek hem de dişiler, 22 ve 24 inç pençeden omuza ve aralarında tartacaklar 35 ve 80 pound ağırlık olarak ve bu nedenle orta ila büyük boy köpekler olarak kabul edilirler. Çoğu köpekte olduğu gibi, dişiler spektrumun daha küçük tarafında olurken, erkekler üst uçta olacaktır.

Boydaki varyansları şiddetli olmasa da, ağırlıkları çok daha büyük bir varyansa sahiptir ve bu nedenle, daha genç bir aileye uygun olup olmadığı veya çekip çekemeyeceğiniz, kafeslerin ve yiyeceklerin fiyatı gibi diğer faktörleri etkileyecektir. Bisiklet arabanızda 35 poundluk bir yavru ama 80 pounder değil! Herhangi bir tasarımcı yavruda olduğu gibi, beklentilerinizin veya sınırlarınızın neler olduğunu belirlemelisiniz ve sonra buna göre planla tüm olasılıklar için.Sağlık

Tipik olarak, Goberian yavruları arasında yaşar 10 ila 15 yıl ve o genellikle sağlıklı bir yavru. Goberian için harika bir haber olan sağlık sorunları söz konusu olduğunda, karışık cins yavruların daha sağlıklı ve çok daha sert bir yavru olacağı bilimsel olarak bekleniyor.

Herhangi bir yeni tasarımcı ırkında olduğu gibi, belirlenmiş bir cins standardı ve bununla birlikte önerilen sağlık kontrolleri yoktur. Bu nedenle, en iyi bahis ona bakmaktır. ebeveynin sağlık sorunları ve kendinizi tüm belirtilerden haberdar edin. Daha fazla bilgi için, Golden Retriever National Breed Club önerilen sağlık testlerini özetledi. buraya ve Sibirya Husky Ulusal Irk Kulübü önerilen testleri özetledi. buraya . Genel olarak, her iki ebeveyn de paylaşır Kalça Displazisi ve gerektirir göz doktoru değerlendirmesi ve bu nedenle bunlar kesinlikle dikkat edilmesi gereken iki alan.

Herhangi bir saygın yetiştirici size ebeveynin sağlık sertifikaları tasarımcı yavrularının sağlığını ciddiye aldıklarını göstermek ve ebeveynlerini görmek istemekten korkmamak. Ve hayattaki çoğu şeyde olduğu gibi, bilgi güçtür, bu nedenle saygın ve etik olmalarını sağlamak için potansiyel yetiştiricileri iyice araştırdığınızdan emin olun.

Beslenme

Goberian etrafta tüketecek Günde 2 ila 3 bardak yemek En az 2 ayrı oturumda ve tabii ki bu tamamen Golden Retriever ebeveyni gibi daha sakin veya Husky ebeveyni gibi yoğun bir şekilde aktif olmasına bağlı olacaktır.

Ürün ambalajı üzerindeki talimatlara uymak iyi bir fikir olsa da, Veteriner hekim Yavru köpeğinizin özel beslenme ihtiyaçları hakkında tam olarak ihtiyaç duyduğu şeyi aldığından emin olmanın en iyi yolu.

Ceket ve Renkler

Tasarımcı köpeklerin çoğu, ebeveynlerinin çok çeşitli renklerine sahipken, genellikle Goberian açık altın rengi Sibirya Kurdu'na benzer açık veya koyu lekeler ile ve genellikle bir Husky maskesi vardır. Elbette bu, ebeveynlerinin ne renk olduğuna bağlı olabilir. Örneğin, Golden Retriever nadir durum kırmızı renktedir ve eğer Goberian'ın ebeveyni olacaksa, Goberian'ın daha sıcak bir sarı tonu olma şansı vardır.

akita mastiff karışımı

Goberian'ın bir orta uzunlukta çift kat onları soğuk havadan korur.

Bakım

Goberian, genellikle Sibirya kurdu ebeveyni gibi ağır bir köpek kulübesi değildir ve bu nedenle tımar gereksinimleri, ortalama bir köpekle aynıdır. Haftalık fırçalama dökülme mevsimi dışında gerekli olacak ve dökülme mevsimi boyunca ceketini idare edilebilir tutmak için her gün fırçalamaya ihtiyacı olacaktır. Bu adam için 6 haftada bir banyo mükemmel olur ve diş fırçalama da haftalık olarak yapılmalıdır.

Aile Hayvanları Olarak

Umarım, şimdiye kadar bir Goberyalı yavrudan ne bekleyeceğinizi biliyorsunuzdur, bu yüzden Goberian'ın size, ailenize ve yaşam tarzınıza uyup uymayacağını belirlemek için bu bilgiyi özetleyelim.

 • Ailesine çok uyumlu, mutlu ve şanslı bir köpek yavrusu.
 • Ebeveynleri yüksek olan Goberian'ın günlük en az 60 dakika egzersize ihtiyacı vardır.
 • Çok sosyaldir ve bu nedenle harika bir bekçi köpeği olamaz.
 • Goberian çok sevecen ve sevecen.
 • Husky ailesinin peşinden giderse, o da aptal ve küstah olacaktır.
 • Küçük ya da küçük olmadıkları sürece çocuklara karşı sevecen ve naziktir.
 • Çocuklarınızın, zıplaması nedeniyle kazara düşecek kadar küçük olmadığından emin olun.
 • Goberian, diğer hayvanlarla da çok arkadaş canlısıdır.
 • İyi bir şekilde sosyalleştiyse, çok evcil hayvanlı bir eve mükemmel bir şekilde uyacaktır.
 • O orta boy bir tüy dökücüdür ve hipoalerjenik değildir, bu nedenle köpek alerjisi olan bir aileye uygun değildir.
 • Goberian, dolaşmak ve oynamak için alana ihtiyaç duyacak orta boy bir köpektir.
 • Birçok günlük yürüyüşe çıkamadığınız sürece, daha büyük bir eve daha uygundur.

Goberian'ın size ve ailenize mükemmel bir şekilde uyduğunu düşünüyorsanız, aramaya saygın yetiştiricileri araştırarak başlamalısınız.

Bir Goberian Yetiştiricisini Bulmak

İlk olarak, herhangi bir çevrimiçi arama motoru ve Goberian yetiştiricilerinin bir listesi ilk sayfada görünür. Kendileri ve işleri hakkında bir fikir edinmek için onları doğrudan arayabilirsin ve eğer rahat hissedersen, bir yavruya para yatırmadan önce onları ziyaret etmelisin. Saygın bir yetiştirici, onlarla tanışmadan önce bir yavru satın almanız için sizi zorlamaz.

İkincisi, Golden Retriever veya Sibirya Husky yetiştiricileriyle de konuşabilirsiniz ve herhangi bir Goberyalı yetiştiriciyi kendileri tanımıyor olsalar da, tanıyan birini tanımaları muhtemeldir.

Herhangi bir yavruda olduğu gibi, yetiştiriciyi araştırın, saygın ve etik , etrafa sorun ve onlar hakkındaki yorumları okuyun ve ayrıca ebeveynlerini ve sağlık sertifikalarını görmek isteyin. Herhangi bir yetiştirici bunu reddederse veya sadece kötü bir his alırsanız, uzaklaşın.

Kurtarma ve Sığınaklar

Bir köpek yavrusu büyük bir sorumluluktur ve Goberian da farklı değildir. İlk kez köpek sahiplerinin veya bir yavru köpeği eğitme sürecinden geçmek istemeyen köpek sahiplerinin, yaşı daha büyük ve normalde evde eğitilmiş kurtarma barınaklarında bir köpek sahiplenmeleri oldukça yaygındır. Bu size hitap eden bir şeyse, o zaman yerel kurtarma merkezlerinizle konuşun ve Goberian yavrularını sor. Ayrıca Golden Retriever'lar ve Sibirya Kurtları konusunda uzmanlaşmış kurtarma evleri de var ve bu nedenle orada bir Goberian bulma şansı çok daha yüksek.

Son düşünceler

Genel olarak, Goberian, dünya çapında giderek daha popüler hale gelen ve iyi bir sebepten dolayı ciddi derecede sevimli bir tasarımcı köpektir. Ailesine karşı şefkatli ve sevgi dolu ve size bayılacak ve sizi sevgi ve bol ıslak öpücüklerle yıkayacak. Sakin olabilir ama aynı zamanda eğlenceli ve enerjik de olabilir. Goberian gerçekten her iki dünyanın da en iyisidir!

Ebeveynlerinin ikisi de popüler aile hayvanlarıdır, bu nedenle Goberian'ın miras aldığı genlerin hangi kombinasyonu olursa olsun, kesinlikle bir köpek zevkine sahip olacaksınız!

Yorumlar