Husky Labrador Mix: Huskador Irk Bilgileri, Yavru Köpekler ve Daha Fazlası

Husky Labrador Mix: Huskador Irk Bilgileri, Yavru Köpekler ve Daha Fazlası

Bir köpeğe ev vermeyi mi düşünüyorsunuz? Dikkate alınması gereken çok sayıda safkan köpek varken, bazıları da var. fantastik melez ırklar sonsuza kadar ev arıyor. Bu kediler harika evcil hayvanlar yapabilirler, ancak buna rağmen, genellikle tanınabilir köpeklerden daha uzun süre kurtarma barınaklarında ev beklemeye başlarlar.

Husky Lab Mix, doğru aile için mükemmel bir evcil hayvan olabilecek melez ırklara bir örnektir. Bazen bir 'Huskador' ve hatta bir Siberian Retriever olarak da anılırlar.Melez bir köpek alırken, muhtemelen her ikisinden de özellikler gösteren bir köpek elde edeceğiniz için, karışımdaki her iki cinsin özelliklerini de göz önünde bulundurmanız yararlı olabilir.

Irk Geçmişleri

Huskilerin biri olduğu düşünülüyor en yaşlı köpek ırkları ve Sibirya'nın uçsuz bucaksız Arktik genişliklerinden doğdular. Malamute'ye benzer şekilde, dış yapraklar arkadaştı ve ulaşımda yardımcı olan ve kabile ailelerine sıcaklık ve arkadaşlık sağlayan çalışan hayvanlar.20. yüzyılın başlarında, Huskies Alaska'ya getirilmeye başlandı ve burada altına hücum çağında araştırmacılar tarafından ağırlıklı olarak kızak köpekleri olarak kullanıldılar.

Yavaş yavaş popülerlik ve sayıları artmaya başladı ve 1930'da Amerikan Kennel Kulübü tarafından resmi bir cins olarak kabul edildiler. Sibirya kurdu olarak yeniden adlandırılmadan önce başlangıçta genellikle Arctic Husky olarak anıldılar.

Çalışan ve rekabetçi kızak köpekleri olarak kullanılmaya devam ederken, on yıllar boyunca bir refakatçi hayvan olarak popülerlik kazanmışlardır ve 2017'de 12. en popüler cins Amerika Birleşik Devletleri'nde AKC tarafından.Labrador Retriever, Husky gibi, en popüler evcil hayvanlar . Öyle ki tutarlı bir şekilde en popüler cins Amerika Birleşik Devletleri'nde son birkaç yıldır.

Başlangıçta çalışan köpekler olarak yetiştirildiler. Genellikle İngiltere'den olmakla ilişkilendirilirler, ancak bu türün bir su kuşu avcısı olarak yetenekleri için geliştirildiği yer olmasına rağmen, başlangıçta Newfoundland'den geldiler (adın göstereceğini düşündüğünüz gibi yakındaki Labrador'dan değil). Burada balıkçı teknelerinde çalıştılar ve ağları çeken ve hatlardan kaçan balıkları yakalamalarına yardımcı oldular.

Amerikan Kulübesi Kulübü, 1917'de cinsi tanıdı ve popülariteleri on yıllar boyunca arttı. Mizaçları ve zekaları, yalnızca bir refakatçi olarak değil, aynı zamanda harika hizmet köpekleri yaptıkları ve diğer çalışma rollerinin yanı sıra genellikle destek köpekleri, koku algılama köpekleri ve arama kurtarma için kullanıldıkları anlamına gelir.rednose yavru fiyat

Görünüm

Husky Lab Mix ile, her köpek her iki cinsten farklı özellikler alacağından, bir köpeğin diğerine kıyasla nasıl görüneceğinden tam olarak emin olamazsınız. Görünüm, bir Husky'nin Pomeranian gibi daha küçük bir cinsle eşleştirildiği zamana kıyasla farklı olacaktır. pomsky'yi yaratan .

Yine de orta ila büyük bir köpek bekleyebilirsiniz. Huskies genellikle 40 ila 60 lbs arasında bir ağırlıktadır ve Labs, erkekler için yaklaşık 80 lbs'ye kadar biraz daha büyük olma eğilimindedir. Ayrıca, her iki köpek de bu palto tipine sahip olduğu için kısa, yoğun çift ceketi olan bir köpeğiniz olacak.

Renk, köpekten köpeğe değişecektir. Laboratuvarlar genellikle üç düz renk seçeneğiyle gelir; çikolata, siyah ve sarı. Huskies genellikle beyaz gri bir karışımdır, ancak siyah veya beyaz düz renkler ve kahverengi ve beyaz, kırmızı ve beyaz ve samur ve beyaz gibi diğer karışık renk kombinasyonlarında da olabilirler.

Huskiler sivri kulaklara sahiptir ve Laboratuarların kulakları düşüktür, bu yüzden ikisinden biri veya arada bir yerde alışılmadık bir şekil veya pozisyon elde edebilirsiniz. Görünüşler, köpeğe bağlı olarak, diğer labrador karışımlarına benzer şekilde değişebilir. Avustralyalı çoban ve laboratuvar karışımı . Huskies de yaygın olarak diğer köpeklerle karıştırılır. husky golden retriever karışımı .Kişisel özellikler

Her iki cinsin de genel olarak şefkatli olduğu bilinmesine rağmen, genellikle oldukça farklı kişilikleri vardır ve köpeğinizin her iki ırktan da mizaç özelliklerini alması için hazırlıklı olmalısınız. Her köpeğin bir birey olduğunu ve bir cinsten beklenene her zaman uymayacağını hatırlamak da önemlidir. Erken ve devam eden sosyalleşme ve eğitimin köpeğinizin kişiliğini şekillendirmede de büyük bir etkisi olabilir.

Emekçiler inanılmaz derecede zeki, son derece arkadaş canlısı ve köpekleri memnun etmeye istekli oldukları için bilinir. Birisi hangi cinsin bir iyi aile hayvanı Bu tür, genellikle listenin başında olarak önerilen bir türdür.

Genellikle insanların şirketini ve diğer köpekleri de severler ve enerjik ve eğlencelidirler.

köpekler 101 teriyer

Huskies, çok sosyal bir türdür. İnsanlara ve diğer köpeklere karşı çok sevecen olabilirler. Yine de yoğun karakterler olabilirler ve kaba davranmayı severler. İnsanların ve diğer köpeklerin yanında onlara görgü kuralları öğretilmelidir; bütün köpekler suratında aşırı coşkulu bir köpeğin olmasını sevmez!Huskiler son derece enerjik ve azimli ve genellikle apartman yaşamına uygun bir köpek değiller. Ayrıca genellikle yüksek bir av sürüşüne sahiptirler, bu nedenle diğer küçük tüylü hayvanlarla yaşamaya en uygun olmayabilirler.

Her iki cinsin de bekçi köpeği veya bölgesel olduğu bilinmemektedir, bu nedenle iyi bir bekçi köpeği olacak bir köpek arıyorsanız, bunu bir Husky Lab Mix'te alma olasılığınız yoktur.

Eğitim

Her iki cins de çalışmaktan zevk alan çok akıllı köpeklerdir. Uygun zenginleştirme ve yönlendirme olmadan, sorunlu davranışlar ortaya çıkabilir.Çünkü ikisi de birlikte gelişen köpeklerdir ve eğer çok fazla kendi başlarına bırakılırlarsa ayrılık kaygısı geliştirmeye yatkın olabilirler. Huskies genellikle çok sesli bir türdür ve kendi başlarına bırakılırsa komşularınızın ulumaları ile dikkatlerini dağıtmalarına neden olabilir. Bu kadar çabuk ses çıkarmamalarını teşvik etmek için eğitim gerekebilir. Her zaman sessiz davranışları için ödüllendirilmeli ve ne kadar sevimli olduğunu düşünürseniz düşünün, köpeğinizi ulurken cesaretlendirmemelisiniz.

Özellikle emekçiler ünlü çiğneyicilerdir. Bol miktarda olduğundan emin olmalısın. sert, etkileşimli çiğneme oyuncakları onlar için mevcut ve bir masa ayağına veya terliğe ilgi gösterdiklerini fark ettiğinizde yönlendirilmeleri gerekir.

Huskilerin güvenilir bir geri çağırmaya sahip olduğu bilinmemektedir. Onları tasmasız bırakabilmek istiyorsanız, bunu başarmak için çok fazla zemin hazırlamanız gerekir.

Ayrıca genellikle Houdinis olarak da anılırlar. Ölçeklendirme ve kazma becerileri olağanüstü. Yüksek çitlerle çevrili bir bahçeye sahip olmanız ve kaçmak için çitin altını kazamayacaklarından emin olmanız gerekebilir.Her iki türün zekası, yaptığınız herhangi bir eğitimin son derece değerli olacağı anlamına gelir. İkisi de hızlı öğrenir ve olumlu pekiştirme eğitimine iyi yanıt verir. Özellikle Laboratuar memnun etmek için son derece heveslidir ve yiyecekleri çok motive eder.

Egzersiz yapmak

Çalışma geçmişleri ile her iki cins de genellikle çok aktif ve yüksek enerjili köpeklerdir. Muhtemelen bir tembel kanepede patates ve onlara günlük güzel yürüyüşler ve ev ve bahçe çevresinde bol miktarda ekstra zenginlik sağlamanız gerektiğini beklemelisiniz. Huskies özellikle çok yüksek enerjidir ve düzenli olarak uzun yürüyüşler veya koşular için fırsat bulabilecekleri aktif bir evde yaşamaktan gerçekten fayda sağlarlar.

Her ikisi de rekabetçi köpek sporlarında başarılı olabilecek ırklardır. Laboratuvarlar, çeviklik devresi ve Huskies, mükemmel Canicross köpekleri yapar (köpeğiniz öne doğru çekilerek koşma sporu).

Bakım

Bu karışımla, halılardan köpek tüylerini çıkarmada etkili olacak şekilde tasarlanmış bir elektrikli süpürgeye ihtiyacınız olacak. Her ikisi de, özellikle mevsimsel tüy dökücülerine sahip olduklarında üretken tüy dökücülerdir. Ev sahibi olmaktan son derece gurur duyuyorsanız ve giysilerinizden ve yumuşak mobilyalarınızdan sürekli olarak saç temizlemek istemiyorsanız, bu muhtemelen sizin için bir karışım değildir.

Ayrıca Furminator gibi iyi bir tüy giderme aletine yatırım yapmanız gerekecek ve tüy dökümü mevsiminde günlük fırçalamaya ve diğer zamanlarda en az haftalık bir bakıma ihtiyaç duyacaklardır. Bu sadece evinizin ve arabanızın çevresinde kalan tüylerin sayısını en aza indirmeye yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda tüylerinin iyi durumda kalmasına da yardımcı olacaktır.

İşçiler suya olan aşklarıyla tanınırlar. O rezil 'ıslak köpek kokusunu' hızla geliştirebilirler, bu nedenle daha düzenli banyo yapmaları gerekebilir. Çok düzenli banyo yapmamaya özen gösterilmelidir, ideal olarak ayda bir defadan fazla olmamalıdır çünkü bu, tüydeki doğal yağları çıkarabilir.

Öte yandan, dış yapraklar, titiz temizlikleriyle bilinir ve tüyleri, Labs ceketinin yaptığı gibi kir ve koku barındırmaz. Husky tarafının bu nedenle ceket söz konusu olduğunda daha fazla ortaya çıkmasını umabilirsiniz.

Sağlık

Husky Lab Mixes sağlığınız söz konusu olduğunda, bunun çoğu, iyi bir diyete ve doğru miktarda egzersiz yapmalarına bağlı olacaktır. Kalıtımsal koşullar söz konusu olduğunda bazı şeyler kontrolünüz dışında olabilir. Köpeğinizin, her iki cinsin de eğilimli olduğu bilinen sağlık koşullarına karşı duyarlı olabileceğinin farkında olmalısınız. Bu nedenle, bu koşulların ne olduğunu anlamak faydalıdır.

Bir yetiştiriciden bir Husky Lab Mix satın alıyorsanız, ebeveynler üzerinde ilgili sağlık taramalarını yaptıklarından emin olmalısınız ve bu, köpeğinizin bu genetik koşullardan bazılarını geliştirme riskini en aza indirmeye yardımcı olabilir.

Labrador Retriever Sağlığı

Kas İskelet ve Eklem Problemleri: Artrit, Labradorların ilişkili olduğu en büyük sağlık koşullarından biridir. Bu önlenebilir olmasa da, riski azaltmaya ve gelişimi yavaşlatmaya yardımcı olmak için yapabileceğiniz şeyler var. Yavru köpek olarak aşırı egzersiz yapmamalarını ve düzenli olarak yüksek etkili egzersizi teşvik etmemelerini sağlamak gibi, glukozamin ve balık yağları içeren ortak bir takviye kullanmak yardımcı olabilir. Ayrıca Dirsek ve Kalça Displazisine eğilimli olabilirler ve bazen bu koşulların yönetilmesine yardımcı olmak için ameliyat gerekebilir. Osteokondroz Disekanları (OKB), özellikle dirseklerinde olmak üzere laboratuarlarda başka bir yaygın durumdur. Bu, eklemlerde kıkırdağın nasıl büyüdüğünü etkiler ve aşırı durumlarda dirseğin hareket etmesini durdurabilir.

Göz problemleri: Laboratuvarlar ayrıca katarakt ve Progresif Retinal Atrofi (PRA) geliştirme ile ilişkilidir. PRA tedavi edilemez ve sonunda körlüğe yol açacaktır. Bununla birlikte, ebeveynler bu durum için sağlık taramasından geçirilebilir.

Kabartmak: Mide Torsiyonu veya tıbbi adıyla Gastrik Dilatasyon Volvulusu (GDV) olarak da bilinir. Acil veteriner tedavisi aranmazsa, bu potansiyel olarak ölümcül olabilir. Durum midenin genişlemesine ve bükülmesine neden olur ve bir dizi iç komplikasyona ve köpeğiniz için aşırı ağrı ve sıkıntıya yol açabilir. Kesin nedenler hala tam olarak anlaşılmasa da, derin göğüslü daha büyük ırkların risk altında olma ihtimalinin daha yüksek olduğu yaygın olarak kabul edilmektedir.

Laboratuarlar ayrıca epilepsi, kalp problemleri ve kalıtsal miyopati adı verilen kas zayıflama durumu geliştirme riskiyle karşı karşıya.

Husky Health

Hipotiroidizm: Bu durum, bir köpeğin az aktif olan bir tiroid nedeniyle metabolik hızının azalmasına neden olur. Bu, köpeğin daha hızlı kilo almaya başlayacağı, tüylerinin ve cilt durumlarının kötüleşebileceği ve halsiz ve yorgun olabileceği anlamına gelebilir. Hastalık iyileştirilemez, ancak tanı konulduktan sonra ilaçla iyi yönetilebilir.

Foliküler Displazi: Bu, erken yaşta 3-4 ay civarında ortaya çıkan bir durumdur. Genellikle dış yapraklarla ilişkilendirilen bir tanesidir ve maalesef etkili tedavileri yoktur. Köpeğin tüylerinin durumunda ve renginde bir değişikliğe neden olabilir ve saç dökülmesinden muzdarip olabilirler.

Laboratuvarlar gibi, Huskies de katarakt, PRA ve kalça displazisi geliştirmeye daha yatkındır.

Beslenme

Her köpekte olduğu gibi, Lab Husky Mix'inize yüksek kaliteli bir mama vermeniz önemlidir.

Laboratuvarlar obeziteye eğilimlidir; onlar sadece rezil oburlar değil, aynı zamanda bir kilo alma problemleriyle genetik bağlantı . Onları aşırı beslememek için çok dikkatli olmalısınız ve bu, özellikle yavru köpek olduklarında önemlidir, çünkü bu, olgunlaştıklarında Osteokondrit Dissekanları geliştirme şansının artmasına katkıda bulunabilir.

Şişkinlik riskinin artması nedeniyle, onları günde bir büyük öğün yerine daha küçük öğünlerle beslemek daha iyidir. Yiyeceklerini çok hızlı bir şekilde keserlerse, yavaş bir yem kasesinden beslenmekten de faydalanabilirler.

Son derece aktif bir köpeğiniz varsa, belki de Husky koşmayı sevme özelliğine sahiptir ve onları düzenli olarak Canicross seanslarına götürürseniz, ek enerji gereksinimlerini karşılayabilecek uygun bir yiyecek aldıklarından emin olmanız gerekir.

Husky Lab Karışımı Bulma (Huskador)

Husky Lab karışımları da dahil olmak üzere, ülke çapındaki kurtarma organizasyonlarında sonsuza dek yuvalarını bulmayı bekleyen çok sayıda harika melez köpek var. Köpeği evlat edinmeyi düşünmeniz için sizi her zaman teşvik ederiz, bu gerçekten ödüllendirici bir şey olabilir ve ihtiyacı olan bir köpeğe çok ihtiyaç duyulan bir ev sağlayacaksınız.

Bir köpek yavrusu satın almak istiyorsanız, araştırmanızı yapmanız çok önemlidir. Husky Lab Mix tanınmış bir cins olmadığından, akredite bir yetiştirici olmayacaktır. Satın almayı düşündüğünüz kişinin annenizi ve çöpünü ziyaret etmenize izin verdiğinden emin olmalısınız ve uygun bir kalemle erişime sahip bir ev ortamında bulunmaları gerekir. Yetiştirici, yavrulara ilk veteriner kontrolü yaptırmalı ve en az sekiz haftalık olana ve anne sütünden tamamen kesilene kadar yeni evlerine gitmelerine izin verilmemelidir.

Genellikle 'tasarımcı' cinsler olarak anılan belirli melez köpeklerin popülaritesindeki artış nedeniyle, bu eğilimden para kazanan ahlaksız arka bahçe yetiştiricileri ve yavru değirmenlerin sayısında bir artış görüldü. Sonunda sadece hasta, toplumsallaşmış bir köpek yavrusu elde etmekle kalmazsınız, aynı zamanda üreme köpeklerini genellikle acımasız, insanlık dışı koşullarda tutan bir uygulamayı teşvik ediyorsunuz.

pitbull labrador mix

Son düşünceler

Çok sevecen, akıllı bir kurabiye, genellikle diğer köpekler için iyi olan ve ayrıca bol miktarda egzersiz ve açık hava yaşam tarzına sahip bir melez ırk arıyorsanız, o zaman bir Husky Lab Mix sizin için köpek olabilir.

Tasmayı bırakma vakti geldiğinde biraz daha fazla eğitim yapmanız gerekebileceğini ve genişleyen bir belden kaçınmak için diyetlerinde ekstra sıkı olduğunuzdan emin olmanız gerekebileceğini unutmayın. Ayrıca köpek tüylerini temizlemek için de hazırlıklı olmalısınız!

Yorumlar

Jacqueline mcdonnell
Merhabalar. Laboratuvar / husky karışımım şimdi geçti. Başka bir tane almakla ilgili herhangi bir bilgin varsa, bu kalbimi doldurur.
Kelly Wilson
Hey Jacqueline, kaybınız için çok üzgünüm! Geçen yıl Labrador'umuzu kaybettik ve ailemiz için son derece zordu. Bir yetiştiricide bir laboratuar / husky karışımı aramadan önce, yerel kurtarmalara baktınız mı? Aramamıza her zaman yerel olarak kurtarmalarda başlıyoruz. Bir Husky kurtarma veya Laboratuar kurtarma operasyonunda bir Huskador bulma şansınız olacak, çünkü çoğu karışıklık alıyor. Ayrıca yerel insani toplumu ve / veya şehir hayvan barınağını da kontrol ederdim. Özellikle birlikte çalıştığımız yetiştiricimiz yok, bu yüzden sosyal medya kanallarına da bakmanızı tavsiye ederim. Kaybınız için üzgünüz ve aramanızda bol şans!