İrlanda Kurt Köpeği Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

İrlanda Kurt Köpeği Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

İrlandalı Wolfhound'un neden böyle adlandırıldığını merak ettiniz mi? Öyleydi çünkü İrlanda'da kurt avlamak için kullanılır , diğer birçok şeyin yanı sıra. Ve artık bu amaç için kullanılmasa da, büyüklüğü ve gücü sayesinde hayal etmesi zor değil.

İrlanda Kurt Köpekleri, onun büyüklüğüne inanmak için şahsen görmeniz gereken köpeklerden biridir! Bu nedenle, en iyi apartman doggosunu yapmaz. Bu, sizi bu cins kılavuzunda anlatacağımız diğer birçok nedenin yanı sıra, onu tüm aileler için uygun hale getirmez.Ama ona ihtiyacı olan şeyi sunabilenler, kibar ve onurlu bir arkadaş bulacaktır. Tıpkı birçok büyük köpek gibi, ailesine tapan nazik bir devdir. Bu kılavuz mutlaka okunmalı Bu muhteşem köpeklerden birini hayatlarına kabul etmek üzere olanlar için. Öyleyse, gezegendeki en uzun köpeğin dünyasına dalalım.

İrlanda Kurt Köpeğine Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık105-120 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik30+ inç
  • ömür simgesiÖmür6-8 yıl
  • renk simgesiRenklerSiyah, Mavi, Brindle, Krem, Gri, Kırmızı, Gümüş, Buğday ve Beyaz
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Tarih

Tarlada İki Köpek

Cins, aslen geyik gibi büyük av hayvanlarını avlamak için kuruldu.İrlanda Kurt Köpekleri eski bir köpek ırkıdır. Geçmişi net değil, ancak büyük İngiliz köpekleri ve Orta Doğu'da gezinen tazıların yetiştirilmesinin bir sonucu olarak yaratıldı. Romalılar Britanya Adaları'nı fethettiğinde, bu dev tazılar zaten vardı. İçinde 391 AD , yedi İrlandalı Wolfhounds Roma konsolosuna hediye edildi. Ve onların popülaritesi zengin toprak sahipleri ve diğer soylular arasında patladı.Onun amacı büyük oyunu ve diğer büyük yırtıcıları avla , şimdi soyu tükenmiş İrlandalı Elk dahil. İrlandalı Elk, ne kadar etkileyici olduğunu perspektife koymak için pençelerinden omuzlarına altı fit ölçtü. 15. yüzyılda Wolfhound olarak bilinmeye başladılar çünkü o zamanlar kurt popülasyonu kontrolden çıkıyordu ve kontrol edilmesi gerekiyordu. Onları avlamakta o kadar iyi iş çıkardı ki, 18. yüzyılda kurtların nesli tükendi.

Ne yazık ki, bu, cinsi işsiz bıraktı ve neredeyse nesli tükendi. George Augustus Graham adında bir İngiliz yüzbaşısı türü kurtarmak için yaşam görevi . 19. yüzyılda, güzel örnekler bulmaya ve onları yetiştirmeye başladı. Zamanla, cinsi sağlığına kavuşturdu ve cins standardı kuruldu.bu en ünlü İrlandalı Wolfhound Gelert olarak adlandırıldı. Kuzey Galler Prensi'ne aitti. Prens, kısa bir süreliğine çocuğunu köpeğiyle birlikte bıraktı. Döndüğünde, çocuğun kayıp olduğunu ve köpeğin kanlar içinde olduğunu gördü. Prens İrlandalı Kurt Tazısı'nı öldürdü ama ölmek üzereyken çocuğunun çığlıklarını duydu. Köpeğin kurt kanıyla kaplı olduğu ortaya çıktı. çocuğu korumak için öldürüldü . Prens perişan oldu ve bir daha asla gülümsemediği söyleniyor.

İlk İrlandalı Wolfhound'un Amerika'ya ne zaman geldiği bilinmiyor. Ama American Kennel Club'a (AKC) ilk kez 1897'de kayıt olduklarını biliyoruz. 70. ve 80. en popüler ırklar arasında Amerikada. Ancak, avcılık için istihdam edilmek yerine, şimdi büyük aile evlerindeki kanepelerde gününü erteliyor.

Mizaç

Gri Köpek Yatarken

Bu cins, nazik olmasıyla bilinir ve aileler için harikadır.Bu köpekler sevecen arkadaşlar ailelerine tapmak . Bebeklerden büyükanne ve büyükbabalara kadar hepsini eşit derecede sever. Ayrıca diğer köpeklere ve bazen kibar bir yavruysa aile kedisine karşı da sevecendir. Kanepeye sarılmayı ve yatağınıza tırmanmayı sever. Umarız bu konuda rahatsınızdır çünkü ona uzak durmasını söylerseniz çok üzülür.

o evde yalnız bırakılmaya tahammülü yok çok uzun süre, bu yüzden günün büyük bölümünde ona eşlik edebilecek bir aileye ihtiyacı var. Endişeli bir Wolfhound yıkıcıdır, bu yüzden bu yavru şirketi tutmak en iyisidir. İnsanlara olan özlemi, onu evde dolaşması için yoğun bir köpek haline getirebilir. Ama ikinci bir gölgeyi seven insanlar, onun sürekli arkadaşlığında rahatlık bulacaklardır.

İri görünüşü davetsiz misafirleri içeri girme düşüncesinden uzak tutmak için yeterli olsa da, en iyi bekçi köpeği değildir. O tetiktedir, ancak çok nadiren şüphelenir. Yani davetsiz misafirleri ne yapmak isterlerse yapmaları için bırakacak. Ancak ailesi tehlikedeyse ve saldırıya uğruyorsa, onların yanında olacaktır. Onun sloganı “ okşandığında nazik, kışkırtıldığında şiddetli ”, bu onu mükemmel bir şekilde tanımlar. Düşük şüpheleri, arkadaş canlısı olduğu ve ziyaretçileri ve yabancıları kabul ettiği anlamına gelir.

O sakin ve dengeli köpek günün çoğunda mutlu bir şekilde bir kanepe patates olacak evde. Tüm köpekler gibi, günlük egzersize ihtiyacı var, ancak sürekli etrafınızda olma ihtiyacı dışında, o kolay hareket eden bir köpek. O tatlı ve sevecendir ve onunla tanışan herkesin aşık olacağı kesindir. Ama çocukların ona at gibi binebileceği kadar rahat değil. Lütfen bunu denemeyin!Tarihinden de görebileceğiniz gibi, bu cins avlanmak için yetiştirildi. Ve o zamanlar bu konuda çok başarılı olmasına rağmen, günümüzde av köpeği olarak en popüler seçim değil. Ama onun bir çok yüksek av sürüşü yine de, ve bu dikkate almanız gereken bir şey. Çünkü bir kurdu öldürebilen bir köpek, mahalle kedilerini kovalamaya karar verirse sizi kolayca ayağınızdan koparır. Bir tasmanın sonunda bu cinsle her zaman tetikte olmanız gerekir.

Boyut ve Görünüm

Çimenlerde Koyu Gri Büyük Köpek

Bu devasa yaratıklar, arka ayakları üzerinde durduklarında genellikle birçok erkekten daha uzundur.

Bunlar köpekler devlerdir , ve onlar en uzun köpekler köpek krallığında. Dişiler pençeden omuza en az 30 inç ölçer. Ve erkekler en az 32 inç ölçer. Arka ayakları üzerinde durduklarında birçok erkekten daha uzundurlar. Dişiler minimum 105 pound ağırlığında ve erkekler minimum 120 pound ağırlığındadır. 180 kilo oldukları biliniyor!

Cins standardı, onu güç ve çabukluğu birleştiren bir komuta boyutuna sahip olarak tanımlar. Güçlü ama zarif yapılı, kaba kaplamalı büyük Greyhound benzeri bir türe benziyor. Bazı insanlar genellikle İrlanda Kurt Köpeğini İskoç Geyik Tazısı ile karıştır küçük tarafta olduklarında.o orantılı ve simetrik şekil , derin göğüslü ve kalın boyunlu. Başı, uzun boynuna ve vücuduna kıyasla nispeten küçüktür ve kulakları da nispeten küçüktür. Kuyruğu uzun ve uca doğru hafifçe kavislidir. Genellikle daha az popüler ve biraz daha küçük Deerhound ile karıştırılır.

Ceket ve Renkler

Çiçek Tarlasında Beyaz, Siyah ve Gri Köpekler

En yaygın cins standart renkleri gri, siyah ve kremdir.

Çoğu Wolfhound'un kısa ila orta uzunlukta bir çift katı vardır. Dış kaplama dokunuşa sert ve sert , ve astarı kısa ve yumuşak. Gözlerinin ve alt çenesinin üzerinde özellikle sırım gibi ve uzun olan kürkü, ona tüylü bir görünüm kazandırıyor. Uyumsuz hatlardan doğan birçok köpek genellikle daha yumuşak bir kürke sahiptir. Ama bir İrlandalının AKC yarışmalarında gösteriş yapmasını istiyorsanız, ince bir ceketi olması gerekir.Renklere gelince, aralarından seçim yapabileceği bir çeşitlilik var. en tipik renk gri , ama siyahın da tadını çıkarabilir, brindle ve ters brindle , mavi, kırmızı, krem, açık kahverengi, gümüş, buğday, kırmızı buğday ve saf beyaz. Saf beyaz ve krem ​​İrlanda Kurt Köpekleri nadir görülen bir manzaradır ve çok büyük Labradoodles veya Goldendoodles'a benziyorlar. Göğüste beyaz lekeler ırkta oldukça yaygındır.

Egzersiz Gereksinimleri

Büyük Gri Köpek Koşu

İrlanda Kurt Köpeğinizin günde en az 30-40 dakika oynamasını ve eğlenmesini bekleyin.

İrlandalı Wolfhound'un ihtiyacı var diğer ırklardan daha az aktivite büyüklüklerinden dolayı. hakkında ihtiyaçları var Her gün 30-40 dakika egzersiz . Uzun yürüyüşlere, ormandaki maceralara ve sahilde eğlenmeye en uygun olanıdır. Bir koşu partneri arıyorsanız, bu sizin köpeğiniz değil. Bacaklarını gerdikten, kokladıktan ve çiş yaptıktan sonra eve dönmekten çok mutlu oluyor.

Yüksek av sürüşü, yapmanız gerekeceği anlamına gelir onu her zaman tasmalı tut . Çünkü hızlı ve tüylü bir şey görürse, oyun oynamaya devam edecek ve sizin onu yakalayabileceğinizden çok daha hızlı koşabileceğini garanti ediyoruz! Kapılı bir köpek parkının veya kapalı bir alanın yakınında yaşıyorsanız, tasmasını serbest bırakabilirsiniz. Enerjik koşmanın kısa patlamaları, kalbini sağlıklı tutmanın ve zihnini mutlu etmenin harika bir yoludur.Faaliyetlerinin çeşitlendirilmesini seven nispeten zeki bir köpektir. Her gün bloğun etrafında bir yürüyüş onu sıkar. Bu nedenle, telsiz konumlarını karıştırmanız gerekecek. Evde oyun zamanı da gereklidir , bu yüzden bu yavrunun özel (ve kapalı!) bir bahçeye erişimi olan bir eve ihtiyacı var. Bir tazı olarak, yem kursuna, iz sürmeye, çevikliğe katılmayı sevecektir, bu yüzden eğlenceye katılması için yerel köpek kulüplerinizi bulduğunuzdan emin olun.

Yaşam koşulları

Karda İki Büyük Gri Köpek

Bu köpekler temelde dev olduklarından, dolaşmak için çok fazla alana ihtiyaçları vardır.

Dev bir cins olarak, küçük evler veya apartmanlar için en iyi cins seçimi olmadığını söylemek yanlış olmaz. Bir şeyleri devirme tehdidi olmadan kuyruğunu sallayacak alana sahip olduğu büyük bir evde çok daha iyisini yapacaktır. o tüm şekil ve büyüklükteki ailelere uygun küçük çocukları olanlar dahil. Cins genellikle evde sakindir ve gürültülü değildir, bu nedenle her yaştan çocuklar için harika bir köpek kardeş yapar. Sadece onları her zaman denetlediğinizden emin olun.

İrlanda Kurt Köpeklerinin çoğu hoş ve arkadaş canlısı köpeklerdir. başkalarıyla iyi geçin . Bir köpek yavrusu kadar iyi sosyalleştiği sürece, yerel köpek parkında arkadaş edinme konusunda herhangi bir sorunu olmamalıdır. Bir aile kedisi ile birlikte yetiştirilirse, orada da herhangi bir problem yaşamamalıdır. Ancak aile birimi dışındaki köpekler dışında her şey kovalamak için oyun olacaktır.

Eğitim

Otların arasında Oturan Büyük Köpek

Eğitime mümkün olduğunca erken başlayın ve sonunda itaatkar ve sadık bir köpek elde edeceksiniz.

İrlanda Kurt Köpeği akıllı bir köpek yavrusudur. iyi eğitim alır . İnsanlarla birlikte hizmet etmek için yetiştirilmiş bir tazı olarak efendisini memnun etmeye can atan bir cinstir. Tabii ki, onu itaatkar olmaya teşvik etmek için eğitimine erken başlamanız gerekir. Ama erken yönlendirmeyle itaatkar bir yetişkin olacak. Nazik mizacından dolayı bu dev ırkı eğitmenin en iyi yolu pozitif güçlendirme eğitimidir.

Ondan eğitemeyeceğin tek şey av sürüşü. Bu bir doğuştan gelen içgüdü , ve eğer menüde lezzetli bir şey görebiliyorsa, bunu her zaman emriniz üzerinden dinleyecektir. Her zaman tasmalı olacağı için ve güçlü bir yavru olduğu için, tasma eğitimi tavsiye edilir erken yaşta. Aksi takdirde, tamamen yetişkin bir yetişkin olduğunda telsizler bir mücadele olabilir.

İrlanda Kurt Köpekleri arkadaş canlısı köpeklerdir ancak kendilerine yol gösterilmesi gerekir. Erken sosyalleşme çok önemli ve bu, kaliteli bir yetiştiricinin odaklanacağı bir şeydir. Annesi ve yavru arkadaşları ona ipleri gösterecek ve ona diğer köpeklerle nasıl doğru bir şekilde etkileşime gireceğini öğretecek. Onu eve getirdiğinizde buna devam etmek sizin işiniz olacak ve köpek parkları buna devam etmenin harika ve eğlenceli bir yolu. Onu yeni ortamlara ve insanlara maruz bırakmak da önemlidir.

Çünkü o bir potansiyel olarak endişeli köpek , o da sandık eğitimi almış olmalı. Bu sadece ona kaygısını yatıştıracak güvenli bir alan sağlamakla kalmayacak. Ama aynı zamanda, onu kısa bir süre için terk etmeniz gerektiğinde güvenli bir şekilde tutulduğunu bilmek, uzun vadede size yardımcı olacaktır. Sadece onun için doğru bedeni almayı unutmayın - XXL boyutunda bir köpek sandığına ihtiyacınız var kesinlikle.

Sağlık

Kıdemli Kara Köpek Çimenlere Yatıyor

İrlanda Kurt Köpeklerinin yaşam beklentisi çok kısadır, ancak dikkatli bakılırsa çok mutlu hayatlar yaşayabilirler.

İrlanda Kurt Köpeği, ortalama olarak, 6 ila 8 yıllık bir ömrü vardır . Bu, köpek krallığındaki en kısalardan biridir. Bu nedenle, ne yazık ki, birlikte uzun yıllar geçirebileceğiniz bir köpeğin peşindeyseniz, bu cins size göre değil.

Onu daha uzun süre yanınızda tutabileceğinizi umarak, onu olabildiğince sağlıklı tutmak için elinizden gelen her şeyi yapmalısınız. Onu sağlıklı tutmanın en kolay yolu, düzenli veteriner kontrolleri ile güncel kalmak, ona en iyi beslenmeyi sağlamak ve düzenli egzersiz yapmaktır.

Tüm safkan köpekler gibi, cins de belirli sağlık koşullarına yatkındır. Aşağıda İrlanda'da dikkat edilmesi gereken en yaygın sağlık sorunlarını listeledik. Aşağıdaki sağlık sorunlarının ve semptomlarının farkında olun ve herhangi birini fark ederseniz onu veterinere götürün.

Kalça ve dirsek displazisi

Bu dev köpeklerde yaygın bir sorundur. Dev köpek yavruları hızla büyür ve bu nedenle kemikleri düzensiz gelişebilir. Düzensiz kemik büyümesi, eklemlerin daha hızlı aşınmasına neden olur ve bu da sonunda ağrı ve artrite neden olur. İrlandalı Wolfhounds'u iyi kalça skorlarına sahip olarak yetiştirmek, yavrularının eklem bozukluklarına sahip olma şanslarını azaltmak için önemlidir. Semptomlar sert uzuvları, egzersiz intoleransını ve hızlı bir şekilde ayağa kalkamamayı içerir.

Göz koşulları

İrlandalı Wolfhound, çeşitli göz sorunlarına eğilimlidir. En yaygın olanları katarakt, kornea distrofisi, distikiyazis, iris kistleri, progresif retinal atrofi ve retina displazisidir. Gözlerinde aşırı gözyaşı veya kuruluk, kırmızı veya iltihaplı veya aşırı kaşıntı gibi herhangi bir değişiklik fark ederseniz, onu hemen veterinere götürün. Bunlardan herhangi biri tedavi edilmezse, tamamen körlüğe yol açabilir.

Kardiyak koşullar

İrlanda Kurt Köpeklerinin yaklaşık üçte biri dilate kardiyomiyopati (DCM) geliştirmeye başlar. Bu, olması gerektiği gibi kan pompalayamayan genişlemiş ve zayıflamış bir kalp odası ile karakterizedir. Kalp üfürümleri ile tespit edilebilir, ancak ne yazık ki ani kalp yetmezliği ile de sonuçlanabilir.

Akciğer iltihaplanması

Bu durum cinste nispeten yaygındır. Genellikle ameliyattan sonra veya diğer enfeksiyonlardan sonra köpek kulübesi öksürüğü gibi diğer tıbbi sorunlardan kaynaklanır. Uyuşukluk ve iştahsızlık genellikle gelişen ilk iki semptomdur. Zatürreden şüpheleniyorsanız, hayatı tehdit edici olduğundan acil tedavi için onu hemen veterinere götürmeniz gerekir.

Portosistemik şant

Bu aynı zamanda karaciğer şantı olarak da bilinir. Karaciğerde ve çevresinde anormal bir bağlantı oluştuğunda veya göründüğünde gelişir, bu da onu toksinleri kanından süzemez hale getirir. Hayatı tehdit eden bir durumdur ve normalde kan örnekleriyle tanımlanır. Semptomlar davranış değişiklikleri, kusma, ishal, artan idrara çıkma ve kilo kaybını içerir.

Yengeç Burcu

Cins çeşitli kanser türlerine eğilimlidir. En yaygın olanı, bir tür kemik kanseri olan osteosarkomdur. Semptomlar, topallama ve etkilenen uzuv üzerine herhangi bir ağırlık koyma isteksizliği içerir. Semptomlar ortaya çıktığında, genellikle yayılır ve sıklıkla uzuv amputasyonu gerektirir. Kaliteli yetiştiriciler asla kanser geçmişi olan köpekleri yetiştirmezler.

Beslenme

Beyaz ve Gri Tüylü Köpek Aç

Gelişimsel ihtiyaçlarına özel çok sayıda besin değeri olan kuru bir mama tanesi seçtiğinizden emin olun.

İrlandalı Kurt Köpeklerinin çoğu arasında tüketir Her gün 4 ve 8 bardak kibble . Bu tamamen onun kaç yaşında olduğuna, kaç kilo olduğuna ve ne kadar aktif olduğuna bağlıdır. Dişilerin erkeklerden daha azına ihtiyacı olacak ve yaşlıların aktif yetişkinlerden ve yavrulardan çok daha azına ihtiyacı olacak. Kilo alımını önlemek için her zaman özel miktar için mama taneleri yönergelerini izleyin.

İrlandalıyı beslemek en kaliteli beslenme Ödeyebileceğinizden, onun sağlığı için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biridir. Yüksek kaliteli mama taneleri sadece en kaliteli etleri sağlamakla kalmaz, aynı zamanda tüm besin ihtiyaçlarını karşılayacak dengeli bir diyet sağlar.

Onu bir mama tanesiyle beslemeniz de önemlidir. dev cins köpek yavruları için özel olarak tasarlanmıştır çünkü bunlar onun benzersiz gelişim ihtiyaçlarını karşılar. Bu, sağlıklı bir vücut ve yaşam tarzının temellerini attığı için özellikle yavruluk döneminde önemlidir. Ayrıca eklem displazisi olasılığını da azaltabilir.

Derin göğüslü birçok büyük köpek, mide burulması veya şişkinlik adı verilen bir durumdan muzdariptir. Bu hayatı tehdit eden bir durum midesi burkulduğunda ortaya çıkar. Genellikle yemek sırasında ortaya çıkar. Bu nedenle günlük yemek ödeneğini en az iki farklı beslemeye yaymak önemlidir. Ve onu asla egzersizden hemen önce veya sonra beslemeyin. Gerek semptomları anlamak acil tedavi için onu veterinere götürmek için.

tımar

Wiry Gri Köpek Yukarıya Bakıyor

Bu cinsin telli saçlarını haftada 1-2 kez fırçalayarak veya tarayarak yönetilebilir tutun.

İrlanda Wolfhound'un ceketi sert ve sırımdır ve ona ihtiyacı vardır. haftada bir veya iki kez fırçalamak ceketinin dolaşmamasını ve matlaşmamasını sağlamak için. Fırçalarken, en çok saçın olduğu yere özellikle dikkat edin. Koltuk altı ve kulak arkası gibi paspasların daha yaygın olduğu yerlerde.

Kullanılacak en iyi fırça daha ince bir fırçadır. Birçok çift kaplamalı ırkın aksine, İrlanda Kurt Köpeği tüm yıl boyunca orta derecede tüy döker ve tüy dökme mevsimlerinde tüylerini dökmez.

ihtiyacı olacak her altı ila sekiz haftada bir banyo yapmak en iyi şekilde görünmesini sağlamak için. Köpekler için özel olarak tasarlanmış nazik bir şampuan kullanın. Sert kilitlerini yumuşatacağından, İrlandalılar için bir bakım şampuanı en iyisi olacaktır. Bu dev için bir duşakabin veya küvet tavsiye edilir, aksi takdirde bir vinç uygun olabilir!

onun ihtiyacı olacak tırnaklar düzenli olarak kesilmiş , böylece döşemenize dokunduklarını duyar duymaz, düzeltme zamanı gelmiştir. önlemek için dişlerini haftada en az bir kez fırçalayın. periodontal hastalıklar . İnsan diş macunu köpekler için toksik olduğundan köpek diş macunu kullandığınızdan emin olun. Tımarlamayı ikiniz için de daha kolay ve daha sakin bir deneyim haline getirmek için, onu bir yavru olarak tımar rutinine maruz bırakın.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Ters Brindle Köpek Açık Havada

Bu cins için yaklaşık 1.500 $ veya daha fazla ödeme yapmayı bekleyin.

İrlanda Wolfhound, Amerika'da nadir görülen bir köpek ırkıdır. Bu, yaşadığınız yere bağlı olarak iyi kalitede bir köpek yetiştiricisi bulmak için muhtemelen seyahat etmeniz gerekeceği anlamına gelir. Bekleme listesine alınmanız da muhtemeldir, ancak bu kaliteli bir yetiştiricinin işaretidir, yani bu iyi bir şey!

İrlandalı bir yavrunun ortalama fiyatı 1500$ civarında . Popüler bir yetiştiriciden veya bir gösteri hattından bir yavru arıyorsanız, bundan çok daha fazlasını ödemeyi bekleyebilirsiniz. Aramanıza başlamak için harika bir yer, AKC'nin İrlandalı Wolfhound yetiştiricileri listesi . İyi yetiştiriciler ucuz değildir ve ucuz yetiştiriciler iyi değildir!

Sorumlu yetiştiriciler, sağlıklı yavrular yetiştirmek için ellerinden gelen her şeyi yapacaklardır. Uygun sosyalleşmeyi sağlamak için yavrularını sevgi, dikkat ve idare ile yetiştireceklerdir. Ve emin ol sağlık sertifikası istemek sağlıklı köpekler de yetiştirdiklerinden emin olmak için.

Bir köpeğe sahip olmanın, yalnızca ilk köpek yavrusu fiyatından daha fazla maliyeti vardır. Kasalar, yataklar, kaseler, tasmalar satın almaktan ve hatta bahçenizi kaçmaya karşı korumaktan evinizi kurmayı düşünmelisiniz. Artı sigorta, tıbbi bakım, yiyecek ve bazılarının devam eden maliyetleri ciddi anlamda dev köpek oyuncakları . Satın alacağınız her şeyin dev olması gerektiğini unutmayın. ekstra para demek . Bu nedenle, bir İrlandalıya taahhütte bulunmadan önce, ömür boyu mali yükümlülükleri göz önünde bulundurmanız gerekir.

Kurtarma ve Barınaklar

Yavrusu ile Anne Köpek

Köpek yavrusu maliyetlerini azaltabilecek ve potansiyel olarak evsiz bir yavruyu kurtarabilecek İrlandalı Kurt Köpeklerinin yeniden yuvalanmasına yardımcı olacak kaynaklar var.

Herkes bir yavruyu hayatına kabul etmek istemez veya buna hazır değildir. Ve sorun değil! Barınaklarda bu kadar çok köpek varken, birini benimsemeyi düşün . İrlanda Kurt Köpeği en popüler köpek ırkı olmasa da, sonsuza kadar yuvalarını bekleyenler var. Onu bulmak için yerel kurtarma merkezlerine gidin. Oradaki personelle konuşun çünkü sizi İrlandalı bir bekleme listesine koyabilirler.

Alternatif olarak, bazı kuruluşlar zamanlarını ve çabalarını yalnızca bu cins köpekleri yeniden barındırmaya adamaktadır. Benimseme aramanıza başlamak için harika bir yer, Amerika İrlanda Wolfhound Kulübü . Evlat edinme merkezlerini eyalet ve iletişim bilgilerine göre listelerler. Bu, bir köpek yavrusu satın almak yerine kurtarmaya açık olanlar için harika bir kaynak.

Aile Hayvanları Olarak

 • Bu dev bir cins ve dolaşmak için alana ihtiyacı var.
 • Genellikle en iyi hayatlarını bolca odaya sahip bir evde yaşarlar.
 • İrlandalı Wolfhounds insan arkadaşlığı.
 • Cırt cırtlı bir köpek olarak kabul edilirler ve sizi her yerde takip ederler.
 • Kurt köpekleri evde sakindir ve kucaklaşmayı ve uyumayı severler.
 • Kısa getirme oyunlarını veya römorkör savaşını memnuniyetle karşılayacaklar.
 • Cins, orta derecede aktif bir köpek ırkı olarak kabul edilir.
 • Sağlıklı kalmak için günde yaklaşık 30-40 dakika egzersiz yapmaları gerekir.
 • Cins, sosyal ve arkadaş canlısı olarak kabul edilir.
 • Genellikle yabancılara karşı temkinlidirler, ancak zamanla ısınırlar.
 • Diğer köpeklerle hoş bir şekilde kibardır.
 • Çocuklarla yaşayabilirler, ancak boyutları nedeniyle çocuklar daha büyük olmalıdır.
 • Yüksek bir av sürüşü var ve görünürdeki her şeyi kovalayacak

Son düşünceler

İrlandalı Kurt Köpeği en yaygın değil köpek ırkları, ancak bu sadece boyutundan dolayı. Karşılaştığı her şeye karşı sakin ve arkadaş canlısı olan nazik bir devdir. Tek istediği büyük bir ev, sürekli insan arkadaşlığı ve onu kanepede kucaklamak için bırakacak bir aile. Muhtaç olabilir, ama ne kadar tatlı olduğu düşünülürse, arzu ettiği her şeyi hak ediyor.

Doğru aile ile mükemmel bir aile hayvanı yapabilirdi . Sadece çok kısa bir ömrü olduğunu unutmayın. Ama seninle geçirdiği zamanın hayatının en güzel yıllarından biri olacağı garanti. Çoğu İrlandalı Wolfhound sahibi, hayatında bir kez çok güzel bir İrlandalı olduğunda, hayatında her zaman bir İrlandalıya ihtiyacın olacağını belirtir. Uyarıldın!

Yorumlar