Cane Corso Labrador Retriever Karışımı: Labrador Corso Irk Bilgisi

Labrador Corso, safkan ebeveynlerinin yavru ürünüdür. Cane Corso ve Labrador Retriever . Herkes hangi ebeveyninin en popüler olduğunu bilir, ancak ikisi de harika aile köpekleridir. Yani Cane Corso Lab karışımı, harika bir aile köpeği yapmak için ihtiyaç duyduğu her şeye sahiptir.

Bu rehber, bu karışık ırkı hayatlarına kabul etmeyi düşünen herkes için mutlaka okunması gereken bir kılavuzdur. Bu karışım sizin ortalama meleziniz değil, herkesin bildiği zorlu idare edecek köpek. Labrador ebeveynleri diğer aile dostu karışımları üretirken Sheprador gibi ya da altınador , Cane Corso melez bir ebeveyn kadar popüler değil. Melez cennette bir eşleşme olduğunuzdan emin olmak için bir Labrador Corso'yu benimsemeden önce neyle karşılaşacağınızı anlamanız gerekir.Labrador Corso herkes için bir köpek olmadığı için, evinize hoşgeldiniz derken neye bulaştığınızı anlamak önemlidir. Bu karışık cins yavrunun sizin için uygun olup olmadığını öğrendiğimiz için tüm köpek detaylarına takılıp kalalım.

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık70-90 Pound
  • yükseklik simgesiYükseklik22-25 İnç
  • ömür simgesiÖmür11-13 Yaş
  • renk simgesiRenklerSiyah, Çikolata, Brindle
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Ebeveyn Irkları

Cane Corso ve Labrador Retriever birbirinden çok farklıdır. Ve bu nedenle, Labrador Corso'nun kişiliği ve özellikleri, oldukça değişken . Bu adamı alacaksanız, anne ve babasını da birbiriniz kadar sevdiğinizden emin olmalısınız. Bu araştırma ile başlar, o yüzden daha yakından bakalım.cane corso

Cane Corso Brindle Köpek

Cane Corso, İtalyan Mastiff olarak da bilinir.

Cane Corso (kah-neh-kor-soh olarak telaffuz edilir) olarak da bilinir. İtalyan Mastiff . Asıl amacı, İtalyan kırsalındaki çiftliklerde çalışmaktı. Çiftlikteki tüm esnafların ustasıydı ama özel yeteneği ailesini ve toprağını korumaktı. bu Cane Corso aynı zamanda harika bir yaban domuzu avcısıdır. . Artık daha yaygın olarak ailelerini kanepenin rahatlığından korurken bulunur.

bu Cane Corso büyük bir köpek ırkıdır. , ve o 88 ila 110 pound arasında ağırlığında . Pençeden omuza, 23 ila 27 inç boyundadır. Çok fazla güce sahip olan etli bir köpektir ve ayrıca birkaç rulo poli rulo taşır. Amerikan Kulübesi Kulübü (AKC) onu yalnızca 2010'da tanıdı, ancak o zamandan beri popülaritesi önemli ölçüde arttı. Bütün aile için tatlı bir köpek olduğunu kanıtlıyor. Corsos, koruyucu köpekler olarak bilinir ve genellikle Pitbull'larla karşılaştırıldığında , ya da daha koruyucu bir karışım oluşturmak için onlarla birlikte .husky kurt karışımı

Labrador köpeği

Farklı Renkli Labradorlar Bir Arada

Labradorlar, bir Amerikan aile favorisidir ve birçok farklı renkte gelir.

bu Labrador Retriever bir aile favorisidir . AKC tarafından derecelendirilmiştir. en bir numaralı köpek yaklaşık üç yıldır. Bu çocuğun her şeye sahip olduğunu söylemeye gerek yok - görünüş, kişilik, aile dostu ve eğlence. Laboratuarlar, bazı insanların inandığından çok daha enerjiktir ve sonsuza kadar sevimli bir köpek yavrusu olarak kalmaz. Yakında enerji dolu sevgi dolu bir aile arkadaşına dönüşür.

Newfoundland'dan geliyor, efendisi avını alırken koylarda çalışıyor. Suya ve buza dayanıklı ceketi ve su samuru benzeri kuyruğu onu yüzme makinesi . Laboratuvarlar itaatkar, eğlenceli, arkadaş canlısı ve sevgi dolu. O harika bir çok yönlü köpek, bu yüzden harika bir aile evcil hayvanı. Çoğu Laboratuar 55 ila 80 pound arasındadır ve 21 ½ ila 24 ½ inç boyundadır. Mükemmel aile tavırları nedeniyle, Laboratuarlar, birkaç farklı melez için mükemmel bir ebeveyn yapar .Labrador Corso

mutlu labcorso

Labrador Corsos, çeşitli farklı görünüm ve renk kombinasyonları alabilir.

Labrador Corso, nadir bulunan bir karışık ırktır, yani birinci veya ikinci nesil bir yavru olacaktır. Bu, kişiliğinden görünüşüne kadar hiçbir şeyin garanti edilmediği anlamına gelir. beklenmeyeni bekle . Ancak anne babasını araştırdıktan sonra, belirli olasılıklara hazırlanabilirsiniz. Ama neyse ki, genellikle ebeveyninin en iyi özelliklerini miras alır.

Mizaç

Labrador Corso yukarı bakıyor

Lab Corsos'un dengeli bir mizacı vardır ve harika aile köpekleridir.

Bu adamın sosyal bir ebeveyni ve pek de arkadaş canlısı olmayan bir ebeveyni var. Labrador etkisi, onu İtalyan ebeveynine kıyasla yabancıları çok daha fazla kabul etmesini sağlamalıdır. Ancak, muhtemelen yabancılara karşı Laboratuar'a kıyasla daha az arkadaş canlısı olacaktır. Başlangıçta şüphelenecek, ancak ziyaretçilerin zarar vermediğini anladığında, aile arkadaşlarına ısınmak ve ziyaretçiler.Onun koruyuculuğu onu mükemmel bir bekçi köpeği . Ancak daha sonra hangi ebeveyni alacağına bağlı olarak, koruyucu bir köpek yapıp yapmayacağını belirleyecektir. Cane Corso'nun peşine düşerse, yapacak ve Laboratuar'ın peşine düşerse muhtemelen yapmayacaktır. Bir aile bekçi köpeği arıyorsanız, bu beceriyi garanti edebilecek başka bir cins düşünmek isteyeceksiniz.

Ailesine gelince durum farklı. Oh oğlum, bu adamda var mı? vermek için çok fazla sevgi! Ailesinin her bir üyesine takıntılı ve bir sürü salyalı köpek öpücüğü için hazırlansan iyi olur. Neyse ki, onlar en iyi tür. Durum ne olursa olsun, yanınızda olmayı sever. Yalnız bırakılmaktan nefret eder ve bu onu sahip olması gereken yoğun bir köpek yapabilir.

Şükürler olsun ki, pek çok şeyde aşırı muhtaçlığını telafi edecek. eğlence ve oyun zamanı . Ailenin genç üyeleri için mükemmel bir köpek kardeş yapar. Yanlışlıkla küçük çocukları çarpabilir, ama öyle demek istemiyor. O sadece sevdiğini güldürmek isteyen enerjik ve canlı bir köpek. O kendinden emin bir köpek ve gününüze kesinlikle neşe getirecek.

Boyut ve Görünüm

Mutlu Labrador Cane Corso Karışımı

Lab Corso daha büyük bir köpek olacak ve ağırlığı 100 pound'a yaklaşabilir.Labrador Corso, aralarında ölçecek büyük boy bir köpektir. 22 ve 25 inç boyunda ve arasında herhangi bir yerde tartın 70 ila 95 lira . Tipik olarak, fitness takıntılı bir Laboratuar gibi görünecektir. Bu konuda, bir Laboratuardan daha kaslı ama Corso ebeveyninden daha az etli. Daha cana yakın bir tavrı var ama yine de ciddi olduğunu söyleyebilirsin.

Cane Corso Lab karışımı, büyük etli kare bir burun ile hala kare şeklindedir. Labrador Corsos, her iki ebeveynde olduğu gibi aşağı doğru büyük kulaklara sahiptir. Muhtemelen Lab'ın kalın su samuru benzeri kuyruğunu da devralacak. İtalyan ebeveyni kadar salyası olması pek olası değil, ama her ihtimale karşı buna güvenmeyin. Labrador Corso süper sevimli ve insanların sizi bir selfie için sokakta durdurma şansı yüksektir.

Ceket ve Renkler

Çim döşeme laboratuvar Corso

Labrador Corso'nun rengi genellikle siyahtan brindle veya açık kahverengiye kadar değişir.Labrador Corso, her iki ırkın da çift katını miras alacaktır. Miras alması daha olasıdır. daha kalın ve daha yoğun ceket Laboratuarın, en azından Corso'dan daha fazla. Onun Laboratuar ebeveyni dökülme için bilinir yıl boyunca orta derecede ve dökülme mevsimlerinde yoğun olarak. Güvende olmak için Lab Corso'dan da bunu beklemelisiniz.

Labrador Corso genellikle spor yapar siyah ve çikolata renkleri anne ve babasının ortak özelliği. Bu adamın daha açık renkleri miras alması daha az olasıdır. Gözleri genellikle kahverengi veya belki mavi veya gri olacaktır. Ayrıca bu karışımın Brindle ceketi giy ilave olarak. Aptal bir Lab Corso yavrusu keşfederseniz, onu başkası bulmadan hemen yakalayın.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Green Grass üzerinde Corso Lab karışımı

Cane Corso Labrador Mix, daha büyük bir avluya sahip bir evde en iyisini yapar.

Labrador Corso, aynı zamanda yakacak çok fazla zihinsel enerjisi olan fiziksel olarak aktif bir köpektir. Bu, en azından bir kenara koymanız gerektiği anlamına gelir. her gün bir saat egzersiz . Bu adama ayak uydurabilmek için hem çeşitli hem de yoğun egzersizler sağlamanız gerekecek. Özellikle onu dışarı çıkarmak istiyorsanız. Olmazsa çok sıkılacak, yoksa mobilyalarından ve çimlerinden çıkaracak.Neyse ki, kendine çok güvenen, sadık ve memnun etmeye hevesli olduğu için sizinle daha fazla zaman geçirmesini sağlayacak yeni hobiler edinecektir. Gelişmekte olan eklemleri üzerindeki etkiyi azaltmak için onu bir yavru olarak çok fazla egzersiz yapmadığınızdan emin olun. Ayrıca ihtiyacı olacak ailesiyle düzenli oyun zamanı zihnini uyarmak için egzersiz seansları arasında.

Olduğu gibi Cane Corso karışımı , malısın yerel Irka Özgü Mevzuatınızı araştırın (BSL) yasaları. Bu, onu yerel köpek parkına götürüp götürmeyeceğinizi veya halka açık yerlerde tasmasını bırakıp bırakamayacağınızı etkileyebilir. Ama yapabilirsen, sonsuza dek minnettar kalacak. Özellikle yerel göle dalmayı içeriyorsa, çünkü suda smaç yapmak isteyecektir.

Boyu büyük olduğu için beğenecektir. büyük bir bahçeye erişimi olan daha büyük bir ev . Bu adam bir apartman dairesinde mutlu olmayacak, bu yüzden şehir sakinlerinin başvurmasına gerek yok. Lab Corso, özünde taşralı bir hödüktür ve burun deliklerinden akan temiz hava hissini sever. Corso ebeveyni gibi koruyucu olduğu ortaya çıkarsa, bahçesinin güvence altına alınması gerektiğini unutmayın.

İyi sosyalleşirse, muhtemelen diğer evcil hayvanlarla mutlu bir şekilde bir arada yaşıyor . Özellikle Laboratuar ebeveyninin peşine düşerse. Daha çok Corso ebeveyni gibiyse, özellikle de yavruyken sosyalleşme eğitimi almamışsa, yeni aile evcil hayvanlarını gruba kabul etmeyebilir. Bu dikkate alınması gereken bir şey ve çok çalışmak için daha fazla neden onun itaat eğitimine .

Eğitim

Cane Corso Labrador Yavrusu

Lab Corso'nuzu erken yaşta eğitmeye başlamak isteyeceksiniz.

Labrador Corso yarı arkadaş canlısı ve itaatkar, yarı şüpheli ve biraz inatçıdır. Bu, eğitilebilirliğinin, daha sonra hangi ebeveyni alacağına bağlı olduğu anlamına gelir. Laboratuar ebeveynine daha çok benziyorsa, eğitim oturumlarında başarılı olacaktır. Daha çok İtalyan ebeveynine benziyorsa, daha sıkı ve daha güçlü bir yaklaşım benimsemeniz gerekecek. Bağımsız köpeklerle önceki deneyim Cane Corso karışımları için idealdir.

Herhangi bir olasılığın üstesinden gelmek için, onu eve getirir getirmez eğitimine başlayın. Bu içerir sosyalleşme ve itaat eğitimi . Kendine olan güvenini artırmak ve aşırı korumacı davranışları önlemek için onu diğer hayvanlara, insanlara ve ortamlara mümkün olduğunca maruz bırakın. Yine, itaat eğitimi hayati önem taşır, böylece koruyucu lider olması gerekmediğini bilir. Çünkü bunu zaten kapsıyorsun.

Labrador Corso'nun acı çekmesi muhtemel ayrılık kaygısı çünkü yalnız bırakılmaktan nefret eder. Bu nedenle, sadece zamanının çoğunu onunla geçirebilecek bir aile yanında kalması değil, aynı zamanda sandık eğitimi alması da gerekiyor. Bu basit bir işlemdir, ancak hem sizi hem de yavrularınızı sonraki yaşamda çok fazla stresten kurtarabilir, bu nedenle bir yatırım yaptığınızdan emin olun. yıkılmaz sandık .

Sağlık

Sağlıklı Corso Labrador

Cane Corso Labrador karışımları 12 yaşına kadar yaşayabilir.

Labrador Corso sağlıklı bir köpektir. ortalama ömrü 10 ila 12 yıl . Her iki ebeveynine de benzer. Karışık ırklar, her iki ebeveynin koşullarını miras alabilir, bu nedenle her ikisinin de sağlık endişelerini göz önünde bulundurmak önemlidir. İşte Labrador Corso'nun karşılaştığı en yaygın sağlık sorunları.

Kalça ve dirsek displazisi : Hem Laboratuar hem de Cane Corso bu eklem displazilerinden muzdariptir. Bir yetiştiriciyle çalışırken, onun ne kadar sağlıklı olması gerektiğini belirlemek için ebeveyninin kalça ve dirsek puanlarını görmeyi isteyin.

Göz koşulları : her iki ebeveyni de çeşitli göz rahatsızlıklarından muzdarip. Progresif retinal atrofi, katarakt, entropion ve ektropion en yaygın olanlarıdır.

Kardiyak endişeler : Cane Corso cinsinde kalp rahatsızlıkları görülür, bu nedenle bu, dikkat edilmesi gereken bir şeydir. Dilate kardiyomiyopati, öğrenilmesi gereken en önemli kardiyak risktir.

Egzersize bağlı koma : Bu, Laboratuvar ebeveyninin karşı karşıya olduğu yaşamı tehdit eden bir durumdur. Lab Corso'nuzun egzersiz sırasında herhangi bir zayıflık yaşadığını fark ederseniz, onu sakince durdurun ve hemen yardım isteyin.

Beslenme

Turuncu Gözlü Lab Corso

Labrador Corsos büyük bir cins ve onlar da onun gibi yiyorlar.

Labrador Corso yaklaşık olarak yiyecek üç bardak günde bir yemek . Bu onun büyüklüğüne, enerji seviyelerine ve yaşına bağlı olacaktır. Büyük boy bir köpek olduğu için, ona büyük ırkların benzersiz beslenme ihtiyaçları için özel olarak tasarlanmış yüksek kaliteli bir mama maması vermelisiniz. Bu, bir yavru olarak hızlı kemik büyümesini kontrol edecek ve bu da eklem displazileri geliştirme şansını azaltabilecektir.

Labrador Corso'nuzun sağlığını olabildiğince iyileştirmek için, ona paranın yettiği en kaliteli mama tanelerini besle . Sağlıklı ve parlak tüyleri desteklemek için dengeli bir diyet ve bol miktarda omega yağı sağlayan mama taneleri arayın. Büyük kas kütlesi ile et ve et yemeklerinden elde edilen yüksek kaliteli protein diyetinin odak noktası olmalıdır. Hassas mideleri olduğu için, daha iyisini yapmaları mümkündür. tavuksuz köpek maması formülü , ya da bir bezelye ve mercimek içermez .

corgis dökmek

tımar

Corso Lab karışımının Bakıma ihtiyacı var

Lab Corso karışımının bakımı nispeten kolaydır.

Labrador Corso'nun ihtiyaç duyacağı kalın bir çift kat vardır. haftada bir veya iki kez fırçalamak kiri, ölü saçları çıkarmak ve sağlıklı görünmesini sağlamak için. Dökülme mevsimleri boyunca, dökülmeyi minimumda tutmak için her gün fırçalamaya ihtiyaç duyacaktır. Tüm yıl boyunca bir iğne veya daha ince bir fırça kullanın ve tüy dökme mevsimlerinde bir tüy alma aleti kullanın.

Taze kokmasını sağlamak için onu her 8 ila 12 haftada bir yıkayın. Laboratuardaki ebeveyni gibi kalın ve suya dayanıklı bir ceketi varsa, yatırım yapmanız gerekebilir. konsantre köpek şampuanı kapsamlı bir yıkama için. Bakteri oluşumunu önlemek için büyük kulaklarının haftada bir temizlenmesi gerekir.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Köpek Laboratuvarı Kursu

Bir Lab Corso Puppy için yaklaşık 1.000 $ ve daha fazla ödemeyi bekleyin.

Saygın bir yetiştiriciden bir Labrador Corso yavrusu fiyatı yaklaşık 1.000 dolardan başlar . Labrador Corso ender bir cinstir, yani saygın bir yetiştirici bulmak için çok aramanız gerekecek. Onlarla, yavrularla ve ebeveynleriyle tanışmanızı sağlayacak bir yetiştirici arayın. Size sağlık izinlerini ve yaşam koşullarını gösterebilirlerse, birlikte çalışmak isteyeceğiniz bir yetiştirici olmaları muhtemeldir.

Yavru değirmenlerinden kaçının çünkü genellikle veteriner tedavisine erişimi olmayan yavru köpekleri satarlar. Sevgisiz veya sosyalleşmeden yetiştirilmeleri de olası değildir. Lab Corso ruh eşinizle tanıştığınızda ekstra çaba ve daha yüksek fiyat her şeye değecektir.

Kurtarma ve Barınaklar

Yaşlı Labcorso

Bir kurtarma merkezinde veya hayvan barınağında bir Labrador Corso bulmak nadir değildir.

Labrador Corso nadide bir köpek yavrusu olduğu gibi, aynı zamanda barınaklarda bulmak için nadir bir köpek . Yerel barınaklarınızı ziyaret ettiğinizden emin olun ve bir tane bulamazsanız, sizi yakındaki bir kurtarma merkezinin doğru yönüne yönlendirebilecek personelle konuşun.

Aramaya başlamak için başka bir harika yer, belirli ırkları ve onların karışık yavrularını kurtaran özel tür merkezlerini veya web sitelerini ziyaret etmektir. bu Amerikan Laboratuvarı Kurtarma ve Cane Corso Kurtarma web sitesi özel kurtarma merkezlerini ve iletişim bilgilerini listeler.

Aile Hayvanları Olarak

 • Labrador Corso, ailesine çok sadık olan tatlı bir yavrudur.
 • Çok sevecen ve kucaklaşmaya hazır olarak kanepeye atlayan ilk kişi olacak.
 • Yalnız bırakılmaktan nefret eder ve muhtemelen ayrılık kaygısından muzdariptir.
 • Labrador Corso çocukları sever, sadece boyutları nedeniyle gözetlediğinizden emin olun.
 • Güvenli bir bahçeye erişimi olan daha büyük bir evi takdir edecektir.
 • Lab Corso'nun günlük en az 45 dakikalık egzersize ihtiyacı vardır.
 • Yıl boyunca orta derecede, dökülme mevsimlerinde yoğun bir şekilde tüy döker.
 • Lab Corso'nuz, Lab ebeveyninin peşinden gitmedikçe muhtemelen salyası bir yavru olacaktır.
 • Labrador Corso iyi bir bekçi köpeğidir ve biraz koruyucu olabilir.
 • İlk başta yabancılara karşı mesafeli olacak ama sonunda onlara ısınacaktır.

Son düşünceler

Labrador Corso, ailenin en sevdiği Labrador Retriever ve koruyucu Cane Corso'nun güzel dengeli yavrusudur. Ebeveynlerinin ikisi de birbirinden çok farklı , bu da bu yavruyu çok eşsiz kılıyor. İçinde hem samimiyet hem de koruma var ve çok eğlenceli ama aynı zamanda evde nasıl sakin ve tatlı olunacağını da biliyor.

Genel olarak, bu adamla sağlam ama adil bir lider olabilmeniz gerekir. Bir köpeğe sahip olmak büyük bir başarı değil, ancak bir Cane Corso karışımına sahip olmak çok zor olabilir. Her iki türü de idare edebiliyorsan, bu adamla da baş edebilirsin. Ve uzun aramayı her dakikaya değecek.

Yorumlar