Köpekler Hindi Yiyebilir mi? Köpekler İçin Kötü mü?

Köpekler Hindi Yiyebilir mi? Köpekler İçin Kötü mü?

Şükran Günü mevsimi boyunca herkes, ailesi ve arkadaşlarıyla geçirilen kaliteli zamanı dört gözle bekleyecek. Tabii ki, Şükran Günü'nü bu kadar çekici kılan sadece en yakınlarımız ve en sevdiklerimizle eğlence vaadi değil; aynı zamanda lezzetli yiyecek ve içeceklerin cazibesidir.

Peki ya köpek türünden aile üyeleriniz de varsa? Tatil sezonunun hoşgörüsüne katılmalarına izin verilmemeli mi? Köpeklerin artık hindinizi yiyip yiyemeyeceğini öğrenmek için okumaya devam edin.Hindi eti, tüm et seçenekleri arasında, düşük yağ içeriği nedeniyle köpekler için en uygun olanlardan biridir. Bununla birlikte, Şükran Günü yemeklerinizi köpek arkadaşınızla paylaşmaya karar vermeden önce aklınızda bulundurmanız gereken birkaç kural vardır.

İçindekiler

Türkiye Köpekler İçin İyi mi?

dilimlenmiş hindi

Türkiye, yağsız bir protein kaynağı ve demir (oksijen taşıyan hemoglobin yapmak için gerekli) dahil olmak üzere bir vitamin ve mineral kaynağıdır.Hindi, köpeğinizin kas ve diğer dokuları inşa etmesi ve koruması için ihtiyaç duyduğu mükemmel bir protein kaynağıdır. Ayrıca içerir çok az yağ, yani domuz eti ve sığır eti gibi daha yağlı etlere daha sağlıklı bir alternatif .

köpeklerde kabızlığa ne iyi gelir

Ayrıca içerir magnezyum , kas kasılmaları ve sinir sinyallerinin gönderilmesi için gerekli olan sodyum ve potasyum , köpeğinizin vücudunun uygun su içeriğini korumasına yardımcı olur. Hindi ayrıca köpeğinizin metabolizmasını ve tiroid fonksiyonunu korumaya yardımcı olan ve antioksidanlar içeren temel mineral selenyumu içerir.

Köpeğinize Hindi Beslemenin Riskleri Nelerdir?

Köpeğinizi hindi beslemenin iyi bir fikir olmadığı ve sağlıklarını riske atabileceği durumlar vardır. Örneğin, Köpeğinize herhangi bir pişmemiş et gibi çiğ hindi vermek, midesini bozabilir veya Salmonella ile kötü bir enfeksiyona neden olabilir veya kampilobakter . İnsanlarda gıda zehirlenmesinin bu nedenleri, köpeğinizde benzer semptomlara neden olabilir ve hatta ailenizin savunmasız üyelerine yayılabilir.Köpeğinizi hindi beslemenin bir başka riski de yağda veya diğer pişirme yağlarında pişirilmişse. Bunun nedeni, yağlı yiyeceklerin köpeğinizin kusmasına ve ishale neden olma olasılığının daha yüksek olması ve hatta köpeğinize ağrılı bir pankreatit nöbeti yaşatabilmesidir. Aşırı tuz, tuz zehirlenmesine yol açabilir; ancak, diğer baharatların bağırsaklarını tahriş etmesi daha olasıdır.

Şükran Günü bittiğinde, kalan hindiyi biber veya güveç gibi başka bir yemek yapmak için kullanabilirsiniz. Köpeğinizi hindi içeren bir yemekle beslemek, tek başına hindiden çok daha risklidir. gibi ek bileşenler Sarımsak ve soğanlar köpekler için zehirlidir ve onları rahatsız edebilir.

Türkiye Köpekleri Hasta Ediyor mu?

Az miktarda sade, pişmiş hindi göğsü, köpeğinizi rahatsız etmemelidir. Bununla birlikte, herhangi bir köpek herhangi bir yiyeceğe karşı hassas veya hoşgörüsüz olabilir. Öyleyse, Köpeğinize herhangi bir yeni mamayı tanıtmak, yavaş yavaş ve ilk başta küçük miktarlarda yapılmalıdır. T. Köpeğinize aniden çok miktarda hindi verirseniz, kusma veya ishal gelişebilir. Ciddi alerjik reaksiyonlar nadir olmakla birlikte, hassas veya alerjik olmaları durumunda kızarıklık veya şişlik fark edebilirsiniz.Türkiye'nin Hangi Bölgeleri Köpekler İçin Güvenlidir?

Hindi kemiği yiyen köpek

İster çiğ ister pişmiş olsun, kemikler köpeğinize verildiğinde önemli bir risk oluşturur. .

Köpekler Hindi Göğsü Yiyebilir mi?

Hindi eti çok az yağ içeren yağsız bir et türüdür. Bu onu köpekler için iyi bir protein seçeneği yapar. Küçük miktarlarda sade, pişmiş hindi göğsü, köpeğinizi beslemek için güvenli olmalıdır. Bununla birlikte, pişirme yöntemine ve kullanılan ek baharat veya soslara bağlı olarak köpeğiniz için hala bir risk oluşturabilir. Bu nedenle, köpeğinize sunduğunuz hindilerin yağda veya katı yağda pişirilmek yerine sade, baharatsız ve ızgara veya haşlanmış olması önemlidir.

Köpekler Hindi Kemiklerini Yiyebilir mi?

Pişirilmesinin yanı sıra, hindi kemiksiz olmalı . Ne yazık ki, kemik yiyen köpeklerin onları çıkarmak ve hasarı onarmak için ameliyathaneye gitmesi çok yaygındır. hakkında daha fazla bilgi edelim kemiklerle ilişkili riskler ve köpeğinizin neden onlardan kaçınması gerektiği .

Kemikler genellikle bir köpeğin ağzına veya boğazına zarar verir ve yemek borusuna yerleşebilir veya boğulmaya neden olabilir. çiğnenmiş ise, kemikler genellikle kıymık yemek borusu, mide veya bağırsakları delebilecek keskin parçalar bırakarak.Diğer taraftan, daha büyük kemik parçaları bağırsakları tamamen tıkayabilir. Kemik parçaları kalın bağırsağa veya rektuma kadar ulaşırsa, köpeğinizin ağrılı kabızlığına neden olabilir ve bazen tıkanıklığı gidermek için lavmana bile ihtiyaç duyabilirler.

Köpekler Hindi Derisi Yiyebilir mi?

Hindi nispeten yağsız et olmasına rağmen, esas olarak deride biraz yağ içerir. Deri aynı zamanda yemeklik yağlar ve baharatlarla da temas ettiğinden, Köpeğinize hindi derisi vermekten kaçınmak en iyisidir.

sarı köpek isimleri

Köpeğinize Şükran Günü hediyesi vermenin en güvenli yolu kemiksiz veya baharatsız az miktarda derisiz hindi göğsüdür.

Köpeğiniz Kazara Hindi Yiyorsa Ne Yapmalısınız?

Şükran Günü Masasında Hindi Yiyen Köpek

Bazı köpekler çok yiyecek odaklıdır ve hindiyi tezgahtan veya masadan gizlice sokmaları muhtemeldir.Öncelikle hindi pişmiş ve sade ise, minimum baharatla ve kemiksiz, köpeğinize herhangi bir zarar vermesi olası değildir. Durum buysa, her ihtimale karşı onları yakından takip edebilirsiniz, ancak bir veteriner görmesine gerek yoktur.

Yedikleri etler soğan, sarımsak veya diğer zehirli yiyecekler içeren bir yemeğin parçasıysa hemen veterinerinize başvurmalısınız. Veterinerin, vücutlarının zehirli maddeleri emmesini önlemek için onları hasta etmesi gerekebilir ve bazı ek tedaviye ihtiyaçları olabilir.

Köpeğiniz hindi kemiği yemişse, tavsiye için veterinerinizle görüşmeye değer. Kemik boyutuna, pişmiş veya çiğnenmiş olmasına bağlı olarak, veteriner köpeğinizi muayene etmeye karar verebilir. Ancak bunun yerine, herhangi bir endişe belirtisi için onları yakından izlemenizi isteyebilirler.Sıkça Sorulan Sorular

Bir tabakta elmalı hindi budu yiyen köpek

Genel olarak hindi, köpeğiniz için çiğ yerine pişirildiğinde çok daha uygundur.

Pişmiş Hindi Köpeğime Zarar Verir mi?

Köpeğinize katı veya sıvı yağda pişirilmiş hindi vermemeniz ve baharattan kaçınmanız önemlidir. Hindi tabağındaki diğer bileşenlerin, özellikle de zehirli olan ve köpeğinizin anemik olmasına neden olabilecek sarımsak ve soğan gibi köpeğinize uymayabileceğini unutmayın.

Köpeğim Hindi Yiyorsa Ne Yapabilirim?

Panik yapmamaya çalışın. Köpeğinizin ne kadar hindi yediğini, pişmiş olup olmadığını ve ek baharatlar, soslar veya malzemeler dahil olduğunu biliyorsanız, ne yapacağınıza karar verebilirsiniz.

Köpeğiniz hindi yedikten sonra hastalanıyorsa, derhal veterinerinizle iletişime geçmelisiniz. Bununla birlikte, et pişirildiyse ve kemik veya toksik içerik içermiyorsa, hastalanma olasılığı düşüktür. Köpeğiniz hindi kemiği veya potansiyel olarak tehlikeli bir bileşen yemişse veya kusma, ishal veya mide ağrısı gibi semptomları varsa, tavsiye için en kısa sürede veteriner kliniğinizi aramalısınız.Son düşünceler

Köpeğinize biraz hindi beslemek istiyorsanız, her zaman pişmiş olmalı ve kemik içermemelidir. İdeal olarak, yağda veya sıvı yağda kızartılmak yerine kaynatılmalı veya ızgara yapılmalı ve baharatları bırakmalısınız. Unutmayın, önce cildi çıkararak baharatların ve ekstra yağın çoğunu önleyebilirsiniz. En önemlisi, hindi başka bir yemeğin parçası olarak pişirilmişse, diğerinin piştiğinden emin olun. malzemeler köpeğiniz için de güvenlidir .

bir köpeği ısırmaktan kırmak

Bu kurallara uyarsanız ve yalnızca küçük miktarlar teklif ederseniz, tüylü aile üyeniz kutlamalara biraz Şükran Günü hindisi ile katılabilir. Ama unutmayın, çok fazla lezzetli titbit, köpeğinizin kilo almasına neden olabilir. Obezite ağrılı eklemler, kalp rahatsızlıkları ve diyabet gibi sorunlara yol açabilir. Bu nedenle, köpeğinizi uçtan uca tutmak için, sadece ara sıra ikram olarak sofra kırıntıları sunun, ve tatil sezonundan daha iyi ne olabilir?

Yorumlar