Amerikan Yolculuğu ve Nutro: İki Popüler Markayı Karşılaştırmak

Amerikan Yolculuğu ve Nutro: İki Popüler Markayı Karşılaştırmak

Son zamanlarda kendini buldun mu Amerikan Yolculuğu ile Nutro'nun karşılaştırılması Yavru köpeğiniz için köpek mamasına bakarken? Belki şu anda köpeğiniz Nutro'yu besliyorsunuz ve tüm Amerikan Yolculuğunun ne hakkında olduğunu merak ediyorsunuz?

Hem American Journey hem de Nutro'nun çok sağlam marka itibarı köpek maması endüstrisinde. Formüllerinden bazıları benzer. Bu, farklı yaşam aşamaları için yiyeceklerin yanı sıra gıda bileşenlerini de içerir. Bazı tarifler de tamamen farklıdır. Aynı fiyat aralığında olduklarından, Nutro ve American Journey'i daha ayrıntılı olarak karşılaştırmaya değer.İşte bu beslenme kılavuzunda, her markayı birbiriyle karşılaştırın nasıl başarılı olduklarını görmek için. Markalarından ve geri çağırma geçmişlerinden ürün yelpazesine kadar. Her yaşam evresindeki bileşenlerinin ve seçeneklerinin kalitesi, bilmeniz gereken her şeyi kapsıyoruz. Hadi daha yakından bakalım!

Nutro Sağlıklı Temeller
Bizim Puanımız

Yavru Köpekler İçin En İyisi

Nutro Puppy FormülüChewy.com'da görüntüle
American Journey Tahılsız Yetişkin Maması
Bizim Puanımız

Yetişkinler İçin En İyisi

Amerikan Yolculuğu Tahılsız

Chewy.com'da görüntüle
Nutro Senior Formula Köpek Maması
Bizim Puanımız

Yaşlılar İçin En İyisiNutro Kıdemli Köpek Formülü

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıkladığınızda, ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Chewy.com'a yönlendirilirsiniz. Bir satın alım yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Marka Geçmişleri

Kasede Nutro Köpek Maması

Kibble'ın arkasındaki markaya bir göz atmak, ne hakkında olduklarını anlamak için harika bir başlangıç ​​noktasıdır. Genellikle kaliteli markalar iyi bir ahlakla başlayın. Bu, ürünlerinin besleyici olduğu ve sonuçta Fido için harika bir seçenek olduğu anlamına gelir.

Amerikan Yolculuğu

Amerikan Yolculuğu, evcil hayvan maması sahnesinde daha yeni markalar ve Chewy’nin kendi markasıdır. Araştırmamızdan yola çıkarak yolculuklarının 2017'de başladığına inanıyoruz. Ne yazık ki kendi web siteleri yok. Bu, nasıl olduklarına dair çok fazla bilgi olmadığı anlamına gelir.

Ürünleri şu anda yalnızca Chewy, PetSmart ve bazı seçkin mağazalarda mevcuttur. Chewy, son zamanlarda kendi markasını çok tanıttı ve büyük üreticilerle rekabet edin . Bu, herkesin onlardan bahsetmesinin büyük bir nedeni! Sloganları 'günlük maceraları besleyin'. Ürünleri, yüksek kalite göz önünde bulundurularak çok rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılır.

Beslerim

Nutro 1933'te başladı ve yolculukları tilkiler için yiyecek üreterek başladı . Yıllar boyunca köpekler için çeşitli yiyecekler ürettiler. Büyük bir başarının ardından Nutro, 2007 yılında Mars Incorporated tarafından satın alındı. Mars ayrıca birçok ünlü evcil hayvan maması markasına da sahip.Nutro’nun sloganı şudur: 'yem temiz' . Köpeklerin sağlığını geliştirmek için yalnızca en iyi ve en doğal malzemeleri sağladıklarını iddia ediyorlar. Nutro'nun kendi web sitesi ve iletişim formu vardır. Ayrıca herhangi bir sorunuz varsa bir müşteri yardım hattı var. Nutro ayrıca mükemmel müşteri hizmetleri ile tanınır. Köpeklerin farklı ihtiyaçları için çeşitli çizgileri vardır.

Geri çağırmalar

Amerikan Yolculuğu ve Nutro için FDA Geri Çağırıyor

Hayattaki her şeyde olduğu gibi, hatalar ve kazalar olur. Evcil hayvan maması olması gereken standardı karşılamadığında, ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) veya markaların kendileri ürünleri geri çağırır. Geri çağırma geçmişine bakmak, bunun sık sık meydana gelip gelmediğini anlamamıza yardımcı olur (ki bu iyi bir işaret değildir!) Ve markaların müşterileri karşısında ne kadar dürüst ve açık olduğuna bakmak da önemlidir. Hadi bulalım!

Amerikan Yolculuğu

FDA'nın web sitesini kullanarak yaptığımız araştırmaya göre ve Amerikan Veteriner Hekimler Birliği (AVMA) var kaydedilmiş American Journey ürünü geri çağırma yok . Bu, daha yeni bir bütçe markası için etkileyici! Bu, yiyeceklerinin ve köpeğinizin güvenliğini çok ciddiye aldıklarını gösterir.

Beslerim

Nutro var sadece 2 köpek maması hatırlaması vardı . İşte geri çağırma geçmişlerinin kısa bir özeti:Mart 2007: FDA, melamin kontaminasyonu potansiyeli nedeniyle seçilmiş ürünleri geri çağırdı. Bu küresel bir sorundu ve Nutro ile sınırlı değildi. Tedarikçilerinden birinin kendisine kontamine gıda sağlandı. FDA yüzlerce evcil hayvan maması ürününü geri çağırdı ve Nutro’nun bazı ürünleri bu listede yer aldı.

Eylül 2009: Plastik kontaminasyon potansiyeli nedeniyle birkaç ürünün gönüllü olarak geri çağrılması. Keşfedildikten sonra potansiyel eritilmiş plastik, tüm üretimi inceleme için durduruldu. Bir işçinin baretinin üretim sürecine girdiğine inanıyorlar. Herhangi bir hastalık bildirilmedi ve plastiğin herhangi birinin yiyeceğe girme ihtimalinin çok düşük olduğunu söylediler.

2007 dünya çapında geri çağırma, küresel bir bileşen tedarik sorunuydu ve bunun için Nutro'nun suçlanmadığı anlaşılıyor. 2009 hatırlamasında, Nutro, evcil hayvan güvenliğini itibarlarının önüne koydu ve hızlı hareket etti. bu güven verici.Gıda Maddeleri

Köpek Maması Doğal Maddeler

Her markanın kullandığı malzemeler, markalar arasında seçim yaparken dikkate alınması gereken en önemli hususlardan biridir. Her malzeme yavrularınız için faydalı olmalıdır, bu yüzden ne kullandıklarına bir göz atalım.

Amerikan Yolculuğu

Amerikan Yolculuğu her zaman ilk bileşen olarak kemiksiz et kullanır her kuru mama ürününde. Asla yan ürün bileşenleri kullanmazlar. Bu, bir bütçe markası için etkileyici bir sözdür. Benzer fiyat aralığındaki diğer markalar buna söz verme. Ana protein aromaları olarak düzenli olarak Tavuk ve Somon kullanırlar. Kuzu eti, dana eti, hindi gibi diğer seçenekleri de var. ördek ve geyik eti.

American Journey hem tahıl içermeyen hem de tahıl içeren seçenekler sunar. Tahıl içermeyen formüllerin üretilmesi daha zor olduğundan biraz daha pahalıdır. Onlar asla mısır, buğday veya soya kullanmayacağına söz ver tahıl içeren tariflerinde. Bunun yerine kahverengi pirinç ve yulaf ezmesi gibi sağlıklı tahıllar kullanırlar. Bazıları, pirinç ve pirinç kepeği bira yapımını tartışmalı içerikler olarak görüyor, ancak araştırmalar besinsel faydaları olduğunu gösteriyor. American Journey bu malzemeleri kullanır.

American Journey, ürünlerini gururla ABD'de hazırlanmış olarak tanıtıyor. Küçük baskıda, ürünlerinin 'yerli ve ithal malzemelerden ABD'de üretilmiştir'. Evet, ABD'de üretilebilirler. Bununla birlikte, bazı mikro içerikler, aynı yüksek dereceli gıda güvenliği gereksinimlerine sahip olmayabilecek başka ülkelerden gelmektedir.Birçok bütçe markası gibi, American Journey de bileşen bölme uygular . Ürünlerin olabileceğinden daha etli görünmesini sağlamak için kullanılan popüler bir taktiktir. Bezelye proteini, genel protein içeriğini artırmak için yaygın olarak kullanılır. Bu bileşeni 4 farklı türe (bezelye proteini, bezelye lifi, bezelye nişastası ve bütün bezelye) ayırarak, ilk bileşen olarak listelenmesi gerekmez. Bu, tüketicilerin formülün bitki proteininden daha fazla et içerdiğini düşünmesine neden olur, ancak bitki proteini muhtemelen daha yüksek olacaktır. Bu düzenlenmeli ama değil.

Beslerim

Nutro her zaman et proteini kaynaklarını ilk bileşen olarak kullanır. Bu, şu durumlarda yaygın değildir diğer markalara kıyasla . Bazen bütün et, bazen et yemeklerini kullanırlar. Onlar genellikle ilk 2 malzemeyi et proteinleri olarak listeleyin . Mamalarında asla yan ürün kullanmazlar. Yine, bu başka bir bütçe markası için harika. Tavuk, Kuzu ve Somon, tercih ettikleri proteinlerdir. Ayrıca Sığır Eti, Ördek, Geyik Eti, Yaban Domuzu ve Hindi kullanırlar.

değişik erkek köpek isimleri

Nutro'nun bir sonraki bölümde öğreneceğimiz birkaç ürün grubu var. Her satırda hem tahıl içeren hem de grensiz seçenekleri vardır. Wholesome Essentials serisi, GDO'suz bileşenler . Bununla birlikte, üretim sürecinde çapraz kontaminasyon nedeniyle eser miktarda genetiği değiştirilmiş bileşen olabileceğini de ekliyorlar. Amerikan Yolculuğu gibi, mısır, buğday veya soya kullanmazlar tahıl içeren ürünlerinde.

Nutro tüm ürünlerini Amerika'da üretiyor ve et malzemeleri için yerel çiftçilerle yakın çalıştıklarını belirtiyorlar. Web sitelerinde ayrıca, malzemelerini bulmak için dünya çapında seyahat ediyor . Ancak yine, bunun hangi ülkeleri içerdiği konusunda net değiller.

Nutro ayrıca malzeme bölme taktiğini kullanın . Paketlerine hızlı bir bakışta bu tekniği pirinç malzemeleriyle kullanıyorlar. Kahverengi pirinç, bira pirinci ve pirinç kepeği genellikle ilk 5 ila 10 malzemede bulunur. Besin bölme, şu durumlarda yaygın bir uygulamadır: Nutro'yu diğer markalarla karşılaştırmak .

Formül Aralığı

Tüm köpekler aynı tatları veya formülleri sevmez. Ve tüm köpekler de aynı malzemeleri yiyemez. Bu yüzden öyle tüm köpek izleyicilerine hitap edecek çeşitli formüller sunmak önemlidir . Ayrıca, farklı işletme sahibi bütçelerini karşılamak da önemlidir. Peki ne sunuyorlar?

Amerikan Yolculuğu

American Journey var 3 ürün grubu tüm markaları için: standart mama taneleri, Limited Ingredient serisi ve Landmark adı verilen daha yüksek protein serisi. Standart mama taneleri, hem tahılsız hem de tahıl içermeyen seçenekler sunar. Ancak hem Limited Ingredient serisi hem de Landmark serisi yalnızca tahıl içermez.

American Journey, 3 ürün grubunda toplam 31 kuru mama ürünü sunmaktadır.

Beslerim

Nutro var 5 ürün grubu tüm markaları için: standart mama etiketli Wholesome Essentials ve Limited Ingredient serisi. Ayrıca yeni tam av odaklı diyetleri olan Ultra, Max ve Wild Frontier'ı da sunuyorlar. Her satır, tahıl içeren ve grensiz seçeneklere bölünmüştür. Farklı cins boyutlarına ve yaşam evrelerine hizmet vermenin yanı sıra.

Görünüşe göre Nutro farklı serilerinde toplam 43 ürün sunuyor.

Köpek Formülleri

Nutro Essentials Yavru Formülü

Nutro Puppy Formula Köpek Maması
 • Yavru köpekler için en iyi seçim.
 • GDO içermeyen malzemelerden yapılmıştır.
 • Beyin Sağlığı için DHA.
 • Sıfır yan ürün içerir.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kupa başına 387 kalori.
 • % 29 Protein,% 16 Yağ,% 3 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Yavru köpeğin yaşam evresi en önemlisidir. Yavru köpeğinizi hayata harika bir başlangıç ​​yapar ve ona ihtiyacı olan her şeyi verir. sağlıklı bir yetişkin olmak . Bu önemli gelişim döneminde her markanın sunduklarına daha yakından bakalım.

Amerikan Yolculuğu

American Journey teklifleri 6 köpek formülü ndan şeçmek. Hem tahıl içeren hem de tahıl içermeyen seçenekler çeşitli tatlara sahiptir. Formüllerin 2'si özellikle büyük cins köpekler için tasarlanmıştır , diğer yavrulara kıyasla biraz farklı besinlere ihtiyaç duydukları için. Ayrıca 1 protein açısından zengin seçenek vardır.

Ne yazık ki, küçük cins köpek yavruları eksik uygulanabilir yiyecek seçeneği Burada, yavru köpeğiniz küçük veya oyuncak bir türse Nutro'ya bağlı kalmanız gerekecek.

Beslerim

Nutro yavrular sunuyor 8 formül . Wholesome Essentials serisi, 2'si büyük ırklar ve 1'i küçük ırklar için olmak üzere bunlardan 4'ü sunar. Ultra, biri büyük cins yavrular için olmak üzere 2 mama sunmaktadır. Max, tahıl içermeyen tek seçenek olan 1 formül ve diğerini de Wild Frontier sunar.

kazanan

Nutro, American Journey'e kıyasla yalnızca 2 ek formüle sahiptir. Ancak burada tüm cins boyutlarını kapsarlar ve bu küçük yavrular için tek seçenektir. Nutro kazandı buna dayanarak.

Yetişkin Formülleri

American Journey Tahılsız Yetişkin Formülü

Tahılsız Yetişkin Yemekleri Amerikan Yolculuğu
 • Yetişkinler için en iyi seçim.
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Buğday, mısır ve soya içermez.
 • İlk bileşen olarak gerçek Somon içerir.
 • Omega 3 ve Omega 6 yağ asitleri.
 • Kupa başına 390 kalori.
 • % 32 Protein,% 14 Yağ,% 5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Köpeğinizin hayatındaki bu dönemde, beslenmesi dengeli bir diyete odaklanın bu ona ihtiyacı olan her şeyi biraz sunuyor. Bu markalar dengeli bir diyet sunuyor mu? Hadi bulalım.

Amerikan Yolculuğu

American Journey, toplam 22 yetişkin mama . Ete eşlik eden tatlı patatesin kullanıldığı 8 tane içermeyen tarif vardır. Buna, eşlik eden bileşen kahverengi pirinç olan 7 tane içeren tarifler dahildir.

% 40 protein sunan 2 yüksek proteinli tarif (buradaki içerik ayırma tekniğini hatırlayın!) Ve 5 sınırlı içerik tarifleri vardır. Bu aynı zamanda 3 diyet yönetimi maması içerir. Toplamda, özellikle büyük ırklar için tasarlanmış 4 formül vardır. Burada güzel bir seçim var ama yine küçük cins yavruları dışarıda bıraktılar.

Beslerim

Nutro toplamda 29 yetişkin mama . Bu seçeneklerden 12 tanesi farklı tatlardaki Wholesome Essentials serisinden. Bu seçeneklerden 2'si büyük ırklar için, 1'i küçük ırklar için ve 2'si yemesi daha kolay olan daha küçük lokmalara ihtiyaç duyanlar içindir. 2 kilo yönetimi seçeneği vardır, bunlardan biri büyük ırklar içindir.

6 Limited Ingredient formülü ve 7 Nutra Ultra tarifleri vardır. Buna 1 Nutro Max formülü ve% 32 protein sunan 3 Wild Frontier tarifi dahildir. Bu, American Journey'e kıyasla daha düşük bir protein içeriğidir. Bu tarifte daha az içerik ayrımı vardır, bu nedenle et açısından karşılaştırılamaz. Tüm aralıklarda çok çeşitli aroma ve cins boyutları vardır.

kazanan

Nutro, American Journey'e kıyasla yalnızca 7 ekstra formüle sahiptir. American Journey ayrıca bütçeye uygun yiyecekler ve hem tahıl içermeyen hem de tahıl içeren farklı tariflere sahiptir. Sonuç olarak biz Amerikan Yolculuğu'na başını salla yetişkin formülü aleminde.

Kıdemli Formüller

Nutro Essentials Kıdemli Formülü

Nutro Essentials Senior Formula Köpek Maması
 • Yaşlı köpekler için en iyi seçim.
 • Glukozamin ve Kondroitin artışı.
 • Yaşlı bağırsak sağlığını iyileştirmek için lif desteği.
 • GDO içermeyen malzemelerle yapılmıştır.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kupa başına 317 kalori.
 • % 23 Protein,% 12 Yağ,% 4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Köpeğinizin hayatının son birkaç yılında hala dengeli bir diyete ihtiyacı olacaktır. O yapacak yüksek glukozamin ve kondroitin seviyelerine ihtiyaç duyar yaşlanan eklemlerini esnek tutmak için. Bağışıklık sistemini güçlü tutmak için ekstra vitamin ve minerallere de ihtiyacı olacak.

Amerikan Yolculuğu

American Journey, toplam 3 seçenek kıdemli köpekler için. 2 tane tahıl içermeyen seçenek ve 1 tane içeren tarif vardır. Ne yazık ki, küçük veya büyük ırklar için hiçbir seçenek yoktur.

Glukozamin ve kondroitin içeriği, 3 farklı kibbles arasında önemli ölçüde değişir. Somon ve tatlı patates tarifi 800 mg / kg glukozamin ve 600 mg / kg kondroitin sunar. Bu bir daha premium markalara kıyasla çok daha yüksek içerik . Ancak tahıl içeren tarif oldukça düşük bir içerik sunar.

Beslerim

Nutro toplamda 6 kıdemli mama . Bunlardan 4 tanesi Wholesome Essentials serisinden ve 2 tanesi Ultra serisinden. Küçük ırklar ve büyük ırklar için bir seçenek var. 6 mama tanesinin tümü tahıl içerir, bu nedenle maalesef bunlar için seçenek yoktur. tahıl içermeyen diyete ihtiyaç duyan yaşlılar .

Üst düzey formülümüzün bir daha uzun marka geçmişi American Journey'den daha. Glukozamin ve kondroitin artışıyla, Nutro'ya burada avantaj sağlıyoruz.

kazanan

American Journey'in 3 kıdemli seçeneği vardır. Tahıl içeren ve tahıl içermeyen seçeneklerdir. Glukozamin ve kondroitin içeriği de genel olarak daha yüksektir. Bu, bu aşamada çok önemlidir. Bununla birlikte Nutro, genel olarak harika kullanıcı incelemeleri içeren bir Kıdemli ürün grubu oluşturma konusunda daha uzun bir geçmişe sahiptir. Sonuç olarak, Nutro veriyoruz başını sallayın.

Islak Yiyecekler

Nutro Doyurucu Yahni Tıknaz Formülü

Nutro Islak Köpek Maması
 • En iyi ıslak yiyecek seçimi.
 • GDO'suz tüm malzemelerle yapılmıştır.
 • Tahıl içermeyen ıslak yiyecek.
 • Yapay tat veya içerik yok.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kupa başına 359 kalori.
 • % 9 Protein,% 4 Yağ,% 1 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Islak yiyecekler, kuru tanelerin üzerine eklemek için harika bir lezzet katkısı oluşturur. Bu mükemmel, eğer köpeğiniz daha fazla lezzet için telaşlıysa veya tek başına kuru mama yemeye çalışıyorsa. Bu, yavrunuzun diyetine biraz ıslak yiyecek eklemenin faydasıdır.

Islak mama söz konusu olduğunda küçük ve büyük ırklar için seçenekler sunmak her zaman o kadar önemli değildir, ancak bazı markalar bunu yapar.

Amerikan Yolculuğu

American Journey teklifleri 7 ıslak yiyecek toplamda. Islak yiyecekleri yalnızca tahıl içermez. Sınırlı içerik formüllerinin yanı sıra birkaç farklı tatta gelirler. Küçük ırklar, yavru köpekler veya yaşlılar için herhangi bir seçenek bulunmamaktadır.

Beslerim

Nutro toplamda 34 ıslak yiyecek . Yine, teklifleri çok çeşitli seçenekleri kapsar. Buna, tahılsız ve tahıl dahil. Seçeneklerden 3'ü Limited Ingredient satırından. 2 Wild Frontier'den geliyor. 21 kendi Nutro Ultra serisinden geliyor. Gerisi Doyurucu Güveçler ve Mutfak Klasikleri. 3 köpek yavrusu seçeneği ve 1 yaşlı seçeneği vardır. Küçük ya da büyük ırklar için herhangi bir seçenek görünmüyor.

kazanan

Genel olarak, American Journey’in ıslak formülleri sınırlıdır ve bu nedenle Nutro kazandı bu tur.

Son Düşünceler ve Kazanan

American Journey ve Nutro tekliflerinde benzer. Piyasadaki süper premium markaların aksine hiçbir marka her şeyi biraz sunmaz. Burada genel kazananı taçlandırmak tamamen köpeğinizin ihtiyaçlarına bağlıdır. Küçük bir cinsiniz varsa, o zaman en belirgin kazanan Nutro'dur. Yaşlı bir ırkınız varsa, Amerikan Yolculuğu'nu önerebiliriz.

Nutro daha fazla seçenek sunar, ancak içerikleri çok benzer. American Journey, Nutro'dan biraz daha ucuzdur. Bu, hangisinin daha iyi olduğuna karar vermenin tamamen köpeğinizin tercihine bağlı olduğu anlamına gelir. Kimi seçerseniz seçin kaliteli markalar olarak hem American Journey hem de Nutro'yu öneriyoruz.

Yorumlar