Blue Buffalo Wilderness ve Blue Buffalo Freedom: Beslenme, Tatlar, Maliyet ve Daha Fazlası

Blue Buffalo Wilderness ve Blue Buffalo Freedom: Beslenme, Tatlar, Maliyet ve Daha Fazlası

Yani, köpeğinizin diyetini Blue Buffalo'ya indirdiniz, ama şimdi Wilderness ve Freedom arasında mı kaldınız? Burada, bu beslenme karşılaştırması kılavuzunda, sizi genel olarak markanın üzerinden geçiriyoruz ve hem Freedom hem de Wilderness'ın diyet ayrıntılarına iniyoruz.

Mavi Bufalo Amerika'da büyük bir evcil hayvan maması markası . Yolculuklarına sağlıklı ve doğal evcil hayvan maması ürünleri sunan küçük bir aile işletmesi olarak başladılar. Şirket her iki hattı da yaptığı için benzer olmalarını bekleyebilirsiniz. Ancak farklı ürün grupları olduklarından, farklı beslenme içerikleri ve tatları ile farklı köpek kitlelerini hedefliyorlar.Öyleyse, doğrudan bu karşı makaleye atlayalım ve Fido için Wilderness veya Freedom'ın en iyi seçenek olup olmadığını bulmanıza yardımcı olalım.

 Blue Buffalo Wilderness Bizonlu Kayalık Dağ

Mavi Buffalo Wilderness

Chewy.com'da görüntüle
 Mavi Buffalo Wilderness

Mavi Buffalo WildernessChewy.com'da görüntüle
 Mavi Bufalo Özgürlüğü

Mavi Bufalo Özgürlüğü

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Chewy.com'a götürür. Bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

İçindekilerMarka Tarihi

 Blue Buffalo köpek maması yiyen köpek

Şirket, 2002 yılında Connecticut'taki Bishop ailesi tarafından, aile köpekleri Blue kanserden öldükten kısa bir süre sonra kuruldu. Tüm köpeklerin sağlığını iyileştirecek dengeli bir mama tanesi yaratmak için yola çıktılar. Şirketin ahlakı, 'onları aile gibi sev, aile gibi besle.'

Blue Buffalo, süper lezzetli ve besleyici olan sağlıklı yiyecekler yaratır. Ayrıca tüm köpekler için seçenekler sunmalarını sağlarlar. farklı sağlık sorunları ve diyet ihtiyaçlarının yanı sıra küçükten büyüğe ırklar ve yavrulardan yaşlılara kadar seçenekler. Amerika'nın en büyük markalarından biri ve sizin ve köpeğinizin aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce ürünü var.

Çoğu evcil hayvan maması markası gibi, birkaç ürününü geri çağırmak zorunda kaldılar. Ancak ne kadar evcil hayvan yemi ürettikleri düşünüldüğünde, iyi bir hatırlama kaydı . Çevrelerini saran tek gerçek sorun, gıdaların yanlış etiketlenmesi nedeniyle haklarında açılan davaydı. Yanlış reklam yapmaktan suçlu bulunmasına rağmen, suçlunun üreticisi olduğu kabul edildi. O zamandan beri, müşterilerin ve köpeklerinin güvenliğinin işlerinin merkezinde olduğunu vurgulayarak bağları kopardılar.Onlar sahip toplam yedi satır . Wilderness bunlardan biri ve onların yüksek protein çizgisi. Wilderness, mevcut toplam ürün sayısına göre ikinci en büyük hattıdır. Özgürlük, tahıl, glüten ve suni koruyucu maddeler içermeyen tahılsız ürünleridir. Özgürlük, onların dördüncü en büyük ürün grubudur.

Besin Değeri Karşılaştırması

 Blue Buffalo Gıda İçerikleri

Sevgili köpeklerimizi beslemek doğru beslenme çok önemli sağlıklı bir vücut ve mutlu bir yaşam için. Bu nedenle, kasesine ne koyduğumuzu bilmemiz önemlidir. Köpeklerin etten daha fazlasına ihtiyacı vardır. İyi köpek mamaları, köpeklerin ihtiyaç duyduğu tüm iyiliklerle güçlendirilmiştir.

köpeklerin ihtiyacı var dengeli beslenme Bu onlara protein, karbonhidrat, lif, yağ, vitamin ve mineral sağlar. Amerikan Gıda Kontrol Yetkilileri Derneği (AAFCO) evcil hayvan maması standartlarını belirler tüm evcil hayvan maması markalarının karşılaması gereken. Ve tüm Blue Buffalo ürünlerinin AAFCO onaylı olduğunu bilmek sizi memnun edecektir.

Bu uygun fiyatlı premium marka, evcil hayvanlarımıza ihtiyaç duydukları şeyi sağlar. Aşağıda, en popüler ürünlerin ortalama besin içeriği karşılaştırılmıştır:El değmemiş doğa Özgürlük El değmemiş doğa Özgürlük El değmemiş doğa Özgürlük
Protein %36 %26 %3.4 %24 %32 %22.00
Yağ %16 %15 %15 %14 %13 %13
Lif %5 %5 %6 %6 %7 %6
Kcal/bardak 425 380 409 373 377 357

Var Kaliteli bir köpek maması ararken aranacak dört önemli bileşen: protein , fincan başına yağ, lif ve kalori. Bunlar, tüm evcil hayvan gıda ürünleri 'garantili analiz' bölümlerinde bulunur.

Kaliteli ve paranızı harcamaya değer olup olmadığına karar vermenize yardımcı olurlar. Fido'nun diyetinde protein, yağ ve lifin oynadığı rollere daha derinlemesine bakacağız. Bu ürünlerin besin içeriğini karşılaştırmanın yanı sıra.

Protein içerikli

Bu kategoride Wilderness ve Freedom'ı birbiriyle karşılaştırmak biraz zor. Wilderness ürün grubu, yüksek protein aralığıdır, bu nedenle adil bir karşılaştırma olmaz. Yukarıdaki tabloda görebileceğiniz gibi, her bir Wilderness ürününün sahip olduğu ek %10 protein Freedom boyutu eşdeğeri ile karşılaştırıldığında.

Kesin olan, daha düşük protein yüzdesine rağmen, Freedom seçeneklerinin her birinin AAFCO standartlarını aştığıdır. AAFCO, yavru köpeklerin %22 ve üzeri, yetişkinlerin ise %18 ve üzeri protein içeriği yemesi gerektiğini belirtmektedir.Blue Buffalo vaat ediyor eti ilk bileşen olarak kullanın kaliteli bir ürünün başka bir kesin işareti olan ürünlerinin her birinde. Yukarıdaki her iki üründe de ilk bileşen kemiksiz tavuk, ardından tavuk unu. Tavuk unu, hem besleyici hem de lezzetli olan konsantre tavuktur.

Protein, amino asitlerle dolu olduğu için tüm köpek diyetlerinde çok önemlidir. Amino asitler, köpeğinizin sağlıklı bir vücut için ihtiyaç duyduğu temel yapı taşlarıdır. Protein ona enerji, kas bakımı ve onarımı, hücresel yenilenme gücü ve sağlıklı cilt ve saç sağlar. Yiyecekleri bol miktarda protein sağlar ve onlar da kaliteli protein kaynaklarıdır. Burada et yan ürünü yok .

Yağ içeriği

yağ tüm köpeklerin diyetlerinin önemli bir parçası , birçok kişinin mümkün olduğu kadar düşük olması gerektiğini düşünmesine rağmen. Yağlar, Fido'nun vücudunun sağlıklı bir şekilde gelişmesini ve bol miktarda enerjiye sahip olmasını sağlar. Aynı zamanda yağda çözünen vitaminlerin iyiliğini emmesini ve yemeğini çok daha lezzetli yapmasını sağlar.Wilderness, Freedom muadili ile karşılaştırıldığında hem küçük hem de orta boy ürünlerinde %1 daha fazla yağ içerir. Büyük ürünleri, Freedom ürünü ile aynı miktarda yağ sunar. AAFCO, yavru köpeklerin en az %8 yağ içeren bir kuru mama yemesi gerektiğini ve yetişkinlerin en az %5 yağ içeriği yemesi gerektiğini önermektedir. Gördüğünüz gibi, her ürün tavsiyeyi aşıyor.

Bu, çok yağlı oldukları anlamına gelmez ve bu, diğer birçok premium markanın yağ içeriğine benzer. bu yağlar kalitelidir ve genel sağlık sağlamak. Kullanılan sağlıklı yağlar arasında tavuk yağı, balık yemekleri ve keten tohumu bulunur. Wilderness seçeneğindeki ekstra yağın ekstra tavuk yemeğinden gelmesi muhtemeldir, bu nedenle bu sadece iyi bir şeydir.

Aşırı kilolu bir köpeğiniz varsa ve yağ içeriği konusunda endişeleriniz varsa, Her ikisi de kilo yönetimi seçenekleri sunar fazla. Yukarıda karşılaştırılan ürünlere göre daha düşük yağ içeriğine ve kalori sayısına sahiptirler. Domuz köpeklerinin gerektiğinde kilo vermesine yardımcı olmakta başarılıdırlar.

Lif İçerik

Lif içeriği boyutlara geldiğinde benzerdir ve boyutla birlikte biraz artar. Tek anormallik, büyük Wilderness ürününün Freedom eşdeğerinden %1 daha fazlasına sahip olmasıdır. Bu marka, diğer premium markalardan daha yüksek lif içeriği sunma eğilimindedir. %2 ila %5 arası bir diyet, çoğu üründe ortalama lif içeriğidir ve %6'nın üzerindeki her şey kabul edilir. yüksek lifli diyet .Lif, Fido'nun diyetinin önemli bir parçasıdır. Doğrudan sindirim sisteminden geçmesine rağmen, onsuz çok hasta olur. Fiberin birçok faydası vardır düzenli sindirime yardımcı olmak, dışkısını sağlam tutmak, bağırsaklarındaki besinlerin emilimine yardımcı olmak ve düşük kalorili bir bileşen olmak gibi.

Ortalamanın üzerinde bir lifli diyet arıyorsanız, her ikisi de bu alanda başarılıdır.

kazanan

Blue Buffalo Wilderness Bizonlu Kayalık Dağ

 Blue Buffalo Wilderness Bizonlu Kayalık Dağ
 • Yağsız kas kütlesi oluşturmaya ve korumaya yardımcı olan gerçek et.
 • Sağlıklı karbonhidratlarla hazırlanmış tahılsız köpek maması.
 • Bağışıklık sistemi sağlığını, yaşam evresi ihtiyaçlarını ve sağlıklı bir oksidatif dengeyi desteklemek için holistik veterinerler ve hayvan beslenme uzmanları tarafından özenle seçilen antioksidanların, vitaminlerin ve minerallerin hassas bir karışımı.
 • Tavuk (veya kümes hayvanları) yan ürün yemekleri, mısır, buğday, soya, suni tatlar veya koruyucular içermez.
Chewy.com'da görüntüle

Beslenme turunun galibini ilan etmek zordur çünkü Freedom ve Wilderness her ikisi de köpeklerin farklı ihtiyaçları için tasarlanmıştır . Wilderness, Freedom ürünlerine kıyasla fincan başına daha fazla protein, yağ ve kalori sayısına sahiptir. Lif içeriği neredeyse aynı.

Bu, köpeğinizin ekstra protein ve enerjiye ihtiyacı olup olmadığına bağlıdır. Eğer yaparsa, Wilderness açık ara kazanır. Bir seçim yapmak zorunda kalsaydık ve senin köpeğin de yiyebilseydi, Wilderness ile giderdik. Sadece tüyleri ve eklemleri için daha fazla protein, daha yüksek enerji ve daha fazla yağ içerdiği için, ama köpeğiniz için hangi ürünü seçerseniz seçin, her ikisinin de besleyici açıdan mükemmel olduğunu bilin.


Tat İçeriği

Biz insanlar gibi, tüm köpeklerin farklı lezzet tercihleri ​​​​vardır. Ve bazı köpeklerin bazı etlere karşı intoleransı vardır. Bu nedenle, bir markanın çeşitli tatlar sunması gerekir. Her iki tarif de şunları içerir: özel LifeSource Bitleri , hayati besinler ve yedi süper gıda ile dolu, soğuk şekillendirilmiş kuru mama parçalarıdır.

Wilderness, tavuk, sığır eti, somon, ördek, bufalo, geyik eti ve tavşan gibi çeşitli etleri kullanır. Freedom, daha küçük bir tat yelpazesi sunar ve tavuk, sığır eti ve kuzu dahil olmak üzere daha temel etlere yapışır.

Wilderness serisinde ayrıca yalnızca kırmızı etlerden yapılan bir Rocky Mountain tarifi vardır ve tavuk ve kümes hayvanları ücretsiz. Tavuk ve kümes hayvanları, köpek ürünlerinde kullanılan en yaygın protein bileşenleridir. Yine de, birçok köpeğin onlara alerjisi vardır. Bu nedenle, bu lezzet serisi, bu bileşenlere karşı toleranssız olan köpekler için harika bir seçenektir.

kazanan

Blue Buffalo Wilderness Yetişkin Formülü

 Blue Buffalo Wilderness Yetişkin Tahılsız
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Yan ürün yemekleri yok.
 • Mısır, buğday veya soya yok.
 • Yapay koruyucular değil.
 • Antioksidanlar ve sağlıklı karbonhidratlar açısından zengin.
 • Bardak başına 409 kalori.
 • %34 Protein, %15 Yağ, %6 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Lezzet ve diğer seçenekler söz konusu olduğunda, Wilderness daha geniş bir ürün yelpazesi sunar ve daha geniş bir et çeşidi kullanır. Ayrıca birçok hassas köpek için büyük bir kazanç olan tavuk ve kümes hayvanları içermeyen bir seçenek sunarlar. Biz taç Wilderness kazanan bu lezzet yuvarlak.


Maliyet

Bütçe, herkesin karar verme sürecinde önemli bir husustur. Kaliteli bir mama tanesi bulmak için dünyayı harcamanıza gerek olmasa da, ödediğin şeyi al . Aynı zamanda, iyi beslenmenin üzerine atlamamanız gereken bir alan olduğunu kabul etmek de önemlidir çünkü iyi yemek, sağlıklı bir köpek ile sağlıksız bir köpek arasındaki fark olabilir.

Hangi hat para için daha iyi değerdir? Hadi bulalım.

Çanta Boyutu 10 pound 22 pound 4 pound 11 pound 24 pound
Yaklaşık Maliyet .99 69,99 $ .99 38,99 $ 66,99 $
Ortalama Maliyet/lb 4,19 dolar 3,18 dolar 5,74 dolar 3,54 dolar 2,79 dolar

* Yayın tarihindeki maliyet değişebilir.

Burada pound karşılaştırmasında görebilirsiniz, ne kadar çok satın alırsanız, o kadar çok tasarruf edersiniz . Yine de elmalar için elmalar değil. Ürünün maliyeti, hangi tada, hangi cinse ve hangi boy köpeğe bağlıdır. Fiyat önemli olsa da, bir köpek maması seçerken belirleyici faktör olmamalıdır. Köpeğinizin beslenme ihtiyaçlarının ne olduğu ile devam edin.

kazanan

Blue Buffalo Freedom Tahılsız Yetişkin Formülü

 Blue Buffalo Tahılsız Yetişkin Özgürlüğü
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Glutensiz formül.
 • Tavuk ilk malzemedir.
 • Yan ürün yemekleri yok.
 • Mısır, buğday ve soya içermez.
 • Bardak başına 373 kalori.
 • %24 Protein, %14 Yağ, %6 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Hem kilo karşılaştırması hem de kalori başına maliyet söz konusu olduğunda, özgürlük tipik olarak daha ucuz olan seçenektir. Bütçe sizi ilgilendiriyorsa, Özgürlük, daha düşük maliyetli seçenektir.

Ancak, bütçenizi biraz artırabilirseniz, Wilderness'ın daha iyi bir seçenek olabileceğini görebilirsiniz. Wilderness'in daha fazla protein ve yağ sunduğunu düşünürsek, şunu söyleyebiliriz: Vahşi doğa, para için daha iyi değer sağlar .


Sıkça Sorulan Sorular

İşte Wilderness and Freedom ürün grupları hakkında en sık sorulan sorulardan birkaçı:

Blue Buffalo Wilderness ile Blue Buffalo Freedom arasındaki temel fark nedir?

Wilderness, daha yüksek protein mama tanesidir, oysa Freedom, tahıl, glüten ve yapay koruyucu maddeler içermeyen mama seçeneğidir. Wilderness serisiyle ilgileniyorsanız, protein açısından daha da yüksek ve çiğ diyete daha yakın olan Carnivora serisine de bir göz atmalısınız.

Wilderness or Freedom'da tahıl içeren seçenekler var mı?

C: Hayır, hem Wilderness hem de Freedom yalnızca tahıl içermeyen ürünlerdir. Tahıl içeren bir seçenek arıyorsanız, Life Protection veya Basics Limited Ingredient serisini düşünmelisiniz. Her iki ürün grubu da aralarından seçim yapabileceğiniz tahıl içeren ve tahıl içermeyen seçeneklerin bir karışımına sahiptir. Daha önce veterinerinize danışmak için birkaç neden var. köpeğinizi tahılsız bir diyete kaydırmak .

ailesine çok tapıyor. & text = Bu yavrular, çaprazlandığında

Hangi ürün grubu daha iyi bir değerdir?

Değer olarak Wilderness, Freedom'dan biraz daha pahalı olsa da bütçeniz varsa Wilderness'i öneriyoruz. Pound başına fazladan birkaç sent karşılığında, Fido'ya çok daha fazla protein, sağlıklı yağlar ve tat sağlıyorsunuz. Ancak Wilderness, herhangi bir nedenle bir seçenek değilse, bu bütçe veya Fido'nun beslenme ihtiyaçları olsun, Freedom, köpeğiniz ve çantanız için hala harika bir seçenektir.

Wilderness ve Freedom aralığında kaç seçenek var?

Wilderness, 26 eşleşen ıslak mama ile 26 kuru mama seçeneğine sahiptir. Ayrıca Wilderness ikramları ve yemek kabı da mevcuttur. Özgürlük daha az seçeneğe sahiptir. 12 adet kuru ve 10 adet yaş mama seçeneği bulunmaktadır. Freedom aralığında ikram veya topper seçeneği yoktur.


Artılar ve eksiler

El değmemiş doğa Özgürlük El değmemiş doğa Özgürlük
Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok tat Daha ucuz seçenek Daha yüksek protein bazı köpekler için çok zengin olabilir Standart protein içeriği
Yüksek protein içeriği Tahıl, glüten ve yapay koruyucu içermez Fiyatta biraz daha yüksek Standart protein içeriği

Son düşünceler

Blue Buffalo, aile ahlakı, doğal ve besleyici ürünleri, geniş çeşitliliği ve daha fazlası nedeniyle kendisine harika bir ün kazandı. Wilderness ve Freedom, markanın tahıl içermeyen ve dengeli ürün serilerinden yalnızca ikisidir.

Wilderness, daha yüksek protein seçeneğidir ve köpeklere daha fazla protein, enerji ve sağlıklı yağlar sağlar. Daha yüksek protein veya yağlar, tüm köpeklere uygun bir diyet değildir, bu nedenle bir karar verirken Fido'nun ihtiyaçlarını ilk sıraya koymak her zaman önemlidir. Ama köpeğiniz bu sıralardan herhangi birini yiyebilseydi, biz şahsen Wilderness'ı seçerdik. Wilderness ayrıca daha fazla tada ve ücretsiz ıslak yiyeceklere sahiptir ve sadece biraz daha pahalıdır.

Ancak her iki ürün grubu da besleyici, paranızın tam karşılığı ve lezzetli. Her ikisi de denendi, test edildi ve dünya çapında sevildi. Bu nedenle, hangi çizgiyi seçerseniz seçin, köpeğinizin sağlığı için harika bir seçim yaptığınızı bilin.

Yorumlar