Nutro ve Bilim Diyeti: Hangi Marka Köpek Mamasını Daha İyi Yapıyor?

Nutro ve Bilim Diyeti: Hangi Marka Köpek Mamasını Daha İyi Yapıyor?

Tüylü dostunuz için en iyi köpek mamasını seçmek zor olabilir . İki kaliteli marka arasında sıkışıp kaldığınızda durum daha da kafa karıştırıcı hale geliyor. Science Diet ve Nutro köpek maması, evcil hayvan maması endüstrisinde tanınmış markalardır ve diyet çeşitleri nedeniyle kendilerine bir isim yaparlar. Peki, Nutro ile Science Diet'i karşılaştırırken, hangi markanın köpek arkadaşınıza en iyi hizmet ettiğini nasıl anlarsınız?

Nutro, yüksek puan alan bir köpek maması markasıdır ve Bilim Diyeti ayrıca iyi gidiyor ne zaman diğer köpek maması markalarına kıyasla . Bu iki marka arasında en sevdiğimiz yiyecek seçimlerini bulmak için, yaşamlarının her aşamasında en popüler kuru köpek mamalarını karşılaştırdık.Her markayı içerikler, diyet çeşitleri, marka geçmişi ve daha fazlası açısından inceleyeceğiz! Bu kılavuzun sonunda size yardımcı olmayı umuyoruz son kararı vermek köpeğinizin özel ihtiyaçları için Nutro ve Bilim Diyeti arasında.

Nutro Puppy Formülü
Bizim Puanımız

Yavru Köpekler İçin En İyisi

Nutro Puppy FormülüChewy.com'da görüntüle
Science Diet Medium Breed Yetişkin
Bizim Puanımız

Yetişkinler İçin En İyisi

Science Diet Yetişkin

Chewy.com'da görüntüle
Nutro Senior Formula Köpek Maması
Bizim Puanımız

Yaşlılar İçin En İyisiNutro Kıdemli Formülü

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıkladığınızda, ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Chewy.com'a yönlendirilirsiniz. Bir satın alım yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Marka Geçmişleri

Bir markayı ve misyonunu anlamak, yavrularınızın gelecekteki diyetiyle ilgili bilinçli bir karar vermek söz konusu olduğunda önemlidir. Markaların nasıl başladığını ve yiyeceklerini nasıl ürettiklerini bildiğinizde, bu size huzur sağlayabilir. Bu markaların neyle ilgili olduğuna bir göz atmanıza yardımcı olmak için evcil hayvan maması endüstrisindeki geçmişlerine göz atalım.

Bilim Diyeti

Science Diet, 1930'larda bir köpeğin böbrek yetmezliğini çözmek için bir veterinerin göreviyle başladı. Bu baba-oğul ikilisi, böbrek fonksiyonunu destekleyen bir diyet oluşturmadaki başarısından sonra, evcil hayvan maması endüstrisine girdi.

Science Diet, 1930'daki başlangıcından bu yana, veterinerlik alanında en çok bilinen diyetlerden biri haline geldi. Bu şirket, belirli tıbbi durumlarla mücadele eden köpekler için birden fazla reçeteli diyet ve ayrıca evcil hayvan dükkanlarından doktor raporu olmadan satın alınabilen diyetler hazırlamaktadır.

Bilim Diyeti, yaşam boyu sağlığı destekleyen besinler sunmaya dayanır ve umarız bunu yaparak hastalıkları önlemeye yardımcı olur. Bir hayvan kliniği ortamının dışında sunulduğundan beri, her türden köpek için birden fazla diyet oluşturdular.Beslerim

Nutro, yaklaşık 90 yıl önce başlamış popüler bir köpek maması markasıdır. Bir dizi özel ve doğal köpek maması ve ikramları yaratan ilk köpek maması markası olarak, bu alanda kendilerine büyük bir isim yaptılar. Mars Incorporated'ın bir yan kuruluşu olan Nutro evcil hayvan maması, kalite göz önünde bulundurularak oluşturulan birçok diyetten biridir.

Nutro, her türden köpeğe uygun birçok diyetiyle tanınır. Hassas tüylü arkadaşları rahatsız ettiği bilinen tamamen doğal ve içerik içermeyen tarifler, ülke çapında köpekler üzerinde büyük bir etki yarattı.

Geri çağırmalar

Artık her markanın misyonunu anladığımıza göre, geçmişlerini yiyecek hatırlamalarıyla tartışalım. Bir şirketin deneyimlediği geri çağırma sayısı, bir bütün olarak ne kadar güvenilir olduklarına dair fikrimizi etkileyebilir, bu yüzden hem Science Diet hem de Nutro tariflerini inceleyelim.

Bilim Diyeti

Science Diet'in tarihinde yalnızca 3 hatırlama olmuştur. Ancak bu, tüketicinin gözünde onları büyük ölçüde etkiledi. Bazıları bilim diyetinin daha yüksek bir standartta tutulması ve veterinerler tarafından onaylanması nedeniyle olduğunu iddia ediyor. Her şeye rağmen, son 2 geri çağırmanın müşterileri üzerinde etkili olduğu görüldü.Haziran 2012'de, Science Diet olası Salmonella kontaminasyonu nedeniyle 62 torba mama parçasını geri çağırdı. Neyse ki, bu olası kontaminasyondan hasta hiçbir evcil hayvan bildirilmedi.

Son 2 hatırlama, diyetlerinde yüksek D vitamini seviyelerini içeren Ocak 2019 ve Mart 2019'da gerçekleşti. Sorun nedeniyle bazı köpekler hastaneye kaldırıldı ve sorunun şirketin dikkatine sunulmasına neden oldu. Sorunun farkına vardıklarında, etkilenen tarifleri derhal raftan ve hayvan kliniklerinden çıkardılar.

Beslerim

Nutro, evcil hayvan maması endüstrisindeki uzun geçmişi boyunca 3 gıda geri çağırma deneyimi yaşamıştır. İlk gıda geri çağırma işlemi, Mars Incorporated'a ait birden fazla markanın olası bir durumdan etkilendiği Mart 2007'de gerçekleşti. melamin kirliliği .Eylül 2009'daki bir sonraki geri çağırma, bir işçinin baretinin ikmal hattına düştüğü bir olaydı. Bu, küçük plastik parçalarının ürünlerine düşmesine neden oldu. Hızlı hareketleri nedeniyle hiçbir evcil hayvan etkilenmedi.

En son gıda geri çağrısı, küf kontaminasyonu olasılığı nedeniyle raflardan bir parti muamelenin çekildiği Aralık 2015'ti. Yine, bu olası kirlenmeden hiçbir evcil hayvan etkilenmedi.

Gıda Maddeleri

Doğal Köpek Maması Malzemeleri

Malzemeler, markayı yapan ve nihayetinde köpek arkadaşınız için hangi diyetin en iyisi olduğuna kararınızı etkileyebilecek şeydir. Her diyeti içerik açısından parçalayalım ve size neler sunabileceğini gösterelim!

Bilim Diyeti

Science Diet, tariflerini bir köpeğin özel beslenme ihtiyaçlarına göre oluşturur. Markaları, bilime dayalı çok yönlü bir diyet oluşturmaya ve özünde tüylü dostlarımızla buluşmaya odaklanıyor. Ana misyonları belirli içerik maddelerine yönelik bilimsel bir ihtiyaca odaklandığından, doğal bir yaklaşımın her zaman en iyisi olduğuna inanmadıklarını göreceksiniz. Bu nedenle, tarifleri doğal veya tahılsız seçenekler açısından eksiktir.Bu diyetteki protein söz konusu olduğunda, gerçek et genellikle tariflerindeki ilk içeriktir. Protein seçenekleri tavuk, hindi, kuzu ve daha fazlasına kadar çeşitlilik gösterir. Tariflerinde kaliteli protein sunmaktan gurur duysalar da, birçok evcil hayvan sahibinin kaşlarını kaldırdığı tartışmalı bir ürün (et yan ürünleri) kullanıyorlar.

Yavru köpekler için tahıl içermeyen seçenekler söz konusu olduğunda, hassas cildi ve midesi olan köpeklere hitap eden yalnızca bir diyet bulacaksınız. Sadece bir tane tahıl içermeyen diyetleri olmasına rağmen, her türden köpeğe hitap eden başka birçok diyet sunarlar. Science Diet, yavru köpek diyetleri, yetişkin formülleri, büyük cins formülleri, yaşlı diyetleri, özel cins diyetleri, sağlıklı kilolu diyetler ve reçeteli diyetler sunar. Onların reçeteli diyetleri, belirli tıbbi koşulları olan köpeklere hitap eder ve yaşamları boyunca uzun ömürlülüğe yardımcı olabilir.

Beslerim

Bilim Diyetinin aksine, Nutro yalnızca kaliteli protein kullanır ve hiçbir zaman et yan ürünlerini kullanmaz. Nutro, diğer bütçe dostu yiyecekler rafta ve bu malzemelerden kaçınmak, tam da bunu yapmalarına yardımcı oluyor. Sadece kaliteli et seçeneklerini kullanma yeminlerinin yanı sıra, yapay tatları veya koruyucuları da dışarıda bırakırlar.

Nutro ayrıca herhangi bir tercihi olan sahipler için tahıl içermeyen ve tahıl içeren diyet seçenekleri de sunuyor. Tahıl içermeyen seçenekleri elbette tüm tahıllardan kaçınırken, tahıl içeren diyetleri yalnızca kahverengi pirinç gibi yumuşak tahıllar sunar. veya yulaf ezmesi. Bu, hassasiyeti olan köpeklere hitap etmenin yanı sıra hala onları tüketenlere kolayca sindirilebilir tahıllar sunmaya yardımcı olur.

Kaliteli protein ve tahıl içermeyen seçeneklerinin yanı sıra, bağışıklık desteği için her diyete vitamin ve mineraller eklediklerinden emin olurlar. Bu katkı maddeleri arasında, köpek arkadaşlarımızın hayatlarında uzun ömürlülüğü teşvik etmeye yardımcı olan omega yağ asitleri, glukozamin ve kondroitin bulunur.

Formül Aralığı

Köpek Mamaları için Formül Çeşitleri

Diyetin en önemli kısmı, her türden köpeğe hitap etme yetenekleridir. Köpek arkadaşlarımız yolculukları boyunca birden fazla yaşam evresi yaşayacaklar, yani her aşamada onları besleyebilecek bir diyete ihtiyaçları olacak.

Science Diet, tüm yaşam evrelerinde köpekler için toplam 42 kuru mama formülü sunar ve Nutro, her biri yaş ve beden aralığına ayrılmış bir diyet sunan 5 ürün serisi sunar. Şimdi, yavrularınız için en iyi diyeti bulmanıza yardımcı olmak için, onu parçalara ayıralım ve Science Diet ile Nutro'yu formülleri açısından karşılaştıralım!

Köpek Formülleri

Nutro Essentials Yavru Formülü

Nutro Puppy Formula Köpek Maması
 • Yavru Köpekler İçin En İyisi.
 • GDO içermeyen malzemelerle yapılmıştır.
 • Kürk sağlığı için Omega yağ asitleri.
 • Mısır, buğday, soya veya yan ürünler yok.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kupa başına 387 kalori.
 • % 29 Protein,% 16 Yağ,% 3 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Yavru köpek aşaması, doğru beslenme açısından en önemli dönemdir. Büyüyen vücutları ve daha yüksek miktarda proteine ​​ve ilave beslenmeye ihtiyaç duymaları nedeniyle, özellikle büyüyen köpeklerinize hitap eden bir köpek maması formülü bulmak önemlidir. Bakalım bu markaların her birinin neler sunabileceğini görelim!

Bilim Diyeti

Science Diet, büyüyen köpek dostlarımız için 6 köpek maması sunuyor. Büyük cins köpekler için 2 ayrı tarif, küçük cins köpekler için 1 seçenek ve hatta minik oyuncak yavrular için bir seçenek sunarlar. Büyük cins köpekler için iki ayrı tarif, tavuk veya kuzu seçeneğini içerir ve kuzu tarifi herhangi bir buğday ve mısır içermez.

Beslerim

Nutro'nun müşterilerine sunabileceği 9 farklı köpek formülü vardır. 1 tarif Ultra diyetlerinden, 5 tarif Sağlıklı temel diyetlerinden, 2 tarif ise Max diyetinden ve hatta 1 tahıl içermeyen seçenek sunuyor. Onların Wholesome Essentials serisi, hem küçük hem de büyük cins köpekler için çeşitli tatlar sunar ve tüylü arkadaşınıza aralarından seçim yapabileceğiniz harika bir çeşitlilik sunar. Nutro, köpek yavrusu kategorisinde çeşitli seçenekler üretti. Blue Buffalo gibi diğer köpek maması devlerine ayak uydurun .

kazanan

Science Diet'in oyuncak cinsi bir çizgi sunma konusunda bir ayağı var. Bununla birlikte, Nutro, her markayı karşılaştırırken seçim yapabileceği daha fazla seçeneğe sahiptir. Hassas cilt ve mideleri olan köpekler için seçim yapabileceğiniz çok sayıda tarif ve hatta bir seçenek olması, Nutro, köpek formülü turunu kazandı .

Yetişkin Formülleri

Science Diet Yetişkin Formülü

Science Diet Yetişkin Formülü
 • Yetişkinler İçin En İyisi.
 • Veteriner onayladı.
 • Omega yağ asidi karışımı.
 • Yapay renkler veya koruyucu madde yok.
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidanlar.
 • Kupa başına 363 kalori.
 • % 20 Protein,% 11,5 Yağ,% 4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Köpeğinizin, yaşamının yetişkinlik döneminde onu desteklemek için dengeli beslenmeye ihtiyacı vardır. Yavru köpeğiniz en çok zamanını bu yaş aralığında geçirdiğinden, onlara ihtiyaç duydukları değerli besinleri sunmaya devam ettiğinizden emin olmanız önemlidir. Bakalım her markanın yetişkin tüylü dostlarımıza neler sunabileceğini görelim.

Bilim Diyeti

Bilimsel Diyet, yetişkin formülleri söz konusu olduğunda parlıyor. Science Diet, her biri her türden köpeğe hitap eden 28 yetişkin mama tarifi sunar. Yetişkin diyetlerinde küçük ırklar, büyük ırklar, sağlıklı hareketlilik, hassas mide, diş sağlığı ve daha fazlası için seçenekler var! Bu seçeneklerin her biri mağaza raflarında satılıyor ve bir veterinerden reçete gerektirmiyor. Geçmişte tahıl içermeyen seçenekleri olmamasına rağmen, hassas cildi ve midesi olan köpekler için artık yetişkinlere yönelik tahılsız seçeneği bile var.

Beslerim

Nutro, hayatımızdaki köpek arkadaşları için 42 yetişkin mama sunuyor. Her bir çizgi, yetişkin köpekler için cins boyutları ve tatlarına göre değişen çok sayıda tarif içerir. Sadece her türden köpek için birden fazla diyet seçeneği olmakla kalmaz, aynı zamanda aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç tahılsız seçenek de vardır. Aralarından seçim yapabileceğiniz birden fazla diyet seçeneği ile her köpek için yiyecek ve içecek sağlanır

kazanan

Nutro'nun aralarından seçim yapabileceği birkaç diyet olmasına rağmen, Science Diet bu turu kazandı çeşitli etkileyici seçenekleri için. Nutro'dan farklı olarak, Bilim Diyeti, bir dizi tıbbi durumu olan köpekler için bir reçete gerektirmeyen bir tarif sunar. Science Diet, köpeğinizin beslenme açısından tam olarak ihtiyaç duyduğu şeylere sahip olduğundan emin olmanın birçok yolunu sunar.

rednos köpek

Kıdemli Formüller

Nutro Essentials Kıdemli Formülü

Nutro Essentials Senior Formula Köpek Maması
 • Büyükler İçin En İyisi.
 • Omega yağ asitleri.
 • GDO içermeyen bileşenler.
 • Mısır, buğday veya soya yok.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kupa başına 317 kalori.
 • % 23 Protein,% 12 Yağ,% 4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Yaşlı yavrularımızın hayatlarının sonraki aşamalarında ekstra bakıma ihtiyaçları vardır. Bu, yaşlılara özgü ihtiyaçlarına uyan bir diyet bulmanın önemli olduğu anlamına gelir. 7 yaş ve üzerindeki çoğu köpek, kendilerini en iyi şekilde hissetmelerine yardımcı olmak için ekstra besine ihtiyaç duyabilir. Her markayı inceleyelim ve en kıdemli desteği kimin sunduğunu görelim!

Bilim Diyeti

Science Diet, yaşlı köpekler için yapılan 5 mama sunar. Beş formül, 7 yaş ve üstü köpekler içindir. Bir diğeri 11 yaş ve üstü küçük ırklar için yapılmıştır. Bilim Diyeti, farklı büyüklükteki köpeklerin farklı yaşlarda üst aşamalarına nasıl girebileceklerinin farkındadır. Çeşitli boyut seçenekleriyle bunun üstesinden gelmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Bilim Diyeti, cilt ve eklem sağlığı için omega yağ asitleri ve mineralleri içerir. Bununla birlikte, ilave eklem desteği için herhangi bir ilave glukozamin ve kondroitinden bahsetmezler.

Beslerim

Nutro, yaşlı köpekler için tümü farklı hatlarından değişen 8 tarif sunar. Bunlardan 4 tanesi Wholesome Essentials, 1 tanesi grensiz, 2 tanesi Ultra serisinden ve biri Max seçeneklerinden. Bu çizgilerin her birinde küçük ve büyük cins yaşlılar için seçenekler bulunmaktadır. Diyetlerinin her biri zaten doğal omega yağ asitleri kaynakları içeriyor olsa da, büyük cins Wholesome Essentials serisi, yaşlanan köpeklerde ek eklem desteği için glukozamin ve kondroitin ekledi.

kazanan

Science Diet, küçük ve büyük cins yaşlı köpeklerde çeşitlilik sunsa da, Nutro bu turu kazandı ortak destekleri için. Nutro, büyük cins üst düzey diyetlerine glukozamin ve kondroitin dahil etti. Bu besinler, yaşlı bir köpeğin eklem sağlığını yönetmek açısından son derece önemlidir.

Islak Gıda

Nutro Doyurucu Yahni Tıknaz Formülü

Nutro Konserve Gıda
 • En İyi Konserve Yiyecekler.
 • Gerçek tavuktan yapılmıştır.
 • Yan ürün içermez.
 • Mısır, soya veya buğday yok.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • 312 Porsiyon başına kalori.
 • % 9 Protein,% 3 Yağ,% 1 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Konserve yiyecekler, köpeğiniz için hem hidrasyon desteği hem de lezzet çeşitliliği sunar. Yemek kabı olarak veya tek başına servis edilen bir yemek olarak kullanılabilir. Islak yiyecekler, bir yemeğin üzerine lezzet katmaktan daha fazlasını sunmalıdır, bu nedenle her markanın neler sunabileceğini görelim.

Bilim Diyeti

Science Diet, her biri farklı yaşam evrelerine ve tatlarına göre değişen 16 konserve seçeneği sunar. Bazıları turta şeklinde gelirken, diğerleri lezzetli bir güveçte sunulur. Birkaç farklı yaşam aşaması seçeneği olmasına rağmen, sınırlı sayıda lezzet seçeneği var gibi görünüyor.

Beslerim

Nutro, tümü tahıl içermeyen 19 farklı konserve ürünü sunmaktadır. Seçenekleri, her zevke sahip tüylü arkadaşlar için yaşam evrelerinde ve farklı doku ve tatlarda çeşitlilik gösterir. Nutro'nun konserve mamaları birçok köpek sahibi tarafından beğenilmektedir ve kuruluşundan bu yana sağlam bir itibar kazanmıştır.

kazanan

Nutro bu turu kazandı Science Diet farklı dokular sunsa da en iyi konserve yiyecekler için. Her konserve diyet tamamen tahıl içermediğinden, bu her köpeğe lezzetli konserve mamalarını alma şansı verir.

Son düşünceler

Science Diet ile Nutro karşılaştırılırken, her ikisi de köpek arkadaşınız için kaliteli köpek maması seçenekleridir. Her markanın yaşam aşamasına bağlı olarak faydaları vardır. Her iki marka da ötesine geçmek için ekstra adımlar atıyor. Nutro'nun tatlar, tahıl içermeyen diyetler ve yaşam aşaması seçenekleri açısından daha fazla seçeneği var. Ancak Science Diet ayrıca veterinerler tarafından da desteklenmektedir ve özel beslenme ihtiyaçları olan köpekler için harika bir seçime sahiptir.

Her iki gıda markası da yüksek kaliteli ve yavrularınız için farklı bir amaca hizmet edebilir. Bu nedenle, marka ile markanın pek adil bir karşılaştırma olmadığını düşünüyoruz. Bunun yerine, yavrularınızın beslenme ve yaşam evresi ihtiyaçlarını satın alın. Science Diet'in karşıladığı tıbbi bir rahatsızlığı olan tüylü bir arkadaşınız varsa, uygun yönetim açısından onlara yaslanabilirsiniz. Yüksek kaliteli tahıl içermeyen yiyecek arıyorsanız, Nutro işi halleder.

Yorumlar