Bakliyat, Bezelye veya Mercimek İçermeyen En İyi Köpek Maması: Derecelendirmeler ve İncelemeler

Bakliyat, Bezelye veya Mercimek İçermeyen En İyi Köpek Maması: Derecelendirmeler ve İncelemeler

Fido için en iyi bezelyesiz köpek mamasını bulmakta zorlanıyor musunuz? Belki de yavrunuzun bezelye alerjisi vardır? Belki veterineriniz, yavrunuzun bezelye, baklagil ve mercimeksiz beslenmenin daha iyi olacağını açıklamıştır? Ya da belki sadece kendi araştırmanıza göre bezelye içermeyen yolun olduğunu düşünüyorsunuz? Tüm bunları, bu kapsamlı bezelye içermeyen köpek maması karşılaştırma kılavuzunda daha ayrıntılı olarak keşfediyoruz.

Tahılsız köpek diyetlerindeki son artış, Fido'ya ihtiyaç duyduğu enerji ve lifi sağlamak için alternatif bileşenlere güvenildiği anlamına geliyor. En sık kullanılan tahıl yerine koyma bileşenleri bezelye, baklagiller ve patatestir. Günümüzde bezelye, mercimek veya baklagiller içermeyen kurutulmuş bir köpek maması bulmak zor bir iştir.Bazı köpeklerin ve bazı sahiplerin bezelye, mercimek ve baklagil içermeyen yiyecekleri tercih etmesinin birçok nedeni vardır. Her biri hakkındaki en son endişeler, dikkat edilmesi gereken farklı malzemeler ve bu üçünden herhangi birini içeren yavru kibbles'ınızı neden beslemeniz veya yememeniz gerektiği konusunda size rehberlik edeceğiz. Öyleyse, hemen içeri girelim.

Bir Bakışta: En Sevilen Bezelyesiz Köpek Mamalarımız

Doğal Denge
Bizim Puanımız

En İyi Genel

Natural Balance LimitedChewy.com'da görüntüle
Nutro Ultra
Bizim Puanımız

Bütçe Seçimi

Nutro Ultra Süper Gıda

Chewy.com'da görüntüle
Ziwi Zirvesi
Bizim Puanımız

İleri TeknolojiZiwi Havada Kurutulmuş Gıda

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıkladığınızda, ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Chewy.com'a yönlendirilirsiniz. Bir satın alım yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Neden Bezelyesiz Köpek Mamasını Seçmelisiniz?

Sahiplerin poşlarını bezelye içermeyen bir diyetle beslemek istemelerinin birçok nedeni vardır. Bazıları diğerlerinden biraz daha ilgili. Bir köpek sahibi olarak, köpeğinizin sağlığı için en iyi seçeneğin ne olduğu konusunda bir karar vermeniz gerekecektir. İşte en popülerler.

Dilate Kardiyomiyopatiye Potansiyel Bağlantı

En yaygın neden, son zamanlarda popüler olan tahılsız diyetlerin Kanin Dilate Kardiyomiyopatide bir artışla bağlantılı (DCM). Başlamadan önce, bunun yalnızca DCM ile ilgili bir sorun olduğunu burada belirtmek önemlidir. Var kesin kanıt yok bildirilen DCM vakalarının çok düşük olması nedeniyle. Bilim adamlarının devreye giren çok sayıda faktör olduğuna inandıkları için kesin bir bağlantı bulmak zor. Bu yüzden lütfen henüz panik yapmayın!

DCM, kalp basıncının düşmesine neden olur Bu, kalbin vücuduna etkili bir şekilde kan pompalayamayacağı anlamına gelir. ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), bildirilen DCM vakalarındaki artışın ardından Temmuz 2018'de endişelerini halka dile getirdi. Yapılan bir araştırmanın ardından, etkilenen köpekler ile tahılsız beslenme arasında küçük bir korelasyon olduğu bulundu. özellikle bezelye ve mercimek içeren diyetler .

Çoğu köpek maması bezelye ve baklagiller içerir. Bu bileşenlerin abilir Fido'nun vücudunun taurin adı verilen hayati bir amino asidi işlemesini engellemek. Taurin, kalp sisteminin sağlıklı çalışması için gereklidir ve bu olmadan vücudu olması gerektiği gibi çalışamaz.Pek çok işletme sahibi, bu nedenle, güvenli tarafta olmak için bezelyesiz yiyecekleri tercih ediyor. Yazma sırasında, FDA’nın tavsiye, veterinerinize danışmaktır ve tahıl içeren veya tahıl içermeyen diyetinde değişiklik yapmadan önce köpeğinizin beslenme tavsiyelerini tartışın.

Bezelye Protein İçeriğini Yapay Olarak Artırır

Bazı üreticilerin bezelye bileşenlerine, özellikle bezelye proteinine güvendikleri bilinmektedir. et bazlı protein eksikliğini telafi eder . Bu, genel protein içeriğini artırarak tüketicileri ürünün olduğundan daha etli olduğunu düşünmeye sevk eder. Bu, birçok markanın kullandığı yanıltıcı bir taktiktir, çünkü bezelye ucuzdur ve et ucuzdur.

Bezelye içermeyen bir yiyecek seçmek, daha doğru et içeriğini görmenizi sağlar ve daha yüksek kaliteli et proteini ile dolu olma olasılığı daha yüksektir. Bu geliyor daha yüksek bir fiyat etiketi , ancak bu genellikle Fido için daha kaliteli bir yemek sağlar.

Protein içeriği her zaman garantili analiz bölümünde, çevrimiçi olarak veya ambalaj üzerinde bulunabilir. Amerikan Gıda Kontrol Yetkilileri Derneği (AAFCO), tüm yavruların% 22'lik bir protein içeriğine ve tüm yetişkinlerin en az% 18'lik bir protein içeriğine ihtiyaç duyduğunu öne sürüyor. Aşağıdaki seçimlerimizin tümü bu kriterleri karşılıyor.Bireysel Diyet İhtiyaçları

Tıpkı biz insanlar gibi köpeklerin de farklı beslenme ihtiyaçları, hoşgörüsüzlükleri ve tercihleri ​​vardır. Bazı köpeklerin tahıllara alerjisi olduğu ve diğerlerinin de alternatif içerik maddelerine, bezelye ve baklagillere alerjisi olduğu bilinmektedir.

Böbrek problemlerinden muzdarip olduğu bilinen köpeklere genellikle bezelye içeren mama yememeleri tavsiye edilir. Kötü böbrek fonksiyonu bezelyede bulunan fazla potasyumun işlenmesinin zor olduğu anlamına gelir. Bu toksisiteye yol açar ve yaşamı tehdit edebilir.

Bazı köpeklerin bezelye yememesi için diyetle ilgili başka nedenler de vardır, ancak bunlar en yaygın ikisidir. Bu kategoriye giren köpeklerin diyetleri% 100 bezelye içermemelidir.Farklı Bezelye Malzemeleri

Bezelye Bakliyat ve Mercimek

Bezelye, köpek maması olarak bilinen başka bir yanıltıcı taktikle de bağlantılıdır. bileşen bölme . Daha önce olduğu gibi, bu taktik bir ürünün olduğundan daha etli görünmesini sağlamak için kullanılır. İçindekiler listesinde bezelye kullanan birinci sınıf markalar genellikle 'bütün bezelye' veya 'bezelye' belirtir. Daha az premium markalar ise bezelye içeriğini bezelye, bezelye proteini, bezelye unu, bezelye lifi ve bezelye nişastasına ayıracak.

Malzemeler, bu tarifte en baskın olan ilk bileşen olacak şekilde ağırlık sırasına göre listelenmiştir. Bileşen ayırma, markaların bu bezelye bileşenlerini içerik listesinde daha aşağıda listeleyebileceği ve bir tarifte daha az yaygın göründükleri anlamına gelir.

Bezelye içeriğini bir bütün olarak listeleyeceklerse, listenin başında görünecektir. Bazen et bileşenlerinden önce bile. Bu taktik onu gerçek et içeriğini görmek zor Bu yüzden birçok işletme sahibi bezelye içermeyen yiyecekleri tercih ediyor.

En Sevilen Bezelyesiz Yiyeceklerimiz

Bezelyesiz Köpek Maması

En iyi bezelye içermeyen yiyecekleri araştırmak için saatler harcadıktan ve her bir ürünün içerik listesine baktıktan sonra, işte en iyi seçimlerimiz. Bir seçenek seçerken, göz önünde bulundurmanın her zaman önemli olduğunu unutmayın neden bezelye içermeyen bir diyet seçiyorsun . Köpeğinizin diğer beslenme ihtiyaçlarını da hatırlamanın yanı sıra. Her köpek ve her bütçe için bir şeyler olmasını sağladık ve belirli bir sıra olmadan, işte buradalar.
Dünyada Doğmuş Antik Tahıllar

Earthborn Bakliyat İçermeyen Gıda
 • Kafessiz kavrulmuş tavşan içerir.
 • 14 farklı süper gıda kullanır.
 • Cilt ve tüy sağlığı için omega asitleri bakımından zengindir.
 • Kalp sağlığı için taurin.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kupa başına 370 kalori.
 • % 23 Protein,% 15 Yağ,% 8 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Earthborn bu yelpazeyi bezelye, mercimek, baklagiller veya patates içeriği kullanmadan yarattı. Bu yelpazede üç farklı lezzet daha var - füme somon, füme hindi ve kavrulmuş kuzu. En çok kullanılan protein olan tavuk içermeyen alternatif bir reçetedir. Dünyada Doğmuş Rafine Edilmemiş Antik Tahıllar, bazı köpekler için faydalı olan en düşük protein içeriğine sahiptir, ancak neyse ki ilk bileşen tavşandır.

Bağışıklığını desteklemek için yaban mersini ve kızılcık gibi çeşitli vitaminleri listeler. Kurutulmuş yumurta ve somon yemeği, sağlıklı bir beyin ve göz fonksiyonu için gerekli olan DHA'yı sağlar. Parlak bir kaplama ve genel sağlık için omega yağ asitlerinin yanı sıra.

Severiz bezelye içermeyen bu tarifin yüksek lif içeriğine sahip olduğu. Bu, kilo vermeye çalışan köpekler veya sindirim sistemi ekstra desteğe ihtiyaç duyanlar için uygun hale getirir.


Farmina N&D Atalara Ait Tahıllar

Farmina ND Ocean
 • Protein çoğunlukla hayvansal kaynaklardan gelir.
 • Yemek veya yan ürün içermez.
 • Sınırlı karbonhidratlar zayıflığı artırır.
 • Gerçek balıktan yapılmıştır.
 • Organik yulaftan yapılmıştır.
 • Kupa başına 400 kalori.
 • % 30 Protein,% 18 Yağ,% 2.9 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Farmina, GDO içermeyen malzemeler kullanarak bu birinci sınıf formülü yarattı. Protein içeriği% 90 hayvansal proteinden oluşur. Bu bileşen, çeşitli diğer et kaynaklarına alerjisi olan köpekler için gerekli olan tek protein kaynağı olan morina balığı kullanır. İçerdiği sınırlı miktarda karbonhidrat sayesinde düşük glisemik bir reçetedir. Baklagiller veya patates içermez, bunun yerine tam olarak hecelenmiş ve yulaf kullanır.

Portakal, elma ve nar gibi kurutulmuş meyvelerin bir listesi, genel sağlık için antioksidanlar sağlar. Taurin, omega yağları gibi sağlıklı bir kalp için listelenmiştir. Bu formül bir yüksek glukozamin ve kondroitin içeriği, eklem sorunları olanlar, daha büyük köpekler veya daha büyük köpekler için iyi bir seçenektir. yaşlılar . Bu yiyecek de küçük cins yavrular için uygun , ekstra küçük mama boyutları ile.

pitbull köpek maması

Severiz Bu bezelye içermeyen tarifin, sindirim sistemi çok fazla lif işleyemeyen bazı köpekler için gerekli olan düşük lif içeriğine sahip olduğu.


Doğal Denge Tahılsız

Natural Balance Bakliyat İçermeyen Gıda
 • Mısır, buğday veya soya içermez.
 • Bezelye, mercimek ve baklagiller içermez.
 • Kolay sindirilebilir karbonhidratlar.
 • Gerçek somondan yapılmıştır.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kupa başına 373 kalori.
 • % 24 Protein,% 10 Yağ,% 4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Sağlıklı ve lüks bir kürk için protein ve omega yağ asitleri sağlayan, listedeki ilk iki bileşen somon ve menhaden balık unu. Sınırlı bir içerik formülüdür. gazlı olabilecek köpekler için gerekli hassas bir sindirim sistemi nedeniyle. Bu tarif bezelye içermez, baklagil içermez ve tahıl içermez. Bunun yerine, formül listeler enerji sağlayan tatlı patates , aynı zamanda sindirimi kolay bir bileşen olarak da bilinir.

Bu listedeki en düşük yağ içeriğine sahip olup, ortalama kalori sayısının yanı sıra birkaç kilo vermek isteyenler için iyi bir seçenektir. Bu formül, çeşitli vitamin ve mineral takviyelerini listeler ve taurin de listelenmiştir. Bu tarif beyaz patates içerir.

Severiz bu bezelye içermeyen tarifin tahıl içermediğini, bu da bezelyeye bağlı olmayan tahıl içermeyen bir seçenek bulmakta zorlanan sahipler için daha nadir bir seçenek haline getiriyor.


Nutro Ultra Yetişkin Formülü

Nutro Ultra Bakliyat İçermez
 • Yağsız hayvansal protein ile yapılmıştır.
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidan bakımından zengindir.
 • Gerçek meyve ve sebzeler içerir.
 • Yapay içerikler kullanılmadan üretilmiştir.
 • Yetişkin köpekler için özel olarak üretilmiştir.
 • Kupa başına 341 kalori.
 • % 25 Protein,% 14 Yağ,% 4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Nutro yalnızca GDO'suz bileşenler kullanır ve çiftlikte yetiştirilen tavuk, otlakta beslenen kuzu eti ve somon kullanıyorlar. Bu kombinasyon, Fido'nun ihtiyaç duyduğu tüm kas gücünü ve amino asitleri almasını sağlamak için üçlü protein sağlar. Yağsız et ve et yemekleri ayrıca çeşitli besinler ve omega yağ asitleri sunar. Bu tarif aynı zamanda büyük cins köpekler için de mevcuttur.

Bu formül bezelye içermez, baklagil içermez ve patates içermez. Hindistan cevizi, yaban mersini, elma gibi meyveler ve kabak gibi prebiyotik liflerin yanı sıra ıspanak ve lahana da listelenmiştir. Yumurta ve somon, genel sağlık ve DHA ihtiyaçları için çok önemlidir. Taurine ayrıca kalp sağlığının yanı sıra sağlıklı görme ve işitme açısından da listelenmiştir.

Severiz Bu bezelye içermeyen tarifin, sağlam bağışıklığı desteklemek için çok çeşitli vitamin, mineral ve antioksidanları listelediği. Bu yüzden bu formüle 'süper gıda tabağı' deniyor.


Bütünsel Seçilmiş Yetişkin Formülü

Bütünsel Seçim Bezelye Yok
 • Sağlıklı tam tahıllardan yapılmıştır.
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidan destek.
 • Bağırsak sağlığı için probiyotikler.
 • Sağlıklı sindirim için kabak içerir.
 • Hassas mideler için harika.
 • 446 Kupa başına kalori.
 • % 25 Protein,% 15 Yağ,% 4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Holistic Select, bezelye ve patates içermeyen bu baklagil içermeyen köpek maması formülünü yarattı. Kas ihtiyaçları için zengin proteinle dolu ilk besin maddesi tavuk unu. Omega yağ asitleri kürk sağlığı için harikadır. Bir sonraki bileşen, enerji dolu ve sindirimi kolay bir tahıl olan kahverengi pirinç ve yumuşak bir lif olan yulaf ezmesidir.

Papaya ve nar gibi egzotik meyveler ve yaban mersini, kızılcık ve elma, güçlü bağışıklığı desteklemek için kullanılır. Eklenmiş vitamin ve mineral takviyelerinin de uzun bir listesi var. Lactobacillus acidophilus ve lactobacillus casei gibi bileşenler bağırsağındaki dost bakterileri teşvik eder. Hassas sindirim sistemine sahip köpekler için hayati öneme sahip.

Severiz bu bezelye içermeyen tarifin sindirim sağlığına odaklandığı. Prebiyotik lifler, probiyotik solüsyonlar, canlı yoğurt kültürleri ve sindirim enzimleriyle, Fido’nun bağırsağına iyi bakıldığından emin olabilirsiniz.


Purina Pro Sport Tüm Yaşam Evreleri

Purina Pro Sport
 • Aktif köpekler için özel olarak üretilmiştir.
 • Kas gelişimi için amino asitler içerir.
 • Yağsız kas için daha yüksek protein içeriği.
 • Beyin sağlığı için DHA.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Fincan başına 475 kalori.
 • % 30 Protein,% 20 Yağ,% 3 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Purina Pro, bütçesi olan köpek sahipleri için bile en sevdiğimiz köpek maması markalarından biridir. Pro serisi, şu durumlarda önemli bir yükseltmedir: Purina One ile karşılaştırıldığında biraz daha pahalı olsa bile. Purina Pro Sport, Pro serisinde bezelye, baklagil ve mercimek içermeyen özel bir formüldür. Daha aktif köpekler için üretilmiş olan Spor formülü, Labrador için mükemmel yiyecek ve ayrıca bir Pitbull için harika köpek maması seçeneği .

Purina Pro, Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmektedir, ve birçok American Journey formülü gibi buğday, soya ve suni tatlar içermez. % 30 protein sayısıyla, yağsız kas tonusu olan ırklar için özel olarak formüle edilmiştir. Aynı zamanda, yaşlılık yıllarında yavaşlayabilen aktif ırklar için ortak hareketliliği teşvik edecek bir glukozamin desteğine sahiptir.

Severiz Purina Pro Sport sadece bezelye, mercimek ve baklagiller içermiyor. Aynı zamanda, bütçeye göre köpek sahipleri için harika bir mamadır ve 50 pound'luk bir poşette gelir. Bu size paranızın karşılığını daha fazla verir ve çevrimiçi yemek sipariş etmek için daha az seyahat sağlar.


Ziwi Peak Yetişkin Formülü

Ziwi Peak Bezelye Ücretsiz Gıda
 • Tek kaynaklı dana eti.
 • Hava kurumalı köpek maması.
 • % 96 taze et içerir.
 • Yemek kabı olarak kullanılabilir.
 • Çiğ beslemeye benzer sağlık yararları.
 • Kepçe başına 312 kalori.
 • % 38 Protein,% 30 Yağ,% 2 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Ziwi Peak Yetişkin formülü, en sevdiğimiz bezelye ve baklagil içermeyen köpek mamalarından bir diğeridir. Yeni Zelanda'da yapılan bu havada kurutulmuş köpek maması en basit ve saf malzemelerden yapılmıştır. Yeni Zelanda'daki etik çiftliklerde otla beslenen tek kaynaklı sığır etinden yapılmıştır. Bu köpek maması% 38 proteindir ve onu listemizdeki en yüksek proteinli gıdalardan biri yapar.

Pek çok köpek sahibi, Ziwi Peak köpek mamasının köpeğinizi çiğ olarak besleyebileceğiniz en yakın köpek mamalarından biri olduğunu söylüyor. Besin içeriği yoğun olduğu için, köpeğinizi daha az miktarlarda besleyebilir ve yine de tamamen doymuş halde tutabilirsiniz. Bu yiyecek aynı zamanda tahılsızdır ve soya, tahıl, patates, buğday pirinci veya dolgu maddesi içermez. Bu yiyecek aynı zamanda topper olarak da kullanılabilir.

Severiz Ziwi zirvesinin protein sayısı. Ziwi, diğer markalardan biraz daha pahalıdır. Benzer ördek köpek mamaları Ziwi, bütçenizin büyük bir endişe kaynağı olup olmadığını ve yavrularınızın hassas bir midesi olup olmadığını düşünmeye değer.


Son düşünceler

Bezelye içermeyen ve baklagil içermeyen köpek maması rehberimizi okuduktan sonra, birçok köpek sahibinin neden bezelye içermeyen yiyecekleri tercih ettiğini muhtemelen anlıyorsunuz. Bunu yapmanın birçok faydası olabilir. Köpeğiniz için herhangi bir beslenme kararı verirken, yavru köpeğinizin bireysel ihtiyaçlarını hesaba katmak önemlidir.

Belki Fido bezelye içermeyen yiyecekleri tercih ediyor veya buna ihtiyaç duyuyor ya da FDA'nın endişelerine dayalı olarak kararınız olabilir. Her iki durumda da, yukarıda bahsettiğimiz yiyeceklerin her biri yavrularınız için harika olmalı. Tüm önerilerimiz yüksek kalitededir ve dengeli bir diyet sağlar. Ve Fido'nun onları bezelye içeren yiyecekler kadar lezzetli bulacağını düşünüyoruz.

Yorumlar