Pitbull Golden Retriever Mix Gerçekler

Pitbull Golden Retriever Mix Gerçekler
Golden Retriever, Karışık Cins Köpekler, Pitbull

Pitbull Golden Retriever Mix Gerçekler

Ava Channing 12 ay önce Yorum Yok Önceki Makale Sonraki Makale

İçindekiler • Golden Retriever Pit Bull Mix'in Olmaması İçin 3 Neden
 • Pitbull Retriever Karışımı Almanız İçin 3 Neden
 • Golden Retriever Pit Bull'un Görünümü, Kişiliği ve Özellikleri
 • Satılık Golden Retriever yavru ile karışık Pitbull
 • Pitbull Golden Retriever Mix damat
 • Pitbull Retriever Mix Sağlık Sorunları
 • Golden Retriever Pit Bull Mix Gıda Gereksinimleri
 • Golden Retriever Pitbull Egzersiz Gereksinimleri
 • Pitbull Retriever Mix Eğitimi
 • Pitbull Golden Retriever Mix ve Aileleri

Golden Retriever Pit Bull Mix'in Olmaması İçin 3 Neden

Kişilikleri tahmin edilemez olabilir özellikle de onları uzun süre bırakırsanız - hem Retrieverler hem de Pitbull, yalnız kalmaya çalışırlar çünkü bir pakete çok adanmışlardır. Doğası gereği iyi huylu, sadık ve sosyal olsalar bile, tek başlarına dönemler üzücü olabilir. Bununla birlikte, av köpeği çukuru boğa, her zaman iyi bir şirket sağlayabilen ve aktif bir yaşam tarzı yaşayabilen insanlara ihtiyaç duyar.

Eşyalarını döndürebilirler ve mobilyalar çiğneme oyuncağına dönüşebilir ve bu hem çukur boğa hem de av köpeği ırkı için ortak bir kişilik özelliğidir. Bu özellik, özellikle köpeğinizi erken yaşta eğitmeye başlarsanız düzeltilebilir. Hala gençken onlara öğretmek, yetişkinlik yıllarında bu özelliği taşıma şanslarını ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir. Yavrularınıza doğru dikkat ve eğitimi veremeyeceğinizi düşünüyorsanız, Pitbull Retriever iyi bir seçenek değildir.Çukur boğaları ve Retrieverler doğal olarak akıllı köpeklerdir, bu yüzden eğitim bir sorun olmamalıdır. Ancak, bu köpekler çok bağımsız bu yüzden onları eğitirken bazı mücadeleler yaşayabilirsiniz . Eğer köpek eğitimi konusunda zaten çok tecrübeniz varsa, yavrularınızı eğitmek sorun olmamalı. Henüz becerileriniz yoksa, yavru köpeğinizi eğitmek sabrınızın bir testi haline gelebilir. Uzman yardımı almak iyi bir çözümdür ve köpekleriniz hala yavru iken eğitimi aldığınızdan emin olun.

Pitbull Retriever'ın sizin için mükemmel bir yavru olduğundan emin misiniz? 30+ Golden Retriever karışık ırk türlerinin tam listesine göz atın.

labradoodle mini

Çok araştırma yapmak ister misiniz? Golden Retriever karışımlarının Internets'in en derin köpek yavrusu yorumları: 1. Border Collie + Golden Retriever
 2. Avustralyalı çoban + Golden Retriever
 3. Dachshund + Golden Retriever
 4. Bernese Dağ Köpeği + Golden Retriever
 5. Alman Kurdu + Golden Retriever
 6. Rottweiler Golden + Retriever
 7. Büyük Pireneler + Golden Retriever
 8. Corgi + Golden Retriever
 9. Labrador + Golden Retriever
 10. Husky + Golden Retriever

Pitbull Retriever Karışımı Almanız İçin 3 Neden

Pitbull Golden Retriever büyük aile köpekleri yapmak ve şüphesiz dostudur. Sonsuza kadar arkadaşın olabilecek bir köpek istiyorsan, bu senin için. Golden Retrieverler, özellikle çocukların etrafındaki en yumuşak ve en yumuşak köpeklerden biri olarak bilinir. Herkesle iyi geçiniyorlar ve çok sabırlılar. Çukur boğaları da alıcılarla aynı kişilik özelliklerini paylaşır ve özellikle onlara doğru eğitim verirseniz çok nazik ve tatlı köpeklerdir.

Oldukça sosyaldirler ve diğer insanlarla ve hayvanlarla iyi oynayabilirler ve onları etrafta gezmek sorun olmamalı. Aktif bir yaşam tarzı yaşıyorsanız, Retriever Pit iyi bir arkadaş olmalıdır. Yüksek enerjiye sahiptirler ve özellikle onları erken yaşta diğer insanlara ve durumlara maruz bırakırsanız, hemen hemen herkesle sosyalleşebilirler. Onlara doğru pozları vermek kişilik özelliklerini geliştirebilir.Golden Retriever Pit Bull sadık bir arkadaş yapar, seni ve aileni asla geride bırakma. Bu cins ile güvenebileceğiniz bir şey varsa, bunlar sizin yanınızda olacaklardır. Dost köpekler olmasına rağmen, özellikle onlara çok sevgi ve nezaket gösterirseniz, sadakatleri her zaman yanınızda olacaktır. Pit Retriever karışımı, çok fazla çocuğu olan aileler için mükemmeldir, çünkü köpeklerinin her zaman çocuklarının meleği olmasına güvenebilirler.

Golden Retriever Pit Bull'un Görünümü, Kişiliği ve Özellikleri

Ağırlık 35-75 lbs
Yükseklik 17 ila 24 inç
Ceket Tipi Kısa, yönetilebilir ceket (Çukur boğalarının yanında) veya uzun tüylü katlar (Retrieverlerin yanında)
Kaplama Rengi Koyu Altın Ton, Siyah (baskın gen Pit Bull'dan geliyorsa)
Atma Miktarı Kısa katlar için minimum dökülme

Daha uzun tüylü katlar için aşırı dökülme

Mizaç Arkadaş canlısı, sosyal, aileye sadık ve dikkati seviyor

Golden Retriever ve Pitbull Mix çok büyüyebilir , iki cinsin ayrı ayrı doğası gereği büyük olduğunu dikkate alarak. Boyutlarının bir sonucu olarak, mükemmel bir düzenli diyet ve fitness aktivitesinde olmaları gerekir. Av köpeği ve Pit Retriever, fark etmeden kilo alma potansiyeline sahiptir ve sağlık komplikasyonları üretebilir. Golden Retriever Pitbull'unuzu ideal ağırlığında tutmak kolaydır ve aşağıdakileri hatırlamanız gerekir: • Onlar için aktif bir egzersiz rejimi ayırın
 • Onlara bolca yürüyüş yapın
 • Onları meşgul ve zinde tutmak için oyun zamanı verin

Golden Retriever Pitbull'unuzun neye benzeyebileceğine dair birçok olasılık var, ancak bunu bekleyebilirsiniz senin yavru inşa almak av köpeği ve kafa Pit Bull alacak . Pitbull Retriever'ın, özellikle Pit Bull'un siyah gibi daha koyu bir gölgesi varsa, güzel ve eşsiz bir ceketi vardır. Yavru köpeğinizin uzun siyah tüylü bir paltoya sahip olabileceği bazı durumlar olabilir.

Yavrularınızın büyüyene kadar hangi ceketine sahip olacağını asla bilemezsiniz ve kısa, yönetilebilir bir ceket veya daha uzun bir ceket olma olasılığı 50/50'dir. Kısa paltolu köpeklerin bakımı kolaydır ve düzenli fırçalama gerektirmez. Ayrıca sürekli dökülme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz, özellikle de endişeniz bu ise. Retriever ve Pitbull uzun tüylü bir palto alırsa, onlara düzenli fırçalama yapmaya ve aşırı dökülme beklemeye hazır olmanız gerekir.

Pitbull ve Retriever Mix'in mizaçları hakkında endişelenecek bir şeyiniz yok çünkü genellikle iyi huylu ve arkadaş canlısı yaratıklar. Cinsin oldukça garip bir özellik sergilediği birkaç durum olabilir, ancak bunların hepsi genç yaşta aşağıdakiler yoluyla düzeltilebilir:

 • Onları genç yaşta eğitin;
 • Onlara diğer insanlarla ve hayvanlarla maruz kalmalarını sağlayın;
 • Mükemmel davranışları için onları ödüllendirin.

Satılık Golden Retriever yavru ile karışık PitbullYeni yavrularınızı satın almak üzereyseniz, dikkatli olmanız gereken birçok önlem var ve işte dikkat etmeniz gerekenler:

 1. Mutlu ve sağlıklı bir Pitbull Golden Retriever Mix'e sahip güvenilir bir yetiştiriciden satın alın. Üreme, özellikle doğru yapılmazsa birçok komplikasyona yol açabilir. Yavrularınızın nereden geldiğini ve başarılı bir şekilde yetiştirilip yetiştirilmediğini öğrenmek için biraz araştırma yapın. Yavru köpeğin her iki ebeveyninin de sağlıklı olduğundan emin olmak istersiniz. Ödevinizi yapmak aşağıdaki komplikasyonlardan kaçınmanıza yardımcı olabilir:
  1. Sağlık komplikasyonları.
  2. Olumsuz kişilik özelliklerinin geliştirilmesi.
  3. Ortalama kullanım ömründen daha kısa.
 2. Yavrularınızın uygunluğunu bilmek için belgeler isteyin. İyi ve güvenilir bir yetiştirici, size yavruların ebeveynlerinin ve sağlık kayıtlarının yetkinliğini gösteren belgeler içerir. Bunların aşıları ve sağlık kayıtları ile güncellenip güncellenmediğini kontrol edebilir ve önceden varolan koşulların neler olabileceğini öğrenebilirsiniz. En önemlisi, yavrularınıza zaten önleyici aşılar veren bir damızlık istiyorsunuz.
 3. Melezler, duruma ve nereden aldıklarına bağlı olarak çok pahalı olabilir. Çoğu durumda, fiyat yavrularınızın geçmişini belirlemede mükemmel bir faktördür. İşte olası bazı çıkarımlar:
  1. Daha yüksek bir oran tahsil etmek, köpek yavrusu belirli veya nadir bir özellik gösterdiği durum için ortalamadır. Bu, ceket veya gözler için farklı renkler içerebilir.
  2. Düşük yükler bazen yavruların aşırı beslendiği anlamına gelebilir ve aşırı üreme genellikle sağlıksız çöplere neden olabilir.

Pitbull Golden Retriever Mix damat

Diğer tüm köpekler gibi, sağlıklı bir Retriever-Pitbull iyi bakım gerektirir. Pit Bull Retriever'ınızı tımar etmek, yavrularınızın peşinden gitmesine bağlı olarak bir zorluk değildir. Yavru köpeğiniz kısa, yönetilebilir bir ceket olan Pitbull ceketinden sonra alırsa, işiniz nispeten kolaydır. Düzenli dökülme konusunda endişelenmenize gerek yok. Kısa saçlı av köpeği Pitbull yavrularınız için yapabilecekleriniz • Kenelerin ve pirelerin paltolarının altında ev aramasını önlemek için onlara düzenli banyolar verin.
 • Özellikle hiper köpekler oldukları için tırnaklarını düzenli olarak kırpın. Oynak sırasında sizi veya çocuklarınızı kazara çizme riski vardır.
 • Gevşek kürkleri ortadan kaldırmak için düzenli olarak fırçalayın.

Yavru, altın avcıların ceketini, daha uzun tüylü keçileri alırsa, tımarlarına daha fazla dikkat etmelisiniz. Bazen tımarları, özellikle uzun tüylü paltoları nedeniyle zor olabilir. Bakımları için şunları yapabilirsiniz:

 • Paltolarının karışmasını önlemek için düzenli olarak fırçalayın;
 • Onlara düzenli banyolar verin, pire ve kılların kürkünde keneler oluşmasını önleyin. Bununla birlikte, cildinin kuru olmasına neden olabileceğinden fazla yıkanmamaya dikkat edin.

Köpeğinizin tımarlanması çok önemlidir ve bunun birçok faydası vardır:

 1. Bakım, köpeğinizin sağlığını korur . İyi bir fırçalama ölü saçların temizlenmesine yardımcı olur ve köpeğinizin kürkünün güzel kalitesini korur. Köpeğinizin paltosunun parlaklığını iyileştirmeye yardımcı olabilir.
 2. Köpeğiniz her zaman güzel görünüyor . Eğer karışımınız Golden Retriever paltosunu alırsa, kürkünün güzel ve dolaşmayan görünmesini sağlamanız önemlidir. Düzenli fırçalama başlamak için mükemmel bir yerdir.

Pitbull Retriever Mix Sağlık Sorunları

Köpeğinizin herhangi bir sağlık sorunu geliştirmemesini istediğiniz kadar, köpek sahipleri olarak yapabileceğiniz en iyi şey, sağlık sorunları yaşamasını önlemek veya en azından etkisini azaltmaktır. Tüm köpeklerin genetik sağlık problemleri geliştirme eğilimi vardır ve bazı ırklar diğerlerinden daha eğilimlidir. Golden Retriever-Pitbull karışımının sağlığına bağlı olarak ortalama 10 ila 15 yıllık bir yaşam beklentisi vardır. Kombinasyon ayrıca şu sağlık sorunlarına da neden olabilir: şişkinlik, kalça displazisi, kalp hastalıkları ve kanser.Bloat, köpekler için hayatı tehdit eden tıbbi bir acil durumdur. Bu, köpeğinizin midesi gazla dolduğunda oluşur ve köpeğinizin gaz ve yiyecek bırakmayacağı şekilde bükülür. Bloat, birçok büyük ve dev köpek için önde gelen ölüm nedenleri arasındadır, bu nedenle aşağıdaki semptomlara dikkat etmeniz gerekir:

 • Şişmiş sert karın;
 • drooling;
 • Sıkıntı, acı ve huzursuzluk belirtileri.

Kalça Displazisi büyük köpekler arasında yaygındır ve köpeğinizin yaşam biçimini büyük ölçüde değiştirebilir. Köpeğinizin kilosuna ve beslenmesine dikkat ettiğiniz sürece durum önlenebilir, çünkü bunlar köpeğin bu durumu almasının yaygın nedenlerinden bazılarıdır. Kalça displazisi önlenebilir, ve ihtiyati tedbir o kadar da zor değildir ve aşağıdakilere dikkat etmeniz gerekir:

 • Köpeğinize özel beslenme gereksinimlerini ve kemik gelişimini desteklemek için takviyeleri besleyin.
 • Köpeğinizin fazla kilo almaması için onlara düzenli egzersiz yapın.

Kalça displazisinin semptomlarından bazıları şunlardır:

 • Aktiviteyi ve zıplamayı ve düzgün koşamamayı azaltın.
 • Yürümekte zorlanıyor ve acı belirtileri gösteriyor.

Golden Retriever Pit Bull Mix Gıda Gereksinimleri

Köpeğinizin beslenmesi cinsine bağlıdır ve aşırı beslemek asla iyi bir fikir değildir çünkü birçok sağlık sorununa yol açabilir. Pitbull Golden Retriever karışımı büyük bir cins olsa da, diyetlerini düzenlemelisiniz. Yavrularınızın gıda gereksinimlerinden emin değilseniz, aşağıdaki ipuçlarına dikkat edin:

 1. Meyve ve sebze gibi taze yiyecekleri tanıtın çünkü bu bileşenler lif bakımından zengindir ve birçok besin maddesi içerir. Zaten besinlerinin çoğunu kaybetmiş işlenmiş gıdaların aksine, köpeğiniz taze gıdalardan daha fazla yararlanır.
 2. İşlenmiş gıdalardan kaçının ve antioksidanlar ve antienflamatuar özellikler açısından zengin bileşenler seçin. Enflamasyon, köpeğinizin erken yaşlanmasının bir numaralı nedenidir ve bu, işlenmiş birçok yiyeceğin etkisidir.
 3. Köpeğinizin etini pişirmekten kaçının ve çiğ bırakın. İnsanlardan farklı olarak, köpekler çiğ et yemekle pişmişlerden daha iyidir.
 4. Aşırı beslemeyin ve ikramları sınırlandırmayın. Hepimiz köpeklerimizi seviyoruz ve bazen ifade ettikleri yol çok fazla muamele veya yiyecek vererek. Bunun genel etkisi obez, sağlıksız bir köpektir.
 5. Onları nemlendirin çünkü su kimsenin diyetinin en önemli yönüdür ve çoğu zaman en çok gözden kaçan şeydir.

Golden Retriever Pitbull Egzersiz Gereksinimleri

Retriever Pitbull son derece enerjik köpeklerdir ve çok fazla egzersize ihtiyaç duyarlar ve bir oyun arkadaşıyla birlikte olurlar. Bu av köpeği karışımı gibi bir köpek, aktif bir yaşam tarzı yaşayan ve uzun yürüyüşlerden, yürüyüşlerden ve benzerlerinden hoşlanan biri için mükemmeldir. Retriever karışımı ile hile gün boyunca enerjilerini tüketmeniz gerekir, böylece yıkıcı davranışlar geliştirmezler. Yeterli egzersiz yapmayan birçok enerjik köpek yıkıcı olur, mobilyaları ve eşyaları çiğner ve yok eder.

Golden Pit Retriever'inizin aktif olmasına yardımcı olabilecekleriniz şunlardır:

 • Diğer büyük köpeklerle oyun tarihleri ​​belirleyin, böylece aynı anda egzersiz yapabilir ve sosyalleşebilirler.
 • Özellikle oynayacak kimsesi yoksa, onlara evinizin veya çiminizin etrafında çiğnip kovalayabilecekleri oyuncaklar verin.
 • Koşmak veya egzersiz yapmak istediğiniz zaman onları alın. Enerji düzeyleri ile taleplerinizi karşılayabileceklerinden emin olacaklar.

Pitbull Retriever Mix Eğitimi

Pitbull Golden Retriever son derece zeki köpeklerdir, bu yüzden onları eğitmek sorun olmayacaktır. Köpekleri eğitmeye alışkınsanız, sorun olmamalı. Ancak yeni başlayan biriyseniz, uzman bir eğiticinin hizmetlerini almak isteyebilirsiniz. Golden Pitbull bağımsız olduğundan, onları eğitmek zor olabilir çünkü inatçı olabilirler. Onlara düzgün bir şekilde öğretmek için şunları yapabilirsiniz:

 1. Alfa pozisyonunu al ve egemenliğini savun. Kontrolün sizde olduğunu ve otoritenize saygı duymaları gerektiğini bildirin. Kesin ve sağlam bir el onların yerlerini bilmelerini sağlar.
 2. Egzersiz seanslarınızı kısa tutun çünkü dikkatlerini kaybedebilirsiniz ve sonuçta verimsiz olursunuz.
 3. Köpeklerinize biraz olumlu takviye verin özellikle de komutlarınızı doğru yaptıkları zaman. Mükemmel davranışlarından ötürü övmek, emirlerini yerine getirmeye teşvik eder.

Pitbull Golden Retriever Mix ve Aileleri

Pit Bull av köpeğine aşık olmanın birçok nedeni var ve her aile için mükemmel. Cins o kadar tanıdık olmayabilir, ancak birini aile köpeği olarak tutmak buna değer. Köpeklerin çoğundan daha tatlı, daha tatlılar , her iki ebeveyn köpeğin de nasıl büyük kişilik özellikleri sergilediğini göz önünde bulundurarak. Cins, eğitim ve bakımda doğru zamanı ve dikkati verebilen aileler için mükemmeldir.

Bu cinsi almayı düşünüyorsanız, mutlu bir köpeğin ailenize harika bir katkı olacağını unutmayın. Bu tür bakım, aileden çok fazla sevgi ve dikkat gerektirir.

Referanslar:

 1. Holly, Vanessa L., vd. 'Golden Retriever Kistik Uvea Hastalığı: Batı Kanada'da On Yıl Boyunca Yanardöner Kistler, Pigmenter Üveit ve Pigmenter / Kistik Glokomun Boyuna Bir Çalışması'. Veteriner Oftalmolojisi, cilt. 19, hayır. 3, 29 Haziran 2015, s. 237-244., Doi: 10.1111 / vop.12293.
 2. Harnarayan, Patrick ve diğ. 'Vasküler Travmayı Tehdit Eden Uzuvlara Neden Olan Pit Bull Saldırısı -A Olgu Serisi'.Uluslararası Cerrahi Dergisi Olgu Sunumları, cilt. 42, 8 Aralık 2018, sayfa 133-137., Doi: 10.1016 / j.ijscr.2017.11.061.
 3. Coile, D. Caroline.Aptallar için Pit Bulls. Wiley Publishing, Inc., 2002.
 4. Bauer, Nona Kilgore. Aptallar için Golden Retriever. Aç Akıllar, 2000
 5. https://en.wikipedia.org/wiki/Golden_Retriever
 6. https://en.wikipedia.org/wiki/Pit_bull

Yorumlar