Purina Pro vs American Journey: Köpekler için Hangi Yiyecek Daha İyi?

Purina Pro vs American Journey: Köpekler için Hangi Yiyecek Daha İyi?

Karşılaştırma Amerikan Yolculuğu Mavi Buffalo'ya Karşı yeni yavru köpeğinizin yemeği için? Veya belki Purina Pro her zaman dört ayaklı arkadaşınızın sıkı favorisi olmuştur? Ama şimdi Amerikan Yolculuğu yutturmacasının ne olduğunu merak ediyorsunuz? Ya da belki köpeğiniz yemeğine burnunu çeviriyor ve siz Amerikan Yolculuğu ile Purina Pro arasında seçim yapamıyorsunuz?

İşte bu yemek kılavuzunda, bu iki gıda markasını karşılaştırın Siz ve köpeğiniz için hangisinin en iyisi olduğunu seçmenize yardımcı olmak için. Marka geçmişinden mevcut kuru mama ve ıslak mama tekliflerine kadar, bilmeniz gereken her şeye bakacağız.Yiyeceklerine de bakacağız geçmişi hatırla köpeğinizin sağlığını ve güvenliğini ciddiye alıp almadıklarını keşfetmek için. Daha fazla uzatmadan, doğrudan yiyeceklerine dalalım!

Purina Pro Yavru Köpek Maması Formülü
Bizim Puanımız

Yavru Köpekler İçin En İyisi

siyah alman çoban yavruları

Purina Pro YavrusuChewy.com'da görüntüle
American Journey Tahılsız Yetişkin Maması
Bizim Puanımız

Yetişkinler İçin En İyisiAmerikan Yolculuğu Yetişkin

Chewy.com'da görüntüle
American Journey Senior Food
Bizim Puanımız

Yaşlılar İçin En İyisiAmerikan Yolculuğu Kıdemli

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıkladığınızda, ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Chewy.com'a yönlendirilirsiniz. Bir satın alım yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Marka Geçmişleri

Purina Pro köpek maması kasede

Ürünün arkasındaki marka bazen yiyecek kadar önemlidir. Çünkü bilinmeyen bir markaysa, test edilmemişse veya bir şirket olarak kötü bir şekilde derecelendirilmişse, onlardan uzak durmalısınız. Hem American Journey hem de Purina, mükemmel marka geçmişi . Purina'nın yolculuğuna uzun zaman önce başlamış olmasıyla, her iki marka da köpek maması endüstrisinde iyi düşünülmüştür.

Amerikan Yolculuğu

American Journey, en yeni evcil hayvan maması markalarından biridir ve ürünleri şu adresten temin edilebilir: 2017'den itibaren . Kendi web siteleri olmamasına ve haklarındaki bilgilerin biraz sınırlı olmasına rağmen, Chewy’nin kendi markasıdır. Amerikan Yolculuğu tanınmaya başlıyor evcil hayvan maması markası olarak.

Son zamanlarda ürünleri için yeni ve büyük bir çevrimiçi promosyonun ardından, ürünleri büyük bir hit oldu. Hızla biliniyorlar kaliteli bir ürün ama uygun fiyata . Bir marka olarak American Journey, kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir şey ve iyi bilinen ve Premium markalar paralarının peşinde (ve bu konuda sizinki!). Onlar şimdi karşılaştırılıyor Blue Buffalo gibi daha büyük markalara ve ve Sağlık .

Purina Pro

Purina yolculuklarına 1894'te başladı çiftlik hayvanı besleme işinde. İşleri giderek güçlendi ve 1956'da ilk köpek maması yarattılar. Purina, 2001 yılında küresel sektör Nestle tarafından satın alındı ​​ve şu anda dünya çapında önde gelen köpek maması markalarından biri olarak biliniyor.Purina'nın 7 kuru mama hattı ve ıslak yiyecekleri için ek bir hattı vardır. Purina Pro, hatlarından biridir İlk malzeme olarak gerçek et kullanan. 1986'da oluşturuldu ve gerçek et kullanan ilk marka ve o zamandan beri büyük bir hit oldu.

Geri çağırmalar

Geri Çağırma Geçmişi

Bir markanın geri çağrılan ürünler geçmişine bakmak, yiyeceklerinin güvenliğini ne kadar ciddiye aldıklarını anlamaya yardımcı olur. Her markanın kaç tane geri çağırma özelliğine sahip olduğuna bir bakalım. Gibi web siteleri ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) ve Amerikan Veteriner Hekimler Birliği (AVMA) mükemmel bir geri çağırma bilgisi kaynaklarıdır.

Amerikan Yolculuğu

Oldu American Journey için kaydedilmiş ürün geri çağırma yok . Bu, özellikle ürünleri için prim almayan yeni bir marka için cesaret vericidir.

Purina Pro

Yukarıdaki web sitelerini kullanarak yaptığımız araştırmadan sonra, Purina Pro'nun yalnızca bir geri çağırma yaptığı görülüyor:Mart 2016 - Purina Pro, kendi ıslak Tuzlu Yemek yiyeceklerinin bir kısmını gönüllü olarak geri çağırdı (birkaç başka ürün grubundaki ürünlerle birlikte). Yapılan bir araştırmanın ardından önerilen miktarda vitamin ve mineral içermediği tespit edildi. Bu, köpekler için herhangi bir soruna yol açmasa da, Purina'nın vaat ettiği standart değildi.

Araştırmalar, Purina'nın bütün bir marka olarak, One satırında olan başka bir hatırlamaya sahip olduğunu gösteriyor. 1894'ten beri var olan ve yaptıkları kadar çok yemek üreten bir marka için şunu söylüyoruz: tek hatırlamaları çok etkileyici diğer markalarla karşılaştırıldığında.

Gıda Maddeleri

Köpek Maması Malzemeleri

Her markanın kullandığı malzemeleri de göz önünde bulundurmak önemlidir. Bazı markalar tamamen doğal yoldan ilerler. Bazı markalar, tamamen doğal olmayan doğal ve bilimsel olarak faydalı içeriklerin bir karışımını kullanmayı tercih ediyor.Bazı markalar gerçek etler gibi birinci sınıf ürünler kullanırken, bazı markalar şüpheli et kaynakları ve dolgu maddeleri kullanır. Nihayetinde bu, sahip tercihine ve köpeğinizin kendi beslenme ihtiyaçlarına bağlıdır, o yüzden daha yakından bakalım.

Amerikan Yolculuğu

Amerikan Yolculuğu kemiksiz et kullanma sözü her üründe ilk listelenen bileşen olarak. Diğer benzer fiyatlı bütçe markaları bunu her zaman garanti etmez. Tavuk ve Somon, birkaç Kuzu, Sığır Eti ve Hindi ikramları ile birincil lezzetleridir. Ayrıca çok daha düşük kaliteli bir et kaynağı olan et yan ürünlerini de asla kullanmazlar.

American Journey ayrıca farklı beslenme ihtiyaçları için tahıllar ve tahıl olmayan bileşenlerin bir karışımını kullanır. Tahıl içeren tarifleriyle, asla mısır, buğday veya soya kullanmayacağınıza söz verin. Kahverengi pirinç ve yulaf ezmesi gibi yumuşak ve sağlıklı tahılları tercih ederler. Bütçe markaları daha ucuz tahıllara ve dolgu maddelerine bağlı kalma eğilimindedir.

köpekler biber yer mi

Olumsuz tarafı, Amerikan Yolculuğu içerik bölme suçu , genellikle bezelye malzemeleri kullanarak. Bezelyeyi dört tür bezelyeye bölerek, bu malzemeleri etten sonra listede daha aşağıya listeleyebilirler. Fakat gerçekte, eğer 4 bezelye bileşeni (bezelye proteini, bezelye lifi, bezelye nişastası ve bütün bezelye) birleştirilirse, bezelye muhtemelen ilk bileşen olacaktır. Bu, tüketicilerin gerçek et protein içeriğini belirlemesini zorlaştırır.Purina Pro

Purina’nın Pro serisi, aşağıdakilerden biri olarak pazarlanmaktadır: birinci sınıf ürün grupları . Bu serinin 'köpekleri için mutlak en iyisini isteyenler için olağanüstü beslenme' sağladığını iddia ediyorlar. Formülleri her zaman ilk içerik olarak gerçek etle başlar.

Bazı tahıl içermeyen seçenekler sunarlar, ancak tariflerinin çoğu tahıl içerir . Purina ayrıca birincil tahıllar olarak kahverengi pirinç ve yulaf ezmesi gibi yumuşak tahıl bileşenleri kullanır. Ayrıca aksi belirtilmedikçe bazen formüllerinde buğday, mısır ve soya bileşenleri kullanırlar. Bu bileşenler, hassas köpeklerde yaygın olarak görülen gıda alerjenleridir. Yine de, alerjisi olanlar için bu bileşenlerden arınmış bir avuç dolusu tarifleri var, bu da yardımcı oluyor.

Purina Pro ayrıca Et yan ürün yemeklerini kullanır . Purina, et yan ürün öğünlerinin organ temelli olduğunu ve tüyler, gaga ve dişler gibi hayvan kısımlarını içermediğini iddia ediyor. Genellikle et yan ürünlerini sevmememize veya desteklemememize rağmen, bunlar Purina'nın iddia ettiği gibi sadece organlarsa, bunlar yararlı amino asitler ve besinlerle doludur. Bununla birlikte, bizim sevmediğimiz şey, Purina'nın bazen 'et' veya 'kümes hayvanları' yan ürünlerini belirtmesidir. Bu genel etiketleme yararlı değildir belirli hoşgörüsüzlükleri olan ve ne yediklerini bilmeleri gereken yavrular için.

Formül Aralığı

Köpek Maması Formülleri

Her köpek aynı değildir, bu yüzden markalar çeşitli farklı formüller sunma ihtiyacı geniş köpek müşterileri için. Her iki markada da çok çeşitli gıda formüllerinin yanı sıra etler, sebzeler ve diğer malzemeler bulunur. Her markanın sunduğu ürün gruplarına daha yakından bakalım.

Amerikan Yolculuğu

American Journey'in toplam 3 ürün grubu vardır. Bunlar, standart mama taneleri, sınırlı bir bileşen hattı ve Landmark serisidir. American Journey’in standart ürün serisi, hem tahıl içermeyen hem de tahıl içeren seçenekler sunar. 3 sağlıklı kilo seçeneği de var. Maalesef Limited Ingredient serisi ve Landmark yalnızca tahıl içermeyen seçeneklerle sınırlıdır.

Purina Pro

Purina Pro'nun 4 ürün seçeneği bulunmaktadır. Seçici yiyiciler için tasarlanmış ve optimum tada sahip olan Lezzet. Hassas sindirim sistemi olan köpeklere odaklanın. Enerjik veya çalışan köpekler için spor. Ve 7 yaş ve üstü yaşlılar için Bright Minds. Her aralıkta tahıl içeren ve tahıl içermeyen seçenekler vardır. Birkaç kilo vermesi gereken porkier pooches seçeneklerinin yanı sıra.

Köpek Formülleri

Purina Pro Yavru Formülü

Purina Pro Köpek Maması Yavru
 • Yavru köpekler için en iyi seçim.
 • Sindirim için prebiyotik lifler.
 • Cilt sağlığı için Omega yağ asitleri.
 • Beyin gelişimi için DHA.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • 468 Kupa başına kalori.
 • % 28 Protein,% 18 Yağ,% 3 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Yavru köpeğinizin köpeklik döneminde doğru beslenmeyi almasını sağlamak çok önemlidir çünkü sağlıklı bir vücut için temelleri atar . Her markanın köpek yavrusu aşamasında neler sunduğuna bir göz atalım.

Amerikan Yolculuğu

Var 6 köpek formülü mevcut. Standart mama ürünlerinde, çeşitli tatlarda da bulunan tahıl içeren ve tahıl içermeyen seçenekler vardır. Köpek yavrusu formüllerinden ikisi özellikle büyük cins köpekler için tasarlanmıştır ve farklı beslenme ihtiyaçları. Ayrıca protein açısından zengin bir seçenek de var. Ne yazık ki küçük cins yavru köpekler için herhangi bir seçenek bulunmamaktadır.

Purina Pro

Purina Pro teklifleri 10 köpek formülü farklı aralıklarında, ancak yavru köpekler için yalnızca 1 tahıl içermeyen seçenekle. Birkaç büyük cins seçeneği var, biri küçük ırklar için köpek maması ve oyuncak ırkları için bir seçenek. Ayrıca hassas cilde sahip yavru köpekler için 2 seçenek vardır.

kazanan

Genel olarak, Purina Pro, American Journey'in yapamadığı bir şey olan tüm cins boyutlarına hitap ediyor. Ayrıca, pek çok markanın köpek yavrusu aşamasında sunmadığı hassas cilde sahip olanlar için seçenekleri de var. Genel olarak, Purina Pro galibiyeti köpek yavrusu yuvarlak.

Yetişkin Formülleri

American Journey Tahılsız Yetişkin

Tahılsız Yetişkin Yemekleri Amerikan Yolculuğu
 • Yetişkinler için en iyi seçim.
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Meyve ve sebzelerden yapılmıştır.
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidanlar.
 • Karbonhidratlar için tatlı patates ve bezelye.
 • Kupa başına 390 kalori.
 • % 32 Protein,% 14 Yağ,% 5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Yetişkinlik dengeli bir diyet . Kendi özel ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamanın yanı sıra.

Amerikan Yolculuğu

Toplamda var 22 yetişkin mama mevcut. Birincil tahıl olarak kahverengi pirinç kullanan 8 tane içermeyen tarif ve 7 tane içeren tarif vardır. American Journey, hassas sindirim sistemlerine sahip olanlar için 2 yüksek protein seçeneği ve 5 sınırlı içerik tarifleri sunar.

Büyük ırklar için özel olarak tasarlanmış 4 formül ve 3 diyet yönetimi maması vardır.

Purina Pro

Purina Pro teklifleri Yetişkinler için 35 seçenek . Bunlardan 5 tanesi tahılsız, geri kalanı ise kahverengi pirinç ve yulaf ezmesi gibi tahıllar kullanıyor. Bazıları mısır, buğday ve soya içerir, bu nedenle pooch'unuz hoşgörüsüz ise, her zaman kendiniz için içerik listesini okuduğunuzdan emin olun. Hassas cilde ve sindirim sistemine sahip olanlar için de mama var. Bezelye içermeyen tarifler ve kilo yönetimi tanelerinin yanı sıra.

Biri dev ırklar için olmak üzere 4 büyük cins seçeneği var ki bu da yine birçok markanın sunmadığı bir diğer seçenek. 6 küçük cins seçeneği ve oyuncak cinsi için 1 seçenek bulunmaktadır. Böylece her cins büyüklükteki yetişkin kapsanmıştır.

Ayrıca spor veya çalışma ırkları düşünülerek tasarlanmış 3 mama var.

kazanan

American Journey, yetişkinlik aşamasında çok daha fazla çeşitliliğe sahip olmasına rağmen, küçük cins köpekleri hala unutmuşlardır. Purina Pro, her büyüklükteki ve beslenme ihtiyaçlarından köpekleri karşılayarak onları tekrar yendi. Bununla birlikte, American Journey daha ucuzdur ve harika kullanıcı incelemelerine sahiptir. Evlenmek buna kravat de , tüketici geri bildirimlerine dayalı olarak American Journey'e hafif bir avantaj sağlıyor.

Kıdemli Formüller

American Journey Senior Köpek Maması

American Journey Senior Formula Grain Dahil
 • Yaşlılar için en iyi seçim.
 • Antioksidan karışım.
 • Cilt ve tüy sağlığı için Omega yağ asitleri.
 • Buğday, mısır, soya veya herhangi bir yan ürün yok.
 • Eklem sağlığı için glukozamin desteği.
 • Kupa başına 307 kalori.
 • % 25 Protein,% 11 Yağ,% 7 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Yaşlı köpeklerin dengeli bir diyete ihtiyacı vardır. ekstra vitamin ve mineraller dokunulmazlığı için ve glukozamin eklemleri için. Yaşlılar, daha az aktif oldukları için daha az enerjiye ihtiyaç duyarlar. sindirimi kolay köpek maması formülleri yavaşlayan sindirim sistemleri için.

Amerikan Yolculuğu

Var 3 Amerikan Yolculuğu seçeneği yaşlı köpekler için. 2 seçenek grensiz ve diğeri gren içerir. glukozamin içeriği çok yüksektir Somon ve tatlı patates tarifi olan tariflerinden birinde 800 mg / kg. Tahıl içeren formül çok daha düşük bir içerik sunar.

Purina Pro

Purina Pro teklifleri 4 kıdemli seçenek . 1 seçenek küçük ırklar, 1 seçenek büyük ırklar ve diğeri hassas midesi olan yaşlılar içindir.

Glukozamin içeriği, benzer markalarda ortalama bir içerik olan her kıdemli mama için 500 mg / kg'dır. Ne yazık ki, her kıdemli tarifte kümes hayvanı yan ürününü listeliyorlar ve isimsiz bir et kaynağı olması hassas sindirim sistemi olanlar için sorunludur.

kazanan

American Journey, Purina Pro'dan daha az 1 tarif sunuyor ve ayrıca küçük ve büyük ırkları da gözden kaçırıyorlar. Ancak kaliteleri, Purina Pro'nun üst düzey seçeneklerine kıyasla çok daha üstündür. Et kaynakları her zaman gerçek et kullanılarak adlandırılır ve glukozamin içeriği çok daha yüksektir. Yani, American Journey kazandı bu tur.

doberman karışık yavruları

Islak Yiyecekler

Purina Pro Islak Yiyecek

Purina Pro Lezzet Formülü
 • En iyi ıslak yiyecek seçimi.
 • Topper veya gerçek yiyecek olarak kullanılabilir.
 • Gerçek sığır eti ilk malzemedir.
 • Cilt ve tüy sağlığı için Omegas.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kutu başına 435 kalori.
 • % 9 Protein,% 6 Yağ,% 1.5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Köpeğiniz kuru mamalarını yemekte zorlanıyorsa veya meyve sıkacağı yemek isteyen telaşlı bir köpekse, ıslak yiyecekler bir şeyleri karıştırmanın harika bir yoludur . Peki, her marka burada ne sunuyor? Hadi bir bakalım.

Amerikan Yolculuğu

American Journey, toplam 7 ıslak yiyecek . Çeşitli farklı tatlar ve sınırlı içerik formülleri de vardır. Maalesef tahıl içeren seçenekler yok. Küçük cins, köpek yavrusu veya yaşlı seçeneği de yoktur.

Purina Pro

Var 41 yaş yemek seçeneği parlak zihin, odaklanma ve zevk çizgilerinin karşısında. Hassas bir sindirim sistemi, kilo kontrolü, tahılsız ve bezelye içermeyen ihtiyaçlar gibi çeşitli beslenme ihtiyaçlarını karşılarlar. Küçük ve büyük ırkların yanı sıra yavru köpekler ve yaşlılar için de seçenekler vardır.

kazanan

Genel olarak, American Journey’in ıslak formülleri sınırlıdır ve Purina Pro çok daha geniş bir kitleye hitap etmektedir. Bu yüzden taçlandırıyoruz Purina Pro kazanan olarak son sınıfta.

Son Düşünceler ve Kazanan

Her iki markayı da seviyoruz ve Amerika ve dünyanın geri kalanındaki köpek sahipleri arasında açıkça popüler. Purina Pro, ikisinin daha premium markası olmasına rağmen, isimsiz et kaynaklarını kullanmaları gerçeğinden hoşlanmıyoruz. Üstün bir marka için hangi malzemeleri kullandıkları konusunda daha şeffaf olmamak için hiçbir neden yoktur.

Ancak Purina Pro, dışarıdaki köpekler için çok daha fazla çeşitlilik sunuyor. American Journey, pazarın büyük bir bölümünü oluşturan küçük ırklara hiç hitap etmiyor. Ayrıca hassas cilde veya sindirim sistemine sahip olanlar için seçenekleri yoktur.

Genel olarak, köpeğinizin belirli bir beslenme gereksinimi varsa veya küçük veya oyuncak bir cinsse, Purina Pro sizin tek seçeneğinizdir. Ancak köpeğiniz American Journey'in hitap ettiği kategorilere girerse, American Journey ürünlerini seçeriz. Purina’nın kalitesiyle (bazen daha iyi) eşleşmekle kalmazlar, aynı zamanda paranın karşılığını çok daha iyi verirler.

Bütçe ve kaliteye dayalı kazanan : Amerikan Yolculuğu

Yiyecek çeşitliliğine göre kazanan : Purina Pro

Yorumlar