American Bully Irk Bilgileri: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

American Bully Irk Bilgileri: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Ailenize bir American Bully eklemeyi düşünüyor musunuz? Onların sizin için doğru evcil hayvan olup olmadığına karar vermeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgilere bir göz atalım. Eğlenceli, cesur ve sevecen doğalarından zeka ve egzersiz gereksinimlerine kadar hepsini ve daha fazlasını ele alacağız.

Amerikan Zorbaları zeki ve bağımsızdır. Sevecen, eğlenceli ve aile dostudurlar. Ama birini evinize kabul etmeden önce bilmeniz gereken tuhaflıkları var. Güzel köpekler olmalarına rağmen her aileye uygun değillerdir.cins Amerikan Pitbull Teriyerine çok benzer , ama aslında Pitbull değiller. Genetik kuzenleri onların yolunu açtı, ancak American Bullies kendilerine ait sevgi dolu ve benzersiz bir tür haline geldi. Bu cinsin bir sonraki aile arkadaşınız olup olmayacağını öğrenelim.

Amerikan Zorbası
  • Ağırlık 25-120 lira
  • Yükseklik 13-23 inç
  • Ömür 9-13 yaş
  • Renkler Açık Kahverengi, Düz Renkler, Şampanya, Çikolata, Brindle, Sable, Piebald, Red Nose, Blue Nose, Çizgili (Brindle Olmayan), Üç Renkli
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • Bakım Bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Irk Tarihi

 Korkunç Mavi Amerikan Zorbası

American Bully, 1980 ve 1990 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri'nde ortaya çıktı. American Bully, American Bulldog'un bir karışımıdır. çukur boğa teriyeri , Ve Amerikan gönüllü asker personel yönetim bölgesi . bu amerikan buldogu ve İngiliz Bulldog da genetik karışımın bir parçasıdır. bu United Kennel Club, American Bully'yi tanıdı 15 Temmuz 2013'te doğurmak.Mizaç

Bu köpekler sevecen ve sevecen. Ailelerine sadık ve sadık olacaklar. Çok cana yakınlar ve insanların yanında olmaktan keyif alıyorlar. Sağlam dış görünüşlerine rağmen, bu köpekler doğal koruyucular değildir.

Özgür ruhlu ve inatçıdırlar. Bu, eğitimi biraz hantal hale getirebilir. Bununla birlikte, onları bir köpek anaokulu sınıfına erken kaydettirmek, itaat konusunda çok yardımcı olacaktır. Farklı insanlara, görüntülere, seslere ve deneyimlere maruz kalma gibi erken sosyalleşme, yavru köpeğin sosyal becerilerini geliştirmesine yardımcı olacaktır. Ne kadar çok sosyalleşirlerse, insanlarla o kadar iyi etkileşime girerler. Güçlü görünümleri insanların onlardan korkmasına neden olabileceğinden, bu bir Zorba için önemlidir.

köpeğimin dışkısı çok kokuyor

Boyut ve Görünüm

 Alanda Duran Gri Amerikan Zorbası
Bu cins sağlam görünümlü bir köpektir.

American Bully Kennel Club'a göre Pocket, Standard, Classic ve XL olmak üzere dört boyut mevcuttur. . Ortalama boyları 13 ila 23 inç ve 25 ila 120 pound arasında olabilir. Erkekler 17 ila 20 inç ve dişiler 16 ila 19 inç olabilir.American Bully'nin belirgin yanakları olan geniş ve kalın bir kafası vardır. Ağızları kare şeklinde ve kafataslarından daha kısadır.

Ceket Ve Renkler

Bully düz, çift katlıdır. Tüyleri pürüzsüz ve yumuşaktır. . Genel olarak, Fawn, Solid Colors, Champagne, Chocolate, Brindle, Sable, Piebald, Red Nose, Blue Nose, Striped (Non-brindle) ve Tri-Colored'den tüm renklerde gelirler. Mavi burun veya Kırmızı burun köpeğin rengini ifade eder.

Zorbalar çok fazla tüy dökmezler ve bakımı kolay kürkleri vardır. Yıl boyunca tüylerini döken köpekler değiller, bu da önemli ölçüde tüy dökmeye devam ediyor. Tüylerini parlak ve sağlıklı tutmak için haftada bir kez fırçalanmaları gerekir.Egzersiz Gereksinimleri

 Kilolu Amerikan Zorbası

Bu köpekler günlük egzersiz gerektirir. Koşmayı ve oynamayı seven yüksek enerjili köpeklerdir. Günde en az 60 dakika yürümeleri gerekir. İnsanlar genellikle onlardan korktuğu için onları serbest bırakmalarına izin verirken dikkatli olun ve onları gevşek görmek alarma neden olabilir. Halka açık yerlerde yürürken tasmalı olarak gezdirilmelidirler.

American Bully'niz aşırı kiloluysa, özellikle sonraki yıl enerjileri yavaşladığından, veterinerinizle bir ilaç tedavisine başlama konusunda konuşun. kilo verme formülü .

Yaşam koşulları

American Bullies evlerde yaşayabilir. Her gün egzersiz yaptıkları sürece apartman dairelerinde de yaşayabilirler. Altmış dakikalık günlük egzersiz gerektirirler . Eğer egzersiz yapmazlarsa veya oyuncaklara erişim , çabuk sıkılabilirler, çiğneme ve kazma gibi yıkıcı davranışlara yol açabilirler.

Maruz kaldıkları ve etraflarında davranmaları için eğitildikleri sürece çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla yaşayabilirler. Daha küçük hayvanlara maruz kalma ile erken sosyalleşme, etkileşimlerine yardımcı olacaktır. Çocuklarla ve daha küçük hayvanlarla oyun zamanı izlenmelidir.Eğitim

Akıllı ve bağımsız olan bu köpekler eğitim konusunda inatçı olabilir. Bu, eğitimi zorlaştırabilir. Bu yavruların vücutlarında kötü bir kemik olmadığı için kötü niyetten değil. Daha çok enerjik olmaları ve oynamak istemeleri. Onları köpek yavrusu eğitim sınıflarına kaydettirmek, eğitim sürecini başlatacaktır. Kararlı, tutarlı ve sabırlıysanız, emir komuta zincirine uyacaklardır.

Sağlık

 Bir Alandaki Amerikan Zorbası
Amerikan Zorbaları genellikle sağlıklıdır ancak belirli koşullara eğilimlidir.

Elkhound'unuz bu hastalıkların hiçbirini geliştirmeyebilir. Yine de, özellikle bir sonraki arkadaşınızın cinsini düşünüyorsanız, sağlığını korumak için bunların farkında olmak çok önemlidir.

 • Progresif Retina Atrofisi (PRA): Progresif Retina Atrofisi (PRA) Retina dejeneresinin hem çubuk hem de koni tipi Fotoreseptör Hücrelerinin tam veya kısmi körlüğe yol açan genetik bir hastalık dejenerasyonudur. Ne yazık ki, Amerikan Zorbalarının bu duruma sahip olma olasılığı yüksektir. Tedavisi yoktur, ancak köpekler görme kaybına iyi uyum sağlayabilir. Genetik bir test, yavrunuzun PRA'ya eğilimli olup olmadığı hakkında bilgi sağlayabilir.
 • kiraz gözü : Bu durum, üçüncü göz kapağının altındaki bezin anormal bir şekilde çıkıntı yapması ve bir taş gibi görünmesiyle oluşur. gözün köşesinde kiraz . Bu bir veya iki gözde olabilir. Sarkan bez normal gözyaşı üretemez, bu da kronik göz enfeksiyonlarına ve kuru korneaya neden olur.
 • Kalça Displazisi: Bu, kalçanın kıkırdak ve kemiğinin aşınmaya başladığı bir durumdur. Zamanla bu, kas atrofisine, artrite ve sınırlı hareketliliğe neden olur. Bu acı verici ve rahatsız edici olabilir.
 • Egzama: Egzama bulaşıcı olmayan bir cilt rahatsızlığıdır. Kaşıntılı ve kuru. Alerjiler, hormonal sorunlar ve sıcak hava gibi birçok neden olabilir.

Beslenme

Genel olarak, bir Zorba 1 ila 5 bardak arasında beslenebilir. kaliteli kuru mama yaşlarına, büyüklüklerine, aktivite seviyelerine ve diğer faktörlere bağlı olarak günlük olarak. Menzil, bu cinsin boyutunun ne kadar geniş olabileceğinden (25 ila 120 pound) büyük ölçüde değişir! Köpeğiniz için uygun önerileri bulmak için yemeğinizin ambalajına ve veterinerinize danışın.

Beslenme iki öğüne bölünmelidir. Sofra yiyecekleri ve ekstra öğünler konusunda dikkatli olun çünkü obez hale gelebilirler.bakım

American Bully'nin düz, pürüzsüz bir kürkü vardır. Gevşek kürkü çıkarmak ve tüylerini parlak tutmak için haftada bir veya iki kez fırçalanması gereken ortalama tüy dökücülerdir. Her sekiz haftada bir veya ihtiyaç duyulduğunda yıkanabilirler. Ancak, bu cinsi aşırı yıkamayın. Onu yıkarken, yüksek kaliteli köpek şampuanı kullanmanız önerilir. Banyolar, ölü ve eski tüylerin dökülmesine yardımcı olur, böylece yeni, sağlıklı saçlar çıkabilir.

Zorbalar periodontal hastalığa eğilimli olabilir. Zorbanızın dişlerini fırçalayın tartar birikimini ve içinde gizlenen bakterileri çıkarmak için haftada en az iki kez. Günlük fırçalama, diş eti hastalığını ve ağız kokusunu önlemek için daha da iyidir.

Tırnak ve kulak bakımı Bully'nizin sağlığı için çok önemlidir. Yere değmek üzereyken tırnakları kesin. Çoğu köpek için bu 2-4 hafta arasında olacaktır. Koku veya kızarıklığa dikkat edin. köpeğinizin tırnaklarını kesseniz daha iyi olurBully'nizi köpek yavrusuyken fırçalamaya ve tımarlamaya alıştırmak, tımarlamayı çok daha zahmetsiz hale getirecektir. Patileriyle oynayın, böylece patilerini tutarken rahat hisseder. Bazı köpekler patilerine dokunmaktan çekinirler, bu yüzden onları patilerine dokunmaya ne kadar erken alıştırırsanız o kadar iyi. Ayrıca ağzının içine bakmaya ve onu fırçalamaya ve muayeneye alıştırmaya başlayın. Deneyimi eğlenceli ve ödüllendirici hale getirebilirsiniz. Yemek yemeyi sevdikleri için onlara ikramlar vermek, bakım yapmayı olumlu bir aktivite ile ilişkilendirmelerine yardımcı olacaktır.

Yetiştiriciler ve Köpek Yavrusu Maliyetleri

 American Bully Puppy Yemek İçin Bekliyor

Damızlık araştırmanıza başlamak için harika bir yer American Bully Kulübesi Kulübü sayfa ve Amerika Amerikan Zorba Derneği. Bir köpek yavrusu için ortalama fiyat genellikle 2.000 ila 2.500 dolar arasındadır. Fiyat, soyağacı, soy, yetiştirici deneyimi, yetiştiriciye yakınlık ve teslimat şekli gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Soylu bir Bully ortalama olarak yaklaşık 2.000$ ve 10.000$'a mal olabilir.

dikkatli ol pazarlık veya indirimler . Başlangıçta daha düşük bir fiyat, gelecekte daha yüksek maliyetler anlamına gelebilir. Bazı yetiştiriciler, tıbbi durumları uygun şekilde tarayamayabilir veya onları yeterince sosyalleştiremeyebilir.

Yeni yavru köpeğiniz için hazırlanırken, malzeme, mama, oyuncak ve tıbbi masrafları da göz önünde bulundurun. . Ek olarak, evinizi ve bahçenizi köpek yavrusu geçirmez hale getirmeniz gerekebilir.Kurtarma ve Barınaklar

Bu sevimli Zorbayı bir sonraki köpeğiniz yapmak istiyorsanız evlat edinmeyi düşünün. Bu kurtarma kuruluşları, evlat edinme yolculuğunuza başlamak için harika yerlerdir:

Aile Evcil Hayvanları Olarak

American Bullies, aileleriyle birlikte olmaya bayılır. Olağanüstü bir aile arkadaşı olarak bilinir ve çocuklarla arası harikadır. Onlarla oynamaktan zevk alırlar ama güçlüdürler ve sert oynayabilirler. Oyun süresi sürekli izlenmelidir.

İnanılmaz derecede sevecen ve sonsuza dek sadıklar. Bu nazik devler, sevgi dolu ve nazik aile köpekleri olarak özel olarak yetiştirildi. Bu köpekler oynamayı ve eğlenceli aktivitelerin tadını çıkarmayı sever. Oyuncakları severler ve sıkı bir şekilde kavrayıp çekmelerine dayanacak oyuncaklara ihtiyaç duyarlar.

Bernese dağ köpeği golden retriever karışımı

Sahipler ayrıca bu zeki yavrulara karşı sağlam olmalıdır. Sahiplerini memnun etmeye istekli olsalar da inatçıdırlar ve sürekli eğitim gerektirirler. Bu köpek, daha deneyimli bir sahip için en uygun olanıdır.

American Bully, diğer köpeklere ve evcil hayvanlara karşı biraz ürkek olabilir. Aile hayvanları ile erken yaşta sosyalleşme bu ilişkilerin kurulmasında faydalı olacaktır.

Son düşünceler

American Bully sevgi dolu, zeki ve sevecen bir yavrudur. Sadık ve özverili bir arkadaş olacak. Bu kaslı güzellik, sağlam ama sevecen sahipler gerektirecek. Sahipleri, ailenize eklemeyi düşündüğünüz herhangi bir evcil hayvanda olduğu gibi, günlük egzersiz ve zihinsel uyarım ihtiyaçlarına göre ayarlanmalıdır.

Cins ve ihtiyaçları hakkında mümkün olduğunca çok şey öğrenmek en iyisidir. Ailenize bir köpek getirmek uzun vadeli bir sorumluluktur. Aileniz ve yavrunuz için doğru kararı vermek isteyeceksiniz.

Yorumlar