Pomeranian Corgi Mix Gerçekler

Pomeranian Corgi Mix Gerçekler
Corgi, Karışık Cins Köpekler, Pomeranian

Pomeranian Corgi Mix Gerçekler

Ava Channing 10 ay önce 1 Yorum Önceki Makale Sonraki Makale

İçindekiler • Corgi Pomeranian Karışımı
 • Corgi Pomeranian Bulmamanız İçin 3 Neden
 • Pomeranian Corgi Almak İçin 3 Neden
 • Diğer Corgi & Pomeranian Karışımları
 • Corgi Pomeranian Karışımının Görünümü, Kişilik ve Özellikleri
 • Satılık Pomeranian Corgi Mix Yavruları
 • Pomeranian ile Karışık Corgi Bakım
 • Pomeranian Corgi Sağlık Sorunlarıyla Geçti
 • Pomeranian Corgi Gıda Gereksinimleriyle Karışık
 • Pomeranian Corgi Mix Egzersiz Gereksinimleri
 • Corgi Pomeranian Eğitimiyle Geçti
 • Corgi Pomeranya Karması ve Aileleri
 • Referanslar:

Corgi Pomeranian Karışımı

Corgi Pomeranian karışımı iki küçük kraliyet safkan köpeğini - Kraliçe Victoria’nın en sevdiği köpek türü Pomeranian ve Kraliçe Elizabeth’in en çok tercih edilen köpeği Pembroke Welsh Corgi'yi geçmenin sonucudur. Dachshund ile benzer soyları paylaşan ve Pembroke Welsh Corgi ile görünüşte biraz farklı olan Cardigan Welsh Corgi de var. Pembroke ve Hırka farklı sınıflara ait olabilir, ancak neredeyse aynı kişilikleri ve özellikleri paylaşırlar.

Google'da resimler dışında 'Corgi Pomeranian köpek' için arama yaparsanız, görebileceğiniz tek şey her bir ana cins hakkında ayrı ayrı bilgilerdir. Çünkü Corgi Pomeranian köklü bir cins değil standart özelliklerle. Kendileri hakkında bilinen sınırlı yayınlanmış bilgiye sahip benzersiz bir modern cins. Bu melezi daha fazla bilmek ve daha iyi anlamak için ebeveyn ırklarına bakmamız gerekecek.Corgis, bulacağınız en sevimli köpeklerden biridir, Kraliçe Elizabeth bile bu köpeği çok sevdi. “Corgi” kelimesi “cüce köpek” anlamına gelir ve 1100'lü yıllardan itibaren Galler'de ortaya çıkan bu küçük boyutlu ırkla ilgilidir. İki Galce Corgis türü, farklı atalardan gelen tamamen farklı iki ırk olarak kabul edilir. Onları ayırmak için, en dikkat çekici fark Pembroke'un kuyruğu yok . Üstelik Cardigan Welsh corgi'nin kulakları yuvarlakken genellikle sivri kulakları vardır.

Pomeranyalılar da ilk bakışta kalbinizi eritecek sevimli köpeklerdir. Onlar oyuncak köpekler olarak kabul edilirler, burada doldurulmuş bir oyuncak için yanılıyor olabilirsiniz, ancak size havlamaları gerekir. Pembroke Welsh Corgi gibi, Kraliçe Victoria'nın dikkatini çeken kraliyet köpeğidir. Bu köpeklerin tatlı ve şefkatli ve otoriter arasında değişen güzel kişilikleri vardır.

Bu iki sevimli sevimli cinsi birleştirmek, ilk bakışta kesinlikle kalpleri kapacak bir yavru verecektir. Onlar da olacak küçük boyutları nedeniyle evde mükemmel refakatçi köpekler onları apartman yaşam koşulları için en iyi seçim yapar.Corgi Pomeranian Bulmamanız İçin 3 Neden

1. Yüksek Bakım Bakım

Çok dökülen köpeklerden nefret ediyorsanız, muhtemelen Corgi ile karıştırılmış bir Pomeranian'a sahip olmanın iki kez olduğunu düşünmelisiniz. Hem Pomeranian hem de Corgi ebeveynlerinin kalın, çift katmanlı bir ceketi var ve yıl boyunca bu ağır ceketin bir kısmını dökmek zorundalar. Evcil hayvanınızın paltosunu tararsanız, hemen köpeğinizin yanında kaya büyüklüğünde bir puf topuyla karşılaşma şansınız olur.

Basitçe söylemek gerekirse, Corgi Pomeranian karışımı bakım söz konusu olduğunda yüksek bakım gerektirir. Bakımın sık yapılması gerekir ve bunu profesyonel olarak yapmayı seçerseniz veya kendiniz yapmaya karar verirseniz zaman alıcı ve dağınıksa pahalı olabilir. Onu damat etmeyi ihmal ederseniz köpeğinizin gerçek bir karmaşa haline gelebileceğini unutmayın, bu nedenle tembellik potansiyel bir sahip için bir seçenek değildir.2. Yüksek Sesli Olabilirler

Pomeranian ile çaprazlanan her iki ana cins de genel olarak herhangi bir şeye havlamayı sever. Kapı zilinin, havai fişeklerin ve hatta bir şapkanın sesine havlarlar. Eğer havlamaya dayanamayan türden biriyseniz, bu karışık cins sizin için olmayabilir. Birine sahip olmak, onu komutta havlamayı nasıl bırakacağını öğrenmesi için mümkün olduğunca erken eğitmenizi gerektirebilir.

3. Çocuklarla Denetim Tavsiye Edilir

Pomeranyalılar, Pomerania eyaletinde hayvan sürüsü ve kızak köpeği olarak eğitildi. Corgi Pomeranian köpek yavrusu bu özelliği alırsa, özellikle evde bebekleriniz ve küçük çocuklarınız varsa, rehberliğe çok ihtiyaç vardır. Bu yavruların erken yaşta eğitim eksikliği, herhangi bir şeye büyük ölçüde çekme eğilimindedir. Dahası, bu karışık ırklar kırılgandır ve çocuklar oyun oynamakta zorlanırlarsa kolayca kaza yapabilirler.Pomeranian Corgi Almak İçin 3 Neden

 • Harika Yoldaşlar Yaparlar Corgis sevimli ve arkadaş canlısı köpeklerdir. Sarılmayı sevmemelerine rağmen, bu köpekler her zaman kapıda olacak ve eve gelip size sevgi göstermenizi bekliyor. Aynı şekilde, Pomeranyalılar büyüleyici ve tatlı bir kişiliğe sahiptir. Sizi o kadar çok sevecekler ki, onları yalnız bırakırsanız bir ayrılık kaygısı vakası alacaklar.
  Ebeveyn ırklarının özellikleri göz önüne alındığında, yavrularının sevgi göstermeyi seven ve yaşam için harika yoldaşlar olacak biri olduğu söylenebilir.
 • Çok Akıllı Köpekler Her iki ebeveyn ırkı da küçüktür, ancak boyutlarının aksine daha büyük düşünürler. Onlar hem sizin hem de evcil hayvanınız için eğlenceli aktiviteler olarak da hizmet edebilecek hile yapmak için eğitilmeyi seven smarties. Örneğin, Corgi Pomeranian karışımınız Pomeranian ebeveyninin kısa dikkat süresini alırsa, egzersiz seanslarınızı kısa ve tatlı tutmayı unutmayın.
 • Hem Pomeranian hem de Corgi'nin çok havlamayı sevdiğinden, yavruları güçlü ve sık havlama ve yüksek uyanıklıkları nedeniyle kesinlikle mükemmel bekçi köpekleri yapacaklardı. Sadece yeterince eğitilmeleri gerekir, çünkü havlamaları bazen kontrolden çıkabilir.

Diğer Corgi & Pomeranian Karışımları

Yaşam tarzınıza uygun köpek cinsini seçmek son derece önemlidir. Her yıl on binlerce köpek evlat edinilmeye hazırlanıyor çünkü sahibi araştırmalarını yapmadı.

Pomeranian Corgi'nin yaşam tarzınıza uygun olduğundan emin değil misiniz? 50'den fazla popüler Corgi karışımı ırkından veya Pomeranya karışımından birini kullanmayı düşünün.

Benim kişisel favorilerim Husky Corgi veya Corgi Bernese Dağ Köpeği çünkü çok şirinler, ancak araştırmanızı yapın ve aşağıdaki karışımları kontrol edin.Avustralya Çoban Corgi MixPitbull Corgi Karışımı
Border Collie Corgi KarışımıPomeranian Corgi Karışımı
Beagle Corgi KarışımıKaniş Corgi Mix
Chiuhuahua Corgi KarışımıPug Corgi Karışımı
Dachshund Corgi KarışımıRottweiler Corgi Karışımı
Alman Kurdu Corgi MixTerrier Corgi Karışımı
Büyük Dane Corgi MixPitbull Corgi Karışımı
Labrador Corgi KarışımıShiba Inu Corgi Karışımı

Corgi Pomeranian Karışımının Görünümü, Kişilik ve Özellikleri

AğırlıkPomeranya ebeveyni: 3-7 lbs

Corgi ebeveyni: 22-31 lbs

YükseklikPomeranya ebeveyni: 8-11 inçCorgi ebeveyn: 10-12 inç

BoyutKüçük - orta (değişebilir)
Ceket TipiOrta uzunlukta, düz, kalın, çift kat
Kaplama RengiBeyaz, siyah, gri, açık kahverengi, kahverengi, mavi, kırmızı, samur
Atma MiktarıAğır
GözlerKahverengi, Mavi
BurunSiyah kahverengi
MizaçSevgi dolu, tatlı, zeki, zaman zaman inatçı olabilir
Yaşam Beklentisi12-15 yaş
Hipoalerjenikdeğil
Çocuk Dostudeğil
Yeni Sahipler Dostudeğil
Cins Tanımadeğil

Corgi Pomeranian'ın genel görünümünü, kişiliğini ve özelliklerini belirlemek zor bir iştir, çünkü bu karışık ırk hakkında sınırlı bilgi ve açık bir tarih yoktur . Her iki ana cinsin de incelenmesi, yavrularının özellikleri hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için gereklidir.

Satılık Pomeranian Corgi Mix Yavruları

Küçük boyutu ve güzel kabarık ceketi, Pomeranian Corgi karışımını sevimli ama muhteşem bir arkadaş köpek için çekici bir seçim haline getirir. Bu melez ebeveyn ırklarının en iyi özelliklerini miras alabilirken, her iki ebeveynin de zayıf yönlerini taşıyabilir.

Çoğu köpek gibi, her gün sağlıklı görünürler, ancak genellikle karışık cins köpekler belirli sağlık sorunlarına daha duyarlıdır. Pomeranian Corgi karışımı köpeği her iki genetik havuzdaki tüm hastalıklara maruz bırakır. Bundan kaçınmanın bir yolu, yavrularınızı satın aldığınızda her iki ebeveyn için de yetiştiriciden sağlık izinlerinin kanıtını istemektir.Yavru köpeğinizi alırken herhangi bir şans almamanız önemlidir. Web sitelerinde reklamı yapılan yavru köpekler konusunda dikkatli olun. Amerikan Hayvanlara Zulüm Önleme Derneği (ASPCA), çevrimiçi köpek yavrusu satın alma konusundaki tutumuna karşı sağlamdır.

Ayrıca, dişi köpeklerin genellikle yoğun bir şekilde ve insanlık dışı olarak kabul edilen koşullarda satış için yavru üretmek amacıyla tutulduğu bir köpek yavrusu çiftliklerinden veya köpek değirmenlerinden kaçının. Karışık cins bir yavru almak için en iyi yer genellikle bir hayvan barınağındadır Maliyetin çoğunlukla evlat edinme, spay / nötr ve aşı ücretleri ile sınırlı olduğu ve evsiz bir köpek yavrusu hayatını kurtardığınızı bilmenin yararı.

Bir damızlıktan bir köpek satın almayı tercih ederseniz, Amerika Birleşik Devletleri İnsancıl Birliği (HSUS), evcil köpeğinizin bir köpek yavrusu değirmeni yerine saygın bir yetiştiriciden olduğundan emin olmak için kurallarını izlemenizi tavsiye eder. İşte HSUS kılavuzunun kısa bir özeti:

Sorumlu bir yetiştirici:

 1. Size yavru ve üreme köpeklerinin zaman geçirdiği tüm alanları gösterecek
 2. Temiz, sağlıklı ve canlı görünen köpeklerin sahibi
 3. Köpeklerini, belirli cinse uygun oyuncaklar, sosyalleşme, egzersiz ve zenginleştirme sağlayarak yapılan psikolojik ihtiyaçlar da dahil olmak üzere belirli bir cinsin tüm ihtiyaçlarını karşılayan alanlarda tutun.
 4. Sadece bir veya birkaç köpek türü yetiştirir ve özel gereksinimleri hakkında bilgi sahibidir
 5. Bir veya daha fazla yerel veteriner hekim ile güçlü bir ilişkisi vardır
 6. Size doğuştan doğabilecek tüm potansiyel genetik ve gelişim problemlerini açıklayacak ve size dokümantasyon sağlayacaktır köpeğin ebeveynleri ve büyükanne ve büyükbabasının profesyonelce değerlendirildiğini
 7. Sizi köpek yavrusu ebeveynleriyle tanışmaya ve onlarla zaman geçirmeye teşvik eder
 8. Yavru köpeğinizin bakımı ve eğitimi hakkında rehberlik sunar
 9. Yavruları sadece evcil hayvan mağazalarına veya çevrimiçi olarak bilinmeyen alıcılara değil, şahsen tanıştığı alıcılara satar
 10. Size bir sağlık garantisi ve yazılı bir sözleşme sağlar ve kapsamlı bir şekilde okumanız için size bolca zaman verir.
 11. Belirli bir veteriner hekim kullanmanızı önermez

Şanslı değilseniz, düşüncelerini, çabalarını ve bakımlarını yavrularına koyan karışık ırkların bir yetiştiricisini bulmak sizin için zor olabilir. Sorguladığınızda sizin için bir Pomeranian Corgi mix köpek yavrusu olduklarına dair bir garanti olmamasına rağmen, bu saygın yetiştiriciler güvenilir yetiştirici arkadaşlarına tavsiyelerde bulunmanıza yardımcı olabilir:

 • Melek kalp kulübesi LLC

Yeri: North Central Minnesota

İletişim Bilgileri: angelheartkennel@yahoo.com

Web sitesi: www.angelheartkennel.com

 • Corgis Ejderha Mahkemesi

Yeri: Downsville, Louisiana

İletişim bilgileri: (318) 547-0241

Web sitesi: http://www.louisianacorgis.com

 • Siluet Pomeranyalılar

Yeri: Hampton, Virginia

İletişim Bilgileri: silhouettepoms@silhouettepoms.com

Web sitesi: www.silhouettepoms.com

Pomeranian ile Karışık Corgi Bakım

Corgi Pomeranian karışımınızı tımarlamak zor bir görev olabilir. Hem Corgi hem de Pomeranian'da sık dökülme problemi olan çift katmanlı katlar var. Düzenli sürekli dökülmesine ek olarak, mevsimsel olarak ve hamilelik sırasında yılda iki kez daha ağır dökülecektir. Dolayısıyla, benimsemeyi veya sahiplenmeyi planlıyorsanız, bu hibritin yüksek bakım gerektiren bakım ihtiyaçlarına iyi yatırım yaptığınızdan emin olun.

Günlük fırçalama şarttır. Düğümlerin çıkarılmasına yardımcı olur ve aynı zamanda cildi nemlendiren, kürkü nemlendiren vücut yağları üretmek için masaj yapmaya yardımcı olur. Cildi daha da tahriş edecek ve saç dökülmesine yol açacağı için kuru kat fırçalamaktan kaçının. Corgi Pomeranian karışımınızı günlük olarak yıkamak yerine, fırçalamadan önce bazı saç kremi püskürtmeyi deneyin. Evcil hayvanınızın kürkünü temizlemek için yumuşak saç kıl fırçası veya geniş bir tarak kullanın.

Corgi Pomeranian'ınızın da tırnak ve pençeye ihtiyacı olacaktır. Tırnaklarını ayda iki veya üç kez kırpmak yeterli olacaktır. İyi bir çağrı, profesyonel olarak yapılması için onları veteriner kliniğine veya bir evcil hayvan damatına getirmek olacaktır.

Pomeranian Corgi’nin dişlerini fırçalamayı unutmayın. Pomeranyan ebeveynleri diş çürümesi ve diş sağlığı sorunları yaşama eğilimindedir, bu nedenle yavrularının da miras alması daha olasıdır. Sağlıklı ve işlevsel dişleri korumak için haftada en az 2-3 kez fırçalamak yeterli olacaktır.

Pomeranian Corgi Sağlık Sorunlarıyla Geçti

Corgi ile karıştırılmış Pomeranian nadir görülen bir cinsdir ve kendilerine özgü çok fazla belgelenmiş hastalık veya sağlık sorunu yoktur, ancak yine de her iki ana ırktan da hastalıkları devralma potansiyeline sahiptir.

Corgi Pomeranian köpek yavrusu sahibi olup olmadığınızı bilmeniz gereken hem Pomeranian hem de Corgi için ortak olan hastalıkların bir listesi:

 1. Fazla kilolu olma eğilimi
 2. İntervertebral Disk Hastalığı ve Kalça Displazisi (özellikle Corgi soyundan)
 3. Patent Ductus Arteriosus gibi kalp problemleri (özellikle Pomeranya soyundan)
 4. Göz problemleri (kuru gözler, katarakt, göz distrofisi)

Yavru köpeğinizin bu hastalıklara yakalanmasını önlemek için en iyi tavsiye Pomeranian Corgi karışımınızı size tam kayıt ve sağlık sertifikalarını gösterebilecek saygın bir yetiştiriciden satın alın.

Pomeranian Corgi Gıda Gereksinimleriyle Karışık

Yeni evcil hayvan arkadaşınız için beslenme planı, yetiştiricinin yiyecek seçimi ile Corgi Pomeranian karışımınızı sağlamayı planladığınız köpek maması arasında bir geçiş aşamasına ihtiyaç duyuyor. Köpeğinizin az bir miktarını çıkararak ve onu istediğiniz kaliteli ve sağlıklı köpek mamasıyla değiştirerek başlayabilirsiniz. Köpeğiniz yeni diyetine alışana kadar bu beslenme planını tutarlı hale getirin.

Dikkat etmelisin ebeveyn ırklarının, özellikle Corgis'in obez eğilimleri olduğu bilindiğinden, Corgi Pomeranian'ınızı ne tür yiyeceklerle beslemeniz gerektiğine dikkat edin . Çok yemek yemeyi severler ve onlara yiyecek teklif ederseniz hayır demezler, bu nedenle beslenme planınızı düzenli olarak planlamak önemlidir.

akc yıldız köpek testi

Daha sağlıklı köpek maması seçenekleri için bazı öneriler:

 • Wellness CORE Tahılsız Orijinal Formül Bu köpek maması, tüm cins türleri için favori bir tahılsız besindir. Başlıca malzemeleri hindi, hindi yemeği ve tavuk yemidir. Köpeğinizin beslenme gereksinimlerini karşılamak için protein (% 34 ham protein) ve orta miktarda yağ (% 16 ham yağ) bakımından da zengindir.
 • Doğanın Çeşitliliği İçgüdü Ham Boost Tavuk Yemek Formülü Bu gıda formülü, ilave tat takviyesi ile dondurularak kurutulmuş çiğ ısırıklardan oluşur. Yiyeceklerin% 74'ü hayvansal içerikler ve yağ ve% 26'sı sebze, meyve, vitamin ve mineral içerir. Dondurularak kurutulduğundan, besinler her kibble ve çiğ ısırık için olduğu gibi tutulur. Tonlarca iyi et proteini olan Pomeranian Corgi için iyi bir tahıl içermeyen yiyecek arıyorsanız, bu köpek maması doğru seçimdir.
 • Fromm Küçük Cins Yetişkin Köpek Tavuk, tavuk yemeği, ördek, yulaf ezmesi ve inci arpa - 5 temel içerikten oluşan küçük / oyuncak cins köpekler için bir başka popüler köpek mamasıdır. Ek olarak, uygun sindirim için probiyotiklere ve iyi cilt ve kaplama için somon yağına sahiptir. Her fincan porsiyon için 416 kalori ile% 26 ham protein ve% 17 ham yağ içerir.

Pomeranian Corgi Mix Egzersiz Gereksinimleri

Küçük boyutlarına rağmen, Pomeranian ile karıştırılmış Corgi orta derecede enerjik bir cinsdir ve bu nedenle düzenli egzersiz gerektirir. Bu cins, çalıştırmak için bol alan ve günlük yürüyüşlerin bir programı olan bir evde en iyi şekilde ücretlendirilir. Günlük fiziksel aktivite yapmalarını sağlamak, evcil hayvan arkadaşınızı mutlu ve sağlıklı tutacaktır.

Dahası, Pomeranian Corgi karışımı akıllı bir köpektir ve sassiliğini, nipping alışkanlıklarını ve rahatsızlık havlamasını azaltmak için uyarıcı zihinsel egzersizlere ihtiyaçları var . Uygun zihinsel egzersiz eğitimi olmadan yavrularınız pasif, çekingen ve ilhamsız bir köpeğe dönüşür.

Corgi Pomeranian Eğitimiyle Geçti

Bu melez iki esprili ve eğitilmesi kolay köpek ırkından geliyor, ancak hem Corgis hem de Pomeranyalılar da sassy tavrı ve inatçılık çizgileri yaşayabilir. Corgi Pomeranian'ınızla tutarlı ve sağlam bir eğitim oturumu, bu istenmeyen davranışları ortadan kaldırmak için gereken şeydir . Evcil hayvan arkadaşınızı eğitmek için aşağıdaki ipuçlarını unutmayın:

 1. Yavru köpeğinizi mümkün olduğunca erken eğitmeye başlayın, ancak onları zorlamaktan kaçının. Corgi Pomeranian mix köpeğinize aşırı derecede katı olmak iyi değil, çünkü sizi sevgi ile duşlamak yerine korkuyabilir. Nazik ama sağlam olmayı unutmayın.
 2. Evcil hayvanınıza adım adım housetraining tanıtın. Köpeğinizin kendisini yeni ortama alıştırması için bir başlangıç ​​adımı olarak uyku ve idrara çıkma alanı sınırlarını çizebilirsiniz. Küçük köpeklerin küçük mesaneleri vardır ve onları temizlemek uzun zaman alabilir. Matkabı tamamen anlayana kadar köpeğinizi en azından birkaç saatte bir tuvalete götürmeniz gerekecektir. Işemek pedleri idrara çıkma eğitimi için bir başlangıç ​​noktası olarak yeterli olacaktır.
 3. Neredeyse her şeye havlamak, Corgi Pomeranian'ınızla azaltılması ve eğitilmesi gereken bir sorundur. Bu köpek yabancılar için çok şüphelidir, bu yüzden onu erken yaşta sosyalleştirmeniz çok önemlidir. Onu insanlara, diğer köpeklere ve farklı çevrelere maruz bırakmaya çalışın.
 4. Pomeranyalıların küstahlığı ve Corgis'in sürü yetenekleri nedeniyle, Pomeranian Corgi karışımı tavrı ile kolayca baskın ve küstah hale gelebilir. Beklenmesine rağmen tolere edilmemelidir. Köpeğinizi iyi eğitin ve bu davranışın uygulanmaması gerektiğini bildirin.
 5. Son olarak, doğru bir şey yaptıklarında köpeğini öv . Kapıyı açtığınızda yanınızda beklemek kadar basit bir şey olsa bile, kurallara uyma muameleleriyle ödüllendirin. Pomeranian Corgi'nizi olumlu bir yöntemle eğitmek size itaatkar ve iyi huylu bir evcil hayvan arkadaşı verecektir.

Eğitim çok erken yaşta doğru yapılırsa, Corgi Pomeranyanız 'evet', 'hayır', 'gel', 'bekle' gibi birkaç komutu anlayabilmeli ve onu aradığınızda ismine cevap verebilir. yıl.

Corgi Pomeranya Karması ve Aileleri

Hem Corgi hem de Pomeranya köpekleri mükemmel bir aile arkadaşıdır. Onlar samimi, sevecen ve sahiplerinin dikkatini çekmek için seviyorum. Küçük boyutları ve güzel paltoları her aile üyesinin sevgi dolu gözlerini çekiyor.

Şaşırtıcı değil, küçük boyutları onlar için bir dezavantajdır - onları aşırı kırılgan yapar. Bu köpekler yanlışlıkla üzerlerine basarsanız veya oturursanız kolayca zarar görebilir. Bu yavrular, örneğin kollarından veya masadan atladıktan sonra da kendilerini incitebilirler. Bu karışık ırkın diğer ırklar gibi çocuk dostu bir tür olmamasının nedeni budur. Göz bebeğinizi çocuklarınızla birlikte bıraktığınızda, özellikle 8 yaşın altındaysa, denetime ihtiyaç vardır.

Genel olarak, Pomeranyalılar ve Corgis çocuklar için mükemmeldir, ancak bazı çocuklar köpeklerle kaba oynayabildiğinden, onları bıkabilir veya bilmeden provoke edebilir ve agresif davranışlar yapabilirler. Bu, Corgi Pomeranian karışımı gibi küçük ve kırılgan bir oyuncak köpek için biraz güvensiz olurdu.

Bu melez köpekler aile üyelerinin etrafında olmayı severler ve bu nedenle yalnızlıklarla başa çıkmaları zordur. Yani aşk Corgi Pomeranian çok sevgi vermek ve koşulsuz sevgi ile geri duş bekliyoruz.

Referanslar:

 1. Morita, Tomoya ve diğ. 'Pembroke Welsh Corgi'de Sınıflandırılmamış İnterstisyel Akciğer Hastalığına Bağlı Pulmoner Hipertansiyon'. Veteriner Tıp Bilimleri Dergisi, cilt. 80, hayır. 6, 23 Nisan 2018, s. 939-944., Doi: 10.1292 / jvms.17-0716.
 2. Zhou, Shijia ve ark. 'Avustralya Pomeranya Köpeğinde Konjenital Methemoglobinemi için Genetik Neden'.Veteriner Dahiliye Dergisi, 14 Şub 2019, DOI: 10.1111 / JVIM.15435.
 3. Harper, Deborah S.Pembroke Galce Corgi. Howell Kitap Evi, 1999.
 4. Grant, Lexiann.Pomeranyalı. T.F.H. Yayınlar, 2006.
 5. https://en.wikipedia.org/wiki/Welsh_Corgi
 6. https://en.wikipedia.org/wiki/Pomeranian_(dog)

Yorumlar