Iams vs Purina ONE: Hangi Köpek Maması Daha İyi?

Iams vs Purina ONE: Hangi Köpek Maması Daha İyi?

En iyi olduğunu iddia eden pek çok marka varken, köpek sahiplerinin büyük çoğunluğunun markalar arasında seçim yapmayı zor bulmasına şaşmamalı. Bugün, Iams vs Purina ONE'a bakıyoruz. Bu karmaşık bir tartışmadır çünkü her ikisi de zengin bir mirasa sahiptir ve iyi değer ve kaliteli gıdalar yaratır.

Iams ve Purina ONE o kadar da farklı değiller, bu yüzden pek çok insan bu popüler ürün grupları arasında seçim yapmakta zorlanıyor. Ancak, yavrularınız için en iyi seçimi yapmak için bilmeniz gereken birkaç önemli farklılık vardır.Sizi marka geçmişine, hatırlama geçmişine, kullandıkları bileşenlere ve sahip oldukları formül yelpazesine götüreceğiz. Öyleyse, neyle ilgili olduklarını öğrenmek için bu şirketleri birbirleriyle yarıştıralım.

Iams ProActive Health Smart Puppy Orijinal Kuru Köpek Maması Derecelendirmemiz

Yavru Köpekler İçin En İyi Seçim

ben köpek yavrusuChewy.com'da görüntüle Purina ONE SmartBlend Tavuklu & Pirinçli Yetişkin Formüllü Kuru Köpek Maması Derecelendirmemiz

Yetişkinler İçin En İyi Seçim

Purina BİR

Chewy.com'da görüntüle Iams ProActive Sağlık Olgun Yetişkin Kuru Köpek Maması Derecelendirmemiz

Yaşlılar İçin En İyi Seçimben olgun yetişkin

Chewy.com'da görüntüle

İçindekiler

Marka Geçmişi

kaseden yemek yiyen köpek

Marka geçmişi, özellikle sevgili yavrularınız için köpek maması söz konusu olduğunda çok önemlidir.Onlarca yıldır mı yoksa sadece birkaç yıldır mı varlar,ahlakları, değerleri ve geçmiş performanslarıyiyeceklerinin kalitesi hakkında ciltler dolusu konuşacaklar. Büyük bir hayran kitlesine sahiplerse ve popüler görünüyorlarsa, bunun nedeni işleri doğru yapmalarıdır. Öyleyse, kökenlerine iyi bir göz atalım.

Iamlar

Iamların 75 yıl geriye giden zengin bir geçmişi var.1946 yılında Paul Iams tarafından kurulmuştur., uzun zamandır gıda geliştirmelerini bilim ve araştırma ile destekleyen çığır açan bir şirket oldular. Paul Iams, Ohio Eyalet Üniversitesi'nden resmi olarak eğitimli ve eğitimli bir hayvan beslenme uzmanı olarak mezun oldu. O yarattıiyi araştırılmış, dengeli ve besleyici yemek tarifleriköpeklerin uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri için ihtiyaç duyduklarını almalarını sağlamak.

Paul Iams girişiminde o kadar başarılıydı ki,Eukanuba markasını da yarat. Iams, kullanım ömrü boyunca birçok kez el değiştirdi, ancak şu anda sahibi Mars, Inc.'e ait. Sahibinin değişmesine rağmen, marka değerleri aynı kaldı ve dünya çapında mevcut olan dengeli gıda için büyük değer yaratmaya devam ediyorlar.

Purina BİR

Purina, merkezi St. Louis, Missouri, ABD'de bulunan küresel bir markadır. Onlarşu anda başka bir gıda devi olan Nestle'ye ait. Ancak başlangıçta 1894'te William H. Danforth'un fikriydi. Hayvan yemi işine, Robinson-Danforth Komisyonu olarak bilinen başka ortaklarla başladı. Daha sonra şirket, besleyici ve sağlıklı yiyecekleri araştırmaya ve geliştirmeye odaklanan evcil hayvan maması işine giriştiğinde Ralston Purina oldu.Purina, şimdi 'kibble' olarak adlandırdığımız şeyin yaratıcıları olarak selamlanan şirkettir. Geliştirdikleri ve ekstrüzyon olarak adlandırdıkları teknolojik bir sürece dayanmaktadır. O zamandan beri, şirket popülerlik ve deneyim açısından büyüdü. Purina ONE, Purina markasının birçok ürün grubundan biridir veilk tamamen doğal köpek maması. Purina'nın bütçe dostu serilerinden biridir.

geri çağırma

Brokoli kafasının üstündeki büyüteç altında hatırlayın

Bir şirket, ürünlerinden biriyle ilgili bir güvenlik sorunu tespit ettiğinde ve onu piyasadan kaldırmak için adımlar attığında, gıda geri çağırma gerçekleşir.

Bir evcil hayvan gıda şirketinin geri çağırma geçmişi,gıda güvenliği siciline bağlı. Bir gıda üreticisi olarak sorumluluklarını ne kadar ciddiye aldıklarının ve sevgili kürk bebeklerimiz için ne kadar güvenli olduğunun bir resmini çiziyor. Bazı şirketler hızlı hareket edecek ve hataları ve eksiklikleri konusunda açık ve dürüst olacaktır. Diğerleri, eksiklikleri gizlemek ve suçu saptırmak için ellerinden geleni yapacaktır.

bu ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA). buGıda ve İlaç İdaresi(FDA), gıda geri çağırmalarını, ne zaman gerçekleştiğine dair bir kayıt tutarak ve hayvanların zarar görüp görmediğini araştırarak düzenler. FDA'da mevcut olan bilgileri bir araya getirerek markanın geri çağırma geçmişini detaylandırabiliriz ve Amerikan Veteriner Hekimler Birliği (AVMA) web siteleri.

amerikan labrador

Iamlar

Iams, tam ölçekli geri çağırma konusunda çok az yolu olan devasa bir küresel şirkettir. Varson on yılda sadece üç geri çağırma, kaynaklarımıza göre. Aralık 2011'de, Iams gönüllü olarak bir köpek maması grubunu geri çağırdı. Bu, rutin kontrollerinin kabul edilebilir aflatoksin seviyelerinden daha yüksek tespit edilmesinden sonraydı.Mart 2013'te, Iams, Shakeables hindi ve kuzu köpek ödüllerini gönüllü olarak geri çekti.potansiyelpaketler içinde küf büyümesi için. Ve son olarak, Ağustos 2013'te Iams, kuru evcil hayvan mamalarının belirli bir kısmının gönüllü olarak geri çağrıldığını duyurdu. potansiyel salmonella kontaminasyonu . Ne kadar süredir etrafta oldukları göz önüne alındığında, buetkileyici bir başarıkesinlikle.

Purina BİR

Purina, kendi adlarına birçok ürün ve tesise sahip başka bir ev adıdır. Buna rağmen, şirket tarafından son on yılda yalnızca altı geri çağırma kaydedildi. köpek maması için iki muhasebe ve ONE köpek maması hattına atfedilenlerden yalnızca biri . Bu, özellikle ONE markası altında, yavrularımızın en iyi çıkarları ile kaliteli yiyecek üretmeye olan bağlılıklarının büyük bir kanıtıdır.

Ağustos 2013'te Purina, sınırlı sayıda 3,5 kiloluk Purina ONE Beyond torbasını gönüllü olarak geri çağırdı.olasıSalmonella bakterisi ile kontaminasyon. Mart 2016'da Purina, Faydalı ve Purina Profesyonel Planı ıslak köpek maması. Kendi kalite güvence kontrolleri, önerilen düzeyde vitamin ve mineral içermediğini buldu. Ancak bu, bu markayı etkilemedi.

Gıda Bileşenleri

Malzemelerle dolu kase ile köpek pençeleri

Her iki marka da yüksek kaliteli malzemeler kullandığını iddia ederken paranızın karşılığını fazlasıyla veriyor.Bu iddiaların geçerliliğini araştıralım ve içerik listelerini daha derinlemesine inceleyelim.

Iamlar

Iams, yalnızca kaliteli yemek sundukları için değil, bunu makul bir fiyata yaptıkları için popülerdir. Ancak bu, içerik listelerine nasıl yansır? Çoğu tarifte,gerçek et ilk malzemedir, bu büyük bir kalite işaretidir. Ancak bu her zaman böyle değildir. Tavuk, yetişkin yaşam aşamasında mevcut olan iki kuzu bazlı seçenek ile en yaygın protein kaynağıdır.

Iamlarayrıca et yan ürünleri kullanıntartışmalı bir bileşendir. Pek çoğu, et olmayan hayvan karkasının geri kalanı olduğu için daha düşük kaliteli bir et bileşeni olduğunu söylüyor. Ancak kalite, bu malzemeye ne girdiğine bağlıdır. Ayaklar, tüyler ve gagalar çok kaliteli değildir, oysa organlar ve kan besleyicidir. Ne yazık ki, Iams bu tartışmalı 'içeriği' neyin oluşturduğunu belirtmiyor, bu nedenle et yan ürünlerinin kalitesi hakkında yorum yapmak zor.

Iams aşağıdakilerin bir karışımını listeler:sağlıklı omega-6 yağ asitleri. Bunlar, köpeğin derisi, kürkü, beyin ve göz fonksiyonu, kalp desteği, besin emilimi ve çok daha fazlası için harikadır. Malzemeler arasında tavuk yağı ve keten tohumu bulunur. Bununla birlikte, çoğu yüksek kaliteli mama tanesinde görülen sağlıklı omega-üç yağ asitleri sunan çok az içerik var gibi görünüyor.Iamsyalnızca tahıl içeren bir marka. Yavrunuzu tahıl içeren ve tahıl içermeyen bir diyetle beslemeniz gerekip gerekmediği konusundaki tartışma tartışmalıdır ve köpeğinizin her iki çeşit için de diyet gereksinimleri olmadığı sürece net bir kazanan yoktur. Ancak Iams, yalnızca tahıl içeren seçenekler sunarak, köpek hedef kitlesini sınırlandırıyor. Tahılsız bir diyete ihtiyacınız varsa, Purina ONE bu tartışmadaki tek yarışmacı.

Iamlar, harika olan yapay koruyucular veya tatlar kullanmazlar. Köpeklerin sindirim sistemlerini tahriş ettikleri için bunların köpek diyetinde yeri yoktur. Ama, yaparlarkaramel rengi gibi gereksiz ek malzemeler kullanın. Bu genellikle doğal kaynaklardan elde edilir, ancak her zaman değil. Bu, daha kaliteli markalar tarafından kullanılmayan kötü bir uygulamadır. Sadece bir köpeğin sistemini tahriş etmekle kalmaz, aynı zamanda sadece memnun etmek için oradadır.seningöz - Fido, grubunun ne renk olduğunu gerçekten daha az umursamıyor.

Tüm tarif listeleri, yavrularınızın bağışıklığını desteklemeye yardımcı olan vitamin ve mineral takviyeleri ekledi, bu da hastalık ve hastalıklarla savaşma gücü anlamına geliyor. Bu, kaliteli bir ürünün işaretidir çünkü birçok ucuz alternatif bu mikro bileşenleri içermez. Genel olarak, Iams bir bütçe markasıdır ve onlarkaliteli ve potansiyel olarak tartışmalı bileşenlerin bir karışımını kullanın.

Purina BİR

Bu, esas olarak tahıl içeren bir markadır, ancak aynı zamandabir avuç tahılsız seçenek sunar.Bu, Iams'e kıyasla bir bonus çünkü daha geniş bir köpek ihtiyacını karşılıyor.

Ek olarak, tüm tariflerinde ilk malzeme olarak gerçek et kullanıyorlar, bu da Iams'ın çabalarında bir gelişme. ONE, tavuk, hindi, sığır eti, kuzu eti, somon ve ördek dahil olmak üzere daha geniş bir et yelpazesini içerir. Et yan ürünleri de tariflerinde yer alan içerikler arasında yer alıyor.

Purina BİRkaramel rengi gibi gereksiz malzemeler kullanır,ims'e benzer. Ayrıca tariflerinin çoğunda görülen ciğer aroması gibi gereksiz aroma maddeleri de kullanıyorlar. Yavrularımız için et, tahıl ve ürün malzemeleri tek başına yeterli olmalıdır ve çoğu kaliteli marka bu dolgu maddelerini kullanmaz.

Tahılsız tarifleriyle Iamlardan daha fazla seçeneğe sahip olsalar da, onlar dadaha tartışmalı malzemeler kullanın.Ancak, diğer markalara kıyasla daha düşük fiyat noktası göz önüne alındığında, bu şaşırtıcı değil. Yine de, ikisi de yüksek puan alan markalar. Ve birçok köpek bu tariflerde başarılıdır, bu nedenle düşük kaliteli malzemeler birçok köpek için sorun değildir.

Formül Aralığı

Köpek maması malzemeleri

İnsanlar gibi, tüm köpekler farklıdır ve farklı tat alma tomurcukları ve beslenme ihtiyaçları vardır.

Bir köpeğin üç farklı yaşam evresi, değişen beslenme gereksinimlerine sahiptir. Bu nedenle, markalar tüm köpek topluluğuna ulaşmak istiyorsa, onlarageniş bir formül yelpazesi. Bakalım nasıl karşılaştıracaklar.

Köpek Formülleri

Herhangi bir köpeğin hayatındaki en önemli yaşam aşaması, köpek yavrusu olarak bilinen ilk yaşam aşamasıdır. Bu genellikle12 ve 18 aylık olana kadar sürer, cinsine bağlı olarak. Birçoğu, bunun en önemli yaşam aşaması olduğunu, çünkü sağlıklı bir vücut ve yaşamın temellerini oluşturduğunu iddia ediyor. Yavruların ekstra proteine ​​ihtiyacı vardır çünkü bu, büyüme gücü sağlar ve ek omega yağ asitleri beyin ve göz gelişimine yardımcı olur.

ben köpek yavrusu

Iams ProActive Health Smart Puppy Orijinal Kuru Köpek Maması
 • 3 tane kibble aroması ve bir konserve ezme.
 • Büyüyen yavru köpeklerin beslenme ihtiyaçlarını desteklemek için formüle edilmiştir.
 • İlk malzeme olarak gerçek etle yapılmıştır.
 • Premium kaynaklı proteinler.
 • Bir köpek yavrusunun annesinin sütünde bulacağına benzer temel besinler.
 • Omega 3 ve tahıl içerir.
Chewy.com'da görüntüle

Iamlar

Iams, toplamüç köpek yavrusu tarifi, her biri farklı büyüklükte bir köpek için tasarlanmıştır. Bir seçenek küçük ve oyuncak yavrular içindir, diğeri ise büyük ve dev ırklar içindir. Son seçenek, boyutundan bağımsız olarak genel bir köpek popülasyonuna hitap eden orijinal köpek yavrusu tarifidir.

Ancak, köpek yavrusu çeşitliliğinin durduğu yer burasıdır. Her üç seçenek de tavuk temelli tariflerdir, yani eğer yavrunuz yaygın olarak kullanılan bu eti sevmiyorsa veya buna tolerans göstermiyorsa, Iams bir seçenek değildir. Tahılsız seçenekler de yoktur.

Purina BİR

İki köpek yavrusu seçeneği var. Birincisi büyük köpek yavruları içindir, diğeri ise diğer tüm boyutlar içindir. Bu, küçük köpek yavrularının normal büyüklükteki mama taneleriyle sınırlı olduğu anlamına gelir ki bu özellikle oyuncak yavrular için sorun teşkil eder. Iams gibi, bu tariflerin her ikisi de tavuk bazlı ve tahıl içerir.

kazanan

Köpek yavrusu çeşitliliği turunun galibiIamlar. Yavru köpek maması dizisinde bir seçeneği daha var. Küçük ve oyuncak boyutlu köpek yavruları, Purina ONE'ın bu cephede teslim edemediği ek daha küçük boyutlu mama seçeneği ile beslenir.


Yetişkin Formülleri

Yetişkinlik, tipik olarak süren bir sonraki yaşam aşamasıdır.bir ile yedi yaş arası. Bir yaşına kadar, köpekler büyümelerinin çoğunu tamamlamıştır. Yani daha az protein ve yağa ve daha dengeli bir diyete ihtiyaçları var. Nasıl karşılaştırırlar?

Purina ONE Yetişkin Formülü

Purina ONE SmartBlend Tavuklu & Pirinçli Yetişkin Formüllü Kuru Köpek Maması
 • Çok çeşitli tatlar ve türler.
 • Kuru mama veya ıslak mama olarak mevcuttur.
 • 7 çeşit protein içerir.
 • İlk malzeme gerçek et.
 • Akıllı, diğer yüksek kaliteli malzemelerle harmanlanmıştır.
 • Yetişkin köpekler için Omega-6 ve diğer besin maddelerine sahiptir.
Chewy.com'da görüntüle

Iamlar

teklifleryetişkinler için yedi yetişkin seçeneğitüm aralığı boyunca. Büyük ırklara, küçük ırklara ve daha küçük mama tanelerini tercih eden her boydaki yavrulara hitap eden üç standart mama tanesi tarifi vardır. Biri büyük ırklar için diğeri diğer tüm bedenler için olmak üzere iki sağlıklı ağırlık seçeneği vardır.

Biri büyük ırklar için, diğeri herkes için olmak üzere iki kuzu seçeneği vardır ve bu, tüm seçeneklerin tavuk bazlı formüller olduğu yavru aşamasında iyileşir. Bununla birlikte, bu kuzu tarifleri hala tavuk proteini içerir. Yani tavuk etine tahammülü olmayanlar için uygun değildir, sadece kuzu eti tavuktan daha çok tercih edenler için uygundur. Daha önce olduğu gibi, tahılsız seçenekler yoktur.

Purina BİR

Var14 kuru mama seçeneği, köpek yavrusu yaşam evresi tekliflerinde büyük bir yükseliş. Daha küçük parçaları çiğnemeyi tercih edenler için büyük ırklar, küçük ırklar ve daha küçük ısırıklar için bir seçenek vardır. Tüm ırklar için tavuk bazlı formül ve kuzu bazlı formül vardır. Ve bir sağlıklı kilo seçeneği de.

Yetişkin seçeneklerinden beşi True Instinct çizgisinden. Bu, daha yüksek protein içeriği ile besleyici olarak yoğun, biraz daha kaliteli bir mama tanesi arayanların burada seçenekleri olduğu anlamına gelir. Her seçenek farklı etler kullanır ve tahılsız bir seçenek de mevcuttur. Ayrıca sindirim sağlığı, eklem sağlığı ve hassas sistemler dahil olmak üzere diyete özel üç seçenek vardır.

kazanan

buBurada kolay kazanan Purina ONE. Formülleri iki katına çıkar, ancak aynı zamanda belirli sağlık seçeneklerine ve tahılsız bir reçeteye de sahiptirler.


Kıdemli Formüller

Son olarak, bir köpeğin hayatının son aşaması, kıdemli aşamadır. Biz insanlar gibi yaşlılar da daha az aktif hale gelir ve sindirim sistemleri yavaşlar, bu nedenle eklemleri için çok daha az yakıta, sindirimi daha kolay formüllere ve daha fazla glukozamine ihtiyaç duyarlar. Tüm bu sebepler ve daha fazlası için,yavrularınızın diyetini değiştirmek çok önemlidirdoğru zaman geldiğinde kıdemli bir mama tanesine. Öyleyse, bu markaların son yaşam aşamasında nasıl karşılaştırıldığını görelim.

ben olgun yetişkin

https://www.chewy.com/iams-proactive-health-mature-adult/dp/47775#:~:text=Next-,Iams%20ProActive%20Health%20Mature%20Adult%20Dry%20Dog%20Food,-By %20Iams
 • 2 mama tanesi aroması ve bir konserve ezme ile gelir.
 • Yaşlı köpeklerin beslenme ve sağlık ihtiyaçlarını desteklemek için formüle edilmiştir.
 • İlk bileşen olarak Ral çiftliğinde yetiştirilen et.
 • Kemik ve eklem sağlığını destekleyen temel besinler.
 • Bağışıklık sistemi desteği için antioksidanlar.
 • Prebiyotikler ve liflerin sağlıklı karışımı.
Chewy.com'da görüntüle

Iamlar

teklifleriki kıdemli mama tanesi– biri büyük ırklar için, diğeri ise diğer tüm boydaki köpekler için. Her iki tarif de tavuk bazlıdır ve tahıl içerir. Büyük cins seçeneği, diğer markalara kıyasla ortalama bir glukozamin içeriğine sahiptir. Ne yazık ki, diğer tarif için glukozamin içeriği bilgisi mevcut değil, bu nedenle bu çok önemli ortak destek bileşeni hakkında yorum yapamayız.

Purina BİR

Bu marka sunarbir kıdemli özel tarif.Küçük ve büyük ırklar, yaşlılara özel mama tanelerini kaçırdığı ve tek bir genel kıdemli mama seçeneğiyle sınırlı olduğu için bu hayal kırıklığı yaratıyor. Ancak bu seçenek, lams ile karşılaştırıldığında biraz daha yüksek glukozamin içeriğine sahiptir.

kazanan

Kıdemli kupa gidiyorIamlar. Bire kıyasla iki seçeneğe sahipler, yani son yaşam evrelerinde yaşlılara hitap ediyorlar.


Konserve Gıdalar

Markaların yaş mama seçenekleri sunması da önemli. Kuru mama ilk tercih olsa da,bazı köpeklerin ek olarak bir miktar ıslak mamaya ihtiyacı vardır.onların kibble parçalarına. Bunun nedeni, huysuz yavrular olmaları ve meyve sıkacağı eti tercih etmeleri veya sert mama tanelerini kendi başlarına çiğnemekte zorlanmaları olabilir. Köpeğinizin nedeni ne olursa olsun, konserve mama konusunda Iams ve Purina ONE'ın neler sunduğuna bir göz atalım.

Purina Bir Yaş Mama

Purina ONE SmartBlend Klasik Öğütülmüş Tavuk ve Kahverengi Pirinç Antre Yetişkin Konserve Köpek Maması
 • Çeşitli tatlar ve karışımlarda gelir.
 • Hayatın her aşamasında köpekler için kullanılabilir.
 • SmartBlend, True Instinct ve düzenli olarak gelir.
 • Gerçek et ve doğal malzemelerle yapılmıştır.
 • Antioksidanlar ve vitaminler içerir.
Chewy.com'da görüntüle

Iamlar

teklifleraltı ıslak yemek seçeneği. Dört farklı yetişkin aroması, bir köpek yavrusu seçeneği ve son bir kıdemli seçim var. Her tarif bir ezme formülü ve tavuk burada tercih edilen et. Tüm seçenekler tahıl içerir.

Purina BİR

toplam sunan16 konserve seçeneği, ancak bir köpek yavrusu seçeneği var; geri kalanı yetişkin köpekler içindir. Ayrıca, daha yüksek kaliteli True Instinct serisinde ve tahıl içermeyen çeşitli seçeneklerde ürünler satıyorlar.

kazanan

Bu son turda,Purina One ıslak mama ödülünü kazandıteklifler. Iams'e kıyasla iki katından fazla hazır seçenek sunarlar. Ayrıca, tahılsız alternatiflere ihtiyaç duyan yavrular için daha kaliteli seçeneklere sahiptirler. Iams'a kıyasla önermedikleri tek şey, üst düzey bir seçeneğin olmamasıdır.


Son düşünceler

Genel olarak, Iams ve Purina ONE'ın çok benzer olduğunu görebilirsiniz, bu yüzden birçok sahip iki marka arasında seçim yapmakta zorlanıyor. Her ikisinin de etkileyici bir güvenlik sicili var ve aynı zamanda kaliteli ve tartışmalı bileşenlerin bir karışımını kullanıyorlar. Sonuç olarak, ikisi de yavrularımız için bütçeye uygun bir fiyata en iyi beslenmeyi yaratmaya çalışan, yüksek puan alan markalardır. Bu markaları her iki dünyanın da en iyisini arayan herkese tavsiye ediyoruz.

Yorumlar