Beagle ve Pug: Irk Farklılıkları ve Benzerlikleri

Beagle ve Pug: Irk Farklılıkları ve Benzerlikleri

Mükemmel evcil hayvanı arayan insanlar genellikle Beagle, Pug'a Karşı , ve neden şaşırtıcı değil! Bu iki köpek türü, kendine özgü görünümleriyle ünlüdür ve dünyanın her yerinden insanlar, her bir yavruyu hem sevimli hem de çekici bulur. Aslında, birçok insan bu ırklar melezleştirildiğinde her iki dünyanın da en iyilerini benimsemeye karar verir. Puggle olarak bilinen köpek !

Tabii ki, belirli bir kişi için hangi köpek türünün doğru olduğuna karar vermek büyülenmekten daha fazlasını gerektirir. Beagle ve Pug iki ayrı ırktır ve bu nedenle onların özellikleri ve ihtiyaçları vardır. Her iki Irk her ikisi de sevgi dolu hayvanlar , ancak görünüş ve mizaç gibi önemli şekillerde farklılık gösterirler.arasında karar vermeye çalışıyorsanız bu iki aile dostu yavru , her iki köpeği de evinize kabul etmeden önce tam olarak ne bekleyeceğinizi bilmeniz gerekir. Aşağıda, her bir türün tarihine, ayrıca mizaçlarına, sağlık sorunlarına ve beslenme gereksinimlerine dalacağız. Herhangi bir yaşam tarzı için hangi cinsin en iyi olduğunu keşfedin!

Irk Karşılaştırması

beagle

 • Yükseklik 13-15 inç
 • Ağırlık 18-30 Pound
 • Mizaç Güleryüzlü, Dikbaşlı, Aktif
 • Enerji Yüksek enerji
 • Sağlık Ortalama
 • Ömür 10-15 Yıl
 • Fiyat 1.000 ABD Doları ve Yukarısı

Boksör • Yükseklik 10-14 inç
 • Ağırlık 14-18 Pound
 • Mizaç Sıcakkanlı, Kararlı, Eğlenceli
 • Enerji Ortalama Enerji
 • Sağlık Ortalama
 • Ömür 12-15 Yaş
 • Fiyat 1.000 ABD Doları ve Yukarısı

İçindekiler

Irk Tarihi

Bu yavruların her ikisi de büyüleyici hikaye kitabı hikayeleri . Onları keşfetmek için zaman ayırmaya değer. Bu hikayeleri bilmek, insanlara bu köpeklerin neden böyle davrandıklarına ve öyle göründüklerine dair bir fikir verir. Bu da, herhangi bir türü satın alma veya benimseme konusunda verdiğiniz herhangi bir kararı bilgilendirmenize yardımcı olacaktır!

beagle

Çimenlerin arasında duran beyaz, kahverengi ve siyah köpek

Beagle cinsinin tarihi gizemlidir.bu Beagle'ın tarihi Gizemle kaplıdır, kayıtlar kendi türlerinden köpeklerin BCE Yunanistan'da yaşadığını gösterir. Beagle atalarının da 700'ler-1000'ler dönemi İngiltere'sinde yerleri var. Durum ne olursa olsun, avcılar bu yavruları koklamak ve vahşi oyunu kovalamak için yetiştirdiler.

Yaklaşık 800 yıl sonra, köpek resmen Beagle olarak biliyoruz Amerika Birleşik Devletleri yolunu tuttu. American Kennel Club'ın bunu yapması uzun sürmedi. bu cinsi tanı ve sürekli olarak üst sıralarda Kulübün popülerlik listelerinde.

Çoğu insan Beagle'a bakmaz ve korkunç bir avcıyı düşünmez. Aynı şekilde sevilen çizgi roman karakteri Snoopy'yi de düşünüyorlar. Bu sevimli hava, Beagle'ı işte tuttu. Havaalanları, bagaj taraması için keskin duyularına ve korkutucu olmayan doğasına güvenir.Boksör

ayakta boksör

Çinliler, Pugları evcilleştirdi ve kırışıklıkları için onlara değer verdi.

bu Pug bir köpek cinsidir daha kolay izlenen bir geçmişe sahip. Başlangıçta yüzyıllar önce Çin'de evcilleştirilmiş hayvanlar olarak yetiştirildiler. İddiaya göre, evcil hayvan sahipleri köpekleri çocukları için değer verdi. kırışıklıklar özellikle de kırışıklıkları 'prens' kelimesini heceliyor gibi görünüyorsa.

Hollandalılar, Pug'ı Avrupa'da popüler hale getirmekten sorumluydu. Bir Pug'ın 16. yüzyılda yaklaşan davetsiz misafirlere karşı uyararak Orange Prensi William'ı kurtardığı iddia edildikten sonra, bu köpek cinsine Orange House of Orange'ın adı verildi. resmi köpek .

Oradan, cins yüzyıllar boyunca Marie Antoinette de dahil olmak üzere Avrupa kraliyetlerinin kalbini kazandı. İngiltere Kraliçesi Victoria özellikle bu yaratıklara düşkündü ve kendisi de bir Pug yetiştiricisiydi! Çin'de, cins benzer şekilde kalmaya devam etti. krallık durumu .Amerika Birleşik Devletleri'ne gelince, Puglar resmen tanınan 1880'lerin ortalarında American Kennel Club tarafından bir cins olarak. Popülariteleri yıllar içinde ileri geri gitmesine rağmen, köpeklerin her zaman kültleri vardı. Amerika Pug Köpek Kulübü 1931'de kuruldu ve aynı yıl American Kennel Club onayını aldı.

Görünüm

Çimenlerin Arasında Duran Küçük Köpekler

Her iki cins de daha küçüktür, ancak tamamen farklı görünürler.

Herkes her iki cinsi de doğru bir şekilde adlandıramasa da, kesinlikle onları ayırt edebileceklerdir! Beagle'ların kendilerine özgü sarkık kulakları vardır, Puglar ise kırışık ve pürüzsüz yüzleriyle ünlüdür. Tabii ki, yine de, bu iki cinsi fiziksel olarak ayıran çok daha fazlası var.

Beagle'lar her türlü renkte gelir. Çoğunlukla, onlar üç renkli : sırtta siyah, baş, omuzlar ve kıçta ten rengi ve karın, bacaklar, göğüs ve kuyruğun ucunda beyaz. Bazı Beagle'ların vücutlarının bazı kısımlarında beyaz ve kırmızı benekler vardır. Diğerleri tamamen farklı renklerden oluşan eksiksiz bir sete sahiptir! Durum ne olursa olsun, Beagle'ların kısa, parlak tüyleri vardır ve ela veya kahverengi gözlere sahip olma eğilimindedirler.Bu arada, Puglar renklerinde biraz daha tahmin edilebilir: genellikle içeri girerler. siyah veya açık kahverengi . Bu, iki açık kahverengi köpeğin aynı görüneceği anlamına gelmez. Bu köpekler gümüşten kayısıya kadar her türlü ten rengine sahip olabilir. Yine de, gölgelerinden bağımsız olarak, Pugların siyah kulakları, ağızlıkları ve koyu kahverengi gözleri vardır. Ayrıca kısa, kadifemsi paltoları vardır.

Bu sevimli arkadaşların her ikisinin de ortak noktası, diğer köpek ırklarına kıyasla nispeten kısa olmalarıdır. Sağlıklı Beagle'lar sağlıklı bir Pug'dan iki kat daha ağır olabilir. Sonunda, ikisi de sevişmek ve sevmek için mükemmel.

Mizaç

Küçük Beagle Köpek Yavrusu Oturan Pug Köpeğinin Yüzünü Yalıyor

Her iki cins de çocuklu aileler için harika seçeneklerdir.Bir evcil hayvan seçmeye çalışırken mizaç her zaman önemli bir sorudur. Potansiyel evcil hayvan ebeveynleri için mizaç belirleyici faktör olabilir. Neyse ki, şimdiye kadar anlayabileceğiniz gibi, her iki cins de mükemmel arkadaşlar .

İkisi de aileleriyle oynamayı seviyor. İkisi de uysal: Biri onları kışkırtmadıkça kaba değiller. Bu açılardan, her iki köpek ırkı da aşağıdakiler için idealdir: çocuklu aileler . Her iki köpeğin de dikbaşlı olma potansiyeli vardır, bu çalışmak için en basit nitelik değildir - ancak çok fazla sevgi ve sebatla, onları sizin durumunuzda uyumlu bir şekilde yaşamaları için eğitebilirsiniz.

Şimdi, bunlar benzerliklerin büyük kısmı. Her iki köpek de doğal olarak, her birini farklı insanlar için mükemmel kılan farklı özelliklere sahiptir. Hadi daha yakından bakalım!

Mizaç Farklılıkları

avcılar yetiştirilmiş Beagle'lar onların sporu için. Bu tarih, onların oldukça aktif ve enerji dolu! Çok fazla oyuna ve çok fazla uyarılmaya ihtiyaçları var, yoksa kaçmaya çalışmak gibi sevilmeyen bir yaramazlık yapabilirler. Beagle'lar mizaç olarak bir Labrador'a daha yakındır. Pug'dan daha , bu da bu ikisinin insan sahipleriyle nasıl etkileşime girdikleri ile gerçekten yakın olmadığı anlamına gelir.Puglar enerji açısından tam tersidir. Bu yaratıklar doğası gereği kucak köpekleri . Onlarla oturup bir gün diyebilirsiniz. Yine de çok kaliteli zamana ihtiyaçları var ve onlara arzu ettikleri ilgiyi göstermezseniz kötü tepki verecekler.

Bütün bunlar, elbette, her köpeğin bireysel bir kişiliğe sahip olacağını söyledi. Bir Pug kaba ve sert bir tutuma sahip olabilir (en azından bir Pug için), bir Beagle oldukça uysal bir mizaca sahip olabilir. Birçoğu, yavruyken ne tür bir sosyalleşmeye sahip olduklarına bağlı. Herhangi bir köpeğin potansiyel (veya mevcut) davranışı hakkında herhangi bir endişeniz varsa, yetiştirici veya evlat edinme merkezi ile konuşun.

corgi karışımı

Egzersiz yapmak

Tarlada Çalışan İki Köpek

Mahallede dolaşmak ve dışarıda oynamak, her iki cins için de ideal egzersiz biçimleridir.

Her iki cins de enerji seviyelerinde çok farklıdır. Beagle'lar her fırsatta fizikselleşmek isterken, Puglar yerinde kalmaya daha meyilli arkadaşları da etrafta dolaşmıyorsa.

Bir Beagle'ın günde bir saatlik fiziksel aktivite alması en uygunudur. Bunu başarabilirseniz, günde birden fazla yürüyüş yapmak en iyisidir. Beagle'ınızdan emin olun rahat bir koşum takımı var onları mümkün olduğunca eğlenceli hale getirmek için günlük yürüyüşleri için.

Beagle'ınıza ne kadar aktif zaman verirseniz verin, köpeğinizin yalnız kalmamak . Onlar yük hayvanlarıdır, yani sürülerinin diğer üyelerine (yani siz ve ailenizin herhangi bir üyesi) yanlarında ihtiyaçları vardır. Beagle'lar yalnız bırakıldığında, hoşlanmayacağınız şekillerde hareket edebilir ve edecektir - iyi bir koku aramak için bahçenizi parçalamak gibi.

Puglar daha düşük egzersiz ihtiyaçları , ancak yeterli egzersiz yapmaları gerekir. Bu ihtiyaç, yatkınlıkları nedeniyle önemlidir. obez olma yeteneği hızlı bir şekilde. Pug'ınızı formda tutmak için tek yapmanız gereken onu mahallede yürüyüşe çıkarmak veya arka bahçede oyun oynamak. Ayrıca Pug'ınızı koşum eğitimi almanızı öneririz. Pugların ayarlanabilir bir koşum takımına ihtiyacı var düzensiz vücut boyutları nedeniyle yürüyüşler için.

Puglar ilgiyi sever. Dikkatinizi dışarıya yönlendirirseniz, kesinlikle takip edeceklerdir. Yine de sıcak ve soğuk günlere dikkat edin. Aşırı sıcaklıklar, özellikle aşırı ısınmaya meyilli oldukları yüksek sıcaklıklar, Puglar için zararlıdır.

Eğitim

Tarlada Oturan İki Köpek

Beagle veya Pug'ınızı her şeyi kendi yöntemleriyle yapmayı sevdikleri için eğitmek için çok zaman harcamaya hazırlanın.

Her iki türün de eğitilmesi kolay değildir. İşleri kendi yöntemleriyle yapmaya çok kararlılar, bu yüzden bir uzun öğrenme eğrisi bu köpeklerden herhangi biriyle Gerçekten de, Beagle'ların düzgün bir şekilde housetrain yapması bir yıl kadar sürebilir. Her iki cins için de sandık ve itaat eğitimi şarttır. Yeni bir evcil hayvan ebeveyniyseniz, tamamen daha kolay eğitilmiş bir yavru almayı düşünebilirsiniz.

Sandık eğitimi almayı planlıyorsanız, bir kutu satın aldığınızdan emin olun. uygun boyutta köpek sandığı . Beagle küçük veya orta boy bir köpeğe dönüşecek, Pug ise küçük kalacaktır. Bu, bir sandık için planlama yapmanız gerektiği anlamına gelir. 30 inç uzunluğunda Beagle için ve 24 inç uzunluğunda Pug için.

Tabii ki, her iki türü de eğitmeye istekliysen ve yapabiliyorsan, bu harika. Burada ikisinin kritik bir açıdan ayrıldığını fark edeceksiniz. İkisi de varken yemeği sevmek , Beagle'lar için yiyecek bazlı ödüllerden tasarruf etmeniz daha iyi.

Aşırı yeme riski ve buna bağlı sağlık sorunları nedeniyle puglara çok sık ödül verilmemelidir. Ancak, Beagle'ları da aşırıya kaçmamalısınız. Hem eğitim sırasında hem de yemek zamanlarında köpeğinizin ne yediğini takip edin.

Sağlık

İki Kıdemli Köpek Birbirine Bakıyor

Düzgün bakıldıklarında bu iki ırk uzun ve mutlu bir hayat yaşayabilir.

Buradaki iyi haber, her iki köpeğin de yaşayabilmesi. uzun, sağlıklı yaşamlar eğer uygun şekilde bakım yapılırsa. Kötü haber şu ki, her bir cinsin üreme geçmişi nedeniyle, her ikisi de çeşitli hastalıklara ve sağlık koşullarına yatkındır. Her ikisinin de risk altında olduğu durumlardan biri epilepsidir. Epileptik köpekler sağlıklı bir yaşam sürmeye devam edebilirken, nöbet geçirmeleri durumunda köpeğinizi veterinere götürmeniz gerekir.

Sadece Puglarda görülen nörolojik bir durum vardır. Pug Köpek Ensefaliti . Epilepsi gibi, nöbetlere neden olur , ama aynı zamanda körlük ve nihayetinde ölümle de sonuçlanır. Ne yazık ki, bu hastalık yalnızca ölümden sonra teşhis edilebilir: Canlı Pug'larda bunu test etmenin bir yolu yoktur.

Bu arada, Beagle'lara özgü bir durum, Çin Beagle Sendromu , Musladin-Luke Sendromu olarak da bilinir, burada kafatası tipikten daha geniş , ve gözler çekik. Bu sendroma sahip Beagle'lar normal bir şekilde yaşayabilseler de, kalpleri ve ayak parmaklarıyla ilgili problemleri olması muhtemeldir.

Beslenme

Kafaları Köpek Kaselerinde Olan İki Köpek

Obezite riski her iki cinste de mevcuttur, bu nedenle hangi yiyecekleri yediklerine dikkat edin.

Bu kısım nispeten basittir, çünkü her iki köpek de aynı tür yiyecekleri tercih eder. Her iki cins de kuru mamada başarılıdır. Tipik olarak, bir Beagle beslenmeli Günde 1-1.5 su bardağı kuru köpek maması, Pugların sadece bir bardağa ihtiyacı var . Her iki durumda da, bu miktar bölünmelidir iki öğün her gün.

Yine de bunlar sadece yönergeler. Köpeğinizi beslerken sağlığını ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. Her iki cins de obezite riski altında olduğundan, ne kadar yiyecek yediklerini takip edin. Alerjilere de dikkat edin: Köpeğinizin kötü tepki göstermesinden nefret edersiniz. Köpeğinizin özel ihtiyaçlarından emin değilseniz her zaman bir veterinerle konuşun.

tımar

Paltoları Fırçalanmış İki Köpek

İki cins arasındaki temel farklardan biri, Beagle'ın çok fazla tüy dökmemesi ama Pug'ın çok tüy dökmesidir.

Bir köpek almak isteyen herkes, köpeğin tımar ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmalıdır. Burada akla gelen ilk şeylerden biri dökülme . Benzer tüylere sahip olmalarına rağmen, her cins farklı miktarlarda tüy döker. Beagle'lar orta derecede shedder'lardır. , ve Puglar bir ton döktü . Köpeğinizin kişisel ihtiyaçlarına bağlı olarak, her iki cinsi de haftada en az bir kez ve muhtemelen daha sık fırçalamanız gerekecektir.

Bununla birlikte, banyo yapmak, yaklaşık olarak daha az sıklıkta olabilir. Ayda bir . Bir Beagle'ı banyo yaparken suyun kulaklarına girmediğinden emin olun çünkü bu enfeksiyonlara yol açabilir.

Akılda tutulması gereken bir şey, Pugların rutin yüz temizliği gerektirmesidir. Derilerindeki kıvrımlar nedeniyle, bakterilerin sıkışma olasılığı daha yüksektir. Önemlidir bu kıvrımların altını temizleyin enfeksiyon riskinden kaçınmak için.

köpek yavrusu fiyatı

Oturan Iki Köpek Yavrusu

Bu yavrulardan herhangi biri için başlangıçta yaklaşık 1.000 $ harcamayı bekleyin.

Her iki köpek de aynı genel fiyat aralığındadır: ikisi de yaklaşık 1.000 $ ve üstü koşmak safkan bir köpek yavrusu için. Güvenilir yetiştiriciler, yavruları için daha fazla ücret alacaklardır; fiyatlar zaman zaman ortalamanın altına düşerken, çok düşük herhangi bir şey sorumsuz yetiştirici . Yetiştiricilerden tamamen kaçınmak istiyorsanız, bir sonraki tüylü arkadaşınızı evlat edinmeyi deneyin!

Son düşünceler

Umarız ikisinin de olduğuna karar vermişsinizdir böyle güzel köpek ırkları , her biri, her ikisini de bir aileye en uygun eklemeler yapan kendine özgü özelliklere sahiptir.

İki cins arasındaki önemli fark, enerji seviyeleridir. Beagle'lar, birisinin birlikte hareket etmesini istiyorsanız harikayken, Pug'lar, sakin bir akşam geçirmek ve sakin bir akşam geçirmek isteyenler için harikadır. Sonuç olarak, kimi seçerseniz seçin, siz ömür boyu bir arkadaşın olacağından emin ol .

Yorumlar