Labrador Retriever Fiyatları Ne Kadardır?

Labrador Retriever Fiyatları Ne Kadardır?

Labrador Retriever, Amerika'nın en sevilen köpek ırkıdır ve otuz yıldır etkileyicidir. Bu nedenle, bir evcil hayvan seçmeye gelince, birçok aile ailelerine katılmak için güvenilir Lab'a başvurur. Ama bir yavruya sahip olmak, sadece sevimli ıslak burunlardan ve kucaklamalardan daha fazlasıdır. Doggo sahibi olmanın rolü çok fazla sorumlulukla birlikte gelir.

Bu sorumluluğun bir kısmı anne veya babanın bankası olmaktır. Köpekler bakımı pahalı canlılardır. Bazıları temel bakımdan fazla bir şey gerektirmez (ki bu, ömürleri boyunca hala çok fazladır.) Ancak bazıları, kendi kusurları olmaksızın çok daha fazla özen ve mali sorumluluk gerektirir.Tüm Lab anne ve babalarının yüzleşmeyi bekleyebilecekleri temel ortalama maliyetleri gözden geçirelim. Ayrıca, ek eğitim veya beklenmedik tıbbi masraflar gibi Labs'in masaya getirebileceği bazı ek masrafları da araştırıyoruz. Matematik senin işin değilse, endişelenme! Her şeyi hesapladık ve basit terimlerle ortaya koyduk.

İçindekiler

amerikan mastiff

Bu kılavuzu incelerken, her köpeğin ve aile durumunun farklı olduğunu öğreneceksiniz. Sonuç olarak size net bir fiyat veremiyoruz. Burada, bir Laboratuvarın kullanım ömrü boyunca mal olacağı minimum fiyatı hesapladık. Ama muhtemelen şimdiye kadar zaten bildiğiniz gibi, hayatın komik bir alışkanlığı var. beklenmedik şeyleri yolumuza atmak. Bu nedenle, bu kılavuz boyunca, göz önünde bulundurmanız gerekebilecek diğer maliyetlerden bahsedeceğiz.Halat oyuncağını paylaşan Labrador Retriever Yavruları

Oyuncaklar, genç ve diş çıkaran Lab yavruları için çok önemlidir.Bir bakışta birincil ortalama maliyetler şunlardır:

Labrador Retriever Ortalama Maliyeti
İlk Köpek Yavrusu Fiyatı ve Köpek Malzemeleri2,105$
Yıllık Maliyetler1,648 dolar
Minimum Ömür Boyu Maliyet20,233$

Hemen ödemeniz gereken ilk şey, Labrador yavrusunun kendisinin maliyetidir. Ayrıca, yavruların yeni evlerine yerleşmek için ihtiyaç duyduğu her şeye ihtiyacınız olacak, daha sonra daha ayrıntılı olarak ele alacağız. İlk yılda, bütçenize ortalama bir yıllık maliyet rakamı da eklersiniz. Bunun anlamı, ortalama ilk yıl harcaması 3,753 dolar olacak .Ancak, ilk yıldan sonra ortalama 1,648 dolar ödemeyi beklemelisiniz. Ortalama yıllık maliyete yiyecek, ikramlar, oyuncaklar, sigorta, yıllık sağlık kontrolleri ve aşılar vb. dahildir. şekil dahil değildir eğitim, köpek gezdirme, tımar etme veya beklenmedik tıbbi masraflar.

Bir Labrador Retriever'in beklenen ömrü 10 ila 12 yıldır. Sonuç olarak, hesaplıyoruz 11 yıllık ortalama yaşam süresi boyunca bir Labrador Retriever'e sahip olmanın temel ortalama maliyeti 20,233$ . Ve bu muhtemelen insanların düşündüğünden çok daha fazlası. Öyleyse, bu ömür boyu maliyetlerin arkasındaki rakamlara dalalım.

Labrador Retriever Yavrusunun Fiyatı Nedir?

Doldurulmuş Hayvanlı Labrador Retriever Yavrusu

Laboratuarlar çok sevimli köpeklerdir, ancak çok fazla devam eden masraf gerektirir.Bir Labrador yavrusunun fiyatı değişir. Yani yine size kesin bir rakam vermek kolay değil. Ancak çeşitli yetiştirici web sitelerine ve çevrimiçi kaynaklara bakıldığında, satın alma için ortalama ücret Saygın bir yetiştiriciden bir Labrador Retriever yavrusu 800 ila 1.200 dolar arasındadır. Bazı yavrular bundan daha ucuza mal olur, ancak bazı şampiyonluk soyundan gelen yavrular 3.000 $ veya daha fazlaya mal olabilir.

Fiyatı Etkileyen Faktörler

Çim battaniye üzerinde döşeme Labrador Retriever köpek yavrusu

Her ne pahasına olursa olsun köpek değirmenlerinden kaçının.

Bir köpek yavrusu fiyatı tam olarak neden değişiyor? peki, o birçok faktöre bağlıdır . Bu nedenle, köpek yavrusu fiyatlandırma biliminin arkasındaki ana nedenleri bir araya getirdik.

Damızlık Kalitesi

Cüzdan iplerini sıkılaştırmanın ve en ucuz Labrador'u aramanın iyi bir fikir olduğunu düşünebilirsiniz. Ama bu her zaman akıllıca bir fikir değil . Genellikle, yavru ne kadar ucuzsa, o kadar az deneyim ve özen gösterilir. Bu, sosyalleşmemiş, ihmal edilmiş veya sağlıksız bir köpek yavrusu anlamına gelebilir. Çoğu zaman, bu yavrular uzun vadede çok daha pahalıya mal olacak.Sorumsuz yetiştiriciler ve yavru değirmenleri, yavrulara bakmaktansa kâr etmeyi tercih eder, bu yüzden ucuz yavrulardan kaçınmak için en iyisi . Pek çok insan, evcil hayvan dükkanlarının karlarını en üst düzeye çıkarmak için genellikle yavru değirmenlerinden kaynaklandığını bilmiyor. Labrador yavrularının sağlığını geliştirmek için ellerinden gelen her şeyi yapan sorumlu yetiştiricilere bağlı kalın. Sorumlu bir yetiştirici bulmak için kendi araştırmanızı yapmaya hazır olun.

Aramanıza başlamak için harika bir yer, AKC'nin Labrador Retriever damızlık kaydı . Yalnızca bir (veya iki) cins doğuran ve sizinle şahsen tanışmak isteyen bir yetiştirici arayın. Yavrularını aileleri ve diğer insanlarla sosyalleştirecekler. Ve ayrıca genetik hastalık taraması yapacaklar Kalça ve dirsek displazisi, göz sorunları ve egzersize bağlı çökme gibi Laboratuvarı etkileyen sorunlar. Kaliteli yetiştiricilerin maliyetlerini karşılamaları gerekir, ancak bunun için uzun vadede ödemeye değer.

Nesillerini

Bazı saygın yetiştiriciler şampiyon Bloodlin'den ödüllü köpekler es. AKC gösteri halkasında çalışmak için bir sonraki ödüllü yavruyu satın alma şansına sahip olmak isteyen aileler için, genellikle bu yetiştiricilerden bir köpek yavrusu almaları gerekir. Burada daha sıkı testler ve protokoller vardır ve yine bu maliyetlerin sizin tarafınızdan karşılanması gerekir. Bunlar en pahalıya mal olacak ve birkaç bin dolarlık fiyatlara ulaşacak yavrulardır.

Sadece bir aile evcil hayvanı arıyorsanız ve yavru köpeğinizi ringde göstermek gibi bir niyetiniz yoksa, ödüllü bir soydan bir köpek yavrusu almanıza gerek yoktur. Bir gösteri yüzüğü şampiyonu olmanın, onların karakterleri veya en iyi köpek olma yetenekleri üzerinde hiçbir etkisi yoktur.Yer ve Yılın Zamanı

Şu söz, 'konum, konum, konum,' yavru fiyatında da büyük bir rol oynar. Seçtiğiniz yetiştirici yüksek maliyetli bir bölgede yaşıyorsa, masraflarını karşılamak için daha fazla ücret talep etmeleri gerekecektir. Aynı şekilde, yetiştiricinin kitaplara çok fazla talebi veya müşterisi varsa, daha fazla ücret alabilirler.

Maliyetlerden tasarruf etmek için daha fazla seyahat etmeye değer olabilir, ancak ekstra zaman ve katlanacağınız seyahat masraflarını unutmayın. Ek olarak, çoğu aile, hava sıcakken veya çocuklar yaz için okul dışındayken köpek yavrusu sahnesinin tadını çıkarmak ister. Öyleyse , yavrulara olan talep kış aylarında daha düşük olma eğilimindedir. , fiyatları biraz daha düşük yapıyor.

Yaş

Çoğu aile, yaklaşık sekiz hafta sonra bir köpek yavrusunu evlerine kabul edecektir. Ancak bazen, tüm köpek yavruları hemen evlat edinilmez. Ve genel olarak, köpek yavrusu ne kadar büyükse, maliyet o kadar düşük olur. Aileler, bu erken köpek haftalarının tadını çıkarmak için biraz fazladan ödeme yapmaya isteklidir. Ve yetiştiriciler, gelecekteki yavrulara yer açmak için daha yaşlı yavruların fiyatını düşürecek.Bir Labrador Retriever için Maliyetler

Köpek kasesinden yemek yiyen Labrador Retriever Yavruları

Yavru köpeğinize rahat ve sağlıklı bir yaşam sağlamak için gereken birçok şey vardır.

Bütün köpekler farklıdır ve ne yazık ki bizim bir falcı kristal küremiz yok. Ve Labrador'unuzun herhangi bir gelir getirmesi pek olası olmadığından, maliyetlerini karşılamak için parayı bulması gereken siz olacaksınız.

Aşağıda bir köpek sahibi olmanın ortalama maliyetlerini listeledik. Bunlar tüm köpeklerin ihtiyaç duyduğu temel harcamalardır. , bu yüzden bunu minimum olarak görün. Bu, örneğin ek tıbbi bakımı, hayat kurtaran operasyonları veya acil uçağa binmeyi içermez. Ayrıca köpek kıyafetleri, tatil fotoğraf çekimleri veya evde yalnızca Laboratuvarınız için bir oda oluşturma gibi yukarıdaki ve ötesindeki maliyetleri içermez. Hadi bir bakalım.

Prese Canario - Cane Corso

Tedarik

Ne yazık ki, ilk köpek yavrusu fiyatı, ihtiyaç duyduğu tüm malzemeleri içermiyor. Onu eve kabul etmeden önce o şeyleri alman gerekecek. Aşağıda satın almanız gereken her şeyi listeledik – bunu bir ürün olarak kullanabilirsiniz. köpek yavrusu alışveriş listesi. Ancak, bu maliyetlerin birçoğunun devam eden ömür boyu maliyetler olacağını unutmayın. Daha önce sahip olduğunuz köpekler varsa, bunun uygun olacağını ve başka bir yavru köpeğin onu kullanmadığını varsayarsak, kendinize biraz para kazandırmak için birçok öğe yeniden kullanılabilir.Labrador Retriever bir büyük boy köpek . Vade sonunda, yavrularınızın 55 ila 80 pound arasında bir ağırlıkta olması bekleniyor. Bu genellikle ihtiyacınız olan öğelerin de büyük olacağı anlamına gelir. Büyük parçalar oyuncak yavrulardan daha pahalıdır, ancak XXL ürünleri kadar pahalı değildir.

Yarasadan satın alabileceğiniz bazı öğeler olacak, örneğin eğitim bölücüler ile bir sandık . Ama bazı öğeler gibi koşum takımları ve tasmaları, şimdi sığacak şekilde satın almanız gerekecek, büyüdüğünde bunları değiştirme planlarıyla. Daha uzun sürecek şeyler için, dayanıklı yüksek kaliteli ürünler seçin. Önceden daha maliyetlidirler, ancak bunları değiştirmeniz gerekmeyeceği için uzun vadede paradan tasarruf etmenizi sağlayabilirler.

İşte ortalama tedarik maliyetleri:

TedarikOrtalama tutar
Yiyecek ve Su Kaseleri15 dolar
Gıda (30 lb torba)50 dolar
Köpek tasması15 dolar
tasma15 dolar
Yatak75 $
sandık75 $
Köpek Eğitim Pedleri (75-100)25 dolar
Leke ve Koku Giderici Sprey
Poop Torbaları (1 yıllık tedarik)55 dolar
kimlik etiketleri
mikroçipleme40 dolar
Kablo ağı25 dolar
oyuncaklar60 $
ikramlar20$
İlk yardım kiti30 $
Araba Kısıtlama15 dolar
Fırçalamak15 dolar
Tırnak makası15 dolar
Şampuan
Diş Fırçası Seti ve Fırça
Toplam585$

Tümü toplamın üzerindeki başlangıç ​​maliyetleri ortalama 585$ . Yıkıcı bir köpek yavrusu için en yüksek kaliteyi satın almak istemeyebilirsiniz. Ancak, evin etrafına güvenli çitler ve köpek kapıları kurarak evinizi köpek yavrusu geçirmez hale getirmeniz gerekecek. Veya Labs'ı bilerek, yemek dolaplarında kilitlere ihtiyacınız olacak. Bu nedenle, bu ekstra maliyetleri en üste eklemeniz gerekecek.

Gıda

Labrador Retriever, köpek krallığındaki en büyük köpek olmasa da, kesinlikle en açgözlü yavrulardan biridir. Yavru köpeğiniz olgunlaştığında, ortalama bir Laboratuar yetişkini ayda 30 librenin biraz altında yemek yer. Ortalama 30 librelik bir gıda torbası 50 dolara mal oluyor, yani aylık ortalama yemek faturası 45 dolar. Laboratuvarınızı daha kaliteli bir mamayla beslemek istiyorsanız, ki bu her zaman tavsiye edilir, aylık yemek faturası yaklaşık 60 dolar olacaktır.

Laboratuvarınız daha fazla yakıta ihtiyacı olan çalışan bir köpekse veya büyük ve kaslı bir köpekse, muhtemelen biraz daha fazlasına ihtiyacı olacaktır. Aynı şekilde, daha küçük bir köpeğiniz varsa, aylık yemek faturanız daha az olacaktır. Tüm Laboratuvarlar farklıdır, ama genellikle günde iki ila üç fincan yemek yerler. Köpek yavruları ve yaşlılar da yetişkinlerden biraz daha az yer. Bu nedenle, yaşamı boyunca yemek faturası da dalgalanacaktır. Ham beslemeyi seçerseniz veya özel bir veteriner diyeti beslemeniz gerekiyorsa, maliyetler de daha fazla olacaktır.

Lab yavru köpeğinizin yediği miktarı kontrol etmeniz gerekse de, ödül mamalarının maliyetini de hatırlamanız gerekir. ortalama maliyeti aylık ikramlar yaklaşık 20 dolar olacak . Laboratuarınız bunu bir zorunluluk olarak göreceği için bunu aylık gıda bütçesine ekledik.

Sağlık Sigortası

Tüm Labrador Retriever köpek yavruları, fiziksel köpek yavrusu değerlendirmeleri için üç veteriner ziyareti gerektirecektir ve ilk yıl gerekli aşılar. Bu genellikle ziyaret başına ortalama 150 ABD dolarına mal olur. Dikkate alınması gereken bir diğer düzenli tıbbi maliyet, ayda ortalama 10 ABD dolarına mal olan aylık kalp kurdu ve pire tedavileridir. Birçok aile ayrıca yavrularını kısırlaştırır veya kısırlaştırır (ki bu birçok köpek yavrusu sözleşmesinin parçasıdır). Bu, 150 ila 450 dolar arasında herhangi bir yere mal olabilir.

Çoğu köpek, bir noktada tedavi gerektiren bir sağlık durumuyla karşı karşıya kalacaktır. Neyse ki, Lab nispeten sağlıklı bir cins. Laboratuvar kalça ve dirsek displazisi sorunlarına duyarlıdır, tedavi etmek için 500 ila 13.000 $ maliyeti. Bu ek tıbbi masrafları nihai toplama dahil etmemiş olsak da, bunları göz önünde bulundurmanız gerekebilir.

Bu masrafları maddi olarak karşılayamıyorsanız, bir evcil hayvan sağlık sigortası poliçesi satın almayı düşünmelisiniz. Evcil hayvan sigortasının ortalama aylık maliyeti, bulunduğunuz yere, köpeğin yaşına, önceden var olan koşullara ve diğer birkaç faktöre bağlı olarak 20 ila 100 dolar arasındadır. bu için ortalama fiyat Laboratuar evcil hayvan sigorta planı bugün yaklaşık 45 dolar . Seçtiğiniz planın sizin ve yavrularınız için doğru olduğundan emin olmak için küçük yazıları okuduğunuzdan emin olun. Laboratuvarınız yaşlandıkça ve veteriner masrafları arttıkça sigorta priminin de artacağını unutmayın.

Metin ile yerde hasta köpek
Devam Eden Yıllık MaliyetlerOrtalama tutar
Gıda540$
ikramlar240 dolar
Temel Tıbbi Bakım203$
Sigorta540$
Diğer malzemeler125 $
Toplam1,648 dolar

Dikkate Alınması Gereken Ek Maliyetler

Labrador Retriever Yavrusu Banyo Yapıyor

Laboratuvarınızı evde yıkayarak bakım masraflarından tasarruf edebilirsiniz.

Hayatın beklenmedik olayları nedeniyle, şüphesiz dikkate alınması gereken ek maliyetler olacaktır. Ve bazı ailelerin yaşam tarzları nedeniyle bu ekstra hizmetlere düzenli olarak ihtiyaçları olacaktır. Bu ekstra masraflar hızlı bir şekilde toplanabilir ve düşünülmesi gerekir. İşte düşünmeniz gereken isteğe bağlı maliyetlerden sadece birkaçı.

Profesyonel Eğitim

Genel olarak konuşursak, Labradorlar itaatkar, zeki ve memnun etmeye isteklidir. Bu demektir ki çoğu Laboratuvarlar profesyonel eğitim gerektirmez. İlk kez köpek sahibi olsanız bile, genellikle biraz araştırma ve özveri ile bunu kendiniz yapabilirsiniz. Bununla birlikte, birçok sahip, hem köpek yavrusu hem de sahibi için harika bir bağlanma deneyimi olduğu için köpek yavrusu eğitim derslerine biraz fazladan harcama yapmayı sever.

Laboratuvar köpeğiniz özellikle yaramazsa, onu birkaç sınıfa kaydetmeniz gerekebilir. Temel bir köpek yavrusu eğitim programının ortalama maliyeti beş haftalık grup kursu için yaklaşık 100 $ . Bire bir ders istiyorsanız veya belirli sorunlu davranışlar üzerinde çalışmak istiyorsanız, maliyet daha yüksek olacaktır. Bazı kurslar binlerce dolara mal olabilir. Çoğu Laboratuvar için profesyonel eğitim gerekli olmadığından, bu maliyeti toplam hesaplamalarımıza dahil etmedik.

Köpek Yürüyüşü

Labrador, her gün en az bir saat egzersize ihtiyaç duyan enerjik bir köpek ırkıdır. Bazı aileler bütün gün evdedir, bu yüzden bu masraflar konusunda endişelenmemelidirler. Ancak bazı aileler bunu her gün yapamıyor, bu yüzden bir köpek gezdiricisine ihtiyaç var. bu 30 dakikalık bir grup yürüyüşü için ortalama bir köpek gezdiricisinin maliyeti yaklaşık 20 dolar. Bazı aileler biraz fazladan harcamayı ve yavrularını tamamen yıpratmayı tercih eder. Bu durumda, günlük köpek bakımı genellikle günde ortalama 25-30 dolar tutar.

tımar

Neyse ki, Labradorların diğer köpek ırklarına kıyasla profesyonel bakım gerektirmeyen kısa tüyleri vardır ve bunu evde yönetebilirsiniz. Bununla birlikte, Laboratuvarınızı ringde göstermek veya arada bir onu şımartmak istiyorsanız, profesyonel bir kuaför faturayı karşılayabilir. Bir erkek için bir tımar seansının ortalama maliyeti nispeten basit kesim yaklaşık 50 dolar.

Seyahat

Bazı aileler yavruları olmadan seyahat etmeyi sever, bu nedenle tatil fonlarına yatılı masrafları ekleyecektir. Ortalama olarak, köpek pansiyonerleri ücret alır gecelik 25 ile 85 dolar arasında. Veya, köpeğinizle seyahat etmeyi seviyorsanız, köpek dostu yerlerin çoğu, dört ayaklı aile üyeniz için biraz fazladan ücret alır.

Son düşünceler

Labrador Retriever Köpek Topu ile Çimenlerde

Laboratuvarlar uzun vadede her kuruşuna değer.

Bir Labrador'a sahip olmanın maliyeti, ortalama boyutundan biraz daha büyük olması nedeniyle, ortalama köpek sahibi olma maliyetinin biraz üzerinde olabilir. Fiyatlandırma kılavuzumuzdan da görebileceğiniz gibi, maliyetler büyük ölçüde değişiklik göstererek doğru bir şekilde tahmin etmeyi zorlaştırıyor. Özellikle Labrador Retriever'in maliyetine odaklandık ve hesaplamalarımıza göre, On bir yaşına kadar yaşayan bir Laboratuvara sahip olmanın yaşam boyu maliyeti en az 20,233 ABD dolarıdır.

Unutmayın, buna herhangi bir hastalık, yaralanma, tıbbi prosedür, eğitim veya yavrularınızı şımartmakla ilgili diğer ek masraflar dahil değildir. Bir köpeğe sahip olmak pahalıdır ve bir köpeğe bağlanmadan önce bunu dikkatlice düşünmelisiniz. Ancak bir Laboratuar'a gerektiği gibi bakabilecek maddi durumunuz varsa, Fido'nun size yıllarca yağdıracağı sevgiye bir fiyat koyamayacağınızı bilin!

Yorumlar