Beagle Atma: Beagle'lar Ne Kadar Dökülür?

Beagle Atma: Beagle'lar Ne Kadar Dökülür?

Beagle, en kabarık mont veya en uzun köpek kılı, ama evet, Beagle'lar çok tüy döker . İki dökülme mevsimi boyunca tüm yıl orta ve ağır şekilde tüy döker. Ne yazık ki, gerçekten mucizeyi durduran bir tedavi yok. Ama bir Beagle'ı sahiplenmeye karar verirseniz, onu nasıl yöneteceğiniz hakkında bilmeniz gereken her şeyi sizinle paylaşacağız.

Beagle'lar var çok farklı ceket renkleri . Yani bu, Beagle'ınızın saçını saklamanın diğer ırklara kıyasla daha zor olabileceği anlamına gelir. Labrador sahipleri, Laboratuvarın dökülme alışkanlıkları döşemelerine veya mobilyalarına uygun bir köpek yavrusu rengi seçerek. Beagle sahipleri o kadar şanslı değil! Ancak bu yavrular, en popüler aile köpek ırklarından biri olduğundan, sizi bir Beagle evlat edinmeye ikna etmemelidir.Ne büyüklükte olursa olsun güzel Beagle hangi renk paltosu olursa olsun veya kaç yaşında olursa olsun, sizi koruyoruz. Bu kapsamlı kılavuzun sonunda, onu daha fazla dökmeye neyin tetiklediğini ve hayatınızı daha kolay hale getirebilecek evcil hayvan ürünlerini öğreneceksiniz. Hem onu ​​veterinere götürme zamanı geldiğinde.

Beagle Ceket

Beagle açık havada

Beagle şunlarla ünlüdür yetenekli burnu peki ya paltosu? Evet, o özel bir çocuk, ancak diğer tüm çalışan köpek ırkları gibi çift ceketi var. Bu kısa ila orta uzunlukta ve kalın ve gür.labradoodle cinsi köpek

Çalışan köpeklerin çift katları vardır çünkü iki katman birlikte çok sıcak bir ceket oluşturmak için çalışır. Bu, Beagle gibi çalışan köpeklerin, efendisi ile gün doğumundan gün batımına kadar saatlerce dışarıda çalışmasına olanak tanıyan bu sıcak cekettir.

Astar, vücut ısısını yalıtan tabakadır ve yoğun ve kabarık olan bu tabakadır. En üst katman, hava koşullarına dayanıklı katman astarını ve vücudunu rüzgardan, yağmurdan ve güneş ışınlarından korur. Çift katlı köpekler en çok tüy dökenlerdir.

Beagle genellikle siyah, ten rengi ve beyaz olan geleneksel av renklerini kullanır. Ayrıca siyah beyaz (tıpkı Snoopy gibi), limonlu ve beyaz, kırmızı ve bir sürü başka toprak rengi olabilir. Hangi renkle spor yaptığı, bakım rutini ile alakasız çünkü her renk diğerleri kadar dökülür .Köpek kılı konusunda biraz seçici iseniz, öncelikle bir düşük dökülen köpek ırkı , gibi Nadiren dökülen Goldendoodle . Ancak kalbinizi bir Beagle'a koyduysanız, bazı sahipler rengi dekorlarına benzeyen birini seçmeye çalışır. Koyu renkli bir Beagle’ın saçı, koyu renkli bir kanepe veya halıda o kadar belirgin olmayacaktır. Kişiliğin her zaman eşleşmesi gereken ilk unsur olması gerekse de, bazı aileler için de ceket rengi önemlidir.

Beagle Atma Frekansı

Beagle dışarıda ceket döküyor

Köpek severler de dahil olmak üzere birçok insan, iki boy Beagle . Standart boyut ve cep boyutu ve boyut farkı dışında, hemen hemen her yönden aynıdırlar. Dökülme programları dahil. Üzgünüm küçük Beagle sahipleri, burada şans yok!

Beagle'lar yılın her günü tüy döker ve ılımlı tüy dökücüdür. Dökülme mevsimi söz konusu olduğunda, bunlar, birkaç hafta içinde tam anlamıyla tüm ceketlerini düşüren ağır tüy dökücülerdir. Olmak orta ila ağır ayırıcı en azından haftada birkaç kez onu tımar etmek için zaman ayırmanız gerekir. Sinir bozucu dökülme mevsimlerinde daha da fazla.Beagle'lar En Çok Tüy Döktüğünde

Dökülme mevsimleri geldi ilkbahar ve kış . Kış başında yazlık paltosunu çıkaracak ve ağır hizmet kışlık ceketine yer açacak. İlkbahar geldiğinde, kışlık paltosunu çıkaracak ve sıcak aylarda onu serin tutmak için hafif bir ceket tercih edecek.

Daha uzun tüylü ırkların aksine, Beagle’ın tüyleri orta uzunluktadır. Bu, saçının o kadar belirgin olmayacağı anlamına gelir. Sibirya kurdu ile karşılaştırıldığında, veya a İnç kare başına daha fazla kürkü olan pug diğer köpeklerden daha fazla. Ama nihayetinde, eviniz ve kıyafetleriniz asla tüysüz olmayacak . Seni hayal kırıklığına uğrattığım için üzgünüm!

Bazıları bu döneme yılın 'ceketini uçurduğu' zamanı diyecek. Bu, ceketinin neredeyse rüzgârda uçacağı anlamına geliyor. Hiç ceketini havaya uçuran bir köpeğiniz olmadıysa, bunun çok olduğuna bize güvenin. Ve bir Beagle'ı hayatınıza kabul etmek üzereyseniz, bunu yakında kendiniz deneyimleyeceksiniz.

Tetikleyicileri Atma

Beagle kanepede dökülüyor

Dökülen mevsimlerin yanı sıra, bir Beagle'ın ceketini normalden daha ağır düşürmesinin çeşitli başka nedenleri vardır. Anormal dökülmenin büyük bir nedeni strestir. Stres kakalarımızı etkileyebilir, Tıpkı bizi etkilediği gibi ve stresin bir belirtisi de saç dökülmesidir. Yani, eve taşınıyorsanız veya yaklaşan sınavlar nedeniyle biraz gerginlik varsa, Beagle'ınız da acı çekebilir.Fazla dökülme de bir cilt enfeksiyonu belirtisi . Beagle cinsinin hassas bir cilde sahip olduğu ve çeşitli cilt rahatsızlıklarından muzdarip olduğu bilinmektedir. Saç dökülmesi aynı zamanda pireler ve bitler gibi parazitlerin bir belirtisidir. Alerjiler, Beagle'ınızın aşırı derecede dökülmesinin başka bir nedenidir.

Sağlıklı olanın ötesine geçmek, pek doğru olmayan bir şey olduğunun bir işaretidir. Anormal saç dökülmesi fark ederseniz veya derisi iltihaplı, kaşıntılıysa veya yamalar halinde saçlarını kaybediyorsa, kontrol için onu veterinere götürün. Tedaviye ihtiyaç duyan altta yatan bir neden olabilir.

Beagle'ınızın Saç Dökülmesini Yönetmek

Beagle gömülüyor

Şimdi, Beagle'ınızın dökülmesini yönetmenize yardımcı olabileceğiniz yollar hakkında sizinle konuşacağız. Bu tekniklerden bazıları bazı Beagle'larda işe yarayacak, bazıları yaramayacak. Hepsi sizin için hangisinin işe yaradığını bulmakla ilgili.

Fırçalama

Fırçalama, Beagle'larınızın dökülmesini yönetmenin en etkili yoludur. Sadece yardımcı olmakla kalmaz kan akışını uyarmak derisinin yüzeyinde, ama aynı zamanda doğal kürk yağlarını da etrafa yayıyor. Ayrıca zemine veya koltuğa düşmek yerine fırçadaki gevşek tüyleri alabileceğiniz anlamına da gelecektir.Tüm yıl boyunca ılımlı bir dökücü olarak, dökülmeyen mevsimlerde haftada birkaç kez onu fırçalamaya çalışmalısınız. Dökülme mevsimlerinde yapmanız gerekenler çoğu gün onu fırçala eğer dökülmesine devam etmek istiyorsan.

Her seans sizi gezdirecek 15 dakika . Neyse ki, Beagle şımartılmayı seviyor ve bu harika bir Beagle'ınızla da bağ kurmanın yolu. Her yerde gülümsüyor!

Deshedding Ürünleri

Onu fırçalamaktan en iyi şekilde yararlanmak için iş için doğru aletlere ihtiyacınız var. Hepsi her köpeğe ve her paltoya uymayan birçok farklı türde fırça ve tımar aleti mevcuttur. Beagle için, bir günlük fırça ve bir dehedding aracı öneriyoruz.Beagles ceketi en uygunudur bir iğne veya ince bir fırça . Bu, tüm yıl boyunca kullanacağınız fırça. Ölü kılları nazikçe fırçalar ve tüylerinin sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar.

Dökülen mevsimler için ayrıca yardıma ihtiyacınız olacak bir deshedding aracı . Kabuk alma aletleri, üst tabakaya ulaşarak ve alt kaplamayı nazikçe tırmıklayarak çalışır. Bu, astarının geçen sezonun ceketinden kurtulmasına yardımcı olacaktır. Onu taradıktan sonra, alay edilen fazla kılları almak için günlük fırçayı kullanın.

Şampuan

Beagle'lar çeşitli cilt rahatsızlıklarından muzdarip olabilir. Bu nedenle, onun için yumuşak ve doğal bir şampuan seçmek en iyisidir. Yulaf ezmesi şampuanları hassas tenli Beagle'lar için harikadır, çünkü yumuşak ve doğaldırlar, ancak derinlemesine temizlik sağlarlar. Beagle'ınız süper ağır bir dökücü ise ve fazladan yardıma ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, dökülme önleyici formüller var de mevcuttur.

Hedeflemek Beagle'ınızı 8 haftada bir yıkayın ya da öylesine, ama onu asla ayda bir defadan fazla yıkamayın. Onu önerilen miktardan daha fazla yıkamak, ceketini düzenlemek için ürettiği yağlardan cildini soyarak doğal vücut süreçlerini bozar. Bu, cilt hassasiyetlerini ve dökülmesini daha da kötüleştirebilir.Beagle'ınızın düzenli tedavi gerektiren bir cilt rahatsızlığından şüpheleniyorsanız, veterineriniz muhtemelen ilaçlı bir şampuan öner . Ancak hangi şampuanı seçerseniz seçin, saç dökülmesini kontrol etmek istemeniz yerine tıbbi ihtiyaçlarını her zaman ön planda tutun.

Diyet

Pek çok insan doğru beslenmenin Beagle’ın dökülmesini azaltmaya da yardımcı olabileceğini bilmiyor. Kaliteli ve dengeli bir diyet onu sağlıklı tutacak ve karşılığında cildine ve tüyüne bakacaktır. Her zaman Beagle'ınızı alabileceğiniz en iyi yiyecekle besleyin. Beagle yavru köpeğinizi mümkün olan en iyi diyetle besleyerek, onu ve paltosunu hayata sağlıklı bir başlangıç ​​için hazırlamış olursunuz.

Yüksek kaliteli bir kuru mama, Beagle’ınızın vücuduna bol miktarda omega yağ asitleri. Bunlar, cildi ve ceketi de dahil olmak üzere vücudunun neredeyse her yönü için önemlidir. Ve zaten bildiğiniz gibi, sağlıklı bir kürk kendi tüy dökülmesini olabildiğince iyi yönetecektir, aşırı derecede değil.

Kibble'da aranacak Omega yağı bileşenleri balık, balık yağı, keten tohumu ve yumurta ürünleri . Biraz daha ileri gitmek için, mikro içerikli E vitamini, folik asit ve biotin de arayın, çünkü bunlar da sağlıklı bir tüyü teşvik edecektir.

Takviyeler

Beagle'ınız belirli bir diyet uyguluyorsa ve yeterince omega yağ asidi sağlamıyorsa, onları başka bir yolla aldığından emin olmanız gerekir. Ve bu nerede omega yağ asidi takviyeleri Bu takviyeler sadece cildine bakmakla kalmaz, tüy dökülmesini azaltır, aynı zamanda diğer alanlarda da faydalıdır. Balık yağı takviyeleri en popüler olanıdır ve hap veya yağ şeklinde alınabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

İşte Beagle ve saç dökülme programı söz konusu olduğunda en sık sorulan sorulardan bazıları.

S: Beagle'lar neden çok tüy döküyor?
C: Beagle cinsi köpekler çift tüylü köpeklerdir ve çift tüyler vücut ısısını düzenlemek ve kışın onu sıcak tutmak için tasarlanmıştır. İlkbahar gelince, o kadar saça ihtiyacı yok ve onu serinletmek için kışlık ceketini dökecek. Köpek kılı sevmiyorsanız, Beagle size en uygun seçenek değildir.

S: Beagle'ım kümeler halinde dökülüyor, bu doğru mu?
C: Hayır. Beagle'ınız yığınlar veya yamalar halinde aşırı derecede dökülüyorsa, onu veterinere götürmeniz gerekir. Bu, diğer sağlık sorunlarının yanı sıra cilt enfeksiyonunun bir işareti olabilir. Daha ciddi hale gelmesini önlemek için ne olursa olsun er ya da geç tedavi etmek daha iyidir.

S: Beagle'ımı tıraş edebilir miyim?
C: Kesinlikle hayır. Köpeklerin çoğunun bir nedeni vardır. Bu olmadan, elementlere ve diğer potansiyel olarak zararlı faktörlere karşı korunmaz ve onu doğal savunma sisteminden çıkarırsınız. Asla bir köpeği tıraş etme.

S: Aşırı dökülme ne zaman çok fazladır ve ne zaman veterinere gitme zamanıdır?
C: Beagle cinsi köpekler çok dökülür, ancak normal dökülme ile saç dökülmesi arasında fark vardır. Kürkü kümeler halinde dökülürse veya derisi iltihaplanırsa, pul pul dökülürse veya sıvı sızarsa, bu normal değildir ve acil veteriner yardımı gerektirir. Ağrıyan lekelerini ısrarla kaşıdığını veya yaladığını göreceksiniz ve ayrıca başka semptomlar da göreceksiniz.

Son düşünceler

Artık Beagle'ın ağır bir dökücü olduğunu biliyorsunuz, ama aynı zamanda onu en iyi nasıl yöneteceğinizi de biliyorsunuz. Tüm bu ipuçlarını ve püf noktalarını deneyerek, umarım evinizin etrafında dolaşan saç miktarında bir fark görürsünüz. Hayattaki her şeyde olduğu gibi sabırlı olmanız gerekir ve bir hafta sonra havluyu içeri atmayın.

Dökülmesini yönetmenin en etkili ve basit yolu, düzenli bir diş fırçalama rutini oluşturmaktır. Ancak diyetine, şampuanına bakarak ve gerekirse takviyeler ekleyerek, Beagle'ınızın dökülmesini olabildiğince azaltmanıza olanak tanır. Neyse ki, bir mutlu-şanslı yavru ve ona verdiğiniz ekstra özen ve ilgiye bayılacak.

Yorumlar