Pug Köpek Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Pug bir başka büyük köpek kişiliği paketlenmiş ufacık bir vücuda. Ezilmiş yüzü, kıvırcık vücudu ve kıvırcık kuyruğuyla anında tanınır. Takma adı 'Hollandalı Mastiff' (evet, doğru okudunuz… bir Mastiff!) ve o gezegendeki en gürültülü köpek horlayanlarından biridir. Sevimli, eğlenceli ve ekibine karşı sevecen biridir.

bu Pug her zaman popüler bir cins olmuştur , ve bu makalede, bunun tüm nedenlerini öğreneceksiniz. Ancak popüler olması, sizin ve yaşam tarzınız için doğru köpek ırkı olduğu anlamına gelmez. Bu yavrular arkalarına yaslanıp kabullenebilseler de inatçı bir çizgi taşırlar ve seçtikleri zaman çok bağımsız olabilirler.Yani, Pug'ın mükemmel köpek ırkı sen ve ailen icin? Haydi 101. türe kafa kafaya atlayalım. Ama dikkatli olun! Bu kılavuzu okuduğunuz zaman, evinize yeni bir köpek yavrusu almak için yakınınızdaki saygın bir yetiştiriciyle iletişim kurmanız için iyi bir şans var!

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık14-18 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik10-13 inç
  • ömür simgesiÖmür13-15 yıl
  • renk simgesiRenklerAçık Kahverengi, Siyah, Kayısı
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Irk Tarihi

Dilini Çıkarmış Küçük Köpek

Cinsin kökenleri Çin kraliyetine dayanmaktadır.Pug, sahip olduğuna inanılan eski bir köpek ırkıdır. Çin menşeili yaklaşık 400 M.Ö. Çinli kraliyet ailesi ve diğer zengin soylular, Pug, Chin gibi düz yüzlü ırklara aşık oldular. ve Shih Tzu'nun . Öyle ki, cins yakın koruma altında tutuldu. Yüzyıllar boyunca, kraliyet ailesi ve delegeleri dışında hiç kimsenin kutsal bir Pug köpeği beslemesine izin verilmedi.

Bu, Hollandalıların 16. yüzyılda Çin'i ziyaret etmesine ve en iyi örneklerden bir avuç geri almasına kadardı. Efsaneye göre Orange Kraliyet Evi'nin Pug'ı havlayarak prensin hayatını kurtardı saraya saldıran bir İspanyol birliğinde. William ve Orange of Mary, monarşilerini üstlenmek için İngiltere'ye gittiklerinde, sevgili Pug'larını yanlarında götürdüler.

Zamanla, cins kitleler arasında popüler oldu. Köpek gösterileri aracılığıyla, onunla olan aşk ilişkimiz dünyaya yayıldı ve bu da ona farklı isimler kazandırdı. Ona Mophond denir ve hollandalı mastiff Hollanda'da, Mopsi Finlandiya'da ve Doguillo İspanyolca konuşulan ülkelerde. Benzer kırışıklıkları, ceket renkleri ve tıknaz şekli nedeniyle Hollandalı Mastiff lakabını aldı. Mastiff'e benziyordu .Alman çoban golden retriever karışımı

Puglar olmak için yetiştirildi refakatçi köpekler ve harika küçük bekçi köpekleri de. Bugün aynı amaca hizmet ediyor ve çok yönlü fantastik bir aile hayvanı yapıyor. Cins, kendisini Amerika'daki en iyi 30 favori köpek ırkında sürekli olarak bulmuştur. Men in Black gibi hit filmlerde rol aldı ve Doug the Pug Instagram'da 4 milyon takipçisi var. Asla bilemezsin, senin yavru bir sonraki Doug olabilir.

Mizaç

Parkta Küçük Açık Kahverengi Köpek

Harika bir aile köpeği olarak bilinen Pug, hemen hemen herkesle iyi geçinir.

Pug, başka bir küçük boyutlu köpektir. karakter dolu . o cesur ve cesur ve hayatta liderliği almaktan korkmayın. Bu iyi, ama bildiği gibi, onun patronu sensin. O, eğlenceli bir oyun arkadaşı ve daha büyük köpeklerle birazcık sertleşebilecek kadar sağlam. Sadece onu kontrol altında tuttuğunuzdan emin olun. Hiç bitmeyen gösteriş arzusu, rahatlamak isteyenler için biraz can sıkıcı olabilir.Oynamaya olan sevgisi, o olduğu anlamına gelir. çok eğlenceli . Küçük ve büyük çocuklar için harika bir köpek kardeş yapar. Ayrıca oyuncu köpekler için iyi bir eştir. Düz yüzünün neden olduğu sorunlar nedeniyle (ki bunu daha sonra tartışacağız) ayak uyduramayabilir. Neyse ki, bir canlı tel olmasına rağmen, o da uzanmayı sever . Onu sık sık dört patisiyle öğleden sonraları ertelerken bulursunuz. Sadece kulak tıkaçlarına yatırım yaptığınızdan emin olun. Bu köpek, köpek dünyasının en gürültülü horlayanlarından biridir.

o da gerçekten sevecen bu da onu harika bir kucak arkadaşı yapıyor. Kucağınıza oturacak kadar küçük ama aynı zamanda rahatça oturabileceğiniz kadar da buruşuk. Puglar yalnız bırakılmaktan nefret eder ve onları çok uzun süre bırakırsanız muhtemelen ayrılık kaygısıyla mücadele ederler.

o çok sesli bir pooch yoldan geçenlere, ziyaretçilere ve yüzen toz parçacıklarına kim havlayacak. Ve etrafınızda bu kadar şanslı değilseniz İspanyol birliklerini istila edin! Çok fazla havlamayı sevmiyorsanız, başka bir köpek türü aramanız daha iyi olabilir. Bu alıngan Foo köpeği, endişe verici görünümüne rağmen sizi ve ailenizi korumak için elinden geleni yapacaktır. Kesinlikle harika bir bekçi köpeğidir.

Boyut ve Görünüm

Açık Havada İki Farklı Renkli Köpek

Bu yavrular hem boyut hem de görünüm olarak değişebilir.Pug anında tanınabilir. Muhtemelen dünyada Pug'ı başka bir köpek türüyle karıştıracak bir köpek aşığı yoktur. Kısa boylu ve çömelmiş bir köpektir ve diğer köpeklerin çoğundan farklı olarak, gövdesinde pek bir şekle sahip değildir. bu Pug'ın cins standardı onu şöyle tanımlıyor kare ve cobby ve daha zayıf bir köpek sakıncalıdır.

Arasında ölçüyor 10 ila 13 inç boyunda ve ağırlık arasında 14 ila 18 pound . Küçük statüleri nedeniyle oyuncak grubunun bir parçasıdırlar. Düz yüzü sayesinde büyük ve yuvarlak bir kafası var, çok fazla namlu yok.

Gözleri de büyük ve kafatasından dışarı çıkıyor. Düz, kısa bir sırtı var ve kuyruk sıkıca kıvrılmış. Pug'ınızın çift kıvrımı varsa, bu mükemmel kuyruk olarak görülür! Kulakları, göz hizasına kadar inen ince ve üçgen şeklindedir. Pugların çok fazla cilt kırışıklığı vardır ve bu onu süper sevimli yapan en belirgin özelliğidir.

Ceket ve Renkler

Üç Farklı Renkli Köpek

Potansiyel olarak kayısı ve gümüş tonlarına sahip açık kahverengi kaplı köpeklerle cins standardını karşılayan iki renk vardır.Pug, gezegendeki en ipeksi paltolardan birine sahiptir. Yumuşaktır, zariftir ve süper parlak . Boyu kısa ve gerçekten yoğun. Onun (çoğunlukla) çift katı, yıl boyunca orta derecede ve dökülme mevsimlerinde şaşırtıcı derecede yoğun bir şekilde tutuyor. Çoğunlukla diyoruz ve bunun nedeni bazı köpeklerin tek bir kürkü olmasıdır. siyah renkli yavrular tek katmanlı bir kaplamaya sahip olma olasılığı en yüksektir.

onlar tipik açık kahverengi veya siyah renklidir ve bunlar gösteri halkasında kabul edilen sadece iki renktir. Ağzı her zaman siyahtır, bu da açık kahverengi köpekte daha belirgindir. Kulakları da genellikle siyahtır. Açık kahverengi yavru ayrıca kayısı veya gümüş tonlarına sahip olabilir. çok nadiren bulursun beyaz renkli bir Pug . Ancak dikkatli olun, bunlar genellikle sağlık sorunları olan albino veya lösistik köpeklerdir.

Egzersiz Gereksinimleri

Yatakta Tembel Köpek

Bu cins ile en enerjik köpekleri beklemeyin.Pug hem enerjik hem tembel , hepsi bir arada. Tembel kelimesini kullanmaktan nefret ederiz ama bu cins gerçekten tembel olabilir ! Genellikle orta enerjili bir köpektir ve bir kez başladığında nefes alamaz hale gelene kadar oynayacaktır. Ancak birçok işletme sahibi, onu harekete geçirmenin zor olabileceğini söylüyor! İzin verirseniz, bazı köpekler bütün gün kanepede tembellik edecek.

Genel olarak, arasında ihtiyacı olacak 30 ila 45 dakika bir gün egzersiz. Egzersizinin yoğun olması gerekmiyor ve ideal olarak, düz yüzünün oluşturduğu komplikasyonlar nedeniyle olmamalıdır. Ama eğlenceli olmalı! Mahallede veya ormanda dolaşmak onun için bir maceradır, özellikle de eşyalarını çalıyorsa. Köpek parkları harika ve arkadaş edinmek zorunda! Sadece nefesine dikkat et. Merak etmeyin hepsini sağlık bölümünde anlatacağız.

Egzersiz seansları sırasında daha fazla nefes alma güçlüğünü önlemek için, bir Pug'ınız için koşum takımı. Bunlar, boynundaki gerginliği alacak ve baskıyı göğsü ve omuzları boyunca güvenli bir şekilde değiştirecektir. Kemerler, size geri gelemeyecek kadar heyecanlı olduğunda onu almak için de kullanışlıdır.

Ayrıca açık hava egzersiz seansları arasında evde oynamayı da sevecektir. interaktif oyuncaklar onunla vakit geçirmenin ve çok eğlenmenin harika bir yolu. Onunla çok uzun süre oynayamayacağınız zamanlar için (evet, yetişkin hayatı çok sıkıcı değil mi?!), Pug'ınız için oyuncaklar elde. İster yıkıcı bir çiğneme ister hafif bir oyuncu olsun, yiyecek dağıtan bir oyuncağın mutlaka ziyafet çekmesi gerekir!Yaşam koşulları

Köpek Evinde Köpek

Bu cins uyarlanabilir ve çeşitli farklı yaşam koşullarında gelişebilir.

cins apartman sakinleri arasında popüler ve küçük ev sahipleri çünkü o kadar yer kaplamaz. Özel bir bahçeye girebilecek kadar şanslıysa, güvenli olduğundan emin olun. Çünkü havlayacak birilerini ve avlanacak atıştırmalıkları aramaya çıkacak.

Genç çiftler, bekarlar, yaşlı aileler veya küçük çocukları olan her türden aileye uygundur. Küçük çocuklara onunla nasıl güzelce oynanacağını öğrettiğinizden emin olun; sonuçta duyguları var. Ama kare ve tıknaz yapısı, onu yapan diğer oyuncak köpeklerin çoğundan daha sağlam olduğu anlamına gelir. harika bir oyuncak köpek kardeş küçük çocuklar için.

Diğer köpeklere gelince, çoğunlukla arkadaş canlısıdır. Başlangıçta biraz huysuz ve kararsız olabilir, ancak bir süre sonra Puggy kabuğundan çıkacaktır. Tüm Puglar dikkat Merkezi , ve o hemen sığacak. Bahçesinin patronu olduğu için kedileri ve diğer hayvanları ziyaret ederken havlayacak. Ama yine de, diğer hayvanlarla birlikte yaşamaktan mutludur ve hiçbir zaman hırsızlar kadar kalın olmayacaklardır.

Eğitim

Eğitimde Köpek Yavrusu

Bu yavruların inatçı bir çizgileri vardır ve eğitilmesi zor olabilir.

Bunlar inatçı küçük yavrular eğitmek zor olabilir . İnatçı ve antrenman havasında değilse, katılmayacağından emin olabilirsiniz. Bazen bu inatçılık aptal olduğu için yanlış , ama seni kandırmasına izin verme. Çoğu zaman verilen komutları anlar ama dinlememeyi seçer. İlk kez sahip olacaklar için en iyi köpek ırkı değil ama aynı zamanda en zoru da değil. Sadece asla tam olarak itaatkar olmayabileceğini anladığınızdan emin olun.

Başarılı eğitim şansını artırmak için pozitif eğitim tekniğini kullanın. Bu basit süreci öğrenmek için zaman ve çaba harcayın ve mümkün olduğunca erken başlayın. Pug, büyük olasılıkla yemekle motive olacaktır. Küçük ikramlar kullanmak harikadır; sadece aşırıya kaçmadığınızdan emin olun çünkü onlar obur köpekler . Ne kadar itaatkar olursa olsun, 50 kiloysa, muhtemelen bir şekilde size gelemez.

Eğitimin bir diğer önemli yönü de sosyalleşmedir. Bu, köpeğinizi büyük geniş dünyaya tanıtma sürecidir. Her şekil ve büyüklükteki diğer köpeklerden, diğer hayvanlardan ve tanıdık olmayan insanlardan. Yüksek seslere, yoğun yerlere ve elektrikli süpürgeye, dünyanın korkutucu bir yer olmadığını öğrenmesi gerekiyor. Bu irade güvenini inşa et ve onu kibar bir köpek arkadaşına dönüştürün.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Pug yalnız bırakılmaktan nefret eder. Bunun gibi köpekler için her zaman sandık eğitimi öner . Sandıklar, yalnızca yanında olamadığınız zamanlarda onu beladan uzak tutmakla kalmaz. Ama aynı zamanda, insanları gözden kaybolduğunda ona güvenli ve rahatlatıcı bir yer sağlıyorlar. Araştırma gösteriyor ki kasalar kaygıyı yatıştırabilir endişeli köpeklerde ve onları seviyoruz.

Sağlık

Sahilde koşan genç köpek

Bu cins, potansiyel olarak belirli sağlık sorunlarını miras almasıyla bilinir.

Pug nispeten sağlıklı bir köpek ancak ortalama köpek ırkından daha fazla sağlık sorunu yaşıyor. Ortalama 13 ila 15 yıllık bir ömrü var ve yaşam kalitesini yükseltmek için yapabileceğiniz şeyler var. Kaliteli beslenme, düzenli veteriner ziyaretleri ve ona önerilen egzersizi sağlamak, kalbini ve vücudunu sağlıklı tutacaktır. cins belirli sağlık koşullarına eğilimli . İşte cinste en sık görülenler.

Göz Koşulları

Pug ve şişkin gözleri çeşitli göz endişelerine eğilimli . En yaygın olanları kornea ülseri, göz kuruluğu ve gözlerinde siyah noktaların görüldüğü pigmenter keratittir. Proptozis, göz küresinin yuvasından çıkması durumudur. Distichiasis, kirpiklerin göz kapağının içinde büyüdüğü zaman oluşur. Progresif retinal atrofi ve katarakt gibi diğer yaygın köpek gözü rahatsızlıkları da göz doktorlarının listesindedir.

Yavru köpeğinizin gözlerini kaşındığını, gözlerinin görünümünün değiştiğini veya huysuz veya aşırı ıslak olduğunu fark ederseniz, onu veterinerinize götürün. Tüm bu koşullar tedavi edilmediği takdirde körlüğe neden olabilir. Gözleri büyük ve şişkin olduğu için genel göz yaralanmaları riski de daha fazladır.

Pug Köpek Ensefaliti

Bu, Puglara özgü bir durumdur. çok şey bilinmiyor Bu durum hakkında, ancak tedavi edilemeyen ilerleyici bir beyin hastalığıdır. Etkilenen köpekler nöbet geçirir, daire çizer, komaya girer ve sonunda ölür. Saygın yetiştiriciler, köpeklerini DNA testi bu, taşıyıcıları belirleyecektir. Bu yüzden bu sağlık sertifikasını mutlaka isteyin.

Cilt koşulları

Cinsin çok hassas bir cildi vardır ve çeşitli cilt rahatsızlıklarından muzdarip olduğu bilinmektedir. Yürüme kepeğine benzeyen bir akar durumu olan Cheyletiella Dermatit ve demodektik uyuz yaygındır. Staph ve maya enfeksiyonları da yaygındır. Saç dökülmesi, kaşıntılı cilt, kepek, güçlü koku ve açık yaralar bu koşulların işaretleri .

Brakisefalik Sendrom

Tüm düz yüzlü köpek ırkları bu durumdan muzdariptir. Kısa namlu ve ezilmiş yüzü, boğazının ve solunum yollarının olması gerektiği gibi 'normal' olmadığı anlamına geliyor. Bu nefes almada zorluklara neden olur , bu yüzden egzersiz yaparken ekstra uyanık olmanız gerekir. Ayrıca vücut ısısını düzenlemekte zorlandığı ve aşırı ısınma olasılığını artırdığı anlamına gelir.

Beslenme

Küçük Açık Kahverengi Köpek Yeme

Bu cins ile küçük cinsler için yapılmış yüksek kaliteli köpek mamalarına sadık kalın.

Bu küçük boyutlu bir köpek, ama gözleri göbeklerinden çok daha büyük! Sadece etrafta ihtiyacı var bir fincan yemek her gün iki öğüne bölün. Ama ona beş bardak verirsen, hepsini silip süpürür ve bir sonraki porsiyon için sana bakar. Her zaman Pug'ınızın bireysel ihtiyaçlarına göre besleme talimatlarını izleyin.

Birçoğu aşırı kilolu olur ve ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Fazla kilolu olursa, onu bir düşük kalorili köpek maması formülü ve kanepenin patates kıçını kanepeden kaldır!

Yüksek kaliteli bir mama tanesi, ihtiyaçlarınızı karşılayacak dengeli bir beslenme sağlayacaktır. Pug'ın beslenme ihtiyaçları . Buna et proteini, sağlıklı karbonhidratlar, omega yağları, lif, vitaminler ve mineraller dahildir. Farklı beslenme gerektiren bir köpek yavrusu, yetişkin ve yaşlı yaşam aşaması vardır. olan bir mama tanesini seçmeniz de tavsiye edilir. küçük cins köpekler için özel olarak tasarlanmıştır . Bu şekilde mama tanelerini yemesi daha kolay oluyor.

tımar

Köpek Küvette Yıkanıyor

Köpek tüylerini kontrol altında tutmaya yardımcı olmak için düzenli bir banyo ve tımar rutini oluşturun.

Kısa ve pürüzsüz bir kürke sahip olmalarına rağmen, en kolay bakım ihtiyaçları yoktur. Onun kısa ceketi orta ila yoğun dökülme . Bazı köpeklerin tek katmanlı bir kürkü vardır ve Puglar çok daha az dök çift ​​kaplamalı pooches daha. Dökülme mevsimleri geldiğinde, genellikle paltoyu üflemek olarak bilinen fazla tüyleri dökeceklerdir.

Cins çeşitli cilt koşullarına eğilimlidir. ile yıkamanız tavsiye edilir. hassas köpekler için yapılmış şampuan . Tabii ki, veterineriniz tarafından reçete edilen ilaçlı bir şampuan gerektiren bir cilt rahatsızlığı yoksa. Onu sadece her 8 ila 12 haftada bir yıkayın. Onu bundan daha fazla yıkamayın çünkü cildinin pH seviyelerini bozma ve zaten hassas olan cildini tahriş etme riskiyle karşı karşıyasınız.

Deri ruloları bakteriler için üreme alanıdır. Sıcaklık ve ter eşit cilt kıvrımı dermatiti ve yukarıda belirtilen diğer cilt koşulları. Evcil hayvan için güvenli cilt kıvrım temizleyicileri var, ancak düzenli olarak yapılırsa ruloların arasını ılık suyla temiz bir bezle temizlemek yeterli olacaktır.

Gerçekten hassas bir cildi ve çok fazla rulosu varsa, ona ihtiyacı olabilir. günlük temizlik ruloları . Ancak bazı köpeklerin buna haftada sadece üç kez ihtiyacı olacaktır. Bu bireysel bir ihtiyaçtır, bu yüzden emin değilseniz veterinerinizle konuştuğunuzdan emin olun.

Cinsin küçük bir ağzı vardır ve dişleri sıkıca birbirine sarılmıştır. Bu nedenle, sizin de gerçekten önemli haftada birkaç kez dişlerini fırçala periodontal hastalıkları önlemek için. Bu yavrunun kaç tane göz problemi olduğunu göz önünde bulundurarak, onu her tımar ettiğinizde gözlerini herhangi bir değişiklik için kontrol etme alışkanlığını edinin. Neyse ki, onu erken yaşlardan itibaren kendi bakım programına alıştırırsanız, ilgiyi sevecektir.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Küçük Açık Kahverengi Köpek Yavrusu

Saygın bir yetiştiriciden bir köpek yavrusu için 1.500 dolardan fazla ödemeyi bekleyin.

Bu bir rağbet gören köpek , ve bununla birlikte olumlu ve olumsuz şeyler geliyor. Olumlu yanları, dışarıda pek çok iyi yetiştiricinin olması, ancak aynı zamanda birçok kötü yetiştiricinin de olması. İyiyi kötüden ayırman ve Puggy dedektif şapkanı takman gerekiyor. ile başlamak için harika bir yer AKC'nin önerilen Pug yetiştiricileri listesi .

Yavrularla ve anneleriyle yüz yüze görüşecek, yılların tecrübesine sahip bir yetiştirici arayın. Size sağlık sertifikaları ve ihtiyacınız olan tüm bilgileri sağlamanın yanı sıra. Bütün bunları yapabilirlerse ve çevre temizse. VE kendinizi iyi hissedersiniz, sonraki adım yavru köpeğinizi seçmektir.

Saygın bir yetiştiriciden bir köpek yavrusu ortalama fiyatı 1500$ civarında . Bu, köpek yavrusu soyuna ve yetiştiricinin itibarına bağlı olarak çok daha fazla olabilir.

Kalitesiz yetiştiriciler, kaliteden çok niceliğe odaklanarak hasta ve hasta köpekleri yetiştireceklerdir. Yavruların sağlığı yavru değirmenleri genellikle çok zayıftır, bu yüzden lütfen ne pahasına olursa olsun onlardan kaçının. Cinsin daha fazla sağlık endişesinden muzdarip olduğu düşünüldüğünde diğer bazı ırklardan daha , eve sağlıklı bir yavru getirmek için elinden gelen her şeyi yapmalısın.

Kurtarma ve Barınaklar

Açık Havada Açık Kahverengi Kıdemli Köpek

Tamamen bir köpek yavrusu evlat edinmeye hazır değilseniz, yerel bir barınaktan kurtarmayı düşünün.

Var kurtarma barınaklarında birçok Pug Amerika genelinde, öyleyse neden bir tane benimsemeyi düşünmüyorsunuz? Yerel kurtarma merkezinize gidin ve aramaya oradan başlayın. Bir köpek yavrusu yerine yetişkin bir köpek bulma olasılığınız daha yüksektir, ancak ilk maliyet çok daha düşük olacaktır.

Ailenize uygun bir köpek bulamıyorsanız korkmayın! Özellikle bu türün yeniden evcilleştirilmesine odaklanan birçok özel kurtarma organizasyonu var. bu Amerika Pug Köpek Kulübü birçok kurtarma işlemini eyalet eyalet listeler, bu nedenle burası harika bir başlangıç ​​noktasıdır. Karışık bir cinse açıksanız, bir Puggle düşün veya bir çuvallamak , İkisi de Pug ile karışık ırklar kurtarma organizasyonlarında sona erebilecek ebeveyn.

rottweiler yavru mama tavsiyesi

Aile Hayvanları Olarak

 • Bu, ilgi odağı olmayı seven eğlenceli bir köpektir.
 • Her gün 30 ila 45 dakika egzersize ve bolca eğlenceli oyuna ihtiyacı var.
 • Cins ayrıca ertelemeyi de sever, bu yüzden ona bol bol kucaklaşma zamanı için güvenebilirsiniz.
 • Başlangıçta yabancılara karşı mesafeli davranır ama çabucak onlara ısınır.
 • İzin verirseniz evi havlayacak çok sesli köpeklersiniz.
 • Yalnız bırakılmaktan nefret eder, bu yüzden günün büyük bir kısmında birlikteliğe ihtiyacı vardır.
 • Her yaştan çocukla ve diğer evcil hayvanlarla arası çok iyidir.
 • Cins, günlük dikkat gerektiren yüksek bir tımar programına sahiptir.
 • Aile köpeklerinin en itaatkarı değildir.
 • Onun çekiciliği ve kişiliği bunu telafi ediyor.

Son düşünceler

Pug'ın büyük bir kişiliği var küçük bir çerçeveye paketlenmiş . O oyuncak köpek grubunun bir parçası, ama neyse ki her boydan köpekle ve her yaştan çocukla oynayacak kadar sağlam. Evinde kibar, arkadaş canlısı, eğlenceli ve sakin olan dengeli bir köpektir. Sadece onun bakımı için zamanınız ve bazen tembel ve açgözlü talepleri için sabrınız olduğundan emin olun. Ayrıca horlama ve havlama için bir sürü kulak tıkacı! Umarım, şimdi neden her zaman bu kadar popüler olduğunu anlamışsınızdır. Yumuşacık yüzü herkesin gününü aydınlatmaya yeter!

Yorumlar