Alman Çoban Golden Retriever Mix: Irk Bilgisi

Alman Çoban Golden Retriever Mix: Irk Bilgisi

Alman Çoban Golden Retriever karışımı yaygın olarak Altın Çoban olarak bilinir ve bu makale boyunca ona atıfta bulunacağımız şey bu. O, doyumsuz bir şekilde sadık ve zeki, enerjik, eğlenceli ve arkadaş canlısı bir yavru. Kendisine arkadaşlık ve egzersiz garantisi verebilecek aktif bir ailenin yanında olduğu sürece ona bakmak nispeten kolaydır.

Alman Çoban Köpeğini miras alabilirken koruyuculuk erken yaşlardan itibaren sosyalleştiği sürece bu özellik yönetilebilir. Bu melez ırkın amacı, Golden Retriever'in genel samimiyetini ve nezaketini, GSD'nin sadakati ve itaati .Altın Çoban, safkanlara kıyasla herhangi bir melez ırkın yaşlandıkça nasıl ortaya çıkacağına dair bir garanti yoktur. harika bir aile hayvanı yapar . Devam edelim, böylece ebeveyn ırklarının geçmişi hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve bu karışımı benimserken ne bekleyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

pomeranian terrier
Aileler İçin Önerilir
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostluğu
 • Eğitim Zorluğu
 • Bakım Bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Yavru Köpek Maliyetleri

Ebeveyn Irkları

Tasarımcı köpek terimi nispeten yenidir, ancak süreci iki farklı safkan köpek yetiştirmek yüzyıllardır etrafta. Ancak, son birkaç on yılda giderek daha popüler hale geldi. Sadece köpek sahiplerine mükemmel aile köpeğini bulma konusunda daha geniş bir seçenek sunmakla kalmaz, aynı zamanda daha sağlıklı ve daha sert hayvanlar yarattığı bilimsel olarak kanıtlanmış gen havuzunu da artırır.Ayrıca bu günlerde, iki ebeveyn ırkın tüm iyi özelliklerini miras alma umuduyla ırkınızı 'özelleştirmek' son derece popüler hale geldi. Ebeveyn safkanlardan genetik olarak aktarılan ve eğitemeyeceğiniz bazı özellikler var. Bu, Golden Shepherd gibi ırkları hem harika bir seçenek hem de konu mizaç söz konusu olduğunda daha yüksek riskli bir kumar haline getirir.

Bu karışımı daha iyi anlamak için ebeveynleri hakkında biraz daha fazla bilgi sahibi olmak önemlidir. Ayrıca bir makalemiz var Alman Çoban ve Golden Retriever'i karşılaştırmak Öyleyse neden bilginizi artırıp bu makaleyi de okumuyorsunuz?

Golden Retriever

Golden Retriever Çimlerde

Golden Retriever, 19'lu yıllarda İskoç Dağlık Bölgesi'nde geliştirildi.inci Yüzyıl. Yaratıcısı Lord Tweedmouth I, üreyen hayvanlardan etkilenmiş , ve Golden Retriever onun en ünlü eseriydi.America Kennel Club (AKC) Golden Retriever'ı ilk olarak 1932 ve o zamandan beri popülaritesi arttı ve hala bir avcı olarak kullanılırken, şimdi daha çok aile evlerinde arkadaşlık köpekleri . Bir Golden Retriever ile daha önce tanışmadığınız veya tanımadığınız pek olası olmayan bir durumda, o zaman en önemli şeylerden birini kontrol ettiğinizden emin olun. Golden Retriever Instagram 1.8 milyon takipçisine her gün günlük bir doz Golden Retriever iyiliği sunan hayran hesapları.

Golden, çocuklu aileler için harika bir cinstir ve Amerika Birleşik Devletleri'nde oldukça popülerdir. O olarak tanımlanıyor arkadaş canlısı, zeki ve özverili ve Altın Çoban'ın yumuşak ve tatlı doğasını miras aldığı yer burasıdır. Altınlar, tasarımcı köpek kalabalığı arasında son derece popülerdir. Goberian , ve Golden Retriever Corgi karışımı .

Alman Kurdu

Alman Çoban Köpeği

Alman Çoban Köpeği, başlangıçta çoban köpeği olarak geliştirildi 19 sırasında Almanyainci Yüzyıl Bir Alman Süvari Subayı tarafından. Amerika'ya Dünya Savaşlarından çok önce geldiler, ancak popüler olduğu zamana kadar değildi. Bununla birlikte, Amerika'da, ırk standartlarına uymaktan ziyade görünümlerine vurgu yapıldı ve bu kadar çok yetiştirici, Alman Çoban Köpeğinin diğer türlerini de yetiştirdi. Kral Çoban ve Shiloh Shepherd. Bu, orijinal Alman Çoban Köpeğine daha çok benzeyen ve biraz daha sağlıklı olan bir köpeği yeniden yaratma girişimiydi.Alman Kurdu hala koruma hizmeti arenasında en tanınmış köpek ama aynı zamanda aynı derecede harika bir aile hayvanı da yapıyor. Yine, daha önce bir Alman Kurdu ile hiç karşılaşmadığınız beklenmedik bir durumda, o zaman ' Alman Çoban Dünyası Gerçekten ne kadar muhteşem ve sevimli olduklarını görebileceğiniz Instagram hesabı.

GSD şu şekilde tanımlanmaktadır: kendinden emin, cesur ve zeki. Alman Çoban Golden Retriever karışımının cesur ve asil özelliklerini miras aldığı yer burasıdır.

Altın Çoban

Altın Çoban Alanında

İlk Altın Çoban'ın ne zaman yaratıldığı bilinmemekle birlikte, Amerika kökenli . Herhangi bir köpek kulübesi kulübü tarafından bir cins olarak tanınmıyor, ancak Uluslararası Tasarımcı Köpek Sicili (IDCR) ve sahipleri ve yetiştiricileri onu 2009'dan beri kaydettirebilmektedir.

Ailesi şu anda AKC popülerlik yarışmasında gümüş ve bronz madalya tutarken, onun özel bir karma yavru olacağını biliyorsunuz, bu yüzden ona daha yakından bakalım ve bu adamın sizin olup olmadığına karar verme yolunda size yardımcı olalım. köpek ruh eşi.Bu yazıda tipik Alman Çoban Golden Retriever karışımını özetleyeceğiz. Karışık bir köpek olarak, bazı yavrularda küçük farklılıklar olması ihtimali vardır.

Mizaç

Altın çoban yapraklarda döşeme

Alman Çoban Golden Retriever karışımı bir arkadaş canlısı ve sosyal yavru aile eğlencesinin tam kalbinde olmayı seven. Tüm aile üyeleriyle iyi geçinir ve GSD ebeveyninin aksine sadece efendisine odaklanmaz. Yabancılarla ve yabancılarla da arkadaş canlısı ve nadiren uzak . Bununla birlikte, kapıda bir veya iki havlayan biri olduğunu ustasına sık sık bildirir, ancak bu bir uyarıdan çok hoş bir havlamadır. Ailen acil tehlike altındaysa, o ailesini korumaktan çekinmez .

Altın Çoban enerjik ve gürültülü ve bu, eğer çok uzun süre yalnız kalırsa veya sıkılmış ve huzursuz hissederse, yıkıcı eğilimlere yol açabilir. Bununla birlikte, egzersiz ihtiyaçlarını karşıladığınız sürece, o eğlencelidir ve arka bahçede bir oyun oynamaya her zaman hazırdır. Ayrıca dedektiflik serisini Alman Çoban ailesinden miras alıyor. Bu meraklı köpek En ufak bir boşluk bile olsa, muhtemelen kapalı çitlerden çıkmanın yolunu bulacaktır.

Golden Retriever ailesi gibi sosyal bir kelebek olduğu ve Alman Çoban ailesi gibi hayvanların en sadık olduğu için bu adam insan şirketi bağımlısı. Ailesine yoğun bir şekilde bağlı ve bu nedenle, aşırı ayrılık kaygısından muzdarip olması muhtemeldir. Bu nedenle, gerçekten yapmalı birkaç saatten fazla yalnız bırakılmamak ve eğer bu düzenli bir olay olacaksa, Altın Çoban sizin için köpek değildir.Boyut ve Görünüm

Altın çoban çim

Altın Çoban, aralarında ölçüm yapan büyük bir köpektir. 21 ve 26 inç yükseklikte, pençeden omuza. Arasında tartacak 50 ve 80 pound . Bu karışım kalın gövdeli, derin göğüslü ve sağlam çerçevelidir. Uzun olduğundan biraz daha uzundur, ancak Alman Kurdu gibi eğimli bir sırtı olmamalıdır.

Alman Çoban Golden Retriever karışımı, Golden Retriever ebeveyninden daha vahşi görünecek. Kulakları olacak büyük üçgen şekilli. Ya dik dururlar ya da çene çizgisinin yanında eğilirler. Uzun ve kalın bir kuyruğu ve büyük pençeleri olma eğilimindedir. Büyük koyu renkli gözleri ve geniş kafatasına kadar uzanan uzun bir ağzı olacak.

Ceket ve Renkler

Altın çoban diliyle dışarı asılı

Çift katları olacak orta uzunlukta ve çok kalın ve yoğun olacaktır. Ebeveynleri Alman Çoban Köpeği uzun saçlı bir Alman Çoban ise, kürkünün de çok daha uzun olması muhtemeldir. Kalın çift ceketi nedeniyle ılımlı dağıtıcı ve bu nedenle hipoalerjenik bir köpek olarak kabul edilmez.Alman Çoban Golden Retriever karışımının kürkü siyah ve ten rengi, altın, koyu altın, düz siyah, düz beyaz veya düz kahverengi olacaktır; nihayetinde ebeveynlerden herhangi birinin rengini alacak ve tipik bir renk görünmüyor. Yüz işaretlerini Alman Çoban ailesinden de miras alabilir.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Golden Retriever Alman Çoban karışımı egzersiz

Altın Çoban, ihtiyacı olacak yüksek enerjili bir köpektir. Günde en az 60 dakika egzersiz. Onu yormak istiyorsanız, bu egzersizin sadece bir saatlik yürüyüş değil, yoğun olması gerekir. Akıllı bir köpek olduğu için ihtiyacı olacak çeşitli egzersiz seansları veya aktiviteler. Bu onun fiziksel olarak uyarılmasına yardımcı olacaktır. Golden Retriever'ların suya olan sevgisini miras alma şansına bağlı olarak, yerel gölde bir veya iki smaç alacak, getirme oynayacak ve ormanda uzun bir yürüyüş için ustasına katılacak.

Çok zeki olduğu için, bir şeye ihtiyacı olacak onu zihinsel olarak uyarmak için çeşitli beyin oyunları Gün boyunca. Eğitim seansları onu meşgul etmek için her zaman harikadır. Bu, yeni numaralar öğrenmesine yardımcı olur ve bunları bir rutine sokmak itaate yardımcı olur. Top atma makineleri veya ödüllü yapboz oyuncakları da zihnini meşgul etmenin bir başka harika yoludur.

İri ve sağlam olduğu için ev sahibi olmasını tavsiye ederiz. büyük bir avluya erişim . Öğleden sonra uyuklamasının tadını çıkarırken, zamanının çoğunu temiz havada geçirmekten hoşlanıyor. Egzersiz çıkışı olmadığı sürece küçük evlere veya apartman dairelerine uygun değildir. Genç bir yavru olarak sosyalleştiği sürece, çok evcil hayvan olan bir evde başarılı olun. Sadece ona hak ettiği ilgiyi verdiğinizden emin olun. Çocuklarla da harikadır. Sağlam yapısı nedeniyle, daha iyi daha büyük çocuklar kimi deviremez.veterinerin bahis alerjisi ve yulaf ezmesi arasındaki fark

Eğitim

Golden Shepherd eğitimde

Golden Retriever GSD karışımı çok zeki ve efendisini memnun etmeye çok hevesli. Bu kombinasyon, mükemmel bir şekilde eğitilebilir bir köpek yapar. Yenilebilir ikramlardan ziyade ustasından övgü almaktan veya bir oyuncak kazanmaktan daha çok keyif alacaktır. Onu ödüllendirmek için tenis topları biriktirdiğinizden emin olun. Ödüle dayalı eğitim bir köpeği eğitmenin en etkili yoludur. Özellikle övgü almak için çok hevesli biri, bu yüzden bu yönteme sadık kalın.

Alman Çoban ailesinden daha az korumacı olduğu söylense de, bu özelliği miras alma şansı hala var. Önemlidir onu erken yaşlardan itibaren sosyalleştirmek . Onu çok erken yaşta tanıdık olmayan, farklı cinsiyet ve büyüklükteki insanlara maruz bırakın. Ona, bir konuğun efendisi tarafından mülkte karşılanması durumunda her zaman bir arkadaş olduğunu öğretin. Başkalarının köpeklerini siteye kabul etmek de önemlidir. fazla korumacı olmaz.

Son derece zeki olmasına rağmen, hala bir sağlam ve tutarlı bir usta. Bu karışımın eğitiminin kaymasına izin vermeyecek birine ihtiyacı var. Bu karışım inatçıdır ve siz ona öğretmedikçe ve eğitime ayak uydurmadıkça komutları öğrenmeyecektir. Bir aile köpeği olacaksa, emin olun bütün aileye öğret beklenen komutlar. Bu, eğitiminin tutarlı olmasını ve kafa karıştırıcı olmamasını sağlayacaktır.

Sağlık

Sağlıklı Alman Çoban Golden Retriever karışımı

Alman Çoban Golden Retriever karışımı bir nispeten sağlıklı bir köpek. Hibrit canlılığı sayesinde, her iki ebeveyninden biraz daha uzun bir yaşam beklentisi var. Ortalama olarak onun ömür 10 ila 13 yıldır . Nispeten yeni bir tasarımcı cinsi olduğu için önerilen sağlık testleri yoktur. Neye eğilimli olabileceği konusunda bir anlayış kazanmak için ebeveynlerinin sağlığına bakmak en iyisidir.

Yavru köpeğiniz yatkın olabilir Dirsek ve Kalça Displazisi. Bu, zamanla sakatlayıcı artrite neden olabilen, etkilenen eklemlerin anormal oluşumudur. Altın Çoban ayrıca Progresif Retinal Atrofi veya Pigmenter Üveit gibi çeşitli göz rahatsızlıklarından muzdariptir. Bu, sonunda tamamen körlüğe yol açabilir. O da savunmasız olacak kalp sorunları , gibi Sub-Aort Darlığı . Genellikle bu, yavruda bir kalp hırıltısı olduğunda teşhis edilir. Bu kendi başına görülemeyecek bir konu olduğundan, Veteriner kontrollerini güncel tutmak özellikle önemlidir. O da risk altında Dejeneratif Miyelopati beyin ve omuriliği etkileyen bir hastalıktır. Bu, vücudun alt kısmının hareketsiz kalmasına neden olur.

köpekler neden tahtayı çiğnerler

Altın Çoban şunlara karşı hassastır: Mide Torsiyonu, ayrıca yoğun egzersizden hemen önce veya sonra midenin yiyecek tüketiminden sonra büküldüğü şişkinlik olarak da bilinir. Bu çok ciddi görünmese de, bir genellikle ölümcül olan hayatı tehdit eden durum . Şişkinlikten muzdarip olduğundan şüpheleniyorsanız, onu derhal Veterinere götürün.

Beslenme

Altın Çoban yemek vakti

Altın Çoban, ortalama olarak yaklaşık Günde 3 bardak yemek . Bu, ne kadar aktif olduklarına bağlıdır. Yavru köpeğiniz biraz daha hareketsizse, daha azına ihtiyaç duyacaktır ve her zaman hareket halindeyse, daha fazlasına ihtiyacı olabilir. Üstün kaliteli mama yüksek enerjili köpeklere yönelik olması tavsiye edilir.

Bu, Mide Torsiyonuna duyarlı olabilen orta ila büyük bir karışık ırktır. Bu nedenle tavsiye edilen gıda tüketimi ile beslenmelidir. en az 2 ayrı oturma yeri boyunca. Ayrıca yoğun egzersizden hemen önce veya sonra beslenmemelisiniz.

Bakım

Daha uzun saçlı GSD Golden Retriever karışımı

Alman Çoban Golden Retriever, tımarlama konusunda biraz talepkar. Bu karışım, haftada 2 ila 3 kez fırçalama. Orta ila uzun tüylerini sağlıklı ve parlak tutmak için bu rutini devam ettirmek isteyeceksiniz. Özellikle dökülme mevsimlerinde ılımlı bir dökücüdür. Bu süre zarfında, ceketini yönetilebilir ve kanepenizi tüysüz tutmak için günlük fırçalamaya ihtiyacı olacaktır. Giysilerinizde ya da evinizde köpek kılı sevmiyorsanız, başka bir cinsi düşünebilirsiniz.

Altın Çoban, yüksek enerji seviyeleri ve merakı ile yürüyüşlerde çamurlu ve kirli olabilir. O olmalı 6 ila 8 haftada bir yıkanır. Bu sıklık, onu temiz tutmanızı sağlar, ancak doğal cilt yağlarına zarar verme riskiniz olduğundan aşırı derecede yıkamamaya çalışın. Sıklık ve maliyet söz konusu olduğunda diğer tüm bakım alışkanlıkları yaklaşık olarak aynıdır.

Aile Hayvanları Olarak

Aile gezisinde Alman Çoban Golden Retriever karışımı
 • Altın Çoban, arkadaş canlısı ve arkadaş canlısı bir köpektir, herkesle iyi geçinir.
 • GSD Retriever karışımı, sosyalleşmeyi önemli kılan koruyucu çizgiyi hala miras alabilir.
 • Aktif bir ailenin yanına yerleştirilmesi gereken enerjik bir köpektir.
 • Günde en az 1 saat egzersiz yapmayı garanti etmeniz gerekecek.
 • Eğitim ve aktivitelerle sağlanması gereken zeki köpeklerdir.
 • Zihnini meşgul etmek için bulmaca oyunları harikadır.
 • Kapalı bir arka bahçeye erişimi olan daha büyük bir eve yerleştirilmesi gerekiyor.
 • Orta uzunlukta bir paltoyla orta derecede bir dökücüdür.
 • Köpek alerjisi olan insanlar için en iyi seçim o değil.
 • Büyüklüğü nedeniyle daha büyük çocuklu ailelere daha uygundur.
 • Altın Çoban, evini diğer evcil hayvanlarla paylaşmaktan mutluluk duyar.
 • Bir aileyle olması gerekecek çok sevecen ve sevgi dolu bir köpektir.
 • Daha uzun süre yalnız bırakılabilecek en iyi cins o değil.

Yetiştiriciler ve Yavru Köpek Maliyetleri

Golden Retriever Alman Çoban köpek yavrusu

İnternet bu arama sırasında en iyi arkadaşınız olacak. Birçok Golden Shepherd yetiştiricisi, herhangi bir arama motorunun ilk birkaç sayfasında gelir. Yetiştirici bulmak kolay olsa da, saygın bir yetiştirici bulun. Her şeyden önce yavrunun sağlığını sağlayacak bir yetiştirici arayın. İncelemeleri okuyun ve yavrularıyla yüz yüze görüşün.

Bir Altın Çoban köpeğinin ortalama maliyeti her yerde 800 $ ve üstü . Bir yetiştirici, bu fiyattan önemli ölçüde daha düşük veya daha yüksek bir yavru satıyorsa, dikkatli olun. Bu, bir sorun olduğuna dair bir işaret olabilir. Çoğu saygın yetiştirici, Golden Shepherd'larını IDCR'ye kaydedecektir. Yavru köpeğinizin sağlıklı çizgilerden geldiğini doğrulamak için ebeveynin kağıtlarını görmeyi isteyin.

Kurtarma ve Sığınaklar

Altın Çoban Kurtarma köpeği

Yerel özel Alman Çoban veya Golden Retriever kurtarma merkeziniz, büyük olasılıkla yer Altın Çoban bulmak için. Bir tane yoksa, bazı kurtarma merkezlerinin bir bekleme listesi vardır. Bu, içeri girdiklerinde sizi bilgilendirecekleri ve mükemmel yavrularınızı evlat edinme fırsatı verecekleri anlamına gelir.

Son düşünceler

Golden Shepherd, doğru köpek dengesine sahip harika bir köpektir. Sadece süper arkadaş canlısı, girişken ve eğlenceli değil, aynı zamanda zeki ve ailesine bağlı. Bir Golden Retriever veya Alman Çoban yaşam tarzınıza uyacaksa, Altın Çoban'ın uymaması için hiçbir sebep yoktur!

Altın Çoban'ın bir arka bahçeye erişimi olması tavsiye edilir. Değilse, yavrunuz düzenli olarak egzersiz yaptığı sürece, iyi huylu bir köpek bekleyebilirsiniz. Her iki ebeveynden de miras alabileceği özelliklere hazırlıklı olmalısınız. Egzersizi ve çok az sağlık sorununu halledebilirseniz, bu karışım ailenize mükemmel bir şekilde uyacaktır.

Yorumlar