İngiliz Mastiff Köpek Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Bazen yaygın olarak İngiliz Mastiff veya Eski İngiliz Mastiff olarak anılan Mastiff, bir dev köpek . Yakışıklı, tatlı, nazik ve oğlan büyük mü! Boyu tek başına onun olduğu anlamına gelir birçok aile evi için uygun değil . Bu yüzden, onu almaya karar vermeden önce onu gerçekten boyutlandırmanız gerekiyor.

Cins konusunda deneyimli olanlar, bir sahip olarak yönetmeniz gereken tek şeyin boyutlarının olmadığını doğrulayabilirler. Oldukça inatçıdırlar ve bölgesel olabilirler. Bu dev bir cinsle ilgili bir sorun olabilir. Dışarıda kar yağarken bununla nasıl başa çıkıyorsunuz? 200 kiloluk köpek içeri girmeyi reddediyor ? Bunlar, evinize birini davet etmeden önce cevaplamak isteyeceğiniz sorular.Mastiff'in boyutundan yaşam gereksinimlerine, eğitim gereksinimlerine ve ne kadar yemek yediklerine kadar, evinize birini davet etmeden önce her biri için uzman olmanız gerekir. Bu büyük sevimli köpekler, uygun şekilde eğitildikleri sürece gezegendeki en iyi aile köpekleri olabilirler. bir göz atalım ne bekleyebilirsin Bir İngiliz Mastiff'i evlat edindiğinizde.

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık120-230 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik27-32 inç
  • ömür simgesiÖmür6-10 yıl
  • renk simgesiRenklerAçık Kahverengi, Kayısı, Brindle
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Tarih

Gerçekten Dev Köpek

Mastiff, Molosser soyundan gelen dev bir ırktır.İngiliz Mastiff, tahmin ettiğiniz gibi İngiltere'den. O eski bir köpek ırkıdır. 55 M.Ö. . Bunu biliyoruz çünkü büyük Roma fatihi Julias Caesar günlüğüne onlar hakkında bir not yazmıştı. Büyük Britanya'yı işgal ettiğinde, cinse ve onların saf gücüne hayran kaldı. Onları, aslanlara, diğer hayvanlara ve insan gladyatörlerine karşı halkada savaştığı Roma'ya geri götürdü.

yulaf ezmeli şampuanlar

Orta çağ İngiltere'si odak noktasına geldiği zamandır. Zengin toprak sahipleri onu emlak bekçisi olarak kullanmaya devam ettiler ve aynı zamanda onu büyük oyun avlamak . Ayrıca 15'te tercih edilen savaş köpeğiydi.inciİngilizler ve Fransızlar arasındaki yüzyıl savaşı. Ama onları beslemek pahalıydı, bu yüzden sadece en zengin insanlar onlara sahip olacak kadar şanslıydı.

19'a hızlı ileri sarinciyüzyılda ve Mastiff cinsi, İngiltere'deki acımasız köpek dövüşü kan sporları nedeniyle neredeyse ölümüne savaştı. Cins, sayılarını kurtarmayı başardı. ama 20 gelsininciyüzyıl, cins neredeyse soyu tükendi , ve sadece 14 tanesi kaldı. Neyse ki, İngiliz Mastiff Amerika'da da popülerdi. Ve Amerikalı yetiştiriciler, güzel örneklerini anavatanlarına ihraç etti ve cinsi restore etti. Vay!O zamanlar çok daha büyüktü ve zamanla çok daha küçük ve daha az vahşi hale geldi. Gerçekten ne kadar büyük olduğunu hayal etmek zor! Artık savaşta kullanılmıyor, bunun yerine artık bahçede güneşlenirken veya en sevdiği insanlarla kanepede kıvrılırken bulunabilir. O sürekli olarak bulunur en iyi 30 köpek türü American Kennel Club'a göre. Ve eğer devasa bedeni olmasaydı, onun çok popüler olacağını düşünüyoruz.

Mizaç

Çimenlerde yatan tembel köpek

Boyutlarının dışında, İngiliz Mastiff büyük olasılıkla mükemmel bir aile köpeğidir.

İngiliz Mastiff soğutulmuş bir köpek . O kadar rahat ki birçok insan onun dünya umurunda olmadığını sanıyor. Ve muhtemelen haklılar! Bu cins, gün boyu sizinle birlikte uyumaktan mutludur ve izin verirseniz egzersizi atlar. Bu cins çok horlar. Aslında çoğu insandan daha gürültülü.Mastiff'ler aileleriyle aptal olmayı severler. Dikkatli olun çünkü koordine olmayan vücudu ve kalın kuyruğu tüm heyecan içinde uçuşları gönderecek. Özellikle yavruyken, çünkü o çok sakar bir genç. Vücutlarını nasıl kullanacaklarını anlamaları birkaç yıl alır.

Neyse ki eğlenceyi dışarıyı biriktiriyor ve evde sakin. Bu keyifli köpek gerçek bir nazik devdir ve şaşırtıcı derecede oldukça hassas . Aile tartışmalarından hoşlanmaz ve kötü bir gün geçiriyorlarsa sevdiklerini hemen teselli eder.

Ancak iş davetsiz misafirlere veya ailesini tehdit edenlere gelince, onları korumakta hızlı olacaktır. o yabancılarla mesafeli ama efendisinin konuşmasına izin verecek kadar kibar. Düzenli ziyaretçiler özel muamele görecektir. Bu cesur köpek süper sadıktır ve ailedeki çocuklarla güçlü bir bağ kuracaktır. Çünkü onun korumasına herkesten daha çok ihtiyaçları var.

Yine de fazla korumacı olmasına izin vermeyin çünkü evin patronu olmadığını bilmesi gerekiyor. o inatçı bir köpek adil ama sağlam, rehberliğe ihtiyacı olan. Etrafta bir Mastiff varken, ne kadar inatçı olduklarını hemen anlayacaksınız. Tamamen itaatkar bir yavru arıyorsanız, bir sonraki cinse geçmenin zamanı geldi.Boyut ve Görünüm

Açık Havada İki Dev Köpek

Bazı potansiyel köpek sahipleri, Mastiff'in gerçekte ne kadar büyük olduğunu anlamıyor.

Kusura bakmayın bu dev bir köpek ırkı olgunlukta 100 pounddan daha ağır olan herhangi bir cins. Tipik olarak 120 ila 230 pound arasında bir ağırlığa sahiptir, bkz. İngiliz Mastiff büyüme tablosu . Dişiler minimum 27 ½ inç ölçer ve erkekler minimum 30 inç ölçer. Bu onu en büyük köpek ırkı yapar. Zorba adlı bir Mastiff, bu gezegende yürüyen en ağır köpekti ve 343 pound ağırlığındaydı. Köpeğiniz muhtemelen bu kiloya ulaşamayacak olsa da, yapabilir. Bu yüzden bunu aklınızda bulundurun!

Bu dev köpek kalın ve tıknaz . Cins standardında, herhangi bir açıdan bakıldığında görünüşte masif görünen olarak tanımlanır. Kaslı, güçlü ve ağır yüklü arabaları çekecek kadar güçlü. Ayrıca oldukça fazla vücut yağına sahip ve genellikle yuvarlanıyor. Yavaş metabolizması ve şekerleme sevgisi, birçok Mastiff'in ne yazık ki kendilerini fazla kilolu bulması anlamına geliyor. Kalın bir fıçı göğsü ve o koca kafasını taşımak için sağlam bir boynu var.

Bir yandan diğer yana sallandığında yumruk atan uzun bir kuyruğu var. Cins, sarkık çenesini sıyıran uzun, aşağı V şeklinde kulaklara sahiptir. Orta büyüklükteki kara gözleri her zaman tetikte ve görünüşte naziktir ve sarkık gıdı ona tatlı bir bakış at. Gıdıları ve genellikle kıvrımlı ve kırışıklı yüzü de ona kaş kırışıklarıyla tamamlanan sorgulayıcı bir görünüm kazandırıyor.Ceket ve Renkler

Büyük Brindle Köpek Koşu

Mastiff için cins standardı olarak kabul edilen üç renk vardır.

Çoğu mastiff vardır kısa bir çift kat . Dış ceketi orta derecede kısa, düz ve kaba dokulu. Alt tabakası yoğun, kısa ve vücuduna yakın oturuyor. Katmanlar birlikte kışın onu sıcak tutar ve yazın onu elementlerden korur. Kabarık veya uzun tüylü Mastiff'ler çok daha nadir nadir kısa ceketten daha. Bu tüylü yavruların gösteri yüzüğüne girmesine izin verilmez, ancak kişilikleri veya ne kadar sevimli oldukları üzerinde hiçbir etkisi yoktur!

Var üç kat renk seçeneği cins standardı olarak kabul edilir. Kayısı, açık kahverengi ve brindle. Brindle katlar, tamamen koyu çizgilerle kaplanmış, kayısı veya açık kahverengi bir taban rengine sahip olmalıdır. Burnu, burnu ve kulakları koyu renkte olmalıdır - ne kadar siyahsa o kadar iyi. onun cins standardı . Bazı Mastifflerin göğüslerinde küçük beyaz bir yama bulunur.Egzersiz Gereksinimleri

Gerçekten Büyük Köpek Egzersizi

Genellikle, bu kadar büyük bir cins için 30-45 dakika günlük egzersiz yeterlidir.

Mastiff'in etrafta ihtiyacı var 45 dakika egzersiz Seni ne kadar ikna etmeye çalışsa da her gün. Ve bazı günlerde o kadar çok şeye ihtiyacı olmadığına sizi ikna etmeye çalışacak. Onu zinde ve sağlıklı tutmak ve çalışmasının o büyük göstergesini elde etmek için günlük egzersiz yapmasını sağlamalısınız. Ona 'köpek parkı' kelimesini öğretmek onu heyecanlandıracaktır.

Bununla birlikte, gün içinde eğlendirilmeye ihtiyacı var. Herhangi bir uyarı olmadan bütün gün kestirmesini bekleyemezsiniz. Çünkü tüm köpekler gibi o da sıkılacaktır. Ve sıkılmış köpekler yıkıcıdır. Arada etkileşimli oyun süresi veya oyuncakları çiğnemek , onu eğlendirmek ve teşvik etmek için harika bir yoldur. biraz ihtiyacın olacak ciddi şekilde büyük oyuncaklar bu yavru için!

Bu tembel yavru, saatlerce dağ yürüyüşüne çıkmayacak. Aslında, bir kerede çok fazla veya çok etkili egzersiz, onun büyük vücuduna sağlıklı olduğundan daha fazla zarar verecektir. Bir egzersiz partneri arayan ciddi şekilde formda bir aileyseniz, bu sizin için bir tür değildir. Bunun yerine, size eşlik edecek bir köpek arayan orta derecede aktif bir aileyseniz yavaş yürüyüşler , o mükemmel.Yaşam koşulları

Brindle Köpek Açık Havada Çimlerde

İngiliz Mastiff, yeterince egzersiz yapılırsa bir apartman dairesinde gerçekten iyi olabilir.

İster inanın ister inanmayın, İngiliz Mastiffleri apartmanda yaşayabilir . Bol alana sahip büyük bir eve sahip olmak tercih edilse de, düşük enerji seviyeleri ve düşük egzersiz ihtiyaçları nedeniyle bir apartman dairesinde gayet iyi hayatta kalabilirler. Bununla birlikte, birinci kattaki bir apartman dairesinden başka bir yerde yaşamamalıdırlar. Ayrıca, merdivenli evlerin kapsamlı bir eğitime sahip olması gerekir, böylece yavrularınız kötü bir döküntü almaz ve kendilerini yaralamaz. Düzgün bir şekilde egzersiz yaptıkları sürece, hayatlarının çoğunu günde 15 ila 18 saat şekerleme yaparak geçirirler.

Bir köpek yavrusu olarak yeterince sosyalleşirse, diğer evcil hayvanlarla mutlu bir şekilde bir arada yaşayacaktır. Dediğimiz gibi, çocukları sever ama devasa cüssesi, daha büyük çocuklar . Bebekler ve zayıf yaşlı bireyler, onun büyük ganimet ve kuyruğu için en iyi eşleşmeler değildir. Onun ihtiyacı olan şey, köpek sahipliği konusunda deneyimli bir ailedir. Çünkü onun inatçı ve inatçı tavırları acemi bir köpek sahibi için çok fazla olabilir.

Eğitim

Eğitim Sırasında İnatçı Köpek

Mastiff yetiştirirken zamana ve çok sabra ihtiyacınız olacak.

Bu noktadan sonra deneyimli sahiplerinin de güçlü olması ve onu yönlendirebilmesi gerekiyor. Bu cins, patronun kim olduğunu merak etmekten çok, yerleşik bir hiyerarşinin olduğu bir ailede çok daha mutludur. Sıkı ama adil eğitim anahtardır, ısrar gibi. Onu bir kez serbest bıraktıysanız, şansını tekrar tekrar deneyecektir.

Erken eğitim ve doğru yönlendirme ile eğitilebilir bir köpek . Ne kadar salak ve beceriksiz davranırsa davransın, aptal değildir. Birçok işletme sahibi kasıtlı olduğunu iddia ediyor. aptalı oynuyor diğer köpeklerin yapmayacağı şeylerden kurtulmak için. Efendisini memnun etmeye pek hevesli değil, Alman kurdu ile karşılaştırıldığında başlı başına. Ancak yiyecek veya ikramlarla motive edilebilir.

Güçlü Mastiff'in olması gerekiyor küçük yaşta sosyalleşti . Aksi takdirde, tüm köpekler gibi, o da nahoş bir avuç haline gelecek. Ancak 230 potansiyel poundda dayanılmaz olabilir. Sosyalleşme, onu yeni ve alışılmadık durumlara, insanlara, köpeklere ve diğer hayvanlara maruz bırakma sürecidir. Sadece bir yavru olarak güvenini arttırmakla kalmayacak, aynı zamanda ona nasıl kibar bir köpek olunacağını öğretecek ve aşırı korumacı olmamasını sağlayacaktır.

Büyük bedeninden yola çıkarak, aynı zamanda tasma onu bir köpek yavrusu olarak eğit fazla. Çünkü tasma eğitimi almamışsa, sizi yürüyüşe çıkaran o olacaktır, tersi değil. Nasıl Yapılacağını Araştırın tasmalı tren onu bir yavru olarak ve hemen başlayın. Ama nihayetinde, ne kadar iyi eğitilmiş olursa olsun, kendin zinde ve güçlü olmalısın. Ayrıca sandık eğitimini de öneririz, sadece emin olun senin sandığın yeterince büyük .

Sağlık

Evde Dev Açık Kahverengi Köpek

Diğer dev ırklar gibi Mastiff'ler de daha kısa ömürleri nedeniyle 'kalp kıran cins' olarak etiketlenir.

Tüm dev köpek ırkları gibi, onların da bir çok daha kısa ömür diğer köpek ırklarının çoğundan daha fazla. Mastiff genellikle 6 ila 10 yıl yaşar. Ömürlerini uzatmanın en etkili yolu düzenli düşük etkili egzersiz, yüksek kaliteli beslenme ve saygın bir yetiştiriciden satın almaktır. Tüm safkan köpekler gibi, Mastiff cinsi de belirli sağlık koşullarından diğerlerinden daha fazla etkilenir. Aşağıda en yaygın olanları.

border collie husky karışımı

Mide Torsiyonu: Mide torsiyonu ne zaman olur? köpek egzersizden önce veya sonra çok hızlı yer . Bu, midenin içindeki yiyeceklerle bükülmesine neden olur. Bu, derin göğüslü köpek ırklarını etkileyen ciddi bir durumdur. Hayatı tehdit edici olabilir.

Kalça ve dirsek displazisi: Bu koşullar birçok büyük ve dev köpek ırkını etkiler. Bunun nedeni, kemiklerinin hızlı büyümeye maruz kalması ve onlara eşit olmayan bir şekilde büyüme şansı vermesidir. Bu düzensiz kemik büyümesi kalça ve dirsek eklemlerini etkiler ve ağrılı ve zayıflatıcı olabilir.

Göz koşulları: Cins, çeşitli göz sorunlarına eğilimlidir. En yaygın olanı entropion ve progresif retinal atrofidir. Katarakt da cinsi etkiler ve yaşlı köpeklerde körlüğün yaygın bir nedenidir.

Kardiyak koşullar: Cinsin en yaygın endişesi pulmonik stenozdur. Bu, kalp ve akciğerler arasındaki kısmi tıkanıklıktan kaynaklanır, bu da kalbinin olması gerekenden çok daha fazla çalışması gerektiği anlamına gelir. Egzersiz sırasında bayılırsa veya biraz aktiviteden aşırı yorulursa, bir veteriner randevusu ayarlayın.

amerikan rednos

CCL Gözyaşları: Daha büyük köpekler tendonları ve eklemleri üzerinde daha zordur. Sağlık sorunlarına özen gösterilmeden yetiştirilen köpekler, genellikle belirli genetik sağlık kusurlarına eğilimli yavrular üretir. CCL gözyaşları da yaygındır çok erken kısırlaştırılmış veya kısırlaştırılmış dev ırklarla.

Beslenme

Çimenlerde Dev Irk Geyik Yavrusu Köpek

İngiliz Mastifflerini beslemek son derece pahalıdır, bu yüzden bütçenizin bunu kaldırabileceğinden emin olun!

Ortalama İngiliz Mastiff etrafta yemek yiyecek her gün sekiz bardak yemek . Ağırlığının 120 ila 230 pound arasında değişebileceğini göz önünde bulundurarak, tamamen boyuna bağlıdır. Onu aşırı beslemekten kaçınmak için paket talimatlarını izlediğinizden emin olun. Hep Mastiff'inizi yüksek kaliteli bir mama tanesiyle besleyin ve bütçenizin izin verdiği en iyisi.

Büyük veya dev cins köpekler için özel olarak tasarlanmış mama tanelerini ona beslemek de çok önemlidir. Bu mama taneleri, büyük vücudu için optimum besinleri içerir. Hızlı kemik büyümesini kontrol etmeye yardımcı olacak kesin kalsiyum ve fosfor oranının yanı sıra. Dev cins köpek maması bir zorunluluktur çünkü şansını azaltabilir. eklem displazisi gibi iskelet problemleri geliştirmek .

Mastifflerin çok fazla yiyeceğe ihtiyacı vardır, ancak izin verirseniz yer, yer ve yerler. Eklemleri zaten başa çıkmak için yeterli ağırlığa sahip, bu yüzden yemesini kontrol altında tutmanız gerekiyor. Obezite büyük bir sağlık riskidir ve kilo aldığını fark ederseniz, onu bir kilo yönetimi mama tanesine çevirin. Ve onu da harekete geçir.

tımar

İngiliz Mastiff Köpeği Çimenlere Yatıyor

Mastifflerin oldukça basit bir bakım rutini vardır.

İngiliz Mastiff'in bir nispeten basit bakım rejimi . Kısa paltosunun onu temiz ve düzenli tutmak için yıl boyunca sadece haftada bir kez fırçalanması gerekiyor. Yıl boyunca orta derecede tüy döker. Dökülmesini yönetilebilir tutmak için, dökülme mevsimlerinde haftada iki kez onu fırçalamaya çalışmalısınız.

Onu her seferinde bir kez yıka 8 ila 12 hafta . Doğal kürk yağlarına zarar verme riskiniz olduğundan onu asla bundan daha fazla şampuanlamayın. En etkili yıkamayı elde etmek için doğal malzemelerle yapılmış yumuşak bir formül kullanın. Bu cinsin güçlü bir köpek kokusu olduğu bilinmektedir, ancak sık fırçalama ve önerilen banyo bunu en aza indirecektir.

Tırnak kesme, göz ve kulak temizleme ve diş fırçalama gibi diğer bakım rejimleri diğer köpeklerle aynıdır. Tırnak kırpma, ihtiyaç duydukları anda ve yerdedir - zeminde tırnak kesmek, çok uzun olduklarının iyi bir göstergesidir. Ve diş temizliği haftada bir kez yapılmalıdır. Onun tımar zamanını kullanın vücudunu kontrol et veteriner dikkati gerektirebilecek herhangi bir değişiklik için.

Bakım programı nispeten basit olmasına rağmen, belirtmemiz gereken bir şey var. Salyası dökülen köpeklerin hayranı değilseniz, 'Hoş Geldiniz-A-Mastiff Operasyonu'nu şimdi iptal etmeniz gerekiyor. Arkanı dön ve yürümeye devam et! Ne yazık ki, hemen hemen her mastiff ağzı sulanır. Ancak daha sıkı bir dudak hattına ihtiyaç duyanlar, Amerikan Mastiff'i keşfedin Bunun yerine. Evin etrafında doku istasyonları bulundurmanız ve sadece düzenli dribling kaplamaları ile anlaşmanız gerekecek.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Topla oynayan dev köpek yavrusu

Saygın bir yetiştiriciden bir köpek yavrusu için yaklaşık 1.500 $ ödemeyi bekleyin.

Bu nazik devler popüler köpekler Amerika'da ve genellikle her eyalette saygın yetiştiriciler vardır. Senin işin, iyi yetiştiricileri kötü ve korkunçtan ayırmak. Diğer benzer düşünen Mastiff severlerle konuşun ve süreçten memnunlarsa yetiştirici tavsiyelerini isteyin. Alternatif olarak, AKC'nin saygın İngiliz Mastiff yetiştiricileri listesi aramaya başlamak için harika bir yerdir.

Saygın yetiştiriciler yüz yüze görüşürüz ve dev bir cinsle bir yaşama hazır ve uygun olduğunuzdan emin olun. Burada soruları sadece sen sormayacaksın. Yavru köpekler ve ebeveynleri ile tanışın ve çevrelerini görün. Temiz, sıcak ve güvenli olduğundan emin olun. Kaliteli yetiştiriciler, sağlık sertifikalarının yanı sıra bakım sonrası bakım sağlayacaktır.

Saygın bir yetiştiriciden, bir köpek yavrusu ortalama fiyatı 1500 dolardan başlıyor. Bu, dev bir cins yavru için beklenen bir fiyattır. Dikkate almanız gereken şeyin yalnızca başlangıç ​​fiyatı olmadığını unutmayın. Ayrıca, evinizi bir köpek için kurmak gibi diğer köpek yavrusu maliyetlerini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Artı devam eden yemek masrafları, tıbbi bakım, dev köpek yatakları , ve köpek sigortası öneriyoruz. Mastiff, bakımı en pahalı köpek ırklarından biridir, bu nedenle finansal olarak onun ihtiyaçlarına bağlı olmanız gerekir.

Kurtarma ve Barınaklar

Uhtred Mastiff Kurtarma Köpeği

Bir kurtarmadan evlat edinmek, bir hayat kurtarmanıza ve bu süreçte paradan tasarruf etmenize olanak tanır.

Doğrudan bir yetiştiriciden bir köpek yavrusu satın almak yerine bir kurtarma aracı almayı düşünüyorsanız, şanslısınız. Birçok köpek sahibi, dev bir türe sahip olmanın getirdiği taahhüdü anlamıyor. Bu nedenle, bu güzel köpeklerin çoğu, kurtarma barınaklarına teslim oluyor. İnternette bulabileceğiniz ve daha büyük köpeklere yardım etmeye kendini adamış birçok dev tür kurtarma merkezi var.

Yerel barınaklarınızda şansınız yoksa, ülke genelinde İngiliz Mastiff kurtarma konusunda uzmanlaşmış kurtarma barınakları vardır. bu Amerika Mastiff Kulübü birkaç kurtarma merkezini bölgeye göre listeler. Ve Great Plains Mastiff Kurtarma başka bir harika kurtarma sitesidir. eğer açıksanız Mastıf köpeği gibi mastador , evlat edinme başarısı için çok daha yüksek bir şansınız olacak.

Aile Hayvanları Olarak

 • Mastiffler canları pahasına ailelerini koruyacak cesur köpeklerdir.
 • Genellikle yabancılara karşı oldukça şüphecidirler.
 • Çoğu köpek normal arkadaşlara ve ziyaretçilere ısınır.
 • Bu cins olarak bilindiği için, herhangi bir bölgesel davranışı eğitin.
 • Bu nazik devler kanepede vakit geçirmenin keyfini çıkarıyor.
 • Hem fiziksel hem de zihinsel olarak çok güçlü bir köpek bekleyin.
 • Boyutları nedeniyle güçlü ve deneyimli sahiplere ihtiyaçları vardır.
 • Düzgün bir şekilde sosyalleşirse, diğer köpekler ve aile hayvanları ile mutlu bir şekilde bir arada yaşayacaktır.
 • Günlerinin çoğunu şekerleme yaparak geçirirken oyuncaklarla oynayacaklar.
 • Ağır çiğneyenler olarak, yavrularınızın çok fazla getirme oyununa girmesini beklemeyin.
 • Uygunsuz davranışları engellemek için gün boyunca ılımlı egzersizden yararlanın.
 • Düzgün egzersiz yapmaları koşuluyla apartman ortamında yaşayabilirler.
 • Mastiff'ler çok sesli olabilir. Konuşmayı severler ve yabancılara havlarlar.
 • Mükemmel aile köpekleridir ve hem kulak hem de kuyruk çekmelerini tolere ederler.

Son düşünceler

İngiliz Mastiff bir çok büyük köpek ırkı kimin bir sürü odaya, yemeğe, şirkete ve sevgiye ihtiyacı var. Ailesinin inatçı köpekler konusunda deneyimli olması gerekiyor ve ihtiyacı olduğunda ona karşı katı olmaktan korkmuyor. Uysal ve ılımlı sahipler veya deneyimsiz sahipler, bu dev köpek ırkı ile ilk kez köpek olarak kesinlikle mücadele edeceklerdir.

Ancak, tartıştığımız her şeyi gözden geçirdikten sonra dev bir ırkla başa çıkabilirseniz, daha iyi bir ırk bulmakta zorlanacaksınız! Yönetici editörümüz bir Mastiff kurtarıcısı olduğu için biraz önyargılı olduğumuzu söyleyebilirsiniz. Ancak önyargı ve tercihler bir yana, İngiliz Mastiff harika bir cins kim aile evine çok şey getiriyor. Ve umarız onların sunduğu sevginin (ve diğer her şeyin!) tadını çıkarabilirsiniz.

Yorumlar