Bichon Frise Köpek Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Resimler ve Daha Fazlası

Bichon Frise Köpek Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Resimler ve Daha Fazlası

Bichon Frise köpek ırkını düşündüğünüzde, muhtemelen bir tane düşüneceksiniz. kıvırcık küçük köpek, kusursuz beyaz önlük – ve belki de son derece yuvarlak bir saç kesimi. Bichons, ikonik bulut benzeri görünümleriyle oldukça tanınır! Pek çok insanı bu inkar edilemez sevimli ırka çeken ve birçok nesiller boyunca dünyanın her yerinde sayısız yerde favori bir köpek olarak konumlarını sağlamlaştıran şey budur.

Ancak, Bichon'un ününe giren çok daha fazlası var. Sevimli görünümleri yetmiyorsa Bichons da yeterli. inanılmaz çekici . Yüzyıllardır eve neşe katan kabarcıklı ve zıplayan köpeklerdir. Zekidirler, yeteneklidirler ve mükemmel performans sergilemeleri için kolayca eğitilirler. Bunların hepsi harika nedenler genellikle diğer ırklarla karıştırılır . İster sadık aile arkadaşınız, ister köpek şovundaki gururunuz ve sevinciniz olsun, Bichon Frise kesinlikle hayatınızı aydınlatacaktır.Bu küçük tüy toplarından birini sahiplenmeyi düşünüyorsanız, doğru yere geldiniz! Bu yazıda, yeni sahiplerin cins hakkında bilmesi gereken her şeyi gözden geçireceğiz. onların hakkında bilgi edineceksin ilginç tarih , onların keyifli görünümünün detayları ve onlara hak ettikleri mutlu ve sağlıklı yaşamı sunmak için yerine getirmeniz gereken ihtiyaçlar.

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık7-12 Pound
  • yükseklik simgesiYükseklik9-12 inç
  • ömür simgesiÖmür12-15 Yaş
  • renk simgesiRenklerBeyaz
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Irk Tarihi

Bir Ağacın Yanında Kabarık Beyaz Köpekler

Cinsin tarihi yüzyıllar öncesine dayanmaktadır.Bichon Frise'ı bir Fransız köpeği olarak tanıyabilirsiniz; adlarının kendisi oldukça etkileyici! Ancak, sadece gerçekten yapabilirsiniz ırkı geliştirmek için Fransa'ya kredi . Cinsin kökenleri, bundan çok daha fazla gizemle doludur, ancak genel fikir birliği, Akdeniz kökenli antik çağlarda bir noktada.Atalarının Barbet olduğu düşünülüyordu; buradan onlara isim olarak “Barbichon” kullanılmış; Fransızca 'küçük Barbet' için. Bu, şimdi bildiğimiz Bichon adına daha da kısaltıldı.

Bu Barbikonlar denizcilerin yoldaşıydı ve genellikle takas eşyası olarak kullanılsalar da, onlarla birlikte denizleri geçtiler. İspanya'da popülerlik buldular ve Sonunda Kanarya Adaları'na getirildi .Orada kapsamlı bir şekilde yetiştirildiler ve olarak bilinmeye başladılar. Bichon Tenerif Takımadalardaki en büyük adanın adını almıştır. Malta'dan Bichon Maltais ve İtalya'dan Bichon Bolognese dahil olmak üzere diğer Bichon ırkları da Akdeniz'de mevcuttu.

İlk yıllar

bichons teneriffes yüzyıllardır o adada var ve İtalyan denizciler adaya gelene kadar yeniden keşfedilmedi. 1200'lerde 1300'lerde bazen , Rönesans'ın gelişiyle. Denizciler, köpekleri büyük bir şöhretin tadını çıkardıkları kıta Avrupası'na geri getirdiler.

Bu köpekler, yüzyıllar boyunca soyluların üyeleri arasında popülerdi. sayısız sanat eserinde tasvir edilen . Sanatçı Titian, 1529'da Federico II Gonzaga'nın portresi İtalyan şehri Mantua'nın hükümdarını Bichon Teneriffe'nin yanında tasvir ediyor. Daha sonra, 18. ve 19. yüzyıllarda İspanyol ressam Francisco Goya, Bichons'u eserlerinin çoğu .Köpekler Fransa'ya ithal edildi Fransız hükümdarı I. Francis tarafından Rönesans sırasında hızla seçkinlere sevdirildi . En ünlüsü, başka bir Fransız kralı olan III. inanılmaz bir hayranlığı vardı onları ekmek, hizmetçi, mürebbiye ve atlarla beslediği küçük Bichons için! Fransa'da kucak köpeği Bichons'a duyulan hayranlık o kadar büyüktü ki, 'şımartmak' anlamına gelen Fransızca bichonner fiilini türetti.

Popülarite Düşüşü

1790'lardaki Fransız Devrimi'ne kadar köpeklerin gözden düştü çünkü soylulara çok sıkı bağlıydılar. Bir zamanlar seçkin Bichon'un sahip olduğu şimdi bir sokak köpeği ol . Napolyon III'ün saltanatından kısa bir süre sonra ilgiyle yeniden canlanana kadar bu şekilde kaldılar, ancak tekrar belirsizliğe döndüler. .

Bichon'ların alıştıkları konfordan çok uzak olan bu yıllarda hayatta kalması zordu. Birinci Dünya Savaşı'nın zorlukları, birçoğunun geri dönmesiyle birlikte, bu türe zarar vermişti. terk edilmek kıtlık zamanları nedeniyle. Ancak, 1933'te Fédération Cynologique Internationale bir cins standardı oluşturdu Bichon için 'kıvırcık paltolarına' atıfta bulunarak onları Bichon Frise olarak yeniden adlandırdı.

Helene ve Francois Picault Amerika Birleşik Devletleri'ne geldikten sonra 1956'da Amerika'daki başlangıçlarını buldular. altı Bichons Frise yavrusuyla . Bu, aşağıdakilere yol açtı: Bichons'un ilk çöpü ABD'de doğdu. Köpekler birkaç yıl içinde popülerlik kazandı ve yavaş yavaş cins için bir Amerikan standardı oluşturmaya başladı.Irk Standardizasyonu

Amerika'nın Bichon Frise Kulübü 1964 yılında San Diego, California'da kuruldu ve türün popülaritesine büyük katkıda bulundu. Son olarak, Amerikan Kulübesi Kulübü, 1971'de Bichons'u tanıdı , onları Çeşitli kategorisine yerleştirir. Tam cins tanıma, 1972'de, bugün kaldıkları Sportif Olmayan Gruba yerleştirildiklerinde geldi! Bichons Frises, AKC'nin 119. cinsidir.

Cinsin sorunlu bir geçmişi vardır, ancak dayanıklılık ve restorasyon çabası Bichon meraklıları tarafından, bugün gelişiyorlar. AKC, onları en popüler 43. cins olarak listeliyor; neredeyse soyu tükenen biri için oldukça iyi!

Birçoğu, zengin ve güçlülerin kollarına ve kucağına geri döndü. Şarkıcı ve oyuncu Barbra Streisand sevgili Bichon Frise vardı 1994'ten 2003'e kadar onun sadık arkadaşı olan Sammy adında. Bichons da var internet üzerinden alındı ve sosyal medyada harika bir varlığın tadını çıkarın– sadece Ozzie'ye sor!

Mizaç

çimenlerde yatan kabarık beyaz köpek

Bichons dikkati sever ve inanılmaz derecede sosyaldir.Bu tüylü yavrular istisnai kucak köpekleri olarak yetiştirildiklerinden, onlar hakkında insanları telaşlı ve uçarı olduklarını düşündüren belirli algılar vardır. Bunun adil olmadığını düşünüyoruz, çünkü sadece kısmen doğru! Bichons kesinlikle ilgi odağı olmayı sevmek ve herhangi bir kucak köpeği gibi, şımartılmaktan ve şımartılmaktan keyif alacaktır.

Biraz şımarık olarak da görünebilirler, ancak bu her zaman bir alışveriştir. Gerçek şu ki, ailelerini mutlu etmek için neredeyse her şeyi yapacaklardır. gülümse ya da gül . Göstericiliğe olan eğilimleri göz önüne alındığında bu sadece doğaldır! İnsanları neşelendirmek için bu inanılmaz yetenekle, hem canlı hem de yalnız evler için harika bir seçim yapıyorlar.

Bichons harika bir şekilde giden. Aileleri her zaman kalplerinde ilk sırada yer alacak, ancak bilindiği gibi gerçek sosyal kelebekler , yeni arkadaşlar tanımak için her zaman heyecanlı. İster evde bir ziyaretçi isterse köpek parkındaki yabancılar olsun, Bichon'unuzun yeni bağlantıdan heyecan duymasını bekleyin.Canlı kişilikleri ve oyunculuğu onları bir aileler için harika bir seçim çocuklarla veya diğer evcil hayvanlarla. Ancak, Bichons'tan beri çok sosyal , onlar ayrıca Şiddetli ayrılık kaygısına eğilimli . Bu, Bichon'unuz için duygusal olarak çok sağlıksızdır ve yıkıcı davranışlara neden olabilir. Bu nedenle, gün boyunca onlara hayran olabilecek aileler için en uygunudur.

bu AKC cins standardı cinsin mizacını 'yumuşak huylu, duyarlı, oyuncu ve sevecen' olarak belirler, neşeli bir tavrın ayırt edici özelliği olduğuna dikkat çeker. Yeterince doğru, Bichon Frise'ınızı bulacaksınız Bu özellikleri zahmetsizce sergilemek . Sürekli ilgiye ihtiyaç duydukları için oldukça talepkar olabilseler de, bu sevgiye çok kolay karşılık verirler!

Bichons her zaman insanlarının nasıl hissettiğini biliyor gibi görünüyor. Bu duygusal zeka onları bir terapi köpeği için harika bir seçim yapar. Diğer yeteneklere gelince, performans sanatlarına olan doğal eğilimleri de onlara rekabetçi itaat ve çeviklik denemelerinde büyük bir gelecek sağlıyor.

Boyut ve Görünüm

Küçük Beyaz Köpek Vücut Profili

Bu yavrular oldukça küçük köpeklerdir.Bichon Frise küçük bir köpektir. AKC standardı bir yüksekliği belirler 9,5 ila 11,5 inç köpeğin cinsiyeti ne olursa olsun tercih edilmelidir. Bu köpekler ortalama 9 pound ağırlığında; Bira bardağı büyüklüğündeki çerçevelerine bu kadar kişilik sığdırabilmeleri şaşırtıcı!

Ne kadar küçük görünürlerse görünsünler, Bichons aslında oldukça sağlam . Bu nedenle AKC onları bir oyuncak türü olarak listelemez; bunun yerine çalışmayan köpekler olarak sınıflandırılırlar.

Toz puf saç kesimine sahip olsalar da, Bichons oldukça yuvarlak kafalar . Kulakları uzun kürkle kaplıdır ve uyanık olduklarında yüzlerini zarif bir şekilde çerçeveler. Bunun ötesinde, Bichons meraklı, sevecen ifadeleriyle bilinir.

Gözleri ya siyah veya koyu kahverengi. haleler, göz çevresinde siyah veya koyu kahverengi cilt , onların doe gözlü görünümünü vurgulamak için gereklidir. Bichon'un hem burnu hem de dudakları siyahtır.

Güçlü bir boyun, düz sırt ve geniş göğüs ile vücutları sağlamlığını ortaya koyar. Vücutlarına yakın duran dirsekli düz ön bacakları vardır. Arka bacaklarda kaslı uyluklar var, Bichon'un atletizmi için harika ! Aslında, AKC standardı yürüyüşlerini şöyle tanımlar: 'özgür, kesin ve zahmetsiz.'

Pençeleri, neredeyse bir kedininki gibi sıkı ve yuvarlaktır. siyah pençe pedleri . Bichonların sırtlarında zarafetle taşıdıkları ve köpek zarafetinin resmi olmalarını sağlayan kuyrukları vardır.

Ceket ve Renkler

Wisteria arasında mutlu beyaz köpek

Safkan bir Bichon Frise için standart renk beyazdır.

Bichon'un paltosu tartışmasız görünüşlerinin en önemli parçası . AKC standardı, önemini vurgularken hiçbir masraftan kaçınmaz. Bichonların yumuşak, yoğun astarları vardır. Dış katları, zorunlu kıvırcık doku ile sırım olmasa da daha kalındır. kanişinkine benzer .

Hepimiz Bichon Frise'nin bir karlı, toz beyaz ceket . AKC, devetüyü, krem ​​ve kayısı dahil olmak üzere vücutta veya kulakların çevresinde çeşitli kirli beyaz tonlarına izin verir. Ancak, Bichon'un beyaz önlüğünde bu renklerin %10'undan azı bulunmalıdır. Safkan bir Bichon'da başka renkler yoktur.

Aynı zamanda alerjisi olan türün hayranları bunu bilmekten mutluluk duyacaktır. cins hipoalerjeniktir ! Bir astarın varlığı nedeniyle olası görünmeyebilir, ancak Bichons zorlukla dökülür . Bu, çok daha az hayvan tüyü ile sonuçlanır ve alerjisi olanların kucaklama ve öpücükler gibi bir köpeğe sahip olmanın tüm harika kısımlarından zevk almalarını kolaylaştırır!

Egzersiz İhtiyaçları ve Yaşam Gereksinimleri

Küçük Beyaz Köpek Ağzında Mavi Top İle Bir Evin İçinden Geçiyor

Bu yavruların çok fazla enerjisi var ve günde yaklaşık 30 dakika egzersize ihtiyaçları var.

Bichon Frise ile yaşayan herkes, onların çok yüksek enerjili köpekler olduğunu anlamalıdır. Neyse ki, oldukça küçük oldukları için asla daha büyük ırklar kadar egzersize ihtiyaç duymayacaklar. Bichon'unuzu vermeyi bekleyin her gün en az 30 dakika egzersiz , gerçi onları bazı günler daha fazlasını isterken bulabilirsiniz!

Yüksek zekaları göz önüne alındığında, bu cins onlara iyi miktarda vermenizi gerektirecektir. egzersiz rejimlerinde çeşitlilik . Bichon'unuz hem frizbide hem de top yakalamada başarılı olacaktır; bu harika bir bağlanma etkinliğidir. Onları köpek parkına yürüyüşe çıkararak sosyalliklerini daha da şımartabilirsiniz. Diğer köpekleri ve insanları tanımak ve onlarla oynamak, yavrularınız için harika bir fiziksel ve zihinsel uyarım olacaktır!

Dışarı çıkmanın zor olabileceği günlerde, Bichon'unuz içeride kalmakta sorun yaşamayacaktır. oynamak için yeterli oyuncakları var . Onlara kendi başlarına ve ayrıca siz ve evcil hayvanlarınız dahil aile üyelerinizle oynayabilecekleri yeterli miktarda oyuncak vermeye çalışın!

Bichons Frises küçük köpeklerdir, bu nedenle küçük bir evde bile mutlu olurlar. Daireler onlar için harikadır, ancak onları yalnızca uygun olduğunda vokal olmaları için eğitmeniz gerekecektir.

Bichon'unuz kendileri olmak için rahat bir alana, ayrıca yeterli egzersiz ve uyarıma sahip olduğu sürece, hemen hemen her yerde yaşayabilirler… hava çok aşırı olmadığı sürece! Bichons daha ılıman iklime sahip yerler için en uygun . Uzun süreli ısıya maruz kalmamaları gerekse de, sıcak havayı tolere edebilirler. Onlara bol su ve sıcak aylarda dinlenmeleri için serin bir yer verin.

Soğuk havalar sayesinde daha iyi tolere edilir. yoğun astar . Bununla birlikte, küçük boyutları onları üşümeye duyarlı hale getirebilir. Şüphe duyduğunuzda, köpek kazaklarını çıkarın!

Eğitim

Kabarık beyaz köpek yukarıya bakıyor

Bu alıngan yavrular için eğitim biraz zor olabilir.

Bichon Frise'ın zekası iki ucu keskin bir kılıçtır. Eğitim sırasında komutlarınıza uymalarını sağlamak, size saygı duymaları şartıyla çok fazla çaba gerektirmez. Bu şartın yerine getirilmesi, zor olduğunu kanıtlamak birçok evcil hayvan ebeveynleri için.

Bichons denilen şeye eğilimlidir Küçük Köpek Sendromu, paketin liderleri olduklarına inandıkları yer. Bu yol açabilir gereksiz saldırganlık, yıkıcı davranışlar ve sürekli seslendirme . Köpeğinize evinize girer girmez saygı ve itaat etmeyi öğreterek bu korkunç davranışı frenleyebilirsiniz.

Kesin talimat önemlidir. Ancak bu köpekler hassas oldukları için dikkatli olmanız gerekir. sabırlı ve nazik onlarla. Övgü, evcil hayvan ve ikramlar şeklindeki olumlu pekiştirmenin size istediğiniz sonuçları vereceğini çabucak göreceksiniz.

Yavrunuz size alıştığında ve iyi bir ilişki kurduğunuzda, doğal olarak sizi memnun eden şeyi yapmak isteyeceklerini göreceksiniz. Daha karmaşık numaralar gibi ikinizin de daha eğlenceli bulacağı şeylere geçebilirsiniz. senin takip eğitim rutini tutarlı bir şekilde katılmak isteyebileceğiniz tüm yarışmalara hazırlanmanız için size ve Bichon'unuza yardımcı olacaktır.

Dışa dönük Bichon Frise için bile sosyalleşme biraz zor Seninle ilk birkaç haftasında. Köpeğinizin yeni insanları, hayvanları ve ortamları güvenli ve istikrarlı bir hızda tanımasına izin vermek, kesinlikle ısınmalarına yardımcı olacaktır.

Bichon'unuzu, diğer köpeklerle nasıl sağlıklı bir şekilde etkileşime gireceklerini öğrenebilecekleri yavru anaokulu sınıflarına kaydettirmek harika bir fikirdir. Bu sosyalleşme, bu cinse yardım etmede inanılmaz derecede önemlidir. güven inşa etmek . Bu, köpeğinizde daha az saldırganlık, endişe ve korkuya yol açar ve onların en yüksek, en canlı potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olur.

Sağlık

Açık Şezlongda Oturan Dört Kabarık Köpek

Bichon Frise yavruları, birkaç potansiyel genetik sağlık sorunuyla gelir.

Saygın bir yetiştiriciden bir köpek yavrusu satın almak, köpeğiniz için daha kaliteli bir sağlık sağlar. Bichons sağlam ve sağlıklı köpekler olduğu gibi, ama güvence her zaman iyidir. Daha küçük bir cins oldukları için genellikle daha büyük köpeklerden daha uzun yaşarlar. 12 ila 15 yıl arasında bir ömre sahiptirler. . Bu yılları sağlıklı tutmak, köpeğiniz için mümkün olan en iyi yaşam kalitesi için çok önemlidir ve hatta sizinle geçirdiği süreyi uzatabilir!

Cinsin taşıyabileceği olası sağlık risklerini anlamak, tedavi ve önlemenin anahtarıdır. Bunları ne kadar erken öğrenirseniz, tedavi planınız daha hazırlıklı olabilir . Bichon'unuz aşağıdaki sağlık sorunlarını yaşamayabilir, ancak bunlar türün yatkın olduğu hastalıklar olduğu için bunları öğrenmek önemlidir.

patellar lüks

Patellar luksasyon veya diz kapağı çıkığı bir durumdur. genellikle daha küçük köpeklerde görülür , Bichons dahil. Bu, aşağıdaki durumlarda meydana gelir: dizkapağı çıkık Köpeğinizin uyluk kemiğinin oluğundaki normal konumundan. Köpeğiniz için rahatsızlık noktasına ilerlemedikçe bu durumu tespit etmek zor olabilir. Bichon'unuzun kısa arka bacak topallığı sergilediğini görebilirsiniz.

Bu önemli bu konuyu hızlı bir şekilde ele alın çünkü dejeneratif artrite ilerleyebilir. Bu, bu cins için çok fazla acıya neden olabilir. Bu durum için tıbbi tedavi etkili olmayabilir; cerrahi genellikle düzeltme ve rahatlama için en iyi seçenektir.

Göz Koşulları

Bichon'unuz, yaşam kalitelerini kesinlikle etkileyebilecek belirli göz koşullarına yatkın olabilir. Gözlerin bulanık bir lens geliştirdiği yaşlılık nedeniyle katarakt oluşabilir. Bu acı verici değildir ve katarakt küçükken Bichon'un görüşünü etkilemez. Ancak zaman ilerledikçe kataraktın büyümesi de artar. Bu görme kaybına neden olabilir Katarakt tedavi edilmezse. Tedavi genellikle cerrahidir, ancak göz damlası çözümleri mevcuttur.

Onlar da sorun yaşayabilir köpek konjonktivit , insanlarda pembe göze benzer. Bichons yırtılma ile ilgili sorunlara eğilimli olduğundan, bu duruma da eğilimlidirler. Konjonktivit, köpeğinizin göz kapağının, gözleri korumaktan, gözyaşı dökmekten ve yaralanma durumunda korneayı iyileştirmekten sorumlu olan ince zarı olan konjonktivanın iltihaplanmasıdır. Semptomlar, Bichon'un gözlerinin kırmızı, şişmiş beyazlarını, aşırı yırtılmayı ve hatta gözlerden irin sızmasını içerir. Veterineriniz bakteri ve yabancı cisimlerin gözlerini temizleyerek tedavi basittir. Göz sağlığını korumak için göz damlaları kullanılır.

alerjiler

Bichons Frises arasında belki de en yaygın sorun alerjidir. bu ironik hipoalerjenik doğası göz önüne alındığında. Alerjiler, cilt tahrişi, gıdaya duyarlılık ve mevsimsel alerjiler dahil olmak üzere herhangi bir sayıda nedenden dolayı ortaya çıkabilir. Köpeğinizin alerjisi olduğunda kaşınma, deride ısırma veya hapşırma fark edebilirsiniz.

Bichons Frise var çok hafif ve hassas cilt sert şampuanlardan veya seyrek banyodan tahrişe neden olabilir. Ayrıca yiyeceklerinin içindeki maddelere alerjisi olabilir ve yılın belirli zamanlarında havadaki alerjenlere karşı hassasiyet gösterebilirler. Alerjiler, yavrularınızı sık sık tımar ederek kontrol edilebilir.

Paltolarını fırçalamak yardımcı olacaktır alerjenleri çıkarın eski kürkte mevcut olabilir. İlaç kullanmak, hipoalerjenik şampuan Veterineriniz tarafından reçete edilen alerjilerin hafifletilmesinde çok yardımcı olacaktır. Bichon Frise'nizin yiyeceklerine alerjisi varsa, sınırlı içerikli bir diyete geçmek yaşam kalitelerini geri kazanmalarına yardımcı olabilir.

Beslenme

Küçük Beyaz Köpek Tabaktan Yeme

Küçük ırklar için formüle edilmiş yüksek kaliteli mama tanesi Bichon'unuz için en iyisidir.

Bichon Frise'nizin bir dengeli beslenme Yavruluktaki gelişimleri ve sonraki yıllarda sağlıklarının korunması için gerekli tüm besinlerle eksiksizdir. Bu, en iyi, özellikle küçük ırklar için yapılmış yüksek kaliteli, kuru mama taneleriyle sağlanır.

Bichon yemeğinizi vermeniz önemlidir yaşam evrelerine uygun . Bu, yaşamları boyunca uygun büyüme ve tutarlı sağlık sağlayacaktır. Bir mama tanesi seçerken, evcil hayvanınızın sağlığı için hiçbir şey yapmadığı için yapay katkılı yiyeceklerden uzak durun. Özellikle yapay boyalar, Bichon'un bozulmamış ceketini lekeleyebilir.

Cins alerjiye eğilimli olduğundan, sınırlı içerikli bir diyete yatırım yapmak iyidir. Daha az malzemeye sahip olmasına rağmen, bu tür mama tanesinde hala gerekli tüm besin maddeleri Bichon'unuzun tam sağlığı için.

Köpeğinizi uygun porsiyon boyutlarıyla beslemek, beslenmeleri için zorunludur. Yavruların yetişkin ve yaşlı köpeklerden daha fazla yemek yemesi gerekecek, ancak yetişkinler ve yaşlılar porsiyon başına daha fazla yiyeceğe sahip olacaklar. Köpeğinizin ne kadar yediği ona bağlıdır. yaş, ağırlık ve aktivite seviyesi . Köpeğiniz için doğru porsiyon boyutlarını elde etmek için bir veterinerden yardım isteyin.

tımar

Şık Yuvarlak Saçlı Küçük Beyaz Köpek

Bakım rutinleri zaman ve çaba gerektirir ve birçok sahip profesyonel bir damat kiralama eğilimindedir.

Bichon Frise'ınızı tımar etmek, birlikte yaptığınız en önemli şeylerden biri olabilir. Genel görünümlerinin ne kadar önemli olduğu düşünüldüğünde, bu şaşırtıcı olmayabilir. Ancak, köpeğinizi tımar etmenin bir dürüstlük adına çok emek yoğun bir süreç .

Pek çok Bichon sahibi, özellikle köpeklerinin en iyi şekilde görünmesini sağlamak için ayda birkaç kez profesyonel bir damat kiralamayı tercih ediyor. ceketi kırpmak . Bunların çoğunu kendiniz yapmak hala mümkün. Tımar doğru yapıldığında, çok faydalı olabilir.

Rutin bakım önemlidir Bichon Frise'lerinizi korurken toz puf görünümü . Günlük bakım önerilir dolaşmaları ve keçeleşmiş kürkleri önlemek için. Dan beri Bichons kürklerini etkili bir şekilde dökmez , fazla kürkleri astarlarından çıkarabilmelisiniz.

fırçalama

Onları günlük olarak fırçalamak, köpeğinizin uzun vadeli kürk güzelliğinde gerçekten bir fark yaratabilir. Paspasları çıkarmak sizin için zahmetli olabilir ve Bichon'unuz için çok acı verici olabilir. Paslanma bile sonuçlanabilir kalıcı saç dökülmesi, bu yüzden önleme gerçekten en iyi seçenektir.

Paspasların fiilen oluşması durumunda, akıllı çalışmak en iyisi, zor değil . Dolaşmaları parmaklarınızla nazikçe ayırmadan önce paspasları bir dolaşıklık açıcı solüsyona veya saç kremine batırın. Daha sonra, son düğümleri çıkarmak için bir dolaşık açıcı tarak kullanın. Bu, paspasları hemen fırçalamaya çalışmaktan çok daha etkilidir.

şampuanlar

Bu cinsin parlak beyaz bir ceketi olmasına rağmen, sık banyoya gerek yok . Bichon'unuz ayda sadece bir kez veya gözle görülür şekilde kirlendiğinde banyoya ihtiyaç duyacaktır. Köpeğinizin harika görünmesini ve harika hissetmesini sağlamak için ılık su, yumuşak bir şampuan ve besleyici bir saç kremi kullanın. Köpeğinizin alerjisi varsa, sıklığı artırmayı tercih edebilirsiniz. Bu durumda veterineriniz tarafından size verilen ilaçlı şampuanı kullanın.

Bichons Frises ayrıca özellikle yırtılmaya eğilimli Göz çevresinde pembe veya kahverengi renk değişikliği görülür. Bunu köpek yüz mendilleri ile önleyebilirsiniz. Boyanma zaten oluşmuşsa, sonraki adımlar için veterinerinize danışın .

Kulak ve Diş Temizleme

Bichons kulak enfeksiyonlarına eğilimlidir. onları engelleyebilirsin köpeğinizin kulak kanalını çevreleyen alanı iyice temizleyin pamuklu ped ve kulak temizleme solüsyonu ile. Bu, kiri, kiri ve kulak kiri oluşumunu giderir ve Bichon'un kulaklarının sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

İyi diş hijyeni, köpeğinizi önlenebilir hastalıklardan uzak tutmanın büyük bir parçasıdır. Dişlerini düzenli olarak fırçalamak köpeğe özel diş fırçası ve diş macunu plak oluşumunu önlemeye yardımcı olabilir. Bu daha az tartar anlamına gelir , köpeğinizin diş eti çizgisinin üstündeki ve altındaki korkunç kahverengi tortular. Tartar biriktiğinde, onu çıkarmak için veterinere gitmeniz gerekecektir.

Bichon Frise'ınızı tımar etmek göz korkutucu bir çaba olabilir, bu nedenle onları mümkün olan en kısa sürede tımar etmeye başlayın . Onları tımar işlemine alıştırmak, onu ikiniz için de rahatlatıcı ve eğlenceli bir bağ kurma deneyimine dönüştürebilir. Bichon'unuza oturmasını ve kalmasını söylemek gibi temel itaat becerilerini tımar işlemi sırasında kullanmak faydalı olabilir; bu güven oluşturmaya yardımcı olabilir. Köpeğinizi nazikçe tımar etmek, onu ikiniz için de çok daha yumuşak ve daha keyifli hale getirecektir.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Minik Beyaz ve Kabarık Köpek Yavrusu

Safkan bir köpek yavrusu için 1.000 ila 2.500 dolar harcamayı bekleyin.

Bichon Frise'ınızı saygın bir yetiştiriciden satın almak iyi bir seçim olabilir. “Saygın”ı vurguluyoruz. Birçok sorumsuz yetiştirici, köpeklerin insanlık dışı muamele gördüğü köpek değirmenlerini işletiyor. Bu işletmeler, saf kâr amacı , ebeveynlerin mümkün olduğu kadar çok yavru üretmelerini sağlamak. Yetiştiricinin köpekleri için ciddi bir bakım eksikliği var. Yaşam koşulları genellikle elverişsizdir ve çok az yiyecek ve temiz su vardır. Bu yerlere iş vermek yalnızca bu zararlı uygulamayı teşvik eder, bu yüzden köpeklerine gerçekten saygı duyan bir yetiştirici bulmanızı öneririz.

Sorumlu yetiştiriciler, cins için derin bir sevgi ve takdire sahiptir. Köpekleri konusunda hevesli olacaklar ve onlar hakkında bilmeniz gereken her şeyi size anlatabilecekler. tüm sorularına cevap ver . Size tüm köpeklerinin yaşam koşullarını gösterecekler. Onları rahat ve temiz bulacaksınız.

İyi yetiştiriciler ayrıca size veterinerlik hizmetleri yeni köpek yavrusu için satın aldılar. Sizi aşılar ve solucanlardan arındırmanın yanı sıra kalıtsal koşullara yönelik testler hakkında bilgilendireceklerdir. Bunlar genellikle evlat edinme ücretine dahildir.

Kaliteli bir yetiştirici aramak zor olabilir. Başlamak için iyi bir yer güvenilir veteriner kliniği . Genellikle bölgenizdeki saygın yetiştiriciler için iletişim bilgilerine sahiptirler. Ayrıca, mükemmel yetiştiriciye öncülük edebilecek köpek toplulukları için çevrimiçi olarak da bakabilirsiniz.

Çevrimdışı, yapabilirsiniz köpek gösterilerini ziyaret et ve yerel köpek meraklılarına sorun. American Kennel Club ayrıca bir yetiştirici tavsiyesi için harika bir kaynağa sahiptir. etrafında ödeme bekliyoruz Evcil hayvan kalitesinde bir Bichon için 1.000 ila 2.500 $ , gösteri köpekleri önemli ölçüde daha pahalıya mal oluyor.

Kurtarma ve Barınaklar

Sevimli Beyaz Köpek Yavrusu Sepeti

Her zaman önce istediğiniz tür için yerel barınağınıza bakmanızı öneririz!

Saygın yetiştiriciler, kendi Bichon Frise'larını benimsemek isteyen insanlar için her zaman iyi bir seçenek olsa da, okuyucularımızı her zaman uyarıyoruz. önce yerel evlat edinme merkezlerini kontrol edin . Kurtarma ve barınaklar, harika bir aile arkadaşı bulmak için harika bir yerdir. Evlat edinilecek farklı hayvanlar arasında safkan bir Bichon bulmak kesinlikle mümkündür.

İyi bir kurtarma veya barınak, evlat edindiğiniz köpeğin tüm geçmişini size söyleyebilecektir. Köpeğin geçmişi hakkında bilgi edinmek, size sağlıkları ve mizaçları hakkında çok şey söyleyebilir. Yeni köpeğinizi anlamak çok önemlidir mutlu yeni hayatlarına.

Barınaklardan gelen Bichons kesinlikle daha çekingen olsa da, kabuklarından çıkmalarına yardımcı olmak çok fazla zaman almaz. yeterli hasta bakımı , Bichon'unuz size her zaman sahip olmaları gereken ışıltılı kişiliği gösterecek.

Aile Hayvanları Olarak

 • Bichon, lüksün kucağında yaşamak için yetiştirildi... soyluların kucağında!
 • Spot ışığından hoşlanırlar ve ailelerinden ilgi görürler.
 • Bu cins, sosyal doğası nedeniyle mükemmel bir aile hayvanı yapar.
 • Canlı ve cana yakın kişilikleri vardır.
 • Bichons Frises zekidir ve yeterince erken yapılırsa eğitimde başarılı olur.
 • Nazik ve sevecen olan sevgi dolu köpeklerdir.
 • Bu onları terapi çalışması için mükemmel adaylar yapar.
 • Alerjiye yatkındırlar ve özel bakıma ihtiyaçları olacaktır.
 • İhtiyaç sahibi olabilirler ve ayrılık kaygısı geliştirebilirler.
 • Bichon, her gün bol miktarda iç mekan veya dış mekan egzersizi gerektirir.
 • Akıllarının uyarılması gerekir, yoksa yıkıcı olabilirler.
 • Daireler de dahil olmak üzere çoğu yaşam düzenlemesinde gelişebilirler.

Son düşünceler

Alıngan kişilikleri, bebek yüzleri ve sevimli kabarıklıkları ile Bichon Frise'a aşık olmamak zor . Birini hayatınıza kabul etmeyi planlıyorsanız, onlara hak ettikleri mutluluğu vermek için gerekli tüm araştırmaları yaptığınızdan emin olun.

Umarız bu makale, nesiller boyu sevilen bu muhteşem tür hakkında size daha fazla şey öğretmeye yardımcı olmuştur. Muhtaç olabilirler ve bu ihtiyaçları karşılamak çok zaman alabilir, ancak paylaştığınız sevgi buna değer. Bichon Frise'ınızın küçük bir köpek olacağından eminiz. hayatınız üzerinde büyük bir etki yapacak .

Yorumlar