Rus Köpek Irkları: Rusya'dan Gelen 25 Farklı Köpek

Rus Köpek Irkları: Rusya'dan Gelen 25 Farklı Köpek

Rusya çoğunlukla bilinir Sert kışları ve donmuş tundrası, özellikle Rusya'nın Asya'yı geçen kısmı için. Çok soğuk bir iklime sahip bir yerde yaşamak zor olabilir, bu da bazı özel türlerin alındığı anlamına gelir. bu soğuk iklimlere dayanmak için köpekler yüzyıllar boyunca. En popüler Rus Köpek Irklarından bazılarına zaten aşina olabilirsiniz.

Ancak, Rusya'da ortaya çıkan veya gelişimlerinin çoğunu yapan çok sayıda ırk vardır. Bunların çoğunun geçmişi var binlerce yıl öncesine uzanan , onları gezegendeki en eski köpeklerden biri yapıyor!Daha soğuk bir bölgede yaşıyorsanız, bir Rus mirasına sahip köpek hayatınıza. Bu köpeklerin hepsini elde etmek (veya bakımını yapmak) kolay olmasa da, bir köpeği olduğu gibi yapan şeyin daha net bir resmini elde etmek her zaman iyidir. Soğuk kuzeyden gelen bu inanılmaz köpekler hakkında daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin!

İçindekiler

Sibirya kurdu

Siyah Beyaz Tüylü Köpek

Sibirya Kurdu, dünyadaki en popüler Aile köpek ırklarından biridir.Belki de en tanınmış Rus köpeği, Sibirya kabuğu y. Bu köpekler ikonik olmanın ötesinde ve dünyanın en popüler ırkları . Başlangıçta göçebe ailelerinin uçsuz bucaksız donmuş vahşi doğada kızaklarını çekmelerine yardımcı olmak için yetiştirilmişlerdi.Bu günlerde, çoğunlukla aile refakatçisi olarak görülmelerine rağmen, hala çalışmaktan zevk alıyorlar. Huskiler oyuncudur ve aileleriyle vakit geçirmekten keyif alırlar, ancak kaba yuvalamalarıyla kimseyi yaralamamak için dikkatli bir şekilde eğitilmeleri gerekir.

Bu köpekler Yapacak bir işleri olduğunda en mutlular , çünkü çok enerjikler. Bir boğmaya ihtiyaçları olacak Her gün 120 dakika egzersiz , bu yüzden onların hızına ayak uydurabildiğinizden emin olmalısınız! Huski'ler, enerji ihtiyaçlarını karşılamak için zamanları olan aktif ailelerle yaşamaktan büyük fayda sağlar. Yorucu aktivite onlar için iyidir, bu nedenle onlara frizbiden sonra yürüyüş veya sprint gibi daha yoğun egzersizler yapmayı düşünün.
Samoyed

Beyaz Tüylü Köpek

Samoyed, Sibirya'da avcılara, çobanlara ve balıkçılara hizmet etmek için yetiştirildi.

bu Samoyed Rusya'dan bir başka popüler köpek. İri vücutları, mutlu yüzleri ve yoğun beyaz kürkleriyle onları gözden kaçırmak zor. Gen havuzlarında kurt veya tilki bulunmadığından, ilkel köpeklerden geldikleri düşünülmektedir. Onlar avcılara, çobanlara ve balıkçılara refakatçi olarak hizmet etti Sibirya'da.

Bu doğrultuda çalışmaya devam etmekten mutlu olsalar da, aynı zamanda harika aile hayvanlarıdır. Verecekleri çok sevgi ile harika sadık ve arkadaş canlısı köpeklerdir. Bu onları birçok farklı ev tipine uyar. Samoyedler bekçi köpeği olmakta pek iyi değiller çünkü çok arkadaş canlısıdırlar. Bunun yerine, keskin duyuları ve doğal uyanıklıkları nedeniyle iyi bekçiler olurlar.Samoyed'inizi eğlendirmeye çalışın; sıkıldıklarında yıkıcı davranışlar geliştirebilirler. Sert bir komuta gerektirseler de onları eğiterek yıkıcı davranışları önleyebilirsiniz – Samoyedler inatçı olabilir ! Her durumda, etrafta koşmayı severler ve buna uyum sağlayabilecek bir avluya ihtiyaçları olacaktır.


Franzuskaya Bolonka

Masada Oturan Küçük Beyaz Tüylü Köpek

Franzuskaya Bolonka, sevecen ve çok hareketli küçük bir enerji topudur.

Franzuskaya Bolonka, Rus Bolonka ailesindeki iki türden biridir. Etimolojilerine bakmak kafa karıştırıcı olabilir; 'Franzuskaya', 'Fransız' anlamına gelir, ancak bu köpekler kesinlikle Rusya'dan geldi! Bunun yerine, bu cins, Fino köpeği gibi kıvırcık Fransız ırklarının popülaritesi nedeniyle ortaya çıktı.

Franzuskaya Bolonkalar doğal kucak köpekleri ve her zaman herkesin dikkatinin merkezinde olmak isteyecektir. Sevgiyi geri vermekten her zaman mutlu olurlar! unutmayın ki bu köpekler oldukça gürültülü olabilir . Bu nedenle iyi bekçiler yaparlar.İyi bir bekçi köpeği olmalarına rağmen, korumada pek iyi değil , ne kadar küçük oldukları göz önüne alındığında. Ayrıca arkadaş edinmeyi severler ve yabancıların yanında rahat olmak için fazla zamana ihtiyaçları yoktur. Bu köpekler sosyal olduklarından, egzersiz yaparken diğer köpeklerle tanışmak için onları köpek parkına götürmek iyi bir fikirdir. Sağlıklı kalmak için çok fazla aktiviteye ihtiyaçları yoktur, bu nedenle günde yaklaşık 25-30 dakikalık yavaş yürüyüşler yeterli olmalıdır.


Rus Tsvetnaya Bolonka

Otların arasında eğilen küçük uzun saçlı kahverengi köpek

Tsvetnaya Bolonka iyi bir kucak köpeği yapar ve tonlarca sevgi ve şefkat vermeyi sever.

Bolonka ailesinin bir başka üyesi de Rus Tsvetnaya Bolonka'dır. Bu iki köpek ırkı arasındaki en büyük fark, Tsvetnaya'nın bir dizi renkte gelmesi, Franzuskaya'nın ise sadece beyaz olmasıdır. Bu ırkların benzer mizaçlara sahip olmasını bekleyin.

Tsvetnaya Bolonkalar kucak köpekleri kadar mükemmel ve küçük evlerde bile mutlu apartmanlar gibi. Ailelerinden çok fazla sevgi ve şefkat gördüklerinde gelişirler. sahip olduklarını unutmayın. biraz çekingen olma eğilimi . Onları erkenden sosyalleştirmek, yeni insanlara kısa sürede ısınmalarına yardımcı olabilir.Eğitim özellikle yavruluklarında çok önemlidir, bu nedenle çok bağımsız ve inatçı olmak için büyümezler. Olumlu pekiştirme, onları iyi davranışları öğrenme yolunda tutmanın en iyi yoludur. yapacaklar her gün az miktarda egzersize ihtiyaç duyar ; Onları çok yormamaya çalışın çünkü küçük bedenleri onlara yetişmekte zorlanabilirler!


Rus İspanyol

Tarlada Orta Benekli Siyah Beyaz Köpek

Rus Spaniel, avcılar için harika bir arkadaştır.

Rus Spaniel çok uzun zamandır ortalıkta yok; Dünya Savaşı'nın sonunda Rusya'da yetiştirildiler. Öyle olsa bile, Dünya üzerinde sahip oldukları kısa geçmiş onları birçok insana sevdirdi. Çalışırlar avcılar için mükemmel bir av köpeği arkadaşı olarak .Eve vardıklarında, parlak ve eğlenceli kişilikleriyle ailedeki herkesi çabucak cezbederler. Küçük çocukların bile etrafında olmaktan zevk alacak kadar sabırlıdırlar, ancak yine de onları yeni insanların yanında rahat ettirmek için onları sosyalleştirmelisiniz.

Rus İspanyolları ise enerjik, çok fazla egzersize ihtiyaç duymazlar mutlu olmak. Tipik olarak, bu cinsi tatmin etmek için her gün yaklaşık 45 dakikalık egzersiz yeterlidir. Egzersiz için örnek bir güzergah 20 dakika tempolu yürüyüş ve 25 dakika daha yoğun oyunlar getirme oynamak gibi. Pek çok yavru gibi, onlar da dışarıda oynayacakları geniş bir alana sahip olduklarında en mutlu olurlar, ancak çoğu, daha küçük evlerde bile, çoğunlukla kapalı bir yaşam sürmekten memnundur.


Rus Oyuncak

Kulaklarında Uzun Tüylü Küçük Oyuncak Köpek

Rus Oyuncak köpekleri, sadece 8 inç boyunda durdukları için çok cesurlar.

Rus Oyuncağı, özellikle Amerika Birleşik Devletleri'nde giderek daha popüler hale geliyor. Bu köpek ufacık küçücük, omuzlarında sadece ortalama 8,5 inç duruyor ve en ağırı 6 kilo! onlar aslen Rus aristokrasisine yoldaş olmak için yetiştirildi .Sıradan bir ailenin refakatçisi olmalarına rağmen hala muhteşem bir tavır sergilemelerini bekleyin! Oldukça kibirli olabilen canlı köpeklerdir ve sürekli olarak onlara düşkün olmanızı gerektirecektir. Büyüklüklerine rağmen, Rus Oyuncakları çok cesur ve genellikle tehlikeli durumlara kafa kafaya yüklenir. Ne kadar küçük olduklarından dolayı inanılmaz derecede kırılgandırlar ve kaba kaplama ile iyi iş yapmazlar.

Bu nedenle, onları güvende tutmak için ekstra özen göstermelisiniz. Av olarak kabul edilebilecek kadar küçük olduklarından, dışarıda geçirilen her zaman sizin gözetiminiz altında olmalıdır. Bu köpek için kapalı bir yaşam en uygunudur, ancak yine de yaklaşık 20 dakikalık günlük yürüyüşler .


Rus Tazısı

Tarlada Uzun Sıska Kahverengi ve Beyaz Köpek

Rus Hound, avlanmak için yetiştirildi ve yüksek bir av sürüşüne sahip.

Rus Tazıları, Rusya'da kabaca 18. yüzyılda geliştirilen koku tazılarıdır. Onlar av için yetiştirilmiş , genellikle Rus Borzoi gibi köpeklerin yanında çalışır, burada Hound avını dışarı atar ve diğer köpek kovalar.

Bu güne kadar, avcılar için hala mükemmel birer arkadaştırlar, ancak evlerinde de yerlerini bulmuşlardır. derin sadakat duygusu . Bir Rus Tazısı getirmeyi planlıyorsanız, evde daha küçük hayvanlar bulundurmamaya dikkat edin. Av sürüşleri evde çok fazla kaosa neden olabilir ve orada yaşayan daha küçük hayvanlar için tehlikeli olacaktır.

Neyse ki, Rus Hounds eğitilmesi ve sosyalleşmesi kolay zekaları ve itaatkar yapıları ile. Neredeyse sınırsız enerjiye sahipler ve sahipleriyle birlikte egzersiz yaparken en mutlu olacaklar. Etrafında 60 dakikalık yorucu aktivite Bu köpeği yormaya yardımcı olabilir, bu yüzden onların hızına ayak uydurabildiğinizden emin olun.


Rus Harlequin Hound

İki Kahverengi, Siyah ve Beyaz Tazı Köpeği

Rus Harlequin Hound, harika bir av arkadaşıdır ve çocuklarla çok iyi olduğu bilinmektedir.

Rus Harlequin Hound, yerli Rusya dışında pek popüler olmadı, ancak mükemmel arkadaş sadece aynı. Başka bir koku tazı, Harlequin avlanmayı sever ve güçlü bir av sürüşüne sahiptir.

Bu, kediler gibi daha küçük hayvanlarla bir arada yaşamayı zorlaştırabilir. Buna rağmen, insan ailesi ve daha büyük hayvanlarla vakit geçirmekten hoşlanırlar. Çocuklara karşı harika bir şekilde nazik olabilirler. Yavruluklarının başlarında sosyalleşme ile iyi davranışları teşvik edin.

Onlar küçük evler için iyi değil apartmanlar gibi hareket etme ihtiyacından dolayı; Ayrıca, komşularınızın takdir etmeyeceği inanılmaz derecede vokal olabilirler! Çok aktif köpeklerdir ve etrafta koşabilecekleri ve ekstra enerjilerini harcayabilecekleri açık alanlara ihtiyaç duyacaklar. Bunun ötesinde, onlar her gün 1.5 ila 2 saat egzersize ihtiyaç duyacak !


Siyah Rus Teriyeri

Ormandaki Siyah Uzun Saçlı Köpek

Siyah Rus Teriyeri nazik, itaatkar ve harika çalışan köpekler olarak bilinir.

Siyah Rus Teriyeri birçok farklı durumla başa çıkmak için yetiştirildi . Soğuk havalarda bile oynamaktan çok mutlular, genellikle kar yağdığında veya yağmur yağdığında aktivite için yaygara koparıyorlar. Bu köpekler, hem nazik hem de itaatkar, uyanık çalışan bir köpek ihtiyacına cevap vermek için geliştirildi.

Bu nitelikler, ev yaşamında kendilerine çok iyi uyum sağlar; Siyah Rus Teriyeri böyle iyi bir arkadaş olur ! Bu büyük köpekler genellikle yabancılara karşı temkinlidir, ancak ailelerine sevgi ve şefkat konusunda hiçbir eksiklik göstermezler.

Onlar iken küçük hayvanlarla güzelce oyna , Siyah Rus Teriyerleri büyük ve sorumlu olmaktan hoşlanır. Bu nedenle, ailedeki diğer büyük köpeklerle geçinmeleri zor olabilir. Boyutlarına rağmen, yeterince egzersiz yapmaları koşuluyla daha küçük evlerde yaşamaktan mutlular. Etrafında günde 60 dakika yürüyüş bu büyük köpeği yormak ve terbiyeli tutmak için yeterli olacaktır.


Yakut Laykası

Uzun Çim Tarlasında Siyah Beyaz Tüylü Köpek

Yakut Laykası, kızak, avcılık ve ren geyiği gütmek için yetiştirildi.

Yakutian Laika, Sibirya'daki Yakutia bölgesinden geliyor. Bu köpeğin birçok rolü oldu, Ren geyiği için çoban, kızak köpeği, av arkadaşı , aynı zamanda bir aile köpeği. İşlerini iyi yapmaktan zevk alırlar ve bu nedenle her zaman insanlarını memnun etmeye istekli olacaklardır.

Ancak, tanıdık olmayan hayvanlar, onlarda bir savunma içgüdüsünü tetikleyebilir; ailelerinin güvenliğine tehdit olarak algıladıkları herkesin yanında saldırganlaşabilirler. Onları erkenden sosyalleştirmek ve daha iyi davranmalarına yardımcı olmak için onlara doğru itaat eğitimini vermek önemlidir.

Yakutian Laika, kışın onları sıcak tutan yoğun bir paltoya sahiptir. Ancak bu aynı ceket onları aşırı ısınmaya yatkın hale getirebilir . Onları yılın daha sıcak aylarında içeride tutmak önemlidir. Bu aktif cins için günlük egzersiz gereklidir. Onları etrafa vermeyi bekleyin Her gün 45 ila 60 dakika şiddetli egzersiz onları mutlu etmek için.


Batı Sibirya Hava Durumu

Tarlada Çalışan Siyah Kulaklı Tan Köpek

Batı Sibirya Laikaları kurtlardan yetiştirildi ve irili ufaklı hayvanları avlamak için kullanıldı.

Batı Sibirya Saati kurtların soyundan , bu yüzden modern cins biraz kurt gibi görünüyor. Başlangıçta büyük ve küçük hayvanları avlamak amacıyla yetiştirilmişlerdi. Bu av içgüdülerini korurlar ve yüksek bir av sürüşüne sahiptirler.

İlk kez köpek sahibiyseniz, Batı Sibirya Laika'sını tutmak genellikle iyi bir fikir değildir. Onları eğitmek zordur, çünkü onlar inatçı ; Kendinizi sürü lideri olarak nasıl kuracağınızı bilmeniz gerekir. Bunu bir kez yapabildiğinizde, onların iyi bir arkadaş olmaları mümkündür.

Bu köpek küçük bir alanda mutlu olmayacak. Çok uyanıktırlar ve şüpheli bir şey göründüğünde yüksek sesle havlamaya başlarlar ve bu komşuları gerçekten rahatsız edebilir. Bunun ötesinde, dolaşmak için çok fazla alana ihtiyaçları var. Batı Sibirya Laikaları, etrafta ihtiyaç duyacak yüksek enerjili köpeklerdir. Her gün 100 dakika egzersiz . Onları tasmalı yürüyüşe çıkarmak, seyahat tutkusunu dizginlemek için iyi bir yoldur.


Doğu Sibirya Laykası

Tan, Beyaz ve Siyah Tüylü Köpek

Doğu Sibirya Laika, avlanmak ve kızak çekmek için yetiştirildi.

Doğu Sibirya Laika'sı Batılı kuzenlerinden daha büyüktür. Onlar da bir olarak kullanıldı av köpeği, ama kızak köpeği ve arabacı olmakta ekstra yararları vardı . Bu köpeklerin bakımı da zordur, ancak sahiplerine Batılı meslektaşlarından daha sıcak olma eğilimindedirler.

Onları iyi eğitmek, onlara iyi davranışları aşılamak için önemlidir. Mümkün olduğu kadar inatçılıktan kaçınmak için bunu erkenden yapın. Doğu Sibirya Laikas'ın da bir yüksek av sürüşü ve evinizi paylaşan küçük hayvanları mutlu bir şekilde kovalayacaktır. Bu nedenle, genellikle evdeki tek evcil hayvan olarak en iyi durumdalar.

Bu köpekler çok yüksek enerjilidir ve yukarıya ihtiyaç duyacaktır. Her gün 60 dakika egzersiz . Uzun yürüyüşler, doğa yürüyüşleri ve spor onları yormanın ve uslu kalmalarını sağlamanın iyi bir yoludur.


Rus Avrupalı ​​Laika

Beyaz Göğüslü Kara Köpek Karda Duruyor

Rus-Avrupalı ​​Laika çok sadıktır ve sevdikleriyle vakit geçirmeyi sever.

Laika ailesinin bir diğer üyesi de Rus-Avrupalı ​​Laika'dır. 20. yüzyılın ortalarında Rusya'nın Avrupa bölgelerinde ortaya çıktılar. Bu köpekler yoğun insan ailesine sadakat , yine de hemen hemen herkese karşı temkinli olabilirler.

Erken sosyalleşme ile eğilimli olabilecekleri agresif davranışları engelleyebilirsiniz. Sevdikleriyle vakit geçirmekten hoşlanırlar, ancak rahat olmaları için çok fazla özen ve saygıya ihtiyaçları olacaktır. Bu köpek var yüksek enerji ihtiyaçları ve her gün yaklaşık 60 dakika egzersiz gerektirecektir . Onlara günlük yürüyüşler yapabilirsiniz, ancak yürüyüşlerde sizinle ormanları ve dağları keşfetmekten de mutlu olacaklardır.

Neredeyse her zaman havlamaya ihtiyaç duyacaklar - ve yüksek sesle! Bu, kapalı alanlarda çok uzun süre kalmaları nedeniyle daha da kötüleşir. Bir Rus-Avrupa Laykası benimsemeyi düşünüyorsanız, o zaman büyük bir eviniz olmalı.


Karelo-Fince Laika

Kıvrılmış Kabarık Kuyruklu Kırmızımsı, Tan Köpek

Larelo-Fin Laika'sı harika bekçi köpekleri yapar ve daha küçük hayvanları avlamak için kullanılırdı.

bu Karelo-Fince Laika Rusya'nın Karelo bölgesinde start alıyor. Laikaların en küçüğüdürler, av sırasında taşınabilirlikleri için yetiştirilirler. Boyutları daha büyük hayvanları avlamalarını engelleyebilir, ancak daha küçük hayvanları ve kuşları gayet iyi idare edebilirler.

Onlar bekçi köpeği olmaya uygun yanı sıra aile arkadaşları. Aslında, insan ailelerine sevgi göstermeye istekli, muhtemelen Laikaların en tatlılarıdır. Evdeki diğer köpeklerle birlikte evdeler, ancak yüksek av sürüşleri daha küçük evcil hayvanlar için tehlikeli olacaktır.

Bu köpekler zeki , eğitimleri çok fazla nezaket ve olumlu pekiştirme gerektirecek olsa da. Çok hassastırlar ve uygun şekilde muamele görmediklerini hissettiklerinde kolayca kin besleyebilirler. Bu köpeğin oynamayı sevmesini bekleyin; Daha iyi davranabilmeleri için onları yormanıza yardım etmeniz gerekecek. Etrafında Her gün 90 dakika egzersiz onlar için yeterlidir. Bu büyük bir sorumluluk, bu yüzden meydan okumaya hazır olduğunuzdan emin olun!


Güney Rus Ovcharka

Bir Kayanın Üzerinde Duran Beyaz Uzun Saçlı Köpek

Güney Rus Ovcharka, en iyi bekçi köpeklerinden biri olarak bilinir ve çok sadıktır.

Güney Rus Ovcharka en iyi bekçi köpeklerinden biri bu listede. Amaçları, ailelerini ve mallarını derin bir sadakatle koruyan, her yönden bir bekçi köpeği olmaktı. Bu, onların daha bağımsız oldukları anlamına gelebilir ve bu nedenle onları aile hayatına asimile etmeyi zorlaştırabilir.

Onlara köpekliklerinin başlarından itibaren nasıl davranacaklarını öğretirseniz, yine de yapabilirsiniz. sevecen olmalarını beklemek . Ancak bu eğitimde onlara sürünün lideri olduğunuzu öğretmekte kararlı olmalısınız.

Bu köpekler sıkışık alanlarda yaşamayı sevmezler ve bu nedenle apartman hayatından nefret ederler. Geniş odalara ve uygun bir avluya sahip bir ev, Güney Rus Ovcharka'yı memnun etmede etkili olacaktır. En azından ihtiyaç duyan yüksek enerjili köpeklerdir. Her gün 70 dakika egzersiz . Mümkün olduğunca onları yürüyüşe çıkarın ve tasmaları takılıyken dış dünyayı güvenle keşfetmelerine izin verin.


Orta Asya Çobanı

Karda Yürüyen Siyah Noktalı Büyük Beyaz Köpek

Orta Asya Çoban Köpeği yaklaşık 5,ooo yıldır etrafta ve harika, sadık bir arkadaştır.

Orta Asya Çoban Köpeğinin, yaklaşık 5.000 yıldır var olan, bugün hayatta kalan en eski cins olduğu söyleniyor. Orta Asya kökenli olmalarına rağmen, 1920'lere kadar standardize edilip kendi ırkları olarak kabul edilmediler - bu Ruslar tarafından yapıldı.

CAS hem sakin ve cesur , ve mükemmel bir aile koruyucusu olur. Yeni insanlardan ve hayvanlardan şüphelenirler ve genellikle kişisel alanlarına tecavüz eden insanlar tarafından tehdit edilirler. Bu sadık türün altında yatan iyi doğasından en iyi şekilde yararlanmak için sosyalleşme çok önemlidir. Bu onlara yardımcı olacaktır diğer hayvanlar da dahil olmak üzere ailenin her üyesiyle iyi geçin .

CAS'ınıza mutlu olması için gereken alanı verdiğinizden emin olun; kesinlikle bir daireden daha fazlasına ihtiyaçları olacak! Daha büyük evler bu türe en çok yakışır, ancak dışarıdaki arazide devriye gezerken çok daha mutlular. Yüksek enerji ihtiyaçları vardır ve yukarıya ihtiyaç duyacaklardır. Her gün 90 dakika egzersiz .


Doğu Avrupa Çobanı

Siyah Sırtlı ve Kulaklı Karda Yatan Tan Köpek

Doğu Avrupa Çobanları orduda, poliste ve arama kurtarmada kullanıldı.

Bir diğeri Çoban ırkı Rusya'da geliştirilen Doğu Avrupa Çoban. Onlar sert, soğuk iklimler için yetiştirilmiş ve Alman Çobandan daha az sağlık sorununa sahip olmak. sahip oldukları için çok yetenekli köpeklerdir. askerlik tarihi , polis ve arama kurtarma.

Bu nedenle, zamanlarını meşgul edecek bir işle en mutlu olacaklardır. Evde, Doğu Avrupa Çoban Gösterisi ailesine karşı yüksek sadakat , ama başkalarına karşı dikkatli olacak. Evi paylaşan diğer köpeklerle iyi geçinirler, ancak yüksek av sürüşleri, kedileri ve diğer evcil hayvanları kovalamalarına neden olabilir.

Bu köpeği iyi eğitmek, onların yetişkinliklerinde davranmalarını sağlamanın anahtarıdır. Neyse ki, zekaları ve itaatleri bunu kolaylaştırıyor. Bu köpekler son derece aktif ve her gün 120 dakika egzersize ihtiyaç duyacak . Koşmakta usta oldukları için bisiklet sürmek için iyi bir arkadaş olurlar. Yüksek zekaları çok fazla zihinsel uyarı gerektirdiğinden, bu köpeğe egzersizlerinde çeşitlilik kazandırmaya çalışın.


Kafkas Çoban

Tarlada Büyük Kabarık Siyah ve Tan Köpek

Kafkas Çobanı çok büyük köpeklerdir ve çoğunlukla sürüleri ve koyunları tehlikeden korumak için kullanılırdı.

Kökenleri Rusya'nın en güney noktasındaki Kafkas Dağları'na kadar uzanır. Kafkas Çoban baştan sona bir Rus köpeğidir. Bu köpekler çok büyük boyuttadır ve bu nedenle koyun sürülerini tehlikeden korumak için kullanılır .

Bu nedenle, Kafkas Çobanınızı farklı mizaçta bulabilirsiniz. Agresif ve koruyucu olabilirler ya da sıcak ve sevecen olabilirler. Doğru davranışı ortaya çıkarmak ve onları aile yaşamına iyi hazırlamak için, sahipleri bu köpekleri hayatlarının erken dönemlerinden itibaren eğitmeye ve sosyalleştirmeye özen göstermelidir. Bu köpekler, olumlu pekiştirmeye iyi yanıt verir, bu nedenle, talimatlarında nazik, ancak katı olun.

Bu köpekler çok yüksek enerji değil yetişkinlik yıllarına ulaştıklarında apartman hayatından mutlu olacaklardır. Onları dışarı çıkarmak Her gün 30 dakikalık yürüyüşler enerji ihtiyaçlarını karşılamaya yetecektir. İçerideyken, bu köpeği oyunlar ve oyuncaklarla meşgul etmek iyi bir fikirdir; aileleriyle oyun oynamak, onları iyi durumda tutmak ve sevildiğini hissetmek için iyi bir yoldur.


Hortaya Borzaya

Otların arasında koşan üç ince bronz köpek

Hortaya Borzaya, boş zamanlarında özgürce dolaşmayı ve aileleriyle vakit geçirmeyi sever.

Hortaya Borzaya, şehrin aksine Rus kırsalında olduklarında en mutlu olan, nadir görülen bir seyir tazı türüdür. Böyle yapacaklar küçük evleri sevmemek ve serbestçe dolaşabilecekleri geniş arazileri tercih edecekler; bu onların bir av köpeği olarak geçmişlerinden kaynaklanmaktadır.

Bu köpekler usta sporculardır, ancak çoğu evde aileleriyle vakit geçirmeyi tercih eder. Onlar özverili, çok dostane bir tavırla bu onları zavallı bekçi köpekleri, ancak mükemmel arkadaşlar yapar.

Ailelerinin çoğu üyesiyle iyi geçinirler, ancak çok erken sosyalleşmeye ihtiyaç var eğer daha küçük evcil hayvanlarla geçineceklerse. Yüksek av sürüşleri, küçük yaratıkların peşinden gitmelerini sağlar, bu yüzden kontrol altında değilse, bu evde hasara yol açar. Son derece aktifler, bu yüzden onlara Her gün 120 dakika egzersiz , daha iyi yönetilebilirlik için daha kısa oturumlara bölünmüştür.


borzoi

Ormanda Hızlı Koşan Uzun Krem Uzun Tüylü Köpek

Borzoiler, hızlarıyla tanındıkları için Rusça'da 'hızlı' anlamına gelir.

Rus Sighthound ailesinin bir üyesi olarak, borzoi usta olma geçmişi var avcının arkadaşı . İsimlerinin Rusça 'hızlı' kelimesinden gelmesine şaşmamalı! Bu köpekler çok hızlı koşabilir Bu da onları uzun saatler süren avlanmalarda vazgeçilmez kılıyor. Evde, uygun şekilde eğitildiğinde Borzoi sadık ve hassas bir evcil hayvandır.

Başkalarının yanında oldukça utangaçtırlar ve yetişkinliklerinde daha iyi uyum sağlamak için erken yaşlardan itibaren bol miktarda sosyalleşmeye ihtiyaçları olacaktır. Duygularını incitmemek için bunu birçok olumlu pekiştirmeyle destekleyin.

Evde küçük evcil hayvanlarınız veya çocuklarınız varsa, Borzoi beslemek genellikle iyi bir fikir değildir. Onlar küçük yaratıkların peşinden koşmak için yapılmış , ve bunu onlardan çıkarmak zor. Yetenekli koşucular olmasına rağmen, Borzoi özellikle yorucu egzersizlerden hoşlanmaz ve bununla yetinir. Her gün 30 dakikalık yavaş oyun . Zamanlarının çoğunu içeride geçirmekten mutlular.


Taygan

Uzun Kulaklı ve Kıvrılmış Kuyruklu Uzun Boylu Tan Köpek

Tayganlar, geyik ve tilki gibi hızlı hareket eden oyunları avlamak ve kovalamak için yetiştirildi.

Bir başka Rus gezgini olan Taigan, Kırgızistan'da ulus hala SSCB'nin bir parçasıyken geliştirildi. Bu köpekler vardı av için yetiştirilmiş ve mükemmel koşuculardır geyik, tilki ve kurt gibi hızlı hareket eden hayvanların peşinden koşmada ustadır.

Bu köpekler evde asil ve onurludur; onlar ailesine sadık ama daha çekingendirler ve sevdiklerinin üzerine salyalarını dökmek istemezler! Oldukça bağımsızdırlar ve genellikle sahiplerini eşitleri olarak görürler. Bu, pek çok kötü davranışa yol açabilir, bu nedenle sahipler, onları yavruluklarında davranmaları için eğitmeye özen göstermelidir.

Bu köpekler görünüşte sınırsız enerji . Taiganlar yukarı doğru gerektirir Günde 120 dakika egzersiz ! Bisiklet sürerken yanınızda koşmaları gibi daha yorucu aktivitelerle onları daha hızlı yorabilirsiniz. Biraz zihinsel uyarıma ihtiyaç duyarlar, bu yüzden her zaman eğlendirilmelerine dikkat edin. Tayganlar küçük alanlarda yaşamayı sevmezler; Keşfedilecek çok fazla arazi olduğunda en mutlular.


Moskova bekçi köpeği

Otların arasında duran büyük kırmızı beyaz ve siyah köpek

Moskova Bekçisi, evi korumak için yetiştirildi.

Moskova Watchdog oldu Moskova'da bekçi köpeği olmak için yetiştirildi — bunu tahmin ettiğinizden emin olsak da! Yıl boyunca ailelerini ve ailelerinin sahip olduğu mülkleri daha iyi korumak için Moskova'daki sert kışlarla başa çıkmak için geliştirildiler.

Hal böyle olunca bu köpekler düzgün sosyalleşmezse agresif olabilir ve kapsamlı bir itaat eğitimi verildi. Bir aile refakatçisi olmaktan hoşlanırlar, ancak bu aileye karşı çok koruyucu olacaklardır, genellikle algılanan tehditlere karşı saldırgandırlar. Pek çok olumlu pekiştirme, onların davranmasını sağlamanın anahtarıdır.

Bu köpekler oldukça aktif ve her gün bir saatten fazla yoğun egzersize ihtiyaç duyacak . Sıkışık evlerde tutulmaktan hoşlanmazlar ve arazide devriye gezmekten çok daha fazla memnun olacaklardır, bu yüzden onlara ayıracak çok yeriniz olduğundan emin olun. Boş zamanlarında bol bol getirme oyunu ile tempolu yürüyüşlere çıkararak onları daha iyi yorabilirsiniz.


Moskova Su Köpeği

Suda Siyah Kabarık Köpek

Moskova Su Köpeği, Rus silahlı kuvvetleri için su kurtarma çalışmaları için yetiştirildi.

Moskova'dan bir başka köpek olan Moskova Su Köpeği, 1950'lerde evcil hayvan olarak hizmet etmek üzere yetiştirildi. Rus silahlı kuvvetlerinde su kurtarma köpeği . Ne yazık ki, bu köpekler kurtardıkları insanları gerçekten kurtarmaktan çok ısırmaya meyilliydiler.

Agresif yapıları, yetiştirilmeye devam edemeyecekleri anlamına geliyordu. Bu nedenle, tüm safkan Moskova Su Köpeklerinin soyu tükenmiştir. Cinsin başka bir Rus köpek ırkı olan Siyah Rus Teriyeri'nin geliştirilmesinde kullanıldığını belirtmekte fayda var.

Bu köpekler yüzmede ustaydı , ancak tahmin edebileceğiniz gibi egzersizlerini kendi başlarına yapmayı tercih ederler. Silahlı kuvvetlerin kendilerinden ihtiyaç duyduğu tüm cesarete ve güvene sahiptiler, ancak çalışmadıkları zaman gerekli olan daha yumuşak mizaçlar olmadan. Eğer geliştirilmeye devam etseydi bu türe ne olacağını merak edebiliriz, ancak onları ve Siyah Rus Teriyeri yetiştirmedeki yerlerini hatırlamak güzel.


sulimov köpeği

Sivri Kulaklı Tan ve Siyah Köpek

Sulimov köpeği, havaalanı güvenliği için keskin koku alma duyusu için kullanılan bir çakal-köpek melezidir.

bu sulimov köpeği kesinlikle bir köpek olmasalar da ilginç bir cins. Bunlar, Laponya Çobanlarından ve altın çakallardan yetiştirilen çakal-köpek melezleridir. 1970'lerin ortalarında Rusya'da Klim Sulimov tarafından geliştirildi. koklayıcı köpekler olarak havaalanı güvenliğinde çalışmak .

Orijinal köpek-çakal kombinasyonu, eğitilmesi zor bir köpek için yapıldı, bu nedenle itaati geliştirmeye yardımcı olmak için diğer köpekler karışıma dahil edildi. Bunlar bir Ren geyiği çoban köpeği , bir Spitz ve bir Fox Terrier. Aradan yedi nesil geçtikten sonra, Sulimov Köpeği düzgün bir şekilde kurulmuştu ve bugüne kadar bomba tespit çalışmalarını sürdürüyorlar.

Şu anda, var sadece yaklaşık 40 Sulimov Köpeği var tamamı, geliştirdikleri Aeroflot şirketinin mülkiyetindedir. Bu köpeklerin yirmi beşi şu anda koklayıcı köpek olarak çalışıyor. Soyların devam edip etmeyeceği henüz belli değil, ama kim bilir? Bir gün Sulimov Köpeklerini evde aile refakatçisi olarak bulabiliriz.


Volkosob

Köpek Gibi Tan Kurt

Rus yatılıları korumak için Volkosob köpek ırkı kullanıldı.

Bu köpeği düşün bir kurt gibi görünüyor ? Eh, çünkü Volkosob kısmen öyle. Volkosob, melez bir kurt köpeğidir. Rus askerlerinin dünyanın en büyük ülkesinin sınırlarını korumasına yardım edin . Hem kurtların mizacına hem de boyutuna sahipler, göz korkutucu bir görünüme ve eşleşecek cesarete sahipler. Ancak, çalışma alanında olmadığında,

Volkosob'lar yoldaşlarına karşı arkadaş canlısıdır ve sadık bir arkadaştır. Volkosob ortaya çıkmadan önce Köln Üniversitesi'nde 200'den fazla kurt melezi yetiştirilen bu köpeklerin üremesi uzun zaman aldı. 2000 yılında, alışılmadık derecede arkadaş canlısı ilk kurt köpeği doğdu; Nadia adını aldı ve Rusça'da 'kurt-köpek' anlamına gelen 'Volkosobs' olarak adlandırılan 40 yavruya sahip oldu.

Bu köpekler çalışmaktan zevk al ve iyi olmak için büyüdükleri çeşitli görevleri üstlendiler. Bunlar, izleme, patlayıcıların koklanması ve kaçak malın tespit edilmesini içerir. Volkosob'lar son derece yetenekli ve genellikle normal bir köpek için dakikalarca sürecek bir görevi tamamlamak için zamanın bir kısmını alır. İşlerini tamamlarken her zaman hazırdırlar.

Ayrıca bir köpeğinkinden yaklaşık altı kat daha güçlü bir koku alma duyusuna sahiptirler. Referans olarak, bilim adamları köpeklerin koku insanlardan yaklaşık 10.000 ila 100.000 kat daha iyidir '! Volkosobların, aşırı soğuk havalarda dayanmalarına yardımcı olan kalın katları vardır. Alışılmadık derecede güçlü bir tutuşa ve neredeyse sonsuz bir dayanıklılığa sahipler. Volkosob tüm bu inanılmaz niteliklere sahip olduğu için “Rus sınır devriyelerinin gizli silahı” olarak adlandırılıyor.


Son düşünceler

Rusya, misafirperver olmayan havasıyla tanınıyor olabilir, ancak bu devasa topraklardan gelen köpeklerin çoğu harika bir şekilde sıcaktır. Her cins her zaman belirleyici özelliklere sahip olacaktır, ancak tanıştığınız her köpeğin kendi bireyi olmak .

Çoğu Rus köpek ırkı neredeyse her zaman yapacak bir işe ihtiyacım var Bu nedenle, ailenizde bir tane olduğu için kutsanmışsanız, onların mutlu ve sağlıklı olmaları için gereken görevlere ve özene sahip olduklarından emin olmalısınız. Tüylü arkadaşınız ister işleriyle meşgul olsun, isterse evde size mutlu bir şekilde sokulmuş olsun, gittikleri her yere neşe getirdiklerini çabucak anlayacaksınız!

Yorumlar