Kaniş İsimleri: Renk, Beden, Trendler ve Daha Fazlası İçin 250'den Fazla İsim

Kaniş İsimleri: Renk, Beden, Trendler ve Daha Fazlası İçin 250'den Fazla İsim

Kanişler genellikle, çok fazla özen ve dikkat gerektiren titiz, gergin köpekler oldukları için kötü bir üne sahiptir. Bu gerçeklerden daha fazla olamazdı. Çok gergin bir kaniş tanıyorsanız, muhtemelen nasıl eğitildiğinin bir ürünüdür. Çoğu kaniş inanılmaz derecede arkadaş canlısı, zeki, sadık ve sevgi dolu.

Çocuklarla arası çok iyi olduğu için harika bir aile köpeğidir. Bununla birlikte, daha küçük ırklar, boyutları nedeniyle küçük çocuklar için uygun olmayabilir. kaniş Öğrenmeyi severler ve zekaları nedeniyle eğitilmesi kolaydır. Ayrıca memnun etmeye çok hevesliler, bu da komutları takip etmekten çok mutlu olacakları anlamına geliyor. Çeviklik programlarında rekabet halinde bulunmalarının nedeni de budur.Gösterişli, fırfırlı bir isim bulabilirsin, köpeğin için mükemmel. Bununla birlikte, yavrularınıza hiç uymadığını da hemen görebilirsiniz. İstediğiniz son şey, köpeğinizi ona hiç uymayan bir takma adla eyerlemek. Mükemmel ismi bulmanıza yardımcı olmak için, köpeğinize en uygun olanı seçmenize yardımcı olmak için düşünebileceğiniz birkaç kategoriye bir göz atın.

köpekler turşu yiyebilir mi

İçindekiler

Popüler İsimler

Havuzda güneş gözlüklü kaniş

Kanişler genel olarak görünüşleriyle bilinir, ancak bu cins için çok daha fazlası vardır.Kanişler atletik ve süper zekidir. Bu köpekleri hızlı bir şekilde eğitebilirsiniz. Uzamasına izin verirseniz, kıvırcık saçları doğal kordonlara dönüşecektir ve bir Fino köpeğinin kürkü doğal olarak düşük alerjen içerir. Köpek tüyü hassasiyeti olan bir aile için mükemmel bir seçimdir.

Kaniş, Fransa'nın ulusal köpeğidir. , ancak Almanya'da ortaya çıktı. Ördekleri sudan çıkarmak için kullanılan bir av köpeğiydi. Bu aynı zamanda bu köpeklerin mükemmel yüzücüler olduğu anlamına gelir.

Avrupa sirklerinde de oldukça ünlüydüler. . Kalabalığı büyüleyen ve insanların görmek istediği gösterişli bakışlara sahip olan tüm hileleri öğrenecek kadar akıllıydılar. Ayrıca, kanişler doğal eğlencecilerdir, bu yüzden aldıkları alkışlarla başarılı oldular. Sirkte ördek avlamak ve heyecan verici hayranlar yetmiyormuş gibi, kanişler de trüf mantarı avcılarıdır. Henüz net değilse, bu cins çok başarılıdır.Bir isim seçerken bunun sizin için ne anlama geldiği, Gökyüzü, limittir. Bu cinsin yoğun geçmişine dalabilir ve bolca ilham alabilirsiniz. Fransızca veya Almanca bir şeyle git. Sirk ve avcılıkla ilgili isimleri deneyin ya da kanişin güzel görünümünü oynayın.

Erkek

kırzerıvenChaucer
binlerceavcıOliver
KullanmakmermiJulius
FrankBulmakFairfax
BrunoördekBenedict
evrenDesmondTheodore
rufusVincentCharles
MauritiusHamiltonGüzel
JamesEmersonnehir kıyısı
PalyaçoGastonfelix
kaplaileMutlu
HenryJackTatlı
BlakesiyahRen Nehri
GregorpirzolaŞişe

Dişi

SevmekAfroditSevmek
farrahDüşesCharlotte
ÇingeneBeyazKamelya
HelenaEffieMenekşe
Mücevherfifisevgilim
güvercinLüksŞafak
KraliçeTitrek kavakTatlı
SarahZafertatlı
PrensesarpçıO
İrissabinOdette
TeraNataşaSuzanne
JulieAinsleyYvette
GüzelMelekParis
EllieTheodoraFransız

Palto Rengine Dayalı Köpek İsimleri

Aslan kesilmiş çimlerde oturan 2 kaniş

'Kaniş' kelimesini duyduğunuzda, muhtemelen akla ilk gelen şey, türün süslü paltosudur.

Köpeğinize kürkünün rengine veya stiline göre isim vermek çok mantıklı. Kanişler genellikle yaratıcı kesimler ve boyama işleri alır. Kürkü bu tarzlara çok yakışıyor. Ayrıca, köpeğin iyi görünmesini sağlamak için çok fazla bakım gerektirir.Bununla birlikte, stereotip genellikle beyaz bir kaniştir. öğrenmek sizi şaşırtabilir beyaz, cins için en yaygın renklendirme bile değildir. Rarest.org şunları açıklıyor: en yaygın kaniş rengi siyah. Farklı renkli ebeveynlerin üremesinden kaynaklandığı için yaygındır. Siyah paltolar, köpek yaşlandıkça gümüş veya gri bir renge dönüşürken güzel bir solma yapar.

Kahverengi başka bir standart renktir. Kahverengi veya siyah tüyleri olan ebeveynlerin sonucudur. Genellikle yaşla birlikte daha açık kahverengiye döner. Siyah kürklü bir ebeveyni varsa, bazıları gümüş alabilir.

pomeranian köpek isimleri

Sahipler için popüler bir seçim olsa da, beyaz önlükler yalnızca yaygın çünkü yetiştiriciler satacaklarını biliyorlar. Beyaz çekinik bir gendir, bu nedenle nadir olmalıdır. Ayrıca saf beyaz olmayabilir, ancak krem ​​gibi biraz farklı tonlarda olabilir.

Poodles ayrıca mavi katlara sahip olabilir. İsim mavi iken, renk daha gridir. Kahverengi bir tonu olabilir. Saf gümüş bir ceket elde etmek zordur. Çekinik gen taşıyan iki ebeveyn gerektirir. Yetiştiriciler bile gümüş bir kaniş elde etmek için doğru genetik yapıyı yeniden oluşturmakta güçlük çekiyor ve bu da onları çok nadir yapıyor.Çekinik gen gerektirmesi nedeniyle nadir görülen bir diğer renk kırmızıdır. Kırmızı, yaşla birlikte oldukça hızlı bir şekilde solacaktır. Tüm kaniş renklerinin en nadide olanı kayısı zar zor kırmızı bir ipucu olan krem. Görünüme dayalı bir isim istiyorsanız, kanişlerin renkleri ve saç stilleri size çok şey verir. İşte önerilerimizden bazıları.

Erkek

soğukMürekkepsevgili
buzKömürkırmızı
BeyazBiberBakır
PudraGölgelidut
KaymaktaşıHavalandırmahayalet
olafkaranlıkholstein
PamukWoofsonKatil balina
BulutlukaraTilki
DominoJetrengarenk
KülŞövalyeJasper
dumanlıGölgeKokarca
haydutzenciOdile
KahveKayalık
örümcekmerlotifade

Dişi

kahve likörükaranfilZencefil
çok tatlıTozluTarçın
bambiSen oynakehribar
NestlekülSienna
browniesAshleyGül
kestaneSislitilki
bordoZambakyakut
yeşim taşıKış mevsimiAnnie
kılıçKabukAriel
İnsanOcak ayıfiona
OniksŞekermeridyen
inciMürekkepgranat
kremsikuzgunPanda
Hindistan ceviziAbanozGreta

Irk Boyutuna Dayalı Köpek İsimleri

Üç Farklı Kaniş

Kanişler birçok farklı boyutta gelir.

Cins içinde üç farklı boyutta kaniş vardır. Standart fino köpeği 15 inç veya daha uzun duracaktır. Minyatür kanişlerin yüksekliği 10 ila 15 inç arasındadır ve oyuncak kaniş en küçüğüdür ve 10 inçten daha kısadır. Yükseklik ölçümleri AKC'ye göre omuzdan.

Cins çok geniş bir boyut aralığına sahip olduğundan, bu ilham alanından çok fazla kilometre elde edebilirsiniz. Daha büyük kanişler güçlü ve hantal isimler alabilirken, daha küçük olanlar sevimli, küçük isimlere sahip olabilir.Tabii ki, adlandırmada hiçbir kural yoktur. Anlamını değiştirerek, bir oyuncak fino köpeğine çok daha büyük bir köpeğe sığması gerektiği gibi bir isim vererek veya tam tersini yaparak her zaman mizah katabilirsiniz. Köpek sahipleri, küçük köpeklerin genellikle büyük bir isimle başa çıkacak en büyük kişiliklere sahip olduğunu bilir.

İşte boyutla ilgili bazı seçenekler.

Erkek

kısaPumaYeti
FıstıkparaOmuz
İşemek çişdinozorgeyik
FışkırtmagrifonMaks.
Jöle fasulye şekerlemeKurtBoomer
kızarmış tavukkaplaçürük
munchkinŞefDizel
FasulyeDayanmakSamson
karidesliKatilRex
cıvıl cıvılTankİnce
Küçük çoçukçikolataKongo
MangoEtrafındaGolyat
kısaYarım BiraHulk
kemiricicılızHerkül

Dişi

MinikBuffyÇakıl Taşları
BirazminnieŞeker
BebekufacıkPuf
Butonuğur böceğitestere
NinakruvasanDenizli
Tatlı çöreksu birikintileriGökyüzü
KekKabarıkaden
tavşanincidut
karinaYarımKız
TeleskopDivamavi çan
WeemakuruPia
Posta koduittyHollywood
NoktaLolipopçekicilik
elfieSüslüchardonnay

Köpek Adı Trendleri ve İpuçları

Mini kaniş kıvırcık saçlı kadın tarafından kucaklanıyor

Kendi adınızla yaratıcı olmaya karar verirseniz, aklınızda bulundurmanız gereken bazı ipuçları burada.Yaygın kaniş isimleri, klişelerin hiçbirini takip etmez. Cinsin görünüşüne uymanın çok süslü olacağını düşünebilirsiniz. Ancak, en yaygın olanları oldukça sıradan. En popüler kaniş isimleri, oldukça tipik olan Max, Molly, Bella, Buddy, Charlie ve Daisy'dir. Aslında, bunlar cinsten bağımsız olarak popüler genel isimlerdir.

Tabii ki, popüler kaniş seçeneklerinden bazıları görünüşlerine daha çok uyuyor. Bunlar Teddy için oyuncak ayı , Algılanan titiz doğası için Prenses ve bazı yavruların sofistike görünümüne ve çikolata kahvesi rengine uyan Coco.

Bunlardan herhangi birini kesinlikle seçebilirsiniz, ancak hangisini seçerseniz seçin, yeni tüylü arkadaşınız için işe yaradığından emin olmak istersiniz.

Çağrışımların Farkında Olun

Bazı köpek isimleri, onlarla ilişkili olumsuz hislere sahiptir. Örneğin, Cujo, Steven King romanı sayesinde pek davetkar değil.Köpeğinizi rahatsız edici bir isimle kötü bir yere koymak istemezsiniz. İnanılmaz derecede sevecen ve tatlı olsa bile, Lucifer gibi bir isim insanları istediğinizden daha fazla uzak durmaya teşvik edebilir.

Ayrıca, yapabileceğiniz kişisel çağrışımlar hakkında da düşünmek istersiniz. Örneğin, köpeğinize Sarah adını verirseniz, eşinizin kötü bir anısı olmadığından emin olun. Eşinizin unutmayı tercih edeceği bir eski sevgiliyi seçmek korkunç olurdu.

Benzer Bir Ad Seçmeyin

Karışıklık yaratmak istemezsiniz. Köpeğinize başka bir kişiye benzeyen herhangi bir isim vermekten kaçının veya köpeğinizin sık sık etrafta olacağı evcil hayvanı sevin.

Örneğin, oğlunuzun adı Dan ve köpeğinizin adı Fran ise, Dan'i bir yanlışlık için cezalandırırken yavru köpeğinizin başının belada olduğunu düşünebilir. Bu üzücü ve isimleri değiştirerek kolayca önleyebileceğiniz bir şey.

Bir isim, köpeğinizin kolayca tanıyabileceği kadar benzersiz olmalıdır. Kanişler çok zeki olsalar da yine de köpeklerdir. İnce farklılıkları tanımayabilirler.

Ayrıca, kulağa ortak kelimeler veya yavrularınıza söyleyeceğiniz şeyler gibi gelen isimler konusunda da dikkatli olmalısınız. Örneğin Bit, bir oyuncak fino köpeği için sevimli bir seçenek olabilir, ama aynı zamanda otur ile kafiyeli. Bu, köpeğinizin kafasını karıştırabilir. Basitleştirmek için, aynı bitiş sesine sahip adlardan kaçının. Köpeğiniz bir ismin bu kısımlarını en iyi tanıyacaktır.

Avustralya çoban ve border collie

Kişiliğe Uyum Sağlar

Bir köpeğe isim seçmenin en iyi ipuçlarından biri onları tanımaktır. Nasıl olduğunu ve nasıl davrandığını öğrenin. Tüylü dostunuzun kişiliğini tanıyın. Zaman ayırma lüksünüz var, bu yüzden yavrularınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu fırsatı kullanın. Adı kişiliğe uydurmak size daha fazla özgürlük sağlar.

Çoğu zaman, insanlar görünüşe göre atlarlar. Bu, köpeğinize uygun olabilir, ancak onları daha iyi tanıdıkça, başka bir seçimin nasıl daha alakalı olacağını görebilirsiniz. Bir ismin ne zaman uyduğunu muhtemelen bileceksiniz. Yerleşmeden önce birkaç tane deneyin. Dilinizde nasıl hissettiklerini ve köpeğinizin nasıl tepki verdiğini görün. Bu, seçenekleri daraltmanıza ve yavrularınız için doğru olana odaklanmanıza yardımcı olabilir.

Özellikle mükemmel ismi bulmakta zorlanıyorsanız, bu ipuçlarını kalpten alın. Süreci biraz daha kolaylaştırabilir ve ideal uyumu bulmanıza yardımcı olabilirler.

Son düşünceler

Kanişiniz için mükemmel ismi bulmak ilk başta imkansız bir görev gibi görünebilir. Kendi benzersiz adınızı bulmak için kullanabileceğiniz birçok seçenek ve fikir var. Anahtar zaman ayırmaktır. Bir şeye acele etmek asla iyi bir fikir değildir, o yüzden yavaşlayın. Köpeğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için kendinize bir şans verin.

Genel kural, doğru isim sadece bir çeşit sopa olacaktır. Kendinizi, yavruyu şaka olarak, ideal seçim olan bir şey olarak adlandırırken bulabilirsiniz. Hâlâ avlanıyor olsanız bile, beyin fırtınanızı başlatmanız için size çok şey verdik. Listelediğimiz bir isim seçin veya kanişiniz kadar benzersiz ve çarpıcı bir isim yaratmak için fikirlerimizi kullanın.

Yorumlar