Victor Köpek Maması ve Elmas: Nasıl Karşılaştırılır?

Victor Köpek Maması ve Elmas: Nasıl Karşılaştırılır?

Seçeneklerinizi Victor Köpek Maması ile Elmas Evcil Hayvan Maması arasında değerlendiriyorsanız,
bilinçli bir karar vermek için son bilgilere ihtiyaç duyar. Köpeğiniz için en iyi seçimi yapabilmeniz için her markanın ürünlerini karşılaştırarak detayları sizin için bulduk.

Victor Köpek Maması ve Diamond Evcil Hayvan Maması, mama kaliteleri ve her yaşam evresindeki köpekler için sundukları formül yelpazesi açısından oldukça yakındır. Çok yakın olduklarından, nihai kazananı seçmek için bazı şeyleri dikkate almalıyız.Köpeğinizin bireysel ihtiyaçları için mükemmel mamayı bulmanın uzun ve karmaşık bir süreç olduğunu anlıyoruz. Ancak çoğu kişinin aramalarını bu son derece saygın markalara odaklayabileceğinden eminiz. Her marka için kullanılan malzemeleri, sunulan formül çeşitlerini ve her yaştan yaş ve kuru mama için en sevdiğimiz ürünlerden bazılarını vurguluyoruz.

 Küçük Irk Köpek Maması Diamond Naturals

Diamond Naturals Köpek FormülüChewy.com'da görüntüle
 Victor Performans Formülü

Victor Amaçlı Performans Formülü

Chewy.com'da görüntüle
 Diamond Naturals Kıdemli Köpek Maması

Diamond Naturals Kıdemli Formülü

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Chewy.com veya Amazon.com'a götürür. Bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.İçindekiler

Marka Tarihi

 Masada Ollie Köpek Maması Yiyen Köpek

Bir marka sadece sağladıkları şey değildir. Aynı zamanda şirketin kim olduğu, nereli oldukları ve ne söyledikleridir. Bir markanın geçmişi, ürünlerinin kalitesini tam olarak belirlemese de, bir şirketin kimliğini ve geçmişini anlamak yine de yararlıdır. Öyleyse, biraz aydınlanma için her markanın geçmişini inceleyelim.

galip

Victor Köpek Maması 1950'lerin başında bir yem işletmesi ve mağazası olarak başladı, ancak 2007'den beri saygın bir evcil hayvan maması markası haline geldi. Teksas merkezli bir aile şirketidir ve besleyici açıdan yoğun köpek mamaları ile gurur duyarlar.Victor sadece uzun ömürlü değil. Evcil hayvan yemi, 2007'den beri yüksek övgüler toplamıştır. Bu ödüller arasında, NBC Haberleri bazılarına sahip olduğun için ülkedeki en iyi kuru mama . Şirketin ayırt edici özelliklerinden biri de ürünlerinin tamamına yakınını çiftliklerden temin etmesidir. Çiftliklerin çoğu şirketin genel merkezine yakın.

Şirketin sloganı “Her Zaman Yanında” dır. Markanın, bir köpeğin bir kişinin sadık arkadaşı olduğu inancını yansıtıyor, şirket de kendini bir köpeğin sağlığına ve mutluluğuna adamayı arzu ediyor.

Elmas

Kayınbiraderi Gary Schell ve Richard Kampeter kuruldu Elmas Evcil Hayvan Yemi 1970 yılında. Marka, yaşam durumları ne olursa olsun kedi ve köpekler için yüksek kaliteli evcil hayvan mamasını uygun fiyatla dengelemeyi hedefliyor.

Ürünlerini Amerika Birleşik Devletleri'ndeki son teknolojiye sahip beş tesiste üretiyorlar. Merkezleri Meta, Missouri'dedir. Üretim tesisleri, karmaşık bir gıda geliştirme süreci kullanır. Buna su arıtma ve yerinde ürün testi dahildir. Et tedariklerini, önce standartlarını karşılaması gereken seçkin bir dizi sağlayıcıdan seçiyorlar.Bir aile şirketi olarak Diamond, evcil hayvanınızın sağlığına ve besin alımına dikkat edilmesini teşvik eder. Onları ailenin üyeleri olarak görüyor. Hem satıcılarla hem de müşterilerle uzun vadeli ilişkilere odaklanırlar. Her evcil hayvanın en iyisini hak ettiğine inanıyorlar.

Hatırlar

 Geri Çağırma Geçmişi

Victor Köpek Maması

Victor markası 1950'lerin başından beri varken, şirketin köpek maması hattı yalnızca 2007'den beri var. ürünlerinden herhangi biri.

Elmas

Diamond Pet Foods, 2005'ten bu yana, en son olayı 2013'te olmak üzere, dört geri çağırma olayıyla uğraştı. bu Amerikan Veteriner Hekimler Birliği Diamond Pet Foods'un ürün geri çağırmalarını şu şekilde listeler:

Aralık 2005: 2005'in sonunda ve 2006'nın başlarında, düzinelerce hasta veya ölen köpek vakası meydana geldi. aflatoksin kontaminasyonu . Aflatoksin, mısır ve ilgili mahsullerde meydana gelebilecek mantar gelişiminin bir yan ürünüdür. Aflatoksin kontaminasyonu kusma, sarılık ve ölüm gibi belirtilere neden oldu.Bu geri çağırma için sorun, şirketin Güney Karolina, Gaston'daki fabrikasında meydana geldi. Nihayetinde bir FDA tarafından soruşturma suçlunun tutarsız test uygulamaları olduğunu tespit etti. Testlerin kendileri bile her zaman doğru değildi.

Diamond Pet Food, gelecekte gelen tüm mısır sevkiyatlarıyla ilgili test prosedürlerine bir adım ekleyerek yanıt verdi.

Ekim 2009: Diamond Pet Food, bir köpek maması geri çağırması olmamasına rağmen, 2009 yılının Ekim ayında birkaç parti mamayı geri çağırmak zorunda kaldı. Geri çağırmanın arkasındaki sebep, mamanın kalitesiydi. tiamin eksikliği . Kedi maması, beyin de dahil olmak üzere kedilerin organ fonksiyonlarına yardımcı olduğu için tiamin gerektirir. Eksikliği ciddi bir sorun olarak gördüler ve çok sayıda kedi maması geri çağrıldı.Nisan 2012: Diamond'ın Nisan 2012'deki köpek maması geri çağırması köpekleri etkilemedi. Bunun yerine, köpekler Salmonella taşıyıcıları bu insanlara bulaştı. Salgının suçlusu bir kez daha Diamond'ın Gaston'daki Güney Karolina tesisinden çıktı.

Diamond, Naturals Lamb & Rice ve Puppy formülleri de dahil olmak üzere birçok ürünü geri çağırmak zorunda kaldı. Salmonella nedeniyle hiçbir köpek veya insan ölümü meydana gelmedi, ancak Salmonella salgını, etkilenen yiyecekleri tüketen köpekler aracılığıyla potansiyel olarak iki kediyi öldürdü.

Mart 2013: Diamond Pet Food, kedi mamasını bir kez daha geri çağırdı düşük Tiamin seviyeleri Mart 2013'te. Şirket, hayati önem taşıyan Tiamin besin maddesi eksikliği nedeniyle hem 6 oz numunelerde hem de 6 lb torbalarda bulunan Diamond Naturals Kitten Formula kuru kedi mamasını geri çağırdı.

Gıda İçerikleri

 Doğal Köpek Maması İçerikleri

Malzemeler, herhangi bir köpek maması tarifinin temel bir parçasıdır. Köpek maması içermelidir bazı bileşenler gerçek et ve çeşitli vitaminler ve mineraller gibi bir köpeğin sağlığı için hayati önem taşıyan şeyler. Aynı zamanda sağlıklı köpek maması şüpheli bileşenlerden kaçınır glüten ve mısır şurubu gibi.Aşağıda, her markanın yaygın olarak kullanılan bileşenlerinin bir dökümü yer almaktadır.

galip

Victor, sağlıklı bir bağışıklık sistemini teşvik etmek ve enerjiyi artırmak için yiyeceklerini çok çeşitli besinlerle paketlemeyi hedefliyor. Şirket, selenyum mayası, mineral kompleksleri, prebiyotikler ve probiyotikler içeren VPRO™ karışımını piyasaya sürüyor.

Victor'un web sitesindeki kuru gıda karışımlarının her biri, gıda kaynaklarının dökümünü gösterir. Et kaynaklarından elde edilen protein yüzdesi %68 ile %92 arasında değişmektedir. Şirketin birçok tahılsız seçeneği olsa da, herhangi bir karışımın kullandığı tahılın tamamı glütensizdir.

Victor, işlenmiş memeli dokusu da dahil olmak üzere katı et yerine protein kaynağı olarak et yemeği kullanıyor. Saf et, bir hayvanın Victor'un kullanmadığı saf kası olduğu anlamına gelir. Bununla birlikte, Victor'un kullandığını belirttiği sığır eti veya tavuk gibi et yemekleri genellikle protein konsantresi .

Bir içerik listesinde 'hayvan unu' veya 'et unu' gibi terimler kullanıldığında, bu, markanın düşük kaliteli bir yemek sınıfı kullandığını gösterir. Victor bunu yapmaz. Sığır eti, tavuk ve domuz eti kullandıklarını, bunun daha kaliteli olmasını ve bol miktarda protein içermesini sağladığını belirtir.

Yaygın sebze bileşimleri bezelye ve tatlı patatestir. Bezelye, karışıma biraz ekstra protein ekler. Victor ayrıca lif ve çeşitli yararlı vitaminler ekler. Tatlı patatesler glütensiz karbonhidrat kaynağıyla eşleşir ve bir köpeğe diyet lifi sağlar.

Karışımlarının birçoğu, genellikle dikkate alınmayan kan unu içerir. köpeklerin tüketmesi için iyi . Deniz yosunu unu ve bira mayası gibi daha az dikkate alınan diğer birkaç bileşen, karışımların hiçbirinde büyük miktarlarda bulunmaz.

Elmas

Diamond Pet Food, içindeki tüm malzemeleri bir İçerik Sözlüğünde listeler. Bu özellik her şirketin sağladığı bir özellik değildir. Bununla birlikte, kullandıkları tüm bileşenlerin yalnızca alfabetik sırayla bir listesidir ve bu, her bir bileşenin hangi kapasitede kullanıldığını aydınlatmak için çok az şey yapar.

kırmızı golden retriever

Diamond Pet Food, bir köpeğe zarar vermeyen ve konsantre bir protein formu olan çeşitli et yemeklerini birincil protein kaynağı olarak listeler. Ayrıca kuzu ve tavuk gibi belirli etleri kullanırlar ve içerik listelerinde jenerik 'et yemeği' veya 'hayvan yemeği' içermezler. Bununla birlikte, ara sıra, o kadar besleyici olmayan tavuk yan ürünü unu kullanırlar.

Formül hattına bağlı olmakla birlikte, Diamond bazen karışımlarında buğday unu veya öğütülmüş mısır gibi malzemeler kullanır. Un gibi yüksek oranda rafine edilmiş ürünler glütenlidir ve bu, köpeklerin genellikle ihtiyaç duyduğu bir şey değildir. Aynı zamanda çok az besin değeri katar ve çoğunlukla dolgu maddesi görevi görür. Diamond, yine de, bu soruna yardımcı olan bazı tahıl içermeyen formüller sağlar.

Diamond'ın standart formül dizilerinin çoğu, herhangi bir önemli sebze entegrasyonunu atlar, ancak Naturals serisi, birçok et dışı veya sebze 'süper gıda' içerir. Kinoa, chia tohumu, ıspanak ve havuç gibi malzemeler, organik ve zararsız bir kaynaktan ekstra besin sağlar.

Diamond ayrıca belirli koşullara sahip köpeklere hitap eden bir dizi köpek maması da sağlar. Bu formüller, belirlenen problem için uygun olan bileşenleri kullanır. Örneğin, protein bir köpeğin diyetinde temel bir gereklilik olmasına rağmen, renal bakım formülleri yüksek protein kaynaklarından kaçınır ve ana protein kaynağı olarak sindirimi kolay bir yumurta ürünü içeren bir kahverengi pirinç temeli tercih eder.

Formül Aralığı

 Kaseden Mama Yiyen Köpek

Hem Diamond Pet Food hem de Victor Dog Food farklı formüller sunar. Bu karışımlar, bir köpeğin sahip olabileceği veya bir sahibinin fiyat aralığına daha uygun olabilecek farklı ihtiyaçlarını karşılar.

galip

Victor Köpek Maması, ödül mamaları ve konserve mamaların yanı sıra toplam dört kuru mama serisine sahiptir. Bir Classic, Select, Purpose ve bir Realtree serisi sağlarlar. Üç farklı lezzet çeşidi ve beş konserve yiyecek seçeneği üretiyorlar. Kuru gıda hatlarının her birinde toplam on dokuz farklı ürün var.

Elmas

Diamond Pet Food, aralıklardan birinin parçası olarak ikramlar ve konserve yiyecekler dahil olmak üzere toplam altı kuru mama serisine sahiptir. Standart bir Diamond serisi, bir CARE serisi, bir CARE Rx serisi, bir Naturals serisi, bir Naturals Grain-Free serisi ve bir Pro89 serisi sağlarlar. Konserve yiyecekler ve ikramlar, Naturals serisinin bir parçasıdır.

Köpek Formülleri

Büyüyen yavruların, yetişkinlerden veya yaşlılardan farklı beslenme ihtiyaçları vardır. Bir köpek yavrusu için uygun mamayı seçmek, büyümeleri için hayati önem taşır. Victor Köpek Maması ve Elmas, yavru köpekler için uygun mama sağlıyor, ama bakalım bunu kim daha iyi yapıyor.

galip

Victor'un köpek yavrusu formülleriyle ilgili hemen ortaya çıkan bir şey, teknik olarak hiç formül olmamasıdır. Victor'un web sitesi, köpek yavrusu karışımlarını aramanıza izin verir, ancak bunların hiçbirinin açıkça genç köpekler için tasarlanmadığını göreceksiniz. Yalnızca birini 'köpek ve köpek yavrusu' olarak işaretlediler, ancak özel bir seçenek yok.

Bunun yerine Victor, yavru köpekler için daha az uygun olmalarına bağlı olarak belirli karışımları eler. Bunu dikkate alan marka, genç köpekler için uygun olan on dört farklı ürün gösteriyor. Bu, her biri Klasik, Seç ve Amaç satırlarından üç formül içerir. Ayrıca üç tedavi paketi ve iki çeşit konserve yiyecek vardır.

Hem köpekler hem de köpek yavruları için etiketlenmiş formül, Tahılsız Aktif Köpek ve Köpek Yavrusu karışımıdır. Tahıl içermeyen formüllerin biri hariç tümü yetişkin ve genç köpekler için onaylanmıştır.

Elmas

Victor gibi Diamond'ın da hayatın her aşamasında işe yarayan birkaç formülü var. Ancak Diamond'ın özellikle yavru köpekler için üretilmiş bazı ürünleri vardır. Tüm yaşam evreleri ve yavru köpekler için mevcut olan ürünler için on üç seçeneğe sahiptirler. Bunlar arasında iki Diamond formülü, dört Naturals formülü, üç Naturals Tahılsız formülü, iki konserve ürün ve iki ikram paketi bulunur.

Bu set içerisinde yavru köpeklere özel olmayan ürünler arasında bir adet Diamond, iki adet Naturals, Naturals Tahılsız seçeneği, konserve mama ve bir adet ödül paketi bulunmaktadır.

Diamond'ın köpek yavrusu formülleri sadece hayatın bu aşaması için değildir. Küçük ırklar ve büyük ırklar için bile formülleri var. Bunlar, genel olarak Diamond serisinden daha iyi beslenme sağlayan Naturals serisinin bir parçasıdır.

Köpek Kazanan: Elmas

 Diamond Naturals Küçük Irk Köpek Maması
 • Bütçe dostu formül.
 • Kafessiz tavuk ilk malzemedir.
 • Beyin desteği için DHA.
 • Mısır, buğday veya dolgu maddesi yok.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Bardak başına 419 kalori.
 • %32 Protein, %22 Yağ, %3,5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Her iki marka da, her markanın tahılsız seçeneklerinin düştüğü Yaşamın Tüm Aşamaları formüllerini içerir. Ancak Victor Köpek Mamasının yavru köpeklere özel ürünleri bile olmadığı için bu kategoride kazanan Diamond oluyor. Victor hala mükemmel karışımlar sağlarken, Diamond ayrıca büyük ve küçük ırklara ayrı ayrı yemek sağladığı için ekstra puan alır.

Yetişkin Formülleri

Beklendiği gibi, her iki marka da yetişkin köpekler için çok çeşitli formül seçenekleri sunmaktadır. Yetişkin formülleri genellikle evcil hayvan maması markalarının birincil odak noktasıdır, bu nedenle Victor Köpek Maması ile Diamond Evcil Hayvan Mamasının tekliflerini karşılaştıralım.

galip

Victor Köpek Maması, konserve yiyecekler ve ikramlar dahil olmak üzere altı farklı hattın tamamında 24 ürüne sahiptir. Dört Classic serisi ürününün bir şekilde genel temaları vardır, ancak her biri yine de bir köpeğin sağlığının çeşitli yönlerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Klasik ürünlerin çoğu, birincil içerik ve protein kaynağı olarak sığır eti unu kullanır. Bu formüller tahıl içermesine rağmen, hepsi glütensizdir. Köpek maması tahıl içeriyorsa, glütensiz olmak bir köpeğin diyeti için çok daha uygundur.

Select serisi, köpeklere vücutlarının hoşlanmadığı herhangi bir şeyden kaçınmaları için çeşitli ihtiyaçlar veya alerjiler sağlar. Ürünlerin üçü tahılsız seçeneklerdir, geri kalan dördü ise belirli et ve genellikle kahverengi pirinç olan nötr muadilinin farklı kombinasyonlarıdır.

Select serisi, köpeklerin istenmeyen bileşenlerden uzak durmasını sağlar. Amaç satırı, köpeklerin ihtiyaçlarını daha fazla sahip olmaları gerektiği açısından ele alır. Ekstra besinlerle dolu, Purpose ürünlerini bir köpeğe daha fazla vitamin ve mineral verecek şekilde tasarladılar.

Çoğunlukla Victor'un yetişkin kuru mamalarının tamamı protein açısından yüksektir ve pek çok dolgu maddesi içermez. Ayrıca farklı köpeklerin özel ihtiyaçlarını da karşılarlar, yani herkes için bir şeyler vardır.

Elmas

Diamond, üç konserve yiyecek ve dört ikram paketi dahil olmak üzere 31 yetişkin yiyecek seçeneği sunar. Kuru mama seçenekleri, altı formül türü aralığını kapsar.

Günlük Diamond formüllerinde birincil protein kaynağı olarak çoğunlukla tavuk yan ürünü unu kullanılır. Yine de, Klasik formülleri, daha düşük kaliteli bir kaynak olduğu anlamına gelen şüpheli 'yemek' bileşenini kullanır. Hepsi, bir köpeğin diyeti için tercih edilen bir seçim olmayan buğday unu kullanıyor.

Neyse ki Naturals serisi, kuzu unu gibi belirli et yemekleri kullanıyor ve bu serideki tüm ürünlerden buğday ununu çıkarıyor. Buğday ununu pirinç unu veya benzeri ürünlerle değiştirerek glüten içeriğinden kurtulurlar. Naturals serisi aynı zamanda yetişkinler için on seçenekle en kapsamlı olanıdır.

Tahılsız ürünleri, tüm un endişelerini tamamen ortadan kaldırıyor, ancak bu üç seçenek protein açısından biraz kısa veya en iyi ihtimalle ortalama. Bunu dengelemek için, Pro89 serisi bir ürün içerir ve ana ürün olarak sığır eti, domuz eti ve sığır eti unu kullanılarak protein açısından çok yüksektir.

Bakım serisindeki dört formülün her biri belirli rahatsızlıklara özeldir. Özellikle renal durumlar için Care Rx formülü. Bu eşsiz ürün, sağladıkları reçeteyle satılan tek besindir.

Yetişkin Kazanan: Victor

 Victor Köpek Maması Glukozamin
 • Glukozamin: 800 mg/kg.
 • Yoğun besin.
 • %81 et proteini ile üretilmiştir.
 • Sağlıklı sindirimi destekler.
 • Spor ırkları için harika.
 • Fincan başına 399 kalori.
 • %26 Protein, %18 Yağ, %3,8 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Diamond, özel ihtiyaçları olan köpeklere yardımcı olan Bakım serisi için puan alırken, standart mama sırasını kaybediyorlar. Diamond serisi ürünlerinin her biri, bir köpeğin alması gerekenden daha fazla glüten içerir. Victor Köpek Maması, pek çok istenmeyen içerik içermeyen çok yönlü formül seçenekleri sayesinde kazanır.

Kıdemli Formüller

Yavru köpeklerin belirli beslenme gereksinimleri olduğu gibi, yaşları ilerleyen köpekler de en yoğun yetişkinlik yıllarını geçtikten sonra diyetlerinde bir değişikliğe ihtiyaç duyarlar. Her markanın yaşlı yavrular için neler sunabileceğini inceleyelim.

galip

Victor Köpek Maması, yaşlı köpeklere özel olarak sundukları tek bir formüle sahiptir, bu da Amaç serilerinden Kıdemli Sağlıklı Ağırlık karışımıdır. Glukozamin ve kondroitin bileşenleri eklem sağlığını destekler ve Victor'un formüllerinin çoğunda bulunur, ancak üst düzey bir formülde bulunmaları hayati önem taşır.

Kıdemli Sağlıklı Kilo formülünün ana özelliği, yağ oranının düşük olması ve vücudun yağı enerjiye dönüştürmesine yardımcı olan L-Karnitin içermesidir. Bu ürün yaşlılara yöneliktir ancak kilo vermesi gereken herhangi bir köpek için de yardımcı olabilir.

Victor'un standart mama dizisinden kalan seçimler daha az yağ içerir ve daha az aktif köpekleri hedefler. Multi-Pro formülü, yaşlılar için önerdikleri tek Klasik formüldür. Kıdemli Sağlıklı Kilo Seçeneğinin yanı sıra yedi Seçilmiş üründen yalnızca dördünü ve iki Amaç formülünü öneriyorlar.

Victor ayrıca daha aktif yaşlılar için iki Realtree formülünü sunar. Konserve ezme formülleri, yaşlı bir köpeğin dişlerini yormaz ve şirket, Victor'un yaşlı köpekler için üç tedavi karışımını da onaylar.

Elmas

Diamond'a göre, tüm yetişkin formülleri yaşlı köpekler için uygundur. Bunun tek istisnası, Klasik serilerinden Premium Yetişkin karışımıdır. Bunun yerine yaşlılar için tek bir ürün sunuyorlar: Kıdemli Köpek Tavuk, Yumurta ve Yulaf Ezmesi Formülü.

Yaşlılar için Premium Yetişkin reklamını yapmamalarının muhtemel nedeni, güçlü kaslarını desteklemek için aktif, atletik köpekleri hedeflemesidir. Yaşlı köpekler bu durumda olmaya daha az yatkın olduklarından, karışım onlara en uygun özellikleri sağlamayacaktır.

Kıdemli formülleri buğday unu veya öğütülmüş mısır içermez. Ana malzemeleri tavuk, tavuk unu, tam tahıllı kahverengi pirinç, öğütülmüş beyaz pirinç ve yumurtadır. Pirinç ürünleri glütenli değildir ve yumurta, sindirimi kolay bir protein görevi görür.

Victor'un üst düzey karışımı gibi, Diamond'ın karışımı da genellikle artritin neden olduğu eklem ağrısını hafifletmeye yardımcı olmak için glukozamin ve kondroitin içerir. Bu karışım ayrıca seçtikleri süper yiyecekleri de içerir: lahana, chia tohumu, balkabağı, yaban mersini vb.

yavru pitbull mama önerisi

Diamond'ın konserve mamalarının hepsi pate olup, yaşlı köpeklerin dişlerinde kolaylık sağlar. Yaşlılar düşünülerek tasarlanmamış köpek bisküvileri dışında, yaşlılar için tüm ikram tatlarını listelerler.

Kıdemli Kazanan: Dimaond

 Diamond Naturals Kıdemli
 • Besin açısından yoğun formül.
 • Mısır, buğday veya dolgu maddesi yok.
 • Koruyucu yok.
 • Glukozamin ve Kondroitin artışı.
 • Bardak başına 318 Kalori.
 • %25 Protein, %11 Yağ, %3 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Her iki markanın da bu üst düzey formülleri, en iyisi olan baş başadır. Yaşlılar için yiyeceklere yaklaşımları benzerdir: her biri, yetişkin yiyeceklerinin çoğunun yaşlılar için de uygun olduğunu belirtir. Victor, seçimi Diamond'dan çok daha fazla daraltıyor, bu da takdiri hak ettikleri bir özellik.

Her ikisinin de yalnızca bir kıdemli özel karışımı vardır. Her ikisi de eklem sağlığını desteklemek için takviyeler ekler. Victor's mix, bir kilo verme seçeneği olarak ikiye katlanırken, Diamond, besin alımını artırmak için süper yiyecekleri paketler.

Diamond, yaşlılar için un içeren standart ürünlerini tavsiye etse de, ki bu harika bir uygulama değildir, kıdemli formülü mükemmel bir formüldür. Her iki marka da yakın olsa da, Diamond üst düzey formülü için kazanıyor.

Yaş Mama

Bazı köpekler ıslak mamayı tercih eder veya yemeleri ve sindirmeleri daha kolaydır. Hem Victor Köpek Maması hem de Diamond, çeşitli ıslak konserve yiyeceklere sahiptir, bu yüzden birbirleriyle nasıl karşılaştırıldıklarını görelim.

galip

Victor beş konserve yaş mama seçeneği sunuyor. Üçü, çeşitli et kesimlerinin tahılsız karışımlarıdır. Diğer ikisi, daha önce bahsedildiği gibi, daha zayıf dişlere sahip yaşlı köpekler için iyi seçenekler olan pate karışımlarıdır.

Victor'un tüm yaş mamalarının protein oranı yüksektir. Her çeşninin ilk bileşeni et olarak adlandırılır, yani tariflerine daha yüksek kaliteli protein kaynakları katarlar. Bunun yanı sıra, istenmeyen içerik ve dolgu maddelerinin kayda değer bir eksikliği vardır. Protein miktarını artırmak için kurutulmuş yumurta akı gibi diğer sağlıklı kaynakları kullanırlar.

Yaş mamada tahılsız seçeneğinin olması bir artı. Tahıllar köpekler için mutlaka kötü değildir, ancak bazılarının hassasiyet sorunları vardır ve Victor bunu nazikçe açıklar. Her yaş mama seçeneği mükemmel bir üründür.

Elmas

Diamond, üç konserve ıslak yiyecek seçeneği sunar. Her seçenekte sığır eti, akşam yemeği veya kuzu eti bulunur. Yiyecek, normal Diamond seçimlerinden herhangi bir üründen ciddi bir gelişme olan Naturals serisinin bir parçasıdır.

Biraz, Victor ve Diamond'ın ıslak yiyecekleri çok benzer. İlk içerikleri olarak adlandırılmış etleri kullanmaya öncelik verirler ve çok az dolgu maddesi veya istenmeyen içerik içerirler. Diamond, chia tohumu, yaban mersini, balkabağı vb. Süper besin karışımını içerir.

Diamond'ın yemeklerinin her biri, her yaştan köpek için kolayca tüketilebilen bir ezmedir, ancak kuzu seçeneği yavru köpekler için değildir.

Yaş Mama Kazanan: Victor

 • Kaynaklı ve ABD'de yapılmıştır.
 • Gerçek, tanınabilir bileşenler arasında hindi suyu, hindi, tavuk ciğeri, tatlı patates vb.
 • Son derece lezzetli doku.
 • Sağlıklı sindirimi, bağırsak fonksiyonunu ve kasları teşvik eder.
 • Vitaminler, mineraller, amino asitler, esansiyel yağ asitleri ve protein.
 • %100 tat, renk ve koruyucu içermez.
Chewy.com'da görüntüle

Bu markaların her ikisi de konserve yiyecek seçenekleri, birinci sınıf ıslak yiyeceklerdir. Tek ana fark, Victor'un daha fazla seçeneğe sahip olmasıdır, buna hassas köpekleri dikkate alan tahılsız seçimleri de dahildir. Victor'un aralarından seçim yapabileceği daha fazla aroması ve ihtiyacı olan köpekler için tahılsız formülleri olduğu için, Victor bu kategoride Diamond'ı kazanır.

Son düşünceler

Hiçbir seçim kötü değildir. Diamond uygun fiyatlı olmayı hedefliyor ve bunu fazla dolgu maddesi veya diğer istenmeyen bileşenler eklemeden yapmayı başarıyor. Köpeklerin ihtiyaç duymadığı standart karışımlarında buğday unu ve öğütülmüş mısır kullandıkları için bazı puan kaybederler. Bununla birlikte, Naturals ürünlerinin tümü kuru gıdalar için mükemmeldir. Dikkate alınması gereken bir diğer nokta, geri çağırmaların tarihidir. Diamond'ın dört geri çağırması oldu ve Victor'un hiçbiri olmadı. Bu geri çağırmalardan ikisi kedi maması için olsa da, birkaç yıl arayla iki kez aynı sorun yaşandı. Diamond'ın ilk hatırlamadan sonra bile aynı hatayı tekrar yapıyor gibi göründüğünü belirtmekte fayda var. Daha uygun fiyatlı ama yine de saygın ve kaliteli bir yemek için, Diamond sizin için bir marka olabilir. Aksi takdirde, mükemmel malzemeler kullanan, lekesiz bir geri çağırma geçmişine sahip ve ulusal düzeyde saygın ürünlere sahip bir marka için Victor Köpek Maması faturaya uyuyor.

Yorumlar