Pomeranya Fiyatları: Pomeranya Yavrularının Maliyeti Ne Kadar?

Pomeranya Fiyatları: Pomeranya Yavrularının Maliyeti Ne Kadar?

Bir Pomeranian'ın sizin için doğru köpek olabileceğini düşünmek, ancak Pomeranyalıların ne kadara mal olduğundan emin değiller ? Bu yazıda Pomeranya fiyatlarına ve onları etkileyen faktörlere bakıyoruz. Pomeranyalıların 700 ila 2.000 ABD Doları arasında bir yere mal oldu , ancak şampiyon dizileri için daha da maliyetli olabilir.

Ailenize bir Pomeranian eklemekle ilgileniyorsanız, önce köpeği satın almanın maliyetini göz önünde bulundurmanız gerekir. Ancak, yavru köpeğinize uygun bir ev sağlamak için ihtiyaç duyduğunuz diğer tüm malzemeleri almak için maliyetlerinizi de göz önünde bulundurmanız gerekecektir. Ayrıca orada devam eden maliyetler hayatı boyunca ona bakarken katlanacağınız.Burada, Pomeranya fiyatının hızlı bir tahmininden başlayarak tüm bunlardan bahsedeceğiz. Daha sonra, köpek yavrusu maliyetlerini ve yeni köpeğiniz için bütçe hazırlarken göz önünde bulundurmanız gereken diğer gizli maliyetleri etkileyebilecek faktörlere geçeceğiz. Pomeranian'ınızı satın alırken ve bakımını yaparken paradan tasarruf edebileceğiniz ve bütçenizi genişletebileceğiniz birkaç yoldan geçerek bitireceğiz.

Kısa Cevap

Bulanık Pomeranya

Bir Pomeranian, tipik olarak bir yetiştiriciden yaklaşık 500 ila 6.000 ABD Doları arasında elde edilebilir. onlar olsalar da en yaygın olarak 1.000 ila 3.000 ABD Doları arasında görülür . Özel ponponlar siyah pomeranya gibi daha pahalıya mal olabilir.Üstelik harcamayı bekleyin o ilk yıl en az 1.000 dolar bulaşıklar, oyuncaklar, yatak takımları ve sağlık hizmetleri gibi köpek sahipliğinin ilk maliyetleri ve bir köpek yavrusu yetiştirme maliyeti için. Bundan sonra her yıl köpeğin maliyeti 1.000 ila 3.200 dolar arasında olabilir. .

Bu tahminlerin acil bakımı veya evcil hayvan depozitoları, özel ekipman veya rutin olmayan tıbbi tedavi gibi tipik olmayan maliyetleri içermediğini unutmayın. Bir pomeranian gibi daha küçük bir cinse sahip olmak, daha büyük bir cinse sahip olmaktan daha ucuz olacaktır. İngiliz Mastifi veya Bullmastiff gibi .

Fiyatı Etkileyen Faktörler

Yolda Koşan Pomeranya

Öyleyse konu bir Pomeranya köpeği satın almaya geldiğinde neden bu kadar çok çeşitlilik var? Eh, çünkü onu etkileyen birçok faktör var. Bu faktörler arasında yavru kalitesi (sağlık), konum, yavru köpeğinizi nereden aldığınız ve tüy rengi yer alır.Kalite

Kırmızı Kaplı Pomeranya

Bir köpeğin sözde 'kalitesi', fiyat üzerindeki en büyük etkilerden biridir. Bir köpeğin kalitesini belirlemede sağlık bir rol oynasa da, kalite bir köpeğin sağlığını, kişiliğini veya davranışını yansıtmak zorunda değildir. Bunun yerine, kalite, köpeğin uyum yarışmalarında ne kadar iyi performans göstermesinin beklenebileceğini ve aynı şeyi yapan diğer köpekleri ne kadar iyi üretmesinin beklenebileceğini ifade eder.

Karışık ırklar veya Pomeranian ve başka bir cins karışımı , en düşük kaliteli grup olarak kabul edilir ve daha ekonomiktir safkan Pomeranyalılar . Yüksek talep gören tasarımcı karışımları, Pomsky gibi (Pomeranian-Husky karışımı) ve Pomchi (Pomeranian-Chihuahua karışımı), istenen daha az karışımlardan daha pahalı olacak, ancak yine de genellikle evcil hayvan kalitesindeki safkanlardan bile önemli ölçüde daha ucuzdur. Pomlar, Alman spitz ailesindendir ve Onlar benzer orijinal köpek çizgisine.

Evcil hayvan kalitesine sahip Pomlar safkan, ancak gösteri turunda başarılı olmalarını engelleyen veya yetiştirilmemeleri gerektiği anlamına gelen bir tür kusurları var. Bu köpekler hala mükemmel evcil hayvanlar yapabilir ve kaliteli köpeklerden çok daha ucuzdur. Yine de çeviklik veya itaat denemeleri gibi birçok uygunsuzluk yarışmasında rekabet edebilirler ve hizmet veya terapi köpekleri olarak eğitilebilirler.Arızalar ve Sağlık

Ten Rengi Yüzlü Siyah Pomeranian

Saygın yetiştiriciler, köpeğin neden evcil hayvan kalitesinde olduğunu anlamanıza yardımcı olmak için köpeğin hatalarının bir listesini ve sağlık testinin sonuçlarını sağlayacak ve genellikle köpeği satıştan önce kısırlaştıracak veya köpeği aldıktan sonra yapmanızı isteyecektir.

Hiç satılırsa (birçok yetiştirici bu köpeklere kendileri bakmayı tercih eder), ciddi sağlık koşullarına sahip evcil hayvan kalitesindeki köpekler genellikle maliyet olarak düşürülür, ancak iyi yetiştiricilerin, bu köpeklerin gittikleri ev için daha da yüksek gereksinimleri olacaktır. uygun şekilde bakılacaklar.

Gösteri kalitesi Pomlar en pahalıdır ve hatta mal olabilir 10.000 $ kadar . Bunlar, cins standartlarına uyan ve şovlarda rekabet edebilen ve daha kaliteli Pomeranyalılar üretmek için yetiştirilebilen köpeklerdir.

Bu grupların her birinde, cins standartlarına, soyağacına ve sağlığa uygunluk derecesinin tümü fiyatı etkiler. Yetişkin köpekler için, daha eksiksiz sağlık geçmişi ve köpeğin rekabet ve üreme geçmişi de maliyeti etkiler.yer

Siyah ve Ten Rengi Pomeranian

Konum, konum, konum, gayrimenkulden daha fazlası için önemlidir; bir yetiştiricinin yaşadığı yer, yavrularına nasıl fiyat vereceğini önemli ölçüde etkileyebilir.

Birincisi, yetiştiriciler masraflarını karşılayabilmelidir. Bir alan yüksekse yaşam maliyeti yetiştiricilerin üremeye devam edebilmesi için daha fazla ücret alması gerekir. Daha fazlasına sahip bölgelerde yetiştiriciler hayvanların yetiştirilmesine ilişkin düzenlemeler Bu düzenlemelere uymak için maliyetleri karşılamak için köpeklerine daha yüksek fiyat vermeleri gerekecektir.

Bir bölgedeki pazar da fark yaratır. Yüksek Pomeranyalılara talep Özellikle talep edenlerin daha kalın cüzdanları varsa, daha yüksek fiyatlara yol açar. Öte yandan, çok fazla rakip Pomeranya satıcıları , bu fiyatı düşürür.

Yılın zamanı

Kırmızı ve Beyaz Pomeranya

'Nerede' önemlidir, ancak 'ne zaman' da önemlidir. İlkbaharın sonlarından yaz sonuna kadar, insanlar plaj gezileri, yürüyüşler ve diğer sıcak hava etkinlikleri için köpek arkadaşları aradığından köpeklere olan talep yüksektir. Cevap olarak, Yetiştiriciler, sıcak aylarda fiyatlarını yükseltirler .Öte yandan, bu talep yılın geri kalanında azalır ve kışın en yavaş olanıdır. Buna karşılık, yetiştiriciler talebi karşılamak için fiyatları düşürür ve satılmamış yavruları tutmak zorunda kalmaz.

Yetiştiriciler

Pomeranian Parkta Yürüyüş

Burada 'yetiştiriciler' demeye devam ediyoruz, çünkü bunlar safkan bir Pomeranian'ı bulmanın muhtemelen en kolay ve en popüler yolu, özellikle de bir köpek yavrusu istiyorsanız, ancak tek yol onlar değil: Bir evcil hayvandan bir Pomeranian da alabilirsiniz. mağaza veya hayvan kurtarma. Yine de önce yetiştiricilerden bahsedelim.

Yukarıda da söylediğimiz gibi, bir yetiştiriciden satın aldığınızda, genellikle 1.000 ila 3.000 $ arasında bir ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz.Bu genellikle kayıt veya kayıt olmanız için gerekli evrak işlerini, sağlık garantisini, yaşa uygun aşılamayı, mikroçiplemeyi, ömür boyu damızlık desteğini ve erken sosyalleşmeyi içerir. Kısırlaştırma veya kısırlaştırma da tipik olarak, köpekleri göstermek veya yetiştirmek yerine evcil hayvan olması amaçlanan Pomeranyalılar için dahil edilir.

Daha fazla deneyime ve yüksek kaliteli köpeklerin geçmişine sahip bir yetiştirici, deneyimsiz bir yetiştiriciden veya yalnızca evcil hayvan kalitesinde köpekler üreten birinden daha fazlasını talep edecektir.

Kurtarmalar

Kurtarma Pom

Hayvan kurtarma işlemleri çok daha ucuzdur ve benimseme ücretleri genellikle 200 ila 400 ABD doları arasında değişir 100 dolardan daha düşük bir fiyata evlat edinilebilecek birçok Pomeranyalı var. Evlat edinme ücretleri tipik olarak genetik test veya kayıt evraklarını içermez, ancak genellikle kısırlaştırma, yaşa uygun aşılama ve mikroçip maliyetlerini içerir.

Chiweenie

Kurtarılan köpekler genellikle bir sağlık garantisi ile gelmezler, ancak birçok hayvan kurtarma ekibi, kendi başınıza karşılayamayacaksanız, pahalı ve beklenmedik tıbbi tedavileri karşılamanıza yardımcı olmaya isteklidir.Evcil Hayvan Mağazaları

Kumda Pom

Bir evcil hayvan dükkanından satın alınan yavru köpekler, genellikle benzer şekilde fiyatlandırılır veya yetiştiricilerden satın alınan köpeklerden daha pahalıdır. bu yavruların neredeyse sadece yavru değirmenlerden ve diğer düşük kaliteli yetiştiricilerden gelmesine rağmen.

Bu yavrular genellikle zayıf bir şekilde sosyalleştirilmiştir ve sağlık sorunlarından kaçınmak için yetiştirilmemiştir. Genellikle bir sağlık garantisi olsa da, genellikle yalnızca sınırlı sayıda durumda geçerlidir ve genellikle, gerekli bakımı sağlamaktan ziyade sevmek için büyüdüğünüz yavru köpeği değiştirmeyi vaat eder.

Evcil hayvan dükkanlarından köpek satın almaktan kaçının. Bu köpekler sadece peşin olarak daha pahalıya mal olmakla kalmaz, aynı zamanda hem parasal hem de gönül yarası olarak size daha pahalıya mal olur.

Ceket, Cinsiyet ve Yaş

Eşsiz Kabanlı Pom

Pomeranya paltoları çeşitli renk ve desenlere sahiptir. Katı kaplamalar tipik olarak çok renkli kaplamalardan daha maliyetlidir . Katı katlar arasında, siyah, beyaz, lavanta ve mavi gibi daha nadir renkler genellikle daha yüksek bir fiyata yol açar kırmızı ve turuncu gibi yaygın renklerden daha fazla.

Kadın pomeranyalılar tipik olarak erkeklerden daha pahalı çünkü kadınlara daha fazla talep var.

Yetişkinler genellikle yavru köpeklerden daha ucuzdur ama başarılı gösteri köpekleri oldukça pahalı olabilir.

Diğer maliyetler

Tuğla Yolda Koşan Pomeranian

Yeni köpeğinizi satın almanın herhangi bir masraf olmadığını unutmayın. Sahip olduğunuzdan da emin olmanız gerekecektir. bunlarla ilgilenmek için gereken tüm malzemeler .

Bu içerir Pomeranian'ınız için yiyecek , ikramlar, kaseler, oyuncaklar, köpek kulübesi, yatak, tasma, tasma, koşum takımı, etiket, lazımlık eğitim malzemeleri, temel bakım malzemeleri, temizlik malzemeleri ve tüm bunlar için ihtiyacınız olan her türlü saklama ve organizasyon öğeleri. Ek olarak, yapmanız gerekenler evinizin köpek yavrusu için uygun olduğundan emin olun gelmeden önce.

Pomeranian'ınızı aldıktan sonra yapmanız gereken ilk sağlık hizmetlerini kapsar. Bu, bir kontrol ve gerekli ek aşıları içerir. Ayrıca mikroçiplemeyi ve kısırlaştırmayı da düşünmek isteyeceksiniz. Ayrıca şuna ihtiyacın var onları bir eğitim sınıfına alın olabildiğince erken. Bu, yavru köpeğinizin itaatkar, iyi sosyalleşmiş bir köpek olmasını sağlayacaktır.

Herşey söylendi, Pomeranian'ınıza hayatlarının ilk yılında bakmak, ek olarak 1.000 ila 1.700 ABD Doları arasında olabilir. köpeğin maliyetinin üstüne. Bu aralığın neresinde düşeceğiniz malzeme ve sağlık hizmetlerinin maliyetine bağlıdır. Aynı zamanda nerede yaşadığınıza ve hangi malzemeleri satın aldığınıza da bağlıdır. Köpek maması, yatak takımları, oyuncaklar ve diğer malzemeler arasında çok çeşitli ürünler mevcuttur.

Devam Eden Sahiplik Maliyetleri

Çim ve Yapraklarda Pom

Pomeranian’ınızın hayatı boyunca diğer maliyetler devam eder. Yiyecek, lazımlık poşetleri, ikramlar, tımar malzemeleri ve temizlik sarf malzemelerinin değiştirilmesi gerekiyor bittikçe. Kaseler, tasmalar, oyuncaklar ve yatak takımları zamanla yıpranır ve değiştirilmeleri gerekir.

Köpeklerin ihtiyacı var devam eden sağlık bakımı yıllık muayeneler, güncel aşılama ve devam eden pire ve kene koruması gibi. Bunların hepsini karşılamanıza yardımcı olmak için, ayrıca satın almak isteyebilirsiniz. evcil hayvan sigortası. Bu, yılda 300 ila 600 $ arasında değişebilir.

Pomeranian'ınıza sahip olduğunuz her ek yıl, yaklaşık 1.000 ila 3.200 ABD Doları arasında bir yerde toplam harcamayı bekleyebilirsiniz. tipik masraflar için.

Bu, acil tıbbi bakımı veya hemen hemen tutarlı ve evrensel olmayan maliyetleri içermez. Bu harcamalar arasında evcil hayvan bakıcıları, evcil hayvan depozitoları ve / veya köpek bakıcıları bulunur. Sonraki bölüm bunun için.

en iyi küçük köpek sandığı

Olası Ek Maliyetler

Çimlerde İki Pomeranyalı

Az önce bahsettiğimiz tüm bu temel şeylerin yanı sıra, sahip olabileceğiniz veya ödemeyi seçebileceğiniz başka şeyler de var. Bir kiralık evde yaşıyorsanız, ödemeniz gerekebilir evcil hayvan depozitosu veya evcil hayvan kirası. Bazı bölgelerde ödeme yapmanız gerekecek lisans ücreti Pomeranian'ınız için.

Evcil hayvanınızın bütün gün yalnız kalmasını istemiyorsanız, bunun için ödeme yapmanız gerekecektir. köpek bakımı veya köpek bakıcısı . İçin ödeme yapmanız gerekebilir yatılı veya evcil hayvan bakıcısı Köpeğiniz olmadan seyahat ederseniz. Onlarla seyahat ediyorsanız, bir araba koşum takımı, TSA onaylı bir taşıyıcı ve evcil hayvan pasaportu gibi her türlü ek şey gerekebilir.

Acil veteriner ziyaretleri 250 $ veya daha fazla tutabilir ve genellikle 1000 dolardan fazlaya mal oluyor. Diğer sağlık sorunları da tedavi etmek için yüzlerce veya binlerce dolara mal olabilir. Evcil hayvan sigortanız varsa, bu bazı maliyetlerin karşılanmasına yardımcı olabilir.

Ek olarak, evcil hayvanlar bazen eşyalarımıza veya evlerimize zarar verir . Hasarın ne kadar onarılacağını veya değiştirileceğini kim bilen harcama yapabilirsiniz. Çiğnenmiş bir kağıt havlu rulosu için birkaç dolar veya devrilmiş bir düz ekran için binlerce dolar olsun, maliyetler artar. Neyse ki, evcil hayvan provası bunu önlemeye yardımcı olur ve Pomeranyalılar küçüktür. Bu, olası hasarı sınırlandırır, ancak evcil hayvanlara karşı koruma sağlarken cesaretlerini ve kararlılıklarını küçümsemeyin.

Ve son olarak, eğer varsa Pomeranian'ınızla yapmak istediğiniz özel aktiviteler , gerekli ekipman için bütçe ayırdığınızdan emin olun. Nispeten yaygın olan özel ekipman arasında patikler, can yelekleri, pusetler ve GPS izleyiciler bulunur. Pomeranian'ınızı göstermeyi planlıyorsanız, bununla ilgili maliyetler de vardır. Bu, tımar, kayıt ve giriş ücretlerini içerir.

Nasıl kaydedilir

Uzun Kabanlı Pom

Yeni Pomeranian'ınızı aldığınızda gerekenden daha fazlasını harcamadığınızdan emin olmanın yolları vardır. Kurtarmalar, yetiştiricilerden gelen köpeklerden daha ucuzdur. Bir yetiştiriciden bir Pomeranian ile gitmeyi seçerseniz, daha önceden daha fazla harcama yapmaya değer. Bu, genetik olarak test edilmiş ebeveynlerden yetiştirilmiş bir Pomeranian almanıza izin verecektir. Yetiştiricilerden gelen Pomeranyalılar, yolun aşağısında maliyetli sağlık sorunları olasılığını en aza indirmek için kapsamlı bir sağlık muayenesinden geçeceklerdir.

Bir yetişkin satın almak, köpeğin kendisi açısından daha ekonomiktir. Ancak, tipik olarak lazımlık eğitim ekipmanı ve maliyetli köpek tıbbi bakımı için ödeme yapmayı atlamanıza da izin verir. Ayrıca Pomeranian'ınızı satın almak için üreme sezonunun sonuna kadar bekleyebilirsiniz. Seçenekleriniz daha sınırlı olacak ve daha az talep gören bir renk veya desen tercih edecektir.

Yaşam maliyeti yüksekse, bölgenizin dışında Pomeranyalıları aramaktan korkmayın. Kendi seyahatinizin maliyetini ve köpeğin taşınmasını hesaba kattığınızdan emin olun. Bunlar, gerçekten para biriktirmenizi engelleyen gizli maliyetlerdir. Ayrıca, önce onunla ve ailesiyle tanışmadan asla bir Pomeranian satın almayın.

Sarf Malzemelerinden Tasarruf

Sahilde Pom

Ekipman söz konusu olduğunda, yavru köpeğinizi satın almadan önce köpek malzemeleri satın alın. Bu, fiyatları karşılaştırmanıza ve indirimde olan bir şeyler satın almanıza olanak tanır. Daha sonra mümkün olduğunca toplu olarak satın alın. İhtiyaç duyduğunuzda yedek malzemeleri satın alın. Bu şekilde, sarf malzemelerini değiştirmek zorunlu hale geldiğinden tam fiyat ödemek yerine satışları artırabilirsiniz.

Tüm söylenenlerle, para biriktirmek güzeldir. Neye mal olabileceğinizi bilmek önemlidir, ancak en önemli şeyin mutlu ve sağlıklı bir arkadaş edinmek olduğunu unutmayın. Pomeranian'ınızla ilgilenirseniz, yıllarca yanınızda kalabilirler.

Yorumlar

Sharon Barbara Turner
Çok bilgilendirici gerçekler için teşekkürler. Bir Pomeranyalıyım
Kelly Wilson (Yazar)
Beğenmene sevindim Sharon, araştırmanda bol şans!