Beagle Boston Terrier (Boglen Terrier) Cins Bilgisi ve Gerçekler

Beagle Boston Terrier (Boglen Terrier) Cins Bilgisi ve Gerçekler

Cesur ve iyi huylu Boston Terrier ve çalışkan Beagle, Boglen Terrier'i, çok fazla kalbi olan küçük ve heyecanlı bir cins yapar. Boglen Terrier, hızlı koşmalarına rağmen çok fazla egzersiz gerektirmez. Beagle, bir av köpeğidir. Harika izleyicilerdir ve avlanma söz konusu olduğunda sıklıkla kullanılırlar. Boston Terrier, ailenin ruh hallerine duyarlıdır ve o anda ailesinin neyi tercih ettiğine bağlı olarak eğlenceli veya şımarık olacaktır.

Beagle Boston Terrier karışımı hem yeni hem de deneyimli köpek sahipleri için mükemmeldir. Hem Beagle hem de Boston Terrier'i eğitmek kolaydır ve onları öğretmek için çok az sabır gerektirir. Ayrıca çocuklar ve diğer evcil hayvanlar da dahil olmak üzere aileleri severler. Temelde mükemmel bir ilk köpektir.Boglen Teriyerleri küçük olacak ve çok fazla alana ihtiyaç duymayacak. Bekâr bir dairede yaşıyorsanız, bu yeterli alan demektir. Aynı zamanda tembel köpek ırklarından biridir, bu nedenle günlük egzersiz gerekli olsa da (tüm köpekler gibi) minimum egzersize ihtiyaçları vardır.

Boglen Terrier aileniz için mükemmel bir arkadaş mı? Bu gönderi, kararınızı verebilmeniz için cinsin giriş ve çıkışlarında size yol gösterecek.

Ebeveyn Irkları

'Tasarımcı köpek', iki safkan ırk arasındaki herhangi bir karışımdır. Bolgen Terrier farklı değildir ve bu cins Beagle ve Boston Terrier arasında bir melezdir. Bu cinsin birçok farklı olumlu özelliği vardır.Boglen Terrier, karışık ırklar söz konusu olduğunda cennette yapılan bir eşleşmedir, çünkü Beagle çoğunlukla sağlıklıdır, Boston Terrier ise sıkıştırılmış burnundan solunum sorunları yaşar. Karışık ırklar genellikle ortalama olarak sağlık sorunlarına daha az eğilimlidir, bu nedenle bu önemli bir olumlu olabilir.

Boglen Teriyerleri küçük olacak, ancak Beagle gibi orta büyüklükte olma potansiyeline sahipler. Yine de, Boston Terrier'ın küçük boyutuna sahip olmaları daha olasıdır.Beagle

Beagle uzun bir soyu var ve eski tazı ırklarından biri olarak kabul edilir. 1400'lerin ortalarından beri farklı av türlerini avlamak için kullanılmıştır. 'Beagle' adı, olağanüstü yeteneklere sahip bir takip köpekleri dizisini tanımlamak için kullanıldı. Bu cins, izleme söz konusu olduğunda nadiren üstündür ve bildiğimiz gibi cins standardı 1800'lerde standartlaştırılmıştır.

Beagle'lar, çalışan köpekler olan küçük veya orta boy yavrulardır ve inanılmaz bir izleme ve koku alma yetenekleri vardır. Genellikle havaalanlarında uyuşturucu ve silah bulmak için takip köpekleri olarak kullanılırlar. Burunlarını takip etme eğilimindedirler ve bu içgüdü onlara dahil edilmiştir. Onlar zeki yavrulardır, ancak inatçı yapıları nedeniyle eğitim seansları sırasında işbirliği yapmayabilirler. Çocuklarla harikalar ve her yaştan çocuğa tahammül ediyorlar.

Bu cins nazik ve çalışkandır ve iyi yapılan bir iş için övülmeyi severler. Bu yavrular 16 yıla kadar yaşayabilir ve tamamen büyüdüklerinde 20 ila 35 pound ağırlığında olacaktır. Diğer cinslerle birleştirmek için popüler bir köpektir ve bazıları diğer popüler karışımlar Dahil et beagle pug karışımı, beagle pitbull karışımı, ve Beagle Dachshund Mix.Boston terrier

Boston terrier iyi belgelenmiş nadir, modern melez ırklardan biridir. 1860'ların ortalarında, birkaç zengin koç, İngiliz Terrier ve Bulldog'u Boston şehrinde çiftleştirmeye karar verdi. Bir cinsi savaşa uygun hale getirmeyi amaçladılar, ancak Boston Terrier bir kez tasarlandığında, bu amaca uygun olmadıkları sonucuna varıldı.

1890 civarında, bu yeni teriyer türü, doğum yerinden sonra 'Boston' a yerleşmeden önce birçok isimden geçti. Boston Teriyerlerinin popülaritesi hızla arttı ve başlangıcından sadece 20 yıl sonra, modern standartlar tarafından duyulmamış kabul edilen AKC tarafından tanındı. İlginç renkler ve işaretler, köpeklerin özelliklerinin temel taşları olmaya devam ediyor ve genellikle dünya çapında popülerlik açısından yüksek sıralarda yer alıyor.

Boston Teriyerleri iyi yapılı, kısa destekli ve kaslıdır. Gerçekte tıknaz olduklarında hafif görünüyorlar. Tüyleri kısadır, çok az bakım gerektirir ve siyah beyaz smokin deseniyle benzersizdir. Fazla egzersize ihtiyaçları yoktur, diğer köpeklerle dostturlar ve oynamayı severler.

Eşsiz ve dayanıklı olan bu modern melez ırk, genellikle sıkıştırılmış burunlarına atfedilen birkaç sağlık sorununa eğilimlidir. Sadece 10-25 pound ve 15-17 inç boyunda küçük kabul edilirler. Ayrıca 12-14 yaşlarında uzun ömürlüdürler. Birçok farklı için popüler bir ebeveyn köpeğidir. Boston Terrier karışımları.Boglen Teriyeri

Boglen Terrier, büyük olasılıkla çoğu tasarımcı ırkının geldiği zamanlarda, 90'larda ve 2000'lerin başlarında yetiştirildi. Boglen Terrier muhtemelen bir avcıdan çok daha duyarlı ve nazik bir hayvana sahip olacak şekilde yetiştirildi. Boston Teriyerlerinin savaşmak için yetiştirilmesine rağmen, cins tatlı ve kibar oldu.

Tüm tasarımcı ırklarının maalesef bir standardı yoktur. Bununla birlikte, Boston Terrier, standartlarını yaklaşık 100 yıl önce geliştiren karma bir cins olduğundan, Boglen Terrier de büyük olasılıkla bir tanesine sahip olacaktır. Boglen Terrier, küçük ila orta büyüklükte, ancak muhtemelen küçük olacaktır. Şanslıysanız, yavrularınız smokin ceketi alacak.

Hem Beagle hem de Boston Terrier çocukları o kadar çok sever ki bir kez bir araya geldiklerinde onları yabancılardan koruyacaklardır. Mizaçları çoğunlukla naziktir, ancak aileleriyle karışıklık duyarsanız, korkutucu olabilecek bir yanlarını görürsünüz.

Rahat doğaları nedeniyle eğitilmeleri zor değildir ve iyi yapılmış bir iş için övülmeyi severler. Boglen Terrier'in yapacak bir işi olduğu sürece, mobilyalarınızı mahvetmezler. Ayrıca diğer hayvanların yanında minimum egzersize ve gözetime ihtiyaçları vardır.Görünüm ve Bakım

Boglen Terrier görünümünüz ebeveyne bağlı olacaktır, ancak ebeveynin neye benzeyeceğini veya nasıl hissedeceğini bilmek bile onu belirlemez. Boglen Terrier düz yüzlü olabilir veya uzun bir burnu olabilir. Kıvrımlı veya kısa kuyruklu olabilirler. Kahverengi gözleri olacaktır.

Boglen Terrier'in ceketi kısa olacak ve dökülme olasılığı düşük olacak. Ceketlerinin rengi smokin veya Beagle ebeveyninin geleneksel kahverengi ve beyaz rengi olabilir. Her iki durumda da, her iki cinsin birden fazla tüy rengi yoktur; biri ya da diğeri olacak. Ayrıca ceketleri kalın veya çift kaplamalı olmayacaktır.

Boglen Teriyerleri, 15-17 inç ve 7-30 pound'luk boyut veya boy açısından çok fazla çeşitliliğe sahip olmayacak. İster inanın ister inanmayın, bu aralık oldukça düşüktür, çünkü bazı ırklarda 60 kiloluk bir fark vardır. Bu aynı zamanda potansiyel olarak büyük bir köpeğe hazırlanmanıza gerek kalmayacağı anlamına gelir.Eğitim

Boglen Terrier'i eğitmek gerçekten çok kolay ve tutarlı olduğunuz sürece fazla düzeltmeye ihtiyaç duymaz. Eğitimden birkaç güne, hatta haftalara düşseniz bile, kendileri tutarlı olacak kadar akıllıdırlar. Yine de bir sızıntı üzerinde tutulmaları gerekir, çünkü Beagle tarafları karşı koyamayacakları bir şeyi kokladıklarında kontrolü ele geçirebilir.

Eğitim söz konusu olduğunda, olumlu pekiştirme herhangi bir köpek için en iyi yöntemdir. Yavru köpeğiniz size kızacak ve eğitilmesi zor olacağından, eğitim sırasında bir köpeği asla tokatlamamalı veya azarlamamalısınız. Egzersiz seansları sırasında her zaman yüksek değerli ikramlarla ödüllendirin.

İtaat ve sandık eğitimi erken yaşta yapılmalıdır. Tren sandığı kurmayı planlıyorsanız, doğru boyutta bir sandık aldığınızdan emin olun. Beagle Boston Terrier karışımınızı çalıştırmayı planlıyorsanız, vücut tiplerini kapsayacağı kesin olan daha küçük bir kayış alın.

Ev eğitimi Boglen Terrier için zor olmayacak çünkü tuvalete gitmeleri gerektiğinde seslerini duyuracaklar. Sadece bu da değil, boyutları nedeniyle herhangi bir kaza yaşamayacaklar. Yalnızca oyuncak cinsleri kaza yapma eğilimindedir, ancak kaza yapmaya başlarlarsa, en iyisi onları daha sık dışarı çıkarmaktır. Banyoyu kullanırken kendilerini daha güvende hissetmeleri için evin etrafına köpek pedleri koyun.Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Boglen Terrier o kadar fazla egzersize ihtiyaç duymaz ve bu büyük ölçüde karışımın Boston Terrier kısmından kaynaklanır. Boston Terrier, bloğu yürümek yerine kanepede uzanmayı ve ailesinin enerjisini hissetmeyi tercih ediyor. Yine de, Beagle onlardan ayrı, bu yüzden onları meşgul etmek için yürüyüşe çıkarın veya birkaç oyun getirin.

40 dakikalık egzersize ihtiyaç vardır ve günde iki kez egzersiz yapılması önerilir. Günde bir saat tercih edilir, ancak zorunlu değildir. Bundan sonra hala kablolu olmaları pek olası değildir, ancak öyleyse, onları bir köpek parkına götürmeyi deneyin. Boglen Terrier çok sosyaldir ve farklı hayvanların ve insanların etrafında olmayı sever.

Boglen Terrier'ı uzun süre dışarıda tutmayın. Dışarıda zincirlenmek veya her seferinde birkaç saat ihmal edilmek iyi olmazlar. İnsanların etrafında olmayı ve çok ilgi görmeyi severler. Boglen Terrier, her iki cins de ayrılık kaygısına eğilimli olduğundan, kucaklanmayı ve genellikle ailelerinin etrafında olmayı tercih edecektir.

Sağlık

Çoğu tasarımcı ırkta olduğu gibi, Boglen Terrier'de de sağlık sorunları olma olasılığı daha düşüktür. Bunun nedeni, iki ebeveyn ırka göre değişen genlerdir. Bu, bu yavruların yaşlandıkça asla sorun yaşamayacağı anlamına gelmez, bu nedenle kilolarına dikkat etmek ve onları sağlıklı ve dengeli bir diyetle beslemek isteyeceksiniz.

Boston Terriers'ın en büyük sağlık sorunu, sıkıştırılmış burunlarıdır. Boglen Terrier'inizde bu burun varsa, bu onları Brachycephalic Airway Sendromu için hazırlayabilir. Burnu itilmişse egzersizi hafif tutmak onlar için en iyi şey olacaktır. Gün boyunca nefeslerini izleyin. Çok nefes aldıklarını duyuyorsanız ya da nefes darlığı duyuyorlarsa sakinleştirmeye çalışın.

Bunun yanı sıra, dışarı çıkabilen sığ göz yuvalarına sahiptirler. Buna bakılmazsa kör olabilirler. Diğer sorunlarının çoğu gözlerinden kaynaklanıyor, bu yüzden sık sık kontrol yaptırdığınızdan emin olun.

Beagle'lar hipotiroidizm, göz rahatsızlıkları, obezite, glokom, korneal distrofi ve faktör VII eksikliği açısından risk altındadır. Bu sorunlar, yaşlılıkta diğer köpeklerde ortaya çıkabilir, bu nedenle dikkate alınması gereken bir konudur.

Beslenme

Boglen Teriyerlerinin düşük karbonhidratlı çoğunlukla protein ve yağ içeren uygun bir diyete ihtiyacı vardır. Amerikan Yem Kontrol Yetkililerine göre bir Boglen Terrier karışık köpek yavrusu% 22 proteinli bir diyete sahip olmalı, yetişkin ise% 18 olmalıdır. 'Ayrıca Boglen Terrier'ınızı balık, sığır eti ve tavuk gibi bütün etlerle beslemeniz önerilir.

Karma cinsin boyutları değiştiği için yiyecekleri bardaklarda tavsiye etmek zordur. Boglen Terrier'ınızın kilosuna ve bireysel ihtiyaçlarına bağlı olarak neye ihtiyacı olduğunu sormak için bir veterinere gitmek en iyisidir. Boglen Teriyerleri izlenmezse obez hale gelebilir. Bu yavrular yemek yemeyi severler, bu yüzden yavru köpeğiniz büyüdükçe bunu takip ettiğinizden emin olmanız gerekir.

Aile Hayvanları Olarak

Bolgen Teriyerleri sevimli ve tatlı dadı köpekleridir, ancak aileniz için mükemmel yavrular mı?

  • Boglen Terrier koruyucu, tatlı ve yeteneklidir.
  • Sevilmek isterler ve çoğu zaman ailenin yanında olmayı severler.
  • Bakım gereksinimleri düşüktür ve yalnızca haftalık fırçalama gerekir.
  • Boglen Teriyerleri atıcı olarak bilinmez, ancak Beagle'ın peşine düşerlerse öyleler.
  • Günde sadece yaklaşık 40 dakika egzersize ihtiyacınız olacak.
  • Enerjiktirler ve efendilerini memnun etmeyi severler.
  • Bu cins harika ve sevimli bir kişiliğe sahiptir.
  • Çok fazla sağlık sorunu yok. Ancak obezite sorunlarına dikkat edin.
  • Her zaman ebeveynler için kağıt üreten bir yetiştirici arayın.

Boglen Terrier'ın sizin için mükemmel bir arkadaş olduğunu düşünüyor musunuz? Bir sonraki yavru köpeğinizi bulmak için seçeneklerinize bakalım!

Yetiştiriciler ve Köpek Fiyatları

Boston Terriers and Beagle'larda uzmanlaşmış bir yetiştirici bulmak sorun değil. Onlar ortak bir tasarımcı köpek ırkıdır ve onları üreten birçok saygın yetiştirici vardır. İyi yetiştirilmiş bir Boglen Terrier size 600-800 dolara mal olabilir, bu da küçük bir köpek için pahalıdır.

Sırada birden fazla sağlık sorunu olan bir köpek yavrusu almak istemediğiniz için yetiştiricileri araştırdığınızdan emin olmak isteyeceksiniz. Bu karışımın, dirençli olmaları nedeniyle büyük sağlık sorunlarına sahip olma olasılığı düşüktür. Kurtarmalar genellikle başlamak için harika bir yerdir çünkü daha uygun maliyetlidirler. Yerel yetiştiriciler ve kurtarıcılar için yerel Beagle ve Boston Terrier kulüpleriyle iletişime geçin.

Boston Terrier Kurtarır

Boston Teriyerleri sağlık sorunları nedeniyle sık sık teslim oluyor. Genellikle yetersiz üreme nedeniyle körlük veya sağırlık gibi sağlık sorunları ile doğarlar. Bunun yanı sıra çok nazik ve tatlılar. Temel olarak, mizaçlarından dolayı pes etmezler. Beagle'lar zekaları nedeniyle çoğu kez teslim olmazlar, ancak bazen bulunabilirler.

Kurtarmalar her zaman daha ucuzdur, ancak ebeveynlerin mizaçlarını bilemezsiniz. Bu yavruların hala iyi bir eve ihtiyaçları var, aksi takdirde sonsuza kadar eve uzun süre kalıcı bir şekilde gitme riskini alırlar. Bazı harika kurtarma kaynakları şunları içerir: Amerikan Boston Terrier Kurtarmave Ulusal Beagle Kurtarma İnternet sitesi.

Son düşünceler

Boglen Teriyerleri, uygun eğitim almadan bile en iyi arkadaşınız olacak. Bu, onları eğitmemeniz gerektiği anlamına gelmez, ancak muhtemelen size karşı nazik davranırlar ve etrafınızda olmaktan zevk alırlar. Aynı zamanda kişiliğinize uyum sağlayacak ender türlerden biridir. Bu nedenle Boglen Teriyerleri ilk kez sahipler için mükemmeldir. Boglen Teriyerleri ayrıca çok fazla egzersiz gerektirmez ve harika kucak köpekleri yapar.

Yorumlar