Köpekler Jackfruit Yiyebilir mi? Jackfruit Köpekler İçin Güvenli mi?

Köpekler Jackfruit Yiyebilir mi? Jackfruit Köpekler İçin Güvenli mi?

nefesi Batı'da nispeten yeni bir ithalat , binlerce yıldır Hindistan ve Sahra Altı Afrika'da yenmiş olmasına rağmen. Et ikamesi olarak ABD'de çok ilgi görüyor ve artık çoğu şehirde restoran menülerinde bulunabilir. Pazar tezgahlarında ve süpermarketlerde bile görebilir ve eve götürüp denemek isteyebilirsiniz.

O halde, aklınızdaki bir sonraki soru muhtemelen “köpeğimle nefesi paylaşabilir miyim?” Bu soru, sahip olduğumuz sınırlı bilgi nedeniyle karmaşıktır. akıllıca olurdu herhangi bir yeni araştırma olup olmadığını görmek için veterinerinize danışın köpeğinize beslemeden önce konuyla ilgili mevcut.Ayrıca orada köpeğinizi jackfruit beslemenin birçok farklı yolu , düşünüyor olabilirsiniz. Böyle, jackfruit köpekler için güvenli midir ? Tıpkı insanlar gibi süper besin maddelerinin ve antioksidanların tadını çıkarabilmeleri için köpeğinizin diyetine düzenli olarak özgürce ekleyebileceğiniz bir şey mi? Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin!

rottweiler maması

İçindekiler

Jackfruit / Nangka Köpekler İçin Güvenli mi?

Masada Jackfruit

Bildiğimiz bir ton yok, ancak çoğu gösterge nefesi köpekler için toksik olmadığını gösteriyor.Gerçek şu ki jackfruit'in köpekler için güvenli olup olmadığı konusunda yeterince bilgimiz yok. . Ağacın yaygın olduğu yerlerde, birçok memeli ve böcek, ağaçtan düşen nefesi sorunsuz bir şekilde yiyor gibi görünmektedir. Ayrıca internette jackfruit yiyen köpeklerin videoları var. Muhtemelen herhangi bir toksik yan etkinin, sahibinin videoları kaldırmasıyla sonuçlanacağını varsayabiliriz.Dut da dahil olmak üzere nefesi ile ilgili meyve türlerine bakıldığında, çoğu köpekler için yenilebilir görünmektedir. Ancak, jackfruit olduğuna dair kesin bir karar vermek için orada yeterli bilgi yok. için güvenliTümüköpekler . Sonuçta, sadece 1990'larda oldu. üzümün köpekler için zehirli olduğu tespit edildi , ve onlar bu ülkede çok daha uzun süredir varlar!

Jackfruit'in köpeğinizi beslemek için güvenli olup olmadığına bakacağımızı düşündük, böylece kararınızı vermek için ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olursunuz. Jackfruit'in köpekler için güvenli olduğuna dair kanıtlar şunları içerir:  • Jackfruit'in en yakın kuzeni dut, güvenli kabul edilir köpeklerin yemesi için
  • Birçok vahşi memeli, muhtemelen güvenli bir şekilde düşmüş nefesi yerler.
  • Bir çalışma, insanlarda pişmiş nefesi tohumlarına ayrıntılı olarak baktı ve toksik bir şey olmadığına karar verdi.

Köpeğinizin Nefesini Beslerken Dikkatli Olduğunuzun Kanıtı:

  • Bir başka yakın kuzeni incir , hangisi hafif semptomlara neden olabilir Alerjik görünen bazı köpeklerde.
  • Nefesi yedikten sonra anafilaksiden ölen bir insan vakası var - lateks alerjisi vardı.
  • Birçok tohum köpekler için zehirlidir ve bu tohumlar çoğundan daha büyüktür!
  • bu tohumlar ve cilt zordur ve tıkanmalara neden olabilir, ayrıcaolan siyanür içerir toksik .

Jackfruit Köpekler İçin İyi Olabilir mi?

Yarım kesilmiş Jackfruit

Jackfruit'in insani faydalarının köpeklere tercüme edilip edilmediğini bilmiyoruz.

Jackfruit'in insanlar için bir dizi sözde sağlık yararı vardır - ancak bunlar için çok az kanıt vardır ve köpeklerde hiç kanıt yoktur. Bununla birlikte, beslenme analizi, bağırsak sağlığı için harika olan su ve lif bakımından yüksek olduğunu bulmuştur. Ayrıca, köpeklerde kilo alımı için bir endişe olabilecek karbonhidratlardan yüksek düzeyde şeker içerir.

Nefesi içindeki B6 Vitamini seviyelerinin çok yüksek olduğu düşünülür, ancak köpekler diyetleri yoluyla yeterince B6 almalıdır, bu yüzden bu bir endişe olmamalıdır. Dengede, jackfruit muhtemelen içine biraz lif atılmış şeker ve sudan biraz daha iyi olun ve bir muz, biraz daha az şeker ve çok daha fazla lif dışında benzer bir besin profili içerir.Köpekler Jackfruit Hamuru Yiyebilir mi?

Nefesi posası veya eti, çoğu insanın aşina olduğu kısımdır. Olgunlaşmadığında et yerine kullanılabilir ve biraz domuz eti gibi bir dokuya sahiptir. yenebilir pişmiş veya çiğ . Jackfruit'in köpekler için güvenli olup olmadığını gösteren hiçbir bilimsel toksisite çalışması yoktur. Ayrıca hiçbir toksisite vaka raporu yoktur.

pomeranian terrier

Ancak bu kesinlikle güvenli olduğu anlamına gelmez, çünkü bu meyve sadece mağazalarımıza ve evlerimize giriyor, bu nedenle raporların çok nadir olması muhtemeldir ve veterinerler henüz bir model fark etmemiş olabilir. Çevrimiçi köpeklerin nefesi posası yiyen videoları var, bu yüzden güvenli görünüyor ve köpeklerin yakından ilişkili bazı meyveleri yiyebileceğini biliyoruz.

biz de biliyoruz diğer memeliler nefesi sorunsuz yerler . Jackfruit muhtemelen köpeklere yemek için iyidir - ama kesinlikle değil ve kendinize gerçekten riske değer olup olmadığını sormalısınız.

Köpekler Jackfruit Tohumlarını Yiyebilir mi?

Kase Jakfruit Tohumları

Köpeğinize nefesi tohumları vermekten kaçının.Jackfruit tohumları içerir yüksek seviyeler Köpeğinizin sağlıklı olması için gereken tiamin, magnezyum ve fosfor eser miktarda besin içerir. İnsanlarda toksik olmadıkları biliniyor ve yüzyıllardır, özellikle de diyete önemli bir katkı sağladıkları Brezilya'da yeniliyorlar.

Bununla birlikte, insanlar için iyi olan pek çok şey köpekler için iyi değildir ve tohumlar genel olarak köpekler için sorun olabilecek siyanür içerir. kesin olarak bilmiyoruz nefesi tohumlarının köpekler için toksik olup olmadığı, ancak başka tehlikeler de oluşturduklarını biliyoruz. Nefesi tohumları çok büyüktür - bir üzümün boyutuna benzer.

Tıpkı bir üzümün yaptığı gibi boğulma tehlikesi oluşturabilirler. Ayrıca, özellikle köpekler için çok, çok zor ve sindirimi zordur. Nefesi tohumları yiyen köpeklerin onları sindirmekte zorlanmaları ve mide rahatsızlıkları ve hatta tıkanıklıklarla sonuçlanması muhtemeldir. Nefesi tohumlarındaki harika besinlere rağmen, muhtemelen onları köpeğinize vermekten kaçınmak en iyisidir.

Köpekler Jackfruit Bütün Yiyebilir mi?

Nefesi son derece büyük olabilir (100 libreye kadar!) ve köpeğinizin bir bütün olarak yutması pek olası değildir. Ama ya eve gelip köpeğinizin bütün bir jackfruit çiğnediğini gördüyseniz - o zaman ne olacak? Eh, jackfruit cilt çok sert ve engebeli . Köpeğinizin bunun lezzetli olduğunu düşünmesi imkansız değil yeni çiğneme oyuncağı sakız masajı darbeleri ile. Sorun, köpeğiniz sonunda biraz yırtıldığında ve onu yuttuğunda ortaya çıkar - nefesi kabuğunun sindirilemez olduğu kabul edilir ve bu, köpeğiniz için bir soruna neden olabilir.Yenirse, nefesi kabuğu kalın, lifli ve çukurlu yüzeyi nedeniyle ağız, yemek borusu, mide ve bağırsakları tahriş edebilir. Çok küçük jackfruit parçaları bağırsakları geçip geçebilirken, daha büyük cilt parçaları sıkışarak bir tıkanıklık oluşturabilir.

Bu, köpeğinizin yiyecekleri sindirmesini engelleyerek, karın ağrısına neden olarak ve kusmaya neden olarak köpeğinizi hızla hasta edecektir. Cildin pürüzlü dokusu, tıkanmanın olduğu yerde köpeğinizin bağırsaklarını bile görebilir ve tehlikeli bağırsak içeriğini karın içine salarak hızla ölümcül olabilir. Köpeğiniz nefesi derisi yemişse, tavsiye için veterinerinizi aramalısınız.

Köpekler Pişmiş Jackfruit Yiyebilir mi?

Kesme tahtası üzerinde pişmiş Jackfruit

Jackfruit pişirilebilir, sadece köpeğinizle test etmeden önce köpekler için toksik bileşenlerin bulunmadığından emin olun.büyük dane için köpek yatakları

Nefesi pişirmek, köpekler için güvenli olup olmadığı konusunda herhangi bir fark yaratmaz, bu yüzden köpeklerin pişmiş nefesi yiyip yiyemeyeceğini hala bilmiyoruz. Köpeğinize biraz pişmiş jackfruit vermeye karar verirseniz, jackfruit'in ne içinde veya ne ile pişirildiğini kontrol etmek, toksin olmadığından emin olmak önemlidir. Sarımsak ve soğan, yemeklerde köpekler için tehlikeli olabilecek yaygın malzemelerdir.

Sıkça Sorulan Sorular

Jackfruit ve yavru söz konusu olduğunda bazı ek sorularınız olabilir. Aşağıdaki bölümde ele aldığımız en yaygın sorulardan bazılarını derledik.

Yavru jackfruit'i beslerken nelere dikkat etmeliyim?

Herhangi bir yeni mamada olduğu gibi, köpeğinize ilk kez nefesi verirken dikkatli olmanız önemlidir. Köpeklerin nefesi yiyip yiyip yiyemediği konusunda gerçekten yeterince bilgimiz yok, bu nedenle çok küçük bir miktarla (bir çay kaşığı veya daha az) başlamak ve daha sonra yakından izlemek mantıklıdır. Karın ağrısı ve ishal gibi alerji belirtilerine dikkat edin. Nefesi köpeğinizin midesini tahriş ederse, kusma da görebilirsiniz. 48 saat sonra hiçbir belirti göstermezlerse, bir dahaki sefere biraz daha fazla olması güvenli olacaktır. Yarım bardağın yetişkin bir insan için porsiyon boyutu olduğunu unutmayın - bu yüzden fazla bir şeye ihtiyaçları yoktur!

Anafilaksi çok, çok nadir görünse de, gerekirse harekete geçebilmeniz için köpeklerdeki belirtileri bilmeye değer. Hızlı bir kalp atış hızı, patlayıcı kusma, şişmiş yüz veya ağız ve salya akması, en yakındaki açık veterineri hemen ziyaret etmeniz gerektiğinin işaretleridir. Nefes almada zorluk, hırıltı ve soluk diş etleri anafilaksinin şiddetli olduğunun işaretleridir.Köpekler jackfruit eti yiyebilir mi?

Jackfruit eti çoğu durumda iyi olmalıdır. Et, jackfruit'in içidir. Sorun olan, sert ve çukurlu olan deridir. Çok fazla cilt bağırsak tıkanıklığına neden olabilir. Bunlar, köpekler için potansiyel olarak ölümcüldür ve yavrularınızın deneyimlemesini istediğiniz şey değildir. Et, daha küçük parçalar halinde kesilirse, yavrularınız için iyi olmalıdır.

Jackfruit cipslerine ne dersin?

Jackfruit cipsleri de iyi olmalıdır. Bir nefesi eti kullanılarak yapılırlar ve genellikle zararlı maddeler içermezler. Elma cipslerinden, muz cipslerinden veya diğer egzotik meyve cipslerinden farkı yok, kivi gibi .

Son düşünceler

Nefesinin köpekler için toksik olduğuna dair bir kanıt yok, ancak bu meyve ABD'de o kadar yeni ki, emin olmak zor. Riskten kaçınan insanlar, güvenli olduğu bilinen diğer lezzetli meyve ve sebzeleri denemek isteyebilirler. Köpeğinizin tadını çıkarabileceği pek çok başka muamele vardır, örneğin: Ananas , veya Papaya .

Yorumlar