Beagle Golden Retriever Mix: Beago Irk Bilgisi

Beagle Golden Retriever Mix: Beago Irk Bilgisi

Beagle Golden Retriever karışımı biraz daha küçük bir pakette Golden Retriever kişiliği istediklerinde insanların ilgisini çeken tasarımcı bir köpektir. Beago olarak da bilinen bu, daha yaygın olanlardan biridir. Golden Retriever karışık cins köpekler bulacaksın. Daha popüler varken ebeveyn olarak bir beagle ile karışır Bu hala tasarımcı köpek dünyasındaki en aile dostu seçeneklerden biri olmaya devam ediyor.

Bilinen bazı Beago yetiştiricileri olsa da, bu karışım bazen sadece tesadüfen ortaya çıkar. Bu, onları muhtemelen Beagle veya Golden Retriever barınaklarında pusuya yatmış halde bulacağınız anlamına gelir, bu nedenle eve bir yavru getirmeye başlamadan önce evlat edinmeyi göz ardı etmeyin.pomeranya karışımı

Beago olacak biraz daha bağımsız Golden Retriever'den daha fazla, ama dostluğun hiçbirini kaybetmiyor. Her iki ebeveyn cinsi de çocuklar için mükemmeldir ve her iki cins de mükemmel aile köpekleri olarak kabul edilir. Aşağıda ebeveyn ırklarına, biraz da geçmişlerine bakacağız ve Beago'nun tüm yönlerini ele alacağız, böylece bunun bir sonraki aile arkadaşınız için doğru karışım olup olmadığına karar verebilirsiniz.

Aileler İçin Önerilir
  • Çocuk Dostu
  • Köpek Dostluğu
  • Eğitim Zorluğu
  • Bakım Bakımı
  • Irk Sağlığı
  • Egzersiz İhtiyaçları
  • Yavru Köpek Maliyetleri

Ebeveyn Irkları

Golden Retriever Beagle karışımı iki klasik ırktan oluşur. Hem Golden Retriever hem de Beagle'ın dünya çapında büyük takipçileri var. Genellikle yeni bir tasarımcı köpek popülaritede artış İnsanlar her iki kişilik özelliğinin bir karışımını istediklerinde. Hemen hemen tüm karışık cins köpekler, yavru köpeğinizin muhtemelen daha fazla ebeveyn alacağı bir ebeveyndir, ancak genellikle, her iki özelliğin de güzel bir karışımını elde edersiniz. Ebeveyn ırklarına biraz daha ayrıntılı bakalım, böylece her birinin özelliklerini ve mizacını anlayabilirsiniz.Beagle

Beagle, Tarlada

Beagle, AKC’nin popülerlik tablosunda 6. sırada ve şu şekilde tanımlanıyor: hem meraklı hem de sevgi dolu . Beagle, bir av köpeği olarak avını aramak ve takip etmek için burnunun mükemmel olduğu anlamına gelen bir tazı türüdür. Onlar çocuklarla harika ve harika bir aile arkadaşı olur. Ailelerinin yanında olmaktan ve uzun bir film izlemek için kanepede oturmaktan zevk alırlar.Beagle'ın iki farklı boyutu vardır, standart ve cep Beagle. Özellikle daha küçük olacak şekilde yetiştirildikleri için cep Beagle'ları üzerinde bazı tartışmalar var. daha küçük boyutlu ebeveynler . Bazı yetiştiriciler bunu tehlikeli bir üreme alışkanlığı olarak görür ve bunun Beagle cinsi için geçerli olduğunu düşünmezler. Cep Beagle'lar genellikle 20 pound'un altındadır ve daha küçüktür. Standart beagle, 20 ila 30 pound arasındadır ve 15 inç uzunluğa kadar çıkabilir, bu da onu küçük ila orta boy bir köpek yapar.

Golden Retriever

Golden Retriever Koşu

Golden Retriever İskoçya kökenli 1800'lerde bir av arkadaşı olarak. Tüm safkanlar gibi, Golden Retriever de birkaç başka köpek ırkının yetiştirilmesiyle tanımlandı. Aldı birkaç on yıl Cinsi mükemmelleştirmek için ve yumuşak ağızları nedeniyle saygı gördü. 'Yumuşak ağız' becerisi, köpeğin avlanan kümes hayvanlarını zarar görmeden alabilmesi için tasarlanmıştı, ancak bu köpeklerin de çocuklara karşı inanılmaz derecede nazik olmasını sağlamaya yardımcı oldu.Golden Retriever muhtemelen mükemmel bir aile köpeğidir. Çok kolay eğitilirler ve genellikle ilk kez köpek sahipleri için tavsiye edilirler. eğitilebilirliklerinin sonucu . Zaman zaman gergin olabilirler ve doğru şekilde eğitilmedikleri ve köpek yavrusu döneminde yalnız kalmaya maruz kalmadıkları takdirde yalnız kaldıklarında ayrılık kaygısından muzdarip olabilirler. Golden Retriever son derece zekidir ve temel komutları öğrenmelerini sağlamak için sert bir eğitime gerek yoktur.

Beago

Beago Mix

Beago, tasarımcı köpek çemberi için daha yeni bir cins, ancak melezleme yüzyıllardır var. Beago, Beagle Parentage'dan gelen çok rahat. Genellikle Golden Retriever ebeveynlerinden taşınan, memnun etme hevesini de taşırlar. Bu oyuncu köpek aile ile iyi gidiyor , küçük çocuklar ve aynı zamanda çok evcil hayvanlar için çok uygundur. Aşağıda, bu yavrunun bir sonraki aile üyeniz olabileceğini düşünüyorsanız, size tam bir fikir vermek için Beago'nun her bir yönüne dalıyoruz.

Mizaç

Beago yerde dönüyor

Beago’nun mizacı, hemen hemen her ailenin yanında olmaktan keyif alacağı bir mizaç olacak. Yavru köpeklerde bu karışım Golden Retriever yavrularından daha az enerjiye sahip olacaktır. Altınların gençken çok sinirli olduğu bilindiğinden, bu hoş bir fayda olabilir. Beago havlamayı sever yabancılar yakın olduğunda. Bu istenmeyen bir davranışsa, erken eğitim aşamalarında bunu ele almanız gerekecektir.Beago, yaklaşık 2 yaşında temizlendiğinde, olgunlaşmaya başlayacaklar. Çoğu Beago, Beagle ailesinin rahat ve kaygısız olan yaşam tarzına ve tutumuna geri dönecektir. Bu yavrular, yaşlandıkça koltuk patatesleri olacak ve onları sadece bir kucak köpeği arkadaşı isteyen insanlar için mükemmel bir köpek yapacak.

amerikan mastiff

Boyut ve Görünüm

Beago orta boy arama

Beago, tamamen büyüdüğünde tipik olarak 30 ila 60 pound arasında olacaktır. Bu orta büyüklükte bir karışık ırktır. Safkan bir Golden Retriever ile Beagle ebeveynleri arasında bir yerde boyutlandırılacaklar. Bu karışımın görünümü de köpeğe göre değişir. Çoğu karışık cins yavru, görünüşlerine gelince, bir ebeveyne veya diğerine daha fazla eğilir. Genel olarak, bir apartman dairesinde olsanız bile, yaşam alanınızı çok fazla zorlamayacak orta büyüklükte bir köpek bekleyebilirsiniz.

Ceket ve Renkler

Sahilde Beago

Beago’nun ceketi ve renkleri tam anlamıyla yukarı fırlayacak! Bir Golden Retriever'e oldukça yakın görünen ve birkaç başka rengi karıştıran bir yavru elde edebilirsiniz. Veya, bir karışım elde edebilirsiniz. daha kırmızı tonların bazıları Golden Retriever ceket de. Ayrıca Beagle ile aynı renklere sahip bir yavru da alabilirsiniz. biraz daha uzun saç . Bu karışım her yerde olabilir, ancak paltolarında biraz ten rengi, beyaz, siyah ve altın karışımı olması nadir değildir.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Beagle Golden Mix Sahilde Koşu

Beago, hayatlarının ilk 12 ayında bir köpek yavrusu olarak daha fazla egzersize ihtiyaç duyacak. Hala aktif köpekler olacaklar ve yaklaşık 3 yaşına kadar tam olarak olgunlaşmayacaklar. Beagle Golden Retriever karışımı, yeterince egzersiz yapılırsa bir apartman dairesinde gayet iyi yaşayabilir, ancak küçük bir bahçeye sahip bir evde iyi sonuç verir. Büyük bir bahçeniz varsa, bu daha da iyidir, köpeğinize dolaşmak için bol alan . Beago, kendilerini yeterince eğlendirmek için yaklaşık 30 ila 60 dakika günlük egzersize ihtiyaç duyacaktır. Genellikle yıkıcı davranışlarda bulunmazlar, ancak aktif olmalarını ve enerji tüketmelerini sağlamak, kötü alışkanlıklar edinmemelerine yardımcı olur.Eğitim

Eğitimde Beago

Golden Retriever Beagle karışımınızı erken eğitmeniz önerilir. Beago kolayca öğrendiği için genç ve kendinden emin bir şekilde başlayabilirsiniz uygun davranış geliştirmek erken yaşta. Bu yavrular Çok akıllı , böylece onları eğitmekle aynı miktarda zaman harcamayacaksınız. ortalamanın altında bir IQ ile üremek . Tüm ırklarda olduğu gibi, yavrularınızı mümkün olan en kısa sürede bir eğitim sınıfına almanızı öneririz. Temel itaat dersleri önerilir ve evde bazı giriş seviyesi köpek hileleri üzerinde çalışabilirsiniz.

Sağlık

Beago Sağlık

Beago’nun ebeveynlerinin doğası gereği, yavrunuzun birkaç farklı sağlık problemiyle sonuçlanma ihtimali vardır. Yaşamanız muhtemel en yaygın problemler kalçaları ve sırtları ile ilgilidir. Her iki cins de Intervertebral disk hastalığından muzdarip olabilir. O kadar yaygın olmasa da Beagle ebeveyninde Hip Displaysia, pek çok Golden Retriever'in yaşadığı başka bir yaygın sağlık sorunudur. Bu nedenle, Beago'nuz yaşlandıkça bu sorunlara dikkat etmek isteyeceksiniz. Çoğu Beago, 8-12 yaşına kadar yaşar, bu nedenle birçok orta boy ırktan biraz daha uzun yaşarlar.

Beslenme

Beago Beslenme İhtiyaçları

Beslenme açısından Beagle Golden Retriever karışımı kolaydır. Bu yavru, geleneksel bir kuru köpek maması diyetinde başarılı olacaktır. Hassas mideleri olduğu bilinmemektedir ve muhtemelen yaşamaya devam edeceklerdir. Golden Retriever'lar için hazırlanmış kuru mama taneleri ayrıca genellikle orta boy köpekler . Onları 12 ila 15. aylara kadar yavru maması üzerinde tutmak, ardından yaklaşık 7 yaşına kadar yetişkin mamasına geçmek isteyeceksiniz. Yaşlandıkça kalça ve eklem sorunları geliştirme kabiliyetine sahip olduklarından, muhtemelen isteyeceksiniz. onları bir glukozamin artışı olan yiyecekler . Bunu doğal olarak gerçekleştiren bazı üst düzey formüller ve ayrıca glukozamin desteği için yüzeysel olarak yapılmış bazı tarifler vardır.

Bakım

Çift Kaplı Beagle Golden Retriever karışımı

Söyleyebilir misin çift ​​kaplamalı köpek ırkı ? Hem Golden Retriever hem de Beagle çift kaplıdır, bu da Beago'nuzun kesinlikle tüy dökeceği anlamına gelir. İsteyeceksin onları dökülme önleyici bir formülle şampuanlayın Yılda iki kez dökülme sezonunda şişmiş tüy dökülmesini minimumda tutmak için. İsteyeceksin onları bir fırçayla tımar et haftalık olarak da. Diğer uzun kaplamalı ırklarda olduğu gibi soyulma genellikle gerekli değildir. Genel olarak Beago’nun tımar ihtiyaçları çok kötü değil, ancak Hipoalerjenik köpek .Yavru köpekler

Beagle Altın Köpek

Golden Retriever Beagle karışımı yavruları genellikle safkan ebeveynlerden daha ucuz olacak. Bazı yetiştiriciler, Beago'yu en az birkaç nesildir yetiştirmektedir. Bu yavrular daha pahalı olabilir. Genellikle size tavsiye ederiz arka bahçe yetiştiricilerinden kaçının. Birçok lisanssız yetiştirici, hafta sonları kar elde etmek için Beago gibi karışımları üretecek ve gereğinden fazla ücret alacak. Bir Beago yavrusu için 800 $ ve üstü herhangi bir yerde ödeme yapmayı bekleyin. Her zaman olduğu gibi alışveriş yapmadan önce evlat edinmenizi tavsiye ederiz. Bir yetiştiriciden satın almaktan daha düşük bir maliyetle bir kurtarma merkezinde bir Beago bulmanız muhtemeldir.

Yetiştiriciler

Beagle Golden Mix Yetiştiricileri

Beago yavru köpeğiniz için saygın bir yetiştirici bulmak için, önce çevrimiçi forumları ve sosyal medyayı kontrol etmek isteyeceksiniz. Bölgenizde size daha yakın bir yetiştiriciyi tavsiye edebilecek çevrimiçi gruplar bulabilmelisiniz. Golden Retriever Beagle karışımı bir tasarımcı köpektir. Bu olabilir anlamına gelir biraz zaman alır bir süredir bu karışımla çalışan bir yetiştirici bulmak için. Yavru köpekler olarak safkanlardan daha nadirdirler. Hem bütçenize hem de sağlık soyağacınıza uyan yetiştiriciyi bulmanın zaman alabileceğine hazırlıklı olun. Yavru köpek olarak satın almak ve evlat edinmek istemiyorsanız, her zaman bir yetiştiriciden sağlık sertifikalarını görmeyi isteyin.

rus köpek

Kurtarma ve Sığınaklar

Kurtarma ve Barınak Köpeği

Beagos bazen kurtarma ve barınaklara girebilir. Bir yetiştiriciye gitmeden ve bir köpek yavrusu için en yüksek doları ödemeden önce DAİMA orayı kontrol etmenizi öneririz. Barınaklar, bir hayat kurtarmanın harika bir yoludur. Kurtarma köpekleri herkes için değil ve Beagle Golden Retriever karışımı olsa da yumuşak olabilir Çoğunlukla, yine de, yavrunuzun önceki bir sahibinden edindiği bazı kötü alışkanlıkları düzeltirken bulabilirsiniz. Şansınız yaver giderse, Beago'nun köpek yavrusu olduğu bir kurtarıcı bulabilirsiniz. Bu yavrular genellikle her ikisine de yol bulurlar. Golden Retriever ve Beagle Kurtarma merkezleri Bu nedenle, alışveriş yapmak yerine evlat edinmek istiyorsanız, önce ebeveyn ırkları ile başlamanızı öneririz.Aile Hayvanları Olarak

Aptal Golden Retriever Beagle Karışık Köpek

Beago, kesinlikle harika bir aile hayvanıdır. Bu karışımın Çocuklar için son derece iyi olduğu bilinmektedir. Çok evcil hayvanlı evlerde işbirliği yaparlar ve durum ne olursa olsun harika köpeklerin etrafındadırlar. Boyutları, aile nereye gitmeye karar verirse versin yanınızda getirmenizi kolaylaştırır. öfkelenmek Aileniz köpek dostu etkinliklere katılırsa kalabalığın içinde başarılı olmalarını sağlar. Genel olarak, ailenizle onlara güvenmek söz konusu olduğunda, melez ırkların mizacında akıllıca olanlardan biridir. Her köpek farklıdır, bu nedenle mümkün olduğunda her zaman aile ve diğer evcil hayvanlarla tanışmanızı öneririz.

Son düşünceler

Beago, uzun yıllar eğlendirecek ve yüzünüze bir gülümseme getirecek bir köpektir. Çok az sağlık sorunu ile bu, ailenize getirebileceğiniz daha az maliyetli karışımlardan biridir. Bu köpek tatlı huylu, sevgi dolu, sınırlara çok saygı duyuyor ve harika bekçi köpeği. Yakında yeni biri olduğunda sizi uyaracaklar. Sıkı sınırlar koyduğunuz ve genç yavrular olarak eğitim alırken bunları gereğinden fazla düzeltmediğiniz sürece, aileniz için daha iyi bir melez köpek bulmanız olası değildir!

Yorumlar