Minyatür Schnauzer Köpek Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Minyatür Schnauzer üç Schnauzer'in en küçüğü , ama muhtemelen en büyük kişiliğe sahip. Küçük çerçevesine sığdırdığı onca Schnauzer süsüyle, en aktif aileleri parmak uçlarında tutmak için yeterli. Sevimli, ama alıngan ve bağımsız. Çok fazla yer gerektirmeyen bir aile koruyucusu arıyorsanız, bu yavru sizin için köpek olabilir.

Mini Schnauzer, sadece boyutları nedeniyle değil, aynı zamanda tımar ihtiyaçları nedeniyle de birçok potansiyel köpek sahibine hitap ediyor. Çok seyrek, sık sık tüy dökerler. hipoalerjenik olarak adlandırılan . Bu onları alerjisi olanlar için harika yapar. Ama aynı zamanda inatçıdırlar, bu da acemi köpek sahiplerini biraz çıldırtabilir.Onu hayatınıza kabul etmeyi düşünüyorsanız, neye imza attığınızı tam olarak anlamanız gerekir. Kişiliğinden tımar ihtiyaçlarına kadar, bu cinsin bakımlı olmasını sağlamak önemlidir. yaşam tarzınıza uygun . Bu, onların beslenme ihtiyaçlarını ve daha yüksek egzersiz gereksinimlerini anladığınızdan emin olmayı içerir. Biraz daha derine inelim ve bu ilgi çekici Alman yavru hakkında her şeyi öğrenelim!

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık10-20 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik12-14 inç
  • ömür simgesiÖmür12-15 yıl
  • renk simgesiRenklerSiyah, Siyah ve Gümüş, Tuz ve Biber
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Tarih

Tuz ve Biber Renkli Köpek Açık Havada

Bu cins, Almanya'da orta çağa kadar uzanıyor.Minyatür Schnauzer, oldukça basit, mini versiyonudur. Standart Schnauzer . Standart Schnauzer, Orta Çağ'da Almanya'da, yani Bavyera adlı bir bölgede doğdu. Almanların her yönüyle mükemmel çiftlik köpeği dediği şeydi. Ancak, Standart Schnauzer gibi, ancak kemirgenlerden kurtulmak için ahırlarındaki kuytulara ve kuytulara girecek kadar küçük bir köpeğe ihtiyaçları vardı. Standart ile karıştırılarak Affenpinscher ve Kaniş , cins doğdu.

Ana amacı, ahırları, dış evleri ve aile evlerini fareler, fareler ve diğer sinir bozucu kemirgenlerden kurtarmaktı. Derecelendirme geçmişi onu Teriyer Grubu , ama teknik olarak o bir Teriyer değil. Ve bu aynı zamanda, İngiliz kanı taşımayan tek Teriyer olması bakımından da onu benzersiz kılıyor.

Fareleri yok etme amacına rağmen, bu adam artık çıngıraklı olarak pek kullanılmıyor. Bunun yerine, o popüler bir aile hayvanı , ve Schnauzer ırklarının en popüleridir. American Kennel Club'a (AKC) göre, kendisini sürekli olarak Amerika'daki en popüler 20 köpek ırkında bulur. Dorris Day ve 50 cent, bu cinsle tepeden tırnağa düşen ünlülerden sadece birkaçı.Mizaç

Bir Tarlada İki Alman Köpeği

Bu cins son derece bağımsızdır ve bir sahip için güçlü bir lidere ihtiyaç duyar.

Bu cins, kişilikle dolu reçel dolu. Öyleyse onun alınganlığıyla başlayalım. Ah, bu çocukta çok var! Kendini düşünmeyi sever aile koruyucusu , ve o, kabadayıların en kötüsüne karşı duracaktır. Davetsiz misafirlerin bu köpek etraftayken hiç şansı yok, bu yüzden bir aile koruyucusu ve bekçi köpeği arıyorsanız, bu sizin için köpek olabilir. Şaşırtıcı derecede yüksek bir havlaması var ve bir daha asla alarm zilinizdeki pilleri değiştirmeniz gerekmeyecek.

Adı bir Teriyer olmasa da, doğası gereği bir Teriyer. İnatçıdır ve gün boyu oynamayı sever. Fasulye dolu, bu adamı yıpratmak çok zaman alıyor. Çok fazla dikkat ve zihinsel uyarıma ihtiyacı var. Bunu ona vermezsen, sana geri ödemesini çiğnenmiş sandalye ayakları ve çizmelerle verecek. Çiğnemek en sevdiği eğlencedir ve ayrılık kaygısı çok fazla. Bu yüzden onu çok uzun süre yalnız bırakmayın.Ona arkadaşlık etmek en büyük isteklerinden biri. Ona eşlik ederseniz, en iyi köpek öpücüklerinde ve bolca sevgide iyiliğe karşılık verecektir. o ciddi anlamda sevecen ve seninle yatakta yatmayı seviyor. Yavruların çoğu çocuklara düşkün olacaktır. Küçük ama sağlam gövdesi, onu evdeki çocuklar için ideal bir köpek kardeş yapar. Genel olarak, ailesiyle vakit geçirmeyi seven, aile odaklı bir köpektir.

Sevgisini yabancılara yaymaz ve yeni insanları evine almadan önce inceler. Ve bildiğiniz gibi, fareleri veya diğer küçük hayvanları sevmez, bu yüzden birden fazla evcil hayvanın bulunduğu bir evin parçası olmak söz konusu değildir. Başka köpeklerin yoksa, o zaman diğer yavrularla iyi geçin . Kesinlikle aranızdaki en şımarık o olacak.

O bir çok akıllı köpek, ama aynı zamanda gerçekten inatçı. Bazen kendi iyiliği için çok fazla. Katı bir lider değilseniz veya onu sıkmadıysanız, sizi patilerinin etrafına saracaktır. Zekası ve inatçılığı, onu ilk kez köpek sahibi olacak biri için zor bir köpek yapıyor. Kendi yolunu bulamazsa biraz huysuz bir popo da olabilir.

Boyut ve Görünüm

Kütük üzerinde oturan gri köpek

Bunlar, hemen hemen her aktiviteyi gerçekleştirebilen küçük, sağlam köpeklerdir.Mini Schnauzer küçük boyutlu köpek ırkı için bir oyuncak ve 11 ila 20 pound ağırlığında. 12 ila 14 inç arasında, çantanıza sığacak kadar küçüktür. Onu geride bırakmak için sana hiçbir bahane bırakmıyor! Tüm o tüylerinin altında atletik ve güçlü bir yavru olan sağlam görünümlü bir köpektir. Çoğu köpek orantılı bir görünüme sahiptir ve standart boyutlu kuzenlerine benzer.

O sahip büyük yuvarlak gözler bu her zaman tetikte görünüyor. Kulakları bazen kırpılır, bu da geleneksel olarak fareleri avlarken yaralanmalarını önler. Ancak çoğumuz artık kulak kırpmaktan uzaklaşıyoruz. Kuyruğu kenetlendi, böylece sadece ceketinden çıktığını görebilirsiniz. Burnu her zaman siyah renkte olmalı ve gözleri her zaman koyu kahverengidir.

Ceket ve Renkler

Ormandaki Kara Köpek

Cins standardını karşıladığı düşünülen sadece üç kat rengi vardır.

Bu cins, tercih ettiğiniz kesime bağlı olarak tipik olarak kısa ila orta uzunlukta bir cekete sahiptir. Altta yumuşak, üstte tel gibi olan çift katlı bir ceketi var. Mini Schnauzer'ınız bir gösteri köpeğiyse, bakım rutini oldukça yoğundur. Ancak bunu tımar bölümünde daha fazla tartışacağız. Çift kat olmasına rağmen, hipoalerjenik bir köpek ırkı . Onu hafif köpek alerjisi olan aileler için ideal bir seçenek haline getiriyor. Burada hiçbir köpeğin gerçekten hipoalerjenik olmadığını unutmayın.Resmi olarak, sadece üç renk AKC tarafından tanınmaktadır. Bu düz siyah , siyah ve gümüş ve tuz ve karabiber. Siyah ceket, başka renkler olmadan sağlam olmalıdır. Siyah ve gümüş, siyah ve gümüştür. Ve tuz ve biber, dış kaplamanın 'şeritli' olduğu yerdir, yani bir saç telinin birkaç tonu vardır ve genellikle siyahla sonlanır. Bu, onu kestiğinizde, ceketinin rengi değişmiş gibi göründüğü anlamına gelir. Tuz ve biber en yaygın kaplama rengidir.

Mini Schnauzer'lar saf beyaz gibi başka renklerde de olabilir, ancak içeri girmesine izin verilmez. konformasyon köpek gösterileri . Ancak ceket renkleri, onları aile eviniz için daha az değerli yapmaz. Ancak bazı nedenlerden dolayı, cins meraklıları daha koyu ve daha geleneksel Schnauzer tonlarını tercih ediyor.

Egzersiz Gereksinimleri

Dışarıda Koşan Aktif Köpek

Bu cinsi evlat edinirken, günde en az 45 dakika egzersiz yapmanız gerekecek.Bu cinsi etrafta dolaşmayı bekleyin 45 ila 60 dakika her gün. Bu kadar küçük bir adam için bu çok fazla görünebilir. Ama onun geleneksel, çalışkan bir çiftlik köpeği olduğunu hatırlamanız gerekir. Yani, gün boyu çantanıza tüneyecek sevimli ve tüylü bir kucak köpeği arıyorsanız, bu adam size göre değil.

Zekası ve merakı aynı zamanda egzersizinin düzenli olması gerektiği anlamına gelir. çeşitli ve ilginç . Bloğun etrafında uzun bir gezinti burada kesmeyecek. Bunun yerine, parkta oyun oynama, yerel köpek parkına geziler ve ormanda koşu maceraları için bolca eğlenceye ihtiyacı olacak. Çoğu insanın düşündüğünden çok daha fazla egzersiz yapabilir. Ve kesinlikle aktif bir aileye sahip olması gerekiyor.

Bu yaramaz yavru da çok fazla etkileşime ihtiyaç var Gün boyunca. Bu, bu adam için özellikle önemlidir çünkü o, gezegendeki en çiğneme köpeklerinden biridir. Onunla oynayabilmek için halat ve römorkör veya savaş gibi etkileşimli köpek oyuncaklarına yatırım yapın. Beynine meydan okuyacak bulmaca oyuncaklarının yanı sıra. Ve çenesini tatmin etmek için oyuncaklar çiğneyin ve onu ayakkabılarınızdan uzak tutun!

Yaşam koşulları

Saman Dışında Gri Köpek

Boyutları onları apartman yaşamına uygun hale getirir.Küçük boyu, onun için uygun olduğu anlamına gelir. apartman yaşamı , ancak onu yeterince çalıştırırsanız. Bahçeli bir evi takdir ederdi. Ama yine de, yeterli egzersizle, bu çok fazla bir sorun değil. Daha küçük bir yaşam alanında yaşıyorsanız, ses eğitimi üzerinde çalıştığınızdan emin olun. Havlamayı sevdikleri için, gürültüye tahammülü olmayan komşularınız olmadığından emin olmak isteyeceksiniz.

Mini'nin bir avlusu olacak kadar şanslı olması için, iyi bir şekilde muhafaza edildiğinden emin olun. Bu yavrular, ziyaret eden tüm yaratıkları kovalayacak. Vücutları son derece dayanıklı olduğu için, avlarını kovalarken bahçenizdeki herhangi bir zayıf noktadan geçmeleri nadir değildir.

Eğitim

Kara Köpek Dış Mekan Eğitimi

Bu yavrular hem son derece zeki hem de son derece inatçıdır.

Mini Schnauzer çok zeki bir köpektir ama aynı zamanda gerçekten inatçıdır. Peki, inatçı bir Schnauzer'i tam olarak nasıl eğitirsiniz? Size verebileceğimiz en iyi tavsiye, kalıcı ol onun eğitimi ile ve asla pes etme. Ayrıca onun güçlü yönleriyle, yani enerjiyle oynamanız gerekir. Antrenman seanslarını eğlenceli tutmak, beynini temel komutları öğrenecek kadar uzun süre meşgul tutacaktır. Yaramaz davranışlardan kurtulmasına izin verirseniz, kibirli ve huysuz bir küçük adam olabilir.

Olumlu pekiştirme eğitimi, herhangi bir köpeği eğitmenin en iyi yöntemidir. Ve köpeğinizi neyin motive ettiğini bulmak, onu daha uzun süre meşgul tutmanıza yardımcı olacaktır. Neyse ki, bu adam oyuncakları (özellikle gıcırtılı olanları veya fareye benzeyenleri) ve nefis ikramları sevecek. İnatçı olmasına rağmen, efendisini memnun etmeyi sever , bu yüzden biraz övgü çok uzun bir yol kat edecek.

Mini Schnauzer, çiğneme davranışıyla tanınır ve bunu bir yavru olarak göreceksiniz. kıstırın ve bolca çiğneyin . Diğer birçok köpek ırkından daha fazla. Çöp arkadaşları ona ne kadar sert ısırabileceğini göstermek için uzun bir yol kat edecek, ancak onu eve getirdiğinizde buna devam etmeniz gerekiyor. Kıstırma konusunda aşırıya kaçtığını fark ederseniz, (cinas için kusura bakmayın) yapmanız gerekir. tomurcuğunda ısır hemen!

Yabancılara karşı mesafeli, alıngan bir köpek yavrusu olarak aşırı korumacı olabilir. Ayrıca gerçek bir sebep olmadan diğer köpeklerle havlamaya başlayabilir. Mini Schnauzer'inizi iyileştirmenin en iyi yolu sosyalleşme becerileri onu bir köpek yavrusu kadar mümkün olduğunca diğer köpeklerle ve insanlarla karıştırmaktır. Bu şekilde, kibar olduğunda çok daha mutlu olacağını öğrenerek büyüyecektir. Onu kemirgenlerle karıştırmayın çünkü bunun sonu asla iyi olmayacak!

Minyatür Schnauzer yalnız bırakılmaktan nefret ettiğinden, muhtemelen kendi şirketinde çok endişeli bir köpek olacak. Bunu aşmanın harika bir yolu, sandık onu eğit . Bu ona kendisinin diyebileceği bir yer verecek ve kaygısını hafifletecektir. Aynı zamanda, ayakkabılarınızın ve kanepenizin dişlerine karşı güvende olduğunu bilerek, onu birkaç saat içeride tutabileceğiniz anlamına da gelecektir.

Sağlık

Gri Köpek Masada Yatıyor

Bunlar daha uzun ömürlü çok sağlıklı köpeklerdir.

Minyatür Schnauzer, nispeten sağlıklı bir safkan köpek ırkıdır ve bir yaşam süresine sahiptir. 12 ila 15 yıl . Seninle ne kadar kalacağını belirleyemesen de, onu olabildiğince sağlıklı tutmak için çok şey yapabilirsin. Onu bol egzersizle formda tutmak ve en iyi beslenmeyi sağlamak, onu sağlıklı tutmanın basit yollarıdır.

Bazı sağlık sorunları açısından diğerlerinden daha fazla risk taşırlar. Aşağıdaki liste kapsamlı olmasa da, hangi koşulları yakından takip etmeniz gerektiği konusunda iyi bir fikriniz olduğu anlamına gelir. Aşağıdaki listeyi okuyun ve ilişkili semptomları hakkında bilgi edinin. Onları Schnauzer'ınızda tanırsanız, onu veterinere götürün.

Göz koşulları : Bu cins, çeşitli göz sorunlarına eğilimlidir. En yaygın sorunları, diğerlerinin yanı sıra katarakt ve ilerleyici retinal atrofidir. Bu koşulların çoğu, hızlı bir şekilde tedavi edilmezse tam körlüğe neden olabilir. Göz rahatsızlıklarının en yaygın belirtileri kırmızı, kaşıntılı ve anormal düzeyde akıntıdır.

Kardiyak koşullar: En yaygın kalp sorunu mitral kapak hastalığıdır ve bu, kapağın zamanla bozulduğu yerdir. Bu, sonunda, cinste önde gelen bir ölüm nedeni olan kalp yetmezliğine neden olur. Düzenli veteriner kontrolleri bunu tespit etmede çok önemlidir, kalp üfürümleri genellikle kalp sisteminde bir sorun olduğunun ilk göstergesidir.

Portosistemik şant: Bu genellikle karaciğer şantı olarak adlandırılır. Bu, karaciğerin içinde ve çevresinde anormal bir bağlantının olduğu ve kanın karaciğerini atlamasına neden olduğu yerdir. Bu, toksinleri etkili bir şekilde filtreleyemediği anlamına gelir. Kusma, çılgınlık ve aşırı idrara çıkma, karaciğer şantının yaygın belirtileridir.

Schnauzer komedo sendromu: Bu endişe Mini Schnauzer'e özeldir. Etkilenen köpek cildinde lezyonlar veya kabuk benzeri topaklar alacaktır. Bunlar genellikle sırtında bulunur ve biz insanların bazen sahip olduğu siyah noktalara benzer. Saç dökülmesi ve sürekli kaşıntı bu endişenin belirtileridir.

Beslenme

Gümüş Kaplı Köpek Maması

Mini Schnauzer'lar, büyüdükçe sağlıklı kalmaları için yüksek kaliteli bir mama tanesine ihtiyaç duyar.

Yaklaşık olarak yiyecekler her gün bir kase yemek . Elbette her Mini Schnauzer farklıdır ve bu onun büyüklüğüne, enerji seviyelerine ve yaşına bağlı olacaktır. Kıdemli bir Schnauzer ise, genç ve gürültülü bir yavrudan çok daha azına ihtiyacı olacaktır. Küçük ağızlı küçük bir köpek yavrusu olarak, özellikle küçük cins köpekler için tasarlanmış mama tanelerini ona verdiğinizden emin olun.

Dengeli bir diyet, beslenme ihtiyaçlarının anahtarıdır ve yüksek kaliteli mama taneleri bunu sağladıklarından emin olun. En kaliteli et proteinleri, karbonhidratlar, lifler, sağlıklı yağlar, vitaminler ve mineraller gereklidir. Ona yaşam evresine uygun mama veya yavruyken köpek maması ile beslemek de bunu sağlamak için çok önemlidir. doğru beslendiğini .

Bazı Schnauzer'lerin hiperlipidemi olarak bilinen bir durumdan muzdarip olduğu bilinmektedir. nerelerde var yüksek yağ seviyeleri veya kanında bulunan lipidler. Bu nedenle, lütfen yağlı insan gıdalarını minimumda tutun ya da daha iyisi hiç yemeyin. Olması gerekenden biraz daha fazla kilo aldığını fark ederseniz, onu bir kilo yönetimi mama tanesi .

tımar

Gümüş Köpek Bakımlı

Bu cins ile tımar oldukça basittir.

Onların bakım programı hangi saç stiline bağlı sahip olmasını sen seç. Eğer sen oyuncak ayı kesimini tercih et , geleneksel olarak zor bir Schnauzer kesiminden daha pratik bir yer değil. Oyuncak ayı kullandığın yerdir tımar makası vücutlarına yaklaşmak ve kıvrımları takip etmek için. Bu sizin tarafınızdan evde yapılabilir ve nispeten basittir. Gevşek buklelerinin birbirine karışmasını önlemek için onu haftada birkaç kez fırçalamanız gerekecek.

Geleneksel Schnauzer kesimini tercih ederseniz, biraz daha zorlaşıyor. Bu nedenle birçok Schnauzer sahibi, yavrularının her beş ila sekiz haftada bir profesyonelce bakımlı . Orada birçok Youtube öğreticisi olmasına rağmen, saygın bir şekilde tamam olması için birkaç girişimde bulunulması gerekecek. Bu nedenle, yaklaşan herhangi bir özel etkinliğiniz varsa bunu denemeyin.

Geleneksel bir kesim, güçlü bıyığını, gür sakalını ve eklektik kaşlarını şekillendirmeyi içerir. Bacaklarındaki ve göbek altındaki daha uzun saçların yanı sıra. Ve paltosunun bazı kısımlarının, makasla kırpılmak yerine elle sıyrılması gerekiyor. Daha uzun saç da gerektirir günlük fırçalama karışık ve aşırı kirlenmesini önlemek için. Özel olarak formüle edilmiş bir köpek şampuanı ile ayda bir veya daha fazla banyoya ihtiyacı olacak.

gibi diğer bakım ritüelleri Dişlerini fırçalamak ayrıca zamanınızı alacaktır. Bunun periodontal hastalık riskini azaltmak için haftada iki kez yapılması gerekecektir. Tırnaklarını ayda bir ya da öylesine, yerde kırpıştıklarını işittiğinizde kesin. Kulaklarını temiz tutun ve görünümlerinde herhangi bir değişiklik olup olmadığını görmek için gözlerini haftada bir kontrol edin.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Çimenlerde Dört Minyatür Köpek Yavrusu

Safkan bir köpek yavrusu için yaklaşık 1.000 $ ve daha fazla ödemeyi bekleyin.

Bu cins Amerika'da çok popüler bir köpek ırkıdır. Bu, etrafta çok sayıda saygın yetiştirici olduğu anlamına gelir, ancak aynı zamanda etrafta çok sayıda düşük kaliteli yetiştirici olduğu anlamına gelir. Ve daha iyilerini bulmak senin işin. Aramanıza başlamak için harika bir yer, AKC'nin saygın ve kayıtlı Minyatür Schnauzer yetiştiricileri .

Saygın bir yetiştiriciden safkan bir köpek yavrusu ortalama fiyatı yaklaşık 1.000 $ ve üstü maliyet . Saygın bir yetiştiriciyle, sağlıklı yavrular üretmek için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarından emin olabilirsiniz. Ama aynı zamanda onları sevgi dolu ve temiz bir çevrede yetiştirecek ve sosyalleştireceklerdir. Buna karşılık, daha mutlu olacağından da emin olabilirsiniz.

Düşük kaliteli yetiştiriciler, cinsin sağlığını geliştirmekle ilgilenmeyeceklerdir. Bunun yerine, yalnızca mümkün olduğunca çok para kazanmakla ilgilenecekler. Bunu, çoğu zaman hasta olan çok fazla köpek yetiştirerek ve onlar ya da yavruları için çok az tıbbi bakım sunarak ya da hiç tıbbi bakım sunarak yaparlar. Lütfen kendi araştırmanı yap üzerlerinde ve ne pahasına olursa olsun bu adamlardan kaçının.

Bu cins, bakımı en pahalı köpek değildir, bu her zaman iyi bir haberdir. Ancak yatak takımı, oyuncaklar, yiyecek ve tıbbi bakım gibi şeylere ihtiyacı olacak. Bunların hepsi ömrü boyunca ekler, bu yüzden onunla ilgilenebileceğinden emin ol.

brindle jack russell

Kurtarma ve Barınaklar

Siyah Kurtarma Köpeği

Herhangi bir safkanda olduğu gibi, bir köpek yavrusu satın almadan önce bir köpeği kurtarmayı düşünün.

Minyatür Schnauzer'i kurtarmakla ilgileniyorsanız, yalnızca bir hayat kurtarmakla kalmaz, aynı zamanda ilk maliyetten tasarruf edebilirsiniz. Herkes bir kazanan! neden dışarı çıkmıyorsun yerel kurtarma barınağınız, ya da birkaç tane ve etrafta Mini Schnauzer olup olmadığına bakın. Birkaç tane bulabilir veya o belirli zamanda hiç bulamayabilirsiniz. Bir Mini Schnauzer geldiğinde size tavsiyede bulunacak veya sizi bilgilendirecek personelle konuşun.

Yeniden evlendirme çabalarını yalnızca Mini Schnauzer cinsine odaklayan kurtarma organizasyonları da vardır. Genellikle, biraz daha egzotik hissediyorsanız, Mini Schnauzer karışımlarını da listelerler. American Minyatür Schnauzer Club of America, tanınan tüm ünlülerin bir listesini derledi. Mini Schnauzer kurtarma organizasyonları devlet tarafından devlet.

Aile Hayvanları Olarak

 • Bu köpekler sağlam, kaslı ve çoğu fiziksel durumun üstesinden gelebilir.
 • Eğitime başladığınızda daha bağımsız bir köpek bekleyin.
 • Bu yavrular çok koruyucu olabilirler ve harika bekçi köpekleri olurlar.
 • Bu cins ilk başta yabancılardan biraz şüphelenir.
 • Sevgi dolular ve ailesiyle yatmayı seviyorlar.
 • Minyatür Schnauzer daha yüksek bir av sürüşüne sahiptir.
 • Bu, diğer köpeklerin iyi olması gerektiği anlamına gelir, ancak yavrularınız küçük hayvanlarla mücadele edebilir.
 • O bir vokal köpek ve havlamayı sever. Yakın çevrede yaşıyorsanız bunu aklınızda bulundurun.
 • Gerçek bir sosyal kelebek olan bu yavrular, yapayalnız bırakılmaktan nefret eder.
 • Bu cinsi egzersiz yapmak için günde en az 60 dakika harcamayı bekleyin.
 • Bu köpekler, katı değilseniz, ilk kez köpek sahipleri için bir avuç olabilir.

Son düşünceler

Minyatür Schnauzer bir fantastik küçük köpek , doğru aile için ideal bir aile hayvanı yapan. Alıngan ve aktif bir köpek isteyen, ancak daha küçük bir boyutta bir aile ile birlikte kalması gerekiyor. Bunun koltukta daha rahat sarılmak için mi yoksa daha küçük bir daireniz olduğu için mi olduğu umurunda değil. İlgi odağı olabileceğine söz verdiğin sürece.

Bu özel köpeğin sizin için doğru köpek cinsi olup olmadığı konusundaki düşüncelerinizi giderdiğimizi umuyoruz. o küçük köpeklerin en kolayı değil ama o bunu mükemmel bir eğlence ve köpek çekiciliğiyle telafi ediyor. Yenilikçi görünümü ve cüretkar tavrıyla herkesi gülümsetecek.

Yorumlar