Köpekler Honeydew Yiyebilir mi?

Köpekler Honeydew Yiyebilir mi?

Köpek dostlarımız genellikle ne yediğimizle ilgilenirler ve neyse ki onlar için pek çok insan yiyeceği uygun şekilde hazırlandığında onlar için güvenli olabilir. Meyve ve sebzeler en lezzetli ikramlardan bazılarıdır. Kavun, birçok köpeğin keyif aldığı bir ödüldür. Bununla birlikte, birçok farklı tür vardır. Sıkça sorulanlardan biri bal özüdür. Köpekler bal özü yiyebilir mi? Onu yemeliler mi? Herhangi bir besinsel faydası var mı?

Köpeğinizin diyetini tamamlamak için hangi yiyecekleri ve ikramları seçerken, neyin güvenli neyin güvenli olmadığını bilmek zorlayıcıdır. Meyvelerin, etli kısımlar kadar güvenli olmayabilecek saplar, yapraklar, tohumlar ve kabuklar veya kabuklar gibi birçok farklı kısmı vardır.tek bir üzüm köpeği öldürebilir mi

Köpek sahiplerinin birçok sorusu olduğunu biliyoruz ve yardım etmek için buradayız. Yavru köpeğinizin kasesine taze meyveler eklemek genellikle güzel bir ikramdır. Onu güvende tutmak için yeni yiyecekler eklemek doğru şekilde yapılmalıdır. Tatlı kavun yiyen köpeklerle ilgili ilginç ayrıntılara girelim.

İçindekiler
 1. Honeydew Köpekler İçin Güvenli mi?
 2. Honeydew Kavunun Besinsel Faydaları
 3. Honeydew Riskleri
 4. Honeydew ile İlişkili Tıbbi Durumlar
 5. Köpeğimi Honeydew Nasıl Beslerim?
 6. Köpekler İçin Başka Hangi Meyveler Güvenlidir?
 7. Sıkça Sorulan Sorular
 8. Son düşünceler

Honeydew Köpekler İçin Güvenli mi?

Basit cevap evet, aşırıya kaçmadan tatlı özsu köpekler için güvenlidir. Etli kısım tamamen güvenlidir ancak kabukları ve tohumları çıkarılmalıdır. bu kavun %90 sudur ve hafif, tatlı bir tada sahiptir. Çok canlandırıcı bir ödül olabilir ve yavru köpeğinizin diyetine ekstra nem katmanın iyi bir yolu olabilir.

Honeydew Kavunun Besinsel Faydaları

 bal dilimleri

White Antibes çeşidi olarak da adlandırılan Honeydew, birçok besinsel faydaya sahiptir ve nem oranı yüksektir. Kalorisi düşük ve lif oranı yüksektir . Bununla birlikte bu kavunda potasyum, kalsiyum ve A, C ve B6 vitaminleri bulunur. 5 dk B6, vücutta birçok farklı rolde yer alan ve gerekli olan suda çözünür bir öğedir. Bununla birlikte folat olarak da bilinen B9 vitamini, kırmızı kan hücrelerinin üretiminde önemlidir. Yavrunuzda bir eksiklik varsa, bu mamanın yeterli folat sağlamayacağını unutmayın. Yavru köpeğinizin doğru miktarı almadığından endişe ediyorsanız, veterinerinizle bir vitamin takviyesi hakkında konuşmak en iyisidir. 1. Bu kavunlar nem oranı çok yüksek. Bu, köpeğinizin diyetine nem katmanın çok etkili ve lezzetli bir yoludur, özellikle de bir evcil hayvanın kendi başına daha fazla su içmeye teşvik edilmesi gerekiyorsa veya yalnızca kuru gıdadan oluşan bir diyet uyguluyorsa.
 2. Lif, sindirim sağlığına yardımcı olur ve bağırsakların sorunsuz hareket etmesine yardımcı olur.
 3. A ve C vitaminleri antioksidanlardır ve cilt sağlığına yardımcı olurlar. Antioksidanların ayrıca kanserle savaşan özellikleri vardır. A vitamini ayrıca sağlıklı görme gelişimi, bağışıklık fonksiyonu ve genel büyüme ve gelişme ile ilgilidir. Bununla birlikte, bunun çok fazlası köpekler için zararlı olabilir, bir köpeğin diyetine herhangi bir tür meyve eklerken akılda tutulması gereken bir şey. C vitamini bir antioksidandır. Bununla birlikte, köpekler bunu kendileri yapabilir ve çok fazla takviye yapmak bir sorun olabilir. C vitamini ilaç geliştirme ve sağlık için gerekli olmadığından, diyetlerine fazladan eklememek önemlidir.
 4. Kalsiyum ve fosfor deri, tüy ve kemik sağlığına da yardımcı olur.
 5. Potasyum kalp hastalığı riskini azaltabilir ve kan basıncını düşürebilir. Potasyum, kas hareketinde, kan asiditesinin korunmasında ve sinir fonksiyonunda anahtar bir elementtir. Vücuttaki birçok farklı temel kimyasal işlevin bir parçasıdır. Potasyum eksiklikleri olan yavru köpekler zayıf büyüme ve zayıflık yaşayabilir. Yetişkinlerde potasyum eksikliği kan akışını, kan basıncını ve kalpten pompalanan kan miktarını etkileyebilir.

Honeydew Riskleri

Beyaz Antibes çeşidi zehirli olmasa da risksiz değildir. Evcil hayvanlar bunu asla diyetlerinin büyük bir parçası olarak yememelidir. Her gün bu şekilde beslenmemeleri de gerekir. Bazı riskler şunları içerir:

 1. Honeydew, tohumlar ve kabuklar da toksik değildir. Asıl tehlike, bunların her ikisi de boğulma tehlikesi. Kabuğu çok liflidir ve köpekler için çiğnemesi ve sindirmesi zordur. Onu yemek gastrointestinal rahatsızlığa ve ishale neden olabilir. Ek olarak, kabuk bir bağırsaklarda ve hatta nefes borusunda tıkanıklık . Bu ciddi bir durumdur ve ciddi vakalarda hayati tehlike oluşturabilir.
 2. bazı köpekler olabilir alerjik bunun gibi kavun da dahil olmak üzere meyvelere.
 3. Çok fazla kavun neden olabilir yüksek lif seviyesi , yavrunuzu kabız hale getirir ve mide ağrısına neden olur.
 4. Bu meyvenin şekeri yüksektir, hangi köpeklerin fazla ihtiyacı yoktur. Çok fazla şeker sindirim rahatsızlığına ve ishale neden olabilir. Ek olarak, yüksek şekerli bir diyet, bir köpeğin kilo alma riskini artırır, diyabet ve kalp hastalığı.
 5. olan yavrulara kavun yedirmeyin. böbrek hastalığı veya arızası veya diyabet veya kalp hastalığı olanlar. Daha yüksek şeker seviyeleri, onlar için zararlı uzun vadeli etkilere neden olabilir.
 6. Çok fazla kavunun müshil etkisi olabilir ve mide kramplarına, ishale ve gevşek bağırsaklara yol açar.
 7. İçinde bakteri bulunan veya küflenmiş kavun güvenli değildir. Bunları yemek ishale ve rahatsızlığa neden olabilir.
 8. Köpekler, bitki materyalini insanlar kadar iyi sindiremezler ve bir seferde aşırı yemek, şişkinlik, kusma, ishal, gaz ve mide ağrısı.

Honeydew ile İlişkili Tıbbi Durumlar

Honeydew ile bağlantılı olarak köpeğinize teşhis konulabilecek birkaç sağlık durumu vardır. Honeydew, evcil hayvanınızı beslemeyi düşündüğünüz bir şeyse, şunları düşünmelisiniz: evcil hayvan sigortası . Evcil hayvan sigortası, mali stresi üzerinizden atmanıza yardımcı olabilir ve acil bir durumda köpeğinizin sağlığına odaklanmanıza olanak tanır.

obezite

Köpek obezitesi yaygın bir sorundur. Hatta bazı veterinerler buna salgın diyebilir. obezite büyük ölçüde köpeklerin düşük kaliteli yiyecekler yemesinin ve insan yiyeceklerine veya onlar için sağlıklı olmayan yiyeceklere aşırı düşkünlüklerinin bir sonucudur. Bu, yüksek düzeyde şeker içeren meyveler gibi şeyleri içerir. obezite solunum sorunları, diyabet, kalp hastalığı, eklem hastalıkları ve idrar yolu sorunları dahil olmak üzere birçok başka sağlık sorununa yol açabilir. Köpeğiniz tıknaz taraftaysa veya ağırlık bilincine sahip özel bir diyet uyguluyorsa, kavun gibi yüksek şekerli yiyecekler en iyi resim olmayabilir.İnflamatuar Bağırsak Hastalığı (IBD)

İltihaplı bağırsak hastalığı, sindirim sisteminin iltihaplandığı bir durumdur. Bu, irritabl bağırsak sendromuna (IBS) benzer semptomlara sahiptir. deneyimleyen köpekler enflamatuar barsak hastalığı çok seçici yiyiciler olabilir ve diğer semptomların yanı sıra şartlanma, kusma ve ishal yaşayabilirler. Bunlar şiddette dalgalanabilir. IBD genellikle ilaç tedavisi ve diyet değişikliği ile tedavi edilir. Bu nedenle, IBD veya IBS'den muzdarip olduğu bilinen bir köpeğiniz varsa, onları belirli bir diyette tutmak ve meyve gibi dışarıdan ikramlar eklememek önemlidir. Bu köpeklerin yüksek oranda sindirilebilir yiyeceklere ihtiyacı vardır ve bazıları, kaselerine şurada burada bir parça meyve eklemekten farklı olarak, taze, insan sınıfı yemeklerde başarılı olur. Fikir almak için veterinerinizle konuşun.

Köpeğimi Honeydew Nasıl Beslerim?

Köpekler, uygun şekilde hazırlanırsa bu meyveyi güvenle yiyebilirler. Alerjik reaksiyon durumunda yeni yiyecekler yerken köpeğinizi daima denetleyin ve aşırı yemediğinden emin olun. Porsiyon başına bir veya iki küçük dilime yapıştırın. Haftada bir veya iki kez yeterli. Bundan fazlası, köpeğinizin düzgün bir şekilde sindirmesi için çok fazla şeker ve lif demektir.

Daima taze, olgun meyveleri tercih edin. Olgunlaşmamış meyvenin çiğnenmesi zordur, tadı kötüdür ve hazımsızlık ve mide kramplarına neden olur.Bir köpeğe asla şeker eklenmiş meyveler vermeyin. veya diğer baharatlar veya malzemelerle hazırlanmış olanlar. Taze, sade kavun en iyisidir.

Önce kavunu kesin ve tüm tohumları çıkarın. Ardından ince ince dilimleyin ve tüm kabuklarını çıkarın. Son olarak, onu ısırık büyüklüğünde parçalara ayırın ve köpeğinize servis edin. Isırıkları yavrunuzun mamasına ekleyebilir veya tek başına bir ödül olarak sunabilirsiniz. Ek olarak kavun toplanıp dondurularak sıcak bir günde güzel bir serinleme sağlar.

Yavru köpeğinizin normal öğünlerini kavun veya başka bir meyve ile değiştirmeyin. Meyve güzel bir ikram olabilir, ancak köpeklere ihtiyaç duydukları her şeyi sağlamaya yetecek kadar sunmaz.

en iyi küçük cins köpek maması

Köpekler İçin Başka Hangi Meyveler Güvenlidir?

Köpek tüketimi için güvenli olan birkaç meyve vardır, ancak sahipleri her zaman dikkatli olmalıdır. Her zaman derileri, tohumları ve çukurları çıkardığınızdan emin olun. Genel olarak sahipleri, çekirdekli meyveler olarak bilinen kiraz gibi sert çekirdekli gıdalardan kaçınmalıdır. Bunlar şiddetli boğulma ve bağırsak tıkanıklığı tehlikeleri haline gelebilir.Köpekler için güvenli olan bazı meyveler arasında elma, kayısı, muz, yaban mersini, balkabağı, kavun, kızılcık, kivi, nektarin, papaya, armut, ananas, balkabağı, çilek ve karpuz bulunur. Bu kapsamlı bir liste değildir, şu konudaki kılavuzumuzdan daha fazla bilgi edinebilirsiniz: köpeklerin yemesi için güvenli meyveler ve buradaki rehberimiz şunları içerir: güvenli ve güvenli olmayan sebze ve meyveler. Ek olarak, sahipler, ortak bahçe bitkilerinin ve bahçe bitkilerinin ne olduğunu öğrenmek için zaman ayırmalıdır. Çiçekler yavrular için zehirlidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Honeydew ve kavun gibi kavunlar köpekler için kötü mü?

Küçük porsiyonlarda, ara sıra bir ödül olarak, bu kavunlar köpekler için fena değil. Ancak yüksek düzeyde şeker içerirler ve büyük miktarlarda beslenmeye uygun değildirler. Çok fazla yemek, evcil hayvanınızın sağlığına zarar verebilir, bu nedenle bu yiyecekleri yalnızca ölçülü olarak besleyin.

Köpekler bal özüne alerjisi var mı?

Çoğu alerjik olmasa da, köpeklerde meyve alerjileri yaygındır. Taze meyve, çoğu evcil hayvanın diyetinin büyük bir parçası değildir. Bu nedenle, ona yeni bir meyve verdiğinizde köpeğinizi yakından izlemek her zaman önemlidir. Meyve alerjisi belirtileri arasında iltihaplı cilt, kaşıntı, deri enfeksiyonu, kulak kaşıntısı ve enfeksiyonu, şişkinlik, kusma, ishal ve kürk kaybı yer alır. Hatta bazı yavru köpekler nefes almakta güçlük çekebilir, anormal içme ve iştah yaşayabilir, idrar yapmada zorluk çekebilir, susuz kalabilir ve daha fazlası olabilir. Genişlemiş göz bebekleri, nefes almada zorluk veya şok gibi ciddi belirtiler fark ederseniz, köpeğinizi en yakın acil veterinere götürün.

Köpekler kavun sever mi?

Bu soru muhtemelen her bir köpeğe bağlıdır. Bazıları bundan hoşlanır ve bazıları hoşlanmaz. Honeydew, özellikle sıcak bir günde lezzetli, canlandırıcı bir atıştırmalık olabilir. Evcil hayvanlar kendi yemek zevklerini geliştirir; bazıları bu yemeği gerçekten sevebilir, bazıları ise umursamayabilir. Evcil hayvanların bunu yalnızca ölçülü olarak ve sizin gözetiminiz altında yediklerinden emin olun.Son düşünceler

Taze meyve her köpeğin diyetinin bir parçası olmamasına ve günlük bir ödül olmaması gerekmesine rağmen, bal özü gibi bazı yaygın meyveler güvenlidir. Bunlar lezzetli ikramlar olabilir, ancak her zaman ölçülü ve gözetim altında beslenmelidir. Meyvenin şekeri çok yüksektir ve köpeklerin yüksek miktarda ihtiyaç duyduğu bir şey değildir. Her zaman kabuğu ve tohumları çıkarın ve ısırık büyüklüğünde parçalar halinde kesin. Unutmayın, bu ara sıra yapılan bir ikramdır, günlük yemeklerine karıştırılması gereken bir şey değildir. Herhangi bir takviye eklemeden önce daima yüksek kaliteli köpek maması arayın. Oldukça seçenekler olmak üzere piyasada bulunmaktadır. kuru , ıslak , dondurularak kurutulmuş ve taze insan sınıfı yemekler. Yavru köpeğinizin tabağında değişiklik yapmadan önce, sahip olduğunuz diyet endişelerini veterinerinizle tartışın.

Yorumlar