Köpeğim Neden Sürekli Titriyor, Titriyor veya Titriyor? İşte 9 Neden!

Köpeğim Neden Sürekli Titriyor, Titriyor veya Titriyor? İşte 9 Neden!

Bir zamanlar normal olan yavru aniden titriyor ve titriyorsa, muhtemelen başınızı kaşıyorsunuzdur. herhangi bir olası neden için . Ya da belki yakın zamanda bir yavru köpek sahiplendiniz ve onlar her zaman doğal olarak sallanıp titreyerek endişelenmenize neden oluyor.

sallayarak bazı köpeklerin doğasının normal bir parçası olabilir. Aslında bazı ırklar arasında diğerlerinden daha fazla yaygındır. Ancak, birçok tüylü arkadaşta hastalık geliştirmeye de işaret edebilir. Peki köpeğinizin titremesine veya titremesine ne sebep olabilir?Bu yazıda, konuya gireceğiz köpeklerde titremenin detayları. Köpeklerin bunu neden yaptığını, hangi ırkların buna daha yatkın olduğunu öğrenecek ve ayrıca köpek arkadaşınız için ne zaman endişelenmeniz gerektiğini anlamanıza yardımcı olacaksınız.

İçindekiler

Köpeklerde Bu Normal Davranış mı?

Yatakta yatan boksör

Köpek arkadaşlarımızda sallamak normal bir davranış olarak kabul edilir.Yavru köpeğiniz aniden titriyorsa, merak ediyor olabilirsiniz, 'Bu normal mi?' Bazı köpekler her gün titrerken, bu bazı tüylü arkadaşlar için anormal bir davranış olabilir. Köpek arkadaşlarımızda titremenin nedeni, iyi huylu bir şeyden ciddi bir tıbbi endişeye kadar değişebilir. Peki nereden biliyorsun?

Ne kadar endişeli olmanız gerektiğini ölçmenin en iyi yolu, sadece köpeğinizi tanımak ve tipik alışkanlıklarının farkında olmak . Gergin yavrularınız her çalıştığında titriyorsa, bunun onlar için normal bir davranış olduğu sonucuna varabilirsiniz. Bununla birlikte, eğer yavrunuz ilk kez aniden titriyorsa, bu kesinlikle bir alarm vermelidir.

Köpeğinizin normal alışkanlıklarını ve davranışlarını bilmek, sonraki eyleminizi belirlemenize yardımcı olur ve bunun veterinere acil bir ziyareti garanti edip etmediği.Köpeğim Neden Titriyor veya Titriyor?

Bir köpeğin titremesinin veya titremesinin birçok nedeni vardır. Yavrunuzdaki bu davranışın temeline inmenize yardımcı olmak için, potansiyel faktörlerden bazılarına girelim altında.

Soğuklar

Havluya Sarılmış Islak Köpek

Islak, soğuk bir köpek, sıcaklık üretmek için titreyebilir.

Senin ve benim gibi, köpeklerimiz titremeye başlayacak soğuk olduklarında . Titreme, vücut ısısı üretmenin bir yoludur; bir köpek soğuk bir iklimdeyken tüm vücudunun titremesi . Farklı türdeki köpekler soğuktan farklı şekillerde etkilenecektir.Örneğin, iri yarı bir Labrador Retriever, soğuk havayı küçük bir Chihuahua'dan çok daha fazla tolere edebilir, yani titremeye neden olan tam sıcaklık aralığı değişebilir . Güvende olmak için, evcil hayvanlarınızı 50 derecenin altındaki sıcaklıklarda yakından izlemek en iyisidir.

Endişeliler

Köpek Yatağında Korkmuş Köpek

Sinirli yavrular, sakinleşene kadar sallanabilir ve titreyebilir.

Hiç gergin olduklarında tırnaklarını ısıran birini gördünüz mü? Peki, köpeklerimiz var Endişeli olduklarında sergiledikleri standart davranışlar ilave olarak. Bazı köpekler, sinirlerine her yenildiklerinde sallanır ve titrerler. Bu, en çok bir tür kaygısı olan köpeklerde ve şu anda stresli bir olay yaşayan köpeklerde yaygındır.

Örneğin, bazı köpekler arabaya her adım attıklarında sızlanmaya ve sallanmaya başlar. Bunun nedeni, veterinere gittiklerini düşünmeleri olabilir ve bu da onların aşırı derecede endişeli olmalarına neden olabilir. senin yavru ise potansiyel olarak stresli bir olay sırasında aniden titreme , bu muhtemelen köpek kaygısından kaynaklanmaktadır.Heyecanlılar

Mutlu Gülen Dachshund

Heyecandan patlayan bir köpek, bu enerjiyi serbest bırakmanın bir yolu olarak sallanmaya başlayabilir.

Bazen köpeklerimiz o kadar heyecanlanırlar ki adeta mutluluktan uçup giderler. heyecanlı bir yavru olabilir kendilerini nasıl tutacaklarını bilmiyorlar tüm vücudun titremesine ve kıpırdamasına neden olur.

Bu yaygın köpek davranışıdır. sahipleri önce eve gelir diğer köpeklerle etkileşime girdiklerinde veya onları neşelendiren diğer etkinliklere katıldıklarında. Yavrunuz mutluluktan boğulduğu her an titriyorsa, bu genellikle endişelenecek bir şey değildir.

Acı İçindeler

Yaralı Bacaklı Köpek Sarı Battaniyeye Yatıyor

Ağrı tüylü dostlarımızda titremeye neden olabilir.Sallamak bir ortak ağrı belirtisi köpek arkadaşlarımızda. Vücut titremeleri veya kas titremeleri köpeğinizin rahatsız olduklarını söylemenin yolu , kronik hastalık ağrısından ani yaralanmalara kadar. Köpekler acı çektiklerinde sadece titremekle kalmazlar, aynı zamanda davranışlarında başka değişiklikler de gösterme eğilimindedirler.

Acı çeken bir köpek sallanabilir, gergin görünebilir, uyuşuk davranabilir, yemekten çekinebilir ve hatta dokunulduğunda ağlayabilir. Titremelerinin veya titremelerinin acıdan kaynaklandığını düşünüyorsanız, tam zamanı veterinerinizle iletişime geçin .

Eklem ve Kas Zayıflıkları Vardır

Beyaz Köpek Sevişme İnsan Eli

Zayıf kaslar veya eklemler, köpek dostlarımızda titremelere neden olabilir.Bacaklarınızı titretecek kadar yoğun bir antrenman yaptınız mı? Bu, tüylü arkadaşlarımızın başına da gelebilir. yoğun egzersiz veya genel zayıflık . Eklem hastalığı veya kas güçsüzlüğü olan köpekler, fiziksel aktiviteye katılırken sallanabilir ve titreyebilir.

Bu yaşlı köpeklerde en yaygın , çünkü yıllar içinde kas kaybına eğilimlidirler. Kas güçsüzlüğü olan köpeğiniz her aktif olduklarında titriyorsa, veterinerinizle yavrularınız için kuvvet antrenmanı hakkında konuşmanın zamanı gelmiş olabilir.

Genelleştirilmiş Tremor Sendromu Var

Küçük Köpek Açık Havada Dinleniyor

Genelleştirilmiş Tremor Sendromu, Chihuahua'larda en yaygın olanıdır, ancak herhangi bir köpek ırkında ortaya çıkabilir.

Titreme, bazı köpeklerin yaşamlarının normal bir parçasıdır. Küçük cins köpekler daha olasıdır Bir köpeğin bilinmeyen nedenlerle titremesine ve kıpırdamasına neden olan Genelleştirilmiş Tremor Sendromu olarak bilinen bir duruma sahip olmak. Bu durumu ırklarda görmüş olabilirsiniz. chihuahualar gibi , çünkü bu sendromun poster çocuğu olma eğilimindedirler.Bu durumdaki titremeler şunlara bağlı olabilir: vücut ısısını düzenleyen zorluklar , köpek kaygısı veya hatta altta yatan nörolojik durumlar. Bu sendromun kesin nedeni hala bilinmemektedir ancak genellikle kortikosteroidlerin eklenmesiyle tedavi edilebilir.

Nörolojik Bozuklukları Var

Sahilde Kırışık Kahverengi Köpek

Tüylü dostlarımızda titremeye neden olan bazı nörolojik bozukluklar vardır.

Bazen sevgili yavrularımızda titreme veya titreme daha fazla bir şeyin işareti olabilir. Köpekler, tıpkı insanlar gibi nörolojik durumlar geliştirebilir. köpek epilepsisi en yaygın şeklidir. Tüm vücut veya lokalize titreme, köpeklerde genellikle tıbbi müdahale gerektiren bir nöbet aktivitesi olabilir.

Köpek epilepsisi olan köpekler yaşayabilir titreme, seğirme, oryantasyon bozukluğu, bilinç kaybı, şiddetli sarsılma, ses çıkarma, halüsinasyon görüyormuş gibi görünme, ve dahası. Yavru köpeğinizin nörolojik bir bozukluğu olabileceğini düşünüyorsanız, daha fazla tavsiye için veterinerinizle iletişime geçmeniz en iyisidir.

Toksisite Yaşıyorlar

Siyah ve Tan Chihuahua

Köpekler tarafından tüketilen bazı yiyecekler veya maddeler, vücudun titremesine neden olabilecek toksisiteye neden olabilir.

Köpeklerin, patilerini almamaları gereken şeylere soktukları bilinmektedir. Bu, tüketmemeleri gereken insan gıdası veya ev ürünleri olsun, yabancı gıdalar ve maddeler köpeklerimize büyük zarar verir .

Sadece titreme ve titremeden daha fazla toksisite belirtisi olsa da, bu, farkında olunması gereken potansiyel bir semptomdur. Köpeklerde diğer toksisite belirtileri salya akıtma dahil , mide bulantısı, ishal, ajitasyon, uyuşukluk, cilt tahrişi ve hatta nöbetler.

Köpeğinizin toksisite yaşadığını düşünüyorsanız, en iyisi uygun tedavi için veterinerinize başvurun . ile de iletişime geçebilirsiniz. Evcil Hayvan Zehir Yardım Hattı Köpeğinizin ne yediğini veya neyle temas ettiğini biliyorsanız, size daha sonra ne yapacağınız konusunda rehberlik edebilirler.

Diğer Tıbbi Durumlar

Bir Battaniyeye Sarılmış Laboratuvar

Önceden var olan bazı tıbbi durumlar, köpeklerimizde vücut titremelerine neden olabilir.

Birden fazla tıbbi durum, köpek arkadaşlarımızda titremeye ve titremeye neden olabilir. Durumun neden olduğu rahatsızlıktan veya genel sağlıkları üzerindeki diğer etkilerden kaynaklanıp kaynaklanmadığı, titreme, altta yatan tıbbi durumların bir işareti olabilir bazı köpeklerde.

Bir zamanlar normal olan yavru aniden titriyorsa, veterinerinizle iletişime geçmek her zaman en iyisidir. Veteriner hekiminiz yalnızca tam bir tarih toplamakla kalmaz, aynı zamanda çoklu teşhis gerçekleştir ani sarsıntılarının dibine inmek için.

Veteriner Ne Zaman Görülür?

Veteriner Masasında Genç Köpek

Herhangi bir şeyle bağlantısı olmayan ani tüm vücut sarsıntılarının başlaması, veterinerinizi aramanız için bir neden olmalıdır.

Peki titreyen yavrularınız için ne zaman veteriner bakımı almalısınız? Köpeğiniz bilinen bir neden olmaksızın aniden titriyorsa, tıbbi yardım almak her zaman en iyisidir. Sallamak kesinlikle köpek kaygısı veya diğer davranışsal mücadele biçimleriyle bağlantılı olabilir, ancak ayrıca daha fazla bir şeye işaret edebilir . Titremelerini belirli bir olayla ilişkilendiremiyorsanız, veterinerinizle iletişime geçmek her zaman en iyisidir.

Bu, köpeğinizin davranışlarında başka değişiklikler veya köpek arkadaşınızda yaygın olmayan diğer semptomlar yaşıyorsa şiddetle tavsiye edilir. Emin olun olası bir neden için evinizi tarayın ve veterinerinize bu davranış değişikliğine yol açan günlerin tam bir geçmişini sunun.

kavapoo

Son düşünceler

Köpeklerde titreme ve titreme olabilir birden fazla nedenden dolayı . Çoğu zaman, hemen endişelenecek bir şey değildir. Ancak yine de araştırmaya değer ve endişeleriniz varsa, yüz yüze bir ziyaret planlamak ve tavsiyelerini almak için kesinlikle veterinerinizle iletişime geçmelisiniz.

Yorumlar